pixelg
GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,32 zł (-9,86%) 21-11-2019 15:22
kokospl
Wpisów: 1 238
Wysłane: 30 września 2019 11:12:25 przy kursie: 0,31 zł
Gdyby nie TSUE to by prawdopodobnie nie był ostatni dzień na ciągłych king

Warren Buffett
Wpisów: 49
Wysłane: 30 września 2019 13:11:14 przy kursie: 0,31 zł
To prawda, obawy przed Tsue, cały sektor zdołowały. I faktycznie, też tak uważam, że Gnb byłby wciaż na ciągłych, bo już przed wynikami zacząłby rosnać, a później cena prawdopodobnie utrzymałaby się na przyzwoitym poziomie.

Joker
Wpisów: 1 464
Wysłane: 1 października 2019 21:20:17 przy kursie: 0,31 zł
Widac skad frankowicze maja wsparcie..
Dziennikarze, sedziowe.. wszyscy siedza w kredytach we frankach i wszyscy teraz udaja niewiniatka..
Finalnie i tak zaplaci za to klient banku lub podatnik.

forsal.pl/artykuly/1432757,wyr...

tomcio46
Wpisów: 242
Wysłane: 1 października 2019 21:25:32 przy kursie: 0,31 zł
Z drugiej strony były lata na jakieś ugody zamiast procesowanie się z klientami do upadłego. To prawda że trzeba było zapłacić ale znacznie mniej niż teraz. Nadal nie wiadomo jaki % tych kredytów indeksowanych stanowi portfel Nobla?

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 712
Wysłane: 1 października 2019 22:40:04 przy kursie: 0,31 zł
Oczywiście, sytuacja gospodarcza jest obecnie bardzo dobra. Nikt temu nie może zaprzeczyć. Rozwój liczony w procentach wydaje się być niezagrożony.

Nie mniej, uważny obserwator z pewnością dostrzega szereg rys na tym wspaniałym obrazie. Ponieważ jesteśmy inwestorami, to odwołam się do analizy technicznej mojego ulubionego wskaźnika, jakim jest S&P. Po letnich zawieruchach, S&P ruszyło do góry i we wrześniu otarło się o swój szczyt wszechczasów. Na razie wygląda na to, że skończy się do podwójnym szczytem – a to nie wróży dobrze notowaniom za kilka kwartałów.

Trwają różne podbitki związane z Chinami, Brexitem, itp. ale jakoś nie zmienia to ogólnego obrazu gospodarczego. Rynek utknął. Niemądre obniżki stóp procentowych przy tej sytuacji na rynku mogą wyzwolić masową sprzedaż aktywów w poszukiwaniu gotówki. Nie należy też zapominać o ostatnim problemie związanym z operacjami re-po w USA. Można to potraktować jako poważny sygnał ostrzegawczy. W systemie (w USA) nagle zabrakło gotówki?! Ważna jest przyczyna, a sądzę, że wynika to z przeinwestowania w papiery wartościowe. Tym bardziej, że cała gospodarka globalna wyraźnie choruje na tzw. syndrom Św. Mateusza, co znacznie obniża efektywność wolnego kapitału. Słabe odczyty wskaźników przemysłowych mogą być skutkiem właśnie takiej koncentracji gotówki w papierach wartościowych i kufrach korporacji.

To właśnie w takim kontekście należy rozpatrywać sytuację wokół całego kompleksu Pana LC. Wszelkie zachwiania w koniunkturze odbiją się w dwójnasób na słabych i podatnych. Dlatego, szanse na wyprowadzenie Getin, GNB czy Idea na prostą maleją z każdą chwilą. Nikt nie będzie chciał tego ratować – nikomu nie będzie się to opłacać. Nie na darmo pisałem niedawno, że cały ten kompleks znajdzie się za rok dwa metry pod ziemią. Czas ucieka – a nic się nie dzieje. Podkreślam – NIC. Im dłużej trwa czekanie, tym poważniejsze będą skutki. W tej chwili, nie wykluczam nawet upadłości za 6-9 miesięcy.

Ponoć ma zostać przedstawiony jakiś plan naprawczy. Ile jeszcze można czekać? Szansę może dać tylko połączenie wszystkich 3 podmiotów i działania typu wymiana akcji, wydzielenie podmiotu z trupami w szafie, a może oddanie się w ręce zarządcy przymusowego … Uważam, że za kilka miesięcy nie będzie czego zbierać po tych bankach. Pamiętajmy, że każdy biznes robi się dobrze, gdy trwa koniunktura. Prawdziwego biznesmena poznaje się właśnie w kryzysie – tego mi właśnie brak. Najlepszym skutkiem dla rynku bankowego jako takiego będzie wyeliminowanie obecnych akcjonariuszy (czyli przede wszystkim LC, ale przy tym rykoszetem dostaną wszyscy inni).

Wyrok TSUE to tylko jeszcze jeden kamyczek w tej potencjalnej lawinie - ale może taką lawinę wyzwolić.

Trochę jest tu podobieństwa z ostatnio upadłym Thomas Cook. Wtedy, gdy cały świat zaczął przechodzić na Internet, TC zadecydowało o kupnie zdaje się MyTravel, którego głównym aktywem były biura i oddziały. Wyłożyli kupę kasy na coś co miało negatywny cash flow i nigdy się z tego nie podnieśli. Podobnie palono gotówkę w tych bankach (drogie siedziby Getin Noble, samochody z bankomatami i wpłatomatami Idea bank …). Zabrakło nowoczesności, a potem nie było ich na nią stać. Np. w GNB wynik z prowizji i opłat za 6 miesięcy w porównaniu do 6 miesięcy 2018 spadł o połowę, wynik na odsetkach o ¼. Za to wzrosły zobowiązania wobec klientów o ¼. Na razie Cash flow się trzyma wobec poważnych wypływów za 6 miesięcy 2018 r. Ale, przy takiej strukturze malejących wpływów przyszłość nie rysuje się dobrze. Generalnie, co już podkreśliłem – mamy do czynienia może nie z przestępcami, ale na pewno z flejtuchowatym zarządzaniem.

Nadal też uważam, że wszystkie 3 banki są narażone na tzw. „run” – wystarczy jedna dobrze przemawiająca do wyobraźni niekorzystna informacja.

Informuję, że poza krótkimi okresami spekulacyjnych drobnych inwestycji w ten kompleks, nigdy nie byłem akcjonariuszem tych banków. Jednakże interesuję się nimi, bowiem ich upadłość lub poważne kłopoty sprowadzą istotne zagrożenia dla całego sektora bankowego będącego w ramach W20 obiektem moich zainteresowań.

Warren Buffett
Wysłane: 1 października 2019 22:53:06 przy kursie: 0,31 zł
Joker napisał(a):
Dziennikarze, sedziowe.. wszyscy siedza w kredytach we frankach i wszyscy teraz udaja niewiniatka..

Powiem brutalnie, czyli barachło, pseudointelektualna hołota. Inteligentny człowiek potrafi przewidywać, i wie, że istnieje na kredytach dewizowych ryzyko kursowe. Jest to napisane w każdej umowie, więc jest to tylko i wyłącznie ich wina. Mam znajomych, którzy brali takie kredyty, i jakoś nie są tacy roszczeniowi, jak ta hołota pseudointelektualistów. No comment.

tomcio46
Wpisów: 242
Wysłane: 1 października 2019 23:18:00 przy kursie: 0,31 zł
Znajomi pierwsi polecą do Sądu jak będzie realna szansa przytulenia kilkudziesięciu lub nawet kilkuset patoli blah5

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 1 października 2019 23:34:14 przy kursie: 0,31 zł
@Warren
Nie przesadzałby z tą hołotą. Przy obowiązującym o na modelu „tradycyjnej” rodziny – zresztą mającym silne wsparcie polityczne- normą jest posiadanie tego „własnego miejsca”. Banki to dość niecnie wykorzystały, oferują kredyty ludziom, którzy ponoć mieli tylko zdolność kredytową w CHF. Cały dalszy przebieg wydarzeń jest znany.

Nowoczesne społeczeństwo powinno być bardzo mobilne. To raczej wyklucza posiadanie dużej ilość środków trwałych, trudno zbywalnych , takich jak. np. mieszkania. Polityka oparta na starych dobrych zasadach mieszczańskich powoduje, że ludzie zostają uwięzieni w swoich odnośnych rzeczywistościach i stają się łatwym łupem ideologicznym polityków. To trochę filozofii, ale trzeba pamiętać, że polityk zawsze będzie łatwiej panować nad ludźmi uwikłanymi, niż tymi całkowicie wolnymi w zakresie dokonywaniu optymalnych wyborów. Kredyty frankowe to tylko jedna odsłona takich działań i wielu z „frankowiczów” jest raczej ofiarami sytemu niż „pseudointelektualną hołotą”. Spokój i pewność związana z własnym miejscem na ziemi usypia czujność. Nic dziwnego, że przy innych trudnościach codziennego życia łatwo zaniedbać tak bardzo abstrakcyjne problemy, jak kredyty mieszkaniowe w CHF rozłożone na wiele lat. „Frankowicze” są użytecznymi ofiarami tego systemu, bowiem łatwo ich przekonać do takiego, czy innego głosowania. PiS i PO niczym się tu nie różnią. Tym bardziej, że raczej nikt nie dba o nowoczesne wykształcenie naszych obywateli (czego doskonały przykładem są np. także Amber Gold i wiele innych podobnych).

Jeśli wyrok TSUE weźmie ich w obronę, to będziemy mogli zobaczyć rzeczywistą reakcję władzy i banków. Przewiduję górnolotne stwierdzenia dotyczące potrzeby utrzymania stabilności, uwzględniania słusznych interesów, i wiele innej typowej propagandy.

Nazywając to po imieniu – w glorii prawo dokonano masowego oszustwa na rzecz interesów korporacji ze szkodą dla zwykłych ludzi. Taka jest naga prawda.

Ile to razy sami inwestujemy w jakieś walory skuszeni obietnicami i świetlaną przyszłością, po czym budzimy się z jakiegoś koszmaru inwestycyjnego. Ostatnie podbitki i rzekome inwestycje w GNB, Ursus, Fluid … są tego doskonałym przykładem. Rzuć kamieniem, jeżeli naprawdę nigdy nie byłeś naiwny i zawsze postępowałeś rozsądnie. Miej pokorę w wyrażaniu radykalnych opinii i zarzucaniem braku rozsądku. W przyszłości pokora własnego nastawienia może okazać się bardzo przydatna przy inwestowaniu, bowiem pozwala na uniknięcie negatywnych skutków wielu heurystyk.

Przed laty sam pisałem na jakimś wątku, że to wina samych „frankowiczów”, ale jednocześnie uważałem, że po poniesieniu pewnej kary za swoją naiwność mogą z powodzeniem dochodzić swoich praw przed sądem, a nie opierając się na obietnicach polityków. Wygląda na to, że obecnie mają w końcu na do szansę – i będę się z tego cieszył razem z nimi, a także z grupą znanych mi młodych, którzy uwikłali się w ten problem i nareszcie będą mieli szansę wyjścia na prostą.

bankrucik
Wpisów: 3 848
Wysłane: 1 października 2019 23:45:12 przy kursie: 0,31 zł
Warren Buffett napisał(a):
Joker napisał(a):

Powiem brutalnie, czyli barachło, pseudointelektualna hołota. Inteligentny człowiek potrafi przewidywać, i wie, że istnieje na kredytach dewizowych ryzyko kursowe. Jest to napisane w każdej umowie, więc jest to tylko i wyłącznie ich wina. Mam znajomych, którzy brali takie kredyty, i jakoś nie są tacy roszczeniowi, jak ta hołota pseudointelektualistów. No comment.

w interesie wszystkich na przyszłość jest żeby ukarać banksterów za przeszłosc, taki getin bank to już dawno powinien być zamknięty przez regulatora... za udzielanie ludziom kredytów bez pokrycia na zakup spółki LCC od swojego właściciela i sztuczne windowanie cen w IPO, za kredyty frankowe, za polisolokaty itd... gdyby go ukarali za te działania w przeszłości to nie wscisneliby ludziom obligacji GETBACK
bank to instytucja zaufania publicznego i wielu ludzi w to wierzy ... że nie są to pospolici gangsterzy tylko w garniturach, dlatego nie weryfikowali tego co im banksterzy opowiadali... bo nie jestes w stanie jako zwykły obywatel sprawdzać co bank ci oferuje... gdy po jego stronie stoją najlepsze i największe kancelarie prawne... państwo powinno chronić słabszych chyba, że chcemy być dzikim zachodem
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 1 października 2019 23:46

bankrucik
Wysłane: 1 października 2019 23:47:29 przy kursie: 0,31 zł
lesgs napisał(a):
@Warren

Nazywając to po imieniu – w glorii prawo dokonano masowego oszustwa na rzecz interesów korporacji ze szkodą dla zwykłych ludzi. Taka jest naga prawda.

mam tylko uwagę, nie było to w glorii prawa, te umowy mają tyle klauzul abuzywnych ( nieważnych), że jak się te klauzule z umowy usunie to niewiele zostaje tej umowypuke_l puke_l

Edytowany: 1 października 2019 23:49

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 1 października 2019 23:59:24 przy kursie: 0,31 zł
@bankrucik
Zaraz, zaraz …
Od kiedy to Państwo chroni słabych? To taka bajka - z którą walczysz. Raczej Państwo interesuje się tylko tymi, którzy są gotowi głosować na tych, którzy rządzą. Wynika to w sposób oczywisty z kadencyjności rządów. Szansą na ochronę słabszych daje tylko trwająca wiele lat dyktatura, ale wtedy rządzący interesują się bardziej Ferrari i Lamborghini niż słabeuszami i wychodzi na to samo.

Podstawą działania są reguły, od parametrów których nie powinno być wyjątków. Wtedy dopiero taki GNB zamknęliby po 2-3 miesiącach i nie byłoby tego całego zamieszania. Problemem jest uznaniowość w działaniu władzy, która w ten sposób uzależnia i zyskuje. To niewiele różni nas od świata arabskiego, gdzie bakczysz jest uznaną formą załatwiania interesów. Dobre „zaufanie publiczne” musi mieć głębokie oparcie w ustawach, tak by lokalny lub centralny kacyk nie mógł naginać reguł do siebie.

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 00:06:44 przy kursie: 0,31 zł
tomcio46 napisał(a):
Znajomi pierwsi polecą do Sądu jak będzie realna szansa przytulenia kilkudziesięciu lub nawet kilkuset patoli blah5

Nie polecą. Nie byli tak tępi, jak, np. niektórzy sędziowie czy dziennikarze, którzy brali kredyt dewizowy na 20 bądź nawet 30 lat. Okres kredytowania kończy się im niebawem, a niektórym pewnie już skończył. PS. sama idea brania kredytu na 30 lat, nawet w naszej walucie, to jakiś absurd. Ale jak widać, niektórzy wolą być właścicielem mieszkania po 30 latach...chociaż twierdzą, że to ich mieszkanie...hmm. Dla mnie jednak fakty są ważniejsze...a więc, kiedy za coś zapłacę, dopiero wówczas należeć będzie to do mnie.

bankrucik
Wysłane: 2 października 2019 00:14:02 przy kursie: 0,31 zł
lesgs napisał(a):
@bankrucik
Zaraz, zaraz …
Od kiedy to Państwo chroni słabych? To taka bajka - z którą walczysz.
napisałem Państwo "powinno" chronić słabszychblah5 tak jak powinno walczyć z monopolami itd..

przez to, że państwo nie ściga kolejnych przekręciarzy na naszej giełdzie to większosć ludzi uznaje giełdę za szulernię co daje takie skutki jakie widzimy teraz..

Edytowany: 2 października 2019 00:17

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 2 października 2019 00:26:59 przy kursie: 0,31 zł
@bankrucik

Pisząc w "glorii" prawa, w ogóle nie miałem na myśli "zgodności z prawem", wręcz przeciwnie - roztoczono aureolę prawa, i podszywając się pod nie popełniono oszustwo. Miałem na myśli dokładnie to, co sam opisałeś w odpowiedzi. Niestety, pewne nowo-twory językowe nie przemawiają do mnie.

Uważam, że używanie nowotworów językowych typu "abuzywny" i wielu podobnych niszczy strukturę naszego języka i nawet, jeżeli nie mamy pojedynczych słów, lecz tylko frazy oddające znaczenie to powinniśmy ich używać, bo wielu zwyczajnie nie wie co takie twory językowe znaczą. NB "Abusive" jest w obecnym znaczeniu znany w j. angielskim od co najmniej XVI wieku, więc i u nas istnieją odpowiedniki bardziej zrozumiałe dla nie-anglofilów.
Edytowany: 2 października 2019 00:27

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 00:45:09 przy kursie: 0,31 zł
lesgs napisał(a):
@Warren
Nie przesadzałby z tą hołotą. Przy obowiązującym o na modelu „tradycyjnej” rodziny – zresztą mającym silne wsparcie polityczne- normą jest posiadanie tego „własnego miejsca”. Banki to dość niecnie wykorzystały, oferują kredyty ludziom, którzy ponoć mieli tylko zdolność kredytową w CHF. Cały dalszy przebieg wydarzeń jest znany.

Nowoczesne społeczeństwo powinno być bardzo mobilne. To raczej wyklucza posiadanie dużej ilość środków trwałych, trudno zbywalnych , takich jak. np. mieszkania. Polityka oparta na starych dobrych zasadach mieszczańskich powoduje, że ludzie zostają uwięzieni w swoich odnośnych rzeczywistościach i stają się łatwym łupem ideologicznym polityków. To trochę filozofii, ale trzeba pamiętać, że polityk zawsze będzie łatwiej panować nad ludźmi uwikłanymi, niż tymi całkowicie wolnymi w zakresie dokonywaniu optymalnych wyborów. Kredyty frankowe to tylko jedna odsłona takich działań i wielu z „frankowiczów” jest raczej ofiarami sytemu niż „pseudointelektualną hołotą”. Spokój i pewność związana z własnym miejscem na ziemi usypia czujność. Nic dziwnego, że przy innych trudnościach codziennego życia łatwo zaniedbać tak bardzo abstrakcyjne problemy, jak kredyty mieszkaniowe w CHF rozłożone na wiele lat. „Frankowicze” są użytecznymi ofiarami tego systemu, bowiem łatwo ich przekonać do takiego, czy innego głosowania. PiS i PO niczym się tu nie różnią. Tym bardziej, że raczej nikt nie dba o nowoczesne wykształcenie naszych obywateli (czego doskonały przykładem są np. także Amber Gold i wiele innych podobnych).

Jeśli wyrok TSUE weźmie ich w obronę, to będziemy mogli zobaczyć rzeczywistą reakcję władzy i banków. Przewiduję górnolotne stwierdzenia dotyczące potrzeby utrzymania stabilności, uwzględniania słusznych interesów, i wiele innej typowej propagandy.

Ile to razy sami inwestujemy w jakieś walory skuszeni obietnicami i świetlaną przyszłością, po czym budzimy się z jakiegoś koszmaru inwestycyjnego. Ostatnie podbitki i rzekome inwestycje w GNB, Ursus, Fluid … są tego doskonałym przykładem. Rzuć kamieniem, jeżeli naprawdę nigdy nie byłeś naiwny i zawsze postępowałeś rozsądnie. Miej pokorę w wyrażaniu radykalnych opinii i zarzucaniem braku rozsądku. W przyszłości pokora własnego nastawienia może okazać się bardzo przydatna przy inwestowaniu, bowiem pozwala na uniknięcie negatywnych skutków wielu heurystyk.

Przed laty sam pisałem na jakimś wątku, że to wina samych „frankowiczów”, ale jednocześnie uważałem, że po poniesieniu pewnej kary za swoją naiwność mogą z powodzeniem dochodzić swoich praw przed sądem, a nie opierając się na obietnicach polityków. Wygląda na to, że obecnie mają w końcu na do szansę – i będę się z tego cieszył razem z nimi, a także z grupą znanych mi młodych, którzy uwikłali się w ten problem i nareszcie będą mieli szansę wyjścia na prostą.

Dla mnie sędzia, dziennikarz, a więc ludzie, którzy de facto powinni mieć jakieś pojęcie o świecie, jeśli zaciągają kredyt dewizowy, i nie są świadomi ryzyka kursowego, a później płaczą i chcą od banku jakiejś rekompensaty, są właśnie ewidentnym przykładem pseudointelektualnego barachła, i z tym się nie da dyskutować.

Piszesz o nieudanych inwestycjach. Pewnie, mi też się takie zdarzały...ale wiesz co? Jest jedna drobna ;) różnica między częścią (bo na szczęście większość tak nie myśli, i hope so) roszczeniowych frankowiczów, a mną? Wiesz jaka? Ja jak stracę, to to akceptuję, bo wiem, że jest ryzyko, ostatecznie mogę nawet popełnić samobójstwo...,ale nie idę z tym do sądu, bo to by świadczyło, że jestem właśnie tym pseudointelektualnych barachłem ! Biorę to na klatę, a frankowicz nie umie tego zaakceptować, że był głupi i naiwny. To jest potężna różnica.

Ja cały czas powtarzam, że żaden bankier, nikomu nie przystawiał do skroni giwery, nie zmuszał do podpisywania umowy kredytowej. I nie pisz mi o socjologicznych determinantach podejmowania decyzji, bo to nie o to chodzi, ale chodzi o myślenie, indywidualne myślenie poszczególnej jednostki. Nie będą już nawet wspominał o tym, że wielu frankowiczów pokupowało kilka mieszkań, w celu oczywiście wiadomym. No i co teraz? Jeśli wyrok Tsue będzie korzystny dla frankowiczów, i wielu z nich pójdzie do sądu (w co wątpię, bo to koszty i inne czynniki) i sądy zaczną orzekać na ich korzyść( też w to wątpię), to wyjdzie na to, ze ci ludzie (lwia część kredytobiorców), co brali kredyty w naszej walucie, byli po prostu frajerami. I to jest normalne ?? Ktoś, kto był bardziej przewidujący, staje się nagle frajerem! Absurd. Dlatego mam wielką nadzieję, że do tego nie dojdzie, i że banki będą się odwoływać wiele, wieeele lat. To dla dobra Nas wszystkich. Pomijam już aspekt, ze jeśli banki będą musiały zawiązać rezerwy (niektóre już to zrobiły, ale w małym stopniu), to będą szukać oszczędności, i jedne z pierwszych pójdą do odstrzału depozyty, które i tak już przynoszą realne straty jeśli uwzględnić inflację.

Jest jeszcze sporo rzeczy o których mógłbym napisać, ale jest późna godzina, i nie mam już sił.

Pozdrawiam:)

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 00:59:12 przy kursie: 0,31 zł
bankrucik napisał(a):
Warren Buffett napisał(a):
Joker napisał(a):

w interesie wszystkich na przyszłość jest żeby ukarać banksterów za przeszłosc,

Opowiadasz bajki zaiste. Ciekawy pomysł, aby przez niewielką część społeczenstwa (frankowicze), reszta miała tego ponosić koszty. Wiem, ze teraz takie trendy panują w społeczeństwie, darmowa kasa (500 + itp ), ale jest to durny koncept bynajmniej. Przecież to Ty za to zapłacisz, nie rozumiesz tego ? Za 500 plus zapłacisz( już płacisz, w banku też, jeśli o tym nie wiesz), i za każdy kredyt frankowy,który będzie musiał być w jakiś sposób zmieniony ? Ty i ja, my zapłacimy! I lepiej dla Ciebie, mój przyjacielu, jeśli szybko to zrozumiesz, bo w przeciwnym razie, staniesz się tym, czy się nazywasz na SW, a tego Ci nie życzę, ani nikomu innemu. Pozdrawiam

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 01:07:26 przy kursie: 0,31 zł
bankrucik napisał(a):
lesgs napisał(a):
@Warren

mam tylko uwagę, nie było to w glorii prawa, te umowy mają tyle klauzul abuzywnych ( nieważnych), że jak się te klauzule z umowy usunie to niewiele zostaje tej umowypuke_l puke_l

Przestańcie już z tymi klauzulami, bo to już jest niewymownie monotematyczne. to ma być wasz tarcza, która ma wam zasłaniać waszą naiwność, czy co?
Kredyt to prosty instrument, dewizowy również. Pożyczasz od banku kasę, ergo, musisz ją oddać. Czy jest coś więcej ? No tak, nie udaje mi się spłacać, więc muszę coś wykombinować (np. klauzule ). So fucking stupid !

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 01:20:25 przy kursie: 0,31 zł
lesgs napisał(a):
@bankrucik
Zaraz, zaraz …
Od kiedy to Państwo chroni słabych? To taka bajka - z którą walczysz. Raczej Państwo interesuje się tylko tymi, którzy są gotowi głosować na tych, którzy rządzą. Wynika to w sposób oczywisty z kadencyjności rządów. Szansą na ochronę słabszych daje tylko trwająca wiele lat dyktatura, ale wtedy rządzący interesują się bardziej Ferrari i Lamborghini niż słabeuszami i wychodzi na to samo.

Ale wielu w to wierzy niestety, i właśnie skutkiem tej wiary jest niesłychana roszczeniowość jaka zapanowała w naszym społeczeństwie. Ludzie myślą "mi się należy"...niestety, ale takie myślenie powoduje, że w społeczeństwie zanika poczucie odpowiedzialności, konsekwencją zaś tego może być rachityczne społeczeństwo, niezdolne do integracji w sytuacjach koniecznych, społeczeństwo bez liderów. Społeczenstwo monochromatyczne, bez indywidualności, a politycy uwielbiają takie, bo takim bardzo łatwo manipulować. Wszelkie komunistyczne programy są kreatorami takiego społecznego tworu. Quo vadis, Polsko?

Warren Buffett
Wysłane: 2 października 2019 02:16:08 przy kursie: 0,31 zł
lesgs napisał(a):

Podobnie palono gotówkę w tych bankach (drogie siedziby Getin Noble, samochody z bankomatami i wpłatomatami Idea bank …). Zabrakło nowoczesności, a potem nie było ich na nią stać.

Nadal też uważam, że wszystkie 3 banki są narażone na tzw. „run” – wystarczy jedna dobrze przemawiająca do wyobraźni niekorzystna informacja.

Pisze, że zabrakło nowoczesności, a zdanie wcześniej piszesz o auto-banko-wpłatomatach. Spoko :)

Wyniki Gnb się poprawiają, ale powoli, przede wszystkim dlatego, że uzyskane w I półroczu wyniki były pod silnym wpływem kryzysu płynnościowego odnotowanego w IV kwartale 2018 r. należy o tym pamiętać. Największe odpisy już prawdopodobnie za nami. Teraz zredukują personel do 320 osób (ok.7%), to będzie kilkadziesiąt milionów rocznie oszczędności, a to dużo

Mam konto w getinie od wielu już lat, i powiem Ci, że w żadnym banku nie jestem tak dobrze traktowany jak w getinie. Nikt mi nigdy w innym banku nie zaproponował herbaty, kawy, soku czy wody, a w getinie to jest norma. Zawsze, bez wyjątku. Kończy mi się lokata, dzwonią do mnie kilka dni wcześnie, i coś proponują. I albo się na to zgadzam albo nie, nikt nie naciska.
Gdy natomiast chodziłem do PKO, Bgż-u bądź innego banku, zawsze czułem się tam nieswojo, czułem się tam po prostu jakbym był w urzędzie. A bardzo nie lubię takiego traktowania. A czy proponują mi czasami jakieś wynalazki poza tzw. bankowością pierwotną ? Owszem, KAŻDY bank proponuje, ale my, to do licha, jesteśmy od ostatecznej aprobaty. Uważam, że należy korzystać przede wszystkim z tzw. bankowości pierwotnej, czyli "czyste"lokaty i ewentualnie kredyty, a jeśli ktoś coś chce dodatkowego, to należy się dokładnie temu przyjrzeć, aby później nie płakać, jak wielu naiwniaków. Nie są nabici przez bank, tylko przez swoją naiwność, głupotę, ewentualnie lenistwo, bo nie chciało im się dokładnie sprawdzić danego produktu.

Zauważyłem, że jest tu trochę osób bardzo anty nastawionych do grupy L.C. Hmm..albo zostali nabici przez swoją naiwność (i w przypadku innego banku też by tak mogło być, ale, że jest nagonka na L.C. to łatwo się im przyłączyć) i swoje frustrację muszą jakoś wyładować, albo po prostu powielają, to co ktoś tam powiedział. Zupełnie dziwi mnie to, bo moje sądy nie są a priori, ale a posteriori, a więc znam te banki z autopsji od wielu lat, i mam bardzo dobre o nich mniemanie, bardzo pozytywne, i wątpię, abym był jedynym klientem, który jest w ten , pozytywny sposób, traktowany.

A może to wynik zwykłej psychologi tłumu, o której tak wnikliwie pisał Gustave Le Bon. Jeden i drugi tak zaczyna mówić, to i inni zaczynają tak ćwierkać, wspomagani propagandową tubą kurskiego rodem z Korei Północnej. Bo to, że poziom propagandy TVPis dawno jest już poniżej poziomu kiepskiego kabaretu, to dla przeciętnie rozgarniętej osoby już powinno być rzecza oczywistą.(również dawno). I oto efekt!
W listopadzie i grudniu wypłynęło ok 5mld z gnb. A jeśli by tuba rodem z Korei Północnej raz powiedziała, dwa, i nie zniekształcała informacji, to czy byłby taki efekt ? Nie !
A ironią jest, że stracili na tym właśnie "oglądacze" propagandy, bowiem wielu z nich po kilku tygodniach ponownie zawiązało lokaty...no ale wcześnie stracili odsetki, i tak oto tvpis, która wszak miała ich uchronić przed stratą pieniędzy, spowodowała ich zubożenie. Hmm...może oni powinni iść z tym do Trybunału ?

kokospl
Wpisów: 1 238
Wysłane: 2 października 2019 11:19:05 przy kursie: 0,31 zł
Zgoda z WB
Tylko jeszcze 1 sprawa : kredyty frankowe splacaja sie lepiej anizeli zlotowe ,a kredytobiorcy frankowi sa zamozniejsi od tych zlotowych - wiec prosze skonczyc ten belkot o biednych frankowiczach oszukanych przez wykwalifikowanych banksterow...
To wlasnie dlatego PiS zrezygnowal z obietnicy systemowego rozwiazania ( po analizie szczegolowych badan okazalo sie ,ze to nie jest ich elektorat )
Powiedzmy sobie szczerze gdyby nie to ,ze sprawa dotyczy tej "wysokiej klasy spolecznej" (lekarze,prawnicy,sedziowie,politycy,dziennikarze) to nie byloby zadnego problemu ani zadnego TSUE.

Czy w przypadku podwyzek stop procentowych w Polsce rowniez kredytobiorcy powinni isc do sadow ? Bo przeciez tez pewnie nie oczekuja gwaltownego wzrostu rat?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98