pixelg
EGB - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

EGB [EGB]

AKTUALNY KURS: 14,79 zł (-0,74%) 11-09-2017 14:39
del-20110107
0
Dołączył: 2010-05-06
Wpisów: 47
Wysłane: 10 sierpnia 2010 11:16:57
EGB Investments S.A. idzie na NewConnect

EGB Investments S.A. jest spółką akcyjną sektora finansowego. Od 1995 roku z powodzeniem wspomaga przedsiębiorców w pokonywaniu problemów z nieregulowanymi należnościami.


„Problemy w biznesie mogą przydarzyć się każdemu, ale nie każdy wie, jak może sobie z nimi poradzić – w EGB zawsze staramy się pomóc, znaleźć wspólnie rozwiązanie” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Działalność EGB Investments S.A. opiera się na czterech podstawowych obszarach:

- windykacji portfeli nabywanych przez Spółkę,

- świadczeniu usług windykacyjnych na rzecz innych podmiotów, w tym przede wszystkim banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych,

- obsłudze wierzytelności sekurytyzowanych,

- świadczeniu usług due diligence portfeli wierzytelności oferowanych na rynku do sprzedaży, w tym w szczególności portfeli zabezpieczonych.

Władze Spółki systematycznie rozszerzają działalność o nowe, niszowe jeszcze, a w konsekwencji najbardziej zyskowne, segmenty rynku. Przykładem tego może być pozycja lidera w zakresie usług doradczo-konsultingowych m.in. w zakresie badania i wyceny portfeli wierzytelności (due dilligence). W porównaniu do konkurentów w branży EGB Investments zajmuje wysoką pozycję pod względem łącznej wartości przyjętych do obsługi portfeli wierzytelności.

EGB Investments wspólnie z TFI Skarbiec SA założyła w 2006 r. własny fundusz sekurytyzacyjny. EGB Podstawowy Niestandardowy Standaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dedykowany jest obsłudze przeterminowanych wierzytelności bankowych w stosunku do osób fizycznych oraz wierzytelności o charakterze korporacyjnym, wynikających z kredytów, hipotecznych, konsumpcyjnych, samochodowych, kart kredytowych oraz umów leasingowych. Do dziś fundusz nabył korporacyjne wierzytelności bankowe o wartości nominalnej ponad 2 mld zł.

Własna kancelaria prawna, prowadząca obsługę wierzytelności wyłącznie na zlecenie EGB Investments i jej klientów oraz funduszu sekurytyzacyjnego, pozwala na efektywne, sprawne działanie oraz skupienie uwagi na kliencie Spółki i jego potrzebach.


„Nasza firma to mocna marka, wiarygodność i pozytywny wizerunek. Rosnąca ilość zawieranych przez nas umów oraz pozytywne oceny naszych Klientów dały nam miano partnera godnego zaufania” - mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A. „Zarządzamy wierzytelnościami największych banków, firm sektora finansowego, ubezpieczeniowego, operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz telewizji kablowej, ale również współpracujemy z koncernami naftowymi, spożywczymi i przemysłowymi oraz firmami z branży MSP” – dodaje Prezes Matela. EGB Investments jest również zaufanym partnerem światowych instytucji finansowych inwestujących na rynku sekurytyzacji w Polsce. Warto zauważyć, że Spółka ma stabilne źródła przychodów – około 80% opiera się na długoterminowych zleceniach od strategicznych partnerów oraz windykacji wierzytelności własnych. Równocześnie wykazuje się wysoką rentownością - historyczne marże EBITDA kształtują się w granicach 18% – 26%.

