pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Verschuren

Verschuren

Ostatnie 10 wpisów
No właśnie napisałeś:

Michal00 napisał(a):
https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/hspsList.xhtml

A ja zaryzykuję spekulację: Piotr Krupa, który konsekwentnie wyprzedaje swoje udziały (co musi zgłaszać) w ten sposób dodatkowo pozbywa się udziałów poprzez pożyczanie swoich akcji na short selling przez własne fundy offshore.Nie neguję, że może być to działanie na zlecenie, ale bardziej ciekawi mnie to, czy taka sytuacja, gdzie kilka funduszy sprzedaje na krótko spory pakiet akcji Kruka jest czymś nowym, czy taka sytuacja zdarzała się już w przeszłości. Ktoś z forumowiczów wie? Może Antyteresa?

Nie jest problemem sprawdzić co to za fundy:

1. Numeric Investors LLC:

www.nasdaq.com/quotes/institut...

2. Bybrook Capital LLP:

news.efinancialcareers.com/de-...

3. Thunderbird partners LLP:

whalewisdom.com/filer/thunderb...

4. Portsea Asset Management LLP:

beta.companieshouse.gov.uk/com...


Najmniej informacji jest o tym ostatnim, ale żaden z nich nie jest offshorowym funduszem prezesa Krupy.

Cytat:
zresztą takie sygnały już mam, że mieszkania już nie wynajmują się w dzień czy kilka dni ale już w 2 czy 3 tygodnie...]


Piszesz o Warszawie czy jakimś innym mieście?

Co do kupowania dziur w ziemi od deweloperów, to w razie upadku któregoś z deweloperów prędzej spodziewałbym się zwiększonego zainteresowania rynkiem wtórnym niż powrotu do lokat. Poza tym Polacy mają mentalność anglosaską i wolą brać kredyty aniżeli wynajmować mieszkanie tak jak to robi wiele narodów germańskich:

www.statista.com/statistics/24...

@bankrucik

Dlaczego uważasz, że ludzie mieliby przestać kupować dziury w ziemi? Wycofywanie środków z funduszy z powodu Getbacka trwa w najlepsze, oprocentowanie lokat pozostaje bardzo niskie, więc jedyną alternatywą dla Kowalskiego jest kupić nieruchomość. Dodaj do tego zwyżki na nieruchach w tym i poprzednim roku, która będzie ludzi utwierdzać w przekonaniu o słuszności kupna mieszkania i przepis na rosnącą bańkę murowany.

Faktycznie, mea culpa. Dzięki za odpowiedź WatchDog.

W Waszym dzisiejszym artykule na temat Kruka artykule pojawił się błąd (a właściwie błędy) - ceny w nim podane raczej nie odnoszą się do Kruka a do jakiejś innej spółki:

wiadomosci.stockwatch.pl/ofe-m...

Cytat:
W ubiegłym tygodniu Polish Enterprise Fund IV, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, opuścił akcjonariat Kruka. Budowa księgi popytu zakończyła się przy cenie 60 zł za walor. Wartość transakcji oszacowano na ponad 250 mln zł. Wyjście z inwestycji było spodziewane. Już w zeszłym roku fundusz sprzedał część udziałów, uzyskując 39,70 zł za każdą akcję. W sumie z obie transakcje mogły przynieść nawet 570 mln zł.>> Odwiedź dedykowaną sekcję dla inwestorów w serwisie StockWatch.pl

Enterprise Investors pośrednio posiadał 4.196.550 akcji Kruka, stanowiących 24,83 proc. kapitału. W ostatnich dniach potwierdziły się informacje, że kupnem papierów były zainteresowane OFE. Według najnowszych komunikatów, swoje zaangażowanie zwiększyły trzy fundusze: Aviva OFE, ING OFE (wraz z ING DFE) oraz Amplico OFE (wraz z Metlife Amplico DFE). Pierwsze dwa przekroczyły próg 10 proc. Aviva zwiększyła zaangażowanie z 5,43 proc. do 11,43 proc. Fundusz posiada teraz 1.932.184 akcji Kruka i jest drugą siłą w akcjonariacie. Udział ING urósł z 4,05 proc. do 10,86 proc. Fundusz posiada teraz 1.835.643 walorów. Natomiast Amplico przekroczyło próg 5 proc., z 3,02 proc. do 7,75 proc. Łącznie ich zaangażowanie urosło z 12,5 proc. do 30,04 proc. Największy udział w akcjonariacie ma obecnie Piotr Krupa (15,54 proc.), który jest jednocześnie prezesem grupy.>> Zobacz analizę najnowszego raportu przygotowaną przez analityka portalu StockWatch.pl

Fundusz pojawił się w spółce w 2003 roku. Wówczas zainwestował 12 mln USD i objął 70 proc. udziałów Kruka. Rok później Enterprise Investors zasilił grupę kolejnymi 10 mln USD. W 2005 r. Kruk przekształcił się w spółkę akcyjną, a w maju 2011 r. zadebiutował na warszawskiej GPW. Na zamknięciu pierwszej sesji jeden walor wyceniono na nieco ponad 40 zł. O Enterprise Investors zrobiło się głośno także przy okazji ubiegłorocznego wezwania na akcje Zelemra. BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH zaoferował 40 zł za każdy papier. Fundusz jako jeden z pierwszych odpowiedział na wezwanie i sprzedał swój pakiet akcji (48,6 proc.).

Moment wyjścia nie jest przypadkowy. Kurs Kruka utrzymuje się w okolicach historycznych szczytów, a brokerzy systematycznie podnoszą swoje wyceny w rekomendacjach. Jedną z dwóch najświeższych jest zalecenie kupuj z DI BRE Banku. Biuro wyznaczyło cenę docelową jednej akcji na 68,30 zł. Z kolei analitycy Wood&Company w raporcie z 2 kwietnia podnieśli cenę docelową do 73 zł z 64,80 zł. Tutaj również rekomendacja brzmi kupuj.

>> Kruk ma spore szanse na powtórzenie dobrych wyników. >> Grasz pod wyniki? Śledź 9 spółek, które mogą pozytywnie zaskoczyć.

Poprawie wyników sprzyja obecne otoczenie rynkowe. Trudne warunki gospodarcze to woda na młyn dla spółek odzyskujących długi. Korzystają one z trudności gospodarczych, bo w okresie dekoniunktury pojawia się większa podaż portfeli, których wycena jest niższa. To bardzo dobry moment na budowanie bilansów. Duże znaczenie ma także środowisko niskich stóp procentowych, ponieważ znacząco obniża koszt obsługi zadłużenia. W całym 2012 roku Kruk nabył wierzytelności o nominalnej wartości ponad 3,6 mld zł, blisko 416 tys. spraw. Na ten cel wydał 310 mln zł. Spółka jeszcze na początku stycznia zapowiedziała, że w tym roku zamierza utrzymać wysokie tempo rozwoju. Według czwartkowego komunikatu, grupa w I kwartale 2013 r. kupiła wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 372 mln zł za kwotę 50 mln zł. Dla porównania w analogicznym okresie 2012 roku nakłady spółki na ten cel wyniosły tylko 12 mln zł.

Na piątkowej sesji kurs Kruka symbolicznie zyskuje na wartości, a jedna akcja jest wyceniana na 62,20 zł. Tylko w tym roku notowania spółki mogą pochwalić się ponad 40-proc. stopą zwrotu.


Dzieki za szybka i rzeczowa odpowiedz.

W zwiazku z problemami Deutsche Banku postanowilem odswiezyc watek.

Czy papiery wartosciowe na rachunku db makler sa bezpieczne i w razie bankructwa banku zostana przeniesione do innego biura maklerskiego? Czy laczna wartosc papierow wartosciowych ma tutaj znaczenie?

Chodzi mi wylacznie o akcje i obligacje, nie o gotowke.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

czy macie w planach analize raportu spolki Magellan? Sporo sie zmienilo na kursie akcji od czasu opublikowania ostatniego raportu; chcialbym wiedziec, czy ma to odzwierciedlenie w wynikach spolki. Z gory dziekuje.

-20% na otwarciu, ktos wie co sie stalo?

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 3 sierpnia 2009
Ostatnia wizyta: 31 sierpnia 2018 16:31:51
Liczba wpisów: 56
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,423 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d