pixelg
Portfel OBS - Only the Best Stocks! - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Portfel OBS - Only the Best Stocks!

obs
0
Wpisów: 490
Wysłane: 22 stycznia 2013 09:23:16
Hej,
Co dwie głowy to nie jedna. Zamieszczam swój portfel, bo liczę na Wasze komentarze, podpowiedzi, ostrzeżenia i merytoryczne dyskusje.
Jest to portfel rzeczywisty. Większość akcji kupiona w 2012 roku, ale zaczynam wyliczenie zysku od 31.12.2012 r.
www.money.pl/portfel/publiczne...

Akcje_Udział__Zysk%
08N___5,8%____2,8%
COL___9,1%____1,4%
HDR___1,9%____4,3%
KCH___1,4%___19,3%
KRB___2,1%____0,0%
LEN___8,0%___14,3%
PLA__14,4%___-3,2%
PMD___0,5%___-0,3%
QRS___4,9%___20,7%
RLP___1,8%____0,6%
RPC__17,2%____0,3%
VTG___6,6%___13,0%
ZEP___6,3%____9,8%
AGL__19,8%___19,7%
LUG___0,3%____1,6%

Od początku roku zysk 7,06%

Masa
8
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 842
Wysłane: 23 stycznia 2013 00:02:15
Ciekawy skład portfela chociaż osobiście jak dla mnie troszku za dużo spółek ale zysk jak na ich ilość robi wrażenie zwłaszcza że to niecały miesiąc inwestycji.
Cytat:
Business and business every day :)

orestes84
0
Wpisów: 360
Wysłane: 23 stycznia 2013 00:09:50
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to byłby to Colian, spółka od bardzo długiego czasu boryka się ze słabą efektywnością, przychody rosną tylko śladowo, ostro przepłacili za solidarność. Jeśli chodzi o cukierników to Mieszko jest moim zdaniem ciekawszy. Wiadomo, że punktem odniesienia dla wszystkich jest Wawel, tylko, że wycena jest moim zdaniem za wysoka.
Edytowany: 23 stycznia 2013 00:11

obs
0
Wysłane: 23 stycznia 2013 09:16:49
Po przejęciu Solidarności mam również mieszane uczucia co do Coliana. Zapłacili faktycznie dużo. Spółka ma niski C/WK (wiem, że część to niestety 'zasługa' wnip) i przynosi zyski. Jak wyniki za 4Q będą co najmniej takie jak w 3Q to C/Z róznież się znacząco poprawi (w 4Q2011 była strata).
Ale przejęcie Solidarności istotnie zmienia spojrzenie na tę spółkę. Dlatego nie rekomenduję jej kupna, a z drugiej strony nie sprzedaję, bo sytuacja finansowa nie jest negatywna.
Dlaczego trzymam? Bo Colian po przejęciu staje się większą spółką, którą będzie analizować więcej analityków, a tym samym jest szansa na większy popyt z finansowych. I widać, że obroty po info o przejęciu znacząco się zwiększyły, a kurs się obronił. To napawa nadzieją na przyszłość.

obs
0
Wysłane: 23 stycznia 2013 09:50:08
Już za 2 dni zamiana akcji KRB na BZWBK, więc będzie dodatkowy zysk +18% na akcjach KRB.

BZWBK powinien w tym roku wrócić do WIG20 i widać, że to powoduje spore wzrosty na tym papierze.
Edytowany: 23 stycznia 2013 09:58

obs
0
Wysłane: 7 lutego 2013 14:35:55
Podsumowanie miesiąca - STYCZEŃ 2013

Wyjazd na ferie połaczył się z korektą. Portfel stracił parę procent. Czekam już z utęsknieniem na wyniki Spółek po 4Q. To dla mnie jest bardziej istotne niż chwilowe ruchy w tą czy w tamtą stronę.
Ale podsumuję styczeń.
Portfel aktualny (w miarę jak nadążam z aktualizacją Angel ):
www.money.pl/portfel/publiczne...

Rentowność portfela w styczniu: + 4,7%
Najlepsi w styczniu:
- Krakchemia + 25,4%
- Agroliga +23,4%
- Quercus +22,76%
Najbardziej cieszy Agroliga, bo stanowi ponad 20% portfela.

Najgorsi w styczniu:
- Ropczyce -7,0%
- Polna -5,6%
- Colian -3,2%

Martwią mnie Ropczyce. Spółka dla mnie fundamentalnie wygląda dobrze po pozbyciu się ME (na marginesie sztuczki z kupnem gruntu za cenę całego przedsiębiorstwa tylko po to, aby nie pokazać straty na transakcji). Ciągle wierzę w tą spółkę. Jedno ale - szykuje się połączenie z ZM Invest, a to jest ryzyko - nie wiem jak zostanie ta spółka wyceniona przy przejęciu i może się okazać, że to będzie z poszkodowaniem akcjonariuszy Ropczyc.
Polna - po umorzeniu akcji (WZA już było) spadną wskaźniki i okaże się, że spółka jest atrakcyjna o ile nic złego nie wydarzy się w wynikach. Po wpisach na forum widzę, że nie jest lubiany główny akcjonariusz, ale ja przynajmniej od czasu jak zapoznałem się z tą spółką nie mam powodów do narzekań.

W styczniu kupiłem trochę AGL (po 76 zł), Relpolu (8,70) i Octavy (0,76).
Sprzedałem wszystkie akcje Hydrotoru (uwzględniając dywidendę zysk 37% - trzymałem prawie 1 rok). Zacząłem sprzedaż po publikacji raportu za 3Q. Wychodzę, bo raport przyniósł mocne ostrzeżenie, że sprzedaż siada. Również takie wnioski wyciągam z wywiadu z Prezesem w TVNCNBC (problem ze sprzedażą w Niemczech). Przewiduję więc słabe wyniki za 4Q.

Ostatnie spadki bolą, ale jak wspomniałem czekam przede wszystkim na publikację wyników. To jest dla mnie główny czynnik decyzyjny.

Akcje to tylko część mojego portfela, co stabilizuje mi wyniki. Mam obligacje korporacyjne (m.in. Milmex, Kruk, Pragma Faktoring i Inwestycje, Masterform, Voxel, Admiral Boats). Próby na forexie na razie zyskowne (w styczniu zysk ok. 30%) i polecam konto BGŻ Optima (na przechowywanie tymczasowych środków do czasu konkretnej inwestycji).

Styczeń ogólnie dobry, chociaż spadki w drugiej połowie bolą.
Gorzej zapowiada się luty :(

obs
0
Wysłane: 7 lutego 2013 17:25:15
Pierwszy raport kwartalny za 4Q jednej z moich spółek i rozczarowanie.
Chodzi o LUG.

Jeszcze wczoraj dokupiłem akcje choć czułem, że coś jest nie tak, bo wypuszczenie przed terminem raportu miesięcznego za styczeń tuż przed raportem to taka zagrywka na ściemnienie, ale myślałem, że wynik będzie poniżej prognoz ale do 10%, bo spółka nie odwoływała prognoz.
Niestety raport jest nie tylko słaby, ale słabo wygląda przyszłość.

Spółka straciła rentowność (bo przychody jeszcze nie są złe). Zabójczo brzmi zdanie z raportu: "obrona dodatniej dynamiki przychodów odbywała się kosztem spadających marż".

Wszystko, co miałem sprzedałem rano (niestety ze stratą).

Dodatkowo sprzedałem cały posiadany pakiet Leny (+32% z uwzględnieniem dywidendy), bo skoro LUG pisze o zapaści w branży i spadku marż, to boję się, że Lena też pokaże słabe wyniki.

mrk
17
Wpisów: 1 945
Wysłane: 7 lutego 2013 18:06:39
Nie zwróciłem uwagi na to zacytowane przez Ciebie zdanie o obronie przychodów kosztem marż, bo przejrzałem raport pobieżnie w kontekście Leny, głównie liczby.
Można by z tego zdania wywnioskować, że jakoś znacznie obniżyli cenę produktów, ale marża ze sprzedaży brutto w IV kwartale wynosi około 26% wobec około 29% w QIV 2011, czyli dosyć podobnie.
Spadła natomiast znacznie marża ze sprzedaży netto (1,5% vs 8,4%), czyli wydaje mi się, że chodzi po prostu o zysk ze sprzedaży brutto pomniejszony o koszty sprzedaży i koszty ogólnego zarządu.
Ciekawe co się kryje za tak znacznym wzrostem tych dwóch rodzajów kosztów Think
Edytowany: 7 lutego 2013 18:07

obs
0
Wysłane: 7 lutego 2013 21:35:21
To są wyniki za 3 miesiące. Z opisu wynika, że w grudniu szło im najgorzej, czyli tam zapewne marża spadła jeszcze mocniej. Potwierdza to raport: "Załamanie rynku, które nastąpiło w grudniu 2012 roku spowodowało, że przychody ze sprzedaży w IV kwartale nie przekroczyły progu rentowności, który pozwoliłby pokryć koszty stałe i wygenerować wyższe wartości EBIT."
Ogólnie z raportu wychodzi negatywny obraz polskiego rynku oświetlenia pod koniec 2012 r.
Fakt, że koszty stałe im mocno wzrosły. Jest takie zdanie w raporcie: "Grupa Kapitałowa LUG S.A. utrzymywała w IV kwartale wysokie zasoby produkcyjne co generowało wysokie koszty stałe" oraz "wzrost kosztów związanych z rozwojem na rynkach zagranicznych w stosunku do 2011 roku".

Wygląda na to, że na koniec roku wszystko się zawaliło i żeby pokazać przychody powyżej 100 mln zł sprzedawali poniżej kosztów.

obs
0
Wysłane: 14 lutego 2013 19:30:14
Kolejny raport jednej z moich spółek i to znacznie ważniejszej - Agroligi.
Po ostatnich wzrostach stanowiła już ponad 20% portfela.

Oczekiwałem zysku na poziomie kilkuset tysięcy EUR. Tym samym strata lekko mnie zaskoczyła. Jest niewielka (110 tys. EUR), ale jednak. Tłumaczenie spółki "a lot of annually calculated expenses for production" niewiele mówi. Niestety to NewConnect i tym samym ilość informacji jest ograniczona :(
Ale szczerze powiedziawszy również odetchnąłem z ulgą, bo po super wielkim wyniku w 3Q bałem się, że teraz może nastąpić istotna korekta w dół.

Wynik kwartalny był lekkim zaskoczeniem, który nie zmienia mojej oceny tej spółki i nie jest też żadną przesłanką do obaw o 2013 rok. Agroliga zrobiła bardzo duży postęp - spore inwestycje, zwiększenie plonów i trzody. Zrealizowała zapowiadane plany. Ceny również jej sprzyjają. Od strony finansowej przekroczyła znacząco prognozy (62% więcej w przychodach i 50% więcej w zysku). W sumie wycena spółki to ok. 30 mln zł, a zysk ponad 12 mln zł.
Zastanawiają mnie zmiany kapitałów. Na koniec 2012 r. 9,6 mln EUR, podczas gdy kwartał wcześniej 8,8 mln EUR. Skąd te zmiany? Nie wiem. Podejrzewam, że to kwestia przeliczenia danych z hrywien na euro po różnych kursach.

Co jest istotne Agroliga zadeklarowała w raporcie przejście na rynek podstawowy GPW w tym roku. A to jest istotna rzecz, bo zwiększa bezpieczeństwo. Do tego pewnie emisja i kolejne inwestycje. No i może analitycy zobaczą tę spółkę.

Dziś dokupiłem kolejne akcje na spadkach po 81,60 i 86.
Edytowany: 14 lutego 2013 19:33

varciasz
3
Wpisów: 188
Wysłane: 15 lutego 2013 01:27:36
No to szczęściarz jesteś że udało Ci sie tak tanio załapać na Agroligę. Ja również nie rozumiem spadków bo raport oceniam pozytywnie. Ale giełda jest dziwna :)
Nie byłem przygotowany dzisiaj ale jak się nadarzy jeszcze okazja do zakupów poniżej 100 zl to pewnie za kilka dni dokupię.

No i widzę że jeszcze Polną mamy wspólną w portfelu :)

Obserwowałem przez jakiś czas Ropczyce ale nie zdecydowałem się na wejście - zbyt duże ryzyko warunków szykującego sie przejęcia.

Reszty nie znam bliżej. Którą spółeczkę ze swojego portfela poleciłbyś na zakupy na najbliższy okres ?

obs
0
Wysłane: 15 lutego 2013 09:00:21
Czekam z utęsknieniem na raport Ropczyc i warunki połączenia z ZM Invest. Jak tu nie będzie bardzo przykrych niespodzianek to o kurs na koniec roku jestem spokojny.

Świetną spółką na hossę jest Quercus. Za 4Q będą bardzo dobre wyniki, szykuje się duża dywidenda. A co najważniejsze rosną aktywa w zarządzaniu. A wiadomo, że oni zarabiają na opłacie za zarządzanie. Czym więcej aktywów tym wyższe przychody. Dla mnie Buczek jest rozsądnym i wiarygodnym facetem. Myslę też, że niedługo w telewizji będzie wiele reklam inwestycji w fundusze - są świetne wyniki za 2012 r. - to idealny materiał na reklamę. A banki muszą po spadku stóp znaleźć coś na czym będą zarabiać. Krótko mówiąc będą duże wpłaty do funduszy i Quercus powinien na tym rosnąć.

Myślę, że bardzo niedoceniona jest Polna. Pięknie rosną przychody i poprawiają się zyski. Brak zadłużenia. A wskaźniki rewelacyjne po zarejestrowaniu umorzenia akcji - C/Z 6,5 C/WK 0,6. Oczywiście patrzę, co pokaże raport za 4Q.
Edytowany: 15 lutego 2013 09:03

obs
0
Wysłane: 26 lutego 2013 18:28:25
Szok i zdumienie.
To mój stan po przeczytaniu raportu Monnari.
Po ciężkich chwilach - łącznie z układem w postepowaniu upadłościowym - spółka wystrzeliła w 4 kwartale. Przychody blisko 43 mln zł - najwyższe od ponad 3 lat, zysk 8 mln zł! I co istotne dodatnie przepływy operacyjne w 4 kwarale - aż 20 mln zł. Widać, że spółka sprzedała znaczącą część zapasów - duży spadek, ma 27 mln zł środków na rachunku. A to oznacza, że praktycznie może spłacić wszystkie kredyty.
Rewelacja.

Oczywiście nie dziwi mnie dzisiejszy wzrost o 30%. To dopiero początek dostosowania wyceny rynkowej do tego, co widać teraz w raporcie.

Po dzisiejszej sesji wartość rynkowa to ok. 53 mln zł, co daje C/Z=6,4, a C/WK=0,73. Fundusze rzucą się na te akcje. Dziś na koniec sesji był niezrealizowany popyt na 100 tys. akcji po 1,72.

Wprawdzie nie na dnie, ale kupiłem dzisiaj pakiet.

obs
0
Wysłane: 27 lutego 2013 11:30:13
Monnari na dzisiejszej sesji +15%. To jeszcze nie koniec.

Dziś pojawiły się dwa interesujące mnie raporty. Oba ogólnie bez niespodzianek.

Quercus tak jak przewidywałem pokazał dobry wynik za 4Q. Prowizja "success-fee" wyniosła 4,7 mln zł, a łączny zysk za 2012 r. 13,6 mln zł. Zakładałem 13-14 mln zł. Szykuje się niezła dywidenda. Myślę, że prawie cały zysk może zostać wypłacony. Spółka korzysta ze zwiększonego zainteresowania funduszami akcyjnymi. W 4Q2012 aktywa w zarządzaniu wzrosły o 146 mln zł, a w samym styczniu 84 mln. Za kilka dni powinno być pozytywne info za luty. Szykują się wyższe wyniki w 2013 r., co dzisiaj w CNBC zapowiedział Buczek.

Asbis zarobił 9 mln USD tj. 29 mln zł. Daje to C/Z=6,3 i C/WK=0,57. Porównując z innymi dystrybutorami sprzętu (AB, ABC Data, Action) są to najlepsze wskaźniki. Wynik zgodny z zapowiedziami tj. górna granica przedziału 7,5-9,5mln USD. Ale jednak może być lekkie rozczarowanie, bo po cichu rynek liczył na więcej. Rekordowe przychody w 4Q - 566 mln USD, jednak muszą podnieść marżę, bo na razie jest niska przy takich przychodach. Zwiększają sprzedaż swoich produktów (m.in. Prestigio), ale to wziąż za mały udział.

obs
0
Wysłane: 27 lutego 2013 13:17:46
Pojawiło się ciekawe uzupełnienie do raportu Asbisu.

1. "Oczekujemy dalszej poprawy przychodów i zysku netto w 2013 r. Naszym celem jest dwucyfrowy wzrost zysku netto" - powiedział Tziamalis na konferencji prasowej.
2. "Będziemy rekomendować wypłatę dywidendy za 2012 r"
3. Spółka w marcu przedstawi prognozę na 2013 r.
4. Może zostać wznowiony skup akcji.

Jak widać Prezes chce podgrzać nastroje. Ja po raporcie miałem uczucie lekkiego niedosytu.
Te informacje są oczywiście pozytywne. Czas pokaże, czy się zrealizują ...
Cieszy mnie publikacja prognozy. Niewiele jest spółek, które mają odwagę podać swoje plany finansowe (nie liczę życzeniowych bzdur spółek z Newconnect), a potem je realizować.

obs
0
Wysłane: 27 lutego 2013 13:30:11
No i Quercus postanowił coś dodać do raportu.

Tak jak przewidywałem:
"Spółka poinformowała, że w przypadku braku celów inwestycyjnych, dywidenda może wynieść do 100% zysku. Oznacza to, że Quercus może wypłacić ok. 0,18 zł na akcję." Stopa dywidendy blisko 6%.
No to mamy kolejną ciekawą spółkę dywidendową.

"W I kwartale 2013 roku nastąpi dość istotna poprawa w wynikach spółki w ujęciu rdr" - powiedział Buczek

obs
0
Wysłane: 4 marca 2013 09:56:09
Kolejne raporty interesujących mnie spółek.

Permedia nie zaskoczyła niczym w swoim raporcie. Lekko pozytywnie na poziomie operacyjnym - większa sprzedaż zarówno ilościowa, jak i wartościowa. Dzięki temu wynik operacyjny na niewielkim plusie. Rewelacji nie ma. Łącznie wynik netto 816 tys. zł i jest to wzrost o 38%.
Ja mam przeczucie, że Permedia da zarobić w tym roku.
1. wskaźniki poprawiają się, bo zysk wzrósł, a kurs spadł - C/Z=13,4, a C/WK=0,4
2. spółka posiada 14,4 mln zł środków pieniężnych (6mln zł pożyczka i 8,4 mln lokat), a wyceniana jest na niecałe 11 mln zł
3. spółka rozwija barwniki do tworzyw sztucznych, co powinno poprawić wyniki; planowane inwestycje na 2013r. to blisko 2 mln zł
4. i najważniejsze nastapiła zmiana właściciela - teraz jest nim Prezes Wygrys, który jest winny spółce 6 mln zł (poprzez MW Chemie). Mam nadzieję, że będzie mu teraz zależeć na rozwoju tej spółki, chociaż trzeba uważnie patrzeć mu na ręce

Hydrotor - tak jak zapowiadałem wyniki za 4Q słabe, dlatego sprzedałem wcześniej akcje. Ledwo wyszła nad 0 w wyniku netto, a co gorsze załamały się przychody. Kolejny kwartał może też być trudny i dopiero wraz ze wzrostem gospodarki (zaróno polskiej, jak i niemieckiej) może się coś pojawić lepszego.

Relpol - negatywne zaskoczenie w wynikach 4Q. Widać, że nawet spółki, które do tej pory sobie dobrze radziły mocno odczuły spowolnienie gospodarki na koniec roku (podobnie jak Hydrotor). Przyznam się, że aż tak słabych wyników się nie spodziewałem. Chciałem wyjść od razu na rozpoczęcie sesji po wynikach, ale ... obrót został otwarty z opóźnieniem, a ja nie miałem już dostępu do kompa! Inna sprawa to to, że spadek był od razu kilkunastoprocentowy, więc szkoda mi było sprzedawać na tych poziomach. Myślę, że analitycy, którzy lubią tę spółkę stwierdzą, że wraz ze wzrostem gospodarki Relpol wróci do dobrych wyników i już większych spadków nie będzie. Dokupiłem dziś rano.

Szutnik
84
Wpisów: 1 785
Wysłane: 4 marca 2013 10:13:02
@ OBS
Cytat:
Relpol - negatywne zaskoczenie w wynikach 4Q.[...]Przyznam się, że aż tak słabych wyników się nie spodziewałem. Chciałem wyjść od razu na rozpoczęcie sesji po wynikach[...]Myślę, że analitycy, którzy lubią tę spółkę stwierdzą, że wraz ze wzrostem gospodarki Relpol wróci do dobrych wyników i już większych spadków nie będzie. Dokupiłem dziś rano.

Ciekawy sposób argumentowania i podejmowania działań na rynku:
1. Jest źle.
2. Jest nawet gorzej niż myślałem.
3. Chciałem uciec ze spółki, ale zbyt mocno spadła, więc wyjście by mnie zabolało finansowo.
4. Dlatego zdecydowałem się...ją dokupić, bo uważam, że analitycy to straszne durnie i na pewno z tego powodu, że spółkę lubią, nie dadzą jej zrobić krzywdy.

Muszę przyznać, ze czytałem już wiele różnych racjonalizacji "uśredniania ceny w dół", ale rzadko kiedy tak pokrętnych, jak ta powyższa, że aż momentami zabawnychAngel

Życzę Ci napływu dużych pieniędzy na konto. Przydadzą się do pokrywania strat na rachunku maklerskim, wynikłych ze stosowania powyższej strategii.Angel
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

obs
0
Wysłane: 4 marca 2013 11:41:48
Dzięki za uwagi. Wreszcie można z kimś pogadać.
To jest ryzyko odkrywania się przed innymi za swoimi inwestycjami i motywacjami, którymi się kieruje. Z czasem okaże się, które są słuszne, a które nie. Czasem sie traci, ale ważne jest żeby ogólnie zarabiać pieniądze, a to mi się na razie udaje :)

Co do Relpolu - uważam, że spółka nie jest zła, a słaby 4 kwartał przy raczej pozytywnych oczekiwaniach, co do przyszłości skorygyje cenę o kilkanaście procent i to się wydarzyło. Chciałem tego uniknąć, ale korekta była błyskawiczna. Nie mam powodów, żeby uznać, że to koniec ze spółką. I myślę, że podobnie zachowają się fundy, które de facto rządzą kursem Relpolu. I nie jest to uśrednianie ceny, bo to uważam za drogę do dużych strat, ale realna (mam nadzieję) ocena wartości Relpolu.

Szutnik
84
Wpisów: 1 785
Wysłane: 4 marca 2013 12:19:39
@ OBS

Cytat:
Nie mam powodów, żeby uznać, że to koniec ze spółką.

To byłoby niemądre zakładać, że jeden zły raport = koniec.

Cytat:
Chciałem tego uniknąć, ale korekta była błyskawiczna.

Jesteś pewien, że już się skończyła? Tu byłbym ostrożny...Jeśli coś długo i ładnie rośnie, to i korekty na tym czymś zazwyczaj nie kończą się po 1 dniu.

Cytat:
I myślę, że podobnie zachowają się fundy, które de facto rządzą kursem Relpolu.

A miałeś kiedykolwiek jakikolwiek kontakt z jakimś Zarządzającym i pytałeś o zasady jego działania na rynku? Jeśli nie, to na jakiej podstawie wysnuwasz tak daleko idące wnioski?
Czy Ty czasem nie projektujesz swoich oczekiwań na rynek bez żadnych dowodów(Rynek się zachowa tak i tak -musi, bo ja tego oczekuję)?

Cytat:
nie jest to uśrednianie ceny

Jeśli korekta się nie zakończyła - jest. Wracamy więc do wątku nr 2 - na jakiej podstawie sądzisz, że korekta się już zakończyła?
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7