pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

federer

federer

Ostatnie 10 wpisów
ale przeciez idac do sadu nie wygrywasz pozyczonego kapitalu, tylko jakies roznice kursowe, czy w stopach procentowych... no bez przesady. Nie zaklada sie ryzyka na caly portfel...nie jest tez tak, ze wszystkie sprawy wygraja klienci, ani ze w ogole na wszystkich wzietych na ten porfel kredytach bedziesz mial sprawe, ani ze to sie zadzieje przykladowo w rok. Te kredyty sie splacaja, wiec to inna sytuacja. Bitwa toczy sie wlasnie o te kilka procent.

ten kotlet byl juz odgrzewany tyle razy, ze nie ma tu zadnych tajemnic... wiec powinno byc juz w cenach od dawna
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

co do tej akcji z blyskawicami, to chyba ktos za szybko podzialal... no chyba, ze wyszla im spora korelacja odbiorcy z akcja Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy...

tak poza tym to ciezko znalezc wytlumaczenie dla wiekszych niz u konkurencji spadkow. franki juz dawno sa w cenach, rezerwy pozawiazywane, bardzo dobry na tle sektora C/I, brak jakiejs wyraznej przewagi ekspozycji na ktorys z dotknietych covidem sektorow gospodarki, sporo zyskow zatrzymanych, ..jesli chodzi o poziom marzowosci, to juz moze byc tylko lepiej. Do tego przechodza do swojej nowej siedziby w Wawce.

potrzeba tu kogos ze szklana kula...

Tak stwierdzą technicy, ale i fundamentaliści mogą być podobnego zdania patrząc na zachowanie surowców rolnych i budujące się tam trendy. Pytanie pozostaje, czy na Ukrainie coś się nie pogorszy.

mBank jest bardzo wart rozważenia... prywatny, z widmem chęci sprzedaży przez Commerz, z niepodzielonymi zyskami lat wcześniejszych, z niską bazą na marżach, która ma już w zasadzie przed sobą ruch do góry, oraz C/I na poziomie 42%. Ciągle klientów mają raczej młodszych, którzy będą kiedyś więcej zarabiać. Wiele by pisać. Ja bym poczekał na wyceny około 150 i zastanowił się nad wejściem w tą sprężynę. Do tego chyba schodzą z kosztów, bo centralizują siedziby.

spójrz na JSW, Bogdanka, Famur, Kopex... grane jest jakieś odbicie na sektorze

;) byłem nieprecyzyjny, chodziło mi o omówienie ostatnich wyników

Prośba o update analizy wyników.

Prośba o update wyników.

Prośba o omówienie ostatniego sprawozdania.

a już jest wtorek i ani widu, ani słychu ;)

rzekłbym na styk

bo nie mają kasy...?

Prosiłbym przy okazji o wrzucenie danych wynikowych do systemu. Zdaje się że już jest cały pełny rok danych, na tej bazie można chyba wyliczać wskaźniki do skanera fundamentalnego...

proszę o analizę wyników (..choćby wrzucenie do kolejki)

tradycyjnie już poproszę o omówienie ostatnich wyników :)

nowy gracz

...jedni wychodzą, inni przychodzą. Ujawnił się Templeton

Aviva zwiększyła stan

aviva

proszę o omówienie wyników

firma nie znana szerzej, ale już widziałem jej drukarki fiskalne w Carrefourze

przyłączam się do prośby :)

a propos Abrisa który sprzedaje akcje PCM

www.pb.pl/4048209,16002,czescy...

Niedawno wydali 200mln Euro na dystrybutora aut, który wchodzi do Polski. Za akcje PCM dostaną kilkadziesiąt mE.

Z jednej strony pewnie potrzebna im jest jakaś gotówka, ale z drugiej biznesy mogły poziomo się zintegrować... i flotę mogliby uzupełniać jakimiś używkami z AAA Auto, albo na odwrót.

Cała ta ostatnia zwiększona podaż, zwiększenie dywidendy i o ile się nie mylę zmiany w radzie nadzorczej zwiastowały zamiar wyjścia kogoś większego. Rekomendacje mają swoje podstawy, choć pewnie i one dałoby radę podpiąć pod tą całą akcję. Nie zmienia to jednak faktu, że o ile trupa gdzieś nie ma, to dalej może to być ciekawa okazja inwestycyjna. Rosną szybciej od rynku, stanowią jego dużą część i wypłacają z zysku dywidendę, bo i w tym interesie nie za bardzo opłaca się trzymać kasę. Jak rośnie szybciej niż innym, to w co tu inwestować skoro to zawsze ryzyko.. lepiej niech się dzielą.

