pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

varciasz

varciasz

Ostatnie 10 wpisów
cholerka ... wystarczyło że wrzuciłem parę punktów o BTC i od razu poleciał -10%?
Aż się boję kto tutaj czyta moje wypociny :)

a tak na serio (chociaż chyba równie śmiesznie): BTC poleciał w dół bo Musk napisał na tweeterze:
"BTC & ETH do seem high lol"

serio - tyle wystarczyło aby zrobić -10% .... i to chyba najlepiej podsumowuje "bezpieczną przystań"

Co do kosztów transakcji w BTC to aktualnie to jest 25$ !!! źródło: LINK

Jak na razie ... wszystkie moje wróżby zaczynają się sprawdzać. Aż się dziwię że tak szybko bo to przecież dopiero kilka dni
A to co się dzieje aktualnie na srebrze to może być powtórka z GameStop chociaż ewentualne perturbacje mogą być znacznie poważniejsze
LINK

Mi jednak nie chodzi o żaden silversqueeze - dla mnie po prostu srebro to zabezpieczenie na czas inflacji

Dla przypomnienia: to są wróżby i zabawa. Absolutnie nie są to żadne rekomendacje

tak, punkt nr 6) na pewno znacząco pomógłby w punkcie 3)

Chociaż pisząc o bitcoinie jako bezpiecznej przystani to chyba mocno przesadziłeś. Dużo kasy idzie do BTC bo się to po prostu aktualnie opłaca - ludzie i firmy na tym zyskują. Nie zmienia to faktu że nie jest to bezpieczna przystań tylko spekulacja. Każdy kto ma większą ilość kasy w BTC obserwuje zawirowania tej waluty codziennie szukając sygnałów ostrzegawczych do wyjścia. Nikt nie chce zostać tam ostatni :)

Kilka powodów dlaczego BTC nie ma przyszłości (zaraz mnie ludzie pewnie zjedzą :) ) :
1) Każdy kraj może zakazać używania BTC (proces ten dzieje się w Indiach właśnie)
2) BTC nie jest wystarczająco wydajny (z tego co czytałem to ma ograniczenie do max 5 transakcji na sekundę :D )
3) Operacje na BTC są bardzo drogie co sprawia że nigdy nie będzie środkiem płatniczym
4) Żaden kraj nie będzie nigdy trzymać rezerwy walutowej w BTC (bo żadne państwo nie chce wspierać waluty nad którą nie ma kontroli)
5) Zwiększa się cały czas kontrola przepływu środków pomiędzy krajami (głównie aby uniemożliwić pranie pieniędzy). Nie wierzę że nie dobiorą się zaraz do BTC
6) Złoto jest zabezpieczeniem na czas wojny kiedy na przykład może paść czasowo internet i dostęp do energii elektrycznej
7) Wiele państw pracuje nad własną, narodową kryptowalutą. Kto wie ... może nawet plotki o nowej międzynarodowej walucie wirtualnej okażą się prawdziwe.
8) czy słyszeliście o wirusie który zaatakuje sieć bitcoina i zmniejszy jego wydajność 10x co praktycznie uniemożliwi transakcje? .... no nikt nie słyszał bo jeszcze takiego nie ma. Jak będzie ... cały świat usłyszy

więc uważam BTC za bardzo zyskowny (aktualnie) sposób na spekulacyjne zarobienie pieniędzy

wygląda na to że moja wróżba nr 5) zaczyna się sprawdzać : businessinsider.com.pl/finanse...

Mam również spore nadzieje na szybkie wzrosty z moich znacznych inwestycji w srebro. Wygląda na to że sprężyna się bardzo mocno napina i może wkrótce pęknąć (ale w Polsce o tym cicho).

Ostatnio w swoich wpisach trochę odpłynąłem od polskiej giełdy więc obiecuję że wkrótce podsumowanie stanu inwestycji na GPW

Cytat:
Działam w branży robiąc audyty przedzakupowe nieruchomości grunt. i widzę, co się dzieje od marca zeszłego roku.

Dlatego właśnie wspominałem że trzeba do tego wiedzy. Jeżeli jesteś ekspertem tego rynku to nie mogę z Tobą dyskutować bo nie czuję się kompetentny :)

Cytat:
Z tym „ludzie więcej zarabiają” to bym uważał. Ten kij ma dwa końce. Zarabiasz więcej Ty, zarabia więcej kasjer z Biedry, więc koszty życia idą w górę. Popatrz, jak wszystko zdrożeje.

To jest jak rozumiem odnośnie mojej wróżby nr 3)
To o czym mówisz to inflacja - złoto i srebro zawsze najlepiej rosły jako zabezpieczenie przed inflacją

Cytat:
Co do inwestycji, to nie wiem, dlaczego nikt tutaj nie pisze o inwestycjach w ziemię.

tak, potencjalnie fajna inwestycja. Nawet zaglądam od jakiegoś czasu w poszukiwaniu ETFa na ziemię rolną w USA
Co do bezpośredniego zakupu ziemi to niestety nie znam się wystarczająco a jeżeli przyszedłby kryzys to płynność tego będzie żadna i w razie czego nawet sprzedać nie można.

No niestety - twarde dane będziemy mieli dopiero jak się rok 2021 skończy :)

Na razie możemy analizować znane nam przesłanki i wyciągać z nich swoje wnioski (lub bawić się we wróżenie :) )
Przesłanki które są dla mnie widoczne:
1) wiele osób nie sprzedaje mieszkania tylko dlatego że ma kredyt we frankach i nie jest to opłacalne
2) Ceny wynajmu poleciały mocno w dół
3) Ogólna długoterminowa opłacalność wynajmu jest bardzo niska. Jeżeli kupiło się mieszkanie w znacznie niższej cenie niż aktualne to jeszcze jest OK ale przy aktualnych cenach mieszkań mamy 3-5% zysku (jak się nie przytrafią nieprzewidziane duże wydatki) i wcale nie jest tak mało roboty z wynajmem (wiem z własnego doświadczenia :) )
4) ilość ogłoszeń sprzedaży mieszkań rośnie: businessinsider.com.pl/finanse...
5) popularność zakupu na wynajem zrobiła się zbyt duża (ja znam wiele osób które poszły w takie inwestycje) i dużo osób traci na tym w czasie pandemii. Po pandemii też nie będzie to lukratywny interes więc ludzie będą kalkulować ryzyka o których wcześniej nie myśleli

Oczywiście jest wiele przesłanek do wzrostu cen ale już nie będę ich listował. Równie dobrze można uznać że to one będą dominujące

To jest tylko moje wróżenie na ten rok. W formie zabawy więc nie ma się co denerwować.

Btw: ostrożnie trzeba podchodzić do "expertów" wynajmu mieszkań którzy o wiele większe pieniądze niż z tego wynajmu mają z ... prowadzenia kanału na YouTube i sprzedaży szkoleń :)

Nie wiem czy ktoś to czyta (bo niewiele osób komentuje) oraz czy ktokolwiek będzie tego ciekawy ale zabawię się dzisiaj we wróżkę aby przewidzieć co będzie się działo w 2021

Proszę traktować to w taki sam sposób w jaki traktuje się wróżkę - jako rozrywkę a nie poradę lub rekomendację. Sam chętnie zajrzę tu za rok aby zobaczyć gdzie miałem rację.

1) Nie będzie wielkiego kryzysu w 2021
Jest na to szansa ale myślę że nie zobaczymy zjazdu na giełdach 40-50%. Myślę że to jeszcze nie ten rok
2) ogólne indeksy giełdowe - lekko w dół
Będzie to głównie spowodowane powolnym ulatywaniem powietrza z nadmiernie napompowanych spółek jak Tesla, CDR, ALE. Duże szanse na zwyżki dla mniejszych firm
3) Będą znaczące wzrosty na złoto i srebro
Znaczące wzrosty to powyżej 20% ale nie zdziwiłbym się gdyby to było 100%
Ludzie coraz więcej zarabiają. Coraz więcej kasy się drukuje więc pojawi się coraz większa potrzeba zabezpieczenia tego majątku
4) Inflacja przyspieszy w USA, Polsce i wielu innych krajach
Uważam że uda się ją w 2021 utrzymać pod kontrolą ale będzie znacząco wyższa niż w poprzednich latach
5) Spadek cen mieszkań w Polsce.
Otworzą się wrota do sprzedaży po rozwiązaniu kwestii frankowych. To sporo doda do istniejącej dużej podaży. Spadki nie muszą być duże (10%?)
6) Bitcoin - duże spadki
Myślę że jest spora szansa że zobaczymy $10K. Nie sądzę aby napompowana, teoretyczna wartość bitcoinów była do utrzymania bo jest mocno abstrakcyjna. Poza tym rządy będą się starały temperować zapędy powstawania niezależnych od nich walut.

Dzisiaj piękny dzień na giełdzie

AITON - mój czas wyjścia okazał się perfekcyjny. Spółka po ogłoszeniu dobrych wyników zaliczyła zjazd -12% ... ewidentnie coś było nie tak z transakcjami na tej spółce. A jak nie rozumiem co się dzieje to wychodzę

KPPD - powoli ale pewnie idzie do góry. Dzisiaj nawet trochę dokupiłem

no i na deser najpiękniejsze...

EONET - ogłosił właśnie wyniki kwartalne
posiadana gotówka: 21,8 M
należności: 6,4 M
zadłużenie: 7,6 M
zysk roczny netto: 3 M
przepływy pieniężne z działalności operacyjnej : 4,4 M

A spółka przy kursie 10,9 jest wyceniana na ...22,4 M :) :) :)

A ta wycenia jeszcze nie uwzględnia tego że 10% akcji jest skupionych przez samą spółkę

Nie znam innej firmy która tak zasługuje na +100% w tej chwili

Dzisiaj zakupiony AGROMEP ... pewnie nikt o tej spółce nie słyszał :)

Ogolnie spółka powoli się rozwija ale ma teraz sprzyjający grunt do wzrostu przychodów - wyższe wyceny płodów rolnych na pewno zwiększą wydatki na maszyny.

Spółka ma bardzo mały FF więc nikt tu nie inwestuje. Jeżeli komuś to do głowy przyjdzie to odradzam grać większymi kwotami - podpompować to bardzo łatwo ale pewnie wyjść byłoby ciężej. Ja tu wrzuciłem kilka tyś i zobaczę co się będzie działo. Może jeszcze minimalnie zwiększę jak będę miał dobre przeczucia :)

Zauważyliście co się dzieje na KPPD ? Wyniki za 4 kwartał ma świetne więc podaż zniknęła i papier został na widłach. Jak zawsze w takich sytuacjach - żałuję że wchodziłem ostrożnie i nie nie mam tutaj dużo akcji (chociaż trochę mam :) )

Dzisiaj wyleciał AITON. Zysk łączny na spółce to około 10% przez 2 miesiące więc nieźle.

Powód sprzedaży: Nie mogłem rozgryźć tych wszystkich transakcji na spółce i mimo że wskaźnikowo wygląda świetnie to jednak miałem spory niepokój trzymając go w portfelu.Jest spora szansa że nastąpią tu spore wzrostu i ładne wyniki ale ... stwierdziłem że wolę 10% i spokój :)

wycofałem sporo gotówki z GPW - nie wiem jeszcze co z nią zrobię :/

Jako ciekawostkę podam że ostatnio również spieniężyłem moje inwestycje na giełdzie w USA. Zysk ładny bo około 35%. Raczej nie będę transferował $ na złotówki więc patrzę szukam ciekawych inwestycji poza Polską.

Patrzę na to całe zamieszanie na świecie związane ze srebrem. Ktoś się tym intersuje? Jakieś przemyślenia?

Nie wszyscy na giełdzie przeszli ciężkie czasy :)

Warto pamiętać że inwestowanie na giełdzie to długa perspektywa czasowa. Co z tego że w dobrym roku uzyska się 100% zysku a w kolejnym straci 80% ?
Znacznie bardziej opłacalne jest 10-20% zysku co roku (10% powtarzalne to jest świetny wynik)

dlatego właśnie jestem zwolennikiem dobrej analizy fundamentalnej - te spółki dobrze się bronią nawet w czasie kryzysu (co nie oznacza że potrafię robić dobrą analizę fundamentalną - życie to ciągła nauka :) )

tak, zanim w coś zainwestuję to czytam raporty i w miarę dokładnie analizuję spółkę :)

KPPD skutecznie korzysta z możliwości różnych dofinansowań (na badania, na tarczę przed Covid). Na samą tarczę covid dostała spółka 5,4 mln i to one są zawarte w pozostałych przychodach operacyjnych.

Czy 2020 był ciężki dla spółki - i tak i nie. Widać wpływ epidemii ale jednocześnie dalej widać ogromne inwestycje.
Dla mnie bardzo istotne są Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. Są one ogromne jak na firmę wartą 50 mln

Przyszedł PIT za 2020 więc jak zawsze dzielę się wynikami.

Rok 2020 zakończył się zrealizowanym zyskiem trochę powyżej 30%

Te zyski nie obejmują oczywiście AGL którą sprzedałem w styczniu ( i na której zarobiłem więcej niż łącznie w całym 2020 :) )

załączam posty z rozliczeniami za poprzednie lata:

varciasz napisał(a):
Przyszedł PIT więc pora na rozliczenie roku 2019

Rok zakończył się zrealizowanym zyskiem w wysokości 17% od którego trzeba będzie grzecznie zapłacić podatek w PIT.

Jestem zadowolony. Tym bardziej że w rok 2020 wszedłem z bardzo dobrymi spółkami i ten rok zapowiada się bardzo dobrze :)

varciasz napisał(a):
Z ciekawości sprawdziłem jak te zyski wyglądały w latach poprzednich

2008 (-4)%
2009 17%
2010 9%
2011 (-3)%
2012 (-1)%
2013 16%
2014 10%
2015 30%
2016 8%
2017 6%
2018 10%

niektóre mocno przybliżone ale przynajmniej widać że na tym hobby nie tracę :)

Ostatnio dokupione trochę ATENDE po 27

Zauważyliście jak ładnie pnie się do góry RAWLPLUG? Aktualna wycena jest dla mnie atrakcyjna a liczę że jeszcze się poprawi po ogłoszeniu wyników za Q4. Raczej długi termin tutaj. Nie liczę na wyskoki +100% bo podaż też jest mocna.

Teraz trochę bardziej "modny" temat bo zakupiłem sobie trochę fizycznego srebra ostatnio. Myślałem nad tym już od dawna ale ostatnie zamieszania w tym temacie trochę przyspieszyły decyzję. Oczywiście na długi termin (do zakopania pod drzewem :) )
Trochę mnie poniosło i również w poniedziałek na otwarciu zakupiłem trochę KGHM (po 200 zl). Jak widać nie byla to dobra decyzja. Zastanawiam się czy trzymać czy wywalić. Na szczęście nie było tego dużo więc nie rozpaczam ale mam nauczkę że lepiej wychodzą mi przemyślane zakupy :)

millennium już nie mam.
Resztówkę którą mialem na IKZE sprzedałem na początku stycznia z małym zyskiem. Ogólnie na Millennium zrobiłem -5%. Na szczęście kwotowo nigdy dużo nie mialem i wszystkie straty zmniejszą nieznacznie podatek za 2020.
Patrząc na aktualny kurs to byłbym ponad 20% na zysku gdybym po prostu trzymał ale właśnie przestraszył mnie temat frankowy. Stwierdziłem że za duże ryzyko i nikt nie może przewidzieć co z tego będzie. Wolę firmy bardziej przewidywalne przy których mogę się oprzeć na dobrych fundamentach a nie decyzjach politycznych.

Przy okazji - dzisiaj pojawiło się info w ATENDE o zakupach insidera. Wygląda więc na to że kurs może zacząć się zachowywać jeszcze lepiej niż przewidywałem :)

Dzisiaj zakończyłem wychodzenie z Agroligi. Wychodziłem powoli od 2 tygodni bo nie wiedziałem jak będzie zachowywał się kurs. Średnia z jaką wyszedłem to około 62,5
Daje to prawie 200% zysku... i była to zdecydowanie najlepsza inwestycja jaką miałem w życiu (bo kwotowo również duża)
Przekornie uważam że AGL zasługuje na jeszcze wyższą wycenę ale jakiś czas temu założyłem sobie wyjście powyżej 60zl i po prostu zrealizowałem założenie.

Ostatnio dokupione ATENDE oraz KPPD. Trochę również dokupiłem RAWLPLUG. Spółki te nie wyglądają na 100% zysku ale moim zdaniem są niedowartościowane aktualnie
Minimalnie zmniejszyłem zaangażowanie w AITON z małym kilku-procentowym zyskiem.

Czekam z niecierpliwością na powrót EONET do notowań ciągłych - powinno tutaj być nieźle :)

No i mam sporo gotówki w razie gdyby giełda postanowiła się mocno skorekcić (chociaż moim zdaniem zbyt dużo gotówki leci aktualnie na giełdę aby to nastąpiło więc pewnie mała jest na to szansa)

dzisiaj ponownie dokupione KPPD
tutaj jest świetny artykuł o tym dla kogo jest to spółka i dlaczego warto się nią zainteresować
crowdnews.pl/pomysly-na-inwest...

Dużo się dzieje na moich akcjach. Zadziwiająco dużo...

EON - mieliśmy ostatnio zakup 10% akcji przez Euvic. Firma jest znana z przejęć i konsolidacji firm IT. Jest zainteresowana wejściem na giełdę (więc EON może do tego posłużyć). Poza tym ma wystarczająco kasy na łyknięcie całego EON więc chyba wszyscy spodziewają się dalszych ruchów i mamy wystrzał kursu

ATD - poinformowali o sprzedaży części firmy za 50 milionów. Spółka jest wyceniana na 150 M a sprzedana część firmy generowała tylko 15% przychodów. Udało im się domknąć transakcję w tym roku więc czekamy na wyniki roczne które to ujmą. Ładny wystrzał kursu

AGL - ceny produktów rolnych poleciały mocno do góry a w szczególności słonecznik w którym się AGL specjalizuje. Do tego ich elektrownia zaczyna przynosić ładne przychody (a działa dopiero na 50%). Do tego jeszcze mamy uwalnianie handlu ziemią na Ukrainie już w 2021. AGL już zapowiedziała że przygotowuje się do zakupów gruntów. No i zapowiedziała że będzie przechodzić już wkrótce na parkiet główny więc jestem ciekawy jak zostanie wyceniona i ile im się uda zebrać na zakupy ziemi.No i oczywiście był wystrzał kursu

RWL - kurs poleciał do góry więc chyba spółka w końcu została dostrzeżona przez inwestorów. Mam nadzieję na ładne zyski z 2020. Jedyne czego się obawiam to że ktoś będzie próbował ją zdjąć z parkietu a to nie koniecznie musi oznaczać dużą premię do kursu. Wolę aby rynek wyceniał spółkę niż ktoś kto jest zainteresowany jak najtańszym zakupem.

dzisiaj dokupione RWL, KPPD, ATD

z ciekawostek - kupiłem sobie również uncję złota. Trochę z ciekawości, trochę jako inwestycję i trochę jako zabezpieczenie. Nie chcę więcej kasy wrzucać w giełdę więc coś trzeba z nią robić :)

jasne, postaram się podzielić moimi przemyśleniami.

KPPD - niewiele osób zna tą spółkę i często takie właśnie spółki dawały mi niezły zysk. Dzięki temu że nikt ich nie zna - czasami są mocno niedowartościowane. KPPD od ponad 10 lat ma ciągle:
* zyski netto roczne
* dodatnie przepływy z działalności operacyjnej (i to bardzo duże)
* ogromne inwestycje (patrz przepływy na inwestycje)
* brak dywidendy (czyli kasa idzie na inwestycje)
* stałe zadłużenie
* rosnące przychody i aktywa
Więc:
* inwestycje powinny przełożyć się na rosnące zyski
* akumulowanie dobrych wyników nie przełożyło się na wzrost kursu
* spółkę po zakończeniu intensywnych inwestycji będzie stać na dywidendę (zgaduję że taki los czeka tą spółkę)
* dobra dywidenda ułatwi wyjście z tej spółki z zyskiem lub zatrzymanie jej na wiele lat jako dywidendowej w portfelu (obie opcje są dla mnie OK)

AITON - to trochę inna bajka. Spółka moim zdaniem
* ma szanse skorzystać na pandemii
* ma zdrowe wyniki za ostatnie 10 lat
* ma szansę wrócić do wypłacania dywidendy
* po obserwacji popytu i podaży widzę tu szansę na szybkie odbicie

Jestem otwarty na krytykę więc jak coś się nie zgadza - dajcie znać. Jeżeli znacie lepsze spółeczki - również chętnie posłucham i sprawdzę

zgodnie z obietnicą nadrabiam zaległości. Nowe spółki w portfelu to AITON oraz KPPD

Aktualny stan portfela (procent portfela ; średnia cena zakupu)
AGL......35%........20
EON.....35%........6,21
RWL.....12%........7,7
ATD ......4%.........3,65
AITON...6%.........0,77
KPPD....3,5%.....29,31
MILL......0,5%.......3,17
gotowka...4%

Lista operacji w ostatnich 5 miesiącach:
lipiec 2020
lekko zwiększone RWL po średniej 7,44
lekko zwiększone EON po średniej 6,25
dokupione 7Fit po średniej 1,75
dokupione małe ilości Millennium po średniej 3,15
zwiększone ATD po 3,64

sierpień 2020
brak operacji

wrzesien 2020
dokupione lekko 7Fit po 2,16

październik 2020
dokupione AGL po 30,5
wyrzucona połowa Millennium z 10% stratą

listopad 2020
sprzedane całość 7FIT po 3,2 (około 80% zysku na całkiem sporym pakiecie akcji)
zakupione KPPD po 29,2
zakupione AITON po 0,77
wyrzucone prawie całkiem Millennium z 15% stratą

Dawno tu nie pisałem. Miałem trochę operacji od ostatniego wpisu i jak tylko znajdę chwilę to wszystkie je wylistuję. Z najważniejszych operacji to w tym tygodniu wyszedłem z 7Fit ze średnią 3,2 i ogromnym zyskiem. Poza tym mam 2 nowe spółeczki które wkrótce zdradzę.
Mam też ogromny niezrealizowany zysk na AGL (200% ??). Pozostałe spółki też sobie dobrze radzą.

I ogólnie to nie wiem co się dzieje ale mój portfel w tym roku bije rekordy. Mam już w tym roku ponad 100% zysku i serio z przerażeniem patrzę na wartość moich inwestycji w akcjach. Zaczyna to przestawać wyglądać na hobby jeżeli kwoty są 6-cyfrowe :/

No i czeka mnie spory podatek za 2020. W tym roku zacząłem przechodzić na IKE i IKZE. Żałuję bardzo że tego wcześniej nie zrobiłem...

Uzupełniam operacje z ostatniego miesiąca:

27 maj - sprzedaż PGE za 4,55 :( :(
27.05 Kilkukrotne dokupienie ENEA ze srednią 5.8 PLN
2.06 Sprzedaż calosci ENEA za 6,42
3.06 dokupione EONET za 6,85
3.06 dokupione MMA za 1,10 i tego samego dnia część sprzedana po 1,3
9-12.06 sprzedane calosc MMA ze srednią 1,33
9.06 dokupiony maly pakiet NVT za 64 PLN
12.06 dokupiony maly pakiet NVT za 63,8 PLN
12.06 kupiony maly pakiet 7FIT za 1,76
16.06 dokupiony maly pakiet 7FIT za 1,64
16.06 dokupiony pakiet NVT za 64
23.06 dokupiony pakiet NVT za 68.2
30.06 sprzedana calosc NVT za 78
30.06 kupiony pakiet MILLENNIUM za 3.13

Podsumowanie:
Dużo operacji jak na mnie. Za szybko wyszedlem z energetyki (ale trochę zarobilem). Bardzo ładny zarobek na NVT ktory zbierałem już od 2 lat i w ostatnim czasie nawet sporo. Zysk na NVT to okolo 50% :)
Spory procentowy zarobek na MMA (ponad 60%) ale były to małe ilości

Aktualnie w portfelu:
EONET - 6.2
AGL - 18.33
RWL - 7,64
MILLENNIUM - 3.13
7FIT - 1,73
Sporo gotówki (25% portfela)

Szukam akcji do zakupu. Najchętniej dokupiłbym jeszcze EON ale pewnie niewielkie ilości bo to ogromna część mojego portfela.
Ogólnie to jest to na razie świetny rok i jak tak dalej pójdzie to będize najlepszy w historii :)

kilka transakcji o których zapomnialem napisać wcześniej
20.04 udało się sprzedać całość ENEA za 6.32
20.04 dokupiony spory pakiet NVT za 52 ( hello1 hello1 )
21.04 odkupiony mały pakiet ENEA za 5.94 (za szybko odkupilem)

aktualny portfel:

.........średnia.zakupu.......udział.w.portfelu..............zysk/strata

eo........6,18.............................44%.........................+16,51%
agl.....18,33..............................20%........................+1,90%
nvt......51,34............................14%.........................+20,75%
rwl......7,64..............................10% .........................-10,25%
pge.....4,53...............................7%..........................-14,64%
enea....5,96...............................3% ........................-10,03%
MMA...0,77...............................2% ..........................+6,66%

Ciekawie na giełdzie w dalszym ciągu

2 kwietnia miałem 2 operacje na giełdzie
* dokupiony Rawlplug po 5,74 - mała ilość
* dokupiony Malkowski po 0,7 - również mała ilośc

Aktualnie stan portfela (średnia cena zakupu; udział w portfelu):
EON - 6,18 - 42%
AGL - 18,33 - 21%
RWL - 7,64 - 11%
ENA - 3,74 - 10%
PGE - 4,53 - 9%
NVT - 50,2 -5%
MMA - 0,77 -2%

co ciekawe - wygląda na to że w tym roku ... jestem już na plusie :) :)

uważam że w dalszym ciągu mamy na giełdzie dobrą sytuację do zwiększania zaangażowania ale nie szaleję - pracuję na etacie i jest spora szansa że to źródełko pieniędzy może się w pewnym momencie urwać więc dbam o to aby mieć sporo gotówki jako poduszka finansowa

hmmm ... wszystko się wali na giełdzie.
wczoraj mailem teoretyczną stratę na posiadanych akcjach 20%

Postanowiłem zasilić konto dodatkową gotówką. Sytuacja wygląda bardzo ciekawie pod długoterminowe inwestycje

Wczoraj zakupione
PGE 2,78 co obniżyło moją średnią do 4,53
ENEA 3,73

obie spółki ładnie rosną od tych zakupów ale nie ma się co napalać na zyski bo nie zamierzam ich na razie realizować.

Kryzys trzeba przeczekać. Może to potrwać kilka tygodni, miesięcy lub lat. Pamiętajcie moi drodzy aby nie inwestować środków które mogą Wam być potrzebne w najbliższym czasie.
Ja utrzymuję się z pracy na etacie. Jeżeli ją stracę to jest jeszcze poduszka finansowa (w gotówce) na przeżycie pół roku

Zamierzam jeszcze dokupować akcje w najbliższym czasie ale na spokojnie. Pozdrawiam i nie załamujcie się ;)

dzięki nemooo :)

dzisiaj dokupiony RAWLPLUG i malutka ilość MALKOWSKI

50% EONET 6,18
25% Agroliga 18,33
13% RAWLPLUG 8,04
5% Novita 50,20
6% PGE 6,7
1% MALKOWSKI 0,96

w ramach zabezpieczania się przed spadkiem złotówki postanowiłem (już jakiś czas temu) zakupić trochę akcji na giełdzie NYSE. Wybrałem jedną spółkę (z grona dividend aristocrats). Kwota inwestycji odpowiada około 30% portfela w Polsce i zakupiona została z osobnych środków. Postanowiłem nie mieszać tutaj na wątku i ograniczyć się do pisania tylko o inwestycjach na GPW

Przyszedł PIT więc pora na rozliczenie roku 2019

Rok zakończył się zrealizowanym zyskiem w wysokości 17% od którego trzeba będzie grzecznie zapłacić podatek w PIT.

Jestem zadowolony. Tym bardziej że w rok 2020 wszedłem z bardzo dobrymi spółkami i ten rok zapowiada się bardzo dobrze :)

varciasz napisał(a):

2008 (-4)%
2009 17%
2010 9%
2011 (-3)%
2012 (-1)%
2013 16%
2014 10%
2015 30%
2016 8%
2017 6%
2018 10%

dokupione dzisiaj PGE

50% EONET 6,18
25% Agroliga 18,33
10% RAWLPLUG 8,03
5% Novita 50,20
6% PGE 6,7
4% gotówka

dla wyjaśnienia:
zazwyczaj nie tykam spółek z udziałem skarbu państwa (mam bardzo negatywne nastawienie do tego jak aktualni politycy zarządzają spółkami) ale PGE moim zdaniem spadło zbyt głęboko. Więc czekam na odbicie

Dawno nie pisałem ale to nie oznacza że nie było operacji na giełdzie.

Na szybko podsumowanie:
LISTOPAD:
Tuż przed ściągnięciem z giełdy sprzedany ERGIS po 3,85
Dokupiona Agroliga po 19,3
Zakupiony spory pakiet 7FIT ze średnią 1,08
STYCZEN:
Sprzedany cały pakiet 7FIT ze średnią 2,04 (bardzo udana inwestycja :) )
Zakupiony spory pakiet RAWLPLUG ze średnią 8,03 zl
zakupiony mały pakiet PGE za 6,66

Aktualnie posiadane w portfelu:
50% EONET 6,18
25% Agroliga 18,33
10% RAWLPLUG 8,03
5% Novita 50,20
3% PGE 6,66
7% gotówka

Wczoraj mieliśmy dziwną sytuację na akcjach 7Fit. Ktoś wyrzucił PKC okolo 25K akcji. Wywołało to niezłą panikę i zjazd kursu

Korzystając z okazji zrobiłem małe kółko.
Wzoraj:
lekko zmniejszyłem zaangażowanie w Agroligę
lekko zmniejszyłem zaangażowanie w Ergis
kupiłem 7Fit ze średnią 0,67

Dzisiaj:
Sprzedałem 7Fit ze średnią 0,84 (zysk ponad 20% w 1 dzien)
za całość kasy ze sprzedaży dokupiłem akcje Agroligi

Były to bardzo nietypowe dla mnie operacje bo zazwyczaj nie robię nagłych ruchów na giełdzie ale udało się wykorzystać zaistniałą sytuację.

Drodzy inwestorzy: Nie wrzucajcie stop-lossów na spółkach o małej płynności - nie ma to sensu i jest powodem poważnych strat. Wyrzucony pakiet poszedł poniżej 0,6 a mógł na spokojnie być upłynniony powyżej 0,8
Do małych spółek trzeba mieć cierpliwość i nie reagować nerwowo na nagłe skoki kursu

Mam teraz już sporą część portfela w akcjach Agroligi - jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tej spółki

Wyniki mamy świetne + zapowiedź dywidendy co na pewno skieruje uwagę na spółkę nowych inwestorów.

W ciągu ostatniego tygodnia mamy tutaj wzrost 25% przy ładnych obrotach

Trochę szkoda mi tych wszystkich wywalających papier którzy przez kilka lat trzymali i teraz oddają na tak niskich poziomach kiedy perspektywa wzrostów kursu wygląda najlepiej.

Przez ostatnie kilka dni dokupowałem jeszcze akcje Agroligi. Wyniki ma świetne i zapowiada dywidendę za 2018 więc może tu być ładny odjazd na kursie. Ostatnie zwyżki przy ładnych obrotach potwierdzają na razie ten scenariusz.
Nie ukrywam że liczę tutaj na znacznie wyższy kurs więc pewnie dopiero po przekroczeniu 30 zl zacznę się zastanawiać nad potencjalnym punktem wyjścia

w zeszłym tygodniu sprzedane 7Fit. Średnia sprzedaży 1,15

udało się tutaj zarobić dokładnie 100% w rok. Bardzo ładna inwestycja. Szkoda że kwotowo nie było to duże zaangażowanie.

Za połowę pozyskanej gotówki zwiększyłem udział w Agroliga. Myślę że w koncu musi rynek tą spółkę zauważyć. Oczywiście inwestycja w te rejony wiąże się z ryzykiem politycznym ale nawet po uwzględnieniu tego - obecna cena na giełdzie jest szokująco niska

nie boję się dziennych wahań, albo nawet wielomiesięcznych :)

Moja strategia opiera się raczej na długoterminowych inwestycjach w akcje które uważam za niedowartościowane. Więc chyba najlepszym wskaźnikiem zyskowności są właśnie PITy.

W zeszłym tygodniu wyszedłem całkowicie z Maxipizza (MXP). Byłem tutaj kilka lat. Na ostatnich transakcjach miałem ponad 100% zysku. Łącznie na operacjach na tych akcjach zarobiłem prawdopodobnie około 50%.

Okazała się ta spółka bardzo dobrą inwestycją.

Wychodzę dlatego że nie ufam aktualnemu zarządowi. Próbowali zrobić emisję dla siebie po absurdalnie niskiej cenie. Na szczęście sąd zablokował ale zaufania mojego nie mają więc wychodzę

Wszystkie moje spółeczki pokazały kilka dni temu przyzwoite wyniki kwartalne.

EON - mamy dzisiaj ciekawy dzień z odbiciem kursu (aktualnie +15%). Trzeba jeszcze poczekać aż będzie ten wzrost potwierdzony przez większy obrót (chociaż podaży nie widać więc może być trudne). Potencjał wzrostu tutaj jest niesamowity

Ergis - ogromny obrót dzisiaj z przyzwoitymi wzrostami kursu. Może być ciekawie jak się inwestorzy skapną że nie było powodów aby ten kurs tak mocno zleciał

(zysk/strata jest powyżej wzięta z rozliczeń PIT)

Teoretycznie straty były znacznie większe ale po prostu ich nie realizowalem. Przetrzymałem akcje przez kryzys a ponieważ miałem w miarę dobrze dobrany portfel to wszystko wróciło do normalnych wycen.

2008 (-4)%
2009 17%
2010 9%
2011 (-3)%
2012 (-1)%
2013 16%
2014 10%
2015 30%
2016 8%
2017 6%
2018 10%

Jak co roku - podsumwanie PITa najlepiej oddaje stan faktycznych zysków/strat.

Za 2018 było to około 10% zysku. Szału nie ma ale widać że bardziej się to opłacało niż trzymanie na lokatach.

Operacji na giełdzie ostatnio mało robię. Trochę zysku w tym tygodniu zrealizowałem na MXP bo ładnie rośnie. Nie sprzedaję wszystkiego bo dalej jest gdzie rosnąć. Na sprzedanych akcjach mam ponad 100% zystku ale trzeba uwzględnić że prawie 3 lata to trzymam :)
Niemniej - bardzo opłacalna inwestycja.

W ostatnich miesiącach lekko zwiększyłem Ergis. Zastanawiam się nad dalszym dokupowaniem

Trzeba też spojrzeć na 2019. Nie przewiduję zwiększenia swojej aktywności na giełdzie - muszę się teraz skoncentrować na pracy bo to ona pozwala dostatnie żyć a giełda to dalej hobby ;)
Załamanie rynku może być w każdej chwili. Chociaż mam nadzieję że zanim to nastąpi czekają nas jeszcze wzrosty małych spółek.
Portfel ma te same spółki o których pisałem ostatnio - dalej uważam że dobrze dobrane mimo niemrawych kursów (jestem cierpliwy). Poza tym są to spółki z którymi mogę spokojnie zostać w razie załamania giełdy

wow ... 4 miesiące tutaj nie pisałem. Ale nie pisałem bo również 4 miesiące nie zrobiłem żadnej transakcji :)

szybkie podsumowanie portfela (wg wielkości w portfelu):
EO Networks - srednia cena zakupu 6,16
Ergis - srednia cena zakupu 4,46
Maxipizza - srednia cena zakupu 0,51
Novita - srednia cena zakupu 50
Agroliga - srednia cena zakupu 16,72
7Fit - srednia cena zakupu 0,56

Więc jak widać wszystkie spółki poza maxipizza są aktualnie poniżej wartości zakupu. Za bardzo mnie to nie martwi bo na początku roku zrealizowałem kilka zyskownych transakcji i co najważniejsze - po ostatnich wynikach dalej oceniam pozytywnie wszystkie spółki z mojego portfela.

A jestem bardzo cierpliwy - to można sprawdzić w historii moich transakcji :)

To teraz szybko o spółkach:
EO Networks - duży ładny zysk. Niepokoją ujemne przepływy pieniężne. Bardzo duży obrót dzisiaj (ponad 10% akcji!!!) po czym mamy wyskok na 6 pln. Dobrze to wróży na najbliższe dni

Ergis - zupełnie nie rozumiem tego spadku który nastąpił. Spółka generuje cały czas ładne zyski i wypłaca fajną dywidendę (dostałem :) ). Inwestuje w linie produkcyjne. Rozwija się. Skupuje swoje akcje na potęgę. A wycena jest strasznie nisko. Albo tu jest coś czego nie widzę albo ktoś był zmuszony sprzedawać duże ilości i brakowało odbierających

Maxipizza - ładne zyski, kolejne otwierane restauracje.Dziwne jest to że planują nową emisję akcji - nie wiem jeszcze czy to jest pozytywne czy negatywne - zależy od ceny emisji. Ogólnie to spółka ładnie ale spokojnie się rozwija.

Novita - czekamy jeszcze na wyniki. Ostatnio troche kurs ożył i odbił do góry.

Agroliga - dalej są zyski. Dalej się rozwijają. Ale ponieważ to jest Ukraina i sporo zależy od sytuacji całego kraju więc nie może dziwić bardzo niska wycena.

7Fit - jest zysk. Jest ciągły wzrost obrotów. Jest rozwój. Jest zakup nieruchomości świadczący o tym że właściciel wierzy w spółkę. Spółeczka jest malutka więc nie może dziwić że niewielu inwestorów się nią interesuje.

Ponieważ wszystkie te spółki wyglądają pozytywnie - nie widzę powodów aby dokonywać żadnych transakcji.
Jeżeli zdecyduję się na zwiększenie portfela to na pewno będzie to Ergis - wg mnie najpewniejsza w moim portfelu.

w ostatnich dniach zredukowałem Maxipizzę. Zarobek na sprzedanych akcjach to ponad 60% więc całkiem ładnie :)

Zredukowane o połowę bo po wzrostach stanowiły zbyt dużą część portfela. Wierzę że dalsze wzrosty tutaj jeszcze nastąpią więc spokojnie czekam z drugą częścią akcji na kolejne wzrosty.

Ostatnio również zakupiony mały pakiecik akcji 7Fit. Spółka zapowiada się bardzo ładnie i rozpatruję zwiększenie zaangażowania.

Zakupiony mały pakiet akcji NOVITA. Spółka wygląda bardzo fajnie, jedyny minus to niskie obroty.

dzisiaj jeszcze dokupiłem Ergis.
Mam dobre przeczucia tutaj. Nie widzę powodu aby ta spółka była tak nisko wyceniana

Z dobrych wiadomości to również uklepanie na Maxipizza poziomu 60gr. 50K akcji na kupnie nikogo nie skusiło do sprzedaży na tych poziomach :)

Aktualnie w portfelu:
Agroliga
EO Networks
Ergis
Maxipizza

Dalej troche gotówki w portfelu więc się jeszcze rozglądam

dzisiaj sprzedany Ciech
ciutke ponad 9% zysku tutaj przez kilka dni więc bardzo ładnie :)

wczoraj wszedłem w Ergis. Myślę że ktoś mocno przesadził z tą wyprzedażą więc czekam na odbicie

ostatnio lekko skrócona Maxipizza za 0,69 - około 10% posiadanych akcji

aktualnie kurs spadł do 0,6 więc myślę nad odkupieniem.

Ciech dzisiaj pięknie wyskoczył +7% i już stał się zyskowną inwestycją (potrzymam jeszcze. Na razie nie myślę nad sprzedażą)

Cały czas myślę nad nowymi spółeczkami w które mogę wejść. Mam już 2 na oku. Wszystko na spokojnie.

ogólna sytuacja na giełdzie: mam wrażenie że zaraz wszystkie media zaczną huczeć na temat hossy. Małe spółki ruszyły, łatwo teraz zarobić. A to wszystko oznacza że za najdalej rok będzie załamanie :)

dzisiaj zakupiony pakiet Ciechu.

Wskaźnikowo bardzo ładnie wygląda i wydaje sie tania.
Na wykresie spore możliwości wybicia do góry.

dzisiaj sprzedana reszta Vidis.

(sprzedawałem od 2,4 do 2,6)

transakcja bardzo zyskowna bo średnią zakupu miałem koło 1,7 :)

ogólnie to koło 40% zysku

myślę że Vidis może jeszcze poszybować do góry ale 40% zysku to jednak coś co z przyjemnością zgarnąłem

czekam aż moje pozostałe papiery pokażą podobne zyski i szukam nowych niedowartościowanych spółek

no to EO Networks w końcu ruszył

+10% przy zdecydowanym obrocie.

Mam nadzieję że nie zrzucą tego kursu tak jak ostatnio. Ciekawe jest dla mnie że dalej znajdują się ludzie którzy oddają papier po tych śmiesznych cenach

raport roczny opublikowało Vidis.

W koncu wyraźnie widać że mimo
- jednorazowych odpisów ostrożnościowych (sporych)
- wykupu i umorzenia ponad 43% (!!!!) akcji właśnych
- cienkiego rynku przy wstrzymanych programach oświatowych

firma dalej wypracowała zysk dający C/Z = 10 !!!

po dzisiejszych sporych wzrostach i zgarnięciu całej podaży wycena spółki to ... 3,5 M

najbliższy rok rozliczeniowy powinna spółka osiągnąć ponad 1,5 M zysku netto!

będzie się tutaj działo :)

Do tego widać również poruszenie na Maxipizza

Tylko ten przeklęty EO Networks nie chce jeszcze ruszyć :)

Mamy kontynuację świetnych wyników moich spółek

bardzo ładny raport z MAXIPIZZA i ładny z Agroliga

teraz trzeba tylko cierpliwie czekać aż przełoży się to na kurs tych spółek.

mogę czekać baaardzo długo jak bedzie trzeba. Przynajmniej mam pewność że mam dobre spółki w portfelu :)

również piękny raport dzisiaj od EO Networks

Spółka nie jest zadłużona
Zarobiła netto w tym kwartale 1,4 mln

A teraz sie zaczyna przecieranie oczu bo wczoraj kapitalizacja na giełdzie była ... 9 mln PLN

:)

dzisiaj mamy oczywiście już +7% i brak podaży

ciekawe kto tak ostatnio zdołował kurs spółki i po co ....

piękny raport opublikował Vidis.
Jest znacznie lepszy niż się spodziewałem. A z tego co piszą - kolejny będzie jeszcze lepszy :)

Dzisiaj skok o 6% ale to dalej zdecydowanie zbyt niska cena. Myślę że można tu będzie zobaczyć ładny odjazd...

Ja od dłuższego czasu nic nie kupuję i nic nie sprzedaję. Siedzę sobie spokojnie i zajmuję sie sprawami pozagiełdowymi :)

ostatnio trochę powiększyłem posiadane pakieciki na Vidis oraz EONET

Ostatnie spadki na EONET są zastanawiające. Jeżeli nie ma tutaj trupa w szafie to może to być transakcja życia. Zamierzam jeszcze dokupować mimo że udział w moim portfelu ma spory.
Jak widać z historii moich transakcji - nie boję sie spadków i mrożenia kasy. Zazwyczaj na tym nieźle wychodzę :)

Ponieważ sytuacja na Ukrainie się uspokoiła więc bardzo ładnie zachowuje się kurs Agroligi. Wygląda na to że ktoś po prostu wszystko zbiera co jest, a jest niewiele.
Może tutaj być spokojnie wystrzał nawet kilkaset procent ale jak będzie to zaraz zobaczymy...

Szukam nowych spółek do wejścia. Czuję potrzebę dywersyfikacji portfela oraz myślę nad zwiększeniem kwoty którą obracam. Jak macie jakieś niedowartościowane spółeczki na oku to podrzucajcie :)

Dawno nie pisałem. Nie było też zbytnio o czym. Sporo pracy więc czasu na giełdę mało.

Jakiś czas temu kupiłem mały pakiet Vidis aby zobaczyć co się tam będzie działo. Niestety cena zakupu to 1,86 więc na razie sporo stratny jestem

Dzisiaj sprzedany cały pakiet Komputronika. Zastanawiałem sie już nad tym przy ogłoszeniu wezwania ale jakoś nawet nie mialem tego czasu dobrze przemyśleć więc leżało.
Dzisiaj cena wezwania została podwyższona i pakiet poszedł po 6,98.

Ogólnie na Komputroniku jest strata. Tyle tylko jest pocieszające że całą stratę na komputroniku zreazlizowałem w zeszłym roku. W tym roku będzie zysk z tej transakcji (ponad 10%)
Cieszę się że tu przeczekałem ale jeszcze bardziej cieszę się że z tej inwestycji wyszedłem.

Zostało trochę gotówki więc rozglądam się za nowymi inwestycjami.

krótkie podsumowanie poprzedniego roku

Zawsze najlepszym wyznacznikiem przy inwestycjach mało płynnych jest PIT bo pokazuje zrealizowane inwestycje a nie teoretyczną wartość portfela

Całość roku zakończyła się zyskiem (wg rozliczenia PIT + dywidendy) około 8%.
Oczywiście będzie to pomniejszone jeszcze przez podatek

Wynik więc raczej cienki, ale trzeba też przyznać że moja aktywność w tamtym roku była mała i w dalszym ciągu wynik znacznie lepszy niż na lokacie.

Najgorszą spółką był komputronik. Całość strat na tym papierze była rozliczona właśnie w 2016 (kilka zrobionych kółek powodują że strata poszła na 2016 i aktualnie posiadane akcje są na plusie)

Ten rok na szczęście zapowiada się znacznie lepiej :)

Aktualny portfel który będzie rozliczany w 2017:

EONET: 32% portfela; średnia zakupu około 6,6
Komputronik: 21% portfela; średnia zakupu około 6,2
Maxipizza: 25% portfela; średnia zakupu około 0,51
Agroliga: 10% portfela; średnia zakupu około 16,7

gotówka 12%

znowu ładne ostatnio odbicia na EON oraz Maxipizza.
wystrzeliła również Agroliga
Komputronik mozolnie wstaje z kolan

Podoba mi się mój portfel więc na razie nic nie zmieniam
Niech dalej sobie rośnie :)

zacząłem obserować jeszcze jedną małą spółkę. Na razie kapryśnie zachowuje się tam kurs więc jeżeli troche spadnie to będzie pewnie powiększanie portfela i wtedy się podzielę :)

ładne wyniki dziisaj z EONetworks oraz Maxipizza

EON leci właśnie +15% a maxipizza +8%

EON ma jeszcze daleką drogę do jakiejkolwiek sensownej wyceny na giełdzie więc pole do wzrostów właściwie nieograniczone.

Dzisiaj dokupiony EON. Wygląda na to że spadki zostały zatrzymane. Sporo akcji się przemieliło ostatnio a złego infa dalej nie widać więc jeżeli nic przerażającego się nie stanie to powinno ładnie odbijać

szybkie podsumowanie aktualnego portfela:

EONET: 35% portfela; średnia zakupu około 6,6
Komputronik: 25% portfela; średnia zakupu około 8,0
Maxipizza: 21% portfela; średnia zakupu około 0,51
Agroliga: 7% portfela; średnia zakupu około 15,6

gotówka 12%

właściwie to aktualnie wszystkie spółki są na minusie do aktualnego kursu ale taka jest właśnie strategia - perspektywiczne, zdołowane spółki z szansą na wybicie.

Ten rok cały czas na plusie (i to nawet nie najgorszym) dzięki udanym transakcjom na Ergis, Efekt, Bedzin, EZO

Kusi mnie aby zwiększyć kwotę jaką obracam na giełdzie bo na lokatach marnuje sie kilka razy więcej gotówki niż mam w akcjach ale wtedy to już przestałaby być zabawa więc pewnie sie nie skuszę :)

dokupiony spory pakiecik EO NETWORKS. Spółka wygląda na strasznie mocno zdołowaną mimo że wyniki wyglądają OK. Nie zanosi się tutaj na wystrzał wyników w górę ale jak utrzymają to co jest to wyjdzie że C/Z oraz C/WK będą na dziwnie śmiesznych poziomach.
średnia cena zakupu około 6,4

Albo jest tutaj jakieś strasznie cienkie info w drodze albo udało się kupić perełkę na BARDZO duży zysk...

Sprzedany Efekt za 25,5
uwzględniając dywidendę to ponad 20% zysku

Nadmiar gotówki w portfelu więc próba zagrania na odreagowanie PGE
Próba nieudana
Kupno 11,6
Sprzedaż 11,52

Kwota zakupu była dość znaczna więc łącznie z prowizją jest trochę do tyłu

plus tej transakcji jest taki że szybko zrealizowałem stratę
minus jest oczywisty - strata.

Na przyszłość - wchodzić mniejszym pakietem i dokupować przy wzrostach

Zakupiony również na dłuższy termin mały pakiet EONET. Cena 9,2
Tutaj się zastanawiam jeszcze co zrobić. Na razie obserwować. Bez nagłych sprzedaży na spadkach. Nad dokupowaniem trzeba się zastanowić

EFEKT ładnie rośnie ale przecież nie po to kupiłem aby marne 10% zgarnąć. Trzeba się będzie zastanowić czy brać dywidendę. Na razie przychylam się ku trzymaniu bo pakiecik nieduży i szkoda zabawy.

Obserwuję Ergis bo ładnie spada. Może zobaczymy okolice 5zl które będą dla mnie sygnałem zakupów

dzisiaj sprzedany cały pakiet Ergis
Akcje te stanowiły około 50% mojego portfela więc znacząca część

akcje te skupowałem (po sprzedaży 10.2015) od listopada 2015

zysk uwzględniając dywidendę - około 20%

Bardzo udana inwestycja. Po raz kolejny akcje te dały zarobić. Teraz sporo gotówki w portfelu

kupiony kilka dni temu mały pakiet akcji spółki EFEKT za 21,5

sprzedany Bedzin - 30% zysku
biorąc pod uwagę że wszystkie akcje są tam mocno wykupione to pewnie zbyt szybko sprzedałem, ale zysk zawsze cieszy

Dokupiony Ergis

Robi się ciekawie na moich spółeczkach

Maxipizza - tutaj zaczyna sie ruch w górę. Ewidentnie ktoś zebrał a akcji w obrocie malutko. Będę musiał przysiąść i ocenić ile ta spółka jest warta aby czasem zbyt szybko nie sprzedać. Może dobrym pomysłem będzie poczekać jeszcze na kilka wyników kwartalnych

Ergis - w swoim stylu powoli ale uparcie do góry.

Komputronik - odbija ostatnio ale bardzo nieśmiało. Najmniej zadowolony z tej spółki jestem bo na sporym minusie tutaj.

Agroliga... tutaj oczywiście wszystko zależy od pokoju na Ukrainie. Wyniki świetne a c/z jakiej jeszcze w życiu nie widziałem. Potencjał wzrostu ogromny.

Bedzin - nieśmialo ktoś podbiera ale zbyt małe obroty aby jakiekolwiek wnioski wysnuć. Wyniki zadowalające a pakiet tutaj mały więc akcje do zakopania.

Niestety nie mogę powiedzieć nic poza tym że miałem tam być mniejszościowym inwestorem (mocno mniejszościowym bo inwestycja była łącznie na kilka mln).
A nie mogę powiedzieć bo firma istnieje i nikt jeszcze nie wie, że po tak krótkim czasie już wiadomo że nie przeżyje.

Zastanawiam się jak bym to przeżył gdyby wszystkie oszczędności życia wsiąkły i zostało drugie tyle kredytów...

właśnie zobaczyłem swojego PITa z giełdy i szczerze to nie spodziewałem się że to był taki dobry rok ten 2015 :)

Zysk wyniósł około 30% kwoty którą obracałem w tamtym roku na giełdzie.
Nie jest to fortuna bo nie gram sporymi kwotami ale można spojrzeć na to inaczej - wyszło kilka średnich krajowych zarobionych na giełdzie :)))
No i trzeba uwzględnić że w 2015 realizowałem zyski na kilku spółkach zakupionych jeszcze w 2014

2016 raczej nie ma szans być tak dobry ale kto wie...

poprzedni rok miał jeszcze jeden miły aspekt - miałem możliwość wejścia w inwestycję poza giełdą. Miłe jest to dlatego że na inwestycję się nie zdecydowałem co szybko okazało się najlepszą możliwą decyzją :)

bankrucik napisał(a):
ładnie ostatnio MAXIPIZZAthumbright

jesteś jeszcze na MAXIPIZZA?

jakoś rzadko tu piszę ostatnio ale na giełdzie ostatnio mam więcej czasu się bawić.

dokupiłem pakiecik Ergis przy 4,4

wszedłem w spółeczkę MaxiPizza. Ostatnie wyniki mimo że były gorsze niż spodziewane to jednak spółeczka wygląda na potrafiącą zarabiać. Powolny rozwój to minus ale może przynajmniej unikną jakiejś wtopy dzieki temu.

Pamiętajcie że pizza jest niezdrowa i nie warto się nią truć.
Ludzie w Polsce są jednak średnio uświadomieni na temat zdrowego trybu życia więc można pewnie trochę zarobić na ich głupocie :)
Już się boję ile z tych "500 na dziecko" pójdzie na takie fast-foody

kilka dni temu kupiłem malutki pakiecik EZO. Dzisaij sprzedane. Różnica na kursie kupna i sprzedaży 60gr więc pozostaje tylko żałować że tak malutki to był pakiecik

Dalej niestety siedzę w kilku spółkach które są na minusie...
ERGIS, KOMPUTRONIK, oraz małe pakieciki AGROLIGA oraz Bedzin (ten ostatni akurat na plusie)

hej Flesz

obserwujesz może dalej VDS i EZO? co się dzieje z kursem tych spółek?

szybkie kółko na PGE - wczoraj kupione, dzisiaj sprzedane. 2% zysku

calesco wygląda fajnie poza jednym punktem - zobowiązania. Przez rok urosły o ponad 10%

dzisiaj zakupiony ERGIS - cena ładnie spadła więc wygląda na całkiem miłą cenę do zakupu. Wszystko okaże się po wynikach za kolejny kwartał

Komputronik ostatnio grymasi dlatego już nie dokupuję. Sprzedawać na razie nie zamierzam ale staram się obserwować

Ostatnio znowu troszke mniej czasu na aktywność na parkiecie.

No i zbliża się koniec roku. Zysk w tym roku był całkiem niezły więc pewnie jeszcze przed końcem roku pokuszę się o jakąś bardziej ryzykowną transakcje - w razie czego będzie mniej podatku za ten rok :)

co tam Flesz z naszym portfelem?
Moje transakcje sprzed 3 tyg jeszcze nie wykonane :)

zgodnie z zapowiedzią dokupowany jeszcze Komputronik

Kurs ładnie rośnie więc powinien wkrótce wybić powyżej 10PLN.

absolutnie nie wyczułem tych negatywnych informacji - nie miałem żadnych podstaw ku temu. Więc czysty fuks.

Tak jak już na jakimś forum pisałem - cena powyżej 6 PLN odpowiadała właściwej wycenie firmy więc sprzedałem (wychodzilem 6,19).
W dalszym ciągu uważam że firma jest sporo warta więc jeżeli mocno spadnie to będę tutaj spoglądał

teraz dla mnie mocnym papierem jest komputronik ale rozglądam się jeszcze za innymi spółkami do wejścia

Spoglądam też na vidis bo spada i mam sentyment do tej spółki - jak puścisz PKC to będę brał :D

sprzedajemy jutro ERGIS, kupujemy KOMPUTRONIK

uzasadnienie:
Ergis osiągnął już rozsądną cenę (powyżej 6PLN) i dalsze wzrosty jeżeli nastąpią to będą pewnie powolne. Troszke się spóźniłem ze zleceniem tutaj - w rzeczywsitym portfelu zrobiłem to tydzien temu.

KOMPUTRONIK:
kurs spada bez wyraźnego powodu. Moim zdaniem niesłusznie więc może odbije. Poza tym ładna dywidenda do zgarnięcia w tym roku

udało się jeszcze dzisiaj kupić pakiecik Komputronika.

Jak będzie spadać to potrzymam dłużej (przynajmniej do dywidendy), jak będzie rosnąć będę dokupywać

tak, moja strategia działała całkiem nieźle, ale zdarzały się też wtopy z których nie wychodziłem na czas i zjadały część zysków.

Otatnio coraz więcej zarabiałem na giełdzie ale sytuacja na giełdzie się zmienia i jedna taktyka nie może cały czas działać. Próbuję wyprzedzać wydarzenia.

Co do K2 to nie upieram się, że mam rację. jest to moja subiektywna ocena która jest głównym wyznacznikiem lokowania moich pieniędzy :)
Serio życzę wszystkim aby K2 dalej rosło i abyście zarobili tyle samo lub więcej ode mnie.

Dzisiaj sprzedane PGE - niestety troszke poniżej ostatnich transakcji dokupywania.
Całość z tej inwestycji: 5% zysku w tydzień.

W portfelu aktualnie tylko 2 małe pakieciki akcji (podane ze średnimi zakupu):
BEDZIN - 14,89
Agroliga - 16,50

Nie, nie chodzi tutaj o podejście spekulacyjne czyli po prostu podłączanie się pod wzrosty.
Zamierzam podłączać się pod wzrosty ale tylko spółek które uznaję za niedowartościowane oraz dobrze rokujące na przyszłość - czyli takie które uznaję za warte trzymania w portfelu

Przykładem może być zakup PGE. Dokupuję ten papier codziennie od paru dni (dzisiaj również)
Nie będę jednak trzymał długo - pewnie między 15-16 zl sprzedam. Pozbędę się również jak zacznie spadać/przestanie rosnąć.

Jest to mocno odmienne od mojej poprzedniej taktyki gdzie dokładnie wybierałem niedowartościowaną spółkę i trzymałem przez długi czas nie zważając na ewentualne dalsze spadki (przykładem był Vidis)

Rozczarował mnie ostatni raport i od niego właśnie zacząłem rozglądać się za możliwością wyjścia.
Poza tym z Oktawave, który najbardziej mi się podobał, nic sie nie dzieje. Kogo interesuje rozwój organiczny po 100% rocznie? w tym biznesie następuje akumulacja, a mali gracze odpadną. Mamy taki dynamiczny okres a oni dalej nie podjęli kluczowych działań do szybszego rozwoju. Pewnie dlatego że podstawowy interes K2 idzie kiepsko i nie chcą/mogą inwestować. Wrzuciliby to na NewConnect to przynajmniej coś by sie działo

Zaczynałem tutaj wchodzić od 10 PLN. Dokupowałem do 12.50 (przed dywidendą)

średnia sprzedaży 12.50

Jak widać mogłem wyjść powyżej 13 ale i tak jestem zadowolony z tego co zarobiłem

Dzisiaj sprzedane K2Internet.
Zarobek na tym ponad 20% (uwzględniając dywidendę)
zdecydowanie za szybko sprzedane bo zaraz po transakcji nastąpiło dalsze ciągnięcie do góry - ciekawe jak daleko wyciągną

Caly czas skupuję PGE przy wzrostach (zacząłęm od 13.20). Zastanawiam się nad ustawieniem stop-loss'a

zakupiony mały pakiet Będzin

No i wygląda na to, że niewiele mi kasy zostało w akcjach po dzisiejszej sprzedaży.
Chyba już się szykuję na bessę - nie, nie żartuję

strategia na najbliższe miesiące: znajdować spółki perspektywiczne, wchodzę przy wzrostach i na krótko.

Fajnie by było zostać z gotówką w oczekiwaniu na KGHM po 20 zl :))))

bankrucik napisał(a):
pisałem, że na K2 internet wybijamy bardzo dłuuuugi boczniakbinky 3some

brak na razie obrotów aby potwierdzić wzrost kursu

wczoraj sprzedany cały ERGIS.

zarobek tutaj ponad 30%
nieźle jak na pół roku inwestycji - cieszy również dlatego że spora kwota była ulokowana w tych akcjach

zaczynam skupować PGE - powoli na razie i przyglądam się kursowi

kurs spółki uparcie rośnie.
obroty również zrobiły się przyzwoite więc wielu dużych graczy jest tu obecnych

Ciekawy jest jednak brak zainteresowania ze strony drobnych inwestorów... spółka dalej nie dostrzeżona?

Spółka wydaje się również w idealnym momencie na przejęcie przez większego gracza - Europejski zasięg, dobre wyniki, przynoszące korzyści inwestycje, rozsądne zadłużenie no i ... cisza wokół spółki

a widzisz jakies powody do sprzedaży?

Wzrosty nie są przypadkowe, są spowodowane ładnymi wynikami. Firma miała sporo inwestycji które właśnie udowadniają że były trafione.
Jak będą się tak rozwijać to można akcje trzymać na bardzo długi okres i oczekiwać ładnych dywidend

tak sie zastanawiam czy na aktualnym rynku w ogóle są możliwe mocne spadki na giełdzie. Mamy przecież zdecydowany nadmiar gotówki - wszyscy drukują.
Jak nie można liczyć na wartość gotówki, obligacje mają zerową zyskowność, surowce długo już w trendzie spadającym ... to zostają tylko akcje.

mówiłem aby spoglądać na ERGIS :)

dzisiaj 25% do góry. Przemieliło się 1% akcji

ciekawe co z tego wyjdzie

warto podkreślić pięknie rosnący ERGIS.

z wykresów widzę że szybko się nie powinno zatrzymać i mimo że tempo dziennych wzrostów jest małe to są one ciągłe co bardzo cieszy :)

zysk na tych akcjach już około 20%
Jeszcze nie zastanawiam się nad sprzedażą.

flesz napisał(a):
dzis pouzupełniam zaległe dywidendy i transakcje.

ja sprzedaję na close EZO

hej

jaki powód sprzedaży EZO? możesz się podzeilić?

szczerze to ostatnio rzadko zaglądam. Czy dywidenda dla Ergis została uwzględniona ?

było tutaj tyle ostrzeżeń i narzekań a jak widać - spółka radzi sobie całkiem fajnie.
Dalej wypłaca skromną dywidendę, zwiększa zyski, inwestuje, rozwija się.
Długoterminowy kurs wzrostowy wyraźnie utrzymany.

ChiefMike napisał(a):
jak ktoś mówi, że ma kilka tysięcy za kilka dni (w PL na etacie) a ja wiem, że etatów nie ma to nie chce mi się wierzyć, że to przypadek albo masz kontakty po rodzicach albo miałeś super start z ich strony zapewniony.
Etat za godziwe pieniądze w PL to taki jednorożec każdy o nim słyszał, każdy wie jak wygląda ale nikt go na oczy nie widział.

Nie lubię takiego typowego polskiego podejścia. Dlaczego w USA każdy wierzy że może się wybić a w Polsce od razu ludzie dopatrują się znajomości układów i ogólnie jest wielki stan pt "Nie da się. To nie moja wina - po prostu się nie da"

Mógłbym pisać że skończyłem ponad 10 lat temu 2 kierunki studiów(za kredyt studencki i kasę zarobioną na Work@Travel na zmywaku w USA). Mógłbym pisać o setkach godzin które spędziłem na douczaniu się. Mógłbym pisać o wszystkich certyfikatach które zdobyłem wartych ponad 100K.

Ale i tak niektórzy będą dopatrywać się w Polsce układów, znajomości, kasy od rodziców itp

Mam wielu znajomych którzy zarabiają ponad 10K miesięcznie - i są to ludzie z różnych branż, różnych miast, firm. I nie - nie wspieramy się nawzajem w naszym życiu zawodowym :P

Jestem w pełni świadomy że mam fuksa bo polska rzeczywistość tak nie wygląda, ale życzę wszystkim wiary we własne siły i wytrwałości.

@bankrucik: rzuć proszę jakąś perełką to zmienimy temat. Ja już obiecuję tego nie ciągnąć :)

hehe

rodzice w tajnych służbach mnie rozwaliły :) :)

Mój ojciec nie żyje od lat a moja mama zarabia teraz minimalną krajową. Ja miałem dużo szczęścia i chyba troszkę zdolności i zarabiam faktycznie sporo

Chcę założyć działalność nie rezygnując z etatu co jest jednak sporym wyzwaniem :/

Wiem że poszukiwaczy takich jak ja są tysiące. Widać to po brykach mykających po naszych ulicach...

Etat taki jak mam jest otwarty - sam prowadzę proces rekrutacji w firmie dla której pracuję.
Rekrutacja trwa już prawie pół roku a osób które się nadawały jest dokładnie 0 (zero) :/

Pozdrawiam

dalej niewielkie zmiany w portfelu - nie miałem czasu ostatnio na giełdę

Aktualny stan portfela:
Agroliga: 2%
Ergis: 10 %
K2I: 5%

gotówka: 83%

(znacząco powiększyła się kwota na inwestycje z innych źródeł)

szukam teraz raczej możliwości na mniejsze inwestycje poza giełdą

jestem BARDZO miło zaskoczony fajnymi radami kolegów. Wszystkie rzeczowe i faktycznie starają się aby były pomocne.

ode mnie również szczerze:
Pospłacaj kredyty. Zacznij najpierw inwestować w siebie zamiast giełdę aby znaleźć lepszą pracę i zwiększyć znacząco kwoty które możesz inwestować.
Nie ładuj się w giełdę z kilkoma tysiącami. Naprawdę dobrzy zawodnicy zarabiają na giełdzie 20-30% rocznie a przy kwocie kilku tysięcy daje to prosty wniosek że lepiej zagrać na demo jako hobby i powoli zdobyć doświadczenie na przyszłość. Bez ryzyka

Giełda to ciężki kawałek chleba dla tych którzy faktycznie próbują z tego zarobić na chleb. Do tego ryzyko jest spore. Jak nie masz doświadczenie to jest to faktyczny hazard.

Ja na giełdzie jestem od prawie 10 lat. Zawsze traktowałem to jako hobby i zawsze będę. Może się to zmieni jeżeli będę kiedyś w stanie wykupić kilka procent udziałów w spółce, zasiąść w zarządzie i faktycznie coś w tej spółce zdziałać.

Powodzenia życzę i pozdrawiam

sprzedajemy Vidis

kupujemy Ergis

Vidis - spółka przyniosła już spore zyski i mimo że wierzę że warta jest więcej - to nie wiem ile trzeba na to czekać

Ergis - bardzo ładne perspektywy, stały wzrost, ewidentnie widoczne zbieranie, stabilna działalność, nadchodząca dywidenda, duże potencjalne zwiększenie przychodów.

@ChiefMike:

Ale to nie ma czym sie chwalić...
35-50K rocznie to tylko 3K miesięcznie. Tyle to ja zarabiam przez kilka dni na etacie :)
Wszystko zależy od stopnia ryzyka czyli w dużej mierze wielkości inwestycji

Osoby które na giełdzie siedzą dłużej wiedzą że trzeba się zawsze liczyć z potencjalnymi stratami.
A granie tak jak bankrucik na kredyt to już szczyt odwagi (głupoty?). bankrucika akurat cenię za spore doświadczenie i czasami (w moim mniemaniu) samobójcze inwestycje z których często wychodzi z zyskiem :)

Ja wolę giełdę traktować jako hobby. Gram kilkumiesięcznymi przychodami. Zawsze mam poduszkę w gotówce na ciężkie czasy aby nie sprzedawać jak zaboli.

teraz szukam możliwości wejścia w jakąś perspektywiczną inwestycję poza giełdą, myślę że to ciekawe doświadczenie które można zdobyć i chyba jedyna droga aby się faktycznie sporych pieniędzy dorobić.
Problemem o dziwo jest ... dobra praca.
Jak człowiek ma spore, stałe przychody to nie może z nich zrezygnować aby ryzykować w nowej inwestycji. No a na pewno nie wtedy kiedy ma dzieci, duże wydatki stałe i przyzwyczajenie do wygodnego życia :)

Dzisiaj zakończyła sie sprzedaż Vidis (zacząłem niestety przed wynikami, po dywidendzie)

średnia zakupu - 1,5
zgarnięta dywidenda - 8gr
śprzedaż - od 2,1 do 3 - srednia 2,54 (wliczając dywidendę 2,62)

zysk okolo 75%

Do tego trzeba doliczyć poprzednie kółko na tej spólce które robiłem rok temu (mniejsze kwotowo ale podobny zysk procentowy)

opłacało się wchodzić i bawić tutaj przez .... 3 lata !

Niesamowite wyniki kwartalne. Chyba nikt się takich nie spodziewał łącznie z... samą spółką która dalej podtrzymuje prognozę która jest ewidentnie nieaktualna
:)

Czy ktoś się pokusi o analizę? Bo sam tu do siebie na wątku piszę :D

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 26 lutego 2021 00:27:33
Liczba wpisów: 188
[0,05% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,416 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d