Zarząd Spółki – Jolanta Małgorzata Niewiarowska i Krzysztof Matela współpracują ze sobą od 15 lat. Jest to niewątpliwie gwarancja stabilności decyzyjnej i przewidywalności procesów zarządczych. Członkowie Zarządu łączą pracę z pasją, równocześnie aktywnie działając w strukturach organizacjii przedsiębiorców. Oboje są współzałożycielami organizacji branżowej - Polskiego Związku Windykacji i nadal zasiadają w jego organach nadzorczych. Krzysztof Matela od 2007 roku jest wiceprezesem Business Centre Club. Jolanta Małgorzata Niewiarowska jest Przewodnicząca Komisji Etyki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

EGB Investments S.A. to dobrze zarządzane przedsiębiorstwo. Wykazuje stabilny poziom zatrudnienia. Firma prowadzi spójną politykę kadrową, obejmującą efektywny, nowoczesny system kontroli wyników i wydajności pracy, ocen okresowych, a także system motywacji i rozwoju pracowników.

Jako jedna z pierwszych firm windykacyjnych w Polsce EGB Investments S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008. Stosowane w ramach systemu procedury pozwalają na prowadzenie działań windykacyjnych w zgodzie z najwyższymi standardami wyznaczonymi dla branży. Jest jedną z nielicznych firm windykacyjnych, które wdrożyły System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z normą ISO 27001:2005, który gwarantuje pełną poufność przetwarzanych danych. Spełnia on wszelkie wymagania ujęte w ustawie o ochronie danych osobowych i rozporządzeniach dotyczących warunków organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania tego typu informacji.

EGB Investments S.A. prowadzi działania w zgodzie z przepisami prawa, obowiązującymi w Polsce, Zasadami Dobrych Praktyk Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Zasad Etyki Branży Windykacyjnej określonymi przez Polski Związek Windykacji. Rokrocznie Firma zdobywa prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuły: Lider Rynku, Euro Leader, Przedsiębiorstwo Fair Play, Lider Polskiego Biznesu, nagrodę Medal Europejski dla Usług oraz certyfikat Przejrzysta Firma.

Jednym z elementów planu strategicznego EGB Investments S.A. na 2010 rok jest debiut na rynku New Connect. Wejście na rynek alternatywny pozwoli Spółce na pozyskanie kapitału niezbędnego do realizacji założeń strategicznych, a w perspektywie, do 2012 roku, debiut na rynku głównym GPW.

Zarząd Spółki opracował strategię rozwoju firmy na lata 2010-2012, która opiera się na dążeniu do realizacji pięciu podstawowych celów strategicznych:
utrzymanie pozycji lidera w zakresie sekurytyzacji wierzytelności korporacyjnych,
zwiększenie swojej pozycji rynkowej w zakresie nabywania portfeli wierzytelności korporacyjnych i detalicznych,
zwiększenie wartości i wolumenu pozyskiwanych portfeli w zakresie windykacji na zlecenie,
utrzymanie pozycji lidera w zakresie innowacyjności i nowatorskich rozwiązań rynkowych dzięki tworzeniu i wdrażaniu nowych usług,
utrzymanie pozycji eksperta na rynku.

Działamy na rynku od 15 lat. Firma nasza uzyskała pozycję lidera w wielu segmentach branży. Nasze ambicje sięgają dalej. Dzięki nowym akcjonariuszom będziemy mogli kontynuować ekspansję w tym jakże rozwojowym obszarze rynku. Będziemy budowali dla nich trwałą, realną wartość przy równoczesnym dążeniu do zapewnienia efektywności prowadzonych działań” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Trzeba pamiętać, że segment rynku związany z nieregulowanymi należnościami wykazuje tendencję wzrostową. Firmy zarządzające należnościami w ciągu ostatnich lat bardzo zmieniły sposoby działania, przeszły ewolucję podejścia do dłużnika i dziś dążą do tego, aby wspierać go w uregulowaniu należności. Dopuszczalne są wyłącznie etyczne praktyki i takie też EGB Investments S.A stosuje w swojej działalności. Dzięki etyce i zaufaniu Zarząd zbudował olbrzymią wartość firmy na rynku, która jest równocześnie atrakcyjną inwestycją. Powstaje unikalna możliwość inwestycji w dojrzały segment rynku o stałym trendzie wzrostowym w korzystnej fazie cyklu koniunkturalnego.

Ofertę prowadzi Capital One Advisers (www.capitalone.pl)

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 19 sierpnia 2010 17:27:07
Szczerze mówiąc ciężko mi zrozumieć, dlaczego ta spółka wchodzi na NC a nie na rynek główny...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

ShRon
0
Dołączył: 2010-08-08
Wpisów: 21
Wysłane: 19 sierpnia 2010 18:15:01
Firma rzeczywiście jest duża i wiarygodna, więc mogłaby się starać o GPW. Może chcę przetestować NC i szybko wskoczyć na główny?

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 20 sierpnia 2010 15:30:59
Z ostatniego wywiadu wynika, że będzie "spora redukcja".

Chyba wielu takich spółek na NC nie było...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

robertuw
0
Dołączył: 2009-03-19
Wpisów: 9
Wysłane: 21 sierpnia 2010 16:31:51
ja mam pytanie: jak może być redukcja jezeli na akcje moze maksymalnie zapisac sie 99 osob?

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 21 sierpnia 2010 18:29:30
robertuw napisał(a):
ja mam pytanie: jak może być redukcja jezeli na akcje moze maksymalnie zapisac sie 99 osob?


Jak np. oferują 1000 akcji, a każdy z 99 osób chce kupić 500 sztuk, to mamy:

Podaż 1000 akcji
Popyt 500 * 99 = 49500 akcji.

Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

krishic
20
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 557
Wysłane: 23 sierpnia 2010 00:07:42
Bardzo czesto przed zlozeniem zapisu sklada sie deklaracje popytu. Czasem jest tak, ze po oplaceniu wszystkich dostepnych akcji emisja jest zamykana przed czasem. Natomiast bywa tez tak, ze nie stosuje sie zasady kto pierwszy ten lepszy i na etapie deklaracji nastepuje redukcja. W komunikatach widac to w rozny sposob, niektore spolki pisza, ze sprzedaly emisje w 2 dni, a inne chwala sie wysoka stopa redukcji w sumie na jedno wychodzi i jest to dosc powszechne.
Edytowany: 23 sierpnia 2010 07:20

Verschuren
0
Dołączył: 2009-08-03
Wpisów: 56
Wysłane: 23 sierpnia 2010 13:22:09
Czy wiecie może gdzie oraz do kiedy są lub były zapisy na akcje tejże spółki ? Czy nie ma zapisów ?

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 26 sierpnia 2010 12:38:49
redukcja będzie rekordowa. niestety nie mogę powiedzieć jaka ze względu na NDA Angel
a to wróży dobrze debiutowi.

Dzięki temu że mamy inwestorów instytucjonalnych, a cena jest jedna dla wszystkich,
możemy liczyć że cena nie jest wzięta z sufitu (zakładam że instytucje dokładnie prześwietlają spółkę przed inwestycją)

Pozdrawiam akcjonariuszy
Edytowany: 26 sierpnia 2010 12:41

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 26 sierpnia 2010 12:54:57
Vox napisał(a):

Pozdrawiam akcjonariuszy


Wszystkich trzech?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum


Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 26 sierpnia 2010 13:35:41
A bo ja wiem czy trzech?
myślę że bliżej będziemy liczby 99.
Edytowany: 26 sierpnia 2010 13:37

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 26 sierpnia 2010 13:38:10
Vox napisał(a):
A bo ja wiem czy trzech?
myślę że bliżej będziemy liczby 99.


Póki co jest trzech. Nowych akcji jeszcze nie ma, więc i nie ma innych akcjonariuszy - i o to mi chodziło.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 6 września 2010 18:56:04
Cytat:
EGB Investments S.A. sukcesem zakończyła ofertę private placement. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na dalsze zwiększanie skali działalności.

EGB Investments S.A. jest jedną z najdłużej działających na rynku firm sektora zarządzania wierzytelnościami. 2 września br. Spółka zakończyła zrealizowaną we współpracy z Autoryzowanym Doradcą Capital One Advisers, ofertę private placement dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych, podczas której łącznie złożono zapisy na ponad 4 800 000 akcji. Stanowiło to ponad 8 krotną nadsubskrypcję w stosunku do pierwotnie zakładanej wielkości emisji, która miała wynosić 582 000 akcji.

„Tak duże zainteresowanie akcjami naszej Spółki to dla nas kolejny pozytywny sygnał. Nie zawiedli inwestorzy indywidualni. Pozyskaliśmy również dwóch dużych inwestorów instytucjonalnych – towarzystwa funduszy inwestycyjnych.” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.


www.egb.pl/relacje-inwestorski...
Edytowany: 6 września 2010 19:25

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 7 września 2010 20:34:31
Cytat:
W 07 września 2010 roku Spółka otrzymała podpisaną przez obie strony istotną umowę, w wyniku której nabyła znaczący pakiet wierzytelności od jednego z operatorów telewizji cyfrowej. Dokonano także zapłaty pierwszej transzy ceny za przedmiotowe wierzytelności, przeznaczając na ten cel część środków pozyskanych z nowej emisji akcji serii F.


www.egb.pl/relacje-inwestorski...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 637
Wysłane: 7 września 2010 22:07:44
Cytat:
Wszystkich trzech?


patrzac po wpisach na wątku chyba rzeczywiście jest nas trzech:

Alkortrade, Frog i ja Angel

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 8 września 2010 17:30:49
czat.ipo.pl/kalendarium/krzysz...

Cytat:
Już wkrótce można będzie osobiście zadać pytanie planów na przyszłość. 15 września 2010 roku o godzinie 12.00 odbędzie się bowiem czat giełdowy z udziałem Krzysztofa Mateli, Prezesa Zarządu EGB Investments S.A., który odpowiadać będzie na pytania Internautów. Już dziś zapraszamy do zadawania pytań na stronie http://www.czat.ipo.pl
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 10 września 2010 12:00:31
AlkorTrade napisał(a):
A kiedy debiut?


"Pod koniec września" - tyle wiadomo Eh?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 15 września 2010 08:22:39
Przypominam zainteresowanym:

Dzisiaj o godz 12-tej czat z prezesem EGB Investments
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 16 września 2010 08:17:18
Konkretny koleś. Wie czego chce. Wrażenie pozytywne.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 16 września 2010 16:43

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 20 września 2010 10:17:12
Relacja z czatu na czat.ipo.pl/archiwum/krzysztof...

Cytat:
Moderator: Dziś naszym gościem jest Pan Krzysztof Matela - Prezes Zarządu Spółki EGB Investments SA, który odpowiadać będzie na pytania dotyczące planów spółki. Zachęcam wszystkich do zadawania pytań. Czat rozpocznie się o godz. 12:00

Krzysztof_Matela: Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Krzysztof Matela, jestem prezesem zarządu EGB Investments S.A. Zapraszam do zadawania pytań.

pytania_internetowe: Jakie są perspektywy długoterminowe dla rozwoju rynku windykacyjnego?
Krzysztof_Matela: W naszej opinii perspektywy są bardzo obiecujące. Na najbliższe 24 miesiące przewidujemy dużą podaż portfeli bankowych, jest to związane z tym, iż banki pozbywają się trudnych wierzytelności, które są niechcianymi aktywami. Wiąże się to również z rozszerzeniem współpracy w zakresie zleceń z klientami instytucjonalnymi oraz ogólnym wzrostem rynku.

pytania_internetowe: Jaką część rynku aktualnie Państwo obsługujecie?
Krzysztof_Matela: Jesteśmy liderem w segmencie bankowych wierzytelności korporacyjnych, wartość obsługiwanego portfela sięga ponad 2,2 mld zł. Znajdujemy się także wśród liderów w segmencie bankowych wierzytelności detalicznych, wartość portfela sięga blisko 600 mln zł.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,820 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło