pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kokospl

kokospl

Ostatnie 10 wpisów
Akurat ze wszystkich problemów jakie widzę to koszty związane ze wzrostem śmiertelności są ograniczone co widać w wynikach za Q4

A co ma PZU do wojny na Ukrainie?

Czy jest jakaś inna duza spółka z stabilnym DY=9% na GPW?

Tak to jest ryzyko ale mnie ten raport jakoś uspokoił - zarządowi na tym zależy, jeżeli chce utrzymać wysokie ROE

Poza tym zauważcie, ze Orlen (najbardziej upartyjniona spolka) tez wypłaci dywidende pomimo że de facto będzie musiała się zadłużyć żeby to zrobić

A niech spada, czym mocniej tym lepiej Boo hoo!
Kurs nie ma dla mnie wielkiego znaczenia przy stabilnej, wysokiej dywidendzie Whistle

Przecież Ci wyżej udowodniłem,że spółka ma środki by wypłacać te 7proc przez najbliższe 3 lata bez problemu
Jedyne ryzyko to zgoda KNF i zgoda skarbu państwa

Cytat:

Max na co na chwilę obecną zezwolił KNF to 4,16pln/akcję (100% za 2019 i 50% za 2020). Nie wchodzę w dyskusje jaka będzie finalna wartość. To trochę bezcelowe. Nie ma większego znaczenia, czy w tym roku będzie ~4 pln, a za rok 2 pln, lub układ 3+3 jak wspomniałeś. Tylko kwestia dyskonta tych dywidend z t+1. Tak czy owak, jeśli odejmiesz nawet tegoroczną i przyszłoroczną dywidendę to zostanie Ci x kapitału w spółce i rentowność tego kapitału powinno się oceniać. Zgodzisz się jednak, że obecna zyskowność, jak i ta zakładana w strategii aż tak bardzo nie pozwala na podtrzymanie tak wysokich dywidend w dłuższym okresie. Nie twierdzę, że tak nie będzie, ale pewność na giełdzie.... Ponadto, atrakcyjność tych akcji nie musi w takim ujęciu wyglądać mega super na tle innych spółek.

Nie jestem nadmiernym pesymistą. Zgadzam się, że pod kątem spółek dywidendowych jest to wciąż atrakcyjna spółka. Sugeruje tylko, że patrzenie tylko pod kątem DY może być zwodnicze.

Co do drugiego punktu:
Zakładając zgodę KNF. Pomijam też dywagacje nt. przyszłych zysków, którą przytoczyłeś. Grzecznie zasugerowałem nieco inny sposób spojrzenia na spółkę, który mam nadzieje nieco naświetliłem w pierwszym akapicie. Nie posądzam Cię o brak zrozumienia, który został przez niektórych użytkowników na tym wątku dzisiaj zaprezentowany.

Zakładam,że 3 zł. jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż 4 zł ale zgadzam się, że to bezcelowe

Jeśli chodzi o zyskowność to jak pisałem już wcześniej cel na 2024 w strategii uważam za zbyt konserwatywny i mało ambitny
W tym roku zaważyły odpisy księgowe na aktywach bankowych ale tych już w przyszłości nie będzie (wręcz uważam, że będzie pole do odwrócenia częściowo tych odpisów)
Spółka na pewno ucierpi na portfelu inwestycyjnym , natomiast nie widzę powodów do mocnych spadków zysków w kolejnych kwartałach

Ping pong nie wiem o co Ci chodzi kolego
1) W tym roku zakładam,że zostanie wypłacona dywidenda na poziomie 3 zl (50 proc. zysku za 2020 i 50 proc. zysku za 2021 ). A więc już z samego kapitału zapasowego spółka jest w stanie zapłacić taką samą dywidende w 2022!
2) Powiedzmy,że jestem aż za bardzo konserwatywny i zakładam że zysk w 2021 będzie taki sam jak w 2020 (choć mówiąc szczerze nie ma do tego podstaw bo odpisów na bankach nie przewiduje w tym roku) czyli dodatkowe 2.2 zł. /akcje które idzie na kapitał zapasowy bo wypłacamy dywidende z zysków z lat poprzednich (patrz pkt 1)

Dzielenie przyszłej dywidendy na 2 (bo w tamtym roku nie została wypłacona) to z perspektywy nowego akcjonariusza czysta groteska Not talking

