pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

wojtas07

wojtas07

Ostatnie 10 wpisów
Podobne głosy, że za drogo - wycena z obłoków, było słychać w październiku przy wejściu Allegro. A debiut jaki był każdy pamięta, cena emisyjna 43zł, otwarcie 65zł, zamknięcie 70zł. Szczyt był osiągnięty dopiero na 12 sesji notowań ALE na 98zł. Także nie ma co narzekać na to, że ktoś wam nie sprzedał na promocji w IPO. Taki jest rynek, są napływy do funduszy to emisje idą drogo.

Wycena obecna? Pewnie z jakimś marginesem błędu w okolicy Creotech, który jest w trakcie IPO - oni wchodzą z wyceną 96mln zł.

Term sheet z SatRev podpisany, teraz przez miesiąc potrwa Due Diligence.
Następnie kolejny miesiąc na wybór wariantu połączenia spośród dwóch wymienionych w raporcie, a plan połączenia ma być podpisany do 30.IX. Zamknięcie transakcji planują do końca roku 2021.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Cena ustalona na maksymalnym poziomie 172zł. Wartość oferty 184mln - do indywidualnych trafi 10,3% oferty czyli akcje o wartości 19mln zł. Jeśli indywidualni złożyli zapisy na 500mln zł, to mamy redukcję 96,2% w tej transzy. Jeśli zapisali się za 300mln zł to redukcja będzie 93,7%.

biznes.pap.pl/pl/news/recommen...


W najbliższym czasie możliwa jest informacja o finalizacji rozmów SatRevolution z JRHolding w sprawie udzielenia finansowania, data obowiązywania listu intencyjnego to 31.III.2021

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Druga ważna data to 30.IV.2021 czyli termin obowiązywania listu intencyjnego pomiędzy Easycall a SatRevolution w sprawie połączenia - odwrotnego przejęcia.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

ECL jest w korekcie (z 31zł na 22zł) po piątkowym wystrzale po informacji o planowanym połączeniu z SatRev:

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

"SatRev jest spółką, która działa w branży kosmicznej i jako jedna z niewielu firm na świecie zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne oraz jako pierwsza w Polsce umieściła swoje satelity na orbicie okołoziemskiej, które stanowią część planowanej konstelacji satelitów. Strony szacują, iż po przeprowadzeniu Transakcji powstanie podmiot posiadający perspektywę rozwoju i osiągnięcia w perspektywie 5 lat pozycji międzynarodowego lidera w swojej branży."

Warunki transakcji mają ustalić do 30.IV - na razie jest kapitalizacja 28mln zł. Po połączeniu powstanie ciekawy podmiot z nieobecnej dotychczas branży o kapitalizacji kilkuset milionów złotych. Na szczegóły transakcji trzeba poczekać 1,5 miesiąca i wtedy oczekiwałbym kolejnego wzrostu zainteresowania.

W piątek była przyznawana dywidenda 14,98zł brutto. W poniedziałek kurs startuje już z odniesieniem po odcięciu tj. 31,8 - 14,98 = 16,82 czyli 16,8zł.

Przy obecnej ilości akcji daje to kapitalizację spółki równą 132mln zł już po wypłacie dywidendy. W bilansie firma wciąż ma połowę zysku z transakcji sprzedaży PeP czyli 118mln zł.

Przy otwarciu na poziomie 16,8zł mamy zatem wycenę samego pozostałego biznesu Opteam (bez drugiej części zysku) na poziomie 14mln zł tj. 1,8zł na akcję.

Ciekawe jest teraz jaki będzie scenariusz na przyszłość, czy druga cześć zysku będzie także wypłacona w 2021 (mniej prawdopodobne), czy będzie informacja ze spółki na jaki projekt teraz postawią (bardziej prawdopodobne) i będą go wzmacniać z posiadanej gotówki. Trzecia opcja (najmniej prawdopodobna), to ujawnienie kolejnego, wysokorentownego projektu, który będzie rozwijany i docelowo wystawiony do sprzedaży oraz wypłata drugiej części dywidendy z pozostałych środków, np 7zł na akcję.

Pakiety 2x9% były w dniu debiutu, a informacji kto był nabywcą brak. To nie jest new connect, aby zamieść sprawę w stylu "nie puścili infa i co im zrobicie" ...

MrBlue2 napisał(a):
W transakcjach pakietowych przeprowadzonych w poniedziałek, właściciela zmieniły
193.349.302 akcje Allegro. Obrót wyniósł ok. 8,3 mld zł.

Cena 43 zł

Poszły dwa pakiety 95 i 97 mln + mniejsze.

Czyli 2 fundusze będę mieć po ok 9%

Czekamy na oficjalne komunikaty.

Są i dobre informacje, mówiące o płynności spółki na koniec 1 kwartału i te złe (tych złych można było się spodziewać), które odnoszą się do planowanego przeszacowania portfeli we Włoszech i Hiszpanii.
Ceny kupowanych pakietów w 1 kwartale spadły z 12,9% na 11,3% r/r. Kolejny plus.
Teresa, jak duże na Twoje wyczucie, może być to przeszacowanie?

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Jakim cudem ma tu być przeprowadzona emisja po cenie nie mniej niż 30zł gdy kurs balansuje obecnie pomiędzy 27-28zł ...
Rozwiązaniem jest wydrukować więcej akcji po niższej cenie.
Jakoś nie wyobrażam sobie, że zrobią emisję 13,7mln akcji po 30.
Ale 27,4mln akcji po 15 już sobie wyobrażam. Wtedy fundusze dostaną zadowalające dyskonto w nowej emisji.

Mamy komunikat dużego kalibru, pionierski.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Jest reakcja zarządu, ściągną z rynku obligacje za kwotę do 25mln zł, skup prowadzony będzie do 30 września br. Chyba to koniec promocji na catalyst na KRU

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Odświeżam wątek Opteam. Na tapecie jest teraz sprzedaż 20% udziałów w PeP, za które do Opteam może trafić, zgodnie z załączonym komunikatem, kwota 68,6 mln EUR. Umowa przedwstępna została podpisana 11.III i jeżeli wydane zostaną odpowiednie zgody i ta umowa rzeczywiście będzie sfinalizowana, to Opteam będzie w posiadaniu niezłej puli na dywidendę. Na sesji w czwartek powrócił konkretniejszy obrót.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Właśnie się zastanawiam gdzie ryzyko jest mniejsze. Potrafię sobie na przykład wyobrazić sytuacje, że w przypadku bessy akcja Kruka jest notowana przez kilka lat w przedziale 40-70zł, a w tym czasie spółka utrzymuje płynność i spłaca swoje obligacje w terminach. Więc kupując teraz akcje mielibyśmy czasowo stratę kilkanaście-kilkadziesiąt %, natomiast na obligacjach zarabiamy na cenie i odsetkach. To jeden z możliwych wariantów. Życzę spółce, żeby to była tylko chwilowa obniżka wycen obligów ze względu na płynność rynkową i konieczność szybkiego wyjścia.

Ciekawe rzeczy na obligach Kruka na catalyst. KRU0924 dzisiaj do brania po 82, a KRU0625 po 83. BID na tych papierach po 80 i ... 78 (2szt). Nie do wyobrażenia jeszcze 2 miesiące temu. Okazja czy ostrzeżenie?

Tutaj jest 14,5% zaliczki na dywidendę do wzięcia jeszcze w tym roku. Dzień dywidendy 20.XII. Jest jeszcze trochę środków w kasie, mozna wziąć teraz te 14,5% i pozniej jeszcze drugą część w połowie roku. Przy okazji jest tez szansa na wybicie szczytów na 13,95.

Jest decyzja Walnego o dywidendzie. 5,26zł na szt, a dzień dywidendy ustalony na dzisiaj!

stopa dywidendy 10,2%!!

gpwinfostrefa.pl/espi/pl/repor...

Miałem taką teorię, że to sprzedaje PTI, które miało mały pakiet ZM Kania jeszcze z czasów IZNS.

tyle posiadali no koniec 1 półrocza 2014
2 894 248szt

a tyle na koniec roku 2013.
3 368 439szt

widać, że zmniejszyli w pół roku stan o 474tys szt - to nie dużo w skali półrocza, także ich podaż nie rozwiązuje zagadki skąd ten ciężar. Myślę, że wskaźniki wyceny na tle branży doszły już do takiego poziomu, że fundy, które na razie nie patrzyły na Kanie jako na lidera, zmienią optykę.

Wyniki rewelacja (znaczny %+ w pozycjach przychody, EBIT, z.netto)! Pewnie Tomasz wkrótce je omówi. W grudniu - pozostały niecałe 3 tygodnie - są do spłaty obligacje o wartości 17,8 mln zł. Dobrze byłoby je zrolować jakimiś nowymi obligami długoterminowymi z kuponem 2-3% niższym ...

Jeśli będzie emisja, a powinna być jak się będą przenosić na główny, to po cenie nie niższej niż 12zł!

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...


Milestone Medical Inc. Announces Plans to Uplist

to the Main Market of the Warsaw Stock Exchange

LIVINGSTON, NJ, May 6, 2014 -- Milestone Medical Inc. (WAR: MMD), today announced its Board of Directors has approved plans for a public offering in connection with an uplisting from the NewConnect Market to the Main Market of the Warsaw Stock Exchange. The uplisting, planned for the second half of 2014, is subject to approval of the Company\'s prospectus by the Polish Financial Supervision Authority (FSA). The prospectus is currently being prepared by Milestone Medical and WDM, one of Central and Eastern Europe\'s leading small cap investment banks.

Leonard Osser, CEO of Milestone Medical, said, “We have made significant progress since our initial listing in late 2013, and look forward to transitioning to the Main Market of the Warsaw Stock Exchange, which we believe will help increase awareness and expand the audience of potential investors in Milestone Medical."

In connection with the Company\'s prospectus and public offering, the board has authorized the issuance of new shares valued at $6-7 million USD. The shares are expected to be issued at a post-money valuation of at least $92 million USD, or approximately 12 PLN/$3.90 USD per share.

No, no! Gratulacje dla spółki za dostrzeżenie przez takiego inwestora!

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 36 / 2014
Data sporządzenia: 2014-05-09
Skrócona nazwa emitenta
MOSTALZAB
Temat
Zawiadomienie o przekroczeniu 5% w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd MOSTOSTAL ZABRZE S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 09 maja 2014 r. otrzymał od Norges Bank (The Central Bank of Norway) zawiadomienie o przekroczeniu 5% w kapitale zakładowym Emitenta i w ogólnej liczbie głosów Spółki. W wyniku transakcji z dnia 07 maja 2014 r. Norges Bank (The Central Bank of Norway) posiada 7.621.786 sztuk akcji Emitenta, co stanowi 5,11% w kapitale zakładowym Spółki. Pełna treść zawiadomienia stanowi załącznik do niniejszego raportu.

@teresa

Tutaj masz 2 takie "sprzedaj" na CD Projekt i Kino Polska z potencjałem na około 25% spadku.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...

Obydwa zasięgi wykonane...

Idąc tym tropem, Milestone Medical też powinien osiągnąć poziom z rekomendacji.

a może w drugą stronę?
... jakiej on wiedzy nie ma, że tak sypie?

W dzisiejszym Parkiecie pojawił się artykuł po wczorajszej konferencji


kliknij, aby powiększyć


www.parkiet.com/artykul/136189...

Treść w plikach audio z konferencji Milestone znajduje się pod tym linkiem, wszystko idzie zgodnie z planami spółki. A rynek widać dzisiaj dołożył premie do wyceny za wzorowy IR

www.investorcalendar.com/IC/CE...

instrukcja obsługi konferencji:

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

Jedno jest pewne, że albo spółka ma coś ważnego do przekazania, albo co najniej chce utrzymywać super relacje z inwestorami. ... No lub też i jedno, i drugie


Ciekawy komunikat ze spółki. Widać, że zależy im na dobrej komunikacji z inwestorami - mało która spółka zwołuje telekonferencje związaną z publikacją wyników, a już na New Connect to naprawdę rzadkość.

Raport Bieżący nr 3/2014

Milestone Medical Conference Call for Investors - February 18, 2014, "Save the Date", Investors can send questions to the following Email Address.. us@wdmcapital.com.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...


Czy premia za przejście z NC na główny wynosi 50%? Wiadomo coś kiedy bedzie pozwolenie na sprzedaz ich urządzeń?

Podsumowując ostatni tydzień, to widać 2 pozytywne kwestie.

1. Wolumen obrótu na ostatniej wzrostowej świeczce tygodniowej był ponad dwukrotnie większy niż w poprzednim tygodniu,
2. Kurs osiągnął historyczne maksimum: 9,05zł (poprzedni maks 22.sierpnia 2013:) 9,00zł

Dodatkowo zamknięcie wypadło na tygodniowym maksie.
Przypominam, że takie przebicie historycznych poziomów np. na Medicalagorythmics wywołało przyspieszony ruch na północ i kolejne 100% wzrostu kursu.

Za dwa tygodnie zobaczymy wyniki po czwartym kwartale, które albo uzasadnią ruch wzrostowy na wykresie, albo wywołają zawód i korektę. Ja osobiście bardziej prawdopodobny widzę ten pierwszy scenariusz, czyli około 2mln zł zysku za cały 2013r.


Jak 4 kw. bedzie twardym faktem a nie miękkim, to cena tez bedzie gdzie indziej ... I chyba nie tylko ostatni raport był "fajny" ale nawet trzy ostatnie. Wykluczam zatem jednorazowosc

Przeczesując cały ten New Connectowy shrot natrafiłem na taką oto perłę jaką jest EasyCall. Widzę, że historycznie nie była ona zbyt popularna, ale może to się zmieni niebawem, bo zauważam przesłanki ku temu.

Technicznie kurs znajduje się w okolicy swoich historycznego szczytów (8,8zł dwa lata temu gdy był debiut i 9zł z sierpnia tego roku po raporcie za 2q).
Przez 5 miesięcy kurs przebywa w przedziale 6zl - 9zl, po wcześniejszym wzroście gdy rynek dostrzegł zmiany jakie zaszły w sytuacji fundamentalnej spółki. Wynik wykręcony po 3 kwartałach (1,5mln zł) daje realną szansę na dobicie do 2mln za cały 2013 co przykłądając do dzisiejszej wyceny (niecałe 8mln zł) pozwala oczekiwac uralnienia kapitalizacji i dalszego wzrostu kursu po zakończeniu tej 5-miesięcznej korekty.
Przebicie historycznych szczytów wywołuje kolejne fale zainteresowania i zakupów co pokazują historie wykresów innych spółek z NC (np Ubot line, czy Medicalgorythmics) - czy to samo rozegra się tutaj?

Jeśli mógłbyś WD przyjrzeć się głębiej finansom tej spółki, to byłbym wdzięczny.

Ja nie widzę zagrożeń w postaci np. zadłużenia (w 3kw obniżyli mocno zobowiązania do w sumie 1mln zł), przychody ustabilizowane na poziomie około 3mln kwartalnie, zysk około 0,5mln/kwartał. Dodam jeszcze, że w cashu po 3kw mieli ponad 1,5mln zł!
Bardzo mnie interesuje jak zamknęłi rok, czy udało się utrzymać tempo wyników z pierwszych 3kwartałów. Jeśli tak, to jest duża szansa, że Easycall zostanie szerzej dostrzeżony.

Zapraszam do dyskusji.
Mamy plany emisji, dodruk zwiekszajacy ilosc akcji o niecale 10%, a jesli zarzad ustali cene emisyjna w okolicy dzisiejszego zamkniecia, to do spolki wplynie 25mln zl.

W komunikacie dla mnie ważny jest ten fragment i zawarte tam dwa słowa:

"Z opinii Zarządu Spółki podwyższenie kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej Akcji na okaziciela serii D przyczyni się do uzupełnienia posiadanych środków. To z kolei będzie skutkowała zabezpieczeniem terminowej realizacji programu badawczo-rozwojowego zakontraktowanego w umowach z Państwową Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, których termin zakończenia przypada na III kwartał 2015 r., a których realizacja otwiera dla Spółki długoterminową perspektywę rozwoju i duży potencjał wdrożeniowy. Dodatkowo przedmiotowa emisja powinna zapewnić możliwość dalszego starania się o środki pomocowe na rozwój nowych projektów badawczo-rozwojowych z perspektywy wykorzystania potencjalnych korzyści wynikających ze statusu Spółki, jako przedsiębiorstwa średniej wielkości. Jednocześnie, zdaniem Zarządu ww. emisja pozwoli na sfinansowanie działań zmierzających do pełnej komercjalizacji pierwszego projektu, czyli promocji i wprowadzenia na rynek innowacyjnych dodatków paszowych pod marką Yarrowia Technology."

Walne 6.III, pewnie teraz zaczną się spekulacje co do możliwej ceny emisyjnej.

biznes.pap.pl/NSE2/pl/espi/rep...

Informacja z piątku (po sesji) - mamy podpisaną umowę o strategicznym partnerstiwe z Biedronką. Może to się przełożyć na skokowy wzrost przychodów. Ciekawe jaka reakcja w poniedziałek, bo przed infem akcje było mocno wyzbierane przez 2 sesje.

"KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 50 / 2012
Data sporządzenia: 2012-09-28
Skrócona nazwa emitenta
KANIA
Temat
Zawarcie przez spółkę zależną porozumienia z Jeronimo Martins Polska S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania Spółka Akcyjna ("Spółka"), działając na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, niniejszym informuje, o powzięciu wiadomości od spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego S.A. z siedzibą w Pszczynie ("ZPMHK"), której Spółka jest akcjonariuszem posiadającym 100% akcji w kapitale zakładowym, dotyczącej otrzymania przez ZPMHK, w dniu 28 września 2012 r., podpisanego przez spółkę Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie ("JMP") Porozumienia o strategicznym partnerstwie, zawartego z ZPMHK.
Porozumienie o strategicznym partnerstwie reguluje zasady współpracy stron w latach 2012-2015 w zakresie produktów dostarczanych przez ZPMHK do sieci sklepów Biedronka i związanych z tym bieżących kontaktów pomiędzy stronami. Porozumienie o strategicznym partnerstwie ma na celu zapewnienia płynności współpracy pomiędzy Stronami, przy czym szczegółowe i wiążące strony warunki tej współpracy regulowane będą odrębnymi umowami zawartymi przez strony.
Stosownie do powziętej informacji, w związku z zawarciem Porozumienia o strategicznym partnerstwie ZPMHK przewiduje, że współpraca z JMP będzie się rozwijać.
Powyższa informacja stanowi informację poufną w rozumieniu art. 154 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, albowiem dotyczy ZPMHK, w którym Spółka posiada akcje reprezentujące 100% kapitału zakładowego, a docelowo rozważa połączenie z ZPMHK, poprzez jej przejęcie. Z uwagi na fakt, iż przychody działalności związane z posiadaniem przez Spółkę akcji ZPMHK stanowią w chwili obecnej jedyne przychody dla Spółki, w ocenie Zarządu Spółki przesądza to o obowiązku publikowania przez Spółkę informacji na temat działalności ZPMHK."

Chyba zaczynamy nowy rozdział w giełdowej historii Kanii (dawniej IZNS).
Za czasów IZNS nie udało się na trwałe przebić 3zł, chociaż pamiętamy tę walkę i obroty całkiem spore, może uda się za kadencji KANII.Emisja od 50 do 100 mln szt akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru, cena emisyjna 6zł z opcją obniżenia do nie mniej niż 5zł. Spółka pozyska od 250 do 600 mln zł gotówki na zakup TK Telekom. Teraz zaczną się dopiero spekulacje kto obejmie te akcje, w każdym razie, mamy bardzo pozytywną informację.

Takie, że wyniki nie zawsze mają przełożenie na kurs akcji, szczególnie na skotanie. Tutaj są innowacyjne projekty, z których kilka wyjdzie i to jest wyceniane. W listopadzie oddanie fabryki drożdży, to będzie pierwszy biznes Skotana, na którym będzie można dopiero pokazać jakiś wynik. Ważne jest to, że Skotan to inkubator innowacyjnych projektów Pana Karkosika, w którym rodzina K zwiększa zaangażowanie, że jakiś czas temu rozpoczął się tu trend wzrostowy i ciekawa przyszłość przed firmą (jeśli projekty wypalą). Są tutaj dla mnie 2 opcje, albo hossa fundamentalna (np 3 projekty są zrealizowane i zarabiamy na nich), albo hossa spekulacyjna napędzana wiarą, że wodór, energia z fal czy jakiś bio-hit kiedyś wypali.

Coś się ciekawego zaczyna dziać, popieram prośbę o analizę tej spółki. Jeśli 2 kwartał to nie jest wyjątek, to mamy chyba uklepane dno. Przypominam również, że trwa skup akcji przez Trigon dla FAM.

Zniechęca mnie też niedowożenie prognoz. Dzisiaj kolejny raz (2) spółka ogłosiła przerwę w WZA, na którym miała głosować podwyższenie kapitału mega-rozwadniające ... . Zadłużenie spółki też mnie za bardzo nie zachęca.

Tutaj będzie emisja akcji (może jeszcze nie ratunkowa, ale ...), odradzam temat.

Zarabianie pieniędzy dzięki pucharom jest możliwe tylko poprzez dostanie się do fazy grupowej. W ubiegłym roku Śląsk przeszedł 2 rundy eliminacji odpadł w ostatniej i mocno dołożył do pucharowego interesu. Oczywiście, że dla kibiców puchary to wielka atrakcja, ale dla klubu który nie dostanie się do fazy grupowej to finansowy ciężar. Musielibyście przejść 3 rundy eliminacji, a w ostatniej i przedostatniej na pewno nie będziecie rozstawieni więc wpadacie na teoretycznie lepsze drużyny. Zarobek w waszym przypadku jest w obecnej sytuacji możliwy tylko i wyłącznie na sprzedaży najlepszych zawodników (przed końcem kontraktów; patrz Grodzicki): Piech, Jankowski - za jednego i drugiego można oczekiwać co najmniej po 1mln EUR. Zapomnij o zysku na pucharach.

Mamy bardzo pozytywną informację, BEST płaci 3% mniej za kapitał! Bardzo dobry ruch, jeśli rynek pozwala mniej płacić to trzeba było to wykorzystać.
W poniedziałek BEST wykupuje obligi o wartości nominalnej 10mln z oprocentowaniem WIBOR6M+6,5%.

W międzyczasie, wczoraj domknęli emisję obligacji serii F na 8mln zł z oprocentowaniem WIBOR6M +3,5%.

BEST SA - zakończenie emisji obligacji serii F


24.05. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 9/2012
Zarząd BEST S.A. z siedzibą w Gdyni (Emitent) informuje o zakończeniu prywatnej emisji obligacji serii F przeprowadzonej na podstawie uchwały Zarządu Emitenta nr 41/2012 z dnia 22 maja 2012 r., o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 8/2012.
Złożone zostały zapisy na wszystkie z oferowanych 8 (ośmiu) niezabezpieczonych imiennych obligacji serii F o wartości nominalnej 1 mln PLN (słownie: jeden milion złotych) każda i cenie emisyjnej równej wartości nominalnej.
Wobec powyższego Zarząd Emitenta uchwałą nr 45/2012 z dnia 24 maja 2012 r. stwierdził, że emisja doszła do skutku i dokonał przydziału obligacji. Łączna wartość wyemitowanych obligacji serii F wynosi 8 mln PLN (słownie: osiem milionów złotych).

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Buldi, na razie się raczej wchodzi.
Okazja do wyjścia będzie za jakiś czas (około roku) albo podczas wezwania w przypadku przejęcia BESTa, albo przy okazji przejścia z 2fixów na rynek główny. O tej drugiej opcji pisałem jak tylko otrzymałem informację ze spółki, że coś takiego jest przez nich rozważane. Uważasz, że ten rajd z marca to była jednorazowa akcja i nie będzie drugiej fali zainteresowania?

A Best znowu zaprezentował świetny wynik. W 1q zysk netto 5,6mln (w 1q 2011 było to 0,6mln,
więc skok ogromny).

poniżej link do raportu:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

06.04.2012 18:47Koelner planuje 0,33 zł dywidendy na akcję z zysku za '11


06.04. Warszawa (PAP) - Zarząd Koelner rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2011 roku na dywidendę trafiło 10,7 mln zł, co da 0,33 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.
Uchwała zarządu ma zostać zaopiniowana przez Radę Nadzorczą spółki.
Grupa Koelner miała w 2011 roku 68,2 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. (PAP)

Best znalazł się wśród 15 spółek z GPW o najwyższej rentowności.

wiadomosci.stockwatch.pl/15-sp...


Dzisiaj do przeczytania artykuł w Parkiecie o branży.

"Branża windykacyjna pobiła kolejny rekord"

www.parkiet.com/artykul/10,122...

są m.in. wypowiedzi prezesa BEST SA:

"– W ciągu ostatnich dziesięciu lat Polska wypracowała w branży windykacyjnej przyzwoite infrastruktury prawne i organizacyjne. Dzięki temu spółki mają coraz więcej kapitału, który jest absolutnie niezbędny do dynamicznego rozwoju. Im bardziej rynek jest uporządkowany i im lepiej znane są reguły działania, tym chętniej inwestorzy na nim inwestują – mówi Krzysztof Borusowski, prezes firmy Best.

Firma Best zarobiła w roku 2011 ponad 27 mln zł, podczas gdy w roku 2010 było to tylko 3,9 mln złotych. Jak podkreśla Borusowski, wynik ten to między innymi efekt inwestycji oraz zmian, jakie zaszły w spółce.

– Od 2010 r. firma dokonywała kolejnych zakupów portfeli, gdyż uzyskaliśmy dostęp do pieniędzy z rynku. Teraz przyszedł czas na profity z tych transakcji. Poza tym uporządkowaliśmy spółkę i zwiększyliśmy jej efektywność. Chcemy zarabiać w każdym segmencie, w którym działamy – mówi szef Bestu. Sam Borusowski podkreśla jednak, że rezultaty części spółek wcale nie muszą odzwierciedlać ich faktycznych dokonań.

– Branża windykacyjna podatna jest na tzw. window dressing, czyli upiększanie bieżących wyników. Przeszacowanie wartości nabytych portfeli następuje przed ich rzeczywistą weryfikacją na podstawie wpływów. W pewnym momencie może się okazać, że portfele wcale nie dają tyle gotówki, ile pierwotnie zakładano, i wyniki części firm po prostu spadną – tłumaczy Borusowski."


Ja czekam na podanie prognozy na 2012r, rynek bardziej obecnie interesuje się spółką, także podanie prognoz jest usasadnione oraz na przejscie na rynek glowny. W spolce są akcje własne, które można w tym celu wykorzystać.

Dostałem odp ze spółki.

Sprawa w sądzie w Londynie w toku.
Pytałem również, co zamierzają zrobić z akcjami własnymi, które posiadają (11%). Odp: jest szansa, że zostaną sprzedane w re-IPO podczas przechodzenia na rynek główny!!! To właściwy krok, biorąc pod uwagę jak spółka się zmieniła przez ostatnie 2 lata. Bardzo dobrze, że w końcu pomyśleli o przejściu z tych 2-fixów na notowania ciągłe. Na razie spółka nie upublicznia prognozy na 2012, ja się domyślam, że może ona znaleźć się w prospekcie gdy będą się przenosić. A kiedy będzie lepszy moment jak nie teraz, gdy wyniki tak się poprawiły.

Wpis w 2012 juz jest, na nastepny przyjdzie tu czas w 2013. Do tego czasu wahania 1,10-1,30zł Shhh

Dzisiaj wysłałem zapytanie do spółki w 3 sprawach, między innymi w tej poniżej:

Best domaga się zapłaty 61,6 mln zł od Bison Investments
PAP - Biznes
20 Gru 2011, 20:16


20.12. Warszawa (PAP) - Best wszczął postępowanie sądowe przed High Court of Justice w Londynie przeciwko Bison Investments Limited o zapłatę 61,6 mln zł - podała spółka w komunikacie.
"Wierzytelność emitenta dochodzona na drodze sądowej wynika ze złamania przez Bison umowy Amended And Restated Relationship Agreement zawartej pomiędzy emitentem a Bison dnia 23 grudnia 2008 r., co doprowadziło do wypowiedzenia przez Best I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (BEST I NSFIZ) umowy o obsługę sekurytyzowanych wierzytelności zawartej dnia 9 czerwca 2006 r. pomiędzy emitentem a Best I NSFIZ" - napisano w raporcie.(PAP)


@anty - dzieki wielkie za analize i mase informacji.

Trudno cokolwiek tu kupic, podaz sie wysoko wycofala, chociaz w sumie nigdy jej za wiele nie bylo.
Wskazniki oparte na tych swietnych wynikach mamy zagwarantowane przez co najmniej kwartal, ale dobrze byloby jakby ktos ze spolki zabral glos, wypowiedzial sie o strategii na kolejne lata i np odpowiedzial na pytanie co chca zrobic z akcjami skupionymi w celu umorzenia (11% kapitału). Może do nich napisze, sprawdzimy czy maja komunikacje.

Nie zapłaciłbyś 12-13% za pieniądz jeśli możesz na nim zarobić 50% ???

Niestety Best to nie Polkomtel, PKO BP, czy Kruk żeby płacić poniżej 10%, to mnie wcale nie dziwi.
Rozumiem, że wg Ciebie Best zmierza w złym kierunku? Wg mnie wprost przeciwnie: i biznes, i kurs akcji spółki idą w parze w dobrze obraną stronę, chociaż kurs jest trochę w tyle, ale nie jest to jeszcze finał.

Czytałem,
1) to że sprzedali obligacje za 40mln, to sukces - inwestorzy ufaja spolce, za co dostaja odpowiedni %. Pogratulować
2) obsługa tego długu 3mln za 7miesięcy 2011, w tym roku będzie to około 7mln - dadzą radę, bo patrz pkt3
3) te 20mln było zrobione nie na przeszacowaniu, tylko na prawdziwie sciągniętych długach, pojawił się realny cash (patrz przeplywy pieniężne), zatem biznes idzie i będzie szedł, bo portfele pojawiły się w firmie dotychczas niewidziane jeszcze.

zatem te 'czapki z głów' naprawdę są zasłużone.

p.s. ... ff 2,3% Think

Buldi, czy mógłbyś wkleić tutaj taki wykres jeśli wzielibyśmy pod uwagę kwartały, może być z przychodami, albo z zyskiem? Tam dopiero jest ciekawy widok.

Nie patrz na lata, tylko na kwartaly. Ostatnie 2 lata to nowa jakosc w spolce, szczegolnie odkad pozyskuja nowa kase z obligow i od utworzenia fundow sekurytyzacyjnych. Obecny Best ma niewiele wspolnego z tym z 2000r.

Oczywiście, założenia są bardzo istotne, ja w swoich obliczeniach podszedłem jednak ostrożnie do tematu i jestem tym co spółka pokazała miło zaskoczony.
Zresztą, trend poprawy wyników nie pojawił się z dnia na dzień, to już utrwalony proces w tej spółce.

P.s. "spółki nie znam" ...
to może warto się zapoznać :) ?

Best nie podaje prognoz, dlatego nie wkleiłem linka, była to zwykła analiza tego ile mają kupionych portfeli wierzytelności i tego jak im szedł dotychczas biznes na tych portfelach.

No i wyniki mówią wszystko, przebiły one moje wyliczenia i to mocno.
Przychody osiągnięte w 2011: 54,8mln czyli wzrost o 144% r/r.
Zysk netto za cały rok 2011 to 23,3mln - poprawa o ponad 1000% (w 2010r spółka zarobiła 2mln).
W samym tylko 4q wynik netto to prawie 13mln. Jeśli 2012 będzie równie dobry jak końcówka tego, to aż strach się napisać, co mi wychodzi ...

Best jest na 2-fixach, ale te wyniki na pewno nie przejdą niezauważone!!
C/Z przy obecnej cenie to 3,4 więc droga do przewartościowania jest daleka.Mamy w spółce super wyniki:

przychody 2011: 662mln 2010: 560mln poprawa: +18% r/r
zysk oper. 2011: 50,4mln 2010: 18,2mln poprawa: +177% r/r
zysk netto 2011: 68,2mln 2010: -2,4mln poprawa: zysk zamiast straty
przeplywy oper.2011: 50,7mln 2010: 32,5mln poprawa: +56% r/r
przeplywy nett.2011: 8,2mln 2010: 5,2mln poprawa: +58% r/r

A kurs w porównaniu do tego z 12 miesięcy wstecz: +3,9%!

Koelner jest w swig80, a wiadomo co się dzieje po kolei z większością spółek z tego indeksu, a tym bardziej ze spółkami o takich wskaźnikach jak teraz w Koelnerze:
C/Z 5,8
C/WK 1,06

[*** usunięto zapis niezgodny z regulaminem ***]

Obligacje się sprzedają, spółka dynamicznie rozwija, zapotrzebowanie na pożyczki spółki rośnie, kurs też nie pozostaje w tyle. Wśród masy szajsu newconnectowego o tę spółkę jestem spokojny. A co do wskaźników, to nawet jak wykonaja w 2012 tylko połowę tego co jest w planie, to będzie i tak rewelacyjnie.

Do spółki wpadło 2mln PLN z obligacji seriiB na szybkie kredyty świąteczne, przypominam że w listopadzie z obligacji seriiA do spółki wpłynęło 0,5mln PLN. Płacą kupon 15%, ale i tak na tych środkach wygenerują rentowność kilkukrotnie wyższą niż ich koszt.

"Zakończenie emisji obligacji serii B
Zarząd SMS Kredyt Holding S.A. informuje, że na podstawie uchwały zarządu nr 5/2011 w sprawie emisji obligacji serii B (raport bieżący nr 25/2011) w dniu 16 grudnia 2011 r. dokonał przydziału rocznych, zwykłych, kuponowych, niezabezpieczonych Obligacji serii B wyemitowanych na podstawie uchwały zarządu nr 5/2011 w ilości 2.000 sztuk o łącznej wartości 2.000.000 PLN. Nominał jednej obligacji wyniósł 1.000 PLN i był równy cenie emisyjnej. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 15% w skali roku. Kupon wypłacany jest kwartalnie. Terminem wykupu obligacji jest dzień 16 grudnia 2012 roku. Obligacje zostały objęte przez 17 inwestorów.

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu"
"


Osoby reprezentujące spółkę:

Marcin Tokarek - Prezes Zarządu

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Ten rok będzie rekordowy dla BEST SA. Przychody r/r będą poprawione o co najmniej 50%, a zysk netto powinien być pobity x6 w stosunku do tego co było w 2010r, a nie było wcale tak źle bo zarobili 2mln PLN. Do tej pory, po 3 kwartalach jest już 10,5 mln zysku.
Jak na razie po wykresie nie widać jeszcze tego pozytywnego szoku w wynikach, ale coś tam powoli zaczyna się rysować, dlatego myślę że warto obserwować.
Spółka notowana jest na 2fixach i może zainteresować fanów niskiego ff - niecałe 3% akcji w wolnym obrocie.

Kod:
mod: proszę o link do źródła powyższych prognoz

Tak na dobrą sprawę, to ciągle jest czas przed lub po raporcie, teraz np jesteśmy po raporcie za 1q, ale przed raportem za 2q.
Tutaj wzrosty będą jak się wysypią amatorzy szybkich pieniędzy na NC i ktoś to zacznie kupować, na razie raporty nie pomogą, spółka musi przejść czyściec po nieudanym debiucie.

No i proszę jaka ciekawa informacja przed debiutem :)

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Podpisanie znaczącej umowy
Zarząd SMS Kredyt Holding S.A. (dalej "Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął informacje o podpisaniu z dniem 1 lipca 2011 roku umowy agencyjnej między spółką zależną SMS Kredyt Sp. z o.o., a firmą Kredytum.pl S.A. Kredytum.pl S.A. tworzy jedną z największych w kraju sieci agentów i agencji kredytowych (ponad 2500 agentów i agencji) działających w sektorze pozabankowym. Nawiązanie współpracy z Kredytum.pl S.A. jest elementem realizacji strategii rozwoju Grupy SMS Kredyt. Strategia zakładała rozwój kanału dystrybucji poprzez pozyskiwanie agentów i agencji. Celem Spółki było pozyskanie 2000 agentów, agencji do 2013 roku. Dzięki umowie z Kredytum.pl S.A. cel ten został zatem osiągnięty już teraz. Zarząd SMS Kredyt Holding S.A. jest przekonany, iż Kredytum.pl S.A. dzięki swemu doświadczeniu, infrastrukturze informatycznej oraz dużej sieci współpracujących agencji jest idealnym partnerem do rozwoju sprzedaży. Dla SMS Kredyt podpisanie umowy oznacza wielokrotne zwiększenie dostępności produktów SMS Kredyt w sieci agencyjnej, a tym samym możliwość dotarcia do szerszej rzeszy klientów. Spółka planuje dalsze pozyskiwanie agentów i agencji do współpracy.


Osoby reprezentujące spółkę:

Marcin Tokarek - Prezes Zarządu

No i mamy w końcu jakąś informację. Do spółki wpłynie 23mln za bony Midasa.
poniżej link:

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Teraz poczekamy sobie na komentarz w co zainwestują tę kasę.
Trend jest z nami, a tajemnic jeszcze wiele.

Proszę bardzo, oto imperium RK znowu zaczyna imponować! :) tylko rzućcie okiem na te przyrosty kwartał do kwartału.

Alchemia miała 15,55 mln zł zysku netto w I kw. 2011 r., wzrost o 913,7% r/r
ISB - Biznes
4 Maj 2011, 18:19


Warszawa, 04.05.2011 (ISB) - Spółka Alchemia miała 15,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 1,53 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 21,23 mln zł wobec 1,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 264,21 mln zł wobec 135,97 mln zł rok wcześniej.No i mamy raport za luty:


Raport EBI
typ raportu Raport bieżący
numer 17/2011
data dodania 2011-03-14 10:53:18
spółka TRO MEDIA SPÓŁKA AKCYJNA

Raport miesięczny za luty 2011 r.
Zgodnie z punktem 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 października 2008 roku "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect" Zarząd TRO MEDIA S.A. przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za luty 2011 roku.

I. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym Spółki, które w ocenie Spółki mogą mieć w przyszłości istotne skutki dla kondycji finansowej oraz wyników finansowych TRO MEDIA S.A.

Jak donosi Starlink wydatki na reklamę w Polsce w 2010 roku wyniosły 7,338 mld zł, czyli o 7 % więcej niż w 2009 roku.
Najbardziej dynamiczny rozwój odnotowała reklama internetowa. W ubiegłym roku stanowiła 14,7 procent całego rynku reklamowego. Zyski przekroczyły wówczas 1 mld zł co oznacza 23,2 procent wzrostu w stosunku do 2009 roku.
Prognozy na 2011 rok są jeszcze bardziej obiecujące. Na rynku wciąż widać tendencje do poszukiwania atrakcyjnych, ale też tańszych sposobów na inwestycje reklamowe. Reklama internetowa z pewnością wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Skutecznie wypiera coraz mniej efektywną reklamę w prasie tradycyjnej i outdoorze i staje się realnym konkurentem reklamy telewizyjnej.

II. Wykaz wszystkich informacji opublikowanych przez Emitenta w trybie raportu bieżącego w okresie objętym raportem.

W lutym 2011 roku spółka przekazała do publicznej wiadomości za pośrednictwem systemu EBI raport:

- 2011-02-01 RB 12/2011 Podwyższenie kapitału zakładowego przez spółkę zależną
- 2011-02-14 RB 13/2011 Raport miesięczny za styczeń 2011 r.
- 2011-02-14 RB 14/2011 Korekta prognozy wyników finansowych za rok obrotowy 2010
- 2011-02-14 RK 15/2011 Raport za IV kwartał 2010 r.
- 2011-02-21 RB 16/2011 Zgłoszenie do KRS podwyższenia kapitału zakładowego Domenomania.pl

W lutym 2011 roku spółka nie przekazała do publicznej wiadomości raportów za pośrednictwem systemu ESPI


III. Informacje na temat realizacji celów emisji, jeżeli taka realizacja, choćby w części, miała miejsce w okresie objętym niniejszym raportem.

Emitent realizuje cele emisyjne poprzez rozbudowę przejętych serwisów internetowych. Prowadzone są zaawansowane prace, które obok nowej szaty graficznej (nowe logo i layout serwisów), koncentrują się na systematycznym wdrażaniu nowych funkcjonalności, usług i rozwiązań technicznych. W efekcie każdy z projektów już teraz jest rentowny i zanotował znaczący wzrost użytkowników (średnio 25%). Po całkowitym wdrożeniu nowych wersji serwisów i ich promocji Emitent spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu zasięgu, a w konsekwencji przychodów z każdego projektu.

W lutym 2011 spółka zależna DOMENOMANIA.PL SA (Spółka), w której Emitent posiadał 86,96% głosów, podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej do kwoty nie wyższej niż 445.000 zł, to jest o kwotę nie wyższą 100.000 zł. Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpiło w drodze emisji nie więcej niż 1.000.000 akcji serii B o wartości nominalnej 0,10 zł. każda. NWZA DOMENOMANIA.PL SA podjęło ponadto uchwałę w sprawie ubiegania się przez Spółkę o wprowadzenie do zorganizowanego obrotu w alternatywnym systemie obrotu "NewConnect" prowadzonym przez GPW w Warszawie. Obecnie TRO MEDIA posiada 2.900.000 akcji spółki DOMENOMANIA.PL S.A., co stanowi nieco ponad 65% w kapitale zakładowym i głosach na WZA.

Wypełniając obowiązki informacyjne Emitent opublikował sprawozdanie kwartalne za IV kwartał 2010 roku oraz dokonał korekty prognozy wyników finansowych na rok 2010.
Zaktualizowana w dniu 14 lutego 2011 r. prognoza wyników finansowych Emitenta zakłada osiągnięcie w 2010 roku 9,0 mln zł przychodów (+181,1% w stosunku do pierwotnej prognozy zawartej w Dokumencie Informacyjnym oraz + 13,2% w stosunku do prognozy z dnia 15.12.2010) oraz 3,87 mln zł zysku netto (-6,8% w stosunku do prognozy z dnia 15.12.2010 r.)
Zarząd podjął powyższą decyzję po podsumowaniu wyników działalności Spółki po czterech kwartałach 2010 roku, w związku z dynamicznym wzrostem przychodów w ostatnich dniach roku oraz zintensyfikowaniem działań związanych z rozbudową przejętych projektów, które wymagały zwiększenia nakładów finansowych.

IV. Kalendarz inwestora obejmujący wydarzenia mające mieć miejsce w miesiącu październiku i listopadzie, które dotyczą Emitenta i są istotne z punktu widzenia interesów inwestorów.

W miesiącu marcu 2011 miały lub będą miały miejsce następujące wydarzenia korporacyjne Emitenta:
- publikacja raportu miesięcznego za luty
- ubieganie się przez spółkę zależną Domenomania.pl o wprowadzenie do obrotu na NewConnect
- analiza kolejnych projektów
- prace modernizacyjne i wdrożeniowe w dotychczas przejętych projektach


Osoby reprezentujące spółkę:

Marcin Misztal - Prezes Zarządu

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Akcje sie sprzedaly (ponad polowa do funduszy), pod koniec marca debiut.

Emisja GRODNO S.A. zakończona sukcesem 23.02.2011.

Firma GRODNO S.A., dystrybutor artykułów elektrotechnicznych, zakończył sukcesem prywatną emisję, z której pozyskał ponad 7,5 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie przejętej części przedsiębiorstwa Ostel oraz uruchomienie nowych własnych punktów sprzedaży. Debiut PDA planowany jest na ostatni tydzień marca br.

Grodno S.A., jeden z największych dystrybutorów sprzętu elektrotechnicznego w Polsce, zakończył sukcesem emisję prywatną. Spółka zaoferowała 2.300.000 akcji serii B, które w wyniku oferty prywatnej zostały objęte w 55% przez TFI oraz w 45% przez inwestorów indywidualnych przy kilkunastoprocentowej stopie redukcji. Funkcję oferującego oraz autoryzowanego doradcy pełniła wrocławska firma Profescapital (www.profescapital.pl).

Grodno pozyskało w wyniku oferty 7 590 000 zł. Pozyskane środki przeznaczy na sfinansowanie rozwoju sieci handlowej. Na początku stycznia br. Grodno S.A. zawarło umowę kupna sześciu punktów sprzedaży od firmy Ostel. W wyniku tej transakcji spółka powiększyła sieć dystrybucyjną do 29 punktów sprzedaży. Dodatkowo spółka planuje w 2011 roku otworzyć od podstaw dwa nowe punkty handlowe.

Jak powiedział Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A. – „Obecność na giełdzie traktujemy jako strategiczne posunięcie. Mamy klarowną strategię dalszego rozwoju naszej spółki. Zamierzamy wziąć aktywny udział w procesach konsolidacji bardzo rozdrobnionego obecnie rynku. Realizujemy plan małych, ale bardzo precyzyjnych kroków i wierzymy, że perspektywie pięciu lat wejdziemy do grona ścisłych liderów tego rynku.”

Grodno w roku 2009 (kończącym się 31 marca 2010 r.) zrealizowało przychody w wysokości ponad 100 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 3,8 mln zł oraz wynik netto – 2,8 mln zł. Spółka prognozuje, że w roku finansowym 2010 (kończącym się 31 marca 2011 r.) kwoty te odpowiednio będą wynosić 125 mln zł, 6 mln zł oraz 4,1 mln zł.

www.ipo.pl/new_connect/newconn...

Podaje link do dzisiejszego wywiadu z nowo nominowanym v-ce prezesem. Gdzie cala ekipa, nikt juz nie ma tych akcji? Akurat te chyba warto na najblizsze miesiace miec.

www.tvncnbc.pl/firmy,21,wszyst...

TRO MEDIA ma inwestora finansowego
admin, śr., 2011-01-26 10:21

W dniu 25 stycznia 2011 r. TRO MEDIA S.A. poinformowała o zbyciu przez większościowego akcjonariusza 500.000 akcji na rzecz instytucji finansowej. Transakcja została przeprowadzona
w ramach transakcji pakietowych na rynku NewConnect.

-„Bardzo się cieszę, że po tak krótkim pobycie na rynku w akcjonariacie Spółki pojawił się inwestor finansowy. Jest to czołowa instytucja finansowa, rozpoznawalna i z najwyższej „półki” i choć ilość akcji nie powoduje konieczności ujawnienia się, to wierzymy, że nowy inwestor wraz z naszym dalszym rozwojem będzie umacniał swoją pozycję w akcjonariacie. Pojawienie się tej klasy inwestora stawia Spółkę w zupełnie innym miejscu na rynku i jest potwierdzeniem realizowanej przez nas ścieżki rozwoju”- mówi Marcin Misztal, większościowy Akcjonariusz i Prezes Zarządu TRO MEDIA S.A.

Od wejścia na New Connect w dniu 20 września 2010 roku TRO MEDIA modelowo realizuje założone cele. W tym czasie Spółka przejęła 5 projektów internetowych, z których jeden (Domenomania.pl) po pozyskaniu w transakcji pre-IPO 450 tys. zł. jest w trakcie przygotowań do oferty prywatnej i w niedługim czasie będzie również ubiegał się o wejście na NC. W 2010 roku Spółka zwiększyła o ok. 300% przychody oraz o ponad 500% zysk netto (prognoza Zarządu) w stosunku do roku 2009.

Taka dynamika rozwoju i dalsze perspektywy nie pozostały nie zauważone przez instytucje finansowe, z których jedna już teraz postanowiła zaangażować w Spółkę swoje środki.

źródło: MERIT INVEST

Opor na 3,5zl przelamany, na niezlym obrocie. Warto bedzie to poprzec w poniedzialek jeszcze wiekszym obrotem. Wydaje mi sie ze nie ma tu wiary w te wspomniane przeze mnie 5pln. Uwazam, ze zrobimy ten poziom w miesiac.

Obecna kapitalizacja tromedii to 32mln. Jesli bedziemy mieli co kwartal przejecie jakiegos wartosciowego portalu na takich warunkach jak ostatnio, to bedzie to mialo swietne przelozenie na wynik (oczywiscie nie od razu, ale tak jak w przypadku domenomanii - sprawa od zakupu do przeszacowania wyceny trwala moze 2 miesiace) i dzieki temu rowniez kapitalizacja powinna rosnac. Uwazam, ze przejmowanie spolki za darmo (zostawienie 30% zalozycielom) i wziecie sprawy powodzenia portalu w rece, ktore przy wczesniejszych projektach odniosly sukces jest oplacalne dla obu stron.
Przeksztalca sobie to wkrotce w SA, wprowadza za jakis czas na NC i mamy kolejnego konia w stajni.

Teraz poczekamy na:
1) wejscie do tromedii funduszu
2) uruchomienie portalu boisko.pl
3) informacje o kolejnych przejeciach
4) kapitalizacje na poziomie 100mln

Minał kolejny rok...

Spółka za daleko jeszcze nie odjechała, a widać po obrotach od 20grudnia, że zainteresowanie nią jest większe.

WatchDog, czy mógłbyś zerknąć na obecną sytuację Efektu jeśli chodzi o dane z ostatniego raportu? Czy uważasz, że spółka wyjdzie na prostą i jest szansa że te hotele w końcu będą na siebie zarabiać?

Jeśli chodzi o kwestie AT, to od 5stycznia na danych dziennych mamy prowzrostowy układ średnich, możemy spokojnie rosnąć. Na tygodniowych ten układ powstał trochę wcześniej, bo już w sierpniu/wrześniu 2010 ale przy kursie nieznacznie odbiegającym od dzisiejszego. Kurs podchodzi pod szczyt z sierpnia 2008, kiedy to zakończyła się pierwsza fala wzrostu z 10pln na 17,3pln. Jeśli pojawi się jakieś ciekawe fundamentalnie info, to kurs powinien sobie z tym oporem poradzić. Jeśli się nie pojawi, to możemy się jakiś czas konsolidować w tych okolicach, ale obroty dają do myślenia, że być może coś się w spółce zaczyna dziać lepszego.

Poproszę o spojrzenie fundamentalne i zapraszam do dyskusji.

pozdrawiam

Ja caly czas z papierem w portfelu. Tak jak przy 2pln mowilem o celu 3pln, tak teraz po dojsciu do 3,5 i korekcie do przebitego oporu (teraz wsparcia) 3,2pln uwazam ze po wyzbieraniu mozemy podjechac pod historyczny szczyt - tj 5pln. A dlaczego?
Dlatego ze wyniki za 4kwartal tez beda historyczne. Jesli spolki z portfela IZN dojada do konca roku na obecnych poziomach, to mamy 20mln zysku netto!!! tylko w 4kwartale.

W środę mamy debiut kolejnej naszej spółki zależnej - na rynek trafi RSY. Wprowadzając spółkę na NC jeszcze w tym roku, będzie można ją wycenić w spr. rocznym wg. ceny godziwej, czyli z rynku. W księgach warotśc jednej akcji to nominał - czyli 1zł. Da to dodatkowy zysk.

Raport EBI
typ raportu Raport bieżący 2/2010
data dodania 2010-12-20 12:50:31
spółka RSY S.A.

Wprowadzenie do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii A i B spółki RSY S.A.

Zarząd spółki RSY S.A. z siedzibą w Iławie informuje, że w dniu 17 grudnia 2010 roku, na mocy Uchwały Nr 1379/2010 Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wprowadził do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect:
1) 2.832.000 (dwa miliony osiemset trzydzieści dwa tysiące) akcji serii A,
2) 868.000 (osiemset sześćdziesiąt osiem tysięcy) akcji serii B.

Wszystkie wprowadzane akcje są mają wartości nominalną 1 zł (jeden złoty) każda.

Podstawa prawna: §3 ust 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".Osoby reprezentujące spółkę:

Szymon Klimaszyk - Prezes Zarządu

wycienek z ostatniego komunikatu:

"... Nadwyżka stanowiąca różnicę pomiędzy wartością nominalną udziałów a wniesionym wkładem na ich pokrycie została przelana do kapitału zapasowego spółki Domenomania.pl Sp. z o.o.. W ten sposób spółka pozyskała na rozwój 450.000 zł, a powyższa transakcja miała charakter pre-IPO ..."

Przejscie na rynek glowny to tez temat na 2011r - nie zdziwilbym sie gdyby juz teraz spolka interesowaly sie fundusze.

Wczoraj +33, dzisiaj +12 ... Chyba w koncu rynek przypomnial sobie o najtanszej spolce na new connect. Kapitalizacja wciaz ponizej 4mln PLN. Jesli wypali projekt secondstreet, to moze skoczyc powyzej 10mln. Do tego czekamy jeszcze na informacje kto kupi 30% projektu.

Plany związane z przejęciem wojenno-strategicznej gry online

Zarząd HMSG S.A. informuje, iż rozpoczął rozmowy z dwoma firmami, a także jedną osobą prywatną, które są właścicielami wojenno-strategicznych gier online. Celem rozmów jest przejęcie bądź nawiązanie stałej współpracy w ramach rozwoju serwisu społecznościowego Nasze-wojsko.pl należącego do Emitenta (o przejęciu spółka informowała w raporcie nr 27/2010 z dnia 20.09.2010 r.). Zarząd informuje, że prowadzone rozmowy są ściśle związane z zapowiadanymi planami rozbudowy i rozwoju serwisu Nasze-wojsko.pl.

W przypadku powodzenia rozmów, i tym samym przejęcia co najmniej jednej gry, Emitent przystąpi do prac związanych z integracją gry z serwisem. W ocenie zarządu działania te przyczynią się do dynamicznego rozwoju serwisu Nasze-wojsko.pl oraz znacznego zwiększenia wartości projektu. Emitent nie wyklucza, że w przypadku niepowodzenia rozmów zleci wykonanie gry wedle fabuły opracowanej we współpracy z użytkownikami serwisu.

O efektach ewentualnych rozmów dotyczących przejęcia wojenno-strategicznej gry online Emitent będzie informował w raportach bieżących.

Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 15 Załącznika do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 27 lipca 2009 r. Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu.


Osoby reprezentujące spółkę:

Bartłomiej M. Matusiak - Prezes Zarządu

free float 4% ???
... pachnie emisja po nominale

poziomy podalem wylacznie jako mikolajkowa ciekawostke

Mamy inwestora zagranicznego na spolce:

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 22 / 2010
Data sporządzenia: 2010-12-06
Skrócona nazwa emitenta
HMSG S.A.
Temat
Zawiadomienie o przekroczeniu progu 5% liczby głosów na WZA
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd HMSG S.A. z siedzibą w Ciechanowie informuje, iż w dniu 6.12.2010 r. otrzymał Zawiadomienie od pana Nafez Hussein na podstawie art. 69 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych ("Ustawa") (Dz. U. z dnia 23 września 2005 roku, Nr 184, poz. 1539). Pan Nafez Hussein informuje, że w wyniku rozliczenia w dniu 06.12.2010 r. transakcji giełdowych, przekroczył 5% w ogólnej liczbie akcji i taki sam udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu HMSG S.A. Po rozliczeniu opisanych w niniejszym zawiadomieniu transakcji, pan Nafez Hussein posiada bezpośrednio 722.390 akcji HMSG SA, stanowiących 5,1% udziału w ogólnej liczbie akcji i taki sam udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu HMSG S.A.

Jak dla mnie to w powietrzu wisza 2 nadchodzace wiadomosci:
1)decyzja o przeksztalceniu dzialki w centrum ilawy - podnoszaca jej wycene o 10-15mln
2)przekroczenie progu 5% przez ... Zastal lub przez oczekiwnego od dawna inwetsora

Ciekawostka:
w ubieglym roku IZNS byl faworytem Swietego Mikolaja, w listopadzie i grudniu wzrosl 91%.
Jesli w tym roku mialoby byc rownie mocno podczas tzw. rajdu, to na koniec grudnia powinnismy miec cene ... 5,25zl ...

tylko czy Mikolaj nie zmienil ulubiencow ??;)

Tro Media: Rośnie apetyt na przejęcia portali
Andrzej Szurek 02-12-2010, ostatnia aktualizacja 02-12-2010 07:47
Tro Media, notowana na NewConnect firma z branży internetowej, poszukuje nowych celów przejęć.

– Rozmawiamy m.in. z funduszami venture capital o zakupie portali internetowych. Negocjujemy też z firmami z NewConnect ewentualne przejęcia od nich projektów internetowych. Do transakcji może dojść jeszcze w tym roku. W zależności od kwoty możemy ją sfinansować pieniędzmi uzyskanymi w ofercie prywatnej (latem firma pozyskała z niej 1,9 mln zł – red.) albo pozyskać środki z nowej emisji akcji Tro Media – zaznacza Marcin Misztal, prezes spółki.

Przejęcia to tylko część działań firmy. – Równolegle pracujemy nad własnymi projektami internetowymi. W przyszłym roku możemy wystartować z kilkunastoma portalami. Pierwszym projektem będzie najprawdopodobniej portal sportowy Boisko.pl – mówi prezes.

Dodaje, że wyniki za III kwartał pokazały, iż wykonanie prognozy na ten rok nie jest zagrożone. Wcześniej przewidywano, że tegoroczny zysk ma wynieść 1,5 mln zł przy przychodach 3,2 mln zł. Po dziewięciu miesiącach firma ma już 2,65 mln zł przychodów i 715 tys. zł zysku netto. Tylko w III kwartale wypracowała 600 tys. zł zarobku. Na wyniki może pozytywnie wpłynąć przejęcie na początku listopada spółki Domenomania.pl, rejestratora domen. Tro Media zapłaciła za nią 400 tys. zł. Zakupiona firma miała po trzech kwartałach tego roku 1,85 mln zł przychodów oraz 490 tys. zysku netto. Teraz Tro Media wyceniana jest na około 27 mln zł.

PARKIET

Niestety, znowu 5zl nie udalo się osiągnąć. Teraz czas na dolną bandę.

Wykres znowu zaczyna wyglądac zachęcająco. Tu już nawet nie chodzi o ten wynalazek, ale o samą technike. Przebicie 5zl da sygnał kupna z mozliwym 20-30% ruchem w górę.

Czyli jutro wracamy do obrotu po przeprowadzeniu resplitu. Kurs odniesienia 20gr, kapitalizacja jedynie 2,5mln PLN.

Czy spółce (poprzez secondstreet.pl) uda się zabrać trochę rynku od allegro?

Mediowy holding HMSG szlifuje projekty
2010-11-04 09:10

Serwis Secondstreet i portal nasze-wojsko.pl w pełnej krasie wystartują na początku roku.
Notowany na NewConnect holding mediowy HMSG szlifuje projekty. Przygotowuje się do uruchomienia Secondstreet, serwisu internetowego będącego wirtualną repliką ulic handlowych, gdzie właściciele punktów handlowych z realu będą mogli się reklamować i oferować swoje produkty.

— Serwis nie jest kopią istniejących portali, ale naszym autorskim projektem, więc uczymy się na własnych błędach i dlatego prace nieco się przedłużają — przekonuje Bartłomiej Matusiak, prezes HMSG.

Przewiduje, że serwis zostanie uruchomiony w ostatecznej wersji na początku 2011 r. Spółka już pracuje nad poszerzeniem go europejskie ulice handlowe — na pierwszy ogień pójdą miasta niemieckie.

Równolegle spółka pracuje nad nowymi funkcjonalościami serwisu społecznościowego nasze-wojsko.pl. Ma zostać poszerzony m.in. o sprzedaż online. W pełnej krasie ma również ruszyć na początku przyszłego roku. HMSG przejęła portal we wrześniu. Ma on kilkanaście tysięcy użytkowników. Na razie nie wiadomo, kiedy projekty zaczną na siebie zarabiać.

Katarzyna Sadowska

newconnect.pb.pl/2255207,42658...

Zakończenie procesu scalania akcji i wznowienie notowań akcji Spółki
2010-11-10 23:44 aktualizacja: 2010-11-10 23:44

typ raportu Raport bieżący
numer 38/2010
data dodania 2010-11-10 23:44:26
spółka HMSG S.A.

Zakończenie procesu scalania akcji i wznowienie notowań akcji Spółki
Zarząd HMSG S.A. informuje, iż w dniu 12.11.2010 r. akcje spółki HMSG S.A. będą notowane pierwszy dzień po wymianie (po zakończeniu operacji scalenia akcji Spółki). W obrocie giełdowym notowanych będzie 12.125.000 szt. akcji HMSG S.A.

Podstawa prawna: § 6 ust. 14.2, Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Osoby reprezentujące spółkę:

Bartłomiej M. Matusiak - Prezes Zarządu


newconnect.pb.pl/2260509,10353...

Tro Media ma 715 tys. zł zysku po trzech kwartałach
2010-11-10 16:05

Tro Media, spółka z segmentu nowych technologii, przedstawiła wyniki za trzeci kwartał. Zysk netto w tym okresie wyniósł 593 tys. zł przy przychodach 1,48 mln zł.
Narastająco po trzech kwartałach przychody wynoszą 2,66 mln zł, a zysk netto 715 tys. zł.

- Na uzyskanie tak dobrych wyników przez Spółkę w III kwartale złożyło się kilka czynników, a najważniejsze z nich to konsekwentna realizacja strategii w zakresie poszerzania bazy powierzchni reklamowej oraz brak oddziaływania czynników, które zwłaszcza w II kwartale br. negatywnie odbiły się na wyniku, jak żałoba narodowa z powodu katastrofy smoleńskiej, czy koszty związane z przygotowaniem i wejściem Spółki na NewConnect – mówi Marcin Misztal, prezes Tro Media – Warto też zauważyć, że wynik ten jest osiągnięty jeszcze bez wpływu efektów przeprowadzonej oferty prywatnej.


newconnect.pb.pl/2260344,33809...

misza napisał(a):
ja jednak dopuszczam jeszcze zejście poniżej 2.50. Kiedy kurs wszedł w konsolidację między połową lipca a początkiem sierpnia tego roku myślałem wówczas, iż ten boczniak jest jedynie korektą po mocnym odbiciu z początku lipca ("przygotówka" do kolejnej falki wzrostowej) i nie spodziewałem się, że ujrzę jeszcze raz poziomy 2.15, dlatego też teraz jestem bardziej sceptyczny odnośnie kolejnych wzrostów zwłaszcza, że w ujęciu dziennym kurs (wskaźnikowo) jest wykupiony - pozytywnie za to jestem nastawiony średnioterminowo patrząc na wykres tygodniowy


Gratuluje trafnej prognozy. Spadek zaliczony, mamy ladna swieczke po dzisiejszej sesji, duzo akcji zostalo odebranych od wyploszonych.Te akcje skupuja specjalisci.

A ja uważam, że korekta byla w tym tygodniu z 2,89 na 2,55. W kolejnym tygodniu postaramy się chyba o 3PLN. Spółka bardzo mocno się zachowuje, a jest pod co grać i akumulować, bo w tym roku jeszcze zapadnie decyzja o przekwalifikowaniu działki.

Poniej wklejam wywiad prezesem z konca czerwca. Wszystkie klocki sie ukladaja w ladna calosc, wyprowadzka produkcji poza Ilawe, przekwalifikowanie dzialki i wczorajszy komunikat o zalozeniu spolki do dzialalnosci na rynku nieruchomosci. Teraz jeszcze poczekamy na decyje rady miasta o przekwalifikowaniu i pewnie spolka poinformuje nas co konkretnie bedzie na tej dzialce budowane i we wspolpracy z kim.


2010-06-23
IZNS: wyprowadzka z Iławy nie uderzy w załogę


Rozmowa z MARIUSZEM WITKIEM, nowym prezesem zarządu IZNS Iława S.A.


RADOSŁAW SAFIANOWSKI: – Iławskie Zakłady Naprawy Samochodów kupiły niedawno 97% udziałów w spółce zajmującej się przerobem odpadów. Czy to symptom zmiany profilu działalności?

MARIUSZ WITEK: – Nie chciałbym mówić o szczegółach tego przedsięwzięcia, ponieważ jest ono w fazie początkowej. Mogę jednak wyjawić, że dążymy do tego, by branża motoryzacyjna nie była jedyną, w której działamy. W skali kraju nie należymy do dużych firm, dlatego w motoryzacji szukać będziemy niszowych form działalności, uzupełniających ofertę największych graczy. Jako grupa szukamy też innych obszarów działalności.

– Czym zajmuje się IZNS?

– Jako grupa kojarzymy się z produkcją i dystrybucją części do pojazdów oraz tablic rejestracyjnych. To kluczowy obszar naszej działalności. IZNS jest także udziałowcem spółki Promet, która zajmuje się obrotem metalami kolorowymi. Ta gałąź aktywności jest obecnie rozwijana.

– W Iławie ciągle jest odkładana w czasie budowa fabryki firmy Wasiak Technology, która produkuje części do ciężarówek firmy Man. Jednocześnie my w tej chwili rozmawiamy o planach rozwoju IZNS, także w branży motoryzacyjnej. Jak pan to skomentuje?

– Myślę, że przedsiębiorstwa uzależnione od rynku tak zwanej „starej Unii Europejskiej” mogły mieć w zeszłym roku trudności z dodatnią dynamiką wzrostu. Z kolei firmy krajowe, szczególnie mniejsi gracze rynkowi, jak choćby my, w mniejszym stopniu uzależnieni są od ogólnych tendencji rynkowych.

– Panu jako nowemu prezesowi postawiono właśnie za zadanie znalezienie nowych rynków działalności…

– Moim planem jest znalezienie nowych, korzystnych obszarów działania, byśmy za kilka lat, gdy przyjdzie kolejny kryzys, mogli powiedzieć, że stoimy na kilku nogach i z racji dywersyfikacji działalności ponosili mniejsze ryzyko.

– Czyli IZNS wchodzi w metale kolorowe i odpady?

– Tak, to niektóre z pomysłów. Są branże, które rozwijają się niezależnie od ogólnej koniunktury, na przykład związane z pozyskiwaniem energii odnawialnej. To będzie nabierało znaczenia, w miarę jak wyczerpywać się będą złoża surowców, a zapotrzebowanie energetyczne i świadomość ekologiczna będą rosnąć. Już teraz musimy o tym myśleć.

– Dziś jednak głośno jest nie tyle o poszerzeniu branży IZNS, ile o wyprowadzce z Iławy. Proszę coś na ten temat powiedzieć.

– Temat ten niedawno omawialiśmy z pracownią architektoniczną, która pomaga nam w utworzeniu koncepcji zagospodarowania terenu, który obecnie zajmujemy w Iławie. Dziś przedsiębiorstwo znajduje się w środku miasta i choć nie prowadzimy działalności uciążliwej dla otoczenia, to wymagania w tej materii ciągle rosną. Otoczeni jesteśmy budynkami mieszkalnymi i kwestie, które tolerowane były jeszcze 10 lat temu, dziś wydają się nie do zniesienia. Musimy brać pod uwagę, że w ciągu najbliższych kilku lat pojawią się nowe przepisy na ten temat, dlatego lokalizacja poza terenami mieszkalnymi jest jak najbardziej wskazana. Chcemy wyzwolić centrum Iławy z naszej działalności produkcyjnej.

– Czy wybraliście już nową lokalizację?

– To się jeszcze waży. Na pewno będzie to miejsce położone w promieniu do 30 minut jazdy samochodem z Iławy, tak by wszyscy dzisiejsi pracownicy nie mieli kłopotu z dojazdem. Utrzymanie w całości obecnego składu kadry jest tu absolutnym priorytetem. Naszym atutem jest właśnie wykwalifikowana i doświadczona załoga, nie zaś maszyny. Dlatego nie możemy ryzykować eksperymentu wdrażania zupełnie nowego zespołu i przeprowadzka musi być przyjazna dla pracownika.

– Nieoficjalnie mówi się, że IZNS przeprowadzi się do Lubawy. Z kolei gmina Iława proponowała wam ziemie położone około 10 km od Iławy przy trasie do Olsztyna…

– To niektóre z rozważanych lokalizacji, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

– Złożyliście w ratuszu wniosek o przekwalifikowaniu obecnie zajmowanego gruntu z przemysłowego na mieszkalno-usługowy. Na tej operacji wartość terenu wzrośnie z około 7 do nawet 25 milionów złotych. Co stanie się z tą ziemią?

– To jest ciągle w fazie projektu.

– Kolejny supermarket?

– Mieszkam w Iławie dopiero od czterech tygodni, ale nie jestem pewien, czy potrzebny jest tu kolejny supermarket, gdy w sąsiedztwie są już Lidl i Kaufland. Iława jest miastem, które wciąż zwiększa liczbę mieszkańców, dlatego najbardziej skłaniamy się ku przeznaczeniu terenu dla celów mieszkaniowych – budownictwa wielorodzinnego. Handel i usługi będą pełnić jedynie funkcje uzupełniające. Nie będzie więc tu centrum handlowego.

– Czy zagospodarujecie tę ziemię sami, stając się deweloperem mieszkaniowym, czy też grunt sprzedacie wyspecjalizowanej firmie budowlanej?

– IZNS sam nie będzie bezpośrednio budować bloków na sprzedaż. Plan jest taki: jeżeli nie uda się nam korzystnie sprzedać terenu, wówczas szukać będziemy partnera, który na naszym gruncie postawi budynki. Mamy nadzieję, że będzie to ktoś, kto działa lokalnie.

– Plan zagospodarowania przestrzennego terenu ma się zmienić do końca tego roku. Jak wygląda dalszy harmonogram zmian, o których rozmawiamy?

– Chcielibyśmy, by przeprowadzka nastąpiła tak szybko, jak to możliwe, ale sztywno narzuconych terminów nie ma.

– Jak te zmiany rzutować będą na stan zatrudnienia?

– Dziś we wszystkich spółkach zatrudniamy około 200 pracowników i ta liczba się nie zmniejszy. Nasz plan zakłada, że po przeniesieniu działalności dynamicznie zwiększymy wartość naszych obrotów oraz poziom technologiczny. W perspektywie najbliższych 12 miesięcy chcielibyśmy być znacznie większym przedsiębiorstwem, niż obecnie, nawet o 30 procent. A że jakość naszych produktów w dużym stopniu zależy od czynnika ludzkiego, zatrudnienie powinno wzrosnąć.

– Czyli pracownicy mogą spać spokojnie?

– Zeszłoroczny kryzys nie spowodował spadku zatrudnienia, zatem obecnie, kiedy zauważamy pierwsze symptomy ożywienia na rynku, w tej materii powinno być tylko lepiej.

– Znał pan wcześniej Iławę?

– Jako miasta nie, ale mój dobry znajomy większą cześć wakacji spędza na łódce na Jezioraku i stąd znałem region. Sama Iława jest miastem zadbanym i ładnie zagospodarowanym. Widać inwestycje w infrastrukturę, nie ma za to rażących kontrastów, które spotykam w innych miastach, gdzie odnowione tereny sąsiadują z bardzo zaniedbanymi.

– Czy nie myśli pan o przeprowadzce na stałe z Podkowy Leśnej do Iławy?

– Mówi się, że menedżerowie są współczesnymi nomadami, podążającymi za swoimi miejscami pracy. Iława na dziś to dla mnie przede wszystkim nowy, atrakcyjny pracodawca. Póki co na weekendy wracam do domu w Podkowie Leśnej, a jak to będzie choćby za rok – zobaczymy.

link do wywiadu:
www.kurier-ilawski.pl/czytaj/I...:-wyprowadzka-z-Ilawy-nie-uderzy-w-zaloge/2746

Gruby, 6,60zł trzyma nieźle. Wiem, że chodzi o to żeby rosło,ale poczekaj aż puszczą kurs po tej konsolidacji (zbieraniu) - Ipopema to rozegra.

Dołączyłem dzisiaj po 5gr. Zwracam uwagę na zwiększony obrót, dzisiaj przeszło z rąk do rąk 19% akcji spółki.
Wg mnie target 15gr z przystankiem na 8gr.

Do zobaczenia wyżej.

dzisiaj ukryta sprzedaz, tzw. "blokada" zeby za bardzo nie poszlo na 7,28zl. Ciekawe po ile Ipopema ustawi sie jutro, chyba beda grali po pare % dziennie, tak zreszta lepiej wg.mnie nie dac sie rynkowi (spekule) zauwazyc a zrobic swoje.

Chyba sie grubinio jutro w koncu doczekasz thumbright

grubinnio napisał(a):
Czyżby Ipo zwiększała zaangażowanie ?


Na komunikat od Ipopemy bym na razie nie liczyl bo oni musza meldowac dopiero po przekroczeniu 10% kapitalu akcyjnego, no chyba ze beda nadgorliwi i pokaza wzrost zaangazxowania z 6,5% na 8% :) zobaczymy.

grubinnio napisał(a):
Czyżby Ipo zwiększała zaangażowanie ?


Klasyczne przepakowanie papierow, dzisiaj przeszedl zaledwie 1% kapitalu akcyjnego, ale biorac pod uwage free float to juz bardzo znaczacy pakiet. Jak przepakuja, to przebijemy te 6,9zl.Plus tego jest taki, ze w obecnej cenie mozna sprzedac i kupic ile chcecie jak refleks bedzie dobry ;)

grubinnio napisał(a):
Patrząc na arkusz S:
6,89 298 (1)
6,98 365 (1)
6,99 210 (1)
7,00 700 (2)

Atak na nowe szczyty wydaje sie dość łatwy . Pytanie tylko czy sie zrealizuje. Jeśli nikt nie będzie sypał poniżej tak jak wczoraj to będzie dobrze .


Witam,
dzisiaj dopiero zobaczylem raport i ja jestem z niego naprawde zadowolony, przychody i zysk netto w skonsolidowanym w gore, dzieki spolce zaleznej. Zysk netto w q2 1,98mln (rok wczesniej 1,65mln) przychody wzrosly z 16mln do 20mln. To jest wg mnie obecnie jedna z najlepszych spolek na new connect, nie pompuje nadzieji obiecujac gruszki na wierzbie, nie oszukuje drobnych, ale daje duza pewnosc ze zrealizuje prognozy kilkumilionowego zysku!!!. Mamy wiec dobre wyniki, spolka sie rozwija, mamy fundusz w akcjonariacie, mamy dobre wskazniki jak na new connect(c/wk =3,1 c/z=11), mamy trend wzrostowy, co jeszcze potrzebne do szczescia ... ?
Potrzebujemy, zeby IPOPEMA puscila kurs, co pewnie predzej czy pozniej sie stanie. Na razie sa proby dobrania akcji jeszcze ponizej oporu 6,9zl. Jesli ktos bedzie chcial wiecej kupic to bez wybicia mu sie to nie uda. Czy sie wybijemy teraz czy w ciagu kilku tygodni, to mniej wazne, chyba nawet lepiej byloby isc zgodnie z trendem powoli, a nie w taki sposob ze teraz zrobimy hiperbole, a pozniej nie bedzie komu akcji sprzedac. O trend pomoze nam zadbac fundusz Shhh
Na dodatek,z tego co pamietam to chyba bedziemy sie pchac na rynek glowny GPW.

Gruby, co robimy z tym tematem? Malo akcji w obrocie, niecale 10% ... Jestes juz dopakowany?

U mnie sprzedane srednio po 92gr, ale bede chcial to wrzucic znowu do portfela ... Na razie korekta trwa.

Gruby, ty tutaj??? :) ... cos bedzie ciekawego tutaj, ty specjalisto od new connect salute ?

Po tym art. w parkiecie chyba czas zwijac sie z beefa, za glosno juz sie zrobilo, a zysk jest godny.

maxboast napisał(a):
wojtas07 napisał(a):
Jutro jest szansa na przebicie 1zl na fali dobrej atmosfery na spolce (to da swietna swieczke tygodniowa, trzeba dowiezc tylko poziom okolic 1zl na zamknieciu),a w nastepnym tygodniu dotkiemy te docelowe 1,5zl. salute


Jeżeli kolega inwestuje "na fali dobrej atmosfery" to gratuluję sposobu zarabiania, ale chyba lepiej kupić akcje zanim zaczną poważniej rosnąć (świetne wyczucie i dobra analiza polmoney thumbright . Z tym 1,50 w następnym tygodniu też ciekawa hipoteza - tylko nawet jeżeli jutro będzie zamknięcie powyżej 1 zł to można wiedzieć na jakiej podstawie ta pewność? Shame on you


wlasnie ... na podstawie dobrej atmosfery :)

a myslisz, ze wzrosty z 0,5 na 0,9 maja jakies logiczne uzasadnienie?
Dluga akumulacja, przeroslaona oczekiwania duzej ilosci inwestorow i czesc z nich sprzedala przed wlasciwym wybiciem, ktore wlasnie nastapilo. Teraz ci wysadzeni odkupuja w pospiechu, bo sie wybilo i mamy taki wzrost. Docelowo 1,5zl powinno byc.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 17 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 19 kwietnia 2021 11:21:48
Liczba wpisów: 209
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,758 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło