pixelg
FARM51 - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

FARM51 [F51]

AKTUALNY KURS: 21,56 zł (-14,44%) 18-10-2019 17:04
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 778
Wysłane: 6 czerwca 2013 09:25:51 przy kursie: 5,42 zł
Spółka kapitalizuje wydatki na produkcję gier w pozycji zapasy. Na koniec pierwszego kwartału skapitalizowano tam kwotę 3,2M złotych. Po premierze PainKillera nie powinno nic innego jak Adventurer się tam znajdować

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wpisów: 437
Wysłane: 6 czerwca 2013 09:59:36 przy kursie: 5,42 zł
Dzięki AntyTeresa ...to ważna informacja bo w połączeniu z informacjami o orientacyjnym poziomie zerowym dla gry można w przybliżeniu okreslić ile zarobią na kazdej grze a chyba to będzie najważniejsze w pierwszych miesiącach premierze . Myslę że jednie premiera w terminie i dobra sprzedaż przekona tych którzy mają problem z akcjonariatem . Dla tych którzy bardziej zainteresowani są samą grą niż akcjonariatem zachęcam do śledzenia rozpoczynających sie dzisij targów E3 na których prezentowany jest Deadfall Adventure , można samemu już pograć na gierce a opinie i perwsze wrazenia branżowych serwisów na dniach moga dać jakiś obraz tego co nas czeka. Jesli ktoś takowe znajdzie w sieci będę wdzięczny za jakiś link.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2013 10:10:37 przy kursie: 5,42 zł
Na początku roku pisałem art o sytuacji w branży gier. Przyznam, że akurat ta spółka była moim faworytem i w niej widziałem potencjał wzrostu. Tyle, że kurs od początku roku bryknął już w górę o 70%...

PS: W metacriticu jeszcze nie ma opinii. A akcjonariatu bym nie lekceważył.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 6 czerwca 2013 13:41:14 przy kursie: 5,42 zł
Ptanie tylko dlaczego Fin Gero od jesieni sprzedało już 15% akcji , w końcu finalny produkt ma wejść na rynek i w spółce pojawić sie mogą zyski a oni wyprzedają akcje , na logike ten moment w którym podali termin premiery był najlepszy do wejścia ,co potwierdził ostatni wzrost kursu w kilka dni o 50%... brak wiary w grę czy jakieś przerzucanie akcji z kieszeni do kieszeni ?

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 08:55:32 przy kursie: 5,42 zł
Czytając was ciężko domyśleć się jakiej spółki tyczy się wątek....a tymczasem na Steamie mamy już zapowiedz i datę premiery Deadfall Adventures !!! Nie informowali że przeszli ostateczną akceptacje . I to mi się podoba w tej spółce, robią swoje .

store.steampowered.com/app/231...

arturekb
Wpisów: 12
Wysłane: 7 czerwca 2013 10:29:57 przy kursie: 5,56 zł
Cytat:
Czytając was ciężko domyśleć się jakiej spółki tyczy się wątek....a tymczasem na Steamie mamy już zapowiedz i datę premiery Deadfall Adventures !!! Nie informowali że przeszli ostateczną akceptacje . I to mi się podoba w tej spółce, robią swoje .

store.steampowered.com/app/231...

coś bajki opowiadasz,

po pierwsze nie mamy daty premiery, jest tam napisane tylko lipiec 2013,

po drugie żadne już, bo od dłuższego czasu to leży na steamie

i po trzecie nie informowali bo nic nowego się nie wydarzyło
Żadne ostrzeżenia nie powstrzymają ludzi, którzy postanowili szybko się wzbogacić.

--------------------------------------------------------

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 11:17:05 przy kursie: 5,56 zł
Jak ktoś okrada akcjonariuszy to trzeba to piętnować wszędzie gdzie się da to oczywiste, wszyscy ryzykujemy swoimi pieniędzmi .

26 kwietnia ukazał się artykuł w Pulsie Biznesu który przeoczyłem a który daje parę odpowiedzi na niektóre pytania , niestety nie podam linku bo nie mam dostępu do archiwum .

,, The Farm 51 chce do I ligi
Puls Biznesu - 26.04.2013

Gliwicki producent gier wyda 3 mln zł na tytuł, który ma stać się światowym hitem.

The Farm 51 to mały śląski deweloper zajmujący się produkcją gier komputerowych. Do tej pory wydał dwie własne gry i wykonał kilka produkcji na zamówienie dla większych graczy (m.in. współpracował z CD Projekt Red przy tworzeniu „Wiedźmina”).

Teraz szefostwo spółki, która od marca jest notowana na NewConnect, zapowiada, że nadszedł czas na zapukanie do czołówki branży.

— Osiągnęliśmy skalę działalności, która pozwala nam stworzyć grę o światowej jakości— twierdzi Wojciech Pazdur, dyrektor ds. produkcji w The Farm 21.

Kluczem do sukcesu i jednocześnie najdroższą produkcją w historii firmy (jej koszt to 3 mln zł) ma być shooter w klimacie filmów o Indiana Jones — „Adventurer”. Gra ma być gotowa do końca roku, a jej premiera jest planowana na początek następnego na platformach PC i XboX. — Zdecydowaliśmy się na ten gatunek, bo są to najbardziej rozchwytywane gry — mówi Robert Siejka, prezes firmy.

Do shooterów zalicza m.in. „Snipera” firmy City Interactive, który jest największym hitem polskiej branży gier. Na świecie sprzedał się w ponad 2,5 mln sztuk.

The Farm 51 liczy na mniejszą sprzedaż — kilkaset tysięcy sztuk. Progiem rentowności projektu jest sprzedanie 200 tys. Robert Siejka uważa, że ta liczba zostanie spokojnie przekroczona. Wierzy w sukces tytułu, co pokazuje, że gra ma zostać wydana w wersji pudełkowej i spółka szuka międzynarodowego wydawcy, który zainwestuje w marketing.

— Chcemy z „Adventurera” uczynić brand, który umożliwi nam wypuszczanie kolejnych jego części — zapowiada prezes. W drugiej połowie roku The Farm 51 zamierza uruchomić produkcję nowego tytułu, która ma kosztować 3-5 mln zł i może zostać sfinansowana m.in. przez emisję obligacji. ,,

piotrch
Wpisów: 808
Wysłane: 7 czerwca 2013 16:35:36 przy kursie: 5,56 zł
Kiedy czytam ten pseudo-wywiad to zapala mi się czerwona lampka. Przestrzegam przed kolejnymi, szumnymi zapowiedziami "ambitnych" prezesów, tudzież dyrektorów finansowych. Gatunek FPS to najbardziej rozchwytywany, ale i najbardziej konkurencyjny segment rozgrywki. Tu aby zarabiać, trzeba albo mieć gigantyczny budżet marketingowy, albo nadzwyczajny pomysł na rozgrywkę/wbić się w niszę albo powalać na kolana grafiką. Zasadniczo trzymam kciuki za każdą polską produkcję, nie mniej co innego jest zrobić grę która będzie dobra, a co innego na niej zarabiać. Nie widzę więc niczego, co pozwoliłoby tej produkcji "stać się światowym hitem".

Zaletą są tu na pewno niskie koszty produkcji. 3 mln kosztów w uproszczeniu daje 200 tys. sprzedanych kopii do break even czyli te 15 zł ze sztuki. To konserwatywne i bezpieczne założenie, jeśli gra będzie sprzedawana w okolicach 80-100 zł za pudełko/klucz. Nie jestem jednak przekonany, co powoduje, że Pan dyrektor finansowy jest taki spokojny o te 200 tys. sztuk. Ze wskazanych wyżej 3 teoretycznych czynników sukcesu nie widzę tu żadnego, no ewentualnie jakiś tam, nieco odmienny pomysł na rozgrywkę (oceniam na podstawie gameplayu, który kiedyś wiedziałem). Gra będzie zapewne dystrybuowana w wersji pudełkowej jak i cyfrowej, choć widać, że pudełka mogą się pojawić tylko w Polsce, bo spółka nie ma międzynarodowego wydawcy. Postawienie na cyfrowy kanał dystrybucji jest na pewno lepszym pomysłem niż postawienie na kanał tradycyjny, pytanie tylko gdzie gra będzie dostępna - czy spółka sama ją będzie dystrybuować? Czy gra będzie na steam?

Dalej, mówiąc w pewnym uproszczeniu - spółka pod względem kapitalizacji jest wyceniana jak 11 bit studios, co sugeruje 1-1,5 mln powtarzalnego, rocznego zysku. Wskaźnikowo nie ma czego porównywać, bo główna produkcja Farm 51 nie jest jeszcze dostępna na rynku. Konkludując więc, widzę tu wiele niewiadomych, dużo za to hura-optymizmu i sprzedaży marzeń.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 17:00:02 przy kursie: 5,56 zł
Wydawcą gry jest Nordic Game gra 31 lipca wychodzi równocześnie na Steam jaki i XBOX 360 następnie na PS3, tematyka nawiązyje trochę do hitu Uncharted który tylko na PS3 wyszedł więc szanse są na duze zainteresowanie.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 17:10:15 przy kursie: 5,56 zł
@piotrch
Adventurer nie jest FPS'em sensu stricte

To raczej przygodówka z elementami FPS. Pojawiały się nawet opinie, że to będzie klon PSowego hitu Uncharted. To może być nisza... choć nie musi oczywiście
Edytowany: 7 czerwca 2013 22:06

piotrch
Wpisów: 808
Wysłane: 7 czerwca 2013 17:24:19 przy kursie: 5,56 zł
Jeśli tak, to nie wygląda to najgorzej. Jakiś tam wydawca jest. Nie podejmuję się oceniać potencjału sprzedażowego ale 200 tys. do wyjścia na 0 nie wygląda zbyt optymistycznie. Pojawia się jednak pytanie, po ile gra będzie sprzedawana i czy w ogóle uda jej się dotrzeć do main streamu - tu widzę największe zagrożenie. To, że coś nawiązuje do jakiegoś hitu, czy nawet go kopiuje, nie daje jakiejkolwiek gwarancji sukcesu, choć korzystanie z ugruntowanej już bazy potencjalnych nabywców jest w przypadku debiutantów niezłym pomysłem.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 17:35:58 przy kursie: 5,56 zł
na Anazon masz cene 36 funtów na xbox

www.amazon.co.uk/pc-video-game...

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 7 czerwca 2013 17:42:16 przy kursie: 5,56 zł
11-13 czerwca gra będzie wystawiona na targach E3, będzie można pograć , być może zobaczymy pierwsze recenzje w przyszłym tygodniu.

Hussarya
Wpisów: 8
Wysłane: 7 czerwca 2013 18:26:06 przy kursie: 5,56 zł
piotrch napisał(a):
Jeśli tak, to nie wygląda to najgorzej. Jakiś tam wydawca jest. Nie podejmuję się oceniać potencjału sprzedażowego ale 200 tys. do wyjścia na 0 nie wygląda zbyt optymistycznie. Pojawia się jednak pytanie, po ile gra będzie sprzedawana i czy w ogóle uda jej się dotrzeć do main streamu - tu widzę największe zagrożenie. To, że coś nawiązuje do jakiegoś hitu, czy nawet go kopiuje, nie daje jakiejkolwiek gwarancji sukcesu, choć korzystanie z ugruntowanej już bazy potencjalnych nabywców jest w przypadku debiutantów niezłym pomysłem.

Napisałeś w poprzednim poście, że spółka nie posiada międzynarodowego wydawcy.
Zapewniam Cię, że Nordic Games jest międzynarodowym wydawcą a choćby gra Alan Wake sprzedała się bardzo dobrze.
Co do mainstreamu to dłuższa droga i nie ma co liczyć, że od razu tam trafi.
Ale gry mainstreamowe sprzedają się w milionach sztuk a tu wystarczy do sukcesu 300-400 tys sztuk.

Kod:
mod: usunięto zdania nakłaniające pośrednio do zakupu akcji.
dostajesz poważne ostrzeżenie z powodu nie przestrzegania regulaminu w swoich wpisach
Edytowany: 7 czerwca 2013 21:10

Janus Corvinus
Wpisów: 171
Wysłane: 8 czerwca 2013 00:23:59 przy kursie: 5,56 zł
Na TVGry.pl pojawiły się dwa filmiki z Deadfall Adventures.