W 2022 i kolejnych latach też może być dywidenda "za dwa lata"( wciąż wtedy będzie w kapitale zapasowym 50 proc. zysku z 2019 i 50 proc. zysku z 2020) więc może być to to 2.5-3 zł., a nie 1.5 zł. (jak to wyliczyłeś)
Poza tym żeby to miało sens musiałbyś być akcjonariuszem od 2020 obu spółek - ja tych spółek wcześniej nie miałem więc co mi z tego ,że Asseco wypłaciło w tamtym roku 3 zl. dywidendy? Teraz przy obecnym kursie PZU daje atrakcyjniejszy, stabilny DY

Niech będzie dywidenda na poziomie 3zl to i tak mega duży DY
Nie rozumiem tez zarzutu braku powtarzalności - spółka wciąż będzie miała 50% zysku z 2019 i 50% zysku z 2020...
IMO w tej chwili to najatrakcyjniejsza duza spółka dywidendowa na GPW

Ok cofam tamten post - przy takiej dywidendzie jak w tym raporcie to kurs będzie wyżej, dużo wyżej

Nie ma impulsów do wzrostów (dywidenda) wiec stawiam, że jednak będzie próba zejścia poniżej 30
No chyba ,że jednak zarząd się obudzi i coś w końcu zaproponuje

Ja nie widzę żadnych plusów
Bo co to za plus, że nie porzucą CP? To było oczywiste, że nie porzucą
Realnie spółka mocno straci na kapitalizacji i będzie musiała w konsekwencji rewidować swoje plany...

Lacznie 1.34 mld

Niestety coraz bardziej mam wrażenie, że nic nie jest w stanie ruszyć tu kursem
Rosnacy portfel zamówień, słaby zloty , stabilna dywidenda,same pozytywne rekomendacje

O ile w 2020 ta slabosc wynikała z odpisów na aktywa bankowe to z czego ma wynikac pogorszenie w tym roku i następnym?
Dalszych odpisów na bankach nie będzie przecież...
Wojna cenowa w ubezpieczeniach? Konsekwencje covidowe?

Nie znam żadnej prognozy ktora by zakladala zerowe stopy do 2024, a zarobki na kapitale są wręcz rekordowe w poprzednim roku
Zreszta nawet nie o to chodzi plan powinien być ambitny tak by zarzad ciężko pracowal na jego realizację, jeżeli dajemy sobie plan utrzymania tego co jest to niestety następuje stagnacja....

Czy ktoś jest w stanie z Was wytłumaczyć mi logicznie ten zakladany zysk 3.4 mld w w 2024 ? Przecie, to oznacza stagnacje - w 2019 zysk wyniósł 3.3 mld ...
Zreszta w tym roku gdybyśmy odjęli odpisy to zysk wyniósłby 3.1 mld
Sa 2 opcje:
1) PZU przewiduje dalsze odpisy na aktywa bankowe
2) Totalnie nie widza szans na dalszy rozwój

Bo w USa inwestorzy wiedza,ze w regionie w ktorym sa zloza wegla koksowego (Bowen) nie ma powodzi ;)

Ale stopy % sie nie zmienily

Pamietajcie,ze Manowska sama miala kredyt frankowy wiec ja jestem spokojny o wyrok Boo hoo!

Moze glupie pytanie ale jakim cudem portfel obligacyjny ma dobre wyniki gdy rentownosci rosna?

Nie bylaby i na pewno w najblizszym czasie takiego wezwania nie bedzie...
P. Solorz wie jak to robic, a te "powazne" fundy uwazaja widocznie ,ze obecna wycena godziwa ....

Nowego akcjonariusza? O kogo Ci chodzi?
Z potencjalnego wyjscia Asseco z GPW nie ma co sie cieszyc, to bylaby kolejna spolka z potencjalem i perspektywami, ktora by odeszla, oslabiajac tym samym i tak juz bananowa gielde...

Cyfrowy Polsat

Tez watpie ale po takich wynikach dalbym glowe,ze spolka mocno ruszy na polnoc i niestety nic z tego...
Bazowy scenariusz na dzis wg mnie to wyjscie z GPW , a do tego czasu marazm na tych poziomach cenowych - niezaleznie od wynikow i perspektyw

Ja nie zamierzam sprzedawac a jesli spadnie to nawet dokupie
Niestety obawiam sie ,ze spolka zniknie z gieldy wiec raczej nie bedzie to dlugoterminowa inwestycja
Nie zdziwilbym sie gdyby asseco opuscilo w20

Niestety Asseco doskonale pokazuje,ze GPW to nie jest dobre miejsce dla spolek...
Gdyby byla notwana w Niemczech to pewnie wycena bylaby 1,5-2 razy wieksza
Zapewne skonczy sie wezwaniem i wyjsciem z parkietu

Nie opor tylko wsparcie
Czaas na korekte jeszcze jest bo wyniki dopiero za 2 tyg. - pozniej spodziewam sie mocnego odbicia

PKP Cargo będzie na plusie w tym roku

Ale co Ty porównujesz kapitalizacje ubezpieczycieli działających globalnie, a PZU który na ten moment ogranicza się tylko do rynku polskiego (tak wiem, że prowadzi też działalność zagraniczną ale jest to marginalne) ?
PZU teoretycznie mógłby wyjść poza własny rynek, bo na własnym już nie dostanie zielonego światła na żadne przejęcia, tylko jak doświadczenie pokazuje inwestycje zagraniczne zazwyczaj okazuje się porażką…
Prawdę mówiąc ja oczekuje na solidną dywidendę ,a nie na mrzonki o podbiciu świata

Ryzyko polityczne oczywiscie jest, natomiast patrzac historycznie PZU ograniczala sie do wyplaty dywidendy
Oczywiscie byla repolonizacja PEO ale wtedy ryneknuwazal ze to zloty interes

Sentyment na spółce jest fatalny ,akcjonariusze już są wymęczeni i niestety taki marazm przewiduje ,że potrwa aż do wyników.
Generalnie PZU to nie jest papier dla ludzi codziennie przeglądający notowania i oczekujący dużych wzrostów...
Jak najbardziej po ludzku rozumiem ten sentyment , tylko jak odłożycie te emocje to co Wam się konkretnie w PZU nie podoba?
-Wyniki rekordowe (gdybyśmy odjęli "bezgotówkowe" odpisy na aktywa bankowe ,a zachowują się coraz lepiej)
-Dywidenda tylko raz nie została wypłacona przez rekomendacje KNF, w tym roku KNF dal zielone światło na wypłatę zysków z 2 lat !
-Akwizycja banków to rzeczywiście błąd ale zrobiony nie tylko za rządów PiS , również za rządów PO - w momencie ich przeprowadzenia rynek przyjął te ruchy pozytywnie

Co konkretnie Wam się nie podoba?
To, że PZU kupuje obligacje skarbowe? Kupuje bo tak wygląda biznes ubezpieczeniowy...
To, że PZU nie przedstawiło strategii? A kto dziś podejmuje decyzje na podstawie jakiś slajdów, które mogą się zmienić za rok gdy zmieni się zarząd?
T

Przeciez info o dywidendzie jeszcze nie ma
Natomiast wyjscie z w20 spowoduje,ze czesc funduszy ze wzgledu na ich specyfike bedzie musialo wyprzedac swoje udzialy

Wg mnie spolka spada pod rewizje w20 i mozliwe opuszczenie indeksu przez asseco

Dobra, to nie temat o PEO - w najgorszym razie PZU nie otrzyma dywidendy, dalszych odpisow nie przewiduje

Tymczasem sa kolejne dane o coraz to wiekszym zainteresowaniu ubezpieczeniami zdrowotnymi, tu jest ogromny potencjal

piu.org.pl/prywatne-ubezpiecze...

Pekao ma duzy potencjal wlasnie dzieki relatywnie malemu portfelowi frankowemu - zauwaz,ze ING praktycznie odrobila caly spadek.
Do niewielkiej podwyzki stop dojdzie juz w 2022 - taki jest dzis konsensus rynkowy

To wszystko prawda, sedziowie nie widza problemu ewidentnego konfliktu interesu
Pytanie jakie banki maja opcje by sie od tego odwolac?

