pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orestes84

orestes84

Ostatnie 10 wpisów
@bankrucik

Chodzi o dewelopera Murapol?

To już Tim jest bardziej innowacyjny przynajmniej jeśli chodzi o model biznesowy.

Witam

Mam takie pytanie, załóżmy, że znalazłem walor, który dość regularnie porusza się między strefą wsparcia i oporu. Hipotetyczne parametry są następujące walor porusza się w zakresie 9-10 zł ze średnią dzienną wartością wolumenu 1 mln zł. Jaki jest maksymalny poziom zaangażowania umożliwiający bezpieczne wejście i wyjście z pozycji w ciągu jednego dnia?. Czyli przykładowo wchodzę po 9zł w ciągu jednej sesji i po miesiącu wychodzę po 10zł też w ciągu jednej sesji. Średni dzienny wolumen to ok 1 mln zł, jaka jest w tym przypadku maksymalna dopuszczalna wielkość pozycji nie powodująca większych zmian kursu niż 0.5-1%?

@anty teresa
Dzięki za zainteresowanie

1)Zgoda, ale to chyba nie powinno mieć wpływu na ocenę spółki przez inwestorów.
2) To można rozpatrywać jako plus bo różnica między akcjami zwykłymi a uprzywilejowanymi nie jest duża, a z drugiej strony motywuje zarząd do regularnego wypłacania dywidend.
3) Poziom dywidendy wynika z poziomu zadłużenia, ale przy takich przepływach operacyjnych za 2-3 lata dywidenda spokojnie może przekroczyć 10% w stosunku do obecnej kapitalizacji.
4) To bardzo stara sprawa aczkolwiek pewien poziom niepewności istnieje, o ile dobrze pamiętam to ciągają się po sondach już jakieś 20 lat i nic z tego nie wynika.
5)Tutaj raczej nie ma ryzyka, bo całe to postępowanie jest związane ze sprzedażą spółek zależnych i rzekomo nieprawidłowym naliczeniem podatku. Przed i po tym okresie podobne transakcje nie występowały.
6) Przypuszczam, że w 3 kwartale spółka mogła zyskać jakieś 1 mln zł ebitu czyli jakieś 7-8% do wyniku. To jest istotny czynnik ale chyba nie kluczowy.

Od siebie mogę dodać, że wpływ na niską wycenę spółki może mieć też niska płynność na akcjach, w takiej sytuacji trochę strach zainwestować większą kwotę bo nie ma się dużego pola manewru w razie zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Dziwne rzeczy się tutaj dzieją, czemu ta spółka jest wyceniana na poziomie P/E=5?. Zadłużenie mają już pod kontrolą, z roku na rok odsetki powinny być coraz mniejsze. Przepływy operacyjne też są ok. Spółka zaliczyła wpadkę ze skarbówką na jakieś 3 mln, ale nie jest to coś co może zachwiać finansami spółki. Tak sobie policzyłem że za jakieś 2-3 lata spółka przeznaczając 50% zysku na dywidendę mogłaby ją wypłacać na poziomie 12% z tendencją rosnącą. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego jest tu tak tanio?.

Bardzo dziwne zachowanie kursu, spółka pokazała dobre wyniki i obniżyła zadłużenie. Notowania spadają na całkiem dużym obrocie pomimo sprzyjających warunków na gpw. Co może być tego przyczyną?, trend wzrostowy jest nadal aktualny, ale powoli zaczyna się robić nieciekawie.

Wygląda na to, że marki pod szyldem LPP znudziły się klientom, szczególnie jest to widoczne w wynikach na polskim rynku, gdzie po pierwszym półroczu sprzedaż wzrosła trochę ponad 5%. Biorąc pod uwagę wzrost powierzchni sprzedaży to wynik na sklepach porównywalnych najprawdopodobniej był ujemny.

Zastanawiam się z czego może to wynikać,nasycenie rynku, słabsza kolekcja,a może silna ekspansja sklepów internetowych, które mają nieporównywalnie niższe koszty funkcjonowania?. Tak czy inaczej nie wygląda to dobrze, osobiście obstawiałbym dalsze spadki.

Dziwna spółka, strata z pierwszego kwartału ma charakter bezgotówkowy, gdyby nie to spółka miałaby jakieś 4,5 mln zysku netto. Przy dalszej konsekwentnej redukcji długu zysk roczny może dojść do 5 mln. dawałoby to wskaźnik p/e między 5-6. Akcje są wybitnie mało płynne ale to chyba nie tłumaczy tak słabego zachowania kursu w ostatnim czasie.

Akcjonariusze instalu kraków też długo zastanawiali się dlaczego jest tak tanio, aż wyszło szydło z worka. Tak naprawdę wskaźniki są tylko projekcją oczekiwań inwestorów co do przyszłych oczekiwań. Poza tym na giełdzie jest wiele tanich spółek i nie wiem dlaczego mirbud miałby być wyjątkowo, wystarczy wymienić.
- efekt
-atlanta
-komputronik
-fasing

Wszystkie te spółki mają jeszcze niższe wskaźniki niż mirbud, dlatego zawsze warto się zastanowić nad przyczyną takiego a nie innego stanu rzeczy.

Najprawdopodobniej w pierwszym kwartale będzie strata wynikająca ze zmian cen walut i surowców.4 kwartał to już historia, liczą się perspektywy tego i przyszłego roku. Optymistyczne jest to, że spółka wykorzystuje moce na maksimum i efektywnie zwiększa udział w rynku.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 15 września 2011
Ostatnia wizyta: 7 września 2018 10:58:38
Liczba wpisów: 360
[0,10% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,373 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d