pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Amphibious

Amphibious

Ostatnie 10 wpisów
Jednym zdaniem : nie ma nadzieji dla Unimotu
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wracamy od poniedziałku do pełnego wydobycia , swoja drogą wiadomo bylo ze w tym tygodniu bedzie informacja czy przedłuza ograniczenie wydobycia a mimo tego rekomendacje z informacja ze ogranieczenie bedzie do konca roku strasznie szybko poszly :

kurierlubelski.pl/wydobycie-w-...

,, Korekty wprowadziliśmy tylko na drugą połowę lutego, od poniedziałku dzienna produkcja wzrośnie - zapowiada Artur Wasil, prezes LW Bogdanka. ,,
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Nie możemy wprowadzić ceł :

,, W całej UE obowiązują te same stawki celne na towary przywożone spoza UE
obowiązują te same reguły pochodzenia w odniesieniu do produktów sprowadzanych spoza UE
obowiązuje wspólna definicja wartości celnej. ,,

( Krajowa Informacja Skarbowa )

W przypadku nawozów z Rosji to właśnie Unia wprowadziła wyższe cłą w celu ochrony rynków .


Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

No ale to już chyba rząd wyjaśnił że tylko spółki SP wstrzymają import węgla , na prywatne podmioty nie mają wpływu , nie mogą wprowadzić embarga . Ważniejsza dla branży jest pogoda chyba , wiosna ma być upalna , prognozy są takie że maj ma być rekordowo upalny , zobaczymy czy się sprawdzi ale nieracjonalne byłoby dalsze wszymywanie wydobycia w takiej sytuacji .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że udobruchali górników z PGG , skoro tak to może i Bogdanka od marca wzowi wydobycie :

www.polsatnews.pl/wiadomosc/20...

,,Górnicy odwołują zaplanowane protesty: referendum strajkowe i manifestację w Warszawie. Koszt podwyżek w PGG to ok. 270 mln zł w skali roku; dalsze rozmowy płacowe w lipcu br. - poinformował wicepremier Jacek Sasin. Górnicze związki z PGG zdradziły, że propozycja ws. wzrostu płac oznacza 350-400 zł brutto dla zatrudnionego ,,

Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ja nie znajduje nigdzie potwierdzenia tej informacji . Mamy spółkę SP , mamy łągodną zimę , dużą wietrzność , niski ceny węgla i duże jego zapasy + ograniczenie wydobycia 25% . To wszystko wystarczy że by wywołać panikę , czy usprawiedliwia spadek kapitalizacji spółki o 1/3 w 3 tygodnie ? Nie wiem . Pierwszy możliwy zwrot akcji upatruję pod koniec lutego tj. przy ewentualnej decyzji o kontynuowania ograniczenia wydobycia , ja bym nie przesądzał ...w kopalniach Bogdanki też już wrze .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Ale skąd informacja że Enea będzie brała węgiel z PGG ? Leżą hałdy węgla , zima łagodna ,każda sprawna firma w takiej sytuacji powinna ograniczyć produkcję , wydaje się logiczne . Nie ma sentymaentu teraz do węgla więc rynek na wszytko co z tym zwiążane reaguje histerycznie . Może cena węgla za jakiś czas wzrośnie na rynkach , dojdą rekordowe upały i będzie odwrotna sytuacja .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Jak to napisał jakiś czas temu Krewa ....,, Reasumując - perspektywy negatywne. ,, :)
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Co do tego akcjonariusza który wnosi sprzeciwy to jest wręcz przeciwnie , on chce za wszelką cenę wyjść ze spółki i chce to zrobić jak najszybciej dlatego ostatno protestował że zbyt niską cena minimalna skupu została ustalona i zbyt długi czas został przeznaczony na tą operację , jest również odpowiedzialny za przeszło 90% redukcję przy ostatnim skupie w 2017 r , nie widziałem żeby narzekał wtedy że za wysoka cena została uchwalona . W maju równiez chciał sprzedać swoje akcje w ABB ale nie znalazł się chętny . Cała ta przepychanka na walnym w praktyce miała na celu ustalenie ceny za jaką podczas najbliższego skupu spółka skupi od tego akcjonariusza część jego akcji bo można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością że teraz znowy wywali swoje akcje powodując bardzo dużą redukcję skupu .Wydaje się ze problem jest w tym że spadki kursu akcji są bardzo na rękę większościowemu akcjonariuszowi , odrzucił propozycję dywidendy i uchwalił skup bo bardzo niskim kursie który w chwili obecnej stał się już atrakcyjny .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Wygląda na to że to świetne wieści dla Unimotu , wypada z gry jego konkurent , współczuję oczywiście akcjonariuszom Onico ale wygląda to na koniec spółki , być moze ktoś zagospodaruje to co zostanie z majątku ale klienci na pewno muszą szukać w tym momencie nowych dostawców .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 4 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 29 maja 2020 23:48:43
Liczba wpisów: 445
[0,13% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,406 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,95% +21 190,00 zł 41 190,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d