Ale jakich tematow?
PEO zrobil tak duza rezerwe by zamknac temat frankow u siebie...
Jak widac rynek nie panikuje z tego powodu
Predzej czy pozniej dojdzie do podwyzek stop , a juz dzis dyskutuje sie o zmianie podatku bankowego - w perspektywie 2-3letniej PEO wroci do poziomow cenowych z akwizycji przez PZU

Dla PZU byloby problemem gdyby musieli wspierac kapitalowo swoje banki ale nie musi i nie bedzie musiec

No tak ale ta rezerwa PEO już całkowicie zawiera koszty ugód wg propozycji KNF , inne banki (poza ING) jeszcze tego nie odzwierciedliły
Co do dywidendy to 4zł. się nie spodziewam, pandemia wciąż trwa i zarząd może do kwestii buforów ekstremalnie konserwatywnie
Absolutne minimum jakiego oczekuje to 2.5 zł. , choć patrząc na wskaźniki kapitałowe wg mnie optymalna byłaby dywidenda na poziomie 3zł.

1) Tak banki, pojda na ugode bo alternatywa jest ciagnacy sie w czasie spor i coraz to wieksze rezerwy. Tylko ta kwestia nie dotyczy bankow PZU
2) PEKAO moglby teoretycznie przejac GNB w drodze resolution ale to nie jest raczej prawdopodobne. Dopiero co przejal IB
3) PZU odpali jak bedzie zapowiedz solidnej dywidendy bo to w duzej mierze ukroci narracje przepalenia tego kapitalu na projekty polityczne

Aktywa bankowe pzu maja minimalne pozycje w kredytach frankowych

Przeciez nic sie nie ruszylo - wciaz sie kreci wokol 30 i bedzie sie krecilo na tych poziomach az do wynikow
Wyniki i poziom dywidendy dopiero wskaza kierunek

Niby dlaczego ma być przykra niespodzianka?

ja myślę, że tu wiele się nie wydarzy aż do wyniku, a szkoda bo hossa w pełni...
stawiam na dywidendę na poziomie 3zł. i to powinno dać konkretny impulsów do wzrostów ale to dopiero na wiosne

Przypominam,ze PZU jest dzis notowany o 24 % nizej niz przed rokiem
Nie ma wzrostu dynamiki natomiast nie ma tez spadkow
Wyniki operacyjne sa mocne i tu jest chyba konsensus wsrod wiekszosci raportow analitycznych ktore przeczytalem
Aktywa bankowe stanowia balast ale pamietajmy,ze ewentualne straty sa stratami tylko i wylacznie papierowymi , one nie maja wplywu na poziom cashu w spolce ,a tym samym nie wplywaja na zdolnosc spolki do placenia dywidendy

Skad zalozenie,ze zbieraja mniej?

Szczepionki doslownie zaleja rynek pod koniec Q2 ale nie o tym mowa.
Sama sytuacja covidowa ma marginalny wplyw na branze ubezpieczeniowa ,a mozna nawet argumentowac ,ze ma pozytywny wplyw (tzn. mniej wypadkow drogowych, wieksze zainteresowanie ubezpieczeniem zdrowotnym)
Co do dywidendy to KNF dal zielone swiatlo juz

Co to znaczy sytuacja kowidowa?
O ile rok temu mozna bylo snuc takie scenariusze, tak dzis nie ma jakichkolwiek przeslanek do tego

Wiem juz ,ze jest szczepionka , wiemy,ze na szeroka skale szczepienia rusza w Q2, wiemy,ze po wielkanocy prawdopodobnie zniknie wiekszosc obostrzen ( tak jak w tamtym roku)

Jak dla mnie dywidenda poniżej 3zł. będzie rozczarowaniem
Nie widzę żadnych racjonalnych powodów dla których dywidenda miałaby być niższa...

Marze chyba powinny rosnac wraz ze spadkiem cen ropy, tzn. gdy cena ropy spada cena paliwa na stacji spada znacznie wolniej , a gdy ceny ropy rosna cena paliwa stacji rosnie tez znacznie wolniej

Niezbyt rozumiem dlaczego mialaby byc tak niska dywidenda szczegolnie w swietle slow zarzadu,ktory wielokrotnie deklarowal wyplate jak najwyzszej dywidendy...
Niezbyt rozumiem ten argument z czekaniem jak zagospodorowac kase .
Przeciez podajac wyniki nie musze deklarowac jeszcze kwote dywidendy

Mnie zastanawia cos innego , dlaczego PZU nie podaje szacunkowych wynikow niezaudytowanych wczesniej? To powinien byc standard na GPW
Podawanie wynikow za Q4 pod koniec Q1 to jest skandal i stwarza powazne ryzyko transakcji przez "lepiej zorientowanych"
Nie rozumiem czemu GPW i KNF na to pozwalaja...

Przeciez firma moze zapewnic laptopy sluzbowe i zablokowac strony internetowe

Dokładnie , dla mnie jedynym racjonalnym wyjaśnieniem relatywnej słabości PZU jest fakt,że spółka jest w koszyku "bankowym"
No i te oczekiwania analityków dot. dywidendy są za niskie

Domyslam sie,ze autorowi chodzi o to,ze fundy otworzyly kontrakty na spadki w zwiazku z czym nie pozwola na wzrosty az do wygasniecia tych kontraktowblackeye

Cytat:
Atak hakerów na CD Projekt wpłynie w krótkim terminie na tempo prac nad grami - prezes

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Taki komunikat jakos mnie nie uspokaja...

Sentyment do spolki jest jaki jest , odlegla prezentacja wynikow tez nie pomaga ...
IMO trzeba czekac na wyniki PZU i propozycje dywidendy

No ja i wielu znajomych dopiero zdecydowalo sie otworzyc rachunek w XTB.
Dlaczego nie zaraz gdy tylko pojawila sie zerowa prowizja?
Szczerze mowiac o tej promocji dowiedzialem sie dopiero w grudniu i do konca nie wierzylem,ze nie ma tu jakis haczykow i myslalem,ze to tylko promocja na krotki czas
Poza tym musialem zamknac czesc pozycji
Gdy zalozylem juz rachunek przekonalem 2 osoby w styczniu zeby tez to zrobili i prawdopodobnie jeszcze 1 klient w lutym zalozy rachunek w XTB - wszyscy dla ETFow i dzieki zerowej prowizji
Klientow bedzie przybywac tego jestem pewny, pytanie jak spolka to zmonetyzuje?

Dokladnie, ta oferta jest stala
Mnie i moich znajomych xtb nie skusi na cfd dlatego mam lekka awersje do tych liczb o nowych klientach
Byc moze sie myle i tego zycze akcjonariuszom doradzam tylko lekki sceptycyzm nad samym wzrostem klientow

Rif bo to nie jest tak,ze zaraz po promocji wszyscy od razu sie rzucaja...
Ja np. w styczniu dopiero zalozylem konto wlasnie pod zerowe prowizje na etfach

Ja i nikt z moich znajomych ktorzy w ostatnim czasie zalozyli konta (dla etfow i zerowej prowizji) nie mamy zamiaru korzystac z cfd wiec na nas spolka nie zarobi
Oczywiscie to nie miarodajna grupa ale trzeba uwazac z tym entuzjazmem ze wzgledu na liczbe nowych klientow

No ale z tych nowych klientow zalozylo konto by korzystac z zerowej prowizji tak jak np. Ja?

Lacza silne zwiazki zawodowe i sztywne wysokie koszty
Natomiast obecnie najwiekszym problemem jsw sa tragiczne umowy przez ktore sprzedaje wegiel taniej niz wartosc rynkowa

PiS rządzi już ponad 5 lat i kiedy doszło do takiej sytuacji w której PZU nie wypłaca dywidendy bo rządzący wolą inaczej wziąć środki ze spółki?
Jedyny rok bez dywidendy to rok w którym KNF blokuje wypłatę dywidendy, w tym roku dał zielone światło...

Ale to jest strata tylko ksiegowa ...
Dopoki banki nie potrzebuja wsparcia kapitalowego dopoty nie ma to znaczenia jesli chodzi o zdolnosci dywidendowe.
Co wiecej uwazam,ze PEO wyplaci w tym roku mala dywidende

Ale w jakim sensie bank ciazy?
Przeciez PZU wyplaci dywidende z zysku jednostkowego , a nie skonsolidowanego...
Uwazasz,ze banki beda potrzebowac wsparcia kapitalowego? Jesli tak to dlaczego?
Moim zdaniem dywidenda 2zl. to jest duze rozczarowanie, w sytuacji gdy nie ma zadnych akwizycji ani potrzeb inwestycyjnych, trzymanie duzego kapitalu przy zerowych stopach to glupota

A jakie sa wasze oczekiwania dywidendowe?

www.biznesradar.pl/a/96864,ost...

Cytat:
Analitycy temperują jednak oczekiwania. W opinii tych nam znanych, do akcjonariuszy PZU trafi w tym roku dywidenda w wysokości 2,07 zł na akcję.

Nie wiem skad zalozenie eps na poziomie 3zl. , bedzie wiecej

Dywidenda w tym i nastepnym roku mysle,ze bedzie co najmniej na poziomie 3zl.
Przy cenie 30 daje to DY=10% - nie jest to adekwatna wycena
No chyba,ze uznamy,ze aktywa bankowe beda potrzebowaly zastrzyku kapitalowego

Oczywiscie,ze czym nizej tym lepszy risk/reward
Tylko skoro jest ewidentnie slaba to po co kupowac po 29 skoro jest duze prawdopodobienstwo na 25

I tu jest wlasnie pies pogrzebany - jesli spolka nie rosnie gdy gieldy na swiecie bija kolejne szczyty to jest to po prostu marnotrawstwo kapitalu
Nie wierze tez ,ze spolka nie bedzie spadac gdy zacznie sie glebsza korekta
Do dywidendy jeszcze daleko i w miedzyczasie znow moze byc 25 zl.

Niestety PZU nie jest shortowany, ma mocne fundamenty - to tez nie nadaje sie do obecnej hossy

Przeciez to nie drobni ksztaltuja cene takiego giganta jak PZU a fundusze
Zapewniam Cie,ze w wiekszosc funduszy nie ma w glowie kilkuset %
Tez mam PZU i nie mam zamiaru sprzedawac, a wrecz przeciwnie - planuje zwiekszyc swoja pozycje
Rynek jednak czegos sie obawia , prawdopodobnie wyzszych kosztow ze wzgledu na covid i wojne cenowa na ubezpieczeniach - duzo powie nam Q4 , niestety na niego bedzie trzeba troche poczekac

Czyżby wojna cenowa stała za słabością PZU?
Cytat:
Końcówka zeszłego roku przyniosła kierowcom wyczekiwane mocne obniżki cen polis OC. Co więcej, te niskie ceny powinny się utrzymać w pierwszym kwartale, a może dłużej.

www.rp.pl/Ubezpieczenia/301189...

A dlaczego ma niby nie przynosic strat?
Jesli cala branza bedzie zwiekszac moce a popyt bedzie spadal to w pewnym punkcie rynek zostanie zalany rekawiczkami a cena spadniee ponizej BEP

GNB nie moze sobie pozwolic na taki model tworzenia rezerw - mnie tylko dziwi,ze audytor i regulator przymykaja na to oko...

yellowshadow napisał(a):
Porównanie bez sensu z innego względu. Jaki procent zysków wypłaca PZU a jaki wypłaciłby MRC. Przy tych procentach wypłat zysku jaki jest potencjał rozwoju wynikający z inwestycji, a tym samym jaki może to mieć wpływ na potencjał wzrostu kursu. Spółki na innych etapach rozwoju.

No właśnie cały problem z MRC jest taki,że to jest spółka która nie będzie poprawiać zysków (jak typowe "spółki wzrostowe") ,a gwałtownie je zmniejszać w kolejnych kwartałach - stąd też taka wycena ,a nie inna...

Inna branża, inna kapitalizacja ,inna płynność, inny akcjonariat - jednym słowem spółki totalnie nieporównywalne blackeye
Moim celem natomiast było pokazać, że DY nie jest jakiś ekstremalnie wysoki i bez trudu można znaleźć spółki z wyższą dywidendą nawet na GPW

Nawet niech bedzie 30 to i tak sporo mniej niz dywidenda na PZU , a wyniki (a tym samym powtarzalnosc DY) naszego nardowego ubezpieczyciela sa zdecydowanie bardziej stabilne

Mam nieodparte wrazenie,ze PZU cierpi przez banki ...
Branza ubezpieczeniowa jak dotad przeszla przez kryzys covidowy w miare sucha stopa ( oczywiscie smiertelnosc jest wyzsza , a stopa zwrotu z inwestycji w obligacje nizsza)
Tu stawiam,ze dopiero zapowiedz kwoty dywidendy zmieni sentyment

Z jednej strony obserwuje spolke pod katem inwestycyjnym ,a z drugiej po prostu mi jej zal.
Rezerwy sie koncza jak nie zaczna zarabiac to beda musieli sprzedawac aktywa i to w czasie w ktorym popyt na ich surowiec zaczyna byc ogromne, a na rynku europejskim sa praktycznie jedyna tego typu spolka...

Wegiel energetyczny jest bez znaczenia
Liczy sie tylko wegiel koksowy i zdolnosc zarzadu do renegocjowania umow/pozyskania nowych odbiorcow
Amerykanskie spolki to genialnie wykorzystuja , JSW jest jak dziecko we mgle czekajace az warunki znow beda normalne (Australia i Chiny dojda do porozumienia)

Jak myslicie czy JSW skorzysta na boomie na surowce?
Czy zarzad bedzie na tyle dobry by renegecjowac umowy w Europie i znalezc odbiorcow w Chinach?
Jak na razie mam wrazenie czytajac prezesa ,ze JSW czeka az konflikt Chin z Australia zostanie zazegnany...

Ale jak rozsadmie zainwestowac 1 mld?
Pojda w energie odnawialna?

W 2019 to byl zupelnie inny swiat - wyzsze stopy , szybki wzrost gospodarczy

Anty ale wiceprezesi odeszli bo uznali,ze to ruch na szkode spolki i ich akcjonariuszy - przynajmniej tak to rozumiem
Slabej jakosci portfel kredytowy, koszty restrukturyzacji ,koszty integracji systemow IT - zaden prywatny bank by w ten deal nie wszedl

Idea nie ma kredytow frankowych
Generalnie bank ma bardzo slaby portfel kredytowy i bardzo wysokie koszty finansowania ,a do tego sam proces fuzji bedzie kosztowny ze wzgledu na systemy IT

Ja tu nie widze zadnej wartosci dodanej dla PEO

Dla mnie to info jednoznacznie negatywne info i rezygnacje wiceprezesow mnie tylko w tym utwierdzaja
To wlasciwie przekresla szanse na dywidende

Po co Pekao ten bank?

Przy takiej redukcji to i tak bez wielkiego znaczenia

www.bnnbloomberg.ca/cyberpunk-...

Cytat:
Cd Projekt SA, the Polish video-game publisher of Cyberpunk 2077, was sued by an investor who claims the company misled him about the potential of the error-plagued game whose botched release this month caused shares to dive.

Kasa z answeara idzie na CDR Whistle

Problem w tym ,ze te nowe konsole beda szerzej dostepne dopiero za minimum pol roku...
Gra straci swoja "swiezosc"

Skoro w USA dobrze zareagowali na wyniki to nie ma podstaw by sadzic,ze jutro u nas nie bedzie podobnie , a nawet lepiej ze wzgledu na short squeeze

Dodatkowe 5 mln do konca roku jest calkowicie nierealne
Pamietajcie,ze mozna bylo zwrocic gre do 21.12 , raport jest do 20.12
Generalnie kazdy kto chcial sobie pograc i zwrocic to zrobi to w ostatni dzien

No ale prognoza analitykow chyba zaklada sprzedaz do konca roku ?

A co z tym wynikiem nie tak? Moim zdaniem te prognozy sa jak najbardziej realistyczne

Nie wierze w redukcje mniejsza niz na Dadelo
Tym bardziej wkurza mnie te zamrozone srodki gdy tyle jest okazji inwestycyjnych

Mysle,ze dalej wiekszosc nie rozumie ,ze sprzedaz nie jest w tej chwili najistotniejsza
Tu chodzi o reputacje i ryzyko odplywu talentow przez zla organizacje pracy

Nie , nie mam zamiaru sie wycofywac
Po prostu nie wiedzialem,ze mozna zmienic proporcje oferty ustalonej w prospekcie - to jest ryzyko ktorego nigdy nie bralem pod uwage

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 14:00:46
Liczba wpisów: 1 612
[0,43% wszystkich postów / 0,41 postów dziennie]
Punkty respektu: 25

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,177 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,28% +32 056,77 zł 52 056,77 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d