Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krishic

krishic

Ostatnie 10 wpisów
Czy czas na zgloszenie obligacji/wierzytelnosci jest do 06.11.2015 ?

robertokot25 napisał(a):
Ma ktoś jeszcze obligi GANTA? czy wszyscy już sprzedali?

Mysle, ze wiele osob ma. Te obligi byly jedne z pierwszych normalnie wycenianych (i plynnych) na Catalyst.

PS. Ja mam wylacznie serie marcowa. Podejrzewam, ze sa osoby takie jak ja, ze udany wykup lub default tej serii ustawi im wynik (na Catalyst) na reszte 2013r.

Jesli ktos bedzie mial informacje o terminie zapisow na serie zamienna na akcje niech skrobnie o tym dwa slowa na forum. Dzieki

@wapkil jak zwykle krecisz nosem.

Po pierwsze nie 4 miesiace, tylko rok i 4 miesiace temu.
Po drugie praktycznie to bylo przejecie za niezaplacona fakture (w 75% poprzez potracenie wierzytelnosci jednego z klientow).
Z racji sprzedazy wymuszonej nabyli te dzialke z duzym dyskontem.
Spolka zajmuje sie produkcja oprogramowania. Jak widac w ramach tej dzialalnosci potrafi takze zabezpieczac swoje interesy. Jesli cos nie idzie tak jak powinno to lepiej zostac z konkretnym zabezpieczeniem (gruntem w dobrej lokalizacji w stolicy) niz z zapisem ksiegowym i nadzieja, ze windykacja lub syndyk sciagna kase z klienta, ktory nie placi rachunkow.
Od poczatku byl plan sprzedazy samej dzialki lub budowa biurowca i sprzedaz gotowego obiektu.
Wiecej w ponizszym artykule z 2011r:

Rodan Systems kupił działkę za pół ceny

Ja jestem za skroceniem sesji, pracuje w domu, od lat gpw to moje zrodlo utrzymania. Pamietam fajne czasy, kiedy sesja zaczynala sie pozniej i konczyla wczesniej. Wstawalem po 9 konczylem przed 17. O ile pamietam sesja trwala od 9:30 do 16:30 obroty byly czesto wieksze niz teraz. Dzis pracuje min. 8,5 godzin zamiast dawnych 7. Praktycznie nie ma to wplywu na moje wyniki.

Nie moge znalezc informacji jak sie przedstawia wplyw upadlosci grupy PBG na finanse Atremu. Z roznych artykulow wyszperalem, ze w momencie upadlosci PBG Atrem mial u nich ok 28 mln pln naleznosci. W 2 kw z tego tytulu zrobiono odpis na 1,3 mln pln. We wrzesniu Atrem otrzymal od PGNiG 15,6 mln pln tytulem solidarnej odpowiedzialnosci jako podwykonawca zlecenia realizowanego przez PBG. W prezentacji atremu z listopada doczytalem o "dokonaniu cesji na inwestorów lub konsorcjantów należności związanych z pracami dla PBG. Uzyskanie zaległych płatności". Czy to oznacza, ze sprawa PBG od strony naleznosci jest juz zamknieta ? Ile jeszcze moze byc strat z tego tytulu ? jakies dodatkowe kary za zerwane umowy itp ? Wg domu maklerskiego trigon: "Atrem – strata z I poł. roku powiększy się jeszcze w kolejnym półroczu" Pod wzgledem wielkosci straty trzeci kwartal zgodny z tym twierdzeniem, pod wzgledem wygladu bilansu i przeplywow byla widoczna poprawa.
Spolka jest ciekawa, ale obawiam sie "czyszczenia" bilansu na koniec roku (np nie znam skali wplywu w/w cesji naleznosci).
Czy w raporcie rocznym moze wypasc przyslowiowy trup (po grupie PBG) ?

Zmiany w RN sa wynikiem sugestii funduszy w trakcie road show (niedoszlej emisji akcji niemych) na temat wiekszej liczby niezaleznych przedstawicieli w RN. Jest to ruch zwiekszajacy przejrzystosc spolki i przygotowanie do kolejnej proby uplasowania nowych akcji.
Marvipol nadal posiada rating AA- i pisanie "ta spolka idzie na dno" przez pryzmat postrzegania branzy i cen obligacji jest zbyt duzym uproszczeniem.

W celu przypomnienia, w 2012r rok podatkowy konczy sie troche wczesniej:

20 grudnia (czwartek) - ostatni dzien na optymalizacje podatkowa dla akcji itp (D+3)
21 grudnia - dla obligacji itp (D+2)
28 grudnia - dla kontraktow terminowych itp (D+0)

Wiekszosc inwestorow operuje na akcjach, wiec powinna zrobic przeglad portfela do czwartku.

Pozdrawiam

Szutnik napisał(a):
Czyżby hossa na GANT?
W żadnym wypadku! Tego typu emocjonalne podskoki są typowe dla...rynków Niedźwiedzia, a nie Byka.

Szutnik nie znam sie na AT, ale czy poziom obrotow nie sugeruje mozliwosci zmiany trendu? Tygodniowy wolumen to ok 20% akcjonariatu. Obroty na odbiciu w trendzie spadkowym powinny byc raczej mniejsze niz podczas ruchu w dol. Tygodniowa swieca na ok +30% z wymiana 30% FF wyglada dla mnie zbyt okazale na "emocjonalny podskok" zrobiony przez drobnych graczy (DT pewnie podnosi obroty, ale patrzac na historie ganta ten wolumen jest po prostu gigantyczny).

@koszyk
Wielkosc zadluzenia, jego struktura, strata w 3 kw, zapowiadana strata w 4 kw, koniec RnS itd to sa informacje ktore sa powszechnie znane. Z duzym prawdopodobienstwem czeka nas jeszcze 2-3 kiepskie kwartaly zanim nastapi ozywienie w gospodarce. Moim zdaniem wycena na poziomie 0,1 c/wk uwzglednia nie tylko w/w czynniki, ale nawet upadlosc. Rynek do tej pory dyskontowal przyszlosc zakladajac scenariusz rychlego bankructwa. Pojawilo sie jednak wzmozone zainteresowanie Gantem ze strony inwestorow branzowych. Istotne jest rowniez ostatnie rolowanie obligacji na tanszy kredyt (z terminem splaty do 2016r). Okazalo sie, ze banki wcale nie odciely Ganta od finansowania i ostatnia publiczna emisja obligacji to nie byl "rzut na tasme". Dzis mamy informacje o inwestorze, ktory nie tylko zapewni spory zastrzyk srodkow, ale rowniez chce sie powiazac kapitalowo (bez przejecia kontroli: vide plany Geo). Jest to przy tym podmiot o wiele wiekszy od Geo. W takiej sytuacji widmo bankructwa jak dla mnie staje sie scenariuszem malo realnym.
Mamy historycznie wysokie obroty na podwojnych gornych widlach. Poziom obrotow na ostatnich sesjach jest podobny do obrotow z 2006 i 2009r z przed kilkuset procentowych wzrostow (do tego skumulowanych w przedziale kilku miesiecy). Trudno to lekcewazyc mowiac, ze nic sie nie stalo.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 23 lipca 2019 22:08:45
Liczba wpisów: 511
[0,16% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,509 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d