pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

SteV

SteV

Ostatnie 10 wpisów
Mnie martwi jednak rachunek przepływów pieniężnych. Zyski w kolejnych latach wynikają głównie z wyceny nieruchomości i wykazanej wartości księgowej. Kiedy jednak patrzeć na realną gotówkę jaką generuje prowadzony biznes to nie jest już tak kolorowo. Gdzieś na forum padło podejrzenie wykorzystywania przeszacowania nieruchomości w celu boostowania wyników. Specem nie jestem i zawsze miałem kłopoty z oceną inwestycyjną spółek w branży deweloperskiej/budowlanej, wiec nie wiem na ile taki zarzut jest możliwy. Bazując jednak na sprawozdaniach widać iż na wyniki w RZiS znaczący wpływ miała pozycja "wycena nieruchomości". Jakie to ma odniesienie do rzeczywistości?

Hmm.. Szczerze to wydaje mi się, że czasem bycie twórcą absolutnie wystarczy. Umiejętność sprzedaży jest potrzebna wtedy kiedy trzeba kogoś przekonać do zakupu. Czasem jednak udaje się stworzyć coś co samo w sobie ma już taką wartość, że kupcy sami się po to zgłaszają. Wiadomo że nie jest to łatwe, ale z pewnością nie jest niemożliwe (niskobudżetowe Minecraft, Mount&Blade stworzony przez małżeństwo pasjonatów średniowieczem, Paranormal Activity który którego budżet wyniósł 15 tys.$ a zarobił ponad 100 mln $ itp)

Niemniej SW wg mojej skromnej oceny widać, że jest prowadzony przez prawdziwych miłośników rynku kapitałowego, a to tworzy jakość. Jakość z kolei na pewno jest pożądanym walorem w świecie gdzie wszystko nastawione jest na szybki jednorazowy zysk.

Dzięki WatchDog za Twoje wskazówki z doświadczenia. Te są najcenniejsze!

Dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź! Bardzo motywujące! Taka przemowa szczególnie do mnie trafia bo nie trąci wymądrzaniem, otoczką wielkości ale konkretnym i szczerym podejściem. Da się to wyczuć. I jest bardzo praktyczne.Angel

Mówisz, że od 4 lat są gotowe do skopiowania pomysły, ale nikt tego nie zrobił. Cóż, nie orientuje się w chronologii ale takie portale jak sindicator, fundamentalna, rsg, opiekuninwestora (tutaj dla funduszy) mają podobny model biznesowy. Nie wnikam co powstało wcześniej i było inspiracją czy też szablonem dla innych. Ale przypuszczam, że czegoś takiego jak naśladownictwo w biznesie nie da się całkowicie wykluczyć. Może to być poniekąd nawet pomocne (nasza klasa).

Jedyną bronią chyba jest wypuszczenie projektu w takim stadium gotowości żeby potencjalni konkurencji nie zdążyli przebić się wcześniej (czy też nie zrobili tego lepiej)? Tak było w Waszym przypadku?

del20110217 napisał(a):
Prośba do WatchDog'a: (...) zależy mi na książkach, które osobiście najwięcej Tobie dały przy tworzeniu serwisu.
pozdrawiam

WatchDog,

Mam takie samo pytanie, aczkolwiek dotyczące praktyki prowadzenia działalności internetowej.

+

1. Czy kiedy postanowiłeś zrobić taki projekt jak stockwatch to wcześniej przeszkoliłeś się w zakresie tworzenia strony www, forum, prawa autorskiego, oprogramowania do wyliczania wszystkich wskaźników, obsługi abonamentu czy też wszystko robione było na zasadzie outsourcingu?

2. I jeżeli to drugie to czy nie bałeś się, że ktoś "gwizdnie" Twój pomysł i rozwinie szybciej niż Ty tego dokonasz (jednocześnie zagarniając sporą część rynku i prawdopodobnie całkowicie Cie zniechęcając do dalszej nad nim pracy)?

Pytam ponieważ w dzisiejszych czasach biznes w internecie rozpędza się z dnia na dzień. Ludzie zarabiają na swoich produktach, reklamach itd. Sam mam swój własny pomysł i zaczynam się zastanawiać nad jego realizacją...

Pozdrawiam serdecznieAngel

@rychu22

Jeżeli masz ustalony dzień z prawem do dywidendy na 24.03 to musisz akcje kupić najpóźniej do końca sesji 21.03 (z racji rozliczenia transakcji która dla akcji równa jest dzień zawarcia transakcji + 3 dni). Tyle w temacie.

Czyli dzisiaj jest ostatni dzień uprawniający do nabycia akcji z prawem do dywidendy w tym roku.

Z kolei jeżeli akcje masz już od jakiegoś czasu to możesz je sprzedać nawet już jutro - czyli nawet przed ustalonym dniem z prawem do dywidendy, ponieważ na ten dzień nadal będziesz w ewidencji jako ich posiadacz.

Mam nadzieję, że wszystko już jasne.

Na moje oko może to być zdrowa korekta, której tutaj nie było od długiego czasu po bardzo dużym wzroście kursu.

O ile dobrze pamiętam Rank Progress chciał zrobić emisje nowych akcji żeby jeszcze lepiej wykorzystać swój niewątpliwy talent inwestycyjny (Ci co spółke śledzą oraz jej poczynania na pewno się ze mną zgodzą). Prezes mówił jednak iż z emisją wstrzymają się do czasu aż kurs będzie bardziej doceniony przez inwestorów. Być może owa decyzja o upłynnieniu (sprzedaży części akcji własnych biurowi maklerskiemu) ma to właśnie na celu. Z resztą kto śledzi kurs ten widzi, że codziennie praktycznie zawsze na początku sesji jest testowanie zleceń a potem adekwatnie realizacja optymalnego (dzisiaj np wolumen >40k).

@zimnylehc
Mógłbyś mi powiedzieć jednak skąd wziąłeś swoją informacje? Szczerze powiedziawszy nigdzie takowej nie zauważyłem..

Jedynie to, iż w projekcie uchwał na NWZA jest:

Cytat:
Uchwała Nr 4/2012
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
Rank Progress Spółka Akcyjna w Legnicy
z dnia 10 kwietnia 2012 r.
w sprawie nabycia akcji własnych
oraz upoważnienia udzielonego przez Walne Zgromadzenia

źródło: www.rankprogress.pl/relacje_in...

Co też mogłoby oznaczać, że ogłoszenie planów emisji nowych akcji jest dość możliwe w niedługim czasie po większej podbitce kursu i przyciągnięciu większego zainteresowania spółką.

Raport skonsolidowany za 2011: newconnect.pl/index.php?page=1...

Cytat:
Dlaczego moderator rynku 3 razy nie zmienił widełek górnych? Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

Też mnie to zastanawia..

No tak, ale finansowanie kredytem można "wrzucić w koszty", a finansowanie kapitałem własnym bierze większy kawałek ciasta dla SP.Whistle

Z tego co udało mi się wyniuchać jeszcze to w DI nie podano żadnych informacji odnośnie tytułu Gorky 21 co jest dość zastanawiające gdyż pierwotnie był w planach, a nie znalazłem nigdzie informacji o zaniechaniu projektu.

www.gry-online.pl/gra.asp?ID=1...

Z tego co wyczytałem w Strategii Spółki w DI to "Adventurer" miałby wyjść w przedziale czasowym 2011-2012.

Cytat:

Podstawowym założeniem strategii Emitenta w na lata 2011-2012 jest stworzenie i wypromowanie nowej gry
„Adventurer” na rynku gier first-person-shooter. Projekt ten ma zostać w całości sfinansowany i wyprodukowany
przez Emitenta. Da mu to możliwość zwiększenia zysków ze sprzedaży tej gry oraz kolejnych gier z serii,
których produkcja rozpocznie się po wydaniu pierwszej części gry „Adventurer”.

źródło: DI

Dość zagadkowym dla mnie jest fakt, iż w sieci jeszcze nie ma nigdzie żadnych informacji czy też prostych screenów ze wspomnianej produkcji. Być może Spółka chce przez to jak najdłużej utrzymać w tajemnicy swoje smaczki z gry.. Tego nie wiem, ale z tego co ja się orientuje to np na polskim portalu gry-online.pl często zamieszczane są przynajmniej ogólne informacje o grze dużo wcześniej przed premierą, co też jest dobrym sposobem wczesnego promowania. Nie biore pod uwagę możliwości, że gra jest we wczesnej fazie produkcji skoro w Strategii Spółki jest podany zakres czasowy na wydanie to 2011-2012.

Chociaż z drugiej strony taka informacja świadczyłaby o tym, że moje obawy są niesłuszne:
Cytat:
Większość potencjalnych partnerów biznesowych była bardzo pozytywnie zaskoczona jakością stworzonych do tej pory materiałów, dlatego umawiamy się już na następne imprezy - GDC w San Francisco (marzec) i E3 w Los Angeles (czerwiec). A w międzyczasie - przygotowujemy się do pierwszych publicznych prezentacji!

źródło: thefarm51.com/index.php/news/d...

Mimo wszystko z wielką ciekawością śledze spółke.Angel

Koncepty gier są bardzo ciekawe. Chociaż obawiam się tylko, że "Adventurer" (pomimo iż FPP) może być wzorowany na trylogii "Uncharted", a taki tytuł postawił poprzeczke bardzo wysoko. A automatyczne skojarzenie go z nim i podświadome porównywanie może zrodzić pewne uprzedzenie (jeżeli produkt nie będzie w jakimś stopniu konkurencyjny bądź inny).

Dzisiaj publikacja konserwy za rok 2011. Jestem bardzo ciekawy czy będzie zawierała nowe prognozy na rok 2012 i coś ciekawego odnośnie quazara.

sceptyk160 napisał(a):
Faktycznie polskie firmy zaczynają się specjalizować w grach

Oby to się nie okazała specjalizacja w wyciąganiu kasy od łatwowiernych.

Widze, że raport jednak nie został odebrany specjalnie dobrze.. Tj nie był na miare oczekiwań po informacjach o wzroście w branży motoryzacyjnej w roku 2011..

Cytat:
"optymistyczny sysetem wycen"? A co to takiego?

A cena do zysku na poziomie 18stu nie jest optymistyczna i nie zakłada powtarzalnych sukcesów na miare tych które do takie układu sił doprowadziły? (tj jeden ogromny sukces za kolejnym)

piotrch napisał(a):

Nie zmiena to faktu, że obecny raport ładnie koryguje wskaźniki finansowe, oczywiście na tle NC. Co ciekawe, zarówno CDR, CIA i 11bit wyceniane są na mniej wiecej podobnym poziomie C/Z. Czyźbyśmy obserwowali kreowanie sie jakiejś praktyki w wycenie producentów gier?

Wiesz co mnie zastanawia..?

Nie wiem dlaczego, ale odnosze wrażenie że taka wycena nawet jeżeli rzeczywiście stworzy się pewien "system wyceny" spółek w tej branży wydaje mi się w pewnym sensie troszke nielogiczna.

Już tłumacze. Biorąc pod uwagę spółki CIA i CDR to w pewnym sensie odnosze wrażenie, iż prekursorem na naszej giełdzie jest właśnie CIA. Z mojego pkt widzenia wydaje mi się, że inwestorzy nie do końca rozumieli specyfike branży gier komputerowych. Jej moc pokazał właśnie CIA ogromnym sukcesem kasowym Snipera czemu towarzyszył niesamowity wzrost wartości spółki. Kiedy pojawiło się info, że CD Project "przejął" Optimusa, rynek to przetrawił (naprawdę było sporo czasu na zakupy w po niesamowicie niskiej cenie) i w zasadzie od razu zdyskontował Wiedźmina 2 jako taki hit tej samej skali co wystrzał Snipera. Oczywiście można było takie coś zakładać (ten kto śledził powstawanie gry na pewno nie wątpił w jej sukces), ale... No właśnie ale...

Czy teraz nie stworzyła się tutaj pewna negatywna tendencja w wycenie tych spółek? Bowiem w moim prywatnym odczuciu każda opiera się na właśnie na dyskontowaniu ogromnych sukcesów. Tak i tutaj wycena jest na podobnym poziomie. Tak, już teraz.. Z resztą Ci co objęli emisje w prywatnej ofercie doskonale wiedzą o czym mówie (mają 3 cyfrową stopę zwrotu). Czy tylko ja mam odczucia, że tak optymistyczny system wycen nie jest bardzo ryzykowny?

Cytat:
Za 37 mln euro netto amerykański fundusz Blackstone Real Estate kupił od grupy Rank Progress Galerię Tęcza w Kaliszu. Oznacza to, że całkowita wartość nieruchomości sprzedanych przez giełdową spółkę w ostatnich dziewięciu miesiącach grubo przekroczyła pół miliarda złotych.

Grupa kapitałowa Rank Progress podpisała umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu. Nabywcą nieruchomości jest jedna z firm z portfela funduszy Blackstone Real Estate. Kwota transakcji to 37 mln euro netto, czyli około 154,3 mln zł

- Galeria Tęcza w Kaliszu to jedna z naszych najbardziej udanych inwestycji. Dość powiedzieć, że w ciągu miesiąca od otwarcia centrum odwiedziło je ponad pół miliona klientów. Możliwości, jakie stwarza obiekt w Kaliszu, dostrzegł nasz sprawdzony partner – Blackstone Real Estate, który kupił od nas już centra handlowe w Kłodzku i Zamościu. Niewykluczone, że wkrótce dokonanym kolejnych transakcji, bo zainteresowanie naszymi inwestycjami ze strony potencjalnych nabywców jest bardzo duże – mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA.

Dokonana transakcja to kolejna duża umowa sfinalizowana przez Rank Progress w ostatnich trzech kwartałach, a całkowita wartość sprzedanych w tym okresie przez legnicką firmę nieruchomości wyniosła ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła spółce dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to 44 mln euro netto, czyli około 190 mln zł. Zysk ujęty przez grupę kapitałową to 90 mln zł. Według raportu Jones Lang LaSalle, była to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w 2011 r.

Jak zapowiada zarząd Rank Progress, spółka nie zamierza zwalniać tempa. - Wielu deweloperów wstrzymuje swoje działania, ale my nie widzimy takiej konieczności. Paradoksalnie kryzys może być dla nas szansą na jeszcze szybszy rozwój. W 2012 r. rozpoczniemy równocześnie realizację kolejnych kilku lub kilkunastu projektów, zarówno deweloperskich, jak i predeweloperskich – zapowiada Jan Mroczka.

Wśród projektów tych są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Pile, Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu. W marcu 2012 r. do użytku oddana zostanie Galeria Świdnicka w Świdnicy.

źródło: www.rankprogress.pl/cms_68_41....

cad_man napisał(a):

Spółka nie planuje przejścia z NC na GPW - bardzo budujące dla akcjonariuszy. Przynajmniej napisaliby znaną formułkę o "szczerych" chęciach wejściach, ale małej kapitalizacji itd. itp. jak robią inne spółki w odpowiedzi na takie pytania. To chyba jest pierwsza, która odpowiedziała: NIE!!! Sick

O ile dobrze pamiętam to planami na przyszłość jest ubieganie się do wejścia na NASDAQ.

Dzięki za odpowiedź WatchDog i komentarz.

Na pewno przejrze i bardzo prawdopodobne, że wykorzystam częściowo artykuły z Poradnika Inwestora czy też Waszych analiz przy pisaniu pracy.

Ja rozumiem, że oprócz normalnego ryzyka jest również to związane z globalnym stanem gospodarki. A jak wiadomo giełda jest pierwszą która reaguje na jej niekorzystne zmiany. I wtedy wszystko traci na wartości obojętnie jak mocne fundamentalnie. Przypuszczam (nie sprawdziłem jeszcze), że podane przez Ciebie spółki były mocne fundamentalnie. Gdyby jednak stosować na nich uśrednianie ceny ze zwiększaniem angażowanego kapitału wraz ze spadkiem to czy nadal w horyzoncie długoterminowym inwestycje w nie okazałyby się złym wyborem?

To o czym napisałeś planowałem wrzucić w osobny rozdział jako czynniki losowe/niezależne które należy starać się przewidywać aby ograniczyć ryzyko inwestycji.

Profesorek doradził (skądinąd duże prawdopodobieństwo że tutaj zagląda) aby temat dotyczył właśnie skuteczności AF i jej narzędzi, ponieważ można się rozpisać na temat różnych wskaźników rynkowych. Tak więc na 99% o tym będe pisał.

Gdyby jednak ktoś polecił jeszcze coś ciekawego, to na pewno nie pogardze pomysłami.Angel

Nie ma potrzeby na ironie. Aczkolwiek rozumiem Twój pkt widzenia.Sick

Są jednak ludzie, którzy konsekwentnie ją stosując dorobili się majątków, eg Buffet. Wydaje mi się on potwierdzeniem jej skuteczności. Należy jednak pamiętać, że samo niedowartościowanie to nie wszystko. Pozwole sobie zacytować:

"Buffet mówi, że nawet jeżeli trochę przepłaci się za dobry biznes, to w dłuższym czasie inwestycja ta i tak będzie dobrą inwestycją. Natomiast jeżeli kupi się słaby biznes nawet za niską cenę, to w dłuższym terminie i tak się na tym źle wyjdzie".

Czyli proponujesz zestawienie historyczne kursu Groclina do jego wartości wewnętrznej ustalonej metodą porównawczą, tak?

Jakieś inne propozycje jeszcze? Bardzo prosze o jak najwięcej opinii! Angel

Czy też być może jak na prace licencjacką warto by było pisać odnośnie samej analizy fundamentalnej, jej przydatności, zastosowaniu, etapach przeprowadzania. A samą praktyczną analize spółki zostawić na magisterke..

Czyli np coś takiego:

"Skuteczność analizy fundamentalnej w inwestycjach giełdowych."

Witam serdecznie,

Miałbym prośbe o pomoc w wyborze jakiegoś tematu dotyczącego analizy fundamentalnej. Tak jak w temacie dotyczyć to ma pracy licencjackiej.

Generalnie chciałbym prace oprzeć na jakiejś spółce giełdowej (domyślnie Groclin) i przeprowadzić jej analize z jakiegoś obszaru fundamentalnego (pełna analiza fundamentalna chyba nie będzie możliwa jak na tak "krótką" prace?), zaznaczyć różnice między "wartością wewnętrzną" a "wartością rynkową" itp.

Szczerze powiedziawszy ciężko wymyślić mi temat nie do końca wiedząc na czym warto by się było skupić. Nie chciałbym z kolei połknąć za dużo jak na prace licencjacką.

Myślałem nad czymś takim:

- "Wartość wewnętrzna przez pryzmat analizy fundamentalnej na przykładzie spółki giełdowej Groclin"

Co myślicie? Być może jakieś wskazówki, inne propozycje?

Byłbym baaardzo wdzięczny za jakiekolwiek komentarze, również krytyczne.Angel

Raport bez szaleństwa, fajerwerków i zaskoczeń. Prognozy w zakresie przychodów przekroczone, a poziom zysku w okolicach 90% na rok 2011. Wg mnie kurs powinien utrzymać się w podobnych widełkach w jakich tkwił przez ostatnie miesiące aż do czasu komercjalizacji Quazara (lub pojawiania się newsów dotyczących jego wchodzenia na rynek oraz rzucających troszkę więcej światła aby można było cokolwiek przewidzieć i grać pod wyniki). To tyle jeżeli chodzi o same suche wyniki.

Osobiście dla mnie jednak liczy się wartość inwestycyjna i rozwojowa spółki. Bardzo dużo potencjalnych możliwości rozkwitu w roku 2012. Bardzo trudno jednak przewidzieć efekt finansowy jaki mogą one mieć. Może być boom na podobną skale Snipera z City Interactive, może być niewypał. Tutaj tkwi największe ryzyko.

No i mamy raport. Do czytania: www.newconnect.pl/?page=get_eb...

Strasznie byłem ciekaw czy raport pojawi się w trakcie sesji czy też po. Troszke żałuje, że jednak po ponieważ byłem ciekaw reakcji jaką spowoduje. Widać będziemy mieli czas na spokojne zapoznanie się z nim.

Nie obraźcie się Panowie, ale chociaż jestem akcjonariuszem tej spółki to dyskusja na tle technicznym dla sytuacji w której obroty <5k dziennie są w stanie rzucać kursem z bandy na bande wydaje mi się zwyczajnie śmieszna. Co więcej zalatuje jak naganianie w kiepskim stylu.

W takiej sytuacji wystarczą bowiem dwie osoby, które się dogadają i mogą swobodnie tworzyć wasze sygnały, piękne formacje, trójkąty.. Nie wiem kto mógłby traktować analize techniczną w takiej sytuacji. No ale być może się myle.

Szans nie ma praktycznie żadnych.. Aczkolwiek jestem naprawdę pod wrażeniem, że znalazła się w otoczeniu takich gier jak np Shogun 2 czy Ghost Recon: Shadow Wars.salute

Nie wiem dlaczego, ale mam dziwne podejrzenia, że teraz może coraz więcej spółek pojawiać się w celach wyciągnięcia łatwej kasy od naiwnych inwestorów. Tacy założyciele patrząc na sukcesy cdred, cityinter, 11bits widzą jak łatwo ich spółka może pomnożyć swoją wartość i skwapliwie mogą chcieć wykorzystać te szanse. Tj. ubrać w piękne słowa plan i liczyć nie wiadomo na co. Ciekawe czy tylko ja mam takie podejrzenia..

Chociaż oczywiście mogę się mylić. Ale mentalność Polaków w biznesie pozostawia wiele do życzenia.

Pytanie w sumie jedno.. Na ile możemy się spodziewać sukcesu sprzedażowego na konsole i w jaki sposób przełoży się to na wyniki. Sam jest graczem i generalnie nie wyobrażam sobie grać na konsoli w gry niskobudżetowe. W końcu nie po to kupuje się konsole, prawda? Dlatego tutaj (moje) obawy.

Poza tym spółka udowodniła, że przede wszystkim potrafi znaleźć nisze. Jeżeli wspomniane w raporcie, planowane 3 gry, które mają być tworzone jednocześnie wyjdą w podobnym duchu jak Anomaly, która faktycznie przez jakiś czas świeciła na Applestore to rzeczywiście może być ciekawie.Angel

Dlatego osobiście nie pogardziłbym rzuceniem odrobiny światła przynajmniej w jakiej konwencji gatunkowej owe tytuły będą tworzone.

Nie znalazłem nigdzie podobnego wątku. Jeżeli istnieje to przepraszam, prosiłbym o linka i zamknięcie wątku.

Jeżeli nie istnieje to fajnie by było gdybyście zamieścili tutaj to co regularnie czytacie, przeglądacie, czy też oglądacie żeby być na bieżąco z informacjami mogącymi wpłynąć na wasze inwestycje.

Żeby nie było to zbyt chaotyczne to dobrze by było w jakiś sposób to sortować. Moja propozycja:

np.

globalna sytuacja gospodarcza - www...
branża komputerowa - www...
surowce - www...

itd.

Kto wie, może ten wątek byłby kiedyś w stanie posłużyć przy stworzeniu jakiegoś "Vademecum informacji giełdowej".Angel A każdy z nas wie, że rola informacji i szybkości dostępu do niej staje się coraz ważniejsza. Szczególnie w czasach takiej niepewności jak teraz.

Mogliby stworzyć oprogramowanie czegoś na kształt "mobile twistera" pod ich podłogi i sprzedawać centrom handlowym dla kącików dla dzieci czy parków rozrywki. Moim skromnym zdaniem, frajda byłaby nieziemska.Angel

Pod uwagę należy wziąć fakt, że raport jest do końca czerwca i najlepszy obraz sprzedaży wersji pctowskiej da podsumowanie II i III kwartału.

Raport mnie przynajmniej satysfakcjonuje.Angel

Oraz nowy trailer wersji na xboxa360 z promocji gry na Gamescomie:

Widze, że nikt jeszcze nie zamieszczał.

Cytat:
Początkowo gra na Xbox 360 miała ukazać się w IV kwartale. Jej premiera została jednak przesunięta z powodu sporu z Namco Bandai, który jest wydawcą „Wiedźmina 2" w wersji na PC. Partner twierdzi, że ma również prawa do wydania gry na Xbox 360. CD Projekt Red utrzymuje, że Namco Bandai nie skorzystał z pierwszeństwa przy negocjacjach umowy wydawniczej na Xbox 360. Dlatego polska spółka podpisała odpowiednie porozumienie z THQ.

W odpowiedzi Namco Bandai skierowało sprawę do sądu we francuskim Lyon. Sąd, na jego wniosek, zabronił promocję gry firmie THQ oraz zabezpieczył płatność 1,025 mln euro, które Namco Bandai powinno przekazać CD Projekt Red za sprzedane egzemplarze „Wiedźmina 2" na PC. 17 sierpnia odbyła się rozprawa apelacyjna, w której giełdowa spółka domagała się uchylenia zabezpieczeń. – Sąd zapoznał się z naszymi argumentami. W ciągu tygodnia, maksymalnie 10 dni, powinniśmy poznać jego werdykt w tej sprawie – mówi Marcin Iwiński, członek zarządu CD Projekt Red. Główna rozprawa zaplanowana jest na 27 września. Obaj przedstawiciele technologicznej spółki zgodnie twierdzą, że ryzyko, że z powodu sporu premiera „Wiedźmina 2" na Xbox 360 po raz kolejny się opóźni, jest znikome.

www.parkiet.com/artykul/108693...

Cytat:
Stawiam tezę, że Combat Wings: The Great Battles of World War II zbierze oceny na poziomie 65% i przyniesie większy zysk niż Sniper: Ghost Warrior.

Sniper 2 zaś będzie miał oceny na poziomie 80% i sprzeda się trzykrotnie lepiej od jedynki.

Nie wiem czy nie żyjesz w świecie marzeń. No ale zobaczymy..

No i mamy raport: newconnect.pl/?page=1045&p...

Bez rewelacji, tak jak można się było tego spodziewać. Niech moc będzie w iOS.

Wszystko ekstra rzeczywiście.Angel

Aczkolwiek dzisiaj dostaniemy raport, który raczej nie będzie już kolorowy i który może zmniejszyć optymizm. Nie spodziewam się osobiście żadnych fajerwerków. Być może dopiero po III kwartale jeżeli rzeczywiście Anomaly podbije tablety.

Przed chwilą mówiono w TVN CNBC o tym, że ruszył proces o odszkodowanie.Angel Być może rozgłos pomoże wreszcie ów proces zakończyć..

@piotrch
Ależ zdaje sobie doskonale z tego sprawe, że są to całkowicie inne instrumenty finansowe.Angel Wydaje mi się, jednak że bardzo duża płynność i popularność handlu akcjami danej spółki może jednocześnie odbić się na płynność i popularność kontraktów na te spółke. Korelacja na pewno musi być duża. Nikt nie będzie grał na kontraktach (ani takowych się nie wprowadzi) w spółkach o kiepskiej czy nijakiej płynności. Co więcej wprowadzenie kontraktów dodatkowo może ową popularność i płynność jeszcze bardziej zwiększyć. Chociażby z takiego powodu, że na kombinacjach akcji+kontrakty więcej można zarobić niż na samych akcjach. A osobiście wierze, że sporo takich dla których jest to możliwe się znajdzie. A jak znajdą się oni to znajdą się i inni (mali) którzy bedą chcieli na ich "knowaniach" ugrać. Źle rozumuje?

@piotrch
Czyli sądzisz, że płynność jest za słaba jak na owe spółki?

Jako że nie mogę edytować <nadal> to w pierwszym wyliczeniu oczywiście chodziło o 7 lat a w drugim o 5.Angel

Fundamentami mogą być np kontrakty podpisane w I kwartale 2011 na sumę 104 mln euro na okres 5-7 lat (80mln) i 10 lat (24mln). Kiedy rozłożysz sobie sam kontrakt z General Motors to wychodzi:

80/7=11,42 mln euro dodatkowo rocznie w przypadku trwania kontraktu przez 5 lat.
80/5=16 mln euro rocznie gdy lat 7.

Zakładając euro w okolicy 4 zł mamy 45-65 mln zł przychodów rocznie na podstawie tego jednego kontraktu gdzie kapitalizacja dzisiejsza spółki osiągnęła dzisiaj wartość niespełna 68 mln.

Na moje oko oznacza to całkiem przyjemną sytuacją fundamentalną.Angel Już nie wgłębiam się nawet dalej o niewykorzystanych mocach produkcyjnych (druga fabryka powstająca na Ukrainie) i negocjowanych kontraktach.

Ach, jaka szkoda że kontrakty jeszcze nie były dostępne...chlip

Kosmiczna karuzela.

Na moje oko sprzeda się więcej niż 1,2 mln sztuk na PC.

I nie rozumiem dlaczego analityk miałby być zmieszany. W chwili kiedy robił rekomendacje premiera W2 na xboxa była zapowiedziana na 4Q 2011.

Do tego rekomendacja nie uwzględniała możliwości uzyskania odszkodowania z procesu.

Rekomendacja dodatkowo tyczyła się 2012, nie tylko roku 2011.

Nie jest to wcale takie proste. Dla mnie pod znakiem zapytania jest tylko premiera na ps3 jeżeli patrzeć długoterminowo. Gdyby premiera była pewna, to cena w przedziale 3-4 wg mnie kapitalna na wejście. Ale to jest właśnie natura ryzyka. Bo owej pewności nie ma.

Scarry napisał(a):
Obejrzyjcie sobie filmowe komentarze analityków z amerykańskiego rynku do dzisiejszego dnia: Yahoo finance

jest i Schiff i wielu innych. Krótko mowiąc wniosek jest mniej więcej jeden: UCIEKAĆ!

Dupa, a nie uciekać: KUPOWAĆ! Dancing

PS> Zgadzam się, moderator będzie miał bardzo dużo roboty w tych dniach. Na każdym wątku objazd niezwiązany ze spółką, a ogólną sytuacją rynkową. Co i ówdzie płacze, gdzieniegdzie frustracja dochodzi zenitu. Wszyscy uciekną jak spłoszone łanie, a zarobią ci co kupią za grosze i odbiją na wzrostach. Czy to za miesiąc, czy pół roku, czy 5 lat.

Verion napisał(a):
To wy jeszcze siedzicie w akcjach ? Eh? Nie wiem jaką macie tam strategie, ale na pewno macie nerwy godne gracza w rosyjską ruletkę salute

Pewnie że siedzimy. Kupujesz wtedy kiedy inni sprzedają, a sprzedajesz wtedy kiedy nieracjonalnie kupują. Gorzej jak skończy się kapitał, a akcje będą nurkować jeszcze dalej. Wtedy może nie być kolorowo..d'oh!

Ach, gdyby tak mieć teraz te 50-100 koła, i zacząć skupować.. Takiej przeceny świat nie widział. The end is near Boo hoo!

Akurat Scarry, mylisz się. Biznes z grami video jest niewrażliwy na wszelkie kryzysy. Ja mógłbym odbić piłeczke i napisać:

Tata wyrywając włosy z nerwów i chcąc mieć święty spokój przynajmniej od dziecka kupi mu gre za te 150zł.. Ile to jest przy tysiącach czy dziesiątkach tysięcy jakie stracił np na giełdzie czy stricte na funduszach..

Bardziej chodziło mi po prostu co myślicie o danych proporcjach. Czy np, lepiej nie wrzucić więcej procentowo w obligacje?

@mathu
Jaką mamy sytuacje? No wydaje mi się, że raczej nie można tutaj mówić o początku hossy i świetlanej przyszłości.Angel Stąd decyzja o względnie bezpiecznej inwestycji.

Mamy sytuacje jaką mamy, więc w ogóle nie biorę pod uwagę funduszy akcyjnych. Chciałbym poradzić się Was w jaki sposób w proporcjach można by mądrze zainwestować pieniądze w fundusze nieakcyjne do czasu poprawienia globalnej sytuacji gospodarczej?

Chodzi mi o względnie bezpieczną kombinacje.

Na te chwile wymyśliłem aby wyglądało to tak:
- 65% w polskich funduszach pieniężnych
- 25% w polskich funduszach obligacji
- 10% w zagranicznych funduszach obligacji

Co o tym myślicie?

Być może jeszcze jakieś inne alternatywy inwestycyjne?

Byłbym wdzięczny za wszelakie rady i komentarze.Angel

Wiktor_PL napisał(a):
witam, co radzicie bo się z akcjami kupionymi po 9 , jestem na dużej stracie przeczkeałem 7 zł a tu spada poniżej 6 czy pół roku rok zostawić to jesli mogę ?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie niestety sam. Każdy jest odpowiedzialny za swoje własne pieniądze. Najlepiej mieć opracowany twardy system i się go trzymać. Wtedy wyłączasz płonne nadzieje i redukujesz stres związany z inwestowaniem.

@666 thumbright

Nie wiem czy ktoś czasem nie pisał, że w związku z przesunięciem premiery, gra nie będzie mogła być promowana na gamescomie w Kolonii.

Cytat:
"Gra Wiedźmin 2 na konsole Xbox 360 będzie zaprezentowana na nadchodzących targach GamesCom 2011. Firma CD Projekt RED zaprasza wszystkich graczy do kina w hali 6, na stoisko C021. Każdy będzie mógł tam obejrzeć najnowsze materiały filmowe CGI z wersji Xbox 360. Dodatkowo zostanie zaprezentowany film o nowych, dużych, darmowych dodatkach DLC, które są częścią nadchodzącej dużej aktualizacji do wersji PC."

Intrygujące jest również zdanie Kiciśnkiego:

Cytat:
Wraz z nachodzącą premierą będziemy zdradzać coraz więcej szczegółów odnośnie wydania gry na Xboxa. Wierzę, że mimo przesunięcia premiery, gracze będą usatysfakcjonowani tym co planujemy

Czyżby szykowały nam się jakieś dodatkowe niespodzianki?Think

source: www.cdprojekt.pl/news/5744/Pre...

Czyli 12 lipiec (wtorek) ci co mieli lock-upy mogą już sprzedawać, czy dopiero w środe po 12stym?

Z tego co wstawił Krzysiek to żeby ułatwić odnalezienie najbardziej nas tutaj w tym wątku interesującej sprawy przesyłam to jeszcze raz w troszke innej formie:

od 4:38 związek ze sprawą oskarżenia.

Polecam obejrzeć.

W takim razie być może nie do końca orientuje się w sprawie. Z tego co czytałem to działalność polegała na wykorzystywaniu luki w niesprecyzowanym do końca prawie pozwalającym na nieodprowadzanie podatku ze sprzedaży importowanych komputerów. Tak więc i JTT i Optimus wpadli na pomysł, aby produkować w Polsce, wywozić do Czech, odsprzedawać ten sam towar (nie wiem czy na zasadzie dwóch prowadzonych działalności) i przywozić z powrotem już jako importowany. W ten sposób to co sprzedawali w Polsce po takim procederze było wolne od podatku VAT. Robili to legalnie przez długi czas, aż nagle jakiemuś urzędnikowi (nie pamiętam imienia) uzmysłowiło się, że to "nie żaden import a kant". Oskarżyli obie firmy o milionowe braki w spłacie naliczonego VAT, doprowadzając je do upadłości. Romana Kluske na którym wieszali psy przez długi czas nawet aresztowali. A czym biedak zawinił? Tym że prawo było niejasno sformułowane i sobie to wykorzystał żeby się wzbogacić? Czy kapitalizm nie powinien wynagradzać myślących? No i później się okazało, że jednak to wszytko było legalne, aczkolwiek co się stało to się nie odstanie. Absolutny wstyd że trwa to tak długo, tak długo jest roztrząsane, a ci co popełnili błąd nie potrafią się do niego przyznać.. Szczególnie ci przy władzy, co jest szalenie smutne.angry3 Ciesze się, że przynajmniej MCI ma już problem z głowy.

Logicznym jest że jeżeli JTT Computers dostało ostatecznie odszkodowanie z tego samego powodu co Optimus (wykonywali dokładnie te samą działalność, za którą dostali sankcje - a która później okazała się niesłuszna z racji imbecyli pracujących w skarbówce) to i Optimus musi dostać. Nie wiem co jest w tym takiego trudnego do zrozumienia. No ale nasze zacne państwo będzie się za wszelką cene wypierać błędu.. Co też jest chore bo odsetki od takich kwot strasznie cisną po kieszeni, a ostatecznie będą musieli i tak to w końcu zapłacić. Jedynym problemem są specjalne luki prawne które odraczają te sprawy na tak choooolernie długo.. Liczmy na to, że skoro MCI dostało po JTT odszkodowanie całkiem niedawno to i apelacja Optimusa zostanie szybko przetrawiona oraz ostatecznie zakończona.salute

Pop, masz oczywiście na myśli zwykłe reklamy a nie reklamy tych "120-150" filmów (czyt. trailerów)?

Zauważyłem, że firm których główną działalnością ma być tworzenie gier video powstaje więcej niż grzybów po deszczu.. Zaczynam się powoli bać o przyszłych odbiorców.

Ja rozumiem, że no-life'ów jest coraz więcej, a i dzieci nie bawią się już zabawkami skoro mogą pograć na konsoli. Żony piszą, płaczą, tworzą filmiki na YT że ich mężowie nie spędzają prawie w ogóle już z nimi czasu. Wstają wcześnie rano albo w ogóle się nie kładą.. A ilość gier bombardujących rynek stale rośnie. Tak więc należy tutaj naprawdę mądrze podejść do wszelakich inwestycji. Konkurencja jest przeogromna. Za niedługo człowiek "aktywnie grający" nie będzie w stanie ukończyć jednego hitu przed wyjściem kolejnego. A taki moment na pewno w końcu nastąpi. I co się wtedy zacznie dziać z tymi wszystkimi firmami? Pytanie oczywiście retoryczne. Tak więc ja również radze być ostrożnym przy podchodzeniu na hurra do każdej takiej spółki.

Samej spółce życze powodzenia.Angel Czekam na informacje z tego pkt:

11. Jaką kapitalizcje zakląda Pan na wejściu na NewConnect - waszego Startup-a?
Myśle że tu informacje przekaże wkrótce.
Wszystko będzie zależalo od rodzaju dystrybucji jaki wybierzemy, wtedy będziemy wiedzieli jaki kapitał chcemy pozyskać i na ile planujemy kapitalizacje
Odpowiedź powinna pojawić się do końca wakacji, Po targach Gamescom - bedziemy znać już formę naszej dystrybucji.

www.play-way.com/index.php?opt...:pyrania-i-odpowiedzi&catid=36:corporate

Dyskusja bardzo ciekawa, nie ukrywam. Aczkolwiek ostatnie strony należałoby przenieść do nowego wątku np pt. "dywagacje na temat systemów polityczno-gospodarczych".Angel

Co do samej kwestii lewarowania kredytem inwestowania w akcjie to wg mojej opinii muszą być spełnione takie warunki:

1. Kredyt oczywiście musi być jak najtańszy. Tak jak wspomniał wcześniej Frog, kredyt hipoteczny całkiem fajnie spełnia swoje zadanie. Ja z mojej strony polecam jeszcze jeden ciekawy - być może nie wszystkim znany - sposób na tani kredyt. Będąc studentem staramy się o przyznanie kredytu studenckiego. Aktualnie jest to 600zł miesięcznie. Żadne halo aczkolwiek jak ktoś ma rodzeństwo to sumka może być większa. Ja wziąłem jeszcze na siostrę. 1200zł miesięcznie przez 10 miesięcy rocznie i 5 lat okresu trwania studiów (teoretycznieWhistle ) daje nam sumkę 60 tys. zł. Całkiem fajna kasa jak na studenta dziennego, prawda? Jeśli dodam do tego fakt, że połowę odsetek spłaca państwo, a sam kredyt oprocentowany jest na ok. 5-6% w stosunku rocznym (w tym momencie) to pozostaje na płacić za niego 2,5%-3% rocznie. Nawet na lokacie można "zarobić". Dodam do tego jeszcze fakt że mamy 2 lata okresu karencji po skończeniu studiów i mamy praktycznie 7 lat na inwestowanie zanim przyjdzie nam owy kredyt spłacać. A spłacamy go przez 10 lat po połowie rat, cały czas inwestując. Tak więc, wychodzi okres 17 lat na inwestowanie obcym kapitałem po śmiesznych kosztach.

Sposób kredytu studenckiego oczywiście w głównej mierze skonstruowany jest dla studentów, aczkolwiek przy mądrym zarządzaniu po spłacie ostatniej raty za kredyt "z niczego" może nam się pojawić bardzo fajny dodatek finansowy. Ale dlaczego również nie mieliby go sobie wziąć rodzice finansujący swoim dzieciom studia?Angel

2. Kolejną kwestią jest wybranie odpowiedniego momentu koniunkturalnego. Nie można od tak wskoczyć sobie na giełde kiedy wszystko leci na łeb na szyje w dół. Trza inwestować mądrze. Jak jest źle to przeczekać np w funduszach rynku pieniężnego czy też w miare bezpiecznych obligacji.

3.Do lewarowania przydałoby się mieć większy zestaw cojones.Angel Na pewno nie jest to dla każdego.

Myśle, że dla większości to co napisałem jest oczywiste i niewiele wnosi do tematu, aczkolwiek może niektórym się przyda.

Pozdrawiam

@artbeco
Zgadza się. O ile mnie pamięć nie myli owa rekomendacja uwzględnia również rok 2012. Z kolei co do dbania o własnych klientów to rekomendacja została wystawiona kiedy cena była powyżej 8,5 zł. Więc nie można się tutaj doszukiwać sztucznego podbijania kursu w celach wyjściowych jak to często bywa w praktykach rekomendacyjnych niektórych DM. Sama rekomendacja wydaje się bardzo rzetelna (subiektywnie oceniam).

Cytat:
więc jeśli do końca roku W2 osiągnie 2kk szt.będzie niewątpliwie to sukces ,jednak nie odzwierciedlający wartość akcji optka na poziomie 8,00 a nawet nie uzasadni poziomu 5,50 za akcję.

2kk sprzedanych sztuk do końca roku szacuje BZWBK (1,2 mln PC i 800k xbox360). Wyceniają akcje na 7,7, a Ty mówisz że taka sprzedaż nie uzasadniłaby ceny 5,5. Straszny brak profeski w tym biurze maklerskim..d'oh!

Co do promocji Anomaly na Steamie to teraz jest event do 10 lipca oparty na masowych "deal days" gdzie bardzo dużo gier ma obniżki cenowe. Tak więc nie ma czym się za bardzo podniecać, bo ewentualny wzrost sprzedaży zostanie (i jest) skutecznie tłumiony teraz przez inne gry.angry3

@side
Tak, na pewno dowiedziałbyś takiej informacji tutaj a nie przez oficjalny komunikat.Whistle

Osobiście jestem anty-techniczny i nie wierze w żadne chorągiewki. Dla mnie wartość tworzą właśnie konkretne informacje, które pozwalają lepiej zrozumieć spółke oraz jej otoczenie w którym działa, a co za tym idzie często pomagają w decyzjach inwestycyjnych.Angel IMO takim właśnie było powyższe.

No i prosze. Jedna konkretna odpowiedź, świadcząca swoim przekazem o profesce i już mamy reakcje kursu. Jeżeli pod nickiem "swistak" figuruje Pan Marek Koźlak, dyrektor techniczny to osobiście mogę poświadczyć o tym, że jego cała osoba emanuje pasją w stronę tego co robi. Dało się to wyczuć w sposobie w jakim opowiadał o tym co robią jako firma oraz kiedy prezentował przykładowe projekty kiedy odwiedziłem siedzibę jeszcze długo przed debiutem.

Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby większość ogłaszanych informacji zbiegła się z końcem lock-upów, czyli koło 12 lipca. Pozwoliłoby to z pewnością ożywić obroty na spółce w tych dniach z jednoczesną podbitką kursu. Byłoby to bardzo korzystne dla tych którzy chcieliby wypuścić swoje akcje z łańcuchów lock-upów prosto w rynek. W zasadzie to jest chyba jedyne zagrożenie dla przyszłości kursu. Gdyby okazało się złudne to w średnim i długim terminie powinien kurs stale podążać na północ.

SteV OPT 7 GCN 3

144,44

Co sądzi zarząd stockwatcha aby i tutaj zrobić taki konkursik?Angel

Już tak uciekając od systemów polityczno-gospodarczych...

"30 czerwca 2011 – ostateczny termin wyznaczony przez nowego ministra finansów Grecji Evangelosa Venizelosa, na przyjęcie nowego programu oszczędnościowego (za Kathimerini), wówczas upływa ostateczny termin podjęcia przez UE i MFW decyzji w sprawie wypłaty piątej, wartej 15 mld EUR, transzy pomocy finansowej;"

źródło: http://www.macronext.pl/art-4158

Jeżeli przejdzie to spodziewam się lekkiego odbicia na giełdach, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia ostatecznej kwoty pakietu pomocowego. "Świat przygotowany jest" na kwotę ok 120 mld euro. Jeżeli będzie to kwota nieznacznie odbiegająca na +/- to po 30 czerwca raczej nie powinno być już niespodzianek w postaci gwałtownych spadków. Przynajmniej w kwestii Grecji.. Macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?

@piotrch
Szacun z mojej strony za poświęcony czas w napisanie tak wyczerpującej wypowiedzi.Angel

Czyli widze, że raczej żadnych informacji - które zostały już powiedziane wcześniej - nie podali.

Co się tyczy tematu GOGa to czy byłbyś w stanie napisać więcej szczegółów? Może czy mówiono coś konkretniej w jaki sposób owy GOG ma przekształcić się z redukowania wpływów inflacji w jedną z głównych maszyn dochodowych spółki? Może jakieś wnioski/strategie przy walce o klientów z przytoczonym steamem?

PS> Jeżeli steam rzeczywiście stanowi 80% dystrybucji elektronicznej to sprzedaż W2 w tym sektorze nieustannie błyszczy. Sprawdzam codziennie ranking bestsellerów i W2 ciągle w czołówce.

A na ile zostało urealnione przy City Interactive?

@Scarry
Zapominasz o tym, że przy pułapach 4-5zł za akcje nie było w cenie sukcesu jaki odniósł W2 w wersji na PC z jednoczesną mglistą wersją przeniesienia na konsole. Teraz ten sukces jest już pewny, jest pewna premiera na xboxa360 o którym więcej dowiemy się na Gamescomie w Kolonii w Sierpniu. 3-4zł nie wydaje mi się realne nawet z uwzględnieniem coraz częstszej nieracjonalności w wycenie rynku.

edit: gdzie u licha jest opcja edycji?

Pardon, nie wiem skąd mi się wzięło, że Gop jest ceo.Anxious Pozostawiam pierwsze pytanie.

1. Ile przeceny jeszcze obstawiacie, biorąc pod uwagę nieciekawą syt na rynkach..?

2. I jak wygląda sytuacja ze zmianą CEO i jego udziałem w akcjach? Przejdą na nowego poza giełdą? Jak wygląda ta procedura? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Aktualizuje wątek. Najlepsza ekranizacja miłości jaką kiedykolwiek miałem zaszczyt (nie znajde lepszego słowa) oglądać. Co więcej mógłbym nawet pokusić się o stwierdzenie, że reżyserowi udało się w niesamowity sposób ukazać prawdziwą miłość. Nie tą udawaną, nie tą dla popisu, nie tą dla świętego spokoju od rodziny czy przyjaciół, nie tą ideologiczną ze stereotypu tego jak życie powinno wyglądać i się toczyć... Tą prawdziwą, tą rzadką, tą prawie niespotykaną...

5. Notebook:

Jakkolwiek gejowato i pipowato wygląda oglądanie takiego filmu przez faceta to właśnie on diametralnie zmienił moje podejście do życia w tych sprawach.. Bardzo polecam.

piotrch napisał(a):
Videorecenzja W2

przeklejam z bankiera bo jest świetna - leże na podłodze ze śmiechuthumbright

Genialne wykonanie i recenzja. :D

Ktoś napisał, że mało prawdopodobne jest trzymanie poziomu 8 zł za akcje (która rzekomo odzwierciedla sprzedaż 3kk sztuk w2 w tym roku). Nie wiem czy jestem w moim przekonaniu osamotniony, aczkolwiek mi ten wynik dla sprzedaży wersji pc/xbox360 wydaje się za mały.

Mnie osobiście ciekawi jak wygląda w ogóle sprzedaż gier na MACi (np największe ilościowe sukcesy). Jak wygląda rynek MACów w stosunku do np PCtów czy innych platform na których można pograć pod względem użytkowanych sztuk. Wydaje mi się, że ta wiedza byłaby kluczowa przed podejmowaniem jakichkolwiek prób prognozowania... Mógłby się ktoś w tej kwestii wypowiedzieć?

Patrząc na ilość osób które się pojawiły na tej konferencji, pokusiłbym się również o stwierdzenie, że zainteresowanie jest całkiem niezłe.Angel TKO też zapowiada się ciekawie.Angel

podaje linka do transmisji na żywo: newconnect.pb.pl/2438237,84181...

Zgadzam się z Tobą Exar. Przy tak świeżych spółkach należy robić coś więcej niż milczeć i nie dawać oznak życia. Nawet drobne wzmianki, wypowiedzi kogoś ze środowiska spółki nie pozwoliłyby kursowi i obrotowi przymierać. Ludzie lubią wiedzieć, że coś się dzieje i są traktowani jako część firmy (w końcu tym są akcjonariusze).

Kiedyś ktoś się tutaj od nich wypowiadał. Patrząc na profil tej osoby (11bit) widać, że jej ostatnia wizyta na forum była 15 marca. Kiepsko świadczy, niestety.

Jeszcze odpowiedź Michała Kiciśnkiego co do wspomnianego przez Sinuhe poziomu wypowiedzi na bankierze:

Cytat:
Witam,

Tak juz zostalo, choc rzeczywiscie poziom dyskusji czasem jest trudny do przelkniecia. Probowalem sie zarejstrowac na stockwatch. Ale niestety cos moj komputer nie polubil sie z ich forum.

Jakos skutecznie filtruje tu wypowiedzi bardziej lub mniej swiadomie;-)

Pozdrawiam,
MK

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Panie Michale, zapraszamy tutaj.salute

Zatem zapytam inaczej:

Czy moge to zrobić w jakiś sposób darmowo (amibroker i metastock komerycyjne) i niemanualnie?Angel

Z bossy nawet gdyby ściągać do excela na zasadzie danych zewnętrznych ze strony web to i tak należałoby ręcznie usuwać przy każdej pozycji kursu dane o ilości (niestety są w tej samej rubryce). Biorąc pod uwagę fakt, że np w przypadku dzisiejszego dnia jest to około 1600 pozycji i chcąc zrobić symulacje dotyczącą ostatniego miesiąca to mamy "tylko" ok 48000 pozycji do ręcznej modyfikacji. Oł je!Dancing

Witam,

Chciałbym w jakiś sposób pozyskać dane dotyczące zmiany kursu np z ostatniego tygodnia. Zależy mi na wykazie zmiany w postaci liczbowej, nie za pomocą wykresu (chyba że jest jakaś możliwość przeniesienia danych z wykresu do postaci liczbowej poza droga manualnąblackeye ..). Czy jestem to w stanie zrobić w jakiś sposób? Np poprzez rachunek maklerski czy też jakiś program, strone internetową? Potrzebuje przeprowadzić pewne symulacje w excelu.

Byłbym wdzięczny za wszelakie wskazówki.

Primo, świetna nazwa spółki.Angel

Secundo, memoranda były już wysyłane, są wysyłane, czy bedą dopiero wysyłane? Możesz też od razu zaoszczędzić kłopotu i podać autoryzowanego, który ową spółke wprowadza. Nie pogardziłbym.Angel

66,66

Co do programu to nie pamiętam niestety nazwy. O ile dobrze pamiętam zrobiony przez Rosjan. Opieram się na informacjach z prezentacji spółki z początku kwietnia po pofatygowaniu się na miejsce.

Ta est. Cena Quazara 3D nie jest podana, aczkolwiek najlepszy program do wizualizacji 3D na rynku kosztuje o ile dobrze pamiętam ponad 20 tys. zł. Biorąc pod uwagę fakt że podobno owy program jest znacznie gorszy od Quazara 3D, co zostało poniekąd udowodnione w Houston (przedstawienie projektu zrobionego dla Saudi Aramco) to cena rzeczywiście może być wysoka.

Problemem nie jest jednak sama cena, a realne użytkowanie takich programów. W wielu przypadkach opiera się to na zakupie 2,3 licencji a reszta jedzie na spiraconych wersjach. Troszke tak jak z oryginalnością systemu w firmach. Na każde pomieszczenie połowa ma legalne, połowa nie. Nikt tego nie sprawdza skrupulatnie i tyle, o ile w ogóle. W takim przypadku cena mogłaby być faktycznie niższa. Pożyjemy, zobaczymy.

No i jakby nie było będzie to kolejno ogniowo promocji firmy. Świetne to jest przy tego rodzajach spółek. Dzieło końcowe jest poniekąd rekomendacją i materialnym poświadczeniem o jakości.

Widze, że wątek się troche "zakurzył" i nikt nie zamieścił bardzo ciekawych informacji ze spółki z ostatnich dni - poza nieustanną debatą nad naturą debiutów na rynku NC jakby tu było tego miejsce.

Tak więc:
- rząd zainteresował się spółką: www.otwarty.pl/tekst/47202/gos...
- oraz spółka wygrała przeterg: www.otwarty.pl/tekst/47245/muz... Dancing (nie ma jednak żadnych "cyferek" jako że spółka jeszcze na NC oficjalnie nie istnieje, a szkoda bo chętnie bym mniej więcej oszacował rentowność takiego przedsięwzięcia - niemniej bardzo cieszy podane info)

Nie zapominajcie, że rynek zawsze będzie dążył do równowagi. Arbitraż ma to do siebie, że każda opłacalna operacja jest robiona. Tutaj decyduje jedynie szybkość. Ci najszybsi przez arbitraż będą jednocześnie wyrównywać ceny akcji w stosunku do zmian walutowych. A okazja na zarobek z arbitrażu tak szybko jak się pojawi to zaraz zniknie.

Dodatkowo wątpie że my indywidualni jesteśmy w stanie tutaj konkurować z instytucjonalnymi, którzy mają niższe prowizje do płacenia i z pewnością szybszy system składania zleceń. Do tego dodać automatyzacje jakimś sprytnym programem i czy my jesteśmy w stanie coś tutaj "ugrać"? Nie wydaje mi się..

Lorenzo napisał(a):
Chciałbym sobie otworzyć konto demo w XTB, ale skręca mnie na widok rubryki "telefon" w ankiecie. Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z udostępniania numeru swojego telefonu dla XTB?

Czasem też dzwonią i pytają czy nie ma żadnych problemów technicznych. Również czy jesteś zadowolony z usług jakie świadczą i ewentualnie co Ci się nie podoba. Z tego co się dowiedziałem to stricte do klientów przypisani są tzw. "opiekunowie konta", do których można pisać/dzwonić w razie potrzeby. Osobiście byłem zaskoczony kiedy pierwszy raz do mnie zadzwonili. Pozytywna odmiana w relacjach z klientem.

Tak się składa, że w przyszłym roku sam też mam zamiar pisać pracę licencjacką z analizy fundamentalnej.

Osobiście zamierzam w jej części (myśle że sporej) zawrzeć elementy z "Security Analysis", która myśle nie jest bezpodstawnie zwana biblią inwestowania. Szczególnie inwestowania w wartość, czego esencją jest tytułowa analiza fundamentalna.Angel

Ostra przecena na steamie. Aż 75%.

@Frog

Poza tym, porównaj sobie oceny wspomnianego przez Ciebie Impulse a Metacritic ;)

@Tytan
Bardzo ciekawa wypowiedź. Daje do myślenia, szczególnie takiemu świeżakowi jak ja.

Do końca roku wszystkiego się dowiemy po zyskach ze sprzedaży. Oczywiście w głównej mierze wszystko będzie zależało od tego jak gra się przyjmie na smart phone'y.

Sukces City i ich Snipera polegał na tym, że trafili perfekcyjnie w nisze. Sama gra była przecież bardzo przeciętna i z masą bugów (wystarczy spojrzeć na ocenę metacritic oraz graczy). Kto wie może Anomaly jako produkt innowacyjny i bardzo zaawansowany w stosunku do innych gier na smarty, również zaskoczy nas wszystkich tak jak to było w przypadku Snipera..

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 7 lutego 2013 22:20:35
Liczba wpisów: 302
[0,08% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,062 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d