Ale co takiego się zadziało? Właściciel ma inny pomysł na swoje pieniądze. Rynek leasingu i CFM się rozwija w tempie nastu procent, firma zdrowa z dobrymi wycenami to i się sprzeda (pewno dużo lepiej niż spółki ze stajni Czarneckiego). Może przestraszyli się rosnącej siły bankowych spółek leasingowych...(że niby taniej mają pieniądze)? ...ale pieniądz ogólnie tani, a flota CFM chyba największa na rynku (więc kompetencje na pewno są).

możecie omówić ostatni raport?

to pewnie jakaś specjalna strefa ekonomiczna ;)

Prawda ~64% ...ale coś się skubnęło w zasadzie bez większego ryzyka :)

ciągle cisza...

ale jedno jest raczej pewne. Spruce i dwóch innych co do których były podejrzenia mają lockup

lockup na zbywanie

więc pewnie fundy przycisnęły i chcą wyrzucić banieczkę akcji.

nooo.. i o takie odpowiedzi mi ogólnie chodziło :) Czyli może to być próba wyjścia z inwestycji przez naciski akcjonariatu na zarząd? Efektem skup akcji. ...ale czy to jednak nie jest zbyt niska cena, żeby to się miało opłacić? ...przecież SECO to chyba nie jest tonący okręt.

Dla mnie to biznesowo nie jest jasne czy oni cokolwiek mogą mieć z tego grafenu, te skupy na kredyt to też dziwna sprawa. Niby puszczają oko do inwestorów, że będzie się działo, ale to wszystko na tyle podejrzane, że można stracić zaufanie do zarządu.

W każdym razie można to potraktować jako overnight ;) ...przynajmniej jeśli ma się rachunek w DM mBanku (z tego co mi powiedziała słuchawa, obowiązuje zwykła prowizja za transakcję).

Cytat:
Skupują prawie 10% - więc nie od każdego kupią - redukcja.

No właśnie redukcja chyba nie jest zbyt możliwa, przecież to połowa free floatu, a cena raczej w dołku (więc nie zachęca aktualnych akcjonariuszy) ...ja do biura mam jakieś 300 metrów więc chyba zadzwonię zapytać o koszt transakcji :P

bardziej prawdopodobna jest anulacja skupu po 25, bo jest taki zapis w ofercie. Z tym że kredyt już wzięty, a skup akcji najwyżej dokonają z rynku w ramach zeszłorocznych ustaleń.

Free float niewielki, więc po udanym skupie byłoby < 10%. Może planują zdjąć akcje z giełdy w jakimś niedługim czasie?

ma ktoś pomysł skąd taki akt desperacji i natychmiastowy skup akcji?

Oferta skupu

tym bardziej, że ze środków kredytu inwestycyjnego ze spłatą w 2020...

kredyt

..obecna cena intraday daje kilka procent pewnego zysku w kilkanaście dni (nie wiem jak z prowizją), czy jest tu jakiś haczyk?

Pan Jan to firmował, więc absolutny top listy najbogatszych Polaków ;) co tu dużo mówić Kov był bardziej sexy od Petrola, większa dywersyfikacja, większe plany, Toronto, Dubaj itp. itd. Krauze przetarł szlaki, a nic podobno dwa razy się nie zdarza, więc w kolejną wpadkę tego kalibru ciężej było uwierzyć. Ja chyba należę do nielicznych szczęśliwców którzy na 'kochanym' Kovie nie stracili. Cóż, chyba dobrze że odpowiednio wcześnie Sebastian to przejął...

soczo81 napisał(a):
Ukraiński nacjonalizm nie zrodził się sam z siebie, a został wyhodowany na wieloletnich błędach polityki względem terenów dzisiejszej zachodniej Ukrainy. II Rzeczpospolita traktowała tamte tereny po macoszemu, ZSRR również, potem jako samodzielne państwo nie byli w stanie dostatecznie scementować się i wybrać jednego kursu w ramach polityki zagranicznej, w dodatku nie mieli szczęścia do polityków, a teraz doszła wspierana przez Rosję wojna domowa. Nie zaprzeczam - ten nacjonalizm jest niebezpieczny, ale aby wyleczyć tą chorobę, trzeba na początku dobrze ją rozpoznać. Tymczasem rozdrapując błędy i rany historii nie zbuduje się przyszłości.

coś na ząb w tym temacie...

www.newrepublic.com/article/11...

wiele wyjaśnia skąd ten ukraiński nacjonalizm, a i nawiasem mówiąc artykuł z którym zgadzają się moi ukraińscy znajomi

Zarząd ma bardzo dobre apanaże w tej firmie ;) ...a ciekawostką jest ile zarobiła żona prezesa ze swoim średnim wykształceniem. Ale skoro firma zdywersyfikowana pod względem działalności, perspektywiczna to może i oczekiwany wzrost zysku przełoży się na lepsze wskaźniki, bez konieczności cięcia tu i ówdzie kosztów ogólnego zarządu. Jednym słowem prospekt może zaciekawić.

Mam pewne rozeznanie co do pracowników Energi, i z tego co mi wiadomo nie zarabiają mało jak na lokalne warunki. Słyszałem też raczej, że chwalą sobie dywidendy... więc ci legendarni sypacze to raczej mniejszość i bardziej Ci którzy przez ostatnie lata polowali na jeleni, którzy oddadzą im akcje po taniości.

ok, znalazłem tego linka od wylogowania co było o nim kilka postów wyżej, zalogowałem ponownie i już działa... ale czy powinno tak być?

wiadomosci.stockwatch.pl/czter...

mam abonament, jestem zalogowany a wejść w 'płatną' część nie mogę?

trochę irytujące

proszę o jakąś reakcję

może ogólny sentyment na rynku? ...nikt chyba nie będzie bronił kursu. Lepiej czekać aż opadnie kurz.

...koniec walnego, i tylko tyle? Niczego nowego nie dosłyszałem, ale to pewnie wina odsłuchania w oryginale... Może ktoś słuchał bardziej uważnie i wyłowił coś czego nie wiedzieliśmy?

Boo hoo!

niektórzy się tutaj marnują hello1
ale to dobrze dla tego portalu

uwaga, nadchodzi znowu dobry czas na zakupy ;)
pozdrawiam 'wyznawcow', szkalujacych rowniez

w tym momencie tylko kov na gieldzie

za pudelkiem biznesu

Cytat:
Teraz KOV — już z Dariuszem Mioduskim na pokładzie — przenosi zainteresowanie z Afryki na Londyn.

— Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do debiutu na londyńskiej giełdzie AIM. Zamierzamy się tam pojawić z planem rozwoju i budowy wartości. Chcemy pozyskać stabilnych inwestorów instytucjonalnych, którzy byliby gotowi wspierać nas przez najbliższe lata — twierdzi Dariusz Mioduski.

Wygląda na to, że temat AIM może nam przyspieszyć...

andryus napisał(a):
Federer,

Owszem choć jest napisane do 31 to, posłuchaj wywiadu uważnie, bo jak widać nie tylko ja odebrałem to w ten sposób, że info wyjdzie konkretnie tego dnia i nieprzypadkowo tego dnia.

...w moim rozumieniu termin oznacza właśnie ten warunek brzegowy, co innego gdybym usłyszał że info będzie w tym dniu.

i tu przypomina mi sie pewna historia... kiedys jak jeszcze pracowalem w pewnej instytucji, zdarzalo mi sie ze wspollokatorem pic cos na balkonie po zmroku. Wiadomo, fajne powietrze, po dniu ciezkiej pracy, ogolnie milo. Przyszwedal sie jakis gostek, a ze na pierwszym pietrze mieszkalismy to zauwazyl ze popijamy sobie w spokoju piwko. Uderzyl w te rytmy, ze skoro tak pijemy to moze i on by sie przylaczyl. My nieswiadomi kto zacz, wyszlismy do niego ze szklanicami no i od slowa do slowa wyszlo, ze koles byl chyba na niezlym odlocie po jakis prochach, dopiero co wyszedl ze szpitala bo ktos po 'przyjacielsku' ozenil go z kosa, a tak w ogole to pol roku wczesniej wyszedl z paki. Otoz byl to jakis zolnierz wolomina albo pruszkowa. Gdzies w trakcie rozmowy na samym poczatku wyszlo ze pracuje tu i tu, a koles podlapal temat i wlasnie mowil o tym procederze, nie baczac w zasadzie ze nie pracuje w banku ale ogolnie w branzy finansowej. Kolega podlapal temat i powiedzial mu ze mamy takiego delikwenta co to dowod pozyczy, a tamten wpadl w wielka euforie i juz liczyl kase i udzial w zyskach z takiej niezwracalnej pozyczki. Skonczylo sie na szczescie tym, ze na tym odlocie koles zapomnial na szczescie o calej sprawie, a ja zrozumialem ze to nie byla dzielnica dla mnie, tym bardziej ze zdarzylo mi sie zobaczyc 'gnata' na parapecie na polpietrze we wlasnej klatce. Nie dociekalem czy prawdziwy, tylko szybko sie oddalilem...
Wiec potwierdzam ze cos takiego istnieje, ze do mafii juz stad niedaleko i lepiej nie rozmawiac z nieznajomymi ;P

Krewa, czy mi sie wydaje czy co raport o to pytasz...? ;) nie zebym sie czepial, ale jesli chodzi o mozliwosc spadkow, to jest od niedawna tez mozliwosc gry na spadki, i nie wiem czy w tym kontekscie nie podgrzewasz atmosfery

...chyba niepotrzebnie zasugerowałeś się określeniem 'million € financing'
To przecież nie znaczy że zdobyli 1 milion... przekaz jest niejasny, ale zapewne chodzi o wieksza sume a robienie z tego tajemnicy jest ciekawym zabiegiem. Czemu tez ma to sluzyc?

Dostało się jej jak całej deweloperce, ale chyba jednak niesłusznie...
W drodze dywidenda zaliczkowa coś koło 1,35 pln po jej odcięciu cały czas będzie forsa w kasie na inwestycje.

petrola? ...ostatnio smrod wokol tego papieru coraz wiekszy, wierzysz w dalsze skoki napiecia? na moj nos EKG tutaj sie wyplaszcza...

Frog, a gdzie się podziała żelazna konsekwencja :)? Chyba zaczynasz ulegać rynkowi, nie wróży to dobrze strategii złotego strzału...

skoro tak to prędzej ta plotka pasuje do Kov-a, bo akurat Kulczyk szuka dobrego partnera

Witam i trzymam kciuki za odrobienie strat.
Jak to się stało że masz ich aż 61%? Straciłeś na czymś co dużo ważyło w portfelu czy suma pomniejszych strat dała taki efekt?
Po tabelce wnioskuję, że jeśli to pierwsze to chyba nie ma już tego w portfelu.
Mamy podobny staż i mogę powiedzieć że najwięcej straciłem na Pho, Orco, Mit i na samym początku Igroup.
Z chęcią będę obserwował wątek.

stan na 2012.01.02

bmp
kupno 6,05
wycena -60%
% portfela 4%

kov
kupno 1,51
wycena -15%
% portfela 79%

millennium
kupno 5,46
wycena -33%
% portfela 6%

photon
kupno 3,98
wycena -63%
% portfela 11%

Stan na aktualnym portfelu -30%
Stan od początku (stuknęło półtora roku) -40%

W obszarze zainteresowań znajdują się KGHM, GPW, KOV ...w dalszej kolejności PZU, Lotos, Gant, Polnord, Apator i Kopex, w drugiej połowie roku radzę sobie przypomnieć o Orco.

W ciągu roku zamierzam akumulować akcje, zamierzam poprawić zarządzanie pozycją, bo jak widać po portfelu jest dość mocno dotknięty spustoszeniem. Powoli zaczynam tracić wiarę w photon, jednak nie zamierzam go wyprzedawać do zera. (nie straciłem jednak wiary w możliwości zarobku na giełdzie)

Planowany swing trading na powyższych walorach, z opcją akumulacji po dobrych cenach, jednak max do 6 różnych spółek w portfelu. Możliwe przeniesienie części środków w celu inwestycji w grunty.
Wg założeń Froga, większość moich starań będę kierował w stronę idei złotego strzału. Zaliczam się do grona 'wyznawców' jednej ze spółek i szybko mi się niestety nie odmieni... więc nie musicie mnie z niej leczyć. Znam chyba wszystkie ryzyka i jestem ich świadom, napędza mnie cel na który będę potrzebował środki za 3-4 lata.

Życzę wszystkim skromnie 3000 na Wig-u 20 w 2012... i niech moc Was nie opuści przy 1800!

mam do Was pytanie jak tłumaczycie dopisek ze strony 11 ostatniej prezentacji:

*Założenia: stopa spadku 30%, ryzyko przypisywane indywidualnie do każdego wykonywanego odwiertu lub pogłębienia.

Czy to według Was może oznaczać, że 30 % prognozy zdjęto z wyliczeń, czy może osiągnięcie tych liczb z wykresu obarczone jest 30% szans na niepowodzenie?

a słuchacie czasem Up, bustle & out?

tutaj bardziej w wersji do posłuchania niż obejrzenia...

a to mam pytanie, czy nie bedziemy mieli tej nowej jakosci?
po prostu odciecie i slowo sprawdzam padlo u Was za wczesnie. Przeciez w dalszym ciagu mozna mowic ze bedziemy mieli nowa jakosc na kovie. Co sie zmienilo to jedynie kurs akcji i nastawienie inwestorow

jak odpalilem linka to wlasnie cos konczyl o Nigerii... caly czas chyba w studiu siedzi, ale obawiam sie ze bedziemy musieli poszukac nagrania audycji

Kulczyk w TOK FM - teraz

www.tokfm.pl/Tokfm/0,106612,78...

v3nom wiesz jak sie stawia stopy, a tutaj to dopiero poczatek ;) nikt z piszacych na forum nie zdaje sie wiedziec o co chodzi w 100%, a to nie czytaja ze zrozumieniem, a to znowu nie pamietaja co juz bylo ustalone. Jesli uwazasz ze technicznie jest ok to wpadaj king

wydaje mi sie ze zbyt wczesnie zawieszasz watek.. teraz to ludzie dopiero beda wkurzeni ;)
caly czas petrol siedzi w glowach... co to, czemu nie rosnie 100%, petrol to po takiej informacji to by urosl

Ludzie co wy sie tak dzisiaj zburzyliscie? Jak tak na was patrze to sie zastanawiam czy ja o pieniadze nie dbam czy co jest nie tak. Trzymam na kov 70% portfela akcyjnego. Patrzac na dzisiejsza sesje nie widzialem niczego czego bysmy tutaj juz wczesniej nie doswiadczyli. W przeciagu 3 tygodni byla juz taka akcja ze wszystko roslo a kov nie chcial.
Pozniej bylo tak ze wszystko sie zatrzymalo a kov urosl znacznie.
Caly czas cena jest atrakcyjna, chyba ze ktos chce zarobic 20% w kilka dni i ryzyko ze tak sie nie stanie jest zbyt wielkie...
...e tam, rozdrabniacie sie

z nudów jeszcze wrzucę:

...
A man walks down the street
It's a street in a strange world
Maybe it's the Third World
Maybe it's his first time around
He doesn't speak the language
He holds no currency
He is a foreign man
He is surrounded by the sound
The sound
Cattle in the marketplace
Scatterlings and orphanages
He looks around, around
He sees angels in the architecture
Spinning in infinity
He says Amen and Hallelujah!
...

w oczekiwaniu na deszcz...

i na poprawę humoru

...ma ktoś tak czasem? king

to jeszcze jakieś remedium na powyższe...

kz110 napisał(a):
Kiedy ESPI ? Kolejna plotka ?

Oil Block: TERL Urges Indigenous Participation

Posted by admin on Nov 28th, 2011 and filed under Oil & Energy. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

The Managing Director of Treasure Energy Resources Limited (TERL), Dr Eddie Wikina, has advocated the consideration of indigenous companies in the East of the country in the next round of the oil block sale in the country.
....

tutaj nic nowego nie ma...

lukch dawno Cie nie bylo na forum, juz zaczalem sie obawiac ze sie wyprzedales do reszty

Panie Domel... trochę ogłady by się przydało

słabo się robi słuchając odpowiedzi ...a jeszcze nie tak dawno śmiałem się z podobnych filmików o amerykanach blackeye

Rozumiem Twoje podejście, moje jest zgoła odmienne pewnie dlatego że obracamy innymi wolumenami, no i ja jestem jeszcze na początku ścieżki giełdowej. Przyjąłem założenie, że gram agresywnie niewielkim kapitałem, który jestem w stanie w miare szybko odbudować, nie jest to też 100% gotówki. Interesuje mnie duży zysk, przy dużym ryzyku.

Też żal mi pontona, bo fajna firma, zalega w portfelu no a widoki się tam pogorszyły.

edit
...szczerze mówiąc gdyby nie komentarz jednego z forumowiczów to nawet nie zauważyłbym tej nerwowości, chyba tyle jej wokoło, że przeszła w constans. Nie przeceniałbym odpowiedzi Redface'a.

no dobrze, ale kto niby bedzie te fakty sprzedawal? nie bylo zadnej mega akumulacji by sie tak stac mialo. Wydaje mi sie ze popyt moze sie aktywowac w kazdej chwili, wiadomo przeciez ze spolka startowala z 1,89 a teraz jest o niebo ciekawsza i tansza. Moze i perspektywy na rynku nie sa dobre, ale ostatnio nie chodzimy do konca w parze z rynkiem.

Moja percepcja jest taka; nie wydaje mi sie by przy pozytywnej informacji staly akcjonariat kov wyszedl z inwestycji, ja mimo poziomu 0,8X nie wyprzedalem i nie mialem zamiaru (choc srednia mialem 1,68), gdzies tam po drodze dokupilem, niedawno to sprzedalem a z glownym pakietem siedze i z checia dokupie jak bede wiedzial wiecej... nie wydaje mi sie rowniez by 'spekuła' mogła tak zwalić kurs bo po prostu było jej za mało.

Scarry, sądzisz że KOV dostanie tą koncesję za czym pójdą spadki, czy właśnie jej nie dostanie i kurs zleci? Moim zdaniem jeśli dostaną tą koncesję i za nią nie przepłacą to nie ma siły spaść niżej jak 1,10-1,2. Spółka ma ciekawy terminarz w przyszłym roku, wielkiej akumulacji nie było w przedziale 0,80-1,00 zeby terez mial sie ktos pozbywac akcji, a poza tym to bedzie juz inna spolka bo wartosc oml-42 jest zbyt duza by ja pominac. Do tego na horyzoncie gra pod możliwe pozyskanie finansowania na AIM. Dolicz do tego cały akcjonariat zostawiony przez petrola... Ci ludzie na pewno zobaczą duży zysk do wyciągnięcia (no chyba że spłukali się do reszty), myślę że nawet przy mniejszym ryzyku jak u Krauzego.
Ogólnie na Kov jest pod co grać i na long i na short, więc te groszówki raczej już nieosiągalne...

ja bym stawiał na naród wybrany, a jeśli chodzi o konkretny kraj to może Katar o którym dziś w radiu słyszałem, że jest najbogatszym krajem per capita

eclix napisał(a):
Z jakiego to filmu? Czuję, że jutro zamówię wszystko co wydał na płytach love4

z Misji z Robertem de Niro i Jeremy Ironsem

troche lzejszy temat kobiecego wokalu love4

mnie z Morricone najbardziej rusza Mission Theme, za każdym razem mam ciary jak tego słucham:

...to nagranie akurat z Koloseum w Weronie, na marginesie dodam ze wartego zobaczenia, a najlepiej na operach.

Arkuos napisał(a):
www.pb.pl/2519025,67986,gw-pre...

Planują wprowadzenie złotego do korytarza walutowego ? Powariowali ?

to chyba lepszym wyjsciem byloby przyjecie teraz dolara... king

co mi się rzuciło w oczy odnośnie Afrenu, to jego dołek poniżej 20-tu funtów w marcu 2009 i szczyt pod 170 funtów w marcu tego roku (coś jak nasz miedziak). Przy poprzednim takim szczycie mieli duże straty i do tamtego momentu nie generowali zysków, więc to że firma nie zarabia, nie znaczy że nie może być dobrze wyceniona...

...kov to jedyny papier co do ktorego jeszcze nie mialem wahania ze powinien zostac w portfelu nawet na kilka lat :) ...chyba mam status wyznawcy tej spolki. Photon nie robi takich emocji, ale tez jest fajny i zostaje na dluzej. Mam nadzieje, ze takich fanow kov jest wiecej, co by dobrze wrozylo na przyszlosc...czas proby jest bliski Anxious

...intencja JK nie jest posiadanie sklepiku, tylko wlasnie fabryki, a w zasadzie calego konglomeratu. Stad ten sklepik nie bardzo w tym momencie kogo interesuje... co do wczesniejszych postow funky, zapomniales polaczyc fakty ze nawet jesli nie beda przynosic zyskow constans to te koszty ktore ponosza moga sobie zawsze odbic na sprzedazy pol czy koncesji, jak to sie teraz na przyklad dzieje z Shellem w Nigerii. Wiec przestan sciemniac jaka to fatalna spolka ten KOV. Na razie mamy faze budowania wartosci, jak sie to pozniej zdyskontuje jest na razie wielka zagadka, ale na pewno potencjal wzrostu jest duzy.

a skoro juz piatek to wrzucam The Cure

bernie napisał(a):
Ja rozumiem ludzi którzy na Korwina glosuja natomaist ma on pare wad

nie jest politykiem tylko bardziej filozofem, nawet gdyby wszedł z małym wynikiem jakims cudem do sejmu to będzie po paru tygodniach zmarginalizowany bo zwyzywa ludzi od homosiów,komunistycznych świń itp i nikt nie będzie miał ochoty się z nim użerać.

Z tymi listami bez względu na to kto zawalił to pokazał że jest nieskuteczny

W polityce na takich nie ma miejsca, nikt nikogo za rękę nie będzie prowadził a świnie się podkłada na każdym kroku

jaka jest podstawowa roznica miedzy Korwinem a Palikotem..?

ten drugi jest skuteczny. I jeden i drugi to bardziej filozof niz polityk...

podobno 1% poszlo na KNP

tylko z tym zarabianiem na swoje utrzymanie to jest tak ze ktos musialby za to placic... jesli kazdy mialby robic jakies drobne prace (rozsiane przestrzennie) to ilu dodatkowych straznikow trzebaby zatrudnic (zakladam ze jestesmy caly czas w temacie alternatywy do kary smierci dla tych skonczonych nieszczesnikow)? ...a z kolei calej bandy nie puscisz w teren bo jest zbyt duze ryzyko. Obroze? A czy to powstrzyma od popelnienia kolejnego przestepstwa w czasie przepustki czy wykonywania pracy ...ciezko sobie wyobrazic by prace przeniesc w calosci do murow wiezienia.

Ciezko zmienic taki system. Juz na pewno nie daloby rady tego zrobic w ogole bez udzialu tzw 'pitolenia', nie poslesz chyba czlowieka ze skrzywieniami z wiara ze w hospicjum sie odnajdzie i zrobi sie lagodny jak baranek? Najpierw musi zlagodniec...

...moze zamiast budowac wiezienia to powinni zbudowac fabryki o zaostrzonym rygorze z odpowiednio przygotowana 'infrastruktura'? Tylko w dalszym ciagu widze tu wiekszy koszt niz zysk no i wobec tego utopijnosc rozwiazania.

robota tak... tylko za jaka cene? co teraz robi sie zupelnie manualnie? ...bo przeciez nie dasz takiemu koparki czy dzwigu, a juz na pewno nie walca. Jesli jest potrzeba manualnej pracy to sa to sporadyczne przypadki, wymagajace wiekszego kosztu ochrony. ...pakowanie? a kto raczy wiedziec co zapakuja do srodka. Kto zagwarantuje jakosc takich wyrobow, w koncu surowce tez kosztuja a kto bedzie buble kupowal?

...moze daloby sie zrobic uzytek w IT. Testerzy gier na przyklad. Powinni byc wykorzystani do strzelanek, rpg-ow, ich doswiadczenia na pewno uatrakcyjnilyby kazda taka gre.
Nastepny pomysl, testowanie lekow...
...albo moze wykorzystajmy ich zwoje mozgowe i w ramach piesni przyszlosci stworzmy nowa bioniczna sile obliczeniowa, cos jakby klastry.
Doprawdy wszystko to bardzo dziwnie brzmi i jest raczej ciezkie do wykorzystania w sposob racjonalny.

Post w ramach luznych piatkowych rozwazan. king

efekt tego, ze nie bedzie mial startu ogolnopolskiego... niektorzy nie beda mieli fizycznej mozliwosci glosowac, a to wplywa na szanse dostania sie do sejmu

niby racja, ale w przypadku tej spolki 'sky is the limit'... jesli cos ma isc do przodu i cos ma nas uratowac z zapasci to nowe technologie i innowacje. Spadkow nie bylbym wtedy taki pewny. Tez mam problem z ocena tej spolki, tak chcialbym tknac, lecz boje sie...

a najbardziej podoba mi sie ta czesc powyzszego wywiadu:
Cytat:
Ale z kim pan chce tę rewolucję przeprowadzać, skoro w pana partii nie ma doświadczonych polityków. Ruch Palikota to pan i może dwie znane twarze: działacz gejowski Robert Biedroń i feministka Wanda Nowicka.

- I dobrze, bo nie będę musiał im dawać ministerstw. To jest ruch obywatelski. A to właśnie taka polityka, gdzie partyjni funkcjonariusze są kandydatami na ministrów, prowadzi nas do katastrofy.

i to:
Cytat:
Na razie jednak ludzie kojarzą tylko Palikota. Uciągnie pan sam kampanię do wyborów?

- Jestem na to przygotowany. Zrzuciłem osiem kilogramów zrzuciłem, nie piję alkoholu, nie jem mięsa, ćwiczę codziennie jogę. Jeśli chodzi o parametry fizyczne, jestem absolutnie nie do zabicia.

wywiad z Palikotem

tu tez sie pojawia
Cytat:
Rynek pracy dramatycznie uderza w młodych. Ale to ponadpokoleniowy problem. Dziś w Polsce brakuje 7 mln miejsc pracy. Nie widzę innej możliwości stworzenia miejsc pracy niż rozkręcenie eksportu. Trzeba zachęcić do inwestowania tych, którzy już się dorobili. To wykreuje miejsca pracy. Dopiero potem przyjdzie czas na ustawowe i bardziej społeczne regulacje, np. podniesienie płacy minimalnej, zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

postulaty Palikota

...jakos nie znalazlem watku o placy minimalnej

rzeklbym nawet, ze pomijajac kwestie swiatopogladowe, to reszta jest nawet podobna do KNP

to cale robienie show z ludzmi pokroju wymienionych wyzej to celowe zagranie na zebranie poparcia od tych chcacych pokazac czerwona kartke obecnym rzadom. Za tym kryje sie konkretny program i wydaje sie byc lepszy jak ten KNP...gdzie slaba organizacja razila juz w slabej formie tego 'dokumentu'.

mi z translatora wyszly takie cuda ;)

Cytat:
W Ługańskim obwodzie bardzo optymistyczne warunki pracy dla kanadyjskiej firmy naftowo-gazowej. O tym w wejściu chodnikowej dyskusji na ІІ Ługańskiem międzynarodowym inwestycyjnym forum zawiadomił wiceprezydent po związkach z inwestorami, kierujący dyrektor CEE, Kulczyk Oil Ventures Inc Jakub Korczak, pooddaje korespondent Cxid.info.

« ługańskia dziedzina bardzo perspektywiczna w gazowym planie, ta dziedzina będzie rozwijać się i dalej. W dalszym planujemy podwoić wydobywanie gazu », - zawiadomił Jakub Korczak.

Po jego słowach, niezbędne poprawnie ustawić proces nauki, żeby w Ługańskim obwodzie byli kwalifikowanymi kadrami do pracy w danej dziedzinie.

Na dzisiejszy dzień w Ługańsku już jest prywatna gazodobywajuszczaja towarzystwo « sześcian-gaz », która należy do kanadyjskiej firmy naftowo-gazowej Kulczyk Oil Ventures Inc.

Przypomnimy że w Ługańsku przechodzi przez ІІ Międzynarodowe inwestycyjne forum, w którym biorą udział przedstawiciele biznesu z 17 krajów. szczegółowiej czytajcie na http://www.oilru.com/news/281928/

Cytat:
No co, nie lubisz jak kobiety się rozbierają,to kto miałby się rozbierać...?!
Mogłaby więcej pokazać...

masz jej nazwisko, ze znalezieniem tej pani o lekkim obyczaju problemu byc nie powinno ;)
tylko problem taki, ze mozesz nie byc pierwszym i nie ostatnim, a reszta to kwestia gustu.

To bylo raczej spoleczno-polityczne harakiri, SLD dumy to nie przyniesie, a moze wnerwic tylko stary elektorat.

tylko o co kaman z 'czerwcem tego roku'? w tym roku cos nabywalismy?

Cytat:
Another international company has been already drilling for gas in the area. Kulczyk Oil Ventures Inc, Warsaw listed exploration and production company controlled by Polish billionaire Jan Kulczyk, acquired 70% interest in four gas producing assets in the Lugansk area in June this year.

PO 58%, PIS 55%, Palikot 53%, PSL 41%, SLD 38%

...jestem za a nawet przeciw. Dziwne te wyniki. Chyba czas spać...

ja zalecam pozycje poza rynkiem przez jakis czas... trzeba odpoczac czasem od kobiet w ogole, przypomniec sobie o innych pasjach, ktore sie przez nie zarzucilo.

majama napisał(a):
Każda ulga, dopłata i komplikacja systemu podatkowego rodzi bardzo duzo naduzyć, które nie sa wliczone w plany, a z których korzystaja prawie wyłacznie uswiadomieni urzednicy i bogaci co maja doradców. Więc co by nie powiedziec to Korwin ma racje mówiac ze podatki powinny byc proste i niskie, bo to ukróci naduzycia.

Np. w takiej grecji cwaniactwo i kombinatorstwo podatkowe jest na kosmiczna skale, opowiadal mi znajomy który tam w tym roku podróżował. Wszystkie budowane w ostatnich latach budynki rodzine i hotele pozostaja niedokonczone, bo od skonczonego placi sie podatek, wiec stercza na ostatnich lub pierwszych kondygnacjach prety zbrojeniowe i swiadczace o trwajacej budowie. Teoretycznie nie wolno takich budynkow uzywac bo nie zostały odebrane przez inspektorów z urzedu i nie maja pozwolenia na uzytkowanie ale jakos w Grecji takimi sprawami ani urzedy ani ludzie sie nie przejmują (moze jest jakis nieoficjalny cennik w urzedach za przymykanie oka, tego nie wiem).

edit: z tymi wszystkimi to zapewne przesada, ale taka slyszalem relacje z ust znajomego z pracy, wiec przyjmuje ze jest to zjawisko tak powszechne ze w zaokragleniu mozna powiedziec "wszystkie".

tak jest w Egipcie, Turcji i pewnie wiekszosci panstw arabskich....
widac, ze Grecji w tej chwili blizej do nich jak do UE

...jak prawie zawsze o tej porze

jak czytam wpisy Amola to bardziej skłonny byłbym zagłosować na krwiopijców z PIS niż na liberałów z PO... fakt, że to już raz nie zdało egzaminu skłania mnie ku oddaniu głosu w zupełnie innym kierunku.

wszystko to racja, droga do tego jednakze bardzo dluga...

Cytat:
No i to że np giełdy cieszą sie ze obligacje krajów członkowskich skupuje ECB.... o Boże, przecież to my sami (Europejczycy) kupujemy własny dług! Jak można traktować to jako pozytywne informacje i pod to rosnąć?? Dojdzie do resetu, musi dojść, albo będziemy za 30 lat robić za służących Chińczykom.

wydaje mi sie, ze to ze dlug oddalamy od panstwowosci to jakby robienie go wirtualnym. Kto bedzie sie nim przejmowal? Totalne rozbicie odpowiedzialnosci. Moze dojdzie do resetu jak rozpadna sie obecne struktury UE, moze sam EBC, wszyscy uznaja ze stracili, ale zaczna od nowa.

Cytat:
powrót do czystej gospodarki rynkowej, bez interwencjonizmu państwowego na kolosalną skalę (w sumie bez żadnego interwencjonizmu)

jakos nie wydaje mi sie to mozliwe w krotkim okresie czasu. Przeciez zyjemy w zdemokratyzowanym swiecie. Mysle ze nie pomyle sie bardzo jesli powiem ze dla wielu ludzi demokracjia = wolny rynek. Skoro odczuja po portfelu skutki tej demokracji niepokoje spoleczne doprowadza wlasnie do stworzenia bardziej radykalnych rzadow, ktore zaprowadza daleko idacy interwencjonizm. Przeciez ludzie w Grecji nie czuja sie winni zadluzeniu panstwa, tak samo bedzie w innych miejscach.
...a co z pomyslami wspolnego MF eurolandu?

Amol napisał(a):
@krewa
Bo jak się czyta fanów ojca dyrektora i ojca polityki NIErealnej,to samo narzekanie,biadolenie i ... zostawiam w domyślesalute

Amol, za bardzo polaryzujesz wyborcow. Powiedzialbym nawet ze jestes gorszy od fanatykow ktorych wymieniasz. Skoro wiec nie jestes liberalem to chyba nie dla Ciebie aktualna partia rzadzaca?

troche taki z Ciebie wilk w przebraniu czerwonego kapturka

Cytat:
Nie no jasne, ale jakbyś się czuł jakbyś był szefem firmy rozkręcił ją od zera do nieźle prosperującej a potem by ktoś przyszedł i powiedział. To my już dziękujemy Tobie. Teraz możesz popatrzeć z boku.

Jesli to przyniesie kase to nie ma problemu.
Gorzej bym sie czul gdyby ktos przyszedl do mnie i powiedzial uksztaltowales kobiete, ale teraz to bedzie moja zona. ...a tak business is business, przeciez nie mamy tam pakietu wiekszosciowego, poza tym to przeciez koncesja wiec panstwo predzej czy pozniej moze sie o swoje upomniec, przeciez wojskiem ich nie najedziemy w odwecie. Bedzie z tego kasa, bedzie deal.

onochi napisał(a):
Ale to co piszesz oznacza, że wykorzystają firmy a później jak te wpakują kasę i rozkręcą ten biznes na miejscu odbiorą im operatora. To niby ma być lepiej? Eh?

ale czy zarabianie na tej koncesji wiaze sie tylko z byciem operatorem? Najwazniejsze to dobrze zastartowac z produkcja, dalej to juz kopiowanie rozwiazan i cash flow na biezaco.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 26 listopada 2020 14:28:55
Liczba wpisów: 263
[0,07% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,548 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło