pixelg
PROCAD - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PROCAD [PRD]

AKTUALNY KURS: 1,71 zł (+0,00%) 20-10-2020 15:00
magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 12 kwietnia 2010 15:53:31 przy kursie: 3,02 zł
bartekm napisał(a):
czy ktoś wie co się ostatnio dzieje na PRD?
Na 13 sesji, 10 spadkowych. Raczej żadnych negatywnych komunikatów ze spółki nie było.
w ub. roku ładnie dała spółka zarobić.

wejść? czekać?
tylko gdzie tu dno ??? Think

była pewnie ekipa która wycisneła spólke i trzymała wysoko. teraz sprzedali i nie ma sie kto "opiekować" spółka to spada

daniel23651
0
Wpisów: 250
Wysłane: 16 kwietnia 2010 23:14:31 przy kursie: 3,64 zł
bartekm napisał(a):
czy ktoś wie co się ostatnio dzieje na PRD?
Na 13 sesji, 10 spadkowych. Raczej żadnych negatywnych komunikatów ze spółki nie było.
w ub. roku ładnie dała spółka zarobić.

wejść? czekać?
tylko gdzie tu dno ??? Think

Ja długo nie czekałem na zastanowienie wskoczyłem prawie idealnie w dołku 12 br dzięki za nakierowanie…thumbright thumbright
Dzisiaj dostaliśmy dwa komunikaty
Projekty uchwał na obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PROCAD SA
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
oraz
Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PROCAD SA
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
a co tam pisze to już dzisiaj nic nie powiem dopiero Wgłębię się jutro dzisiaj za bardzo zmęczony i zero koncenracji,
Pozdrawiamwave

matadore
0
Wpisów: 2
Wysłane: 22 kwietnia 2010 18:54:50 przy kursie: 3,83 zł
Wszyscy już zrealizowali zyski czy ciągną pod 4,20?
Po dzisiejszym dniu sam nie wiem co o tym myśleć.
pozdrsalute

daniel23651
0
Wpisów: 250
Wysłane: 22 kwietnia 2010 21:17:56 przy kursie: 3,83 zł
Jeżeli chodzi o mnie to zysk zrealizowałem na wczorajszej sesji tak mi moja analiz techniczna podpowiadała, po tylu udanych sesjach rzecz normalna, że korekta zawitała, tu jeszcze nie raz będzie można zarobić, ale jak na razie ja stoję z boku i obserwuje, co się będzie działo, myślę, że dzisiejsza czerwień nie jest ostatnią w nadchodzących sesjach tak mi wychodzi z mojej AT a dokładniej z różnych kreseczek oraz z Fibo które na tej spółce sprawdza się perfekcyjnie, chociaż pacząc na wskaźniki można odczytać zupełnie, co innego, czyli kontynuacja wzrostów.
Pozdrawiam.
Edytowany: 23 kwietnia 2010 06:56

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 24 maja 2010 22:11:29 przy kursie: 3,93 zł
Znowu masakra w usiech,
U Nas jutro lepiej nie myśleć co będzie na otwarciu.
W takich chwilach tylko szybki strzał i wypad. blackeye
Procard jest jedną z moich jutrzejszych obserwowanych z czysto technicznego powodu.

kliknij, aby powiększyć

Speak to the hand Choć w przypadku, gdyby na szerokim doszło do jakiś rewolucyjnych zmian......Think
.... ale na to chyba nie szybko będzie można liczyć.

SunTzu
0
Wpisów: 74
Wysłane: 3 września 2010 09:16:28 przy kursie: 3,00 zł
Wiem od dawna nikt tu nie pisał... Jest gorąco. Jaką taktykę obrać? Uśredniać w dół (jestem zapakowany w pare spółek defensywnych). Sprzedać i odkupić taniej?

Więc ja widzę dwie opcje, a za nimi przemawia:
Opcja 1. Skup akcji własnych jest, dlatego w ciągu 3-4 sesji może dojść do 3,5. W tym momencie pozbędę się kapitału ze stratą
Opcja 2. Jeżeli będą czarować i zwalać to może warto jednak sprzedać. Im zależy przecierz by kupić jak najtaniej.

magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 3 września 2010 22:46:51 przy kursie: 3,00 zł
zejdzie ponizej 3,00 mysle ze zatrzymamy sie w okolicy 2,2 zł

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 6 września 2010 13:11:56 przy kursie: 2,80 zł
można by rzec, że spółka walczy o przetrwanie szalenie istotnego wsparcia na 2,90

za pomocą oscylatora stochastycznego można zaryzykowac tezę, że się uda.

silny zjazd STS w rejony wyprzedania.

statystycznie rzecz ujmując, powinno wystrzelić w górę lada moment Shhh
każdy swoim sterem i żeglarzem.

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 8 września 2010 12:06:08 przy kursie: 3,02 zł
podciągną jeszcze parę grosików w górę, czy niestety już nie dziś? salute
każdy swoim sterem i żeglarzem.

SunTzu
0
Wysłane: 21 marca 2011 22:37:18 przy kursie: 2,32 zł
Minęło pół roku... Jest nowy raport.

Jest niezły, wzrost przychodów o 1/4. Dochód ładnie urósł.... Nie mam czasu na więcej, ale zapinam pasy bo będzie odjazd.

SunTzu
0
Wysłane: 30 marca 2011 20:11:25 przy kursie: 2,38 zł
Ciężko mi zrozumieć tak dobry wynik na 2010 rok.... Q1-Q3 były fatalne, a Q4 nagle rewelacyjny. Spore zyski...

Na szczęście perspektywy są bardzo optymistyczne, bo wreszcie coś się ruszyło.

Cytat:
Dariusz Wolak 25-03-2011, ostatnia aktualizacja 25-03-2011 02:44
Prezes gdańskiej spółki zapowiada na bieżący rok wyraźną poprawę zysku operacyjnego

autor: Andrzej Cynka
źródło: Archiwum
Jarosław Jarzyński, prezes Procadu, uważa, że rynek na specjalistyczne oprogramowanie wciąż jest słaby.
+zobacz więcejFirma zajmująca się dystrybucją specjalistycznego oprogramowania Autodesk zamierza w bieżącym roku wyraźnie poprawić wyniki. W 2010 r. miała prawie 44 mln zł przychodów (10 mln zł więcej niż rok wcześniej), niespełna 250 tys. zł zysku operacyjnego (w 2009 r. strata w tej pozycji wynosiła 10 tys. zł) i 622 tys. zł zysku netto wobec 340 tys. zł rok wcześniej.

Wyraźnie większy od operacyjnego zysk netto wynika z dodatniego salda operacji finansowych. Procad ma sporo wolnych środków, które ulokował w papierach dłużnych.

Mimo nie najlepszych wyników (w „tłustych” latach Procad miał dużo wyższe marże) giełdowa spółka podzieli się zyskami z akcjonariuszami. – Przeznaczymy na ten cel prawie cały zysk za 2010 r. Dywidenda powinna wynieść po 9 groszy na akcję – oświadcza Jarosław Jarzyński, prezes firmy. Wczoraj jej papiery kosztowały na GPW po 2,42 zł.

Rynek jest trudny
Przyznaje, że popyt na specjalistyczny software, po załamaniu z 2009 r., odbudowuje się bardzo powoli. – Klienci są wybredni i trzeba się mocno napracować, żeby namówić ich do zakupu nowego oprogramowania – wskazuje. Negatywnie na marżach dystrybutorów odbijają się również promocje, które stosują producenci.

Kłopoty z pozyskiwaniem zleceń mają też spółki zależne Procadu świadczące usługi projektowo-inżynierskie. W 2010 r. jedna z nich Des-Art, pracująca dla sektora okrętowego i branży motoryzacyjnej, zanotowała nawet stratę netto. – Bieżący rok wszystkie spółki z grupy powinny zakończyć na plusie – zapowiada prezes.

Nie zdradza planów finansowych na 2011 r. – Jeśli chodzi o obroty, trudno oczekiwać dynamicznego wzrostu. Chcemy się skupić na poprawie zysku operacyjnego i widzimy przestrzeń do jego istotnego zwiększenia – oznajmia.

Możliwe zakupy
Procad konsekwentnie szuka spółek, które mogą poszerzyć jego ofertę o produkty i usługi związane z oprogramowaniem Autodesk. – Mamy na oku kilka podmiotów. Nie wykluczam, że w najbliższych miesiącach kupimy jakiś podmiot – mówi. Transakcje będą finansowane gotówką (firma ma ok. 5 mln zł wolnych środków) oraz akcjami własnymi. Procad ma 13 proc. własnych papierów, które skupił w buy-backu.

Taka miła zapowiedź....

Kod:
usunięto informacje niezgodne z regulaminem
Edytowany: 30 marca 2011 20:35

Scarry
71
Wpisów: 4 709
Wysłane: 3 kwietnia 2011 00:16:12 przy kursie: 2,45 zł
Cytat:
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Procadu zwołane na 28 kwietnia zdecyduje w sprawie wypłaty 8 groszy dywidendy na akcję z zysku za 2010 rok - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZA

za Forbes.pl

faktycznie dywidenda będzie, spółka wydaje się fundamentalnie ciekawa ... ale ruch na niej praktycznie żaden. Trudno wchodzić przy takim zastoju.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 3 kwietnia 2011 00:17

SunTzu
0
Wysłane: 1 czerwca 2011 06:21:42 przy kursie: 2,26 zł
Zastój jest, bo góra chce sprzedawać akcje, a inwestorzy nie chcą grać na tak niskich cenach. Spółka ma świetnie wyniki, wzrósł zysk operacyjny Q1, czyli Q4 to nie było tylko "wybicie", a znak ku lepszej drodze.

Niestety jakakolwiek dobra informacja i ruch byków szybko niwelowany jest przez spółdzielnie Kowala, który uwala kurs. Dla mnie to była świetna okazja i wszedłem w okolicach 2,2-2,5.... Niestety moja strategia uniemożliwia mi większe zaangażowanie w ProCad.

Ale uważam, że sytuacja jest jasna, fundamenty w 2010 roku Q1-Q3 były fatalne i nic nie zapowiadało rewelacji w Q4. Ruch niedźwiedzi był uzasadniony. Gdy spółka w Q3 miała wybicia, na innych forach studziłem, że to jakaś zagrywka,a nie znaczący ruch.

Po Q4 sytuacja się zmieniła o 180 stopni, a Q1 to potwierdza.... Kurs tymczasem jest bardziej dziadowski od tego z Q3.

Nie jest to dziwna sytuacja na GPW, MNI ma podobne problemy.

buldi
0
Wysłane: 27 grudnia 2011 22:17:00 przy kursie: 1,42 zł
Technicznie mamy tu długoterminowy trend spadkowy, do przełamania którego droga daleka, ale jest to jedna z nielicznych spółek która regularnie wypłaca dywidendy i która utrzymuje wyniki mimo coraz trudniejszej sytuacji zewnętrznej. Jednocześnie ten długoterminowy spadkowy sprowadził notowania na tyle nisko, że w sierpniu, kiedy rozpoczeły się silne spadki na szerokim - tu mieliśmy doczynienia z silnym odreagowaniem, które jednocześnie wybroniło historyczne minima.
Obecnie - tym razem zawężając zakres czasowy wykresu ponownie wybroniony został poziom sierpniowego dołka, a patrząc krótkoterminowo dzisiaj jednym zamachem kurs wyszedł ponad dwa lokalne opory.

kliknij, aby powiększyć

Nie są to oczywiście mocne techniczne argumenty prowzrostowe ale uważam, że jest to jedna z tych spółek, których wątek w tej sytuacji wart jest odświeżenia.
Edytowany: 27 grudnia 2011 22:18

buldi
0
Wysłane: 2 lutego 2012 11:49:18 przy kursie: 1,59 zł
W tej chwili naruszony został opór na 1,43.
Ciekaw jestem co z tego wyniknie, ale zapowiada się tu ciekawa sesja.

buldi
0
Wysłane: 19 lutego 2012 16:58:01 przy kursie: 1,68 zł
Na XO w piątek padł sygnał zakupu, a na zwykłym wykresie mielismy obwąchiwanie SMA 200.

kliknij, aby powiększyć

Dalsze zachowanie zależy jednak od dzisiejszej publikacji raportu rocznego.
Teoretycznie wyniki z uwagi na sezonowć przychodów i zysków w IVQ powinny wypaść dobrze, tym bardziej, że poprzednie trzy kwartały sugerują, że cały ten rok może być niezły.
Dodatkowo inwestorzy ostrzą zęby już pod dywidendę na którą pewnie liczą w połowie roku.
To wszystko nadzieje, natomiast z faktami zmierzymy się już w najbliższych godzinach po opublikowaniu wyników.

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 19 lutego 2012 18:58:25 przy kursie: 1,68 zł
tak sie zastanawiam, jaka przyszlosc ma przed soba oprogramowanie sprzedawane przez Procad oprogramowanie Think
zaznacze, ze patrze wylacznie pod wzgledem mechaniki i z perspektywy 'nieco' innego rynku.

co mi sie rzucilo w oczy, to ceny pakietow Autocad'a i pochodnych - koszt porownywalny do produktow innych stajni (imho - lepszych). wiem, ze w Polsce sa (a przynajmniej byly jeszcze nie tak dawno temu) to produkty dosc popularne, ale czasy sie zmieniaja, inzynierowie maja coraz wieksze mozliwosci zapoznac sie z lepszymi zabawkami zachodnich kolegow, czasami nawet musza bo programy jak np. Catia czy UG wprowadzane przez wielkie koncerny jako standard zaczynaja wypierac inne - kto chce wspolpracowac, musi sie wczesniej czy pozniej dostosowac.
oczywiscie nie jest to problemem dla firm, ktore sa w duzym stopniu niezalezne od wymiany informacji na poziomie konstruowania, oraz firm malych, czyli niby problem nie taki duzy. z drugiej strony, dlaczego mieliby wybierac akurat auto-xxx a nie inny program?

autodesk dla mechanikow to tylko jeden z ich produktow, wiec na pewno tragedii nie ma sie co spodziewac, aczkolwiek trend ma swoj kierunek, raczej nie korzystny dla swietlanej przyszlosci tego akurat produktu.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

buldi
0
Wysłane: 19 lutego 2012 20:38:23 przy kursie: 1,68 zł
Masz dużo racji. Ja odnoszę wręcz wrażenie że ta spółka właśnie z uwagi na to że bazują na sprawdzonym i dobrym produkcie przestała się skupiać na dalszym rozwoju i dążeniu do czegoś nowego. Nie widzę póki co innego powodu jej niedowartościowana. Zatem działają, funkcjonują ale przestali naciskać na rozwój, a jak to mówią kto nie idzie do przodu ten się cofa. Stwarza to ryzyko wyparcia przez produkt innej firmy w przyszłości. Taki uważam jest ich grzech główny.

Sieko - autocad to jednak wciąż u nas podstawowe narzędzie pracy architektów wciąz aktualizowane. Nie znam innych programów o których piszesz, ale podejrzewam, że gdyby były one bardziej atrakcyjne jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena znalazłyby i u nas swoje zastosowanie wypierając flagowy okręt procardu.
Poza tym jest on na tyle drogi, że firmy które już go raz zakupiły raczej wolą ponosić znacznie mniejsze koszty aktualizacji oprogramowania i bibliotek niż zainwestować w zupełnie nowe narzędzie. Pozostaje też kwestia samego przyzywczajenia projektantów, bo na wdrożenie się do pracy na nim tez sporo czasu poświęcili.
Edytowany: 19 lutego 2012 20:41

krewa
krewa PREMIUM
121
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 071
Wysłane: 19 lutego 2012 20:57:35 przy kursie: 1,68 zł
Buldi,
pozwolisz, że ze swoją sztalugą tutaj się rozgoszczę i zaprezentuję coś, czego Picasso by się nie powstydził.

kliknij, aby powiększyć

trąci spodkiem, tylko trzeba zaczekać, aż się przeleje
Edytowany: 19 lutego 2012 22:47

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 19 lutego 2012 21:22:52 przy kursie: 1,68 zł
buldi, oczywiscie masz racje odnosnie prymatu autocada w branzy budowlanej - dlatego tez od razu podkreslilem, ze moja opinia dotyczy wylacznie branzy mechanicznej. odnosnie drugiego punktu tez masz racje - kazdy przeciaga jak to tylko mozliwe przejscie na inny soft. a soft jak to soft - to tylko narzedzie. to co napisalem wynika z tego co dookola siebie widze - wiele firm inzynierskich majaca tansze (niekoniecznie gorsze!) oprogramowanie CAD zmuszona zostala niejako na przejscie na Catie lub UniGraphics'a. Catia to chociazby EADS z jej wiekszoscia firm corek (np. Airbus), oraz sporo branzy automotive, ktora z kolei zdaje sie przestawiac na UG najnowszej generacji - tego jako standard ma, np. Siemens, a jakis rok temu postanowil nan przejsc np. Daimler (z Catii V5 i konwertuja cale biblioteki i archiwa), podobniez Alstom (wczesniej tez Catia V5) z czego tez nie do konca szczesliwi sa ich dostawcy, ale co robic? sam pracuje dla firmy, ktora w ciagu ostatnich 6 lat musiala juz 2 razy zmienic oprogramowanie, wlasnie przez wzglad na glownego klienta.

nie wiem, byc moze silna strona serii Autocada jest dobra implementacja PLM z baza 3D - wiele innych programow PLM ma wieksze i mniejsze problemy ze wspolpraca z nie-natywnym softem 3D (np. SAP).

jak pisalem - jest to tylko jeden ich produkt, wiec jakiegos duzego wplywu na kurs i tak to nie ma salute

ps. wtracilem sie, gdyz jakis czas temu sam obserwowalem kurs tych akcji.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7