pixelg
MBFGROUP - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

MBFGROUP [MBF]

AKTUALNY KURS: 3,50 zł (-2,78%) 05-06-2020 15:55
Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 1 września 2013 16:16:03 przy kursie: 8,75 zł
* Najnowsze wiadomości ze spółki *

Plan na 2013 rok: Budowa silnej grupy kapitałowej

Rozszerzenie działalności, to przede wszystkim wykorzystanie obecnego dorobku i doświadczenia na nowych polach umożliwiających zapewnienie stałych przychodów przy zadowalającym poziomie marży. Po zmianach właścicielskich oraz we władzach i nadzorze wnikliwie przeprowadzana jest analiza dotychczasowych osiągnięć. Wnioski już po kilku dniach były oczywiste – spółka nie może się zamykać tylko i wyłącznie w obszarze drobnych aplikacji na iOS, Androida i Windows Mobile. Trzeba wykorzystać ogromną popularność smartfonów i tabletów i zaproponować specjalistyczne oprogramowanie na te platformy.

Pierwszym poważnym przedsięwzięciem będzie wejście – w kooperacji z Promosalons Polska – w branżę e-targów, e-szkoleń i e-konferencji (aplikacje wspomagające tradycyjne formy wymiany informacji na poziomie B2C i B2B). To bardzo obszerna dziedzina i mnóstwo miejsca na nasze produkty.

Drugim aktualnie badanym tematem jest branża handlu algorytmicznego (algo trading). Jeśli tylko uda nam się doprowadzić do zakupu cennych aktywów w postaci know-how, dokumentacji, praw autorskich do systemów transakcyjnych (wraz z kodami źródłowymi), to wkroczymy w ten obszar z mocnym przytupem, wykorzystując ponad 5-letnie doświadczenie poprzedników (unikalnie długie w skali naszego kraju). Nie wykluczamy w takim przypadku zbudowania profesjonalnego trading-roomu, w nieco innej formie niż to jest w zwyczaju, bo składającego się z programistów tworzących modele systemów transakcyjnych na specjalne zamówienie oraz na nasz własny użytek.

Jeśli dojdzie do zapowiadanej transakcji (warunkiem jest pozytywny rezultat due-diligence), to Mobile Factory kupi m.in.: (a) wartości niematerialne i prawne w zakresie know-how prowadzonej działalności, tj. budowy automatycznych systemów transakcyjnych przeznaczonych na rynki giełdowe (akcje, instrumenty pochodne) oraz rynki pozagiełdowe typu OTC (waluty, surowce, kontrakty CFD), (b) prawa autorskie związane z wytworzonymi i posiadanymi systemami inwestycyjnymi i transakcyjnymi, tj. algorytmy, listingi, kody źródłowe, (c) know-how oraz dokumentacja w postaci kodów źródłowych w zakresie projektowania, programowania i wdrażania automatycznych systemów transakcyjnych na GPW.

Następstwem tego zdarzenia będzie faktyczne wkroczenie w obszar handlu algorytmicznego oraz automatów transakcyjnych. W takim wypadku będziemy dostawcą gotowych narzędzi oraz zaoferujemy usługę tworzenia automatycznych systemów transakcyjnych na zamówienie. Nie wykluczamy wyodrębnienia w spółce działu, który przeprowadzałby transakcje na własny rachunek.

Wedle naszej obecnej wiedzy handel HFT na warszawskiej giełdzie nie ma jeszcze możliwości na szersze zastosowanie z uwagi na niską płynność notowanych walorów. Jest jednak mnóstwo innych obszarów, które postaramy się zagospodarować. Skorzystamy przy tym z ogromnego doświadczenia naszych kontrahentów, które w skali naszego rynku jest do nie do przeceniania (ponad 5 lat teorii i praktyki z zakresu algo tradingu). Z punktu widzenia Mobile Factory istotnie zdywersyfikujemy swoje źródła przychodów.

Rozszerzenie działalności spółki, a co za tym idzie strategia budowy silnej grupy kapitałowej ze zdywersyfikowanymi źródłami przychodów, związana jest z podpisaniem umów z rzeczonym i firmami. O szczegółach wzajemnej współpracy i usług świadczonych w grupie będziemy informować w bieżących komunikatach giełdowych.
Edytowany: 27 kwietnia 2014 21:05

Gietyszek
Dołączył: 2013-09-01
Wpisów: 2
Wysłane: 1 września 2013 18:38:12 przy kursie: 8,75 zł
MB Factory miałoby kupić know-how, prawa autorskie do systemów transakcyjnych i inne wartości niematerialne od JW Investmenst sp. z o.o. [dawniej Alkor Trade sp. z o.o.] którego właściciele są w akcjonariacie i radzie nadzorczej MBF, więc mowa o prowadzeniu negocjacji samych ze sobą 3some Speak to the hand

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 1 września 2013 22:53:36 przy kursie: 8,75 zł
Nie wiem kogo masz na myśli pisząc o akcjonariacie oraz Radzie Nadzorczej. Możesz rozwinąć myśl i wskazać "palcem"? Tutaj masz RN: www.mobilefactory.pl/pl/o-nas/... A akcjonariat? kto konkretnie? www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl... Chyba nie do końca coś ten teges...

A już skoro o tej transakcji, to ciekawa dział zarobkowy mógłby być. Szczególnie, że teraz tym handlem algorytmicznym wszędzie się jarają. HFT też niczego sobie po wdrożeniu nowego systemu w zamian za Warset.
Edytowany: 1 września 2013 22:56


Gietyszek
Dołączył: 2013-09-01
Wpisów: 2
Wysłane: 2 września 2013 06:42:09 przy kursie: 8,75 zł
Cytat:
Wywiad z Robertem Krassowskim - Dyrektorem Zarządzającym Spółki Mobile Factory S.A.
admin, pon., 2013-07-08 10:47
A.G.: Spółka podpisała także warunkową umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa JW Investments Sp. z o.o. Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej o tym podmiocie?
R.K.: Firma JW Investments posiada ponad 5-letnie doświadczenie w handlu algorytmicznym (algo trading).
www.newconnector.pl/wywiad-z-r...

Cytat:
W dniu wczorajszym spółka Mobile Factory S.A. w raporcie opublikowanym w systemie ESPI złożyła zawiadomienie o tym, że emisja akcji serii E została w całości objęta przez firmę JW Investments Sp. z o.o. (działającą wcześniej pod nazwą Alkor Trade Sp. z o.o.).
www.newconnect.info/wiadomosc_...


W styczniu 2013 roku Alkor Trade zainwestował w kolejną spółkę z rynku NewConnect: Mobile Factory S.A.
www.alkortrade.pl/index.php/pl...

Członkowie reprezentacji Mobile Faktory:
Krassowski Robert Mieczysław Członek Rady Nadzorczej
Maciejewski Janusz Ryszard Członek Rady Nadzorczej
www.krs-online.com.pl/mobile-f...

Członkowie reprezentacji JW INVESTMENTS SP Z O O
Krassowski Robert Mieczysław Prezes Zarządu
www.krs-online.com.pl/jw-inves...

Akcjonariat Mobile Factory:
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Instytut Biznesu Sp. z o.o. został założony w 2012 roku przez inwestorów na co dzień współpracujących z Alkor Trade.
www.alkortrade.pl/index.php/pl...

Członkowie reprezentacji Instytut Biznesu Sp. z o.o.
Maciejewski Janusz Ryszard Prezes Zarządu
Krassowski Robert Mieczysław Wiceprezes Zarządu
www.krs-online.com.pl/instytut...

3some 3some 3some

koszyk
Dołączył: 2009-05-15
Wpisów: 1 099
Wysłane: 22 listopada 2013 01:30:31 przy kursie: 7,00 zł
Veni, vici, vendidi - z lekka dostosowując znany cytat do realiów.

Komunikat o polepszeniu wyników i możliwości zarobkowania przez firmę, nijak ma się do kapitalizacji spółki z końca dzisiejszej sesji. Być może są potencjały, których na razie nie widać. Czego życzę.

PS. Mam wrażenie, że zakusy na spekulację i wysokie kursy są.

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 29 listopada 2013 22:06:47 przy kursie: 5,00 zł
Wygląda na to, że 37 groszy (czyli ostatni krótkoterminowy szczyt) jest na razie oporem nie do przebicia dla popytu (potwierdzone ostatnim wzrostem, który właśnie się tam zatrzymał):


kliknij, aby powiększyć
W długim terminie widać, że przedział 34-37 groszy, czyli zniesienie 61,8% całej ostatniej formacji spadkowej jest istotnym oporem, jeśli mielibyśmy wybić się w okolice 50 gr:


kliknij, aby powiększyć
Za to średnia 30-sesyjna, zbliża się do średniej 60-sesyjnej (w interwale dziennym). Może nam, to zwiastować wzrosty, tym bardziej, że 30-sesyjna idzie do góry na konkretnym wolumenie (który de facto od jakichś 20-25 sesji wykręca niezłe wyniki):


kliknij, aby powiększyć


A co będzie? Tego nie wie nikt Whistle
Edytowany: 29 listopada 2013 22:11

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 12 stycznia 2014 13:07:02 przy kursie: 6,25 zł
[*** treść wpisu została usunięta na żądanie Kancelarii Prawnej ***]
Edytowany: 30 kwietnia 2014 08:03

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 17 stycznia 2014 18:46:33 przy kursie: 5,75 zł
[*** treść wpisu została usunięta na żądanie Kancelarii Prawnej ***]
Edytowany: 30 kwietnia 2014 08:03

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 2 maja 2014 15:40:14 przy kursie: 5,30 zł
Cytat:
w firmie Mobile Factory S.A. przeprowadzono dwie wewnętrzne kontrole, które zostały dokonane przy wsparciu kancelarii prawnej oraz licencjonowanego doradcy podatkowego.

Pierwszy audyt zakończony w dn. 31 grudnia 2013 roku wykazał nieprawidłowości w prowadzeniu spraw przedsiębiorstwa przez jego były zarząd, w osobach p. Radosława Paklikowskiego i p. Łukasza Kuny. Szczególne niedopełnienia stwierdzono w zakresie nierzetelnego prowadzenia dokumentacji Spółki oraz nierzetelnego rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne. Dodatkowo p. Radosław Paklikowski i p. Łukasz Kuna do dnia publikacji niniejszego raportu nie dokonali zwrotu środków pieniężnych, które to środki wypłacono kartą płatniczą należącą do Spółki.

Drugi audyt zakończony w dn. 6 lutego 2014 roku wykazał liczne naruszenia w zakresie: ochrony własności intelektualnej, praw autorskich oraz nieuczciwej konkurencji. Istnieje podejrzenie celowego i zaplanowanego działania na szkodę Spółki. W toku przeprowadzonej kontroli zgromadzono i zabezpieczono materiał dowodowy wskazujący na wyprowadzenie majątku Spółki m.in. w postaci wyprodukowanych przez Emitenta aplikacji mobilnych.

Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że wobec działań wymierzonych w dobre imię Spółki, nieuczciwych praktyk rynkowych, wykorzystywania cudzej renomy, naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa, niedozwolonego naśladownictwa produktów i wielu innych naruszeń, Zarząd Spółki powziął decyzję o skierowaniu pozwu wobec spółki prawa angielskiego AppsWith.us Ltd oraz pozