pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomcio46

tomcio46

Ostatnie 10 wpisów
Dlatego kluczową kwestią jest mądre zainwestowanie tej gotówki tak by firma miała wysoki wskaźnik c/wk. Jakieś sygnały już wypuszczają ze szykowane są przejęcia. Miliardy gotówki przy de facto ujemnych stopach to marnowanie kapitału.

Radził sprzedać bo kurs był chyba powyżej reko?

Pytanie co zrobią z kasą. Jeszcze mają z poprzedniej emisji. Jak nie wiedzą co to niech oddadzą akcjonariuszom. Ostatnio trochę chcieli oddać ale fundy które brały emisję mocno kręciły nosem ze cena za niska.

To góra czy powrót do bazy Think

No zobaczymy jak będzie, zwykle jak jest euforia to mamy spadek. Teraz zewsząd fałszywe wyrazy współczucia Not talking to może jeszcze pójdzie Think

Ja mam pomysł że urządzenie to jeden wielki kit blah5

Ale to info chyba pojawiło się około godziny 16 i reakcji na kursie nie było?

cyberbronek napisał(a):
Na nikogo nic nie zwalam.
Napisałeś że spółka gra przeciwko akcjonariuszom - rozumiem że chodzi ci o to że nie maksymalizuje zysku w obecnym kwartale za wszelką cenę, kosztem korzyści i wzrostu w dłuższym okresie.

Napisałeś przecież coś o akcjonariacie że nie kuma genialnego posunięcia zarządzających XTB i zamiast akumulować papier zaczął go sprzedawać bo woli mieć spółki których takich zaskakujących ale być może genialnych posunięć nie robią salute

cyberbronek napisał(a):
Rynek zareagował jak zareagował. Nawet jeżeli uważamy że reakcja jest nieadekwatna do wyników to trzeba przyjąć ją z pokorą i dla mnie to lekcja na przyszłość.
Mam inne zdanie co do dodatkowych kosztów, traktuję ją jako inwestycję. Popatrzcie na wykresy przełom 2018/2019 to 4 kwartały z EBIT w okolicach break even, przychody ok.400mln. Z kolei w tym roku każdy kwartał to przychody na poziomie 800mln.
I na koniec to nie spółka gra przeciw akcjonariuszom, reakcja rynku świadczy raczej o tym jaki jest akcjonariat na tej spółce...

No najlepiej zwalić na akcjonariat że zamiast dokupywać po złych wynikach to zaczął sprzedawać.

Ale emocje wzbudza spółka blah5 Moim zdaniem wyniki po prostu zawiodły, coś tu nie zatrybiło. Czy wyjątkowo czy po prostu powrót do trendu z ostatniego kwartału 2019 to ciężko powiedzieć. Tłumaczenia że wynik słabszy bo coś tam zaksięgowano dodatkowo do mnie nie przemawia. Jak nie musieli to nie powinni księgować bo wiadomo było że jak będzie mniej niż za 3Q to się zwali i to ostro. To jak spółka gra przeciw akcjonariuszom to podziękować blah5

Co do tej liczby klientów to moim zdaniem bez podania danych ile z nich jest aktywnych to bez znaczenia. Sam założyłem sobie tam pomocniczy rachunek na wypadek jakby główny przestał działać skoro darmo jest. Na razie testuję te xStation ale póki co jakiegoś zachwytu nie podzielam. W statystyce jestem ale żadnych dochodów xtb nie przynoszę a jak zacznę handlować akcjami to same koszty. Chyba że nagle pewnego dnia jak zbiorą ileś tam klientów którzy aktywnie grają wprowadzą jakieś konkurencyjne prowizje. Tak to ma sens.

Wiadomo czemu podatek tak wysoki i po co rezerwa na wynagrodzenia? Gdyby nie to wynik netto byłby porównywalny do 3Q

Nie wiem czy obecny kurs jest ok czy nie, sporo tu Zarząd ma za uszami bo np. Zarząd Top Glove kupował akcje a Zarząd Mercatora upłynniał i to jeszcze pierwszym lepszym którzy dawali te 400 zeta. No ale fakt jest taki że mając zaledwie jedną fabrykę (czy tam dwie, zależy jak liczyć) proporcjonalnie zarabiają większą kasę niż konkurencja i wskaźnikowo (C/Z) są o wiele tańsi. Dopóki nie poznamy szczegółów strategii (strategia konkurencji jest znana - budujemy tyle fabryk ile się da) i nie będzie można oszacować co będzie w 2022 to raczej nikt z dużych nie zajmie długoterminowej pozycji. Może wejście w rękawice industrialne jak inni dalej będą robić medyczne to nie jest taki głupi pomysł na koniec pandemii jak gospodarki zaczną odbijać? Taka strategia miała być realizowana w tym roku i wg założeń firma miała już na tych industrialnych zarabiać konkretne pieniądze

Reasumując - jak kto uważa że jest tanio to korzystać z okazji thumbright

Jestem już trochę na giełdzie i prawdę mówiąc nie przypominam sobie by jakikolwiek skup akcji z rynku (a nie poprzez wezwania - chociaż tu też różnie jest) przyniósł kiedykolwiek jakąkolwiek korzyść drobnym inwestorom w postaci wzrostu kursu tak skupowanego papieru. Dla mnie to marnowanie pieniędzy - chyba że firma notowana jest grubo poniżej WK to wtedy logiczne jest że powinna przekazywać nadmiar gotówki akcjonariuszom (z tego założenia wychodził np. Capital Partners i co roku wezwania).

Jak można się dowiedzieć o dywidendzie skoro nie znamy oficjalnych wyników za 2020?

Jakim cudem jak obowiązywanie dłużej?

Tak naprawdę jeżeli z grubsza można oszacować zyski w tym i przyszłym kwartale to reszta jest wielką niewiadomą.Nikt tak naprawdę nie wie co będzie. A rynek nie znosi niewiadomych, dlatego fundy generalnie omijały z daleka. Zarząd też trochę dołożył, te nieszczęsne ABB zrobione na szybko, brak skupu akcji własnych (w sumie konkretnie nie podali dlaczego nie skupują - cena za niska? No jak - mówią że są warci więcej - to jak za niska?) i brak strategii w co zainwestować zarobione miliony (jak na razie to tylko powstał taki sobie sklep internetowy - widziałem lepsze).

Po mojemu jak prawie rok trzeba czekać na zamówienie takiego towaru jak gumowe rękawice to tej równowagi jeszcze nie ma blah5 Ale w zachwyt nie ma co wpadać bo widzimy jaki jest kurs.

rubik napisał(a):

Przy marży zysku netto na poziomie ponad 50% każdy kto może inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych - co się stanie z cenami (marżami) gdy produkcja z tych inwestycji wejdzie na rynek przy jednoczesnym spadku popytu (wygaśnięcie pandemii) - to jest perspektywa dwóch kwartałów - czy to aż takie trudne do przewidzenia?

Skoro takie to pewnie to są już narzędzia żeby to wykorzystać i solidnie zarobić.

krewa napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Akurat tym co wymieniłeś spółka się nie podoba od marca blah5

Poproszę o dowody.

18 maja 2020 16:49:38 przy kursie: 50,60 zł - omówienie sprawozdania finansowego, wnioski z niego są generalnie błędne

Wysłane: 20 maja 2020 20:17:53 przy kursie: 41,00 zł - całość nie wyglądała optymistycznie a trzeba było brać PKC

Wysłane: 24 maja 2020 10:41:19 przy kursie: 45,60 zł
Zgłoś do moderatora Cytuj
Zapewne patrzymy na różna wykresy.
Kurs nie powrócił do strefy konsolidacji, na wykresie tygodniowym mamy objęcie bessy, wymagające potwierdzenia, w układzie miesięcznym również nie mamy niczego pozytywnego, wbrew temu co piszesz

Serio, nie było nic optymistycznego?

No i była długa przerwa jak kurs zrobił 800%

Potem przystanek i znowu marudzenie

Wysłane: 24 lipca 2020 20:34:41 przy kursie: 349,00 zł - jak to odbiorca dyktuje warunki. Potem się jednak dowiedzieliśmy że jest wprost przeciwnie

Wysłane: 24 lipca 2020 22:44:43 przy kursie: 349,00 zł - jak to Mercator musi zjechać z marży

Potem się mi nie chciało szukać ale pamietam że kręcenie nosem też było. Nie ma MRC w waszym portfelu za 2020? Czemu?

Akurat tym co wymieniłeś spółka się nie podoba od marca blah5

Wszystko zależy teraz od tego czy mądrze zainwestują zarobioną kasę. Jak na razie zrobili tylko sklep internetowy z dosyć ograniczonym asortymentem. Gdzie się nie wchodzi tam rękawice.

yodyod napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):
Czy ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości. Jak można uznać ten wynik za słaby.

Niedźwiedź wiele osób będzie zwracało uwagę na spadek marż na poziomie netto i EBITDA w IV kwartale versus III. Na poziomie netto to spadek z 60 na 56,5℅. Będzie pytanie czy zatem już został osiągnięty peak, bo jeśli tak, to dalszy wzrost zysku kwatal do kwartału wymagać będzie dalszej dynamicznej zwyżki przychodów. Czy to realne?

Tym bardziej że sami w wywiadach i webinarach mówili że marże rosną. To gdzie to w wynikach?

Te webinary i wywiady prezesa napompowaly oczekiwania trochę więcej. No i spółka jednak przecieka jak sito bo ci co sypali wiedzieli juz wcześniej blah5

A wiadomo kiedy wersja na nextgeny?

Od rana nie można do tej ich aplikacji wejść, co tam sie dzieje?

O to trzeba patrzeć czy jakiś promocyjnych lokat nie otworzą thumbright

Jakie setki milionów. Przecież podali ze kiljadziesiąt

Dlatego ja sprzedałem na umowę cywilno prawną.
Tutaj to niemożliwe bo nie ma akcji. Ale nie szkodzi spróbować, najwyżej tdzeba będzie zrobić korektę PIT. W tym kraju nie ma jasnych przepisów. Realna strata na inwestycji przecież jest.

Mi skarbówka odpowiedziała wprost czy jak w końcu znikną mi z rachunku akcje zbankrutowanego Fluida to czy będę mógł odliczyć stratę. Nie ma transakcji nie ma straty. No ale w tym kraju co urząd to inna wykładnia, można spróbować odliczyć a potem jest jeszcze Izba Skarbowa.

Indiana92 napisał(a):
Ciekawe, sprzeczne informacje. Zarząd Mercatora i Top Glove twierdzi, że jeszcze daleka droga do wyhamowania cen a na allegro można już kupić taniej rękawice Mercatora, tak samo jak w linku podanym przez kolegę wyżej.

Nie zauważyłem żeby można było kupić taniej. Dalej 62-63 zł za czarne nitryle. Co do tej strony to dajcie spokój. Jakiś wałek jakich pełno w sieci. Tam nawet nie można wybrać rozmiaru zamawianych rękawic.

A wiadomo co z transakcjami zawartymi na 2 dni przed resolution? Moim zdaniem są ważne ale różne opinie tu są

Koszty finansowania gwałtownie się zmniejszą jak powygasają te promocyjne lokaty. Z systemami to też już nie taki problem, trzeba po prostu za to zewnętrznej firmie zapłacić i jeden weekend i po konwersji. W skali banku nie są to duże koszty. Pytanie czy tam nie ma innych trupów w szafie które były w kolejnych bilansach ukrywane. Np. jakość portfela kredytowego.

Niedawno pytałem się o to po znajomości w skarbówce. Ich stanowisko jest takie że musi być transakcja żeby można było wykazać stratę. Tak że np. Fluida który zbankrutował musiałem sprzedać na umowę cywilną. No ale co urząd to inna wykładnia to ja bym spróbował. Najwyżej trzeba będzie oddać.

Trochę ludzi się wystraszy i pewnie polikwiduje trochę tych lokat. Nie wiadomo też jaka była jakość portfela kredytowego dla małych firm które mocno odczuły epidemie.

Ciekawe jaka reakcja rynku będzie. Na początku pewnie jakieś koszty tak szybkiego przejęcia i trochę kłopotów ale niby ma obiecane jakieś dotacje. Z drugiej strony spora baza klientów w tym sporo małych firm które teraz robią bokami ale miejmy nadzieje ze na wiosnę epidemia trochę przygaśnie plus efekt szczepień. W dłuższym terminie chyba korzystne?

Tam tak wszystko powiązane, obligi też umorzone ze reszta się posypie jak domek z kart.

Tak naprawdę nikt nie wie jak ceny będą się kształtować za pół roku, czy zaczną spadać czy dalej rosnąć, czy szczepionki będą skuteczne na nową odmianę wirusa. A rynek nie znosi niepewności stąd taka cena a nie inna. Kto wierzy ze beda zarabiać ten miliard chociaż brutto w 2022 to trzyma i kupuje a kto nie ten szuka innych okazji.

rubik napisał(a):

Z podstaw ekonomii wiadomo, że gdy następuje skok popytu cena rośnie - równocześnie dokonywane są inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych (kto może chce zarobić więcej). Po zwiększeniu mocy (na co potrzeba czasu) cena zacznie spadać. Po wygaśnięciu epidemii pojawi się strukturalna (stała) nadwyżka mocy produkcyjnych i "nadzwyczajne" zyski staną się wspomnieniem - to oczywista oczywistość

Nadzwyczajne pewnie tak. Pytanie jakie będą zwyczajne.

Noc nowego pewnie nie będzie, ceny rosną, w firmie jest wszystko ok a na ruchy kursowe nie mają wpływu no i nie znają się na giełdzie a na skup akcji nie ma czasu.

Na xboxach też są problemy?

No opowiadał wcześniej bajki że nie o kasę mu chodzi puke_l

Ech ten Merc, widać że kasa to jednak kasa i nie ma sentymentów. Ja się trochę łudzę że jak np akcje poszły po 400 to będzie to jakaś podłoga.

Oni zebrali całą podaż do 510 a kurs przed fixami poleciał poniżej 500 to trochę tych zleceń się poustawialo. Ważne że papier zebrany i raczej szybko nie pójdzie w rynek jak brały fundy indeksowe.

Ja podobne maile wysyłałem do zarządu fluid sa obecnie w upadłości. Nawet w 4 oczy rozmawiałem z vice. Po nich to spływa. Jedynie czego się boją ale tylko trochę to doniesienia do Prokuratury i US bo tam to chyba ten tekst powinien trafić bo jeżeli to prawda to jawne wyprowadzanie kasy że spółki i działanie na jej niekorzyść.

Zobacz w rocznym czy podali ile ona jest warta w bilansie. Sprzedają za 5 mln więcej niż kupili to nie sądzę by wygenerowało to stratę. Trzeba poczekać na coś więcej na co gotówka pójdzie.

Zależy ille jest wyceniona w bilansie. Mi wychodzi ze gotówkowo po tej transakcji będą mieli więcej gotówki niż obecna cap. Pytanie co z nią zrobią bo na razie siedzą też na gotówce i pomysłu nie mają. Jak nie ma pomysłu to trzeba może przekazać ją akcjonariuszom, tym bardziej że tam sporo ubranych po 5. 80 jest w ostatniej emisji i ostatnio przy okazji wezwania za 3. 7 była awantura.

Problem będzie w razie kontroli. Kwoty raczej niewielkie to jak nie przesadził i tylko trochę zmniejszył podatek w morzu innych transakcji to nikt się z US nie przyczepi.

Przeciez wyraźnie mówili że będą inwestować w to co się znają. Ja do skupu akcji jestem zawsze sceptyczny. Zwykle on guzik daje. Top Glove skupuje akcje i spada tak samo jak reszta. Tym bardziej że free float nie jest w Mercu przesadnie duży.

Mają o tyle znaczenie jeżeli ta kasa nie zostanie przejedzona tylko reinwestowana i to skutecznie. Strategii faktycznie dalej nie ma, póki co jedynie ruszył sklep internetowy ale to za mało by coś powiedzieć. Póki co ceny rękawic nie zareagowały negatywnie na wieści o szczepionce i ja się tego trzymam. Jak zaczną spadać to trzeba spadać z akcji blah5

Te 200, 300 to ci wyszło z obliczeń, analiz czy tak se rzuciłeś? Póki co w tym roku miliard, w przyszłym podobnie. Mając 2 mld można zainwestować w coś co daje juz 200 mln dodatkowo rocznie.

pandorinium napisał(a):
Tylko że podwójne szczepienia w kwietniu wypadałoby powtórzyć na jesień. Niektórzy mogą chcieć poczekać, skoro latem nie jest tak straszny.

Przeciez kompletnie nie wiadomo jak długo ona chroni, co rozumieć przez te 90%. Teraz tak naprawdę 4 faza testów i za pół roku od zaszczepienia powiedzmy 5 milionów będzie wiadomo czy ona wogóle jest skuteczna. Ja bym sobie nie dał na tym etapie wstrzyknąć, tym bardziej że coś tam wymsklo się im o powikłaniach.

PS. Podobno nowe reko jest?

Ja jednak nie mam za grosz zaufania do tego co twierdzą firmy farmaceutyczne. Jesteśmy w środku albo i na początku drugiej fali a reakcja taka jakby za miesiąc bylo już po. Ceny rękawic póki co nie spadły ale fakt że lepiej mieć zdywersyfikowany portfel i grać jak rynek pozwala.

To chyba wątek Mercatora a nie jakiejś austriackiej spółki która już zresztą była wymieniana tu klika miesięcy temu? Prawda moderatorze?

Pytanie jak przeprowadzą skup. Jak branie z rynku to ta cena bez znaczenia. Wezwanie na 20k akcji trochę bez sensu.

Super, Mercator będzie od nich kupować Boo hoo!

Nie to nie jej zamrażanie tylko forma inwestycji. Zobaczymy jakie marże mają na dystrybucji przy oficjalnych wynikach. Banki dają okrągły zero procent to chyba dobrze ze gotówka pracuje.

Kapitał obrotowy to nie zjadanie zysków, to dobrze ze nie idą na lewarze jak np EEX tylko mają własne środki. Ja przypominam jeszcze jedno. Dotąd odpukać nikt z insajderów nie sprzedał ani jednej akcji a ostatnio trochę ich darmo dostali i już są w obrocie. Oni chyba najlepiej widzą jak idzie biznes?

Prezes dosyć sceptycznie wypowiadał się o budowie nowych linii ale tego nie wykluvczał. W sumie jak zarabiają sporo na dystrybucji to niech budują je inni. Może ma lepszy pomysł? Dowiemy się może już niebawem.

krewa napisał(a):
Jeżeli ktoś ma problem ze znikającymi postami, zapraszam do kontaktu na PW.

Jesteśmy przyzwyczajeni że nieprawomyslne posty wycina się a co dopiero krytykowanie bożków tego serwisu blah5

Marudzenie ze wynik byl zrobiony na sprzedazy zapasów było zarówno po 1 jak i 2 kwartale. Po tym już o dziwo nie ma.

No dobra chodzi mi o wycenę w przyszłości 3some No i przeżarcie kasy to dla mnie właśnie dywidenda

Dokładnie, ta analiza zakłada że zarząd nic nie robi oprócz przeżerania tej kasy.

Ja jednak jestem na stanowisku ze to rynek lepiej i bardziej racjonalnie wycenia spółki. Pisałem to przy cenie 50, 300 i piszę to teraz. Ile to dobrych wujków ostrzegało przy tych poziomach. No ale jak ktoś jest mądrzejszy od rynku...

Analityk BOś solidnie się już 2 razy pomylił, pomylił się już trochę mniej w szacunkach za 3 kwartał i sporo moim zdaniem w szacunkach za 4 kwartał. O kursie nie wspominam bo tu już wogóle byla katastrofa w prognozach. Ja nie sprzedawałem po tyle ile 2 razy już wycenił to chyba lepiej wyceniłem?Co do tego poziomu który prognozuje teraz to przecież juz mamy wyżej. Czas jak zwykle wszystko wyjaśni i może znowu ze wstydu bedzire zdejmował i tą reko blah5

anty_teresa napisał(a):
Pomylili się mniej niż choćby optymiści na forum...
Malezyjskie spółki mają zaplanowany wzrost mocy produkcyjnych.
I nie okaże się nic do końca roku, bo niezgodność wycen wynika nie z zysków za ten rok, nie z zysków za kolejny rok, ale z zysków po roku 2022 r. I to wtedy się okaże czy miał rację anal BOŚ, czy analitycy i inwestorzy w Malezji, gdzie wydaje się nie uwzględniać spadku cen rękawic po pandemii.

A gdzie niby optymiści na forum się pomylili? Ńo i zobaczymy kto lepiej wyda pieniądze, mercator czy malezyjczycy ktörzy robią to na lewary

Panowie z BOś już 2 razy porządnie się pomylil niedoszacowując ani zysku ani kursu to wyrocznią nie są. Niby w czym te malezyjskie spółki są lepsze od Mercatora? Jak zwykle się okaże do końca roku. Poza tym to chyba jedyna spółka w której po takich wzrostach póki co nikt z Zarządu nie sprzedał ani jednej akcji. A trochę ich z programu motywacyjnego dostali.

Tylko zauważ że marże jednak Mercator ma lepsze niż lider rynku. Poza tym miałem na myśli takie firmy jak Careplus czy Supermax bardziej zbliżone przychodami.

Wskaźnikowo wszystkie malezyjskie spółki wyceniane są przez rynek wyżej niż Mercator. U nas jak to u nas, ci co mieli tanio zrealizowali ogromny zysk. Jest taniej niż reko BOŚ to nie ma co płakać, trochę papiera się przemielilo. Co do reko to oni moim zdaniem niedoszacowali zysku za ten rok o co najmniej 10%. Ciekawe na ile by wtedy wycenili.

DonG napisał(a):
Piękne wyniki. Optymiści liczyli na 300 milionów, a średnia oczekiwań była chyba gdzieś w okolicach 250 milionów. Wyniki wyższe od "konsensusu", więc spodziewam się euforii na kursie, liczę na skok w okolice 900-1000 w najbliższych tygodniach. Te poziomy cenowe to będzie już moim zdaniem (fundamentalnie) świetny moment na sprzedaż, uwzględniając stosunek potencjału do ryzyka.

Mam jeszcze uwagę co do potencjału wynikowego w kolejnych kwartałach - wynik Q4 na pewno będzie rewelacyjny, ale wcale nie byłbym pewien, czy będzie lepszy od Q3. Wiemy, że równie istotny co segment produkcji dla wyników MRC jest segment dystrybucji. Na podstawie wstępnych wynikach widać wzrost kosztów (inna dynamika niż Q1 -> Q2), po części zapewne odpowiedzialny jest za to wzrost cen rękawic innych producentów sprzedawanych przez ten segment. A każda podwyżka cen przez np. Top Glove (uznawana niesłusznie za świetną wiadomość dla akcjonariuszy MRC) skutkuje koniecznością podwyższenia cen MRC również w dystrybucji, by zaledwie utrzymać wynik segmentowy. Oczywiście najwięcej zależy od kształtowania się cen na rynku.

W zasadzie i tak dla wyceny w długim terminie od bieżących wyników większe znaczenie od tego, czy jest obecnie 250 czy 350 milionów za kwartał, ma nowa strategia spółki i pomysły na wykorzystanie gotówki, na które ciągle czekamy.

To co pogrubiłem to nie jest prawdą. Każda wiadomość o podwyżce cen przez Top Glove jest jak najbardziej dobrą wiadomością bo oznacza że Mercator również podnosi ceny w swoim segmencie produkcyjnym (a jak widać po wynikach to malemu łatwiej to zrobić) A to segment produkcyjny ciągnie wynik. Co do dystrybucji Prezes w którejś wypowiedzi powiedział że wyższe ceny to też wyższe marże. Jak drożej kupują to drożej sprzedają - co widać po cenach rękawic lateksowych których nie produkują. Miesiąc temu kupowałem za 40, teraz za 50. Najważniejsze że przynajmniej w 2 kolejnych kwartałach zyski powinny być co najmniej powtarzalne - a w tym kwartale raczej zostaną przebite. Ja codziennie poświęcam godzinę na analizę cen na głównych rynkach i w przetargach. Ceny rosną, dostawy kontenerowe są w zasadzie wyprzedane na kwartały wprzód.Za 3Q kwartał w najbardziej optymistycznych wyliczeniach wychodziło mi 300 mln zysku. Takiego się nie spodziewałem. Oni znowu rozbili bank. To niewyobrażalna góra pieniędzy jak jeszcze weźmiemy pod uwagę EBIDTA.

Z powyższego wynika że na pełnych marżach będzie dopiero ten kwartał hello1

I znowu zaszokowali rynek. 350 netto

Tylko póki co nikt jej nie czytał tylko przekleja ploty blah5

Skąd w takim razie wiesz skoro nie jesteś klientem bojamam tam konto i nic nie widzę.

anty_teresa napisał(a):
Łendi napisał(a):
Nie wierzę, że reko jest tylko na 653 przy założeniu 900 milionów zysku. Przecież musieliby pokazać około 300 baniek za 3Q i ze 350 za 4Q. To kurs grubo w kierunku czterocyfrowym. Nie kupuje tego reko, rozumiem... można nie trafić PONOWNIE, ale 653 przy 900 bańkach?
Nieee

Po prostu ktoś wie jak się wycenia spółki, a inny myśli, że wycenia się je na bazie C/Z z jednego czy dwóch lat...

Ten ktoś się już mocno pomylił i to 2 razy. Poza tym żadnej rekomendacji na razie nie ma i komentujemy ploty. Wg mnie to jasne że przy zysku 300 za 2Q otwieramy się z ogromną luką na drugi dzień.

Dziś wyszła rekomendacja Supermax zakładająca podwojenie kursu to tak nie całkiem

Wdzialeś tą rekomendację? Skoro 900 mln zysku to prognoza kursu 650 trochę niedoszacowana blah5

A to podobno to z jakiego źródła?

Moim zdaniem tym razem pod siebie to zrobili żeby trochę się spienieżyć. Lepsze to niż sypanie w rynek jak na innych spółkach. Dlatego też powinno im zależeć na jak najwyższym kursie.

To czemu reakcja rynku taka a nie inna?

W detalu w sklepach jakieś paserski ceny. Paczki max po 20 sztuk powyzej 1 zł za sztukę albo i drożej. Zostaje po 55 zł za 100 sztuk w sieci. Ja monitoruję ceny w przetargach. To już powyżej 40 groszy za sztukę.

Takie drugie SCPFL się robi. Mieli zarabiać juz w tym roku a tu emisja za emisją.

Mój wpis zaraz zniknie to dodam jeszcze że prezes zapowiedział rozszerzenie dystrybucji by utrzymać co najmniej udział w rynku mimo zwiększenia produkcji przez konkurentów.

Ja bym tych prezesów tak mocno nie słuchał, mówi to co chcą usłyszeć udziałowcy.

Nie ma żadnej transmisji, mają dać na FB info jak już będzie po. Ta o 14 ma być transmitowana.

Jak zwykle rynek rozstrzygnie kto ma rację, może nie dzisiaj bo emocje i 2 konferencje Prezesa. Ale po szacunkach za 3Q.

Więcej towaru, większe przychody mimo niższej marży. Kij ma zawsze 2 końce blah5 Chyba konkurencja budując nowe fabryki to przewidziała?

anty_teresa napisał(a):

Ten wzrost mocy to nie mrzonki, tylko zapowiedzi największych branżowych spółek i to nie starty procesów inwestycyjnych tylko ich realizacja. Do końca 2019 r. Hartalega zbudowała już w nowym komplkesie 6 zespołów produkcyjnych z czego pracowało 5. W Q1 2020 miał być oddany ostatni, a kolejny w II połowie roku. To już się dzieje.

Ja z kolei czytałem że barierą jest dostęp do nitrylu syntetycznego którego produkcja się zwiększy dopiero po 2023 roku, to może inwestują w asortyment lateksowy którego Mercator już nie robi. Poza tym to świetna wiadomość dla samego Mercatora. Prezes mówił że barierą w rozwoju segmentu dystrybucji jest ograniczona podaż towaru. To raz. Po drugie skoro konkurencja inwestuje miliony w rozwój mocy produkcyjnych to wyszło im że te inwestycje się zwrócą. Czyli o ceny i marże można być spokojnym. Może małpowanie konkurencji nie jest najlepszym sposobem na zainwestowanie zarobionych pieniędzy? Tradycyjnie zobaczymy

Zobaczymy co powie jutro na konferencji. Po szacunkach było powiedziane ze zyski nie są jednorazowe. Z doniesień nie tylko Mercatora ale i konkurencji wynika za marże rosną. Top Glove miał bana na USA to bezpośrednio sprzedawać tam nie mógł. Kontrakt z Australią można założyć że tez jest wysokomarzowy. Zobaczy się, pewnie z rana wyprzedaż bo nerwy już puszczały kolarzom na koniec sesji.

W xtb szacunki nie były podawane przez firmę tylko przez akcjonariuszy blah5

Oby tylko wyniki były co najmniej równe szacunkowym. Półroczne chyba biegły musi im klepnąć i jest ryzyko że uprze się coś odpisać.

Jak spółka się w tym roku odniesie to jest to jak najbardziej wydarzenie tegoroczne.

absmak napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Każdy gra po swojemu. Ja założyłem sobie cenę wyjścia, mam brane bardzo tanio, nie biorę ślubu z żadnym papierem na lata to co mnie obchodzi co będzie za lat X. No ale jak ktoś ma inny sposób inwestowania i zarabia Realne pieniądze to szacun.

Czyli podtrzymuję to co napisałem - nie wierzysz w tę spółkę w perspektywie długoterminowej, co nie zmienia faktu, że swoje zarobisz i można pogratulować. Bo o to w tym ogólnie chodzi, aby zarabiać ;) Zobaczymy ilu z pozostałych chojraków będzie miało akcje tej spółki np. za równe 2 lata.

Ja ani wierzę ani nie wierzę bo w ogóle nie analizuję w takim zakresie czasu bo jest za dużo niewiadomych. Upieram się tylko że dla poziomu kursu w tym roku mają wpływ zdarzenia które się zadzieją w tym roku. I tylko tyle.

Nie, ja nie jestem OFE czy waren Buffet. Ja jestem leszczem który kupuje za góra 300k. I tak, wystarczy mi to co będzie w tym i następnym kwartale by sprzedać akcje z zyskiem.

Pan rynek, może mieć swoją i ja mam swoją. Dlatego przed wynikami za 2Q nie sprzedawałem bo Pan rynek jednak nie doszacowal i to sporo. Moim zdaniem dalej przeważa ostrożność i kurs jest niedoszacowany. Mnie tylko bawi trochę takie wróżenie z fusów co to będzie za 2 lata jak liczy się góra 3 miesiące i wyniki za ten kwartał.

No i to są właśnie brednie bo przyszłość jest nieznana. Skąd wiadomo ile potrwa pandemia? Rynek nie ma magicznej kuli. Podobnie przyszłość nie była znana przed wynikami za 2Q których nikt nie przewidział. W tym tutejsi spece od AF.

Ja przypominam oczywistą oczywistość king Ważny jest kurs w tym roku a nie poziom produkcji rękawic za 2 lata. Boo hoo!

Jest wyceniana akurat co do niepewnej przyszłości.

Zadajesz pytania na które można odpowiedzieć a skąd to do cholery mamy wiedzieć jak to poufne dane firmy. Sporo wyjaśnią podane wyniki za pierwsze półrocze, ostatnio sporo danych podali.

Mercator jest jeszcze dystrybutorem m.in Top Glove. Wszystkiego dowiemy się po raporcie półrocznym.

Główny fund który kontroluje spółkę nie wywalił ani sztuki. Ja też wierzę w spółki które mam w portfelu

Moderator:
Usunięto informację o transakcjach użytkownika

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 8 marca 2021 22:30:57
Liczba wpisów: 527
[0,14% wszystkich postów / 0,33 postów dziennie]
Punkty respektu: 36

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,963 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d