pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomcio46

tomcio46

Ostatnie 10 wpisów
Ja się obawiam że zyski mimo że nadal duże to jednak z tendencją spadkową bo widać już po ostatnich wynikach że dystrybucja to już nie taka żyła złota. A rynek nie lubi spółek których zyski spadają, do tego błąd Zarządu z tym skupem zamiast dywidendy. I nie mówcie ze to to samo. Mi się po prostu nie chciało biegać z papierami i odpuściłem zabawę. Gdyby była dywidenda to noga na nogę.

Jakiś pomysł pod co to wybicie? Spekulacja? Holding to chyba pod wieści z WZA. A tutaj?

Nie wiem po co oni wyjechali z tym skupem blah5 Ja zaryzykuję twierdzenie że gdyby podali tylko strategię to mielibyśmy górne widły zamiast zabetonowania 2.50 d'oh!

Tylko żeby ta strategia nie polegała na dofinansowaniu GNB, ale LC chyba wie że to ładowanie w wór bez dna.

Zgoda, powinni jasno stwierdzić że umów się dotrzymuje a kredyty spłaca.

Co do pkt 2 to o Captorze też pisano ze drogo i nie warto brać i tak dokładnie było to żaden argument.

Dla mnie smutne jest to że np w Anglii taka oferta po takiej cenie by nie przeszła. U nas 5 mld wyjdzie z Polski bo rzucą się jak tubylcy na paciorki blah5

Jakieś teorie skąd ta wyprzedaż? Zmęczenie materiału bo chyba że 100 razy przebijało 200 by się z hukiem cofać?

W którym miejscu blokuje bo z tego co czytałem TSUE umył ręce i stwierdził że to mają roztrzygac nasze sądy. Czyli nic się nie zmieniło.

Mogłaby się sama spółka wypowiedzieć, może sami to jeszcze analizują.

Nie rozumiem takiej zwały Think Na chłopski rozum Banki mniej sklonne będą do indywidualnych ugód z klientami i zostanie droga sądowa a tu pole dla Votum. Może jest jakieś drugie dno? Think

PKO BP chce masowo dogadywać się z klientami poprzez aplikację ONLINE

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

"PKO BP zapewnia, że warunki ugody "będą uwzględniały ocenę otoczenia prawnego i orzeczniczego", czyli bank uwzględni najprawdopodobniej stanowisko ogłoszone przez TSUE. "

Może jednak Votum nie będzie miał takiego eldorado?

Nowa fabryka ma produkować rękawice industrialne może to nie jest zły pomysł jak gospodarki ruszą z kopyta a taką strategię mieli już wdrażać przed pandemią i nawet część linii została już pod to przekonwertowana.

Ja pamiętam kiedyś nowy biznes na Hutmenie blah5 Nie doczekałem się, prezes zresztą też Pray

Obecnie zerowe.

marcin12333 napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
No dobrze, to teraz zetnij zysk z dystrybucji do 15% bo tyle mają dystrybutorzy innych towarów i policz ile będą zarabiać w następnych kwartałach jak nawet marże z produkcji nie spadną - a raczej spadną i mówili że presja cenowa już w marcu była.

ps. Niby na co naganiam?

Ok, odliczam zysk z dystrybucji z zeszlego roku prawie do zera i wychodzi dalej 150-200mln zysku na kwartał ponieważ w zeszlym roku Q1 nie miał praktycznie wypływu na wyniki. W Q1 2021 prawdopodobnie udział dystrybucji w zysku tez juz jest bardzo mały.
Wychodzi na to że sama produkcja daje taki zysk, że obecna kapitalizacja jest lekko absurdalna.

No to przy 600 mln zysku przy kursie 300 zł mamy c/z = 5. Malezyjskie mają tylko trochę więcej. Czyli tanio wcale nie było.

PawelSob napisał(a):
tomcio46 napisał(a):

ps. Bajki o zaniżaniu zostawmy bankierowcom.

Dla ciebie bajki, dla mnie fakty widoczne na wykresie, szczególnie w połączeniu z komunikacją ze strony zarządu.

Jak rozpoznać na wykresie celowe zaniżanie? Bo dla mnie to taka mitologia, zresztą jak się wejdzie na jakikolwiek wątek dowolnej spółki na konkurencyjnych portalach to na każdej trwa zaniżanie blah5 To takie wytłumaczenie sobie nieudanej inwestycji. "Dobrze zainwestowałem, ale ci okropni zaniżacze...to oni winni mojej porażki"

Polecam wrócić do starych postów antyteresy. Było tam wyjaśnione skąd taki dobry wynik na dystrybucji i że to eldorado się skończy. W skrócie po pierwsze zapasy a po drugie długoterminowe umowy podpisywane przed gwałtownym wzrostem cen. Jak kupowali 100 sztuk lateksów za 12 a szły im w kontraktach za 25 a w detalu nawet za 40 to jest to nie do powtórzenia bo teraz nikt im za tyle nie sprzeda.

No dobrze, to teraz zetnij zysk z dystrybucji do 15% bo tyle mają dystrybutorzy innych towarów i policz ile będą zarabiać w następnych kwartałach jak nawet marże z produkcji nie spadną - a raczej spadną i mówili że presja cenowa już w marcu była.

ps. Niby na co naganiam?

No tak, nigdy nie będzie taka sama i jej cena sprzed pandemii już nie wróci. O ile pamiętam był czas gdzie akcja kosztowała kilka zł. Chodziło mi o to że jak dystrybucja przestanie robić takie wyniki jak za 4Q to sama produkcja może wcale nie jest warta cap > 2.5 mld. A tej kasy (około 600 mln a nie 1 mld) po mojemu coś mało jest w aktywach płynnych. Reszta w towarze?

PawelSob napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Chyba pytanie powinno być postawione inaczej w dyskusji nad tymi wykresami. Czemu malezyjskie spółki ostatnio dynamicznie rosną mimo wyższych c/z niz Mercator a ten dynamicznie spada? Widać to nawet na wykresie.

Odpowiedz jest prosta. Zarząd robi wszystko co może, żeby kurs spadał. Niejasne komunikaty, brak strategii, albo owiana wielką tajemnicą, komunikaty o przewidywanym spadku cen rękawic i wciąż rosnących cenach surowca. Cel... wiadomo. Zdjęcie spółki z giełdy jak najniższym kosztem.

Tylko że spadał jak nawet opowiadali bajki zupełnie odwrotne. Np. o ponad 1 mld zysku w tym roku co można już między bajki włożyć. Dla mnie jednak kluczem jest ta dystrybucja. O ile dobrze pamiętam za 4 kwartał zrobiła znaczną część zysku. Jeżeli marże na dystrybucji spadają do normalnych rynkowych jakie ma dystrybutor na innych towarach to zamiast np. 100 mln będą zarabiać 20 mln kwartalnie. Jeżeli nawet segment produkcji będzie wyrabiał te 130 mln kwartalnie to wskaźnik c/z w porównaniu do malezyjskich o wiele większych spółek i biorąc pod uwagę naszą bananową giełdę nie jest już taki super atrakcyjny. Sorki za liczby trochę z kapelusza ale chodzi o proporcje. Dystrybutorzy już nie będą takich zysków osiągać i tu jest może pies pogrzebany. Może kapitalizacja 2.5 mld przy niepewnym biznesie jeżeli chodzi o powtarzalność zysków nie jest wcale niska?

ps. Bajki o zaniżaniu zostawmy bankierowcom.

Chyba pytanie powinno być postawione inaczej w dyskusji nad tymi wykresami. Czemu malezyjskie spółki ostatnio dynamicznie rosną mimo wyższych c/z niz Mercator a ten dynamicznie spada? Widać to nawet na wykresie.

Wszystko zależy od cen jakie będą w przyszłym roku i czy jednak nie dojdzie do nawrotu pandemii nawet w mniejszej skali. Powrotu do dawnych cen czyli 14 zł za paczkę czarnych nitryli bo tyle kosztowały raczej nie będzie. Po sobie juz widzę że lepiej się myje gary w rękawicach thumbright Obecne spadki w takiej skali gdy inne podobne spółki nie tylko w Malezji mocno rosną są dla mnie niezrozumiale, nawet biorąc pod uwagę że ekipa z Krakowa ma sporo za uszami.

Dodam jeszcze że trzeba podatek do końca kwietnia zapłacić i potrzebna na to kasa. Sam mam dylemat z czego się skrócić tym bardziej że jakieś kary wprowadzili za opóźnienia

Gerda napisał(a):
Mam nadzieje że odkryłem, chociaż dla kilkoro z was. Łudzicie się i uważacie, że ktoś ma grać pod was bo przecież zainwestowaliście w firmę swoje środki. Całkowicie zapominacie o co chodzi w tym biznesie.

To oczywiście że robią pod siebie, ale opowiadanie głupot jak to się poświecili oddając akcje w ABB by firma weszła do WIG20 czy pisanie jak to od jesieni sygnalizowali że ceny spadną to inna sprawa. Ja pamiętam że na jesieni to roztaczali świetliste prognozy i nic takiego nie sygnalizowali. Do tego firma dziurawa jak durszlak informacyjnie. Lepiej niech KNF sprawdzi kto zajął krótkie pozycje i wczoraj sypał na potęgę. No ale to nie USA...

Może coś dzisiaj powiedzą jak przewidują następne kwartały. Jakby robili 200 mln co kwartał to balon to nie jest.

Pytanie teraz czy takie wyniki są do utrzymania w najbliższych kwartałach czy równia pochyła.

Konkurencja nie bawi się w dystrybucje, oni po prostu sprzedają to co wyprodukowali. Merc prawie połowę robił z dystrybucji i teraz to odbija się czkawką. Zysk i tak jest bardzo dobry jak na tą cenę, ale jutro pewnie promo.

Dla mnie trochę niepokojące jest ze nie podali szacunków przed WZ. Sezon urlopowy w Tajlandii do mnie nie przemawia.

Ale on chce mieć kasę i kontrolować spółkę. Jak chce zachować większościowy pakiet to tak na kursie mu nie zależy. Zresztą ja uważam że kurs zależy od wyników spółki a nie od techniki podziału zysku.

Ale co go obchodzi majątek jaki ma na papierze? Liczy się gotówka na koncie. A tej będzie miał więcej przy takiej formie.

Bo zapewne się mu to bardziej opłaca np. podatkowo.

A kto to trzyma kurs w ryzach? blah5

1hieronim napisał(a):
A jak technicznie wygląda taki skup akcji, jakich formalności trzeba dopełnić. Czy jest to skomplikowane dla drobnego posiadacza akcji.

Zależy gdzie masz rachunek. W mbanku mozna na telefon a w cdm musialem biegac z papieram i sam wysylac pocztą

To chyba została uruchomiona ta pula od dotychczasowego akcjonariusza okolo 200K akcji. Przynajmniej nie będzie sypał po wejściu do notowań Pray

Podmiot zarejestrowany w Nowej Zelandii podpisał kontrakt to bym za bardzo się tym nie podniecał. Może będą dystrybuować na sąsiednie kraje. Nie znamy ceny za sztukę to co tu dywagować. Dla kursu jak widać bez znaczenia.

pivovarit napisał(a):
A jak dla mnie to był ukłon w kierunku hakowiczów, bo skup powinien pozytywnie wpłynąć na kurs.

Podatkowo wychodzi na to samo, bo zysk ze sprzedaży akcji i z dywidendy jest objęty tym samym podatkiem. Różnica polega na tym, że w przypadku skupu płatność podatku jest odroczona.

Osobiście mi to wszystko jedno.

Nie sądzę żeby on się kimkolwiek oprócz siebie przejmował. Większość akcji ma spółka zarejestrowana na Cyprze i pewnie podatki płaci tam znacznie niższe. Ale jeszcze raz - skoro od dawna mówi o dywidendzie to powinna być dywidenda która jest najbardziej przejrzystym i prostym dzieleniem się zyskiem bez konieczności podejmowania żadnych czynności przez akcjonariuszy. Ktoś kto ma np 50 akcji może po prostu nie chcieć łażenia po BM (tylko część ma możliwość zrobienia tego na telefon a i tak gadania jest co niemiara).

Tu bardziej chodzi o robienie z gęby cholewy. Skoro od dawna mówi o dywidendzie a tu nagle zastępuje ją skupem z którym jest trochę zachodu (ja musiałem biegać z papierami po biurach maklerskich w czasie pandemii) to co tu dużo mówić. Są fundy dywidendowe które mają w portfelu spółki dywidendowe które jak nazwa wskazuje płacą dywidendę. Ale jak zwykle nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Idę o zakład że skup akcji jest dla niego bardziej korzystny podatkowo niż dywidenda od której od razu idzie 19% podatku.

Ja nie pamiętam by jakikolwiek skup akcji miał dobry wpływ na kurs. Gdyby była dywidenda o czym mówił od roku to nie mielibyśmy takiego pasztetu z kursem. Rynek daje odpowiedź gdzie ma skup akcji z redukcją ponad 90 procent.

Szczegolnie odda jak będzie redukcja 90 procent.

longterm napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
hukers napisał(a):
Minimalna cena skupu została ustalona na 400 zł, mało razy to była napisane powyżej?

Tylko pytanie czy będzie maksymalny limit zapisu. Bo jak nie to kiepsko to widzę.

przeciez to ma byc alternatywa dla dywidendy, dyw jest dla wszystkich, takze zadnych limitow zapisu nie bedzie

No to jak nie będzie to prezes zapisze wszystkie swoje akcje i redukcja zapisów 95% czy coś koło tego. To ja wolę dywidendę.

Jeżeli chcą się podzielić zyskiem w postaci skupu to cena powinna być bliższa górnych widelek. I tyle.

Przecież jeżeli chodzi o skutek to dokładnie to samo. Tylko trochę inną forma składania.

Wszystko zależy od tego czy tym razem ten skup zrobią nie tylko pod siebie jak ostatnio.

To oczywiste że ceny spadną ale tak naprawdę nikt nie wie kiedy i w jakim tempie. Tu się liczy jak ta wielka kasa zostanie zainwestowana.

Co do tej gotówki to ja mam dalej nadzieję że zostanie mądrze zainwestowana i pod to wycena firmy powinna być większa niż teoretyczna gotówka w kasie na koniec roku. Co do spadku cen rękawic to chyba nie tak prędko skoro poszczególne kraje jak teraz Austria (zapowiedziała też to UE) będzie chciala odbudować zapasy.

Zobaczymy czy transakcje insajdera nie zabiły wzrostów Think

Już gra pod wyniki, WIG20 i inne atrakcje ? (dywidenda, przejęcia, skup) Think

Dlatego kluczową kwestią jest mądre zainwestowanie tej gotówki tak by firma miała wysoki wskaźnik c/wk. Jakieś sygnały już wypuszczają ze szykowane są przejęcia. Miliardy gotówki przy de facto ujemnych stopach to marnowanie kapitału.

Radził sprzedać bo kurs był chyba powyżej reko?

Pytanie co zrobią z kasą. Jeszcze mają z poprzedniej emisji. Jak nie wiedzą co to niech oddadzą akcjonariuszom. Ostatnio trochę chcieli oddać ale fundy które brały emisję mocno kręciły nosem ze cena za niska.

To góra czy powrót do bazy Think

No zobaczymy jak będzie, zwykle jak jest euforia to mamy spadek. Teraz zewsząd fałszywe wyrazy współczucia Not talking to może jeszcze pójdzie Think

Ja mam pomysł że urządzenie to jeden wielki kit blah5

Ale to info chyba pojawiło się około godziny 16 i reakcji na kursie nie było?

cyberbronek napisał(a):
Na nikogo nic nie zwalam.
Napisałeś że spółka gra przeciwko akcjonariuszom - rozumiem że chodzi ci o to że nie maksymalizuje zysku w obecnym kwartale za wszelką cenę, kosztem korzyści i wzrostu w dłuższym okresie.

Napisałeś przecież coś o akcjonariacie że nie kuma genialnego posunięcia zarządzających XTB i zamiast akumulować papier zaczął go sprzedawać bo woli mieć spółki których takich zaskakujących ale być może genialnych posunięć nie robią salute

cyberbronek napisał(a):
Rynek zareagował jak zareagował. Nawet jeżeli uważamy że reakcja jest nieadekwatna do wyników to trzeba przyjąć ją z pokorą i dla mnie to lekcja na przyszłość.
Mam inne zdanie co do dodatkowych kosztów, traktuję ją jako inwestycję. Popatrzcie na wykresy przełom 2018/2019 to 4 kwartały z EBIT w okolicach break even, przychody ok.400mln. Z kolei w tym roku każdy kwartał to przychody na poziomie 800mln.
I na koniec to nie spółka gra przeciw akcjonariuszom, reakcja rynku świadczy raczej o tym jaki jest akcjonariat na tej spółce...

No najlepiej zwalić na akcjonariat że zamiast dokupywać po złych wynikach to zaczął sprzedawać.

Ale emocje wzbudza spółka blah5 Moim zdaniem wyniki po prostu zawiodły, coś tu nie zatrybiło. Czy wyjątkowo czy po prostu powrót do trendu z ostatniego kwartału 2019 to ciężko powiedzieć. Tłumaczenia że wynik słabszy bo coś tam zaksięgowano dodatkowo do mnie nie przemawia. Jak nie musieli to nie powinni księgować bo wiadomo było że jak będzie mniej niż za 3Q to się zwali i to ostro. To jak spółka gra przeciw akcjonariuszom to podziękować blah5

Co do tej liczby klientów to moim zdaniem bez podania danych ile z nich jest aktywnych to bez znaczenia. Sam założyłem sobie tam pomocniczy rachunek na wypadek jakby główny przestał działać skoro darmo jest. Na razie testuję te xStation ale póki co jakiegoś zachwytu nie podzielam. W statystyce jestem ale żadnych dochodów xtb nie przynoszę a jak zacznę handlować akcjami to same koszty. Chyba że nagle pewnego dnia jak zbiorą ileś tam klientów którzy aktywnie grają wprowadzą jakieś konkurencyjne prowizje. Tak to ma sens.

Wiadomo czemu podatek tak wysoki i po co rezerwa na wynagrodzenia? Gdyby nie to wynik netto byłby porównywalny do 3Q

Nie wiem czy obecny kurs jest ok czy nie, sporo tu Zarząd ma za uszami bo np. Zarząd Top Glove kupował akcje a Zarząd Mercatora upłynniał i to jeszcze pierwszym lepszym którzy dawali te 400 zeta. No ale fakt jest taki że mając zaledwie jedną fabrykę (czy tam dwie, zależy jak liczyć) proporcjonalnie zarabiają większą kasę niż konkurencja i wskaźnikowo (C/Z) są o wiele tańsi. Dopóki nie poznamy szczegółów strategii (strategia konkurencji jest znana - budujemy tyle fabryk ile się da) i nie będzie można oszacować co będzie w 2022 to raczej nikt z dużych nie zajmie długoterminowej pozycji. Może wejście w rękawice industrialne jak inni dalej będą robić medyczne to nie jest taki głupi pomysł na koniec pandemii jak gospodarki zaczną odbijać? Taka strategia miała być realizowana w tym roku i wg założeń firma miała już na tych industrialnych zarabiać konkretne pieniądze

Reasumując - jak kto uważa że jest tanio to korzystać z okazji thumbright

Jestem już trochę na giełdzie i prawdę mówiąc nie przypominam sobie by jakikolwiek skup akcji z rynku (a nie poprzez wezwania - chociaż tu też różnie jest) przyniósł kiedykolwiek jakąkolwiek korzyść drobnym inwestorom w postaci wzrostu kursu tak skupowanego papieru. Dla mnie to marnowanie pieniędzy - chyba że firma notowana jest grubo poniżej WK to wtedy logiczne jest że powinna przekazywać nadmiar gotówki akcjonariuszom (z tego założenia wychodził np. Capital Partners i co roku wezwania).

Jak można się dowiedzieć o dywidendzie skoro nie znamy oficjalnych wyników za 2020?

Jakim cudem jak obowiązywanie dłużej?

Tak naprawdę jeżeli z grubsza można oszacować zyski w tym i przyszłym kwartale to reszta jest wielką niewiadomą.Nikt tak naprawdę nie wie co będzie. A rynek nie znosi niewiadomych, dlatego fundy generalnie omijały z daleka. Zarząd też trochę dołożył, te nieszczęsne ABB zrobione na szybko, brak skupu akcji własnych (w sumie konkretnie nie podali dlaczego nie skupują - cena za niska? No jak - mówią że są warci więcej - to jak za niska?) i brak strategii w co zainwestować zarobione miliony (jak na razie to tylko powstał taki sobie sklep internetowy - widziałem lepsze).

Po mojemu jak prawie rok trzeba czekać na zamówienie takiego towaru jak gumowe rękawice to tej równowagi jeszcze nie ma blah5 Ale w zachwyt nie ma co wpadać bo widzimy jaki jest kurs.

rubik napisał(a):

Przy marży zysku netto na poziomie ponad 50% każdy kto może inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych - co się stanie z cenami (marżami) gdy produkcja z tych inwestycji wejdzie na rynek przy jednoczesnym spadku popytu (wygaśnięcie pandemii) - to jest perspektywa dwóch kwartałów - czy to aż takie trudne do przewidzenia?

Skoro takie to pewnie to są już narzędzia żeby to wykorzystać i solidnie zarobić.

krewa napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Akurat tym co wymieniłeś spółka się nie podoba od marca blah5

Poproszę o dowody.

18 maja 2020 16:49:38 przy kursie: 50,60 zł - omówienie sprawozdania finansowego, wnioski z niego są generalnie błędne

Wysłane: 20 maja 2020 20:17:53 przy kursie: 41,00 zł - całość nie wyglądała optymistycznie a trzeba było brać PKC

Wysłane: 24 maja 2020 10:41:19 przy kursie: 45,60 zł
Zgłoś do moderatora Cytuj
Zapewne patrzymy na różna wykresy.
Kurs nie powrócił do strefy konsolidacji, na wykresie tygodniowym mamy objęcie bessy, wymagające potwierdzenia, w układzie miesięcznym również nie mamy niczego pozytywnego, wbrew temu co piszesz

Serio, nie było nic optymistycznego?

No i była długa przerwa jak kurs zrobił 800%

Potem przystanek i znowu marudzenie

Wysłane: 24 lipca 2020 20:34:41 przy kursie: 349,00 zł - jak to odbiorca dyktuje warunki. Potem się jednak dowiedzieliśmy że jest wprost przeciwnie

Wysłane: 24 lipca 2020 22:44:43 przy kursie: 349,00 zł - jak to Mercator musi zjechać z marży

Potem się mi nie chciało szukać ale pamietam że kręcenie nosem też było. Nie ma MRC w waszym portfelu za 2020? Czemu?

Akurat tym co wymieniłeś spółka się nie podoba od marca blah5

Wszystko zależy teraz od tego czy mądrze zainwestują zarobioną kasę. Jak na razie zrobili tylko sklep internetowy z dosyć ograniczonym asortymentem. Gdzie się nie wchodzi tam rękawice.

yodyod napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):
Czy ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości. Jak można uznać ten wynik za słaby.

Niedźwiedź wiele osób będzie zwracało uwagę na spadek marż na poziomie netto i EBITDA w IV kwartale versus III. Na poziomie netto to spadek z 60 na 56,5℅. Będzie pytanie czy zatem już został osiągnięty peak, bo jeśli tak, to dalszy wzrost zysku kwatal do kwartału wymagać będzie dalszej dynamicznej zwyżki przychodów. Czy to realne?

Tym bardziej że sami w wywiadach i webinarach mówili że marże rosną. To gdzie to w wynikach?

Te webinary i wywiady prezesa napompowaly oczekiwania trochę więcej. No i spółka jednak przecieka jak sito bo ci co sypali wiedzieli juz wcześniej blah5

A wiadomo kiedy wersja na nextgeny?

Od rana nie można do tej ich aplikacji wejść, co tam sie dzieje?

O to trzeba patrzeć czy jakiś promocyjnych lokat nie otworzą thumbright

Jakie setki milionów. Przecież podali ze kiljadziesiąt

Dlatego ja sprzedałem na umowę cywilno prawną.
Tutaj to niemożliwe bo nie ma akcji. Ale nie szkodzi spróbować, najwyżej tdzeba będzie zrobić korektę PIT. W tym kraju nie ma jasnych przepisów. Realna strata na inwestycji przecież jest.

Mi skarbówka odpowiedziała wprost czy jak w końcu znikną mi z rachunku akcje zbankrutowanego Fluida to czy będę mógł odliczyć stratę. Nie ma transakcji nie ma straty. No ale w tym kraju co urząd to inna wykładnia, można spróbować odliczyć a potem jest jeszcze Izba Skarbowa.

Indiana92 napisał(a):
Ciekawe, sprzeczne informacje. Zarząd Mercatora i Top Glove twierdzi, że jeszcze daleka droga do wyhamowania cen a na allegro można już kupić taniej rękawice Mercatora, tak samo jak w linku podanym przez kolegę wyżej.

Nie zauważyłem żeby można było kupić taniej. Dalej 62-63 zł za czarne nitryle. Co do tej strony to dajcie spokój. Jakiś wałek jakich pełno w sieci. Tam nawet nie można wybrać rozmiaru zamawianych rękawic.

A wiadomo co z transakcjami zawartymi na 2 dni przed resolution? Moim zdaniem są ważne ale różne opinie tu są

Koszty finansowania gwałtownie się zmniejszą jak powygasają te promocyjne lokaty. Z systemami to też już nie taki problem, trzeba po prostu za to zewnętrznej firmie zapłacić i jeden weekend i po konwersji. W skali banku nie są to duże koszty. Pytanie czy tam nie ma innych trupów w szafie które były w kolejnych bilansach ukrywane. Np. jakość portfela kredytowego.

Niedawno pytałem się o to po znajomości w skarbówce. Ich stanowisko jest takie że musi być transakcja żeby można było wykazać stratę. Tak że np. Fluida który zbankrutował musiałem sprzedać na umowę cywilną. No ale co urząd to inna wykładnia to ja bym spróbował. Najwyżej trzeba będzie oddać.

Trochę ludzi się wystraszy i pewnie polikwiduje trochę tych lokat. Nie wiadomo też jaka była jakość portfela kredytowego dla małych firm które mocno odczuły epidemie.

Ciekawe jaka reakcja rynku będzie. Na początku pewnie jakieś koszty tak szybkiego przejęcia i trochę kłopotów ale niby ma obiecane jakieś dotacje. Z drugiej strony spora baza klientów w tym sporo małych firm które teraz robią bokami ale miejmy nadzieje ze na wiosnę epidemia trochę przygaśnie plus efekt szczepień. W dłuższym terminie chyba korzystne?

Tam tak wszystko powiązane, obligi też umorzone ze reszta się posypie jak domek z kart.

Tak naprawdę nikt nie wie jak ceny będą się kształtować za pół roku, czy zaczną spadać czy dalej rosnąć, czy szczepionki będą skuteczne na nową odmianę wirusa. A rynek nie znosi niepewności stąd taka cena a nie inna. Kto wierzy ze beda zarabiać ten miliard chociaż brutto w 2022 to trzyma i kupuje a kto nie ten szuka innych okazji.

rubik napisał(a):

Z podstaw ekonomii wiadomo, że gdy następuje skok popytu cena rośnie - równocześnie dokonywane są inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych (kto może chce zarobić więcej). Po zwiększeniu mocy (na co potrzeba czasu) cena zacznie spadać. Po wygaśnięciu epidemii pojawi się strukturalna (stała) nadwyżka mocy produkcyjnych i "nadzwyczajne" zyski staną się wspomnieniem - to oczywista oczywistość

Nadzwyczajne pewnie tak. Pytanie jakie będą zwyczajne.

Noc nowego pewnie nie będzie, ceny rosną, w firmie jest wszystko ok a na ruchy kursowe nie mają wpływu no i nie znają się na giełdzie a na skup akcji nie ma czasu.

Na xboxach też są problemy?

No opowiadał wcześniej bajki że nie o kasę mu chodzi puke_l

Ech ten Merc, widać że kasa to jednak kasa i nie ma sentymentów. Ja się trochę łudzę że jak np akcje poszły po 400 to będzie to jakaś podłoga.

Oni zebrali całą podaż do 510 a kurs przed fixami poleciał poniżej 500 to trochę tych zleceń się poustawialo. Ważne że papier zebrany i raczej szybko nie pójdzie w rynek jak brały fundy indeksowe.

Ja podobne maile wysyłałem do zarządu fluid sa obecnie w upadłości. Nawet w 4 oczy rozmawiałem z vice. Po nich to spływa. Jedynie czego się boją ale tylko trochę to doniesienia do Prokuratury i US bo tam to chyba ten tekst powinien trafić bo jeżeli to prawda to jawne wyprowadzanie kasy że spółki i działanie na jej niekorzyść.

Zobacz w rocznym czy podali ile ona jest warta w bilansie. Sprzedają za 5 mln więcej niż kupili to nie sądzę by wygenerowało to stratę. Trzeba poczekać na coś więcej na co gotówka pójdzie.

Zależy ille jest wyceniona w bilansie. Mi wychodzi ze gotówkowo po tej transakcji będą mieli więcej gotówki niż obecna cap. Pytanie co z nią zrobią bo na razie siedzą też na gotówce i pomysłu nie mają. Jak nie ma pomysłu to trzeba może przekazać ją akcjonariuszom, tym bardziej że tam sporo ubranych po 5. 80 jest w ostatniej emisji i ostatnio przy okazji wezwania za 3. 7 była awantura.

Problem będzie w razie kontroli. Kwoty raczej niewielkie to jak nie przesadził i tylko trochę zmniejszył podatek w morzu innych transakcji to nikt się z US nie przyczepi.

Przeciez wyraźnie mówili że będą inwestować w to co się znają. Ja do skupu akcji jestem zawsze sceptyczny. Zwykle on guzik daje. Top Glove skupuje akcje i spada tak samo jak reszta. Tym bardziej że free float nie jest w Mercu przesadnie duży.

Mają o tyle znaczenie jeżeli ta kasa nie zostanie przejedzona tylko reinwestowana i to skutecznie. Strategii faktycznie dalej nie ma, póki co jedynie ruszył sklep internetowy ale to za mało by coś powiedzieć. Póki co ceny rękawic nie zareagowały negatywnie na wieści o szczepionce i ja się tego trzymam. Jak zaczną spadać to trzeba spadać z akcji blah5

Te 200, 300 to ci wyszło z obliczeń, analiz czy tak se rzuciłeś? Póki co w tym roku miliard, w przyszłym podobnie. Mając 2 mld można zainwestować w coś co daje juz 200 mln dodatkowo rocznie.

pandorinium napisał(a):
Tylko że podwójne szczepienia w kwietniu wypadałoby powtórzyć na jesień. Niektórzy mogą chcieć poczekać, skoro latem nie jest tak straszny.

Przeciez kompletnie nie wiadomo jak długo ona chroni, co rozumieć przez te 90%. Teraz tak naprawdę 4 faza testów i za pół roku od zaszczepienia powiedzmy 5 milionów będzie wiadomo czy ona wogóle jest skuteczna. Ja bym sobie nie dał na tym etapie wstrzyknąć, tym bardziej że coś tam wymsklo się im o powikłaniach.

PS. Podobno nowe reko jest?

Ja jednak nie mam za grosz zaufania do tego co twierdzą firmy farmaceutyczne. Jesteśmy w środku albo i na początku drugiej fali a reakcja taka jakby za miesiąc bylo już po. Ceny rękawic póki co nie spadły ale fakt że lepiej mieć zdywersyfikowany portfel i grać jak rynek pozwala.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 12 czerwca 2021 00:20:49
Liczba wpisów: 577
[0,15% wszystkich postów / 0,34 postów dziennie]
Punkty respektu: 44

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,076 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło