pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kokospl

kokospl

Ostatnie 10 wpisów
Ja myślę że HF gra pod awantury ZZ
Jeżeli chodzi o ceny węgla to i tak dla JSW benchmarkiem są kontrakty australijskie a one przez bana są na rekordowym dyskoncie względem kontraktów Chińskich
Nawet jeżeli ceny w Chinach spadną to niekoniecznie będzie miało to wpływ na kontrakty australijskie
Jeżeli fund chciałby grać stricte na spadek surowców to naturalnym wyborem byłby KGHM (choćby że względu na płynność i dostępność)

Gdyby cena węgla poleciała to te zachowanie kursu miałoby swoje podstawy
Natomiast ceny węgla I koksu są powszechnie dostępne więc każdy widzi że coś tu się nie zgadza - spadające jsw przy rosnącym węglu- w takim środowisku to oczywiste, że drobni kupują

A ci analitycy tam piszą w swoich rekomendacjach?
Oni w ogóle zauważają jakie są dzis ceny?

Akurat ceny koksu I węgla koksowego są bardzo wysoko że względu na ograbiczona podaż i silny popyt
www.metalbulletin.com/Article/...

Ujawnił się short na JSW
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Warrior nurkuje bo tam trwają strajki
Poczytaj sobie bo dramatycznie to wygląda

eu.montgomeryadvertiser.com/st...

Ceny są powiazane ale nie jest to jakiś matematyczny algorytm- zauważ że dyskonto w stosunku do benchmark jest inne

Ceny już przebiły $172 teraz pytanie na ile zarząd jest kompetentny i potrafi wymusić podwyżkę na swoich klientach
Bo jeżeli sprzedają po 130 to nic z tego nie będzie

Na razie prezes nic nie udowadnila
Nie rozumiem dlaczego tak upiera się przy pozostaniu przy obecnej formule cenowej

Czy taki duży spread nie jest genialna okazja dla takich krajów jak np. Indonezja czy Wietnam?
Kupujesz z Australii po 160 i sprzedajesz po 300 - nawet wliczając w to koszty transportu to przecież super biznes

Jsw to węgiel koksowy i koks ,a ten jest indeksowany do australijskiego TSI coking coal

Ale co Ty z tymi Chinami? W Q1 tez ceny w Chinach były w okolicach 250$ i co z tego skoro nie są one brane przy uwzględnieniu ceny przez jsw(sprzedawali średnio po 109$)?

Nie do końca, spółka przeciez nie jest zobowiązana do sprzedaży wszystkiego po danej cenie , a klient do kupna - stąd właśnie mamy kwartały gdzie rosną zapasy i kwartały gdzie zapasy spadają.
Fundamentalnym błędem była wyprzedaż tych zapasów po cenach z Q1 - spółka ma wystarczająca płynność by przeczekać niekorzystne ceny i sprzedać w momencie gdy te ceny już będą na poziomach zadowalających (jak w tym miesiącu)

Jeżeli wzrost ceny na rynku węgla i koksu nie ma przełożenia na wzrost jsw to znaczy, że rynek uważa,że spółce nie uda się przerzucić wzrostu cen na swoich klientów (czyli sprzedaje poniżej ceny rynkowej)

Zobaczymy czy zaraz nie zaczną straszyć strajkiem...
Reko santandera też popsuła sentyment

Tak kupują Chiny od Chińskich spółek, nawet Chińczycy nie placa tyle za węgiel z Mongolii, Rosji czy USA...

Nie wystrzeli w okolice 200 bez zdjęcia banu z Chin

Przy tych cenach jakie są już będzie zysk
Natomiast nie taki jakby zarząd odszedł od indeksowania kontraktów do TSI australian coking coal

No to poczekasz na Q2 i będziesz rozczarowany
Sprzedają po cenach benchmarku czyli australian coking coal

Ale w co nie uwierzysz? Popatrz na wyniki za Q1
Zarząd to jest katastrofa niestety

No właśnie głównym zarzutem do zarządu jest to,że nie wykorzystują tego co się dzieje na rynku stali
Zamiast cieszyć się z dużego popytu po zanizonych cenach powinni ostro negocjować podwyżki cen wykorzystując sytuację makro i fakt,że są de facto monopolistami na rynku

Liczy się jedno : cena węgla koksowego i koksu
Spółka powinna wymusić podwyżki mając pod uwagę to co się dzieje na rynku stali i to ,że jest monopolista na kontynencie a koszty transportu szybują (stąd klienci nie będą chętni do zamówień z Australii) - renta geograficzna

Nie powinni sprzedawać za wszelką cenę, poniżej kosztów wydobycia bo to absurd

Pomylił koks z węglem koksowym
Nawet w Chinach węgiel koksowy jest po ~300$
Tu masz kontrakty na australijski węgiel koksowy:

www.barchart.com/futures/quote...*0/futures-prices

.jak widać obecnie to $161 a jeszcze niedawno (miesiąc temu?) było to $120

Pamietaj ,że tu mowa o koksie a nie o węglu koksowym
W Q1 o ile pamiętam było to $350 wiec możliwe że dziś jest znacznie wyżej szczególnie, że tam nie mają ograniczenia w postaci długoterminowych umow indeksowanych do kontraktów austrakijskich

Dzięki Bogu juz jutro te wyniki- spółka juz tak zamula,że nie ma nawet sprawdzać notowań

No ale wyższe stopy sprzyjają również PZU poprzez swoje aktywa bankowe i poprzez portfel obligacji (reinwestowane na wyższych odsetkach)

Czym niżej kurs tym wyzsza DY - PZU to jest fenomen jeśli chodzi o wielkość spółki i stopę dywidendy i to nie tylko na skalę GPW ale globalnie
Mimo wszystko obstawiam, że po wynikach byki spróbują ruszyć na północ
Obecna wycena PKOBP wygląda absurdalnie przy wycenie PZU

4% w środowisku zerowych stóp to kolosalna różnica
Powiedzmy sobie szczerze spółka nie ma wpływu na wycenę rynkowa ale ma wpływ na wyniki i dywidende
Absurdalna wycena uwiarygodniona dwucyfrowym DY w środowisku zerowych stóp nie jest do utrzymania w średnim terminie
Niestety lokalne fundy nie mają kapitału i sytuacja wygląda jak wygląda

25 zł to moje marzenie blackeye
Można by było się porządnie oobkupic i brac dywidendy co rokuDancing
A w dodatku aktywa bankowe dynamicznie rosną, prawdopodobnie jeszcze w tym roku spółka otrzyma dywidende z PEO

Oczywiście to był skrót myślowy
Chodzi o to by by bilans prezentował wartość godziwą aktywów, a z całą pewnością obecnie aktywa bankowe są zanizone

Czy w związku z istotnym wzrostem wyceny aktywów bankowych można oczekiwać odwrócenia odpisów?

Dopóki dopóty rosną ceny węgla koksowego to ja jestem spokojny salute
Po cichu liczyłem dziś na panikę

Policzyłeś czy strzeliłeś sobie?

Ja myślę, że przyczyną niemocy pzu jest rajd na rentownościach obligacji

Mi tam są na rękę spadki przy takiej dywidendzieblackeye
Dokupuje sobie spokojnie pakieciki i co roku na jesień będę bral przyzwoita dywidende - generalnie czym niższa wycena i im wyższa dywidenda tym lepiej dla mnie

Węgiel mocno odbija juz po 128,a w kolejnych miesiącach jeszcze wyżej

Wg mnie kolejne przełożenie i zapytanie KNF i NBP jest skrajnie niekorzystne dla spolki - odkładanie terminu to marazm w sądach więc tym samym ciężej o nowych klientów, a samo orzeczenie będzie uwzględniać opinie dot. skutków ekonomicznych czyli będzie szło w kierunku ugody KNF

www.tradingview.com/symbols/NY...
Tu masz cenę- w końcu odbiła

Koks to tylko połowa przychodów, na węglu koksowym maja stratę
W q2 może będzie niewielki plus ale też bez szalu - ich cała hossa ominie poprzez beznadziejne kontrakty na węgiel

Ciekawe kiedy powiedzą co z dywidenda?
Może już ktoś coś wie i skupuje?

Widzi to na notowaniach chińskich kontraktach , niestety nie doczytał, że jsw ma kontrakty indeksowane do australijskiego TSI
Będzie zaskoczenie jak w Q1 JSW zaraportuje strate

Widzi to na notowaniach chińskich kontraktach , niestety nie doczytał, że jsw ma kontrakty indeksowane do australijskiego TSI
Będzie zaskoczenie jak w Q1 JSW zaraportuje strate

A dlaczego allegro tu zadebiutowało?

Tylko, że IPO ALLEGRO zakończyło się sukcesem i tu może być podobnie

Po 1) o sukcesie oferty zdecydują nie indywidualni a instytucjonalni
Po 2) huuge miał być pewniakiem , a jeśli chodzi o pepco to jeszcze 1 opinii dobrej nie przeczytałem.
Wszechobecna krytyka "absurdalnie drogo" "skompromitowany akcjonariusz pod ścianą będzie sypal"
Trochę to przypomina okres gdy ALE wchodził na GPW
Po 3) Samo Pepco ma o wiele większy potencjał niż np. dino- cena czyni cuda , szczególnie w środowisku szalejącej inflacji
Po 4) Instytucjonalni to nie są idioci , właściciel musi ich przekonać, że te IPO da zarobić, a po ostatnich debiutach zapewne będą zdecydowanie bardziej ostrożni

Tylko czy niska cena instytucjonalnych nie będzie oznaką możliwego słabego popytu na debiucie ?

Ja gram pod IPO więc generalnie dla mnie długoterminowa analiza nie ma znaczenia
Z reguly IPO jest udane gdy jest negatywny sentyment tak jak tu czy jak było w przypadku choćby allegro.
Dlaczego się cieszę,że dosłownie wszędzie można przeczytać negatywne opinie? Bo redukcja będzie mniejsza
Dlaczego uważam, że popyt dopiszę? Ze względu na wielkość spółki i fakt,że znajdzie się we wszystkich glownych indeksach dla największych spółek

Cieszy mnie ta cisza i niechęć do tego IPO że wszystkich stron
Być może w końcu redukcja nie będzie tak wysoka Think

Czyli co nie będzie dywidendy bo PZU będzie kupować obligacji?

Nie jest to raczej możliwe- to są kontrakty wieloletnie, nie można nagle pójść i powiedzieć,że nam się umowa nie podoba
Przy nowych kontraktach mogli by zmienić algorytm tak by uwzględniał tez Dallian coking coal ale nie wiem czy zarząd w ogóle to rozważa

Zarzad PZU to chyba tylko zabiera głos raz na kwartal - podczas wynikow blackeye
W dywidende PEO w tym roku nie wierzę, nie będzie zgody KNF

A niby dlaczego do końca maja nie ma wyjścia?

Wg mnie generalnie rynek już ma dość czekania na rekomendacje dywidendy i stąd te słabsze zachowanie pzu

Z perspektywy pzu to nie ma wielkiego znaczenia
PEO i Alr maja niewielki portfel kredytów CHF
Natomiast slabosc PZU boli bo spółka powinna lepiej się zachowywać niż banki
Jak wygląda wrażliwośc portfela obligacji na krzywa rentowności ?
Zauważcie, że rentowność dzis dość mocno wzrosła

Po dzisiejszym dniu zaczynam mieć wątpliwości ws. dywidendy...
Pomimo euforii na bankach i wzrostach na peo i alr to PZU stoi w miejscu
Być może ktoś już coś wie w tej sprawie i stąd ta niemoc? Ciężko mi znaleźć jakieś racjonalnie argumenty

Jedno jest pewne: Sędziowie nie odpuszcza i nasz sektor bankowy jeszcze długo będzie czuł tego konsekwencje

A jeśli chodzi o PZU to tak naprawdę w maju powinna się rozstrzygnąć kwestia dywidendy i to będzie kluczowe dla kursu

Oj płynie, sądy rozmontowują sektor bankowy w którym PZU ma duza czesc aktywów...
Lekcewaznie długoterminowych skutków takiej linii orzeczniczej to ogromny błąd

A ile z tych składek przypada na pzu? Śmiem twierdzić, że znacznie mniej niż polowa

A skąd ten zysk netto w zeszłym roku? Był jakiś zwrot podatku?

Bezsensu dyskusja
Jeśli chodzi o dywidende to żadna tajemnica że PZU stać na dywidende , wystarczy sprawdzić wskaźniki kapitałowe
Cały problem w tym, że pomimo zgody KNF wciąż nie ma żadnej deklaracji że strony zarządu i tu zaczynają się spekulacje dlaczego...
Dopóki zarząd nie podejmie decyzji dopóty kurs nie ruszy - istnieje ryzyko, że p. Sasin może mieć inny pomysł jak zagospodarować te srodki

A jakie znaczenie ma rating kredytowy dla akcji? To nie wątek o obligacjach

A czemu spółki skarbu państwa maja nie konkurować?
Orlen kolej choćby konkuruje z pkp cargo ...
Konkurencja była jest i będzie- nie widzę w tym nic złego

Niestety wygląda to slabo , nie wiem dlaczego zarząd mamił akcjonariuszy skupem- ani o skupie ani dywidendzie nie może być mowy

Każdy kolejny tydzień bez propozycji dywidendy to kolejny tydzień teorii spiskowych , a to oczywiście nie sprzyja wzrostom
Popatrzcie na PKOBP pomimo że w przeciwieństwie do PZU nie otrzymali zgody KNF to już zapowiedzieli skup akcji

Przeciez cena zależy od popytu instytucjonalnych a nie indywidualnych

Covid nie ma żadnego wpływu na wypłatę dywidendy

Czy jest choć jedna przesłanka by zakladac brak dywidendy?
Wszystkie znaki na niebie pokazują,że zarząd zaproponuje dywidende 3zl

Po 1) Nie ma żadnego powodu dlaczego PZU miałaby nie wypłacić dywidende. Zarząd wielokrotnie to podkreślał a KNF dal zielone swiatlo.
Po 2) Tak 3zl dywidendy będzie znaczyć mniej co roku tak samo jak zainwestowany kapitał w te akcje

PZU w dłuższym okresie obroni się dywidenda
Totalnie nie rozumiem czemu zarząd wciąż unika tego tematu ale prędzej czy później będzie komunikat w tej sprawie

Mylisz koksem z węglem koksowym
Tak cena koksu czy rudy żelaza wzrosły znacznie, niestety cena węgla koksowego nie..

Przeciez ceny węgla wciąż szorują po dnie
W Q2 nic nie zapowiada na poprawę
www.tradingview.com/symbols/NY...

Pytanie kiedy będzie rekomendacja zarządu dot. dywidendy

Akurat ze wszystkich problemów jakie widzę to koszty związane ze wzrostem śmiertelności są ograniczone co widać w wynikach za Q4

A co ma PZU do wojny na Ukrainie?

Czy jest jakaś inna duza spółka z stabilnym DY=9% na GPW?

Tak to jest ryzyko ale mnie ten raport jakoś uspokoił - zarządowi na tym zależy, jeżeli chce utrzymać wysokie ROE

Poza tym zauważcie, ze Orlen (najbardziej upartyjniona spolka) tez wypłaci dywidende pomimo że de facto będzie musiała się zadłużyć żeby to zrobić

A niech spada, czym mocniej tym lepiej Boo hoo!
Kurs nie ma dla mnie wielkiego znaczenia przy stabilnej, wysokiej dywidendzie Whistle

Przecież Ci wyżej udowodniłem,że spółka ma środki by wypłacać te 7proc przez najbliższe 3 lata bez problemu
Jedyne ryzyko to zgoda KNF i zgoda skarbu państwa

Cytat:

Max na co na chwilę obecną zezwolił KNF to 4,16pln/akcję (100% za 2019 i 50% za 2020). Nie wchodzę w dyskusje jaka będzie finalna wartość. To trochę bezcelowe. Nie ma większego znaczenia, czy w tym roku będzie ~4 pln, a za rok 2 pln, lub układ 3+3 jak wspomniałeś. Tylko kwestia dyskonta tych dywidend z t+1. Tak czy owak, jeśli odejmiesz nawet tegoroczną i przyszłoroczną dywidendę to zostanie Ci x kapitału w spółce i rentowność tego kapitału powinno się oceniać. Zgodzisz się jednak, że obecna zyskowność, jak i ta zakładana w strategii aż tak bardzo nie pozwala na podtrzymanie tak wysokich dywidend w dłuższym okresie. Nie twierdzę, że tak nie będzie, ale pewność na giełdzie.... Ponadto, atrakcyjność tych akcji nie musi w takim ujęciu wyglądać mega super na tle innych spółek.

Nie jestem nadmiernym pesymistą. Zgadzam się, że pod kątem spółek dywidendowych jest to wciąż atrakcyjna spółka. Sugeruje tylko, że patrzenie tylko pod kątem DY może być zwodnicze.

Co do drugiego punktu:
Zakładając zgodę KNF. Pomijam też dywagacje nt. przyszłych zysków, którą przytoczyłeś. Grzecznie zasugerowałem nieco inny sposób spojrzenia na spółkę, który mam nadzieje nieco naświetliłem w pierwszym akapicie. Nie posądzam Cię o brak zrozumienia, który został przez niektórych użytkowników na tym wątku dzisiaj zaprezentowany.

Zakładam,że 3 zł. jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż 4 zł ale zgadzam się, że to bezcelowe

Jeśli chodzi o zyskowność to jak pisałem już wcześniej cel na 2024 w strategii uważam za zbyt konserwatywny i mało ambitny
W tym roku zaważyły odpisy księgowe na aktywach bankowych ale tych już w przyszłości nie będzie (wręcz uważam, że będzie pole do odwrócenia częściowo tych odpisów)
Spółka na pewno ucierpi na portfelu inwestycyjnym , natomiast nie widzę powodów do mocnych spadków zysków w kolejnych kwartałach

Ping pong nie wiem o co Ci chodzi kolego
1) W tym roku zakładam,że zostanie wypłacona dywidenda na poziomie 3 zl (50 proc. zysku za 2020 i 50 proc. zysku za 2021 ). A więc już z samego kapitału zapasowego spółka jest w stanie zapłacić taką samą dywidende w 2022!
2) Powiedzmy,że jestem aż za bardzo konserwatywny i zakładam że zysk w 2021 będzie taki sam jak w 2020 (choć mówiąc szczerze nie ma do tego podstaw bo odpisów na bankach nie przewiduje w tym roku) czyli dodatkowe 2.2 zł. /akcje które idzie na kapitał zapasowy bo wypłacamy dywidende z zysków z lat poprzednich (patrz pkt 1)

Dzielenie przyszłej dywidendy na 2 (bo w tamtym roku nie została wypłacona) to z perspektywy nowego akcjonariusza czysta groteska Not talking

W 2022 i kolejnych latach też może być dywidenda "za dwa lata"( wciąż wtedy będzie w kapitale zapasowym 50 proc. zysku z 2019 i 50 proc. zysku z 2020) więc może być to to 2.5-3 zł., a nie 1.5 zł. (jak to wyliczyłeś)
Poza tym żeby to miało sens musiałbyś być akcjonariuszem od 2020 obu spółek - ja tych spółek wcześniej nie miałem więc co mi z tego ,że Asseco wypłaciło w tamtym roku 3 zl. dywidendy? Teraz przy obecnym kursie PZU daje atrakcyjniejszy, stabilny DY

Niech będzie dywidenda na poziomie 3zl to i tak mega duży DY
Nie rozumiem tez zarzutu braku powtarzalności - spółka wciąż będzie miała 50% zysku z 2019 i 50% zysku z 2020...
IMO w tej chwili to najatrakcyjniejsza duza spółka dywidendowa na GPW

Ok cofam tamten post - przy takiej dywidendzie jak w tym raporcie to kurs będzie wyżej, dużo wyżej

Nie ma impulsów do wzrostów (dywidenda) wiec stawiam, że jednak będzie próba zejścia poniżej 30
No chyba ,że jednak zarząd się obudzi i coś w końcu zaproponuje

Ja nie widzę żadnych plusów
Bo co to za plus, że nie porzucą CP? To było oczywiste, że nie porzucą
Realnie spółka mocno straci na kapitalizacji i będzie musiała w konsekwencji rewidować swoje plany...

Lacznie 1.34 mld

Niestety coraz bardziej mam wrażenie, że nic nie jest w stanie ruszyć tu kursem
Rosnacy portfel zamówień, słaby zloty , stabilna dywidenda,same pozytywne rekomendacje

O ile w 2020 ta slabosc wynikała z odpisów na aktywa bankowe to z czego ma wynikac pogorszenie w tym roku i następnym?
Dalszych odpisów na bankach nie będzie przecież...
Wojna cenowa w ubezpieczeniach? Konsekwencje covidowe?

Nie znam żadnej prognozy ktora by zakladala zerowe stopy do 2024, a zarobki na kapitale są wręcz rekordowe w poprzednim roku
Zreszta nawet nie o to chodzi plan powinien być ambitny tak by zarzad ciężko pracowal na jego realizację, jeżeli dajemy sobie plan utrzymania tego co jest to niestety następuje stagnacja....

Czy ktoś jest w stanie z Was wytłumaczyć mi logicznie ten zakladany zysk 3.4 mld w w 2024 ? Przecie, to oznacza stagnacje - w 2019 zysk wyniósł 3.3 mld ...
Zreszta w tym roku gdybyśmy odjęli odpisy to zysk wyniósłby 3.1 mld
Sa 2 opcje:
1) PZU przewiduje dalsze odpisy na aktywa bankowe
2) Totalnie nie widza szans na dalszy rozwój

Bo w USa inwestorzy wiedza,ze w regionie w ktorym sa zloza wegla koksowego (Bowen) nie ma powodzi ;)

Ale stopy % sie nie zmienily

Pamietajcie,ze Manowska sama miala kredyt frankowy wiec ja jestem spokojny o wyrok Boo hoo!

Moze glupie pytanie ale jakim cudem portfel obligacyjny ma dobre wyniki gdy rentownosci rosna?

Nie bylaby i na pewno w najblizszym czasie takiego wezwania nie bedzie...
P. Solorz wie jak to robic, a te "powazne" fundy uwazaja widocznie ,ze obecna wycena godziwa ....

Nowego akcjonariusza? O kogo Ci chodzi?
Z potencjalnego wyjscia Asseco z GPW nie ma co sie cieszyc, to bylaby kolejna spolka z potencjalem i perspektywami, ktora by odeszla, oslabiajac tym samym i tak juz bananowa gielde...

Cyfrowy Polsat

Tez watpie ale po takich wynikach dalbym glowe,ze spolka mocno ruszy na polnoc i niestety nic z tego...
Bazowy scenariusz na dzis wg mnie to wyjscie z GPW , a do tego czasu marazm na tych poziomach cenowych - niezaleznie od wynikow i perspektyw

Ja nie zamierzam sprzedawac a jesli spadnie to nawet dokupie
Niestety obawiam sie ,ze spolka zniknie z gieldy wiec raczej nie bedzie to dlugoterminowa inwestycja
Nie zdziwilbym sie gdyby asseco opuscilo w20

Niestety Asseco doskonale pokazuje,ze GPW to nie jest dobre miejsce dla spolek...
Gdyby byla notwana w Niemczech to pewnie wycena bylaby 1,5-2 razy wieksza
Zapewne skonczy sie wezwaniem i wyjsciem z parkietu

Nie opor tylko wsparcie
Czaas na korekte jeszcze jest bo wyniki dopiero za 2 tyg. - pozniej spodziewam sie mocnego odbicia

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2021 01:39:08
Liczba wpisów: 1 687
[0,44% wszystkich postów / 0,42 postów dziennie]
Punkty respektu: 29

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,185 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło