pixelg
HAWE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

HAWE [HWE]

AKTUALNY KURS: 0,30 zł (+3,45%) 04-05-2017 15:25
Black_SRT
0
Dołączył: 2013-02-17
Wpisów: 67
Wysłane: 30 maja 2015 09:45:15 przy kursie: 2,03 zł
Niestety nie wykupili mi obligacji w terminie :(

"realizacji projektów wynosi 98% w województwie warmińsko-mazurskim oraz 65% w województwie podkarpackim, podczas gdy stopień rozliczenia projektów wynosi odpowiednio 55% oraz 4%. Opisana powyżej dysproporcja oraz opóźnienia w rozliczeniach stały się powodem opóźnienia wykupu Obligacji. Spółka zaoferowała inwestorom posiadającym Obligacje obligacje nowej emisji serii L_01, których dzień przydziału przypada na dzień 3 czerwca 2015 r. i to będzie stanowiło całkowite rozliczenie Obligacji. "

lollo1
0
Dołączył: 2009-11-05
Wpisów: 3
Wysłane: 30 maja 2015 19:27:13 przy kursie: 2,03 zł
Czy to koniec Hawe ???

baks
27
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 591
Wysłane: 30 maja 2015 23:25:37 przy kursie: 2,03 zł
witcher napisał(a):
www.biztok.pl/gospodarka/milia...

Dużo się mówi o tych miliardowych inwestycjach na rozwój internetu szerokopasmowego w Polsce. Przecież Hawe powinno mieć duże profity z uwagi na pozycję właściwie monopolisty jeśli chodzi o budowanie infrastruktury światłowodowej w Polsce.

Czy może ja jestem w błędzie, bo sam nie wiem już czy dobrze te dwie sprawy ze sobą wiążę.

Będę wdzięczny za opinie.

Ja już prawie 3 lata temu prognozowałem wątpliwe wyceny akcji spółki. Pisałem o tym na kilku forach gdy wszyscy się zachwycali i łykali akcje w cenie bliskiej 5zł. Jak niektórzy pewnie pamiętają spółka oferowała komuś (nie pamiętam już komu) emisję akcji w oferowanej cenie 6zł. Adresaci (instytucje finansowe) jednak nie dokończyli negocjacji. Mówiło się wtedy o mocnym wejściu lub nawet wykupie spółki przez pewnego Meksykanina. Sam rozważałem zakup spółki ale uważałem, że są mocno nadmuchani. Nie było podstaw. Później ktoś przejrzał na oczy nie dał się wpuścić w tak drogą emisję akcji a wycena spadała. Rok później spółka przeszarżowała i porwała się na zbyt duże kontrakty jak dla siebie. Brak odpowiednich kadr. Z punktu widzenia biznesowego to mogło się powieźć gdyby odpowiednio stymulowano wykorzystanie sił i środków. Gdyby 6 miesięcy temu skupiono więcej sił na dokończeniu tego bliskiego końca kontraktu - mogliby cisnąć na przyspieszenie rozliczeń lub mieć argument, że zalega im urząd.
W przypadku gdy kontrakt jest w trakcie realizacji nie ma takich argumentów.
Teraz moim zdaniem spółka stoi w poważnym rozkroku w dodatku na niepewnym gruncie.
Jakie są rokowania ? Nie sądzę aby wszyscy wierzyciele zgodzili się a aktualnej sytuacji i przy takim rankingu na rolowanie. A ci którzy się na to zdecydują to po znacznie wyższym bonusie za ryzyko. Konieczne będzie posiłkowanie się jakimś bardzo drogim kredytem lub posiłkowanie się jakimś zastawem akcji lub nawet nieruchomości czy co tam spółka posiada.
Te kontrakty które mają są na dość niskich marżach. Kiedyś mnie to interesowało i pamiętam, że wygrali ceną .... więc marża była wręcz symboliczna. Uważałem , że na tych kontraktach się nie obłowią. Obawiam się reakcji w poniedziałek. Mam swoje typy zobaczę czy się sprawdzą.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 30 maja 2015 23:26

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


AnalizujWgrywaj
2
Dołączył: 2014-07-26
Wpisów: 169
Wysłane: 31 maja 2015 01:49:12 przy kursie: 2,03 zł
Nie wiem czy koniec ale turbulncje z kursem na poniedziałek powazneThink


rating zawieszony

www.stockwatch.pl/gpw/hawe,wyk...

baks
27
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 591
Wysłane: 31 maja 2015 17:53:38 przy kursie: 2,03 zł
witcher napisał(a):
www.biztok.pl/gospodarka/milia...

Dużo się mówi o tych miliardowych inwestycjach na rozwój internetu szerokopasmowego w Polsce. Przecież Hawe powinno mieć duże profity z uwagi na pozycję właściwie monopolisty jeśli chodzi o budowanie infrastruktury światłowodowej w Polsce.

Czy może ja jestem w błędzie, bo sam nie wiem już czy dobrze te dwie sprawy ze sobą wiążę.

Będę wdzięczny za opinie.

Mówienie o monopolistach w tej branży jest tak samo wyssane z palca jak bardzo dobra lub dobra kondycja finansowa spółki. Ja pracuję w tej branży od 20 lat i znam doskonale tą firmę. Od kilku lat bardzo szwankuje zarządzanie spółką. Ciągłe zmiany na stanowiskach prezesów. Tarcia w akcjonariacie - to jest moim zdaniem największą bolączką tej firmy. Miałem wielokrotnie kontakt i biznesowy i techniczny z ludźmi z firmy. Za mało prawdziwych fachowców a spora część chłopaków miała megalomanię (bardzo przeceniała swoje umiejętności) tak samo jak duża część zarządu. Obserwując to już 3 lata temu źle oceniałem taki układ. Najlepszym co mogłoby spotkać to przejęcie spółki przez dużego gracza z branży IT np Netii lub Exatela. Ratunkiem może być właśnie taki rozwiązanie aby przyszedł ktoś z zewnątrz i uporządkował sytuację w firmie.
Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś szybko nie uporządkuje strategii i spółka co 1-2 lata będzie zmieniać strategię to może nie dokończyć kontraktów które realizuje zabraknie na to środków. Firma w takiej kondycji nie dostanie finansowania dłużnego a wierzyciele rozszarpią słaniający się twór.
To bardzo realny obraz. Kluczowe dla firmy będzie dogadanie się z wierzycielami niezależnie jak to będzie bolało ekonomicznie. Wstrzymanie jednego z kontraktów i możliwie najszybsze dokończenie drugiego. W kolejnych tygodniach czerwca zastaw czegoś pod pożyczkę i finalizowanie wszystkich potrzebnych do rozliczenia dokumentacji.
Wysłanie większości załogi na przymusowy urlop - bo szkoda generować koszty realizacji prac nie mając czym zapłacić ludziom i za materiały, bo to pogarsza jeszcze sytuację firmy. Przeczekać do rozliczenia kontraktu. W tym czasie zastanowić się nad restrukturyzacją firmy i kosztów.
Tak bym ja zrobił ale nie wiem czy zarząd da sobie radę- a może zarząd trzeba zmienić na ludzi kompetentnych. Postępowanie nie wskazuje na kompetencje.

Co zaś do miliardowych wydatków tak buduje się ale jest kilka firm budujących infrastrukturę. Jest Hawe usługi budowlane i monterskie między innymi dla Netii ; jest TKTelekom i wiele innych firm zajmujących się tylko budowanie traktów telekomunikacyjnych.
Praktycznie w każdym większym mieście są firmy które przyjmują zlecenia na budowę światłowodów. Nie rozumiem skąd informacja o jakiś monopolach. Ten rynek budowlany to ostra walka tak samo jak kiedyś z drogami albo jeszcze gorzej - takie są realia.
Druga sprawa to przychody z wynajmu transmisji - one z roku na rok spadają. Wystarczy zobaczyć ponoszenie samemu opłat za łącza internetowe. Płacimy co rok coraz mniej lub tyle samo za coraz szybsze łącza.
Wyobraźcie sobie, że taka firma odsprzedająca transmisję w umowie na 10 lat co roku dostanie mniej za ten przesył. Jeszcze jeden problem tutaj występuje - na końcach są urządzenia transmisyjne które co kilka lat należy wymienić na urządzenia o większej przepływności.
Światłowody prześlą tyle ile dadzą radę podpięte do nich konwertery, routery itp. Wraz ze wzrostem transmisji trzeba zmienić urządzenia a to ogromne koszty, bo zmiana jest konieczna na każdym odcinku. Zależnie od traktu co 10, 20, 50 czy 100km. Takich punktów w skali kraju dla dużego operatora może być kilkuset punktów a to może być koszt około 100tyś lub więcej na punkt. Myślę, że mówi to Wam jaka to skala kosztów. 3 lata temu sam montowałem kilka urządzeń podstawowy sprzęt na malutki węzeł Cisco ME 6524 kosztował około 20 tyś USD a podstawowy sprzęt na mały węzeł 7206VXR/NPE-G2 kosztował bez wyposażenia około 45 tyś USD.
Nie będę nikogo więcej męczył wyliczeniami. Podstawowe w tym całym biznesie jest nie przeszarżowanie z cięciem marży.
Na tym podejrzewam, że firma poległa. A może wspomniane wcześniej złe zarządzanie lub błędna identyfikacja kosztów projektu. Tak czy siak wygląda, że mają ostro w plecy. Stąd możliwa ostra jazda i nie widzę tu bezpiecznych zakrętów. Najlepsze rozwiązanie znaleźć szybko silnego partnera lub inwestora puki spółka jeszcze ma jakąkolwiek płynność, bo sytuacja negocjacyjna z dnia na dzień może być coraz gorsza.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

free_mind
0
Dołączył: 2009-06-24
Wpisów: 29
Wysłane: 1 czerwca 2015 16:00:02 przy kursie: 2,00 zł
AnalizujWgrywaj napisał(a):
Nie wiem czy koniec ale turbulncje z kursem na poniedziałek powazneThink


rating zawieszony

www.stockwatch.pl/gpw/hawe,wyk...Spodziewałem się zdecydowanie większych turbulencji z kursem ;-)

Magiel
2
Dołączył: 2015-02-26
Wpisów: 180
Wysłane: 1 czerwca 2015 19:42:50 przy kursie: 2,00 zł
Jak na taką informację to rzeczywiście dosyć spokojnie. Myślę, że zadziałała świadomość, że firma powinna uzyskać w niedługim czasie duże płatności związane z realizacją projektów sieci szerokopasmowych. Z drugiej strony jednak pewni też mają zobowiązania wobec podwykonawców pracujących przy tych inwestycjach.

bmdomino
0
Dołączył: 2014-06-05
Wpisów: 59
Wysłane: 1 czerwca 2015 23:25:16 przy kursie: 2,00 zł
No jak tam @addi, zainwestowałeś? Musiało zaboleć :/ A pisałem że hossa dla naiwnych.... Takich akcji było już wiele, nagle rating zawieszony :(

Kod:
mod: przypomnę, że wątki spółek nie są miejscem na wymianę informacji o swoich decyzjach inwestycyjnych
Edytowany: 2 czerwca 2015 08:19

kuba_rzeszowiak
0
Dołączył: 2015-06-02
Wpisów: 11
Wysłane: 2 czerwca 2015 23:54:22 przy kursie: 1,94 zł
HAWE - ostatnia panika wywołana z powodu rolowania obligacji zepchnęła kurs w niebezpieczne regiony. Dzisiaj będzie wykres z dłuższego okresu czasu i interesujące spostrzeżenie. Jak można zauważyć na wykresie HAWE, preludium do dużej zmienności stanowiły bardzo podobne ruchy cen w obrębie wstęgi Bollingera. Otóż na początku następowało przebicie wstęgi od dołu kurs wchodził do wstęgi. Następnie kurs znajdujący się we wstędze wybijał ze wstęgi w górę. Następnie kurs zaliczał ostry zjazd do wstęgi. Kolejny krok to magia bo kurs zawracał i ponownie przebijał wstęgę w górę co stanowiło rozpoczęcie długiej serii wzrostów dających cierpliwym ponad 100% zysku.


kliknij, aby powiększyć

sasky
sasky PREMIUM
33
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 662
Wysłane: 8 czerwca 2015 08:13:38 przy kursie: 1,92 zł
Grząsko w studzience – analiza techniczna Hawe w porannym Wykresie dnia.


kliknij, aby powiększyć


Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/grzas...


kuba_rzeszowiak
0
Dołączył: 2015-06-02
Wpisów: 11
Wysłane: 10 czerwca 2015 08:41:56 przy kursie: 1,93 zł
Zestawienie rekomendacji z podziałem na pozytywne, neutralne i negatywne - PAP

"...Największy potencjał do wzrostu cen akcji, porównując średnią cenę docelową do kursu zamknięcia z 8 czerwca, wykazują Hawe (117,2 proc.), Integer (114,3 proc.), Redan (86,4 proc.), Polenergia (75,6 proc.) i Synektik (73,3 proc.)..."

źródło:
www.bankier.pl/wiadomosc/Zesta...

baks
27
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 591
Wysłane: 16 czerwca 2015 22:56:02 przy kursie: 1,80 zł
Jestem ciekaw co Ci powiedzą wydający rekomendacje gdy spółka straci płynność (bo nie będzie chętnego na dalsze pożyczki) - po prostu będzie "cisza w eterze". Nikt nie wspomni nic a po jakimś czasie ktoś wspomni, że spółka nie wykorzystała swoich tak wielkich szans. Znam takie przypadki. Ta spółka aktualnie to tak jak "rosyjska ruletka" czyli akcje dla lubiących ostrą jazdę. Można dużo zarobić akumulują teraz akcje ale można bardzo dużo stracić. Trudno określić poziom (dno) kursu. Wszystko zależy od (prawdziwej) sytuacji spółki. Jeśli są jakieś perspektywy na szybkie odzyskanie płynności (1-2 miesiące) to kurs po spadku nawet w okolice 1,50 może nieco odbijać i zbierając (uśredniając) można w perspektywie roku zarobić nawet 30-50% ale to przynajmniej nie dla mnie...
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 372
Wysłane: 18 czerwca 2015 09:16:53 przy kursie: 1,84 zł
na moj gust to ta spolka jest na rowni pochylej i ryzyko utraty plynnosci jest bardzo realne. nie zdziwie sie, jesli kurs spadnie w przeciagu pol roku ponizej 1 PLN.

glownie wynika to z tego, ze wysokorentowna czesc biznesu (telekomunikacja) traci przychody, a biznes budowlany ma niewspolmiernie duzo aktywow, a co za tym idzie przypisanych kosztow kredytowania, do generowanych zyskow.

kuba_rzeszowiak
0
Dołączył: 2015-06-02
Wpisów: 11
Wysłane: 20 czerwca 2015 12:02:11 przy kursie: 1,82 zł
Ruch IP szybko wypełnia sieci szkieletowe do 2019 ponad 3x wzrost ruchu!

"Sieci internetowe w Europie Środkowej i Wschodniej będą szybko zapełniały się ruchem. Między 2014 r. a 2019 r. średni miesięczny ruch IP wzrośnie w tym regionie z 4,1 eksabajta do 16,9 eksabatjtów."

Roczny wzrost to 33%

źródło: www.polskaszerokopasmowa.pl/ar...

ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 20 czerwca 2015 12:17:11 przy kursie: 1,82 zł
Czy w Spółce zasiadają nieudacznicy ? Jak można doprowadzić do takiej sytuacji w Spółce - przecież to działania na niekorzyść Spółki czy ktoś za to beknie ? (pewnie nie w tym teoretycznym Państwie).

W erze informacji "kabelki" to przyszłość i żyła złota ale niestety nie w naszym kraju.

arbi77
0
Dołączył: 2010-12-03
Wpisów: 17
Wysłane: 26 czerwca 2015 16:48:22 przy kursie: 1,71 zł
Spółka działa w perspektywicznym rynku, ale sobie nie radzi. To nie lata 90 ubiegłego wieku, że wystarczyło położyć kilka kabli w bloku, zamontować router, zebrać po 500-1000 zł za podłączenie i dodatkową stówkę co miesiąc od mieszkania.
Dzisiaj są zintegrowane sieci: przewodowe, bezprzewodowe, mobilne. Trzeba umieć zaprojektować takie coś, aby obslugiwało setki tysięcy terminali, w domach, w firmach, w infrastrukturze miejskiej itp. Do tego musi to być niezawodne, samoorganizujące się, samodiagnozujące swoje problemy, samonaprawiające się (self-*). Plus dodatkowe usługi typu chmura, składowanie danych, internet rzeczy. To są zdecydowanie za wysokie progi na tę firmę, wątpię, czy w ogóle ktoś tam się na tym zna, oni są mentalnie w XX wieku. Nigdy nie widziałem kogoś z HAWE lub ich logo na branżowych konferencjach sieciowych w kraju ani zagranicą, a przecież tam omawia się teraźniejszość i przyszłość Internetu. Kable potrafi kłaść byle PRT (przedsiębiorstwo robót technicznych).
To jest kolejna firma typu: inwestujemy w high-tech, ale nie wiem właściwie jak. Kłania się bańka high-tech z początku wieku.

kuba_rzeszowiak
0
Dołączył: 2015-06-02
Wpisów: 11
Wysłane: 27 czerwca 2015 16:44:29 przy kursie: 1,71 zł
arbi77 skąd takie wnioski? Sieć HAWE jest zaprojektowana i wykonana z myślą o przyszłości:
"Sieć światłowodowa HAWE Telekom została wybudowana z wykorzystaniem włókien światłowodowych z tzw. „obniżonym pikiem wodnym”, spełniających wymagania określone w zaleceniach ITU-T G.652 index C. Dodatkowo każdy profil kabla zawiera innowacyjne włókna G.655, dedykowane specjalnie pod transmisję DWDM o wysokich przepustowościach. W trosce o uzyskanie najwyższych parametrów transmisyjnych Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE szczególne znaczenie ma dla nas staranność wykonania wszelkich prac mających wpływ na parametry optyczne linii. Przekazanie każdego odcinka sieci do eksploatacji poprzedza wykonanie testów optycznych i transmisyjnych. Połączenie niskiego tłumienia, dyspersji oraz optymalnego rozmieszczenia obiektów regeneracyjnych pozwala na idealne wykorzystanie sieci światłowodowej HAWE Telekom pod kątem tworzenia nowoczesnych sieci DWDM/IP. Najwyższe parametry udostępnianych linii światłowodowych potwierdzają opinie naszych klientów a przede wszystkim dostawców sprzętu projektujących dalekosiężne systemy transmisyjne instalowane przez klientów dzierżawiących infrastrukturę HAWE Telekom.
Cała magistrala Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE to trzy rury HDPE Ø40 z czego dwie pozostają wolne do przyszłego wykorzystania."
źródło: www.hawetelekom.pl/siec-swiatl...

Hawe chce sprzedawać swoją sieć każdemu z naciskiem na operatorów! Tzn mają nieograniczoną przepustowość i najbardziej im się sprzedawać dostęp do ich ringu hurtownikom. Umożliwiają start dowolnych usług po ich sieci dowolnej firmie.

Tu masz mapkę punktów dostępowych do sieci: www.hawetelekom.pl/mapa-sieci/...
Prawdopodobnie wymaga aktualizacji.

Nie wiem jak biznes tej skali możesz porównywać do kładzenia kabli w bloku ale najwidoczniej nie wiesz o czym piszesz.

Jeśli zaś chodzi o niezawodność: www.hawetelekom.pl/siec-swiatl...
1. Stały monitoring 365/7/24
2. Możliwość dostępu do dowolnej kolokacji 365/7/24
3. Usuwanie awarii przez terenowe służb światłowodowych z zachowaniem krótkiego czasu przywrócenia transmisji
4. Dwa razy w roku wykonywany jest przegląd obiektowy: kontrola systemów zasilania i podtrzymania zasilania, klimatyzatorów, systemów PPOŻ, SSW
5. Raz do roku odbywa się szczegółowy przegląd liniowy, obejmujący inspekcję magistrali światłowodowej w terenie na całej długości oraz każdej studni
6. Obsługę prawną tzn. regulowanie wszystkich opłat, uczestnictwo w ZUD oraz wykonywanie koniecznych przebudów i napraw
7. Ochronę agencji ochrony mienia

I teraz już wiemy, że nie wiesz czym jest Hawe

Avocado
Avocado PREMIUM
0
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 372
Wysłane: 28 czerwca 2015 12:51:45 przy kursie: 1,71 zł
OK. to jak tlumaczysz spadek przychodow ze sprzedazy w zakresie uslug telekomunikacyjnych?

inna sprawa, ze na miejscu audytora tej firmy powoli zaczalbym sie zastanawiac nad testami na utrate wartosci aktywow w zakresie aktywow telekomunikacyjnych, bo generowany zyski sa dosc male w porownaniu do wartosci tych aktywow. i akurat w tym przypadku malo mnie interesuje, czy jest to najnowsza technologia, czy nie, bo po prostu moze to byc aktywo niesprzedawalne po historycznym koszcie jego wytworzenia/zakupu.

ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 28 czerwca 2015 14:18:46 przy kursie: 1,71 zł
Jeśli jest małe zainteresowanie to coś musi być nie tak albo cena wysoka, albo duża awaryjność i słaby serwis.

Urządzenia elektroniczne tanieją bardzo szybko (nawet te profesjonalne) - technologia idzie do przodu bardzo szybko.

Fajną mają stronę jednak info, reklama na stronie to nie rzeczywistość. Branża przyszłościowa ale to co czytam na forum nie napawa optymizmem i aktualnie nie zainwestował bym w tą firmę ani 1zł.

Nie ma kto ogarnąć Firmy to jest problem.

arbi77
0
Dołączył: 2010-12-03
Wpisów: 17
Wysłane: 29 czerwca 2015 10:07:41 przy kursie: 1,60 zł
kuba_rzeszowiak napisał(a):
arbi77 skąd takie wnioski? Sieć HAWE jest zaprojektowana i wykonana z myślą o przyszłości:
"Sieć światłowodowa HAWE Telekom została wybudowana z wykorzystaniem włókien światłowodowych z tzw. „obniżonym pikiem wodnym”, spełniających wymagania określone w zaleceniach ITU-T G.652 index C. Dodatkowo każdy profil kabla zawiera innowacyjne włókna G.655, dedykowane specjalnie pod transmisję DWDM o wysokich przepustowościach. W trosce o uzyskanie najwyższych parametrów transmisyjnych Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE szczególne znaczenie ma dla nas staranność wykonania wszelkich prac mających wpływ na parametry optyczne linii.
Cała magistrala Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE to trzy rury HDPE Ø40 z czego dwie pozostają wolne do przyszłego wykorzystania."
źródło: www.hawetelekom.pl/siec-swiatl...

I teraz już wiemy, że nie wiesz czym jest Hawe


Przytoczyłeś marketingowe cytaty ze strony HAWE, które tylko potwierdzają moją opinię. HAWE jest układaczem kabli (światłowodów), skrzynek łączących te kable, i będzie operatorem tej infrastruktury. Czyli w razie awarii będzie naprawiał położone przez siebie kable/skrzynki etc.

Wg Strategi Grupy Kapitałowej HAWE S.A. na lata 2013-2017 chce też być liderem w dostarczaniu infrastruktury i operowaniu tzw. „ostatnią milą”. Tutaj nie widzę zasadniczej różnicy pomiędzy operatorem osiedlowej sieci a HAWE.

Dalej, Hawe także chce "budować szerokopasmowe sieci dla samorządów dzięki kontraktom realizowanym ze środków Unii Europejskiej, a także realizować sieci partnerskie dla operatorów telekomunikacyjnych." - czyli chce kłaść światłowody i być ich operatorem. Jednak wyspecjalizowane usługi będą dostarczać telekomy.

Podtrzymuję swoją opienię: HAWE to układacz kabli. Firm świadczących tego typu usługi na rynku jest pełno, nie jest to nic skomplikowanego. HAWE wyróznia się tym, że swoją pracę próbuje ładnie opakować, używając marketingowych sloganów typu "innowacyjne włókna G.655, dedykowane specjalnie pod transmisję DWDM o wysokich przepustowościach.". Ale oni są tylko "sprzedawcą" tej technologii a nie jej producentem. Dlatego potencjał firmy porównywalny jest z potencjałem typowego przedsiębiorstwa robót technicznych.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,797 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło