pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Amphibious

Amphibious

Ostatnie 10 wpisów
Mamy też kapitulację banku jeśli chodzi o korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy ( oczywiście nikt nie słyszał i nie widział innego finału takiej sprawy ) :

www.youtube.com/watch?v=JDBAo2...

Tak wygląda krajobraz już chyba ,, po bitwie " , Apelacje to koszta i chyba dodatkowy ten czas nie rekompensuje ich strat , straszak ,, korzystanie z kapitału " nie działa bo jest lawina pozwów i nowych klientów , ostatni z banksterów powinien zgasić światło i zamknąć ten rozdział , akcje banków dyskontują już przyszły wzrost stóp procentowych , większość otrząśnie się szybko z franków .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No dobra , zadałem proste pytanie ....ile to 3000 zawrtych umów w 1 kwartale x wpłaty początkowe od klientów? 20 mln ? 15 mln ? 25 mln ? Wynika za dwa tygodnie.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

SilnyBelwas napisał(a):
Co do prognoz zysku na 2021 to nie wiazalbym go z aktualnie wnoszonymi pozwami. Uchwala SN jesli w ogole będzie to najwcześniej po wakacjach. Do tego czasu wiele spraw zawislych juz przed sądem będzie czekało na orzeczenie. Sądy które nie będą sie oglądać na SN też nie dadzą rady w 2021 roku wydac prawomocnych wyroków (konieczne dwie instancje).


A co z wpłatami od klientów przy podpisaniu umowy ? minimalna wpłata to chyba 3600 maksymalna 19 tyś przeszło , jakby przyjął średnią powiedzmy 7 tyś zł i pomnożył przez 3000 umów zawartych w 1 kwartale to wyniki za 1 kwartał zapowiadają się jakieś karkołomne .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Bzdury piszesz , ja miałem po 4 miesiącach apelacje w lutym tego roku , pełnomocnik powiedział mi że będe czekał 1,5 roku , przez pandemię wszystko się zmieniło , przesłuchania w pierwszej instancji teraz są online lub korespondencyjnie ( przerabiam to teraz w dwóch innych frankowych sprawch ) , apelacje mocno przyspieszyły , wszystko się zmienia z dnia na dzień , teraz po tym jak dwie kondykcje stały się prawem obowiązujący z sędziów spadło brzemię niepewnosci , wszystko nabiera tępa .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Czyżby koniec projektu,, Ugody pozasądowe dla wszystkich frankowiczów '' ? Dla mnie to było oczywiste od początku :) Wg mnie wyrok z 7 maja oraz brak orzeczenia 11 maja to woda na młyn dla frankowiczów i ich kancelarii , co ciekawe bankom tez jest to na rękę bo agonia niektórych będzie rozłożona w czasie .

www.parkiet.com/Banki/30514999...

,, Rezygnacja prezesa Zbigniewa Jagiełły i ostatnie uchwały Sądu Najwyższego oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej mogą wpłynąć na decyzje banku dotyczące porozumień z klientami......... ''
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ostatnio padła dosyć ważna deklaracja ze strony prezesa Votum tj. że z pewnością liczba zawartych umów w 2021 przekroczy zakładane 8 tyś , patrząc na obecne tępo to można spokojnie zakładać że przekroczy 10 tyś , jak prognozować ewentualny zysk z tych 10 tyś umów w 2021 roku ? Wiemy że obecna linia orzecznictwa to przeszło 90% wygranych spraw , wiemy że odpadła teoria salda która była mniej ,, rentowna " dla Votum , pozostały dwie kondykcje, wiemy że wali się na naszych oczach pomysł ugód pozasądowych ( dymisja Jagiełły ) . Ktoś ma odwagę coś poprognozować ? Chodzi mi tylko o sam dział ,,frankowy " .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ogłoszenie wyroku transmitowane przez telewizję o gdz 10:00

Posiedzenie składu całej Izby Cywilnej dla rozpoznania wniosku Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego z dnia 29 stycznia 2021 r. o rozstrzygnięcie rozbieżności w wykładni przepisów prawa występujących w orzecznictwie sądów powszechnych i Sądu Najwyższego, dotyczących kredytów indeksowanych i denominowanych w walutach obcych, wyznaczono na dzień 11 maja 2021 r. na godz. 10.00.

Sprawa została skierowana na posiedzenie niejawne, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie opinii publicznej oraz mediów Pierwszy Prezes SN może zarządzić publiczne ogłoszenie orzeczenia.

Transmisja z ogłoszenia orzeczenia przeprowadzona będzie przez Telewizję Polską, która udostępni również sygnał telewizyjny zainteresowanym mediom. Poniżej przekazujemy parametry do odbioru sygnału bezpłatnie, bez konieczności umieszczania logo, na podstawie sześcioletniej nieograniczonej terytorialnie licencji, bez możliwości udzielania dalszych sublicencji.

www.sn.pl/aktualnosci/SitePage...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

We wtorek na 100 % definitywnie odejdzie w zapomnienie straszak banków czyli wynagrodzenie za korzystanie z kapitału , to będzie wyjaśnione jednoznacznie , to była ostatnia deska ratunku dla banków , to było coś czym powstrzymywali lawinę pozwów chociaż ona powoli zaczeła już ruszać . Do wtorku !!!! wave
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Teoria dwóch kondykcji przesądzona , pierwszy ważny krok zrobiony chociaż to już było wałkowane , reszta we wtorek .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

1ketjoW napisał(a):
Nie jestem prawnikiem. Nie to, to mogą wymyślić coś innego. Inaczej kursy banków nie poszły by w górę po umyciu rąk przez TSUE. Coś wisi w powietrzu. Sprawa jest wagi ciężkiej więc lobbing ze strony banków potężny.

Rynek dyskontuje pozytywny rezultat/wyrok dla banków. Tak odczytuje wyrok TSUE. Czy poprawnie czy nie tego nie wiem.Ale że co ? Rynek ma zawsze rację ? :) Banki rosły po wyroku TSUE tylko dlatego że sędziowie w Luxemburgu nie nacisneli spustu wycelowanego w banki tylko oddali broń SN :) dwa tygodnie na giełdzie to wieki , można zarobić na bankach i wrócić na Votum kilka razy :) Po wyroku TSUE zapadło już kilka wyroków w sprawach frankowy w tym prowadzonych przez Votum , 100% korzystne , karawana jedzie dalej , sędziowie robią swoje . Musisz zacząć obserwować grupy publikujące wyroki sądowe , dowiesz sie że masowo Votum wygrywa obecnie sprawy , to są realne pieniądze które niedługo trafią do spółki, rozprawy apelacyjne coraz krótsze mają terminy , wykształciła się linia orzecznictwa . Na koniec ....mamy rekord 4300 nowych pozwów od początku roki :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Hehe, zaraz się dowiesz że wyciągasz niepoprawne wnioski :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Sędziowie Sądu Najwyższego są tak samo skonfliktowani z Rządem jak reszta sędziów orzekających w sądach powszechnych , mamy 90% korzystnych wyroków dla frankowiczów , nic dodać nic ująć. W tym jednym przypadku kierunek jaki obrał rząd jest zgodny z kierunkiem w jaki poszł linia orzecznictwa w sprawach frankowych, chodzi tylko o to żeby wszystko szło szybciej , najlepiej na pierwszej rozprawie , tyle i tylko tyle.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Rząd już wybrał drogę rozwiązania problemu frankowiczów, jest nią zrzucenie ciężaru na Banki , SN 11 maja moim zdaniem będzie orzekał zgodnie z rekomendacją naszych władz . Banki będą miały dwa wybory : albo kosztowna ugoda albo szybki proces i na 99% porażka . Rząd umył ręce, poświeci zyski PKO BP ale zachowa oburzony elektorat kredytobiorców w PLN . Reszta banków bedzie miała kłopot a niektóre nie przetrwają , na pewno jeden z nich nie przetrwa i chyba nikt w Rządzie nie będzie za nim płakał a PEKAO może znowu się powiększy .

Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wypowiedział się już prezes Bartłomiej Krupa na Twitterze:

,, Odesłanie do właściwości sądów krajowych w świetle wyraźnego trendu orzeczniczego to wspaniała, choć mniej jednoznaczna niż niektórzy oczekiwali, wiadomość dla frankowiczów. Sąd ma z urzędu badać nieważność, ale odfrankowienie jest wciąż możliwe. https://t.co/CApU57Rv9W ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No ja bym też chętnie posłuchał kogoś mądrzejszego ode mnie , nie do końca rozumiem że aż tak niekorzystnie ten wyrok przekłada się na biznes Votum , jedyne co widzę to kwestie unieważnienia umowy po wyjęciu klauzul niedozwolonych , TSUE orzekł że umowa może być dalej ważna , decyzja zależy od polskich sądów, gdyby orzekł inaczej to praktycznie byłyby wyroki po pierwszej rozprawie .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Już pewnie wiecie że jedna z najważniejszych kwestii dla Votum jest roztrzygnięta : kredytobiorcy nie zostaną pozwani o korzystanie z kapitału .

Trybunał wskazał, iż nieważność wynikająca z klauzuli abuzywnej (postanowień umownych sprzecznych z prawem) nie skutkują wyrokiem konstytutywnym, lecz bieg przedawnienia roszczeń wobec Banku rozpoczyna się w momencie wypłaty kredytu.

Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Raczej brak zrozumienia tematu wśród drobnych akcjonariuszy , ja za to widzę dzisiaj na każdym kanale informacyjnym bezprecedensową w swojej skali reklamę kancelarii ,, frankowych " :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Petronas napisał(a):

Dlatego frankowicz zawrze z bankiem ugodę i nie zgłosi się do Votum. Frankowicz ma 40-50 lat, stabilne życie i rodzinę. Po co mu ryzyko roszczenia na 300 tys zł i to wymagalnego w całości od którego naliczane są wysokie odsetki. Idzie na ugodę.
Jeszcze inny frankowicz przestanie spłacać raty i np. poczeka na to co zrobi bank, może parę lat nawet. Oczywiście wówczas też nie pójdzie do Votum


A tymczasem rzeczywistość pisze swój scenariusz , nawiasem mówiąc zgodny z moimi przewidywaniami , PKO BP stać na ugody , reszta musi kupować czas :) :

www.bankier.pl/wiadomosc/NWZ-B...

Akcjonariusze NWZ BOŚ Banku zdecydowali w poniedziałek o zdjęciu z porządku obrad punktu dotyczącego wyrażenia zgody na przystąpienie do programu ugód z klientami posiadającymi kredyty walutowe.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Petronas napisał(a):

Przy opcji z darmowym mieszkaniem każdy frankowicz idzie do sądu bo "proces da" mu mieszkanie za darmo i zwrot rat z ostatnich 10 lat.
Przy opcji w której nie przedawnia się roszczenie banku o zwrot kwoty kredytu, frankowicz idąc do sądu naraża się np. na powództwo wzajemne o zwrot kwoty kredytu.
I tu pytanie ile średnio frankowicz spłacił kredytu? Wydaje się że mniej niż wypłacona mu kwota kredytu, a więc "wychodzi" z sądu z kwotą do zapłaty przez niego na rzecz banku plus rachunki dla kancelarii.
Oczywiście to pewne uproszczenie, bo banki pewnie na razie bronią się przed nieważnością umowy i nie wnoszą powództwa wzajemnego.
Ale po wygranym procesie frankowicz dostanie wezwanie do zapłaty plus pozew np. na 300 tys. zł. Odsetki to obecnie ok. 5,6% rocznie ale za kilka lat to będzie 10%.
Znam trochę życie i ludzi i to będzie tak że gdy frankowicz zacznie rozwiązywać problem zwrotu ww. kwoty do banku to z tego co wcześniej od banku odzyskał zostanie mu 30%.
Żaden bank nie da mu kredytu na spłatę długu frankowego w innym banku, bo to "nierzetelny" klient. A jeżeli da to nie będzie to oprocentowanie 3% ale 10%.
Dlatego frankowicz zawrze z bankiem ugodę i nie zgłosi się do Votum. Frankowicz ma 40-50 lat, stabilne życie i rodzinę. Po co mu ryzyko roszczenia na 300 tys zł i to wymagalnego w całości od którego naliczane są wysokie odsetki. Idzie na ugodę.
Jeszcze inny frankowicz przestanie spłacać raty i np. poczeka na to co zrobi bank, może parę lat nawet. Oczywiście wówczas też nie pójdzie do Votum


Wygląda na to Petronas że rozpracowałeś ,, kwestii frankową " , pozostaje się tylko cieszyć że rynek podziela naszą prognozę rozwoju sytuacji a nie twoją :) TSUE jest największym sojusznikiem kredytobiorców , raczej rynek to zauważył przed zbliżającym się wyrokiem .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Cytat:
Oznacza to silną obronę roszczenia banku o zwrot kwoty kredytu (oczywiście według wartości z daty wypłaty kredytu i bez odsetek). Ale istotnie ogranicza to zakres ewentualnych roszczeń w dochodzeniu których Votum może reprezentować kredytobiorców.


No nie Petronas tutaj się pogubiłeś kompletnie , ten scenariusz nie tylko nie ogranicza Votum ale sprawi że ich zyski na przestrzeni kilku najbliższych lat przekroczą 1 mld PLN , to właśnie jest ten scenariusz o którym marzą kancelarie odszkodowawcze, tzw opcji ,, darmowych mieszkań " nikt nie bierze poważnie pod uwagę , mamy 18 zł tylko i wyłącznie dlatego że czekamy na wyroki TSUE i SN , już dwukrotnie wraz ze zbliżającymi się terminami mieliśmy skok kursu a po zmianie daty spadki . Zawsze jest ryzyko następnęgo przełożenia terminu lub jakiegoś niespodziewanego wyroku , to tak jak z premierą gry :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wydaje mi się że jednak 13 kwietnia , ale raczej te 2 tyg nic nie zmienią w postrzeganiu spółki , równie dobrze mogło być parę miesięcy , najważniejszy że powód przełożenia nie jest polityczny tylko medyczny .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Zgadzam się z AntyTeresą , chyba nikt z prawników i ekonomistów poważnie nie podchodzi do tego najczarniejszego scenariusza dla banków , byłoby to krzywdzące dla reszty społeczeństwa i nawet dla banków. Samo unieważnienie umowy kredytowe ( czyli ta linia orzecznictwa która już de facto funkcjonuje ) zawiera już w sobie element olbrzymiej kary dla nieuczciwych banków . Nadchodzące orzeczenie ma na celu ujednolicenie orzecznictwa i natychmiastowe przyspieszenie spraw sądowych , tak naprawdę ten kto procesuje się teraz wie że sądy stoją na skraju całkowitej niewydolności przez pozwy frankowe . Wracając do Votum to chyba najważniejszym czynnikiem który powinien wynieść tą spółkę na inne poziomy jest właśnie czas trwania procesów bo wydaje się ze w najbliższych latach klientów nie będzie im brakować, madia wyręczają ich w robieniu kampanii reklamowej . Plotki dzisiejsze o przełożeniu terminu orzeczenia to zła informacja , sporo spraw jest zawieszanych w oczekiwaniu na to orzeczenie ( nie wszystkie ale sporo ) , sędziowie czekają , czeka i Votum .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Czyli wg was jaka mogłaby być godna wycena Votum przy założeniu zrealizowania się tych obliczeń BOŚ ?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Zamknięcie powyżej 16 zł przy najwyższym kursie dnia , obroty najwyższe od 6 miesięcy , po stronie kupna pozostali chętni na akcje w dogrywce , wygląda to wszystko coraz lepiej , może jakieś przecieki sie pojawiły w związku z nadchodzącym orzeczeniem .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No ale jak moze być za nami szczyt pozyskiwania klientów jak ok 10% dopiero poszłą do Sądu z bankami ? Ludzie bali się walczyć bo banki straszą pozwami o korzystanie z kapitału , wyroki też były różne a koszta sądowe to ok 20 tyś zł + opłaty dla swojej kancelarii , bardzo droga zabawa . Co do ugód w rozważanej formie czyli do powrotu do kursy CHF z dnia zaciągni cia kredytu i oprocentowaniu jak PLN to żaden bank poza PKO BP by nie podłał finansowo takiej operacji , dlatego w tej formie nie są realne te ugody . No zobaczymy , to tylko moje zdanie .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie nie ma opcji , przecież rząd zrzucił już ten problem na barki sądów , widać już w jakim kierunku to idzie , NBP i KNF stoją na stanowisku że albo propozycja ugody ze strony banku albo przegrana sądzie . Banki na ugody nie pójdą bo musiałyby wysłać je do wszystkich kredytobiorców a to by część banków zatopiło ( np taki Getin ), będą walczyć bo pewnie i tak 50% ludzi nigdy nie pójdzie do sądu , ludzie spłacają kredyty i zapominają o tym , część się boi straszaków banku . Kancelarie będą miały pole do popisu , pewnie do każdego z was dzwonił ktoś z pytanie czy nie mieliście szkody samochodowej , z kredytami CHF będzie to samo .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

ajajaj , miód na moje uszy
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No raczej już wiadomo że wali się ten projekt , Raiffaisen odrzucił ten pomysł, Getin nawet jakby chciał to nie ma za co , Millenium stanie w takim przypadku na skaraju upadku , chyba jedyny PKO BP mógłby to wziąść na klatę . Obstawiam że NWZA poszczególnych banków odrzucą ten pomysł i po temacie będzie, polecą komunikaty że w trakcie procesów ugoda będzie opcją i tyle ale.....pożyjemy zobaczymy , karty w tej sprawie rozdają zupełnie inne małe rączki . Tak czy inaczej szum jest , niedobre niemickie banki i prywatne nie chcą dogadać się z frankowiczami , państwowy chce ale sam nie może jak inne nie chcą , pięknie .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

W sytuacji gdy 90% kredytobiorców nie poszło do sądu połowa pewnie nigy nie pójdzie to ciężko spodziewać że banki będą proponować ugodę każdemu bez wyjątku , bez pomocy państwa banki tego nie udzwigną. Wydaje mi się że tylko ci którzy wniosą pozew będą mieli opcję ugody przed sadem , w takim wypadku niczym nie będzie się to różnik od np szkód komunikacyjnych , idziemy do sądu a potem mamy dwie opcje ugoda lub proces , w każdy z tych wypadków kancelaria jest wygrana , no zobaczymy , sam ciekawy jestem jak to się skończy .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No tak , tylko ta ugoda została zawarta już w sądzie , kancelaria i tak dostanie procent od wygranej . Różnica jest zasadnicza bo żaden bank nie wychyli się i nie zaproponuje ugody zanim nie zostanie pozwany bo prawdopodbnie połowa frankowiczów nigdy nie pójdzie do sądu , wg mnie ta precedensowa umowa jeszcze zachęci frankowiczów do składania pozwów .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wczoraj akurat dostałem informację że wygrałem sprawę frankową w apelacji w Gdańsku, piszę o tym dlatego że miałem wyznaczoną pierwszą rozprawę w Warszawie ze wzg na siedzibę banku , wystąpiliśmy o przeniesienie wg placówki do której składany był wniosek i sąd się zgodził . Rozprawy w Elblągu wyznaczane są co 30 dni mniej więcej , czyli błyskawicznie , apelacja to czas oczekiwania 4 miesiące ( straszono mnie że 1,5 roku ) . Mam jeszcze dwie takie sprawy i w tych przypadkach sąd warszawsjki odrzucił prośbę o przeniesienie . Generalnie sytuacja na tym froncie jest dynamiczna i z dnia na dzień się zmienia , myślę że nawet Votum tego nie ogarnia że idzie wszystko w dobą stronę , w lepszą niż myślą , coraz częśćiej wyroki zapadają na pierwszej rozprawie bez przesłuchiwania świadków bo sądy uznają ( zresztą słusznie) że to tylko taktyka gry na czas banku . Wg mnie niedługo dojdziemy do miejsca w którym sędziowie będą wydawać wyroki na pierwszych rozprawach , w Elblągu sędzia oczekiwał na moją apelację żeby wydać kilka wyroków , tam cały wydział jest jednomyślny , uważają że bez sensu jest powoływać biegłych i świadków . Mówię oczywiście o sprawach najbardziej znanych banków czyli PKO BP , Millenium , Mbank , Getin . ogromnie perspektywiczny temat biorąc pod uwagę fakt że 8% frankowiczów poszło do sądów a mamy jeszcze przed sobą jeszcze frankowe kredyty komercyjne z którymi będzie to samo ale to potrwa jeszcze pare lat .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ale w jaki sposób ratują ? Przecież na skutek obniżki stóp procentowych akcja kredytowa zamarła , brał ktoś ostatnio kredytyt lub leasing ? Moja zdolność leasingowa zminiejszona została przez bank o 75% w miesiąc , Ja brałem na leasing ciężarówki , Moja zdolność leasingowa zminiejszona zostałą o 75% w miesiąc bez spadku przychodów , to była droga przez mękę , udało się ale na razie rezygnuję z dalszych planów, jestem pewien że gospodarka na tym straci .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Jednym zdaniem : nie ma nadzieji dla Unimotu
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wracamy od poniedziałku do pełnego wydobycia , swoja drogą wiadomo bylo ze w tym tygodniu bedzie informacja czy przedłuza ograniczenie wydobycia a mimo tego rekomendacje z informacja ze ogranieczenie bedzie do konca roku strasznie szybko poszly :

kurierlubelski.pl/wydobycie-w-...

,, Korekty wprowadziliśmy tylko na drugą połowę lutego, od poniedziałku dzienna produkcja wzrośnie - zapowiada Artur Wasil, prezes LW Bogdanka. ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie możemy wprowadzić ceł :

,, W całej UE obowiązują te same stawki celne na towary przywożone spoza UE
obowiązują te same reguły pochodzenia w odniesieniu do produktów sprowadzanych spoza UE
obowiązuje wspólna definicja wartości celnej. ,,

( Krajowa Informacja Skarbowa )

W przypadku nawozów z Rosji to właśnie Unia wprowadziła wyższe cłą w celu ochrony rynków .


Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No ale to już chyba rząd wyjaśnił że tylko spółki SP wstrzymają import węgla , na prywatne podmioty nie mają wpływu , nie mogą wprowadzić embarga . Ważniejsza dla branży jest pogoda chyba , wiosna ma być upalna , prognozy są takie że maj ma być rekordowo upalny , zobaczymy czy się sprawdzi ale nieracjonalne byłoby dalsze wszymywanie wydobycia w takiej sytuacji .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że udobruchali górników z PGG , skoro tak to może i Bogdanka od marca wzowi wydobycie :

www.polsatnews.pl/wiadomosc/20...

,,Górnicy odwołują zaplanowane protesty: referendum strajkowe i manifestację w Warszawie. Koszt podwyżek w PGG to ok. 270 mln zł w skali roku; dalsze rozmowy płacowe w lipcu br. - poinformował wicepremier Jacek Sasin. Górnicze związki z PGG zdradziły, że propozycja ws. wzrostu płac oznacza 350-400 zł brutto dla zatrudnionego ,,

Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ja nie znajduje nigdzie potwierdzenia tej informacji . Mamy spółkę SP , mamy łągodną zimę , dużą wietrzność , niski ceny węgla i duże jego zapasy + ograniczenie wydobycia 25% . To wszystko wystarczy że by wywołać panikę , czy usprawiedliwia spadek kapitalizacji spółki o 1/3 w 3 tygodnie ? Nie wiem . Pierwszy możliwy zwrot akcji upatruję pod koniec lutego tj. przy ewentualnej decyzji o kontynuowania ograniczenia wydobycia , ja bym nie przesądzał ...w kopalniach Bogdanki też już wrze .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ale skąd informacja że Enea będzie brała węgiel z PGG ? Leżą hałdy węgla , zima łagodna ,każda sprawna firma w takiej sytuacji powinna ograniczyć produkcję , wydaje się logiczne . Nie ma sentymaentu teraz do węgla więc rynek na wszytko co z tym zwiążane reaguje histerycznie . Może cena węgla za jakiś czas wzrośnie na rynkach , dojdą rekordowe upały i będzie odwrotna sytuacja .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Jak to napisał jakiś czas temu Krewa ....,, Reasumując - perspektywy negatywne. ,, :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Co do tego akcjonariusza który wnosi sprzeciwy to jest wręcz przeciwnie , on chce za wszelką cenę wyjść ze spółki i chce to zrobić jak najszybciej dlatego ostatno protestował że zbyt niską cena minimalna skupu została ustalona i zbyt długi czas został przeznaczony na tą operację , jest również odpowiedzialny za przeszło 90% redukcję przy ostatnim skupie w 2017 r , nie widziałem żeby narzekał wtedy że za wysoka cena została uchwalona . W maju równiez chciał sprzedać swoje akcje w ABB ale nie znalazł się chętny . Cała ta przepychanka na walnym w praktyce miała na celu ustalenie ceny za jaką podczas najbliższego skupu spółka skupi od tego akcjonariusza część jego akcji bo można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością że teraz znowy wywali swoje akcje powodując bardzo dużą redukcję skupu .Wydaje się ze problem jest w tym że spadki kursu akcji są bardzo na rękę większościowemu akcjonariuszowi , odrzucił propozycję dywidendy i uchwalił skup bo bardzo niskim kursie który w chwili obecnej stał się już atrakcyjny .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że to świetne wieści dla Unimotu , wypada z gry jego konkurent , współczuję oczywiście akcjonariuszom Onico ale wygląda to na koniec spółki , być moze ktoś zagospodaruje to co zostanie z majątku ale klienci na pewno muszą szukać w tym momencie nowych dostawców .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No chyba nie , najnowsza rekomendacja uwzględnia wyniki za drugi kwartał które oficjalnie poznamy za miesiąc a które już analitycy znają , oczywiście w międzyczasie kurs wspinał sie coraz wyżej bo raczej łatwo było przewidzieć po 1 kwartale + po przychodach za kwiecień że prognoza roczna musi być podniesiona bo zazwyczaj druga połowa roku jest lepsza od pierwszej .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Rekomendacja jest z 10 lipca, teraz poznało ją szersze grono .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Rynek boi się przejęcia PEKAO przez PZU za pomocą Aliora, a boi się gdyż nie wiadomo za czyje pieniądze to się odbędzie .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Może ktoś się orienuje jak są rozliczane takie kontrakty jak ten o którym mowa w komunikacie z dnia 01.10.2015 na budowę hal w Kuwejcie ? Kontrakt opiewa na 146 mln zł ( 11.643.961 dinarów kuwejckich ) , tyle że od tego momentu dinar mocno podrożał , wg moich wyliczeń kontrakt jest dziasiaj wart o 10 mln zł więcej . Czy ta różnica będzie dodatkowym zyskiem dla Pekabexu ?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Przejęcie sfinalizowane , nowa rekomendacja ....szkoda że otoczenie nie sprzyja

www.parkiet.com/artykul/9,1458...

,,.....w tym roku przychody grupy wyniosą prawie 477 mln zł, czyli o 35 proc. więcej, niż grupa powinna pokazać za ubiegły rok. Prognoza zakłada wzrost EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) o 32 proc., do 39,5 mln zł. Skonsolidowany zysk netto ma wzrosnąć o blisko 34 proc., do 24,2 mln zł. ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wydaje się że może być jedynie lepiej , jeżeli Pekabx wykorzysta skokowy wzrost mocy produkcyjnych to zysk już za 2016 rok może być znacznie wyższy niż prognozuje to Vestor w swej rekomendacji . Zobaczymy czy po przejęciu Ergonu posypią się kontrakty i jak będą duże, na razie jest bardzo dobrze .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że przejęcie Ergonu to już formalność , mamy zgodę UOKIKu na fuzje, wg wyliczeń DM Vestor wycena po przejęciu wzrośnie do 15,2 zł za akcję , dla mnie bardziej interesujący jest fakt że moce produkcyjne Pekabeksu wzrosną o 40 % kosztem 45 mln zł przy dotychczasowej kapitalizacji ok 260 mln zł ....wydaje się że robią świetny interes a dodatkowo zakład w okolicach Warszawy po Gdańsku, Bielsku Białej i Poznaniu doskonale zwiększa geograficzny zasięg działalności firmy.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wczoraj spółka poinformowała o kontrakcie na 146 mln zł na budowę hal w Kuwejcie , trzy dni wcześniej o kontrakcie na 17 mln zł , świeża rekomendacja +27% , rekordowy porfel w historii ......niewiarygodne że kurs ani drgnie Think
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Scarry...masz dużo racji w tym co piszesz, jest to ciekawe i nie będe z tym polemizował, ja nie przywiązuje się do żadnej spółki i radzę to wszystkim , dzisiaj jest Farm51 za godzinę inna , ale dobrze że piszesz o tym wszystkim bo to pomoże ludziom podjąć decyzje a najważniejsze że zachęci do głębszych analiz przed zakupem akcji ... nie łudzmy się to jest giełda , pewnie z 10% ludzi tutaj zarabia a reszta jest ,, dawcami ,, kapitału dla nich.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Scarry ....wielokrotnie pisałeś że ludziie w Farmie nie potrafią robić gier , skoro zespół się zmienił to może to dobrze ? Może właśnie skompletowali ,, DreamTeam ,, :) ? Nazwiska nie robią gier tylko ludzie , każdy z wielkich w tej branży zaczynał kiedyś :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

To jest forum giełdowe a nie ,, growe ,, lub inne tematyczne , jesteśmy tutaj po to zeby zarabiać i tyle , pisałem przy kursie 3,88 że spółka na fali GE może polecieć na historyczne poziomy i wszystko wskazuje że tak będzie , jest coś nowwego , jest świerzość w spojrzeniu na gry i wielu to ,, kupuje ,,.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Prezes Mercatora mówił o docelowych planach zwiększenia udziału w światowym rynku rękawic z 0,5 % do 1,5% w 2015 r az do ocelowych 5% w przyszłości czyli 10 krotnie , pole do wzrostu jest , oby zaczeli to pokazywać w wynikach.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że zakładane zwiększenie mocy produkcyjnych w sumie o 100% osiągnęli szybciej :

www.parkiet.com/artykul/7,1395...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Oglądałem jakiś reportaż z USA , generalnie gorączka zkupów wszelkiego rodzaju odzieży ochronnej , kombinezonów , maseczek itp , hurtownie nie wyrabiają . Z ciekawości zacząłem szukać jakiejś spółki na GPW która wpasowałaby się w to szaleństwo i natrafiłem na Mercatora, może mnie ktoś oświecić jakie kłopoty ma spółka ze potaniała tak mocno od debiutu ? zawyżona cena akcji była? Tak na szybko widze że Rosja i Ukraina może ciążyć ale zarząd wykorzystuje sytuacje na giełdzie do skupu , warta uwagi ta spółka ?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

DA na PS3 jeszcze w pazdzierniku :

blog.eu.playstation.com/2014/1...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nigdze nie napisałem o sukcesie Get Evan , skomplikowany ten projekt , ale im bliżej będzie premiery , im więcej filmików , jakieś komunikaty o certyfikacji.....spokojnie kurs może wyskoczyć na najwyższe poziomy w historii. Co by nie mówić to filmiki wyglądają spektakularnie , inwestorzy mogą to ,, kupić ,, .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Historia zatoczyła koło , znowu mamy ten sam kurs akcji co 2-3 lata temu i znowu spółka stoi przed szansą żeby odnieść sukces, pierwsza szansa została zaprzepaszczona a trzeciej zapewne nie będzie, ryzyko duże. Podawali jakąś informacje na temat daty debiutu GE ? Nie ma wątpliwości że im bliżej będzie debiutu tym więcej będzie chętnych aby podjąć ryzyko tak jak to było przed debiutem DA ...oby tak samo się nie skończyło :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Panu Piotrowi będzie ciężko w najbliższym czasie , poszło właśnie na Policje powiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa ( związane jest to z samochodami ). Nie wiem czy będzie aresztowany ale na pewno będzie skazany bo znam sprawę . Nie wiem czy ten człowiek pije, ćpa czy tylko filmów gangsterskich się naoglądał ale jego zachowanie pozbawione jest racjonalności i logiki , sprzedaje auta na niemieckich blachach które nie są jego własnością oświadczając że jest ich właścicielem ....niewiarygodne.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie miałeś racji Scarry , pieniędzy im nie zabraknie , Get Even ma finansowanie , jest komunikat .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Zauwazył ktoś że musieli opuścić salon sprzedaży w Warszawie ? , szkoda że tak zakończyła sie historia tej spółki , fajne autka mieli wave
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Widać że inwestorzy obdarzyli Farm51 dużym zaufaniem i pozytywnie reagują na jakiekolwiek nawet neutralne dane, moim zdaniem jeżeli DA wyjdzie na zero to rynek to odbierze dobrze ( pomimo że dobrze nie będzie ) i bez problemu sprzedadzą obligacje pod GE , zapewne emisji akcji nie będzie , potem zacznie się gra pod GE ...raczej nie będzie tutaj 1-2 zł . Ale 50 tyś DA w 15 dni uwzględniając przedsprzedaż to nie jestem pewien tych 200-300 tyś na koniec , USA już znało słabe recenzje i opinie .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Szkoda że i3D nie poszło w tym kierunku :

gry.onet.pl/artykuly/czlowiek-...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Tutaj jest link do infa o emisji obligacji:

www.parkiet.com/artykul/128902...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

anty_teresa napisał(a):
DA napisali ze środków własnych oraz emisji obligacji. Stosunek zaangażowanego kapitału to około 50/50%.
Dystrybucję i wydanie gry prowadzi Nordic. To ten podmiot wziął na siebie koszty sprzedaży, promocji i tłoczenia, w związku z czym spółka dostaje dość niskie wynagrodzenie od egzemplarza. Wspomniana kwota 15 pln ma nieco inny charakter:
Cytat:
Robert Siejka: Warunki rozliczeń z wydawcą objęte są tajemnicą handlową, nie możemy ich ujawniać. Uchylając jednak rąbka tajemnicy – The Farm 51 Group ma określony, wyliczany według złożonego wzoru procent od dochodu ze sprzedaży każdego egzemplarza. Udział ten, przy założeniu kształtowania się cen gry zgodnie z pierwotnymi założeniami, pozwoli nam na pokrycie kosztów produkcji gry po sprzedaży około 200 tys. kopii DA.
Mamy 200 tyś do Break even, ale przy założeniu kształtowania się cen gry zgodnie z pierwotnymi założeniami. Nie ma więc mowy o Wszystkich obniżkach, a jedynie tych założonych do sprzedaży 200 tys. egzemplarzy, przy założeniu że sprzeda się w znacząco większej ilości kopii.


Farm51 otrzymała od Nordic Game 2,3 mln zł już na początku 2013 roku na poczet przyszłej sprzedaży D ( twiedrdzisz że ta kasa nie poszła na produkcje DA ? ), fakt że Farm51 dostało tak mały ułamek dochodów z gry świadczy że udział Nordic Game w projekcie był wyższy niż to co opowiada Prezes , dodatkowo Nordic miało wpływ na kształt scenariusza gry , wszystko to daje obraz dominującej roli Developera w produkcji DA :

biznes.interia.pl/news/podpisa...

,,Umowy precyzują w szczególności, że Spółka otrzyma 580 tys. EUR. (równowartość 2 386 758 PLN według kursu NBP z dnia 16 stycznia 2013 r.) tytułem zaliczki na poczet przyszłych wpływów ze sprzedaży gry Adventurer ,,

a wszystko dlatego że emisja obligacji skończyła się niepowodzeniem w końcu 2012 roku ( czyli przed podpisaniem umowy z Nordic Game ):

,,Firma rozpoczęła też prace nad kolejnym tytułem, które miały być finansowane ze sprzedaży obligacji. Wartość emisji sięgnęła 5 mln z. Klienci kupili jednak papiery (trafiły 29 października do obrotu na Catalyst) za nieco ponad 1 mln zł. Dlatego The Farm 51musiał zrewidowac harmonogram prac nad nową pozycją.,,

Spółka przyznała się już do błedu , o czymmówił Prezes w czacie inwestorskim i o zmianie strategii ,chcą teraz sprzdawać mniej ( tylko cyfrowa dystrybucaj ) ale za to sami .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

cad_man napisał(a):
czy ktoś może napisać jak finansowane było DA?

@Scarry
Ile mogą zapłacić za te dwie licencje, o których wspomniałeś?


Głównie Nordic Game sfinansował grę , dlatego ok 15 zł mają tylko na jednym sprzedanym egzemplarzu .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

,,...Konserwatywne szacunki pozwalają nam założyć, że z tych źródeł spółka osiągnie wpływy pozwalające nie tylko wykupić dług ale i sfinansować dalsze prace nad kolejną własną grą Farm 51 – Get Even. ,,,

No więc pierwszy test wiarygodności Pana Prezesa i Spółki zbliża się nieuchronnie , jak dla mnie te słowa znaczą tyle że ,, poradzimy sobie sami bez żadnego finansowania ,, - serdecznie im tego życzę ale nie uwierzę puki nie zobaczę ....inaczej już bym kupował akcje .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

@games_anlityk - chyba nikt nie polemizuje z tym że sam pomysł na grę jest wyjątkowy , jednak jeżeli założymy że z DA wyjdą na zero to pytanie jak sfinansują ten projekt ? Pewnie nawet ty nie wierzysz że za 5 mln zrobią cokolwiek co będzie wyglądać tak jak w filmiku na youtubie , potrzebne są grube pieniądze, faktem jest że zrobili wszystko co było można żeby zwiększyć swoje szanse pozyskanie finansowania ( a nawet więcej ) ale pytanie jest proste ? kupować akcje teraz czy nie ? Ja uważam że lepiej poczekać na wyniki sprzedaży DA , na wyniki ewentualnej emisji obligacji i na harmonogram prac na GE ( nie wierzę w ten 2015 ok ) oraz wyjaśnienie w jaki sposób będą dystrybuować grę w przyszłości . Pierwszym sygnałem do kupna dla ryzykantów może być sam fakt pozyskania finansowania ale teraz to chyba gra w ciemno ( co jak będzie potrzebna emisja akcji ? ) . Spółka teraz podgrzewa atmosferę w internecie na Facebooku i Tweeterze bo potrzebuje finansowania ( pewnie znają już wstępne wyniki sprzedaży DA ).
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Niewiarygodne

www.newconnector.pl/farm-51-gr...

,, Już po kilku godzinach od jej startu okazało się trailer gry spotkał się z gorącym przyjęciem samych graczy. – Szacujemy, że już w kilkanaście godzin po upublicznieniu trailera gry zanotował on milion odsłon, liczba ta sukcesywnie rośnie. ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie ma szans żeby coś dobrego zrobili za 5 mln , tez obstawiam bliżej 15 mln z kosztami promocji ( sami mają być wydawcą ) a im więcej zainwestują tym większe będą szanse na sukces, druga sprawa to czy tylko dystrybucja cyfrowa pozwoli im zarobić, zaczynają wchodzić na głeboką wodę , na ten moment jest strasznie dużo niewiadomych .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nieżle....już prawie 500 tyś odsłon, no widać że bardzo trafili z tematem w oczekiwania ludzi bo sam teaser jest wg mnie słaby, natomiast wizja absolutnie realistycznej grafiki w grze naprawdę pobudza wyobraznię. Pewnnie będziemy mieć teraz festiwal trailerów GE żeby zachęcić inwestorów do sfinansowania produkcji , powinni pójść za ciosem .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

A to dopiero historia : wczoraj wrzucony filmik ,, What is Real ,, ma oglądalność na youtubie 235 000 , no widać temat jest chwytliwy i pobudza wyobraznię ( chyba żaden trailer Deadfall nie miał tyle nigdy takiej popularności ) :

Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Za 8-10 miesięcy można będzie rozmawiać o GE , teraz to nie ma znaczenia bo nie wiemy z czego będzie sfinansowany , nie wiemy nic o sprzedaży DA i o pomyśle na sfinansowanie przyszłych projektów.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie znamy jeszcze potencjału gry , wiemy że Farm51 ma spore możliwości rozwoju technologii dzięki pracy dla OBRUM i ich kasie więc ja bym ich nie skreślał .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Czyli teraz pierwszym testem dla spółki będą wyniki sprzedaży DA ( raczej cudu nie będzie ), potem spłata obligacji , następnie pomysł na sfinansowanie GE i emisja obligacji ( oby obligacji ) lub znowu złodziejska umowa z wydawcą - jezeli w ciągu tych 2 lat uda im się zrobić i samemu wydać GE na odpowiednim poziomie ( czyt. mając odpowiednią kasę ) to za 2 lata może to być hit parkietu ...ale chyba nie wcześniej.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Robi się ciekawie , trzy dni temu ZWG dokupiło w transakcjach pakietowych poza rynkiem akcje od Ipnihome , zarzekają się ze wezwania nie będzie...no zobaczymy .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No to praca w Farm51 wrze , jest juz dostępna wersja Beta Painkillera HD na Linux a na MAC OS niedługo też będzie , DA robi się na PS3 , w następnej kolejności Linux i MAC OS . Furory może gra nie zrobiła ale powinni kilkaset tysięcy sztuk uciułać na wszystkich platformach thumbright

Z platformy STEAM o grze Painkiller Hell and Damnation

''Early Beta Access
Painkiller Hell & Damnation Linux Beta now available! You have to own Painkiller Hell & Damnation to be able to access the Linux Beta version. Please note that the Linux version is a pre-final one - issues may still occur. We are looking forward to your feedback!"

