pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomcio46

tomcio46

Ostatnie 10 wpisów
Ja bym tych prezesów tak mocno nie słuchał, mówi to co chcą usłyszeć udziałowcy.

Nie ma żadnej transmisji, mają dać na FB info jak już będzie po. Ta o 14 ma być transmitowana.

Jak zwykle rynek rozstrzygnie kto ma rację, może nie dzisiaj bo emocje i 2 konferencje Prezesa. Ale po szacunkach za 3Q.

Więcej towaru, większe przychody mimo niższej marży. Kij ma zawsze 2 końce blah5 Chyba konkurencja budując nowe fabryki to przewidziała?

anty_teresa napisał(a):

Ten wzrost mocy to nie mrzonki, tylko zapowiedzi największych branżowych spółek i to nie starty procesów inwestycyjnych tylko ich realizacja. Do końca 2019 r. Hartalega zbudowała już w nowym komplkesie 6 zespołów produkcyjnych z czego pracowało 5. W Q1 2020 miał być oddany ostatni, a kolejny w II połowie roku. To już się dzieje.

Ja z kolei czytałem że barierą jest dostęp do nitrylu syntetycznego którego produkcja się zwiększy dopiero po 2023 roku, to może inwestują w asortyment lateksowy którego Mercator już nie robi. Poza tym to świetna wiadomość dla samego Mercatora. Prezes mówił że barierą w rozwoju segmentu dystrybucji jest ograniczona podaż towaru. To raz. Po drugie skoro konkurencja inwestuje miliony w rozwój mocy produkcyjnych to wyszło im że te inwestycje się zwrócą. Czyli o ceny i marże można być spokojnym. Może małpowanie konkurencji nie jest najlepszym sposobem na zainwestowanie zarobionych pieniędzy? Tradycyjnie zobaczymy

Zobaczymy co powie jutro na konferencji. Po szacunkach było powiedziane ze zyski nie są jednorazowe. Z doniesień nie tylko Mercatora ale i konkurencji wynika za marże rosną. Top Glove miał bana na USA to bezpośrednio sprzedawać tam nie mógł. Kontrakt z Australią można założyć że tez jest wysokomarzowy. Zobaczy się, pewnie z rana wyprzedaż bo nerwy już puszczały kolarzom na koniec sesji.

W xtb szacunki nie były podawane przez firmę tylko przez akcjonariuszy blah5

Oby tylko wyniki były co najmniej równe szacunkowym. Półroczne chyba biegły musi im klepnąć i jest ryzyko że uprze się coś odpisać.

Jak spółka się w tym roku odniesie to jest to jak najbardziej wydarzenie tegoroczne.

absmak napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Każdy gra po swojemu. Ja założyłem sobie cenę wyjścia, mam brane bardzo tanio, nie biorę ślubu z żadnym papierem na lata to co mnie obchodzi co będzie za lat X. No ale jak ktoś ma inny sposób inwestowania i zarabia Realne pieniądze to szacun.

Czyli podtrzymuję to co napisałem - nie wierzysz w tę spółkę w perspektywie długoterminowej, co nie zmienia faktu, że swoje zarobisz i można pogratulować. Bo o to w tym ogólnie chodzi, aby zarabiać ;) Zobaczymy ilu z pozostałych chojraków będzie miało akcje tej spółki np. za równe 2 lata.

Ja ani wierzę ani nie wierzę bo w ogóle nie analizuję w takim zakresie czasu bo jest za dużo niewiadomych. Upieram się tylko że dla poziomu kursu w tym roku mają wpływ zdarzenia które się zadzieją w tym roku. I tylko tyle.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 17 września 2020 07:56:05
Liczba wpisów: 435
[0,12% wszystkich postów / 0,31 postów dziennie]
Punkty respektu: 9

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,246 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d