Singleplayer
http://tvgry.pl/?ID=3392

Multiplayer
http://tvgry.pl/?ID=3393

Moim zdaniem gra wygląda na taką, która spokojnie się zwróci a zapewne zarobi nawet kilka milionów. Niewykluczone też, że tych milionów będzie kilkanaście albo kilkadziesiąt. Poziomy wyglądają bardzo ładnie i klimatycznie. Mechanika strzelania jest w starym stylu. Osobiście wolałbym coś bardziej realistycznego ale teraz taka klasyczny sposób rozgrywki jest w modzie a na razie nie ma zbyt wiele konkurencyjnych tytułów, które by ją reprezentowały. Jestem więc spokojny. 3 mln zarobku to pewniak. Spodziewam się jednak 10 mln i nie wykluczam, że będzie to nawet 30 mln.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2013 02:01:43 przy kursie: 5,56 zł
Chyba troszku przesadziłeś...

W pełnej cenie mamy 15 PLN na akcję przychodu do spółki wedle deklaracji osób z Zarządu. Przy 30 milionach mamy 2,2M sprzedanych sztuk w pełnej cenie! Która z polskich gier się tak sprzedała?

Janus Corvinus
Wpisów: 171
Wysłane: 8 czerwca 2013 14:47:05 przy kursie: 5,56 zł
anty_teresa napisał(a):

W pełnej cenie mamy 15 PLN na akcję przychodu do spółki wedle deklaracji osób z Zarządu. Przy 30 milionach mamy 2,2M sprzedanych sztuk w pełnej cenie! Która z polskich gier się tak sprzedała?

Napisałem, że nie można wykluczyć 30 mln zysku z Deadfall Adventurer a nie, że taki zysk na pewno będzie. Skoro produkcja Sniper: Ghost Warrior kosztowała 3 mln zł a jego sprzedaż przyniosła ponoć 40 mln zł zysku to nie można wykluczyć, że kosztujący 3,2 mln zł Deadfall Adventures przyniesie 30 mln zysku. Oczywiście City Interactive był sam sobie wydawcą więc zgarnął trochę więcej kasy ale znowu nie dużo więcej bo wydawca też ponosi pewne koszty. Jak na grę za 3,2 mln zł Deadfall Adventures wygląda znakomicie. Autorzy pewnie zasuwali po 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu by ją zrobić i wyszło im to super. Jestem pewny na 100%, że zarobią na nim 3 mln zł, na 90%, że zarobią 10 mln zł i na 25%, że zarobią 30 mln zł. Oczywiście mogę nie mieć racji i Deadfall Adventures może nie sprzedać się nawet w 200 tys. egzemplarzy przynosząc tym samym straty. Niebezpieczeństwo jest takie, że ma premierę w wakacje, gdy chyba mało kogo obchodzą gry a jeśli się opóźni to wyjdzie w okresie, gdy wszyscy będą się jarać największymi hitami, które wychodzą od września do grudnia i grami na nowe konsole.

Na Gry-Online pojawiła się jeszcze zapowiedź tekstowa, są w niej powtórzone wszystkie informacje, które były na filmikach: www.gry-online.pl/S022.asp?ID=...

Jest jeszcze jedne filmik prezentujący gameplay z 3 poziomów: www.gry-online.pl/gol_video.as...
Edytowany: 8 czerwca 2013 15:01

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2013 15:44:57 przy kursie: 5,56 zł
Janus Corvinus napisał(a):
anty_teresa napisał(a):

Napisałem, że nie można wykluczyć 30 mln zysku z Deadfall Adventurer a nie, że taki zysk na pewno będzie. Skoro produkcja Sniper: Ghost Warrior kosztowała 3 mln zł a jego sprzedaż przyniosła ponoć 40 mln zł zysku to nie można wykluczyć, że kosztujący 3,2 mln zł Deadfall Adventures przyniesie 30 mln zysku. Oczywiście City Interactive był sam sobie wydawcą więc zgarnął trochę więcej kasy ale znowu nie dużo więcej bo wydawca też ponosi pewne koszty. Jak na grę za 3,2 mln zł Deadfall Adventures wygląda znakomicie. Autorzy pewnie zasuwali po 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu by ją zrobić i wyszło im to super. Jestem pewny na 100%, że zarobią na nim 3 mln zł, na 90%, że zarobią 10 mln zł i na 25%, że zarobią 30 mln zł. Oczywiście mogę nie mieć racji i Deadfall Adventures może nie sprzedać się nawet w 200 tys. egzemplarzy przynosząc tym samym straty. Niebezpieczeństwo jest takie, że ma premierę w wakacje, gdy chyba mało kogo obchodzą gry a jeśli się opóźni to wyjdzie w okresie, gdy wszyscy będą się jarać największymi hitami, które wychodzą od września do grudnia i grami na nowe konsole.

Na Gry-Online pojawiła się jeszcze zapowiedź tekstowa, są w niej powtórzone wszystkie informacje, które były na filmikach: www.gry-online.pl/S022.asp?ID=...

Jest jeszcze jedne filmik prezentujący gameplay z 3 poziomów: www.gry-online.pl/gol_video.as...

No właśnie... Nie można wykluczyć, że akcje Petrolinvest będą kosztować 100 tys. za papier, bo nie można prawda? Podobnie nie można wykluczyć, że Nicolas nie sprzeda 3 milionów Afterfala, prawda? W końcu udało się to CIA. Pozostaje pytanie o prawdopodobieństwo...
Dokładnie podszedłem w ten sposób do Twojej wypowiedzi. Uznałem, że to prawdopodobieństwo uznajesz za znaczące, co właśnie potwierdziłeś dając 25% szans na to zdarzenie. CIA jest ewenementem. Trafiło w niszę rynkową i odniosło pod względem sprzedażowym niespotykany sukces, ale tylko z jednym tytułem. Na kolejne trzy pojawiły się za to odpisy... A co byłoby gdyby odwrócić kolejność? Ponadto trzeba pamiętać, że CIA miało znacznie więcej gotówki i brak zadłużenia odsetkowego. Mogło ponosić wydatki na mocną promocję swojego tytułu. Samo także potrafiło już sprzedawać. Natomiast tego sukcesu nie umieli powtórzyć dla kolejnych dwóch tytułów.

Tak to czasem bywa, że nie do końca wiadomo dlaczego ktoś zaskoczył. Weźmy taką np "nasz klasę". Przed powstaniem tego portalu widziałem na oczy z 10 podobnych projektów. Dlaczego akurat tutaj się udało a innym nie?
Rozsądnie podchodząc do tematu nie można uznać za prawdopodobne w rozsądnym przedziale ufności, a nawet za w mniej rozsądnym, że gra sprzeda się w 3 milionach egzemplarzy, tym bardziej jeśli oczekiwania samych twórców to setki tysięcy...

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2013 21:21:45 przy kursie: 5,56 zł
To wszystko prawda , ale szanse gry na sukces są nie takie małe, ja osobiście tą szansę zobaczyłem gdy zdałem sobie sprawę że na XBOXie jes luka jeśli chodzi o tę tematykę , użytkownicy konsoli Microsoftu czują się trochę pokrzywdzeni tym że nie dostali Uncharteda Ja sobie doskonale zdaje sprawę że Deadfall to inna bajka i nie trzeba mnie do tego przekonywać ale....tutaj będzie wydaje mi się spora premia już na starcie dla Farmerów , o ile wszyscy użytkownicy xboxA będą wiedzieć o grze. Fajerwerków nie ma jeśli chodzi o grę ale też być ich nie może za te pieniądze( snajper 1 też był prostą gierką ) ,chłopaki nie skopali sprawy , wywiązali się z obietnic i tylko trzeba trzymać teraz kciuki zeby zaskoczyło.

regisek
Wpisów: 182
Wysłane: 9 czerwca 2013 12:44:25 przy kursie: 5,56 zł
Chciałbym poruszyć kwestię 15 pln dla dewelopera od sprzedanej sztuki. Jest to dość prawdopodobne, gra powstaje na silniku Unreal Engine 3 i być może mają taką umowę, że płacą mniej na starcie (albo nic) kosztem udziału firmy Epic w zyskach z tytułu wykorzystującego ich technologię. Ogólnie deweloperzy są na szarym końcu łańcucha pokarmowego w tym modelu biznesowym niestety :(

Co do możliwej sprzedaży, proszę, nie nakręcajmy się. Było sporo murowanych hitów z których nic nie wyszło. Było sporo "kaszan" które zawojowały rynek. Nigdy nie wiadomo co chwyci.

Anyway, Farm 51 - powodzenia!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8