Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

SteV

SteV

Ostatnie 10 wpisów
Mnie martwi jednak rachunek przepływów pieniężnych. Zyski w kolejnych latach wynikają głównie z wyceny nieruchomości i wykazanej wartości księgowej. Kiedy jednak patrzeć na realną gotówkę jaką generuje prowadzony biznes to nie jest już tak kolorowo. Gdzieś na forum padło podejrzenie wykorzystywania przeszacowania nieruchomości w celu boostowania wyników. Specem nie jestem i zawsze miałem kłopoty z oceną inwestycyjną spółek w branży deweloperskiej/budowlanej, wiec nie wiem na ile taki zarzut jest możliwy. Bazując jednak na sprawozdaniach widać iż na wyniki w RZiS znaczący wpływ miała pozycja "wycena nieruchomości". Jakie to ma odniesienie do rzeczywistości?

Hmm.. Szczerze to wydaje mi się, że czasem bycie twórcą absolutnie wystarczy. Umiejętność sprzedaży jest potrzebna wtedy kiedy trzeba kogoś przekonać do zakupu. Czasem jednak udaje się stworzyć coś co samo w sobie ma już taką wartość, że kupcy sami się po to zgłaszają. Wiadomo że nie jest to łatwe, ale z pewnością nie jest niemożliwe (niskobudżetowe Minecraft, Mount&Blade stworzony przez małżeństwo pasjonatów średniowieczem, Paranormal Activity który którego budżet wyniósł 15 tys.$ a zarobił ponad 100 mln $ itp)

Niemniej SW wg mojej skromnej oceny widać, że jest prowadzony przez prawdziwych miłośników rynku kapitałowego, a to tworzy jakość. Jakość z kolei na pewno jest pożądanym walorem w świecie gdzie wszystko nastawione jest na szybki jednorazowy zysk.

Dzięki WatchDog za Twoje wskazówki z doświadczenia. Te są najcenniejsze!

Dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź! Bardzo motywujące! Taka przemowa szczególnie do mnie trafia bo nie trąci wymądrzaniem, otoczką wielkości ale konkretnym i szczerym podejściem. Da się to wyczuć. I jest bardzo praktyczne.Angel

Mówisz, że od 4 lat są gotowe do skopiowania pomysły, ale nikt tego nie zrobił. Cóż, nie orientuje się w chronologii ale takie portale jak sindicator, fundamentalna, rsg, opiekuninwestora (tutaj dla funduszy) mają podobny model biznesowy. Nie wnikam co powstało wcześniej i było inspiracją czy też szablonem dla innych. Ale przypuszczam, że czegoś takiego jak naśladownictwo w biznesie nie da się całkowicie wykluczyć. Może to być poniekąd nawet pomocne (nasza klasa).

Jedyną bronią chyba jest wypuszczenie projektu w takim stadium gotowości żeby potencjalni konkurencji nie zdążyli przebić się wcześniej (czy też nie zrobili tego lepiej)? Tak było w Waszym przypadku?

del20110217 napisał(a):
Prośba do WatchDog'a: (...) zależy mi na książkach, które osobiście najwięcej Tobie dały przy tworzeniu serwisu.
pozdrawiam

WatchDog,

Mam takie samo pytanie, aczkolwiek dotyczące praktyki prowadzenia działalności internetowej.

+

1. Czy kiedy postanowiłeś zrobić taki projekt jak stockwatch to wcześniej przeszkoliłeś się w zakresie tworzenia strony www, forum, prawa autorskiego, oprogramowania do wyliczania wszystkich wskaźników, obsługi abonamentu czy też wszystko robione było na zasadzie outsourcingu?

2. I jeżeli to drugie to czy nie bałeś się, że ktoś "gwizdnie" Twój pomysł i rozwinie szybciej niż Ty tego dokonasz (jednocześnie zagarniając sporą część rynku i prawdopodobnie całkowicie Cie zniechęcając do dalszej nad nim pracy)?

Pytam ponieważ w dzisiejszych czasach biznes w internecie rozpędza się z dnia na dzień. Ludzie zarabiają na swoich produktach, reklamach itd. Sam mam swój własny pomysł i zaczynam się zastanawiać nad jego realizacją...

Pozdrawiam serdecznieAngel

@rychu22

Jeżeli masz ustalony dzień z prawem do dywidendy na 24.03 to musisz akcje kupić najpóźniej do końca sesji 21.03 (z racji rozliczenia transakcji która dla akcji równa jest dzień zawarcia transakcji + 3 dni). Tyle w temacie.

Czyli dzisiaj jest ostatni dzień uprawniający do nabycia akcji z prawem do dywidendy w tym roku.

Z kolei jeżeli akcje masz już od jakiegoś czasu to możesz je sprzedać nawet już jutro - czyli nawet przed ustalonym dniem z prawem do dywidendy, ponieważ na ten dzień nadal będziesz w ewidencji jako ich posiadacz.

Mam nadzieję, że wszystko już jasne.

Na moje oko może to być zdrowa korekta, której tutaj nie było od długiego czasu po bardzo dużym wzroście kursu.

O ile dobrze pamiętam Rank Progress chciał zrobić emisje nowych akcji żeby jeszcze lepiej wykorzystać swój niewątpliwy talent inwestycyjny (Ci co spółke śledzą oraz jej poczynania na pewno się ze mną zgodzą). Prezes mówił jednak iż z emisją wstrzymają się do czasu aż kurs będzie bardziej doceniony przez inwestorów. Być może owa decyzja o upłynnieniu (sprzedaży części akcji własnych biurowi maklerskiemu) ma to właśnie na celu. Z resztą kto śledzi kurs ten widzi, że codziennie praktycznie zawsze na początku sesji jest testowanie zleceń a potem adekwatnie realizacja optymalnego (dzisiaj np wolumen >40k).

@zimnylehc
Mógłbyś mi powiedzieć jednak skąd wziąłeś swoją informacje? Szczerze powiedziawszy nigdzie takowej nie zauważyłem..

Jedynie to, iż w projekcie uchwał na NWZA jest:

Cytat:
Uchwała Nr 4/2012
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
Rank Progress Spółka Akcyjna w Legnicy
z dnia 10 kwietnia 2012 r.
w sprawie nabycia akcji własnych
oraz upoważnienia udzielonego przez Walne Zgromadzenia

źródło: http://www.rankprogress.pl/relacje_inwestorskie/walne_zgromadzenie_04_2012/Projekty_uchwal_na_NWZ_Rank_Progress_S.A.-_zalacznik_nr_2.pdf

Co też mogłoby oznaczać, że ogłoszenie planów emisji nowych akcji jest dość możliwe w niedługim czasie po większej podbitce kursu i przyciągnięciu większego zainteresowania spółką.

Cytat:
Dlaczego moderator rynku 3 razy nie zmienił widełek górnych? Może mi ktoś to wytłumaczyć ?

Też mnie to zastanawia..

No tak, ale finansowanie kredytem można "wrzucić w koszty", a finansowanie kapitałem własnym bierze większy kawałek ciasta dla SP.Whistle

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 7 lutego 2013 22:20:35
Liczba wpisów: 302
[0,10% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,187 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d