pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krishic

krishic

Ostatnie 10 wpisów
Przy moim zapisie był problem z MIFID, w pytaniu 34 podpunkt E dotyczącym wielkości dotychczasowych inwestycji na NC:

"Proszę o wskazanie jakiej wielkości kwoty były przedmiotem dokonywanych inwestycji, o których mowa w pytaniu nr 33 powyżej (jeżeli dotyczy)
E. Akcje/prawa do akcji/prawa poboru, które były później notowane na GPW w Alternatywnym Systemie Obrotu"

W moim przypadku kwota zapisu przekraczała kwotę środków jakie do tej pory inwestowałem na NC. Zadzwonili z biura, musiałem zmienić/zawyżyć odpowiedź i dosłać poprawioną wersje ankiety.

W schemacie dot. lock-up'ów (w dokumencie ofertowym i aneksie nr 2) nie ma uwzględnionej serii B (390 tys szt.) W dokumencie ofertowym seria ta wymieniona jest na str. 30 w ogólnych warunkach dot. lock-up'ów. Pytanie czy na tę serię jest lock-up (i w jakiej części)?

Patrzę na IPO z perspektywy inwestycji w krótkim terminie, jeśli dobrze rozumiem 47 273 akcji z serii A w obejmowanych w zeszłym roku po 0,13 pln nie będzie objętych lock-up'em:

"Wyłączenie z ograniczenia sprzedaży akcji:
Seria A - 47 273 akcji - drobni inwestorzy, z których każdy posiada liczbę akcji nie przekraczającą 20 tys. sztuk, a liczba akcji wyłączonych z ograniczenia sprzedaży nie przekracza 10 tys. sztuk dla każdego z powyższych akcjonariuszy."

Całkiem sporo względem 73005 akcji dostępnych w IPO, pokusa realizacji zysku może być spora - z łącznej inwestycji ok 6 tys pln, licząc po widełkach ceny emisyjnej robi się ok 2 mln pln zysku w kilkanaście mscy dla wspomnianych pierwszych "drobnych inwestorów".

Czy czas na zgloszenie obligacji/wierzytelnosci jest do 06.11.2015 ?

robertokot25 napisał(a):
Ma ktoś jeszcze obligi GANTA? czy wszyscy już sprzedali?

Mysle, ze wiele osob ma. Te obligi byly jedne z pierwszych normalnie wycenianych (i plynnych) na Catalyst.

PS. Ja mam wylacznie serie marcowa. Podejrzewam, ze sa osoby takie jak ja, ze udany wykup lub default tej serii ustawi im wynik (na Catalyst) na reszte 2013r.

Jesli ktos bedzie mial informacje o terminie zapisow na serie zamienna na akcje niech skrobnie o tym dwa slowa na forum. Dzieki

@wapkil jak zwykle krecisz nosem.

Po pierwsze nie 4 miesiace, tylko rok i 4 miesiace temu.
Po drugie praktycznie to bylo przejecie za niezaplacona fakture (w 75% poprzez potracenie wierzytelnosci jednego z klientow).
Z racji sprzedazy wymuszonej nabyli te dzialke z duzym dyskontem.
Spolka zajmuje sie produkcja oprogramowania. Jak widac w ramach tej dzialalnosci potrafi takze zabezpieczac swoje interesy. Jesli cos nie idzie tak jak powinno to lepiej zostac z konkretnym zabezpieczeniem (gruntem w dobrej lokalizacji w stolicy) niz z zapisem ksiegowym i nadzieja, ze windykacja lub syndyk sciagna kase z klienta, ktory nie placi rachunkow.
Od poczatku byl plan sprzedazy samej dzialki lub budowa biurowca i sprzedaz gotowego obiektu.
Wiecej w ponizszym artykule z 2011r:

Rodan Systems kupił działkę za pół ceny

Ja jestem za skroceniem sesji, pracuje w domu, od lat gpw to moje zrodlo utrzymania. Pamietam fajne czasy, kiedy sesja zaczynala sie pozniej i konczyla wczesniej. Wstawalem po 9 konczylem przed 17. O ile pamietam sesja trwala od 9:30 do 16:30 obroty byly czesto wieksze niz teraz. Dzis pracuje min. 8,5 godzin zamiast dawnych 7. Praktycznie nie ma to wplywu na moje wyniki.

Nie moge znalezc informacji jak sie przedstawia wplyw upadlosci grupy PBG na finanse Atremu. Z roznych artykulow wyszperalem, ze w momencie upadlosci PBG Atrem mial u nich ok 28 mln pln naleznosci. W 2 kw z tego tytulu zrobiono odpis na 1,3 mln pln. We wrzesniu Atrem otrzymal od PGNiG 15,6 mln pln tytulem solidarnej odpowiedzialnosci jako podwykonawca zlecenia realizowanego przez PBG. W prezentacji atremu z listopada doczytalem o "dokonaniu cesji na inwestorów lub konsorcjantów należności związanych z pracami dla PBG. Uzyskanie zaległych płatności". Czy to oznacza, ze sprawa PBG od strony naleznosci jest juz zamknieta ? Ile jeszcze moze byc strat z tego tytulu ? jakies dodatkowe kary za zerwane umowy itp ? Wg domu maklerskiego trigon: "Atrem – strata z I poł. roku powiększy się jeszcze w kolejnym półroczu" Pod wzgledem wielkosci straty trzeci kwartal zgodny z tym twierdzeniem, pod wzgledem wygladu bilansu i przeplywow byla widoczna poprawa.
Spolka jest ciekawa, ale obawiam sie "czyszczenia" bilansu na koniec roku (np nie znam skali wplywu w/w cesji naleznosci).
Czy w raporcie rocznym moze wypasc przyslowiowy trup (po grupie PBG) ?

Zmiany w RN sa wynikiem sugestii funduszy w trakcie road show (niedoszlej emisji akcji niemych) na temat wiekszej liczby niezaleznych przedstawicieli w RN. Jest to ruch zwiekszajacy przejrzystosc spolki i przygotowanie do kolejnej proby uplasowania nowych akcji.
Marvipol nadal posiada rating AA- i pisanie "ta spolka idzie na dno" przez pryzmat postrzegania branzy i cen obligacji jest zbyt duzym uproszczeniem.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2019 18:11:18
Liczba wpisów: 514
[0,15% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,455 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d