"The Mac version is coming soon!"
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie no chodzi o ,, Nowości ,, przynajmniej u mnie tak jest napisane.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

mamy 11 dzień sprzedaży i trzeba przyznać że skoro już zdecydowali się na wydanie gry w Japonii to chyba osiągnęli swoisty sukces , gra zajmuje po 11 dniach 6 miejsce wśród ,, strzelanek ,, i 22 wśród wszystkich na xbox360, za plecami DA takie potęgi jak Gears of War 3, Far Cry 3 , Medal of Honor, Halo 3, Sniper Elite......Wiedzmina 2 nie ma nawet w pierwszej setce . Co ciekawe był kryzys ale sprzedaż odbiła i gra pnie się coraz wyżej , dobrze to rokuje przed wydaniem wersji PS3 .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

A to kiedy przestaje być ściema? Jak ocenie 50 gier? Bzdury, nie ma reguły, trzeba przyjąć i odrzucić jakiś procent ocen jako stronniczych i tyle.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Żeby było jasne... To jeżeli kupie grę i mi się spodoba gra Deadfall Adventures i założę konto na.Metacriric i ocenie pozytywnie grę to jest to ściema?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

games_analityk napisał(a):
Scarry napisał(a):
.. ale nie mamy. Zbudowanie nowoczesnego FPSa klasy AAA (no chociaż A), zgodnego ze standardami światowymi (wysokie AI botów, open-world, grafika z precyzyjną detekcją zderzeń, wysokiej klasy tekstury, profesjonalne efekty wolumetryczne i do tego niebanalna historia albo chociaż nie totalnie szablonowa), póki co leży wyraźnie poza zasięgiem polskich programistów.


jeśli chcesz śledzić games_analityk jaka jest realna popularność gry w wersji PC-Steam (z czego łatwo wywnioskować sprzedaż całości gry, i czy premiery dodatków, promocje itd mają jakiekolwiek przełożenie na cashowanie w firmie): nieocenione Steamcharts, podające ilość graczy na świecie grających w dany produkt.

Deadfall jest już drastycznie poza szczytem sprzed 5 dni. Popularność spada bardzo szybko.

Dla porównania dość chłodno przyjęte Anomaly 2 (wyraźnie słabiej przyjęte niż obecne wersje mobilne) w wersji PC-Steam miało 50% większy top-peak niż Deadfall.


No rzeczywiście Anomaly 2 to był strzał w 10 :)
Kupiłem pierwszą część pograłem na smartfonie i to wszystko, na dużej konsoli ta gra nudzi po kilkunastu minutach. Niestety nie wszystko da się przełożyć na duże konsole.

Jeśli chodzi o popularność Anomaly 2 to chyba kompletnie nie ma co porównywać , na Steamie wczoraj grało w tą gre 10 osób , dzisiaj 12 dla porównania DA wczoraj 114 dzisiaj 104 a w Snajpera 2 tylko dzisiaj 460 osób . Ja też kupiłem Anomaly i chyba to jedna z najlepszych gierek jakie widziałem na smartfonie ...ale ja się wychowałem na Red Alert więc to moje gusta Angel A Deadfall kupie tylko i wyłącznie jak przecenią , tak w proteście dla zbyt wysokiej ceny Shame on you .

http://steamcharts.com/app/231330#3m
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

najprawdopodobni będziemy mieć wersję DA na Linuxa :

www.benchmark.pl/aktualnosci/x...

www.gamingonlinux.com/articles...

,, W ostatnim czasie coraz więcej znanych gier zostało przeniesionych na systemy z rodziny Linux albo też twórcy zapowiedzieli plany wydania takich wersji. Jak się okazuje, dynamiczny rozwój rynku gier na Linuksie przyciąga kolejnych producentów. Wśród nadchodzących tytułów niewykluczone, że zobaczymy wydane niedawno XCOM: Enemy Unknown oraz stworzoną przez polskie studio grę Deadfall Adventures. ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ocen juz się nie cofnie, natomiast nie jesteśmy na gieldzie dla recenzji tylko dla zysku, nie wiemy jeszcze jak na sprzedaż wpłynie ewentualna przecena gry ,nie wiemy czy przecena będzie miała wpływ na wyniki Farm, nie wiemy jak pójdzie z PS3... wiele jeszcze może się wydarzyć.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Słabe jest to że Wydawca nie postarał się - na Amazonie USA gra będzie dostępna dopiero 13 grudnia za to pierwszy raz widzę od premiery dostępną wersję PC. Ciekawe że na Fejsie w dniu premiery Gra miała 2000 fanów po tygodniu ma 7000 tyś ...mam nadzieję ze lajki nie pokrywają się z ilością sprzedanych egzemplarzy gryAngel Na metacritic na podstawie 70 opinii gracze wydali notę 7.3/10 ( PC ) całkiem niezle thumbright


Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Jakbyś czytał wszystko to wiedziałbyś że ustalenie ceny przez Nordic Game na obecnym poziomie uważam za ogromny błąd , Jest taka możliwość że Farm ma taką samą stawkę za każdy egzemplarz sprzedany przez Nordic Game , tym samym dla Farm i akcjonariuszy ważne jest żeby gra była jak najtańsza ( odwrotnie dla Nordic Game ) i tym samym lepie się sprzedawała. Przejrzyj fora - prawie każdy uważa że gra jest za droga i to jest prawdziwy problem .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Scarry napisał(a):
@Amphibiuos
racja, casus CIA faktycznie daje do myślenia, pokazuje że nawet najlepiej opracowana metodyka analizy i inwestowania, na tak kapryśnym rynku jak game-dev potrafi zawieść

...ale mimo wszystko Panowie ja bym traktował go właśnie jako wyjątek od ogólnej zasady, bardzo ale to bardzo rzadko powtarzalny. Dlatego przy game-devie zawsze jest to wprawdzie szacowanie szans a nie pewność, ale mimo wszystko dysproporcje szans między prawdopodobnym przyjęciem produktu a zaskakującym są bardzo duże.

Nie wydaje mi się że na takich wyjątkach jak S1, przypominających bardziej grę w ruletkę niż inwestowanie, można budować jakąkolwiek poważną strategię.


A widzisz ...niekoniecznie , ja akurat mocno wtedy interesowałem się City i doskonale pamiętam wywiad prezesa City w którym mówił że nowa gra Snajper nie ma praktycznie konkurencji jeśli chodzi o tematykę , wiele osób w takim momencie podjeło wtedy właściwą decyzję inwestycyjną nie patrząc na recenzje . Nie twierdze że tutaj jest podobna sytuacja ale wiele osób podejmując taką decyzję przy DA liczyło trochę na efekt Uncharted i że jakiś ułamek posiadaczy XBOX i PC którym brakuje takich klimatów - zdecyduje się na zakup gry bez zbytniej jej analizy , myślę że Farm51 i Nordic Game również taki miało plan . Nie wiem tez na ile prawdziwe są recenzje samych graczy bo są absolutnie skrajne , albo są opłacone albo po prostu Fanom takich gier nie przeszkadzają niedociągnięcia które rażą krytyków . Czas pokaże a prawdziwym testem sprzedaży będzie mocna obniżka ceny gry.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

@topfacet ...a skęd ty wiesz w jakiej ilości sprzeda się Deadfall Adventures ? Trochę pokory , zerknij sobie ilu takich mądrych jak ty było na forum City przed premierą Snajpera 1 , kazdy wieszał na nich przysłowiowe ,, psy ,, , popatrz jakie miał oceny i na koniec jaką sprzedaż a potem zrób to samo np z Anomaly . Nie zawsze oceny i recenzje przekładają się na wynik finansowy .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Scarry napisał(a):
Programów do SEO jest w sieci od zafajdania, zaczynamy poruszać się w oparach absurdu najprostszych pojęć. Serio, w takich chwilach współczuję akcjonariatu kolejnej spadającej firmie.

Gamespot: 1 097 772 unikalnych userów / dzień

Gamingshogun: 1 790 unikalnych userów / dzień (tak, tak , 600-krotnie mniej niż Gamespot, recenzyjka bez znaczenia, sorry - ze znaczeniem dla osób, które nie powinny zajmować się giełdą)
Laserlemmings: 639 unikalnych userów /dzień (prawie 2000 razy mniejsza poczytność niż Gamespot)

IGN Spain: tu sprawa jest o tyle trudna że to podstrona większej strony, szacowałbym ją na 50 000 unikalnych userów, ze 20 razy mniej niż Gamespot. Sam główny IGN to inna rozmowa, to potęga, bijąca nawet Gamespot dwukrotnie. Ale nie o nim mowa.
Cytat:
bardzo znanej wśród graczy strony IGN Spain
tak tak, szczególnie anglojęzycznych, jasne jasne.d'oh!

Może jeszcze wrzuć pozytywne opinie wuja Henia z blogu czytanego przez jego rodzinę w Szwecji? Jest taki powtarzalny schemat po premierze gry że młodsi inwestorzy giełdowy (na ogół młodsi) zachwycają się recenzjami nie do końca rozumiejąc, które z nich mają przełożenie na cash a które są całkowicie bez znaczenia.


No i to jest bardzo pożyteczny myśle dla każdego kto śledzi premiery gier - post
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

@topfacet ...nasza rozmowa jest na poziomie przedszkola :

- Veno wywala
- Przecież mają obowiązek raportowania
- Oni olewają raportowanie
- Dowiemy się najwyżej z kwartalnego czy sprzedawali
- Przecież mają obowiązek raportowania

....masakra.Angel
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Scarry napisał(a):
@Amphibiuos
gdzie mają inwestorów i giełde pokazali np 5 razy przekładając raport skonsolidowany za 2011 - ostatnie tłumaczenie było bajeczne - "bo mają wakacje" wave

jeśli można coś przesunąć, przełożyć, o czymś nie poinformować, albo zrobić to niejasno, na swoją korzyść oczywiście - oni na pewno tak właśnie zrobią. GO FIZ z Veno na pokładzie... jazda bez trzymanki gwarantowana.


hehe dobre ...a tak dbają o dobre imie na forach internetowych 3some no zobaczymy przy nastepnym rapocie czy liczba akcji zmieniła się . Ja myślę że to najzwyklejsza reakcja inwestorów na słabe recenzje .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

@topfacet możesz podać jakiś link do informacji że już coś takiego robili w przeszłośći ?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Recenzje są słabe co do tego nie ma sensu się kłócić ale z punktu widzenia inwestycji ja bym Farm51 nie skreślał, gra jest sprzedawana na całym świecie i to w wersji pudełkowej jak i elektronicznej , na PC i XBOX, dojdzie jeszcze PS3. Myśle że przed gwiazdką będąc markecie ludzie nie będą czytać wszystkich recenzji w internecie , zadecyduje o zakupie zapewne tematyka gry może chwytliwa okładka itp., Reakcja jest jak na premiere Snajpera 2 a przecież DA musi się sprzedać w nakładzie ok 200 tyś a nie 2 mln, a wszystko co powyżej to zysk. Jezeli chodzi o Veno to czy nie mają obowiązku raportować sprzedazy akcji, mają przecież powyżej 5% ?
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Mamy mocny skok na Niemieckim Amazonie , wersja Pc jest na 7 miejscu !!! w kateegorii First Person Shooter ( Snajper 2 jest na 40 miejscu a Call of Juarez na 42 miejscu w tej samej kategorii ) , optymistyczne jest to że wraz ze spływającymi nowymi opiniami graczy gra wspina się coraz wyżej i to pomimo ceny Premium .

www.amazon.de/gp/bestsellers/v...
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Akurat co do ceny to sie zgadzam w 100% ze Scarrym , to co zrobił Nordic Game nie miesci mi sie w głowie to jest gra za 20 euro na xbox360 bo to ta półka , jeszcze wierzę ze za chwile zrobia jakas spektakularna przecene bo ciagle jest szansa na dobre wyniki . Tak naprawde dopiero sprzedaz w promocyjnych cenach powinna dac odpowiedz w ktorym miejscu jest DA .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Można pokusić się o pierwsze spojrzenie na oceny osób które kupiły grę : wersja Pc na Metacritic 8/10 a wersja XBOX 7,8/10 i są to wyniki z ścisłej czołówki ( Battlefirld ma 6,3 , Snajper 2 ma 5,7, GTA V ma 8,1 ). Na razie jest jedynie po kilkadziesiąt ocen ale widać już że jest dobrze a ci którzy kupili grę są bardzo zadowoleni, jest to moim zdaniem dobra rekomendacja dla gry . Oczywiście będzie ona bardziej miarodajna jeśli tych ocen będzie przynajmniej 100 .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ważne żeby dobrze się sprzedało Angel wiele wskazuje na to że jest dobrze thumbright
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Troche inacze teraz to dziala , za chwile bedzie dodatek do gry potem nastepne I w ten sposob ma byc podtrzymywane zainteresowanie grą.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

10-12 godzin to krótko ? Nie jest tak zle , ale cena powinna byc o polowe mniejsza I zapewne bedzie jeszcze przed swietami , masa ludzi czeka na przecene . A na Steamie juz 3 miejsce w kategorii gier przygodowych, coraz wyzej .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 4 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 26 maja 2021 15:25:33
Liczba wpisów: 476
[0,13% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,944 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło