pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kokospl

kokospl

Ostatnie 10 wpisów
Przeciez to nie drobni ksztaltuja cene takiego giganta jak PZU a fundusze
Zapewniam Cie,ze w wiekszosc funduszy nie ma w glowie kilkuset %
Tez mam PZU i nie mam zamiaru sprzedawac, a wrecz przeciwnie - planuje zwiekszyc swoja pozycje
Rynek jednak czegos sie obawia , prawdopodobnie wyzszych kosztow ze wzgledu na covid i wojne cenowa na ubezpieczeniach - duzo powie nam Q4 , niestety na niego bedzie trzeba troche poczekac

Czyżby wojna cenowa stała za słabością PZU?
Cytat:
Końcówka zeszłego roku przyniosła kierowcom wyczekiwane mocne obniżki cen polis OC. Co więcej, te niskie ceny powinny się utrzymać w pierwszym kwartale, a może dłużej.

www.rp.pl/Ubezpieczenia/301189...

A dlaczego ma niby nie przynosic strat?
Jesli cala branza bedzie zwiekszac moce a popyt bedzie spadal to w pewnym punkcie rynek zostanie zalany rekawiczkami a cena spadniee ponizej BEP

GNB nie moze sobie pozwolic na taki model tworzenia rezerw - mnie tylko dziwi,ze audytor i regulator przymykaja na to oko...

yellowshadow napisał(a):
Porównanie bez sensu z innego względu. Jaki procent zysków wypłaca PZU a jaki wypłaciłby MRC. Przy tych procentach wypłat zysku jaki jest potencjał rozwoju wynikający z inwestycji, a tym samym jaki może to mieć wpływ na potencjał wzrostu kursu. Spółki na innych etapach rozwoju.

No właśnie cały problem z MRC jest taki,że to jest spółka która nie będzie poprawiać zysków (jak typowe "spółki wzrostowe") ,a gwałtownie je zmniejszać w kolejnych kwartałach - stąd też taka wycena ,a nie inna...

Inna branża, inna kapitalizacja ,inna płynność, inny akcjonariat - jednym słowem spółki totalnie nieporównywalne blackeye
Moim celem natomiast było pokazać, że DY nie jest jakiś ekstremalnie wysoki i bez trudu można znaleźć spółki z wyższą dywidendą nawet na GPW

Nawet niech bedzie 30 to i tak sporo mniej niz dywidenda na PZU , a wyniki (a tym samym powtarzalnosc DY) naszego nardowego ubezpieczyciela sa zdecydowanie bardziej stabilne

Mam nieodparte wrazenie,ze PZU cierpi przez banki ...
Branza ubezpieczeniowa jak dotad przeszla przez kryzys covidowy w miare sucha stopa ( oczywiscie smiertelnosc jest wyzsza , a stopa zwrotu z inwestycji w obligacje nizsza)
Tu stawiam,ze dopiero zapowiedz kwoty dywidendy zmieni sentyment

Z jednej strony obserwuje spolke pod katem inwestycyjnym ,a z drugiej po prostu mi jej zal.
Rezerwy sie koncza jak nie zaczna zarabiac to beda musieli sprzedawac aktywa i to w czasie w ktorym popyt na ich surowiec zaczyna byc ogromne, a na rynku europejskim sa praktycznie jedyna tego typu spolka...

Wegiel energetyczny jest bez znaczenia
Liczy sie tylko wegiel koksowy i zdolnosc zarzadu do renegocjowania umow/pozyskania nowych odbiorcow
Amerykanskie spolki to genialnie wykorzystuja , JSW jest jak dziecko we mgle czekajace az warunki znow beda normalne (Australia i Chiny dojda do porozumienia)

Jak myslicie czy JSW skorzysta na boomie na surowce?
Czy zarzad bedzie na tyle dobry by renegecjowac umowy w Europie i znalezc odbiorcow w Chinach?
Jak na razie mam wrazenie czytajac prezesa ,ze JSW czeka az konflikt Chin z Australia zostanie zazegnany...

Ale jak rozsadmie zainwestowac 1 mld?
Pojda w energie odnawialna?

W 2019 to byl zupelnie inny swiat - wyzsze stopy , szybki wzrost gospodarczy

Anty ale wiceprezesi odeszli bo uznali,ze to ruch na szkode spolki i ich akcjonariuszy - przynajmniej tak to rozumiem
Slabej jakosci portfel kredytowy, koszty restrukturyzacji ,koszty integracji systemow IT - zaden prywatny bank by w ten deal nie wszedl

Idea nie ma kredytow frankowych
Generalnie bank ma bardzo slaby portfel kredytowy i bardzo wysokie koszty finansowania ,a do tego sam proces fuzji bedzie kosztowny ze wzgledu na systemy IT

Ja tu nie widze zadnej wartosci dodanej dla PEO

Dla mnie to info jednoznacznie negatywne info i rezygnacje wiceprezesow mnie tylko w tym utwierdzaja
To wlasciwie przekresla szanse na dywidende

Po co Pekao ten bank?

Przy takiej redukcji to i tak bez wielkiego znaczenia

www.bnnbloomberg.ca/cyberpunk-...

Cytat:
Cd Projekt SA, the Polish video-game publisher of Cyberpunk 2077, was sued by an investor who claims the company misled him about the potential of the error-plagued game whose botched release this month caused shares to dive.

Kasa z answeara idzie na CDR Whistle

Problem w tym ,ze te nowe konsole beda szerzej dostepne dopiero za minimum pol roku...
Gra straci swoja "swiezosc"

Skoro w USA dobrze zareagowali na wyniki to nie ma podstaw by sadzic,ze jutro u nas nie bedzie podobnie , a nawet lepiej ze wzgledu na short squeeze

Dodatkowe 5 mln do konca roku jest calkowicie nierealne
Pamietajcie,ze mozna bylo zwrocic gre do 21.12 , raport jest do 20.12
Generalnie kazdy kto chcial sobie pograc i zwrocic to zrobi to w ostatni dzien

No ale prognoza analitykow chyba zaklada sprzedaz do konca roku ?

A co z tym wynikiem nie tak? Moim zdaniem te prognozy sa jak najbardziej realistyczne

Nie wierze w redukcje mniejsza niz na Dadelo
Tym bardziej wkurza mnie te zamrozone srodki gdy tyle jest okazji inwestycyjnych

Mysle,ze dalej wiekszosc nie rozumie ,ze sprzedaz nie jest w tej chwili najistotniejsza
Tu chodzi o reputacje i ryzyko odplywu talentow przez zla organizacje pracy

Nie , nie mam zamiaru sie wycofywac
Po prostu nie wiedzialem,ze mozna zmienic proporcje oferty ustalonej w prospekcie - to jest ryzyko ktorego nigdy nie bralem pod uwage

Dla mnie sam fakt mozliwosci przesuniecia czesci transzy z instytucjonslnych na indywidualnych (wbrew prospektowi) jest bardzo niepokojacy i jest to ryzyko o ktorym dotad nie mialem pojecia mowiac szczerze
De facto oznacza to,ze spolka moze w przypadku braku zainteresowania instytucjonalnych uplasowac nawet 90% oferty dla indywidualnych ...?

Ja tam widze 2 problemy i zaden nie dotyczy sprzedazy(pewnie bedzie slabsza niz oczekiwania ale to i tak nie jest obecnie najistotniejsze):
1) Utrata reputacji - strata wiarygodnosci w tej branzy to jest tragedia i ciezko bedzie ja odbudowac
2) Ryzyko odplywu pracownikow - w tej branzy mamy rynek pracownika i domyslam sie ,ze ludzie maja dosc kompletnej bezmyslnosci zarzadu.
Po miesiacach nadgodzin i pracy w weekendy nalezy im sie odpoczynek, a nie kolejne tygodnie harowki jak na plantacji (w dodatku w swieta) i oczywiscie z cofnietym urlopem - pieniadze tu wszystkiego nie zalatwia
Dobrzy deweloperzy gdy tylko wysla CV jeszcze w ten sam dzien otrzymaja telefony od innych firm

Dywersyfikacja oczywiscie to podstawa i bynajmniej nie mozna wykluczyc dalszego spadku nawet w okolice 25
Co IMO nie zmienia faktu ,ze PZU to jest spolka "must have" w kazdym portfelu dywidendowym

Januszw ja w tej chwili nie widze na GPW drugiej takiej duzej spolki ze stabilnym dlugoterminowym z DY ~7%
Jesli znasz to prosze podaj Pray

No ale obnizka ceny oznacza mniejszy popyt co z kolei moze przelozyc sie na slabe IPO
Kiedy info o redukcji?

To juz nie tylko kwestia sprzedazy ale przede wszystkim kwestia wizerunkowa , a to dzieki niej CDR byl wyceniany tak wysoko

Zapisalem sie - licze,ze redukcja bedzie mniejsza ze wzgledu na rozczarowanie inwestorow duzymi redukcjami

Johnny rozumiem ze rezygnujesz z zapisow?
Generalnie redukcja pewnie bedzie wyzsza niz przy Dadelo ale nizsza niz przy PCF

Nie wiem , po prostu pytam np. HCC odbija ale on korzysta na banie dla Australii i sprzedaje z premia do cen wegla australijskiego
Ja sie po prostu obawiam,ze JSW realizuje kontrakty zgodnie z cena benchmarkowa i zamiast wykorzystac okazje wciaz generuje straty

Czy ktos wie czy JSW udalo sie renegocjowac umowy tak by cena mogla byc ze znaczna premia ponad cen benchmarkowych (wegiel australijski)?
Jesli nie to bedzie dramat w wynikach za q4

JPM wydaje rekomendacje sprzedaj dlatego ,że ma udziały w spółce - jeszcze nigdy nie słyszałem głupszego uzasadnienia...

A kiedy kupisz ps5? Bo ja pewnie gdzies za pol roku ...
Zwroty beda duze i tego jestem pewny ale to dobry ruch - marka ma o wiele wieksza wartosc

Dobra akcja z tymi zwrotami - sam mam zamiar skorzystac
To w pewnym sensie naprawia spadek wiarygodnosci CDR

Ja mysle,ze rynek najlepiej oceni gre i niestety takie zapewnienia spolki,ze gra bedzie dzialac "zaskakujaco dobrze" na starych konsolach beda mialy wg mnie duze konsekwencje

mackopl napisał(a):

@Kokospl - widzę, że po skrajnym optymizmie i "górnych widłach" nastąpiła spora zmiana nastroju ;)

Powtarzanie, że na Steam jest super świadczy o tym, ze ktoś nie rozumie problemu. To nie o PC się rozchodzi.
Ten rower miał jechać na dwóch kołach, w chwili obecnej jedzie na jednym, przednim.
Tak można powiedzieć patrząc na to co się dzieje z konsolami, bo czy ktoś w tym hiper optymizmie zakładał miesiąc temu taki odbiór konsol? Sukces był w cenie akcji, a jego brak na konsolach musi zostać zweryfikowany i to obecnie dzieje się na kursie akcji. Bo te obroty nie świadczą o wyjściu z akcji wkurzonej ulicy.
Ja w obecnej sytuacji mając możliwość gry na krótko i długo, wolę jednak poczekać z boku i nie uczestniczyć w tej wojnie nerwów.

Na moją skrajną zmianę opinii ma tylko i wyłącznie własne doświadczenie z gry
Opowiadanie ,że każda krytyka to jakiś spisek albo ,że nowy patch rozwiązał problem to jest jakaś kpina
Też wole osobiście stać z boku i oczywiście kibicuje CDR ale wypuszczenie gry na konsole w takim stanie to wg mnie był ogromny błąd
Jedyne co w tej grze jest 11/10 to muzyka

Spółka nie musiała wydawać teraz gry na konsole, mogli zrobić to tylko na PC - choć moim zdaniem czym bardziej się wgłębiam w tą grę to ona w ogóle nie powinna jeszcze wyjść ...
Taki "skok na kasę" będzie ich naprawdę dużo kosztować , naprawdę polecam każdemu pograć i wyrobić sobie samemu opinie

Dąże do tego,że gram w tą gre cały weekend i wiem co widze (mam podstawowy PS4 ,a nie pro), a tu czytam,że po patchu nie ma już problemu z konsolami...

Mam pytanie do tych co opowiadaja,ze patch rozwiazal problem gry na PS4: graliscie sami czy tylko kolezanka/kolega Wam powiedzial (ew. widzieliscie filmik na YT)?
No naprawde bez przesady z ta propaganda...

No napisałem śmiałą tezę o tym,że HO mógł przyczynić się do wtopy:
1) Miliony osób w trakcie pandemii pracują normalnie
2) Comarch na przykład wrócił do biur ze względu na słabszą efektywność
3) Jeśli to mimo wszystko nie wchodziło w grę to mogli uzasadnić tak przesunięcie premiery na przyszły rok

Jeśli chodzi o kurs to zdziwiłbym się jakby to nie był black monday:
www.bloomberg.com/news/article...

Ja uważam,że pierw powinna być tyko premiera na PC - marka CDR jest (była?) dużo bardziej wartościowa aniżeli jednorazowe , szybkie zyski...
Lekceważenie użytkowników "starych konsol PS4" (bo nowej jeszcze de facto nie ma) to jest kolosalny błąd

No ale tu nie o bledy chodzi, moim zdaniem tego nie da sie szybko poprawic na starszych konsolach - obym sie mylil

Mysle,ze kazdy kibicuje CDR no ale naprawde zaliczyli wtope...
Chcialbym znac kulisy dlaczego zdecydowali sie wypuscic gre na starsze konsole w takim stanie (argument maksymalizacji zyskow do mnie nie przemawia)

Christof_martin napisał(a):
kokospl napisał(a):
Juz wielokrotnie tu bylo pisane:
- na dobrym sprzecie gra daje rade
- na konsolach starszych(w tym ps4) to jest katastrofa

Moim zdaniem to sie nie obroni - naprawa na taka duza skale z deadlinem "na wczoraj" skonczyc sie moze z buntem pracownikow,ktorzy zapewne sa zmeczeni i maja juz zaplanowane urlopy

przepraszam ale jakie urlopy ? przecież hotele i schroniska pozamykane - Italia, Austria , Francja praktyczny lockdown....kapitalizam=teraz praca , crunche, aby next year miec dłuuugie wakacje po monetyzacji opcji na akcje, so ?

PS na Meta sa wirtualnie "gracze" dla których renceja/opinia CP2077 jest jedyną ever i to 2x.

ASTRAL_GAME
2 Ratings 2 Reviews
MY SCORES Movies TV Music Games 2
Average game review score: 0.0
0
Latest High Score:
Cyberpunk 2077
0
Latest Low Score:
Cyberpunk 2077

www.metacritic.com/user/astral...

Jeśli chodzi o wakacje to polecam Zanzibar :)
Oczywiście nie wiem ile tam jest jeszcze motywacji by pracować na 100 proc. obrotach, po crunchu przez ostatnie miesiące...
Mam też taką tezę ,że całkowite przejście na HO było dużym błędem - przy tak dużych projektach to nie jest optymalne rozwiązanie

PS. Tu naprawdę nie chodzi tylko o recenzje na portalach, naprawdę polecam samemu zagrać sobie w CP na PS4 - zapewniam ,że ciężko być optymistą

Juz wielokrotnie tu bylo pisane:
- na dobrym sprzecie gra daje rade
- na konsolach starszych(w tym ps4) to jest katastrofa

Moim zdaniem to sie nie obroni - naprawa na taka duza skale z deadlinem "na wczoraj" skonczyc sie moze z buntem pracownikow,ktorzy zapewne sa zmeczeni i maja juz zaplanowane urlopy

Moim zdaniem IPO nie dojdzie do skutku ...
Jest teraz koniunktura na IPO ale bez przesady

Fuzja Orlenu z Lotosem przy warunkach KE jest bezsensowna
Przejecie PGNiG przez Orlen tez nie wiem jak mialoby wygladac. To PGNiG jest wieksza spolka

Przy takich cenach to niech lepiej znow testuja gornikow na covid i zamykaja kopalnie

Moze zamiast reinwestowac w biznesy na ktorych sie nie znaja (typu FV czy nieruchomosci) to lepiej wyplaca dywidende badz zrobia skup akcji wlasnych?

No bez jaj...
Niby dlaczego 7 dni?

Zastanawiam sie nad wejsciem pod debiut...
1) czy bedzie tu fundusz stabilizacyjny?
2) wiem,ze to nie ta liga co allegro ale jakiego popytu mozna sie spodziewac ze strony funduszy (wejscie do msci etc.)?

Dla JSW benchmarkiem jest wegiel australijski
Opowiesci o tym,ze Chinczy rzuca sie na wegiel z Polski znacznie powyzej benchmarku to myslenienie zyczeniowe, nie majace potwierdzenia w zadnych twardych danych (Mongolia jest glownyn beneficjentem banu)
Tak samo nigdzie nie jest powiedziane,ze w przyszlym roku banu nie bedzie (to jest kwestia czysto polityczna)

Przeciez to fake news
Juz widze jak PiS sprzedaje alior za 20 zl. ( gdy kupowal kilkukrotnie wiecej )w ramach "depolonizacji" sektora bankowego

A mozesz podac te artykuly?
Ja jestem wlasciwie przekonany ze bedzie dywidenda

Jak juz porownuje P/BV to porownaj przy okazji ROE.
Jak dla mnie oczywistym jest ,ze aktywa bankowe ciagna PZU na dno

Ammianus napisał(a):
kokospl napisał(a):
Niesamowicie zdołowana spółka, aż się nie chce wierzyć...

O ile nie jesteś akcjonariuszem, to przecież wspaniała informacja.

Nie chce się wierzyć, że wszystkie instytucje finansowe badają minima z 2016, a PZU na tym tle niby jak miałoby się zachowywać ?

Teraz już mocno zaangażowany akcjonariusz
Co znaczy wszystkie? wszystkie na świecie?
Oczywiście, że pzu powinien się lepiej zachowywać niż banki - biznes ubezpieczeniowy nie ucierpiał mocno w przeciwieństwie do bankowości i to chyba nie ulega żadnej wątpliwości

No bo iron ore nie maja i generalnie jest mniej dostepny

BearHand napisał(a):
Kakarotto napisał(a):
@BearHand możesz dodać do wykresu miesięcznego MACD. Sytuacja wygląda tak samo jak to miało miejsce kilka lat temu.

Dziękuje widziałem, wpisuje się to w pewien scenariusz o którym niżej.

mysiauek napisał(a):
Pytanie czy sytuacja rynkowa też wygląda tak samo?

To jest najciekawsze, że nie dość, że wykres jak i wskaźniki wygląda podobnie to jeszcze sytuacja rynkowa jest równie słaba choć z innych powodów, ale to chyba typowe dla spółek cyklicznych.

Scenariusz w wersji skondensowanej:
Z wykresu - kurs robi re-test do linii szyi rewersalowej formacji oRGR, przy okazji wygląda to jak fala 2 korygująca falę 1 impulsu wzrostowego, [na tej bazie zakładam, że niedźwiedzie nie rozbrykają się na wykresie], po której powinna być fala 3 [najdłuższa, wg TFE], później 4 fala nie dłuższa od 2 i fala 5 w której powinien wypaść TP.

Przenosząc te założenia na oś czasu i umieszczając na niej fundamenty co by jakoś uzasadnić założenia AT, że wykres zawiera wszystkie dostępne informacje, widzę to tak:

Fala 1 jest już za nami - na wykresie widać zaangażowanie dużego kapitału,
Fala 2 obecnie - rozwój pandemii, embargo na węgiel Australijski - maksymalnie do końca grudnia bo z nowym rokiem wchodzą nowe limity importowe w Chinach [tzw. fala na wymęczenie inwestorów, którzy trafili z wejściem :) np. angażując się na bazie wolumenu, łapaczy dołków etc]
Fala 3 przed nami - najprawdopodobniej zbiegnie się lub wyprzedzi ogłoszenie dot. akceptacji i masowej produkcji szczepionki po której poprawią się nastroje konsumentów. Być może pojawi się również komunikat o warunkach tarczy PFR. Początkowy okres tej fali będzie miał miejsce w otoczeniu niepewności co do przebiegu sezonu cyklonów w Australii, co powinno dodatkowo wspierać ceny węgla wraz ze zniesieniem limitów importowych przez Chiny. W fali 3 firmy powrócą do inwestycji, ruszą programy infrastrukturalne służące odbudowie gospodarek, rozwój projektów off-shore, etc. [wg. TFE 3 musi być dłuższa od 1]
Fala 4 - realizacja zysków z najdłuższej fali 3, tu mogą się pojawić komunikaty o tworzeniu funduszu na trudne czasy (co zmniejszy poziom potencjalnej dywidendy), planowane dodatkowe nakłady inwestycyjne, żądania ze strony związków zawodowych, etc
Fala 5 - spółka będzie raportować znakomite dynamiki wyników, analitycy na ich bazie będą podnosić wyceny a "gruby będzie żenił papier", choć pewnie zacznie już w końcówce fali 3 :)

Nowe limity importowe mogą się zmienić na takie , które będą oznaczały de facto nowy ban

No ale czy ewentualne wstrzymanie dywidend w sektorze bankowym obejmie również PZU?
Core business ma się bardzo dobrze, a nadwyżki kapitałowe są tak duże ,że nie za bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie by KNF miał przesłanki by zablokować dywidende

Niesamowicie zdołowana spółka, aż się nie chce wierzyć...

Najsmieszniejsze jest to,ze transport kolejowy to zdecydowanie preferowany transport przez UE i jej polityke zero emisyjnosci

Jeśli ktoś liczy na sprzedaż znacznie powyżej benchmarku to ja życzę powodzenia salute
Jedyna nadzieja dla akcjonariuszy w tej chwili to powodzie w Australii ...

Ktos tu pisal ,ze nawet jeszcze rozmow nie zaczeli

Przy takich cenach to zadna kroplowka niczego nie zmieni , zarzad musi w koncu zaczac osfro ciac koszty

1. Oni od kilku lat mowia o koncentracji na weglu koksowym ale nie da sie tego zrobic w krotkim okresie
2. Tak koks daje lepsza marze ale nie miejmy zludzen przy takich cenach wegla nie ma szans by im udalo sie wyjsc nad kreske

Przy takich cenach to ta kroplówka może być potrzebna na cito .
Szkoda,że zarząd w ogóle nie wprowadza żadnych planów oszczędnościowych...

Dane na cme nie sa aktualizowane
Vox podal Ci z cenami aktualnymi i niestety wyglada to zle co widac tez po kursie HCC

Rynek chyba zaczyna brac powaznie slowa prof. Lona z RPP o dalszym cieciu stop...

Jakosc koksu australijskiego jest najwyzsza na swiecie ale jakosc ostatnich dzialan rzadu Australiskiego (sledztwo ws. Koronowariusa), jest w oczach Chin, duzo gorsza
O ile sie nie myle cena kontraktow na wegiel australijski jest dla JSW benchmarkiem wiec niestety ale moze to mocno uderzyc w wyniki

Chiny zabroniły importu węgla z Australii - ciekawe jak to wpłynie na JSW Think

Co sadzisz o protektorze?

Pewnie sie wycofaja Liar

Skąd JSW miało by dziś wziąć tyle pieniędzy co wtedy gdy kupowała kopalnie od KW?
Dziś JSW sama potrzebuje pomocy i liczy na wsparcie PFR

Nie, JSW nie mogłoby przejąć części kopalń i to wie każdy kto interesuje się spółką.
Co do PFR to ciekawe kiedy w końcu rozpatrzą wniosek

Nigdy nie słyszałem pomysłu żeby JSW miało przejąć kopalnie PGG ...
Te podbicie jest mocno na wyrost

JSW jest mocno skorelowany z Warrior Met Coal - jak tam odbije to i JSW odbije
Coraz czesciej mowi sie o "la nina" w Australii , co moze mocno wesprzec spolke

Generalnie panika przed drugim lockdownem wiec caly rynek spada.
Jsw rosl najmocniej więc najmocniej spada
Drugi lockdown to samobojstwo

Chodzi o to,ze "pozyczyli" akcje i je od razu sprzedali gdy beda zamykac pozycje to kupia te sama ilosc akcji i je zwroca :)

Cytat:
Polish coke offers are still available at €180/t ex-works with discounts of €10-15/t possible. But some Polish and Czech producers are trying to increase prices

www.argusmedia.com/en/news/214...

Ehhh slabo idzie te podnoszenie cen

Znaczy moim zdaniem los juz jest raczej przesadzony - ewidentnie ostatnie ruchy wskazuja,ze w najblizszym czasie niestety moze zapalic sie czerwone swiatlo...

To jest szalenstwo jesli GNB i IB maja stac sie niewyplacalne...

Niesamowite sa te spadki na lotosie po podpisaniu listu inencyjnego.
Z reguly to spolki przejmowane rosna a tu jest wodospad
Nie wyobrazam sobie by SP sprzedal udzialy spolki po takiej cenie

Najwiekszym zwyciezca tych wszystkich IPO to bedzie spolka GPW

Kolego zanim cos napiszesz to przeczytaj dobrze co ja napisalem w pierwszym poscie, a najlepiej od razu potwierdz czy sam nie masz kredytu frankowego.
Tak ,sady stwierdzaja abuzywnosc pierwotnej umowy ,a aneks nie moze jej sankcjonowac...
Co nie zmienia faktu ,ze te wyroki uwazam za skandaliczne z punktu widzenia moralnego (caly koszt materializacji ryzyka walutowego zostal przerzucony na banki i w ten sposob "ostrozni" zlotowkowicze okazali sie frajerami) ,a takze demolujace slaby sektor bankowy ( wg mnie getin noble nie przetrwa masowego stwierdzenia niewaznosci umow ale i inne banki beda mialy powazne klopoty co odbije sie na calej gospodarce)
Gdyby chociaz te "toksyczne kredyty" mialy problem ze splacalnoscia ale wiemy ,ze tak nie jest
Caly problem frankow jest taki,ze udzielane je wplywowym osobom m.in. sedziom( czy sedziowie wylaczaja sie z orzekania w przypadku posiadania kredytu frankowego?) ,politykom i dziennikarzom

Nieprawda byly aneksy do umow ktore to naprawialy

Choc moj stosunek do Czarneckiego i jego interesow jest jednoznaczny to sytuacja z kredytami CHF jest absurdalna ...
Z tego co wiem to tam mechanizm indeksacji byl transparentny i oparty na kursach NBP , a na dzien dzisiejszy sady w duzej mierze przyczyniaja sie do "zatopienia" tego banku.
Tym bardziej smutne w tym wszystkim jest fakt,ze te "toksyczne aktywa" doskonale sie splacaja

Kontrakty na wegiel tez mocno odbily Think
PS. Wie ktos z Waa czy ten zapowiadany strajk na slasku obejmie rowniez gornikow z JSW?

Fakt,ze imponujacy jest ten rajd na spolkach weglowych w USA - dzis warrior met coal prawie 6%, a etf spolek weglowych(KOL) ponad 2%

Stopa 0% na bardzo dlugo? Nie ma szans....
Mysle,ze za rok wrocimy do dawnych poziomow

Tylko wciaz PZU to nie bank, choc ma aktywa bankowe...
Nawet jesli to nie byly trafione inwestycje to nie sa to inwestycje ktore wymagaja jakiegokolwiek dodatkowego kapitalowego zastrzyku,a wiec ich strata jest tylko "papierowa" bez wplywu na zdolnosci do generowania solidnych dywidend.
Co więcej w przeciwieństwie do banków PZU nie jest tak wrażliwe na obniżkę stóp i z pewnością nie stanowi to taka barierę do zwiększania rentowności

Najgorsze co mozna zrobic to wrzucic ubezpieczyciela z roe na poziomie ~20 do bankow z roe na pozioziomie ~8-10
Biznes podstawowy nie ucierpial tak jak w przypadku bankow.
Oczywiscie PZU ma aktywa bankowe,ktore znacznie pogorszyly wyniki ale nie ma mowy o potrzebie ich dokapitalizowania wiec ma to charakter tylko czysto ksiegowy.

Nawet jesli by znalazl srodki (wezwanie chyba musialoby byc powyzej obecnej ceny) to co by to zmienilo?

A skad glowny akcjonariusz mialby pieniadze na wezwanie?
Jedyna szansa dla banku jest sprzedaz - niestety w obecnych okolicznosciach nie znajdzie sie chetny

Idealna bylaby sprzedaz banku ale to w obecnej sytuacji niemozliwe
Resolution tak duzego banku to byloby mocne uderzenie w slaby sektor bankowy i jego wiarygodnosc...
Optymalnym rozwiazaniem to dac jeszcze im rok na "naprawe" , a po ustabilizowaniu sie sektora (podwyzka stop) ostatecznie rozwiazanie

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 21 stycznia 2021 23:09:26
Liczba wpisów: 1 536
[0,42% wszystkich postów / 0,40 postów dziennie]
Punkty respektu: 18

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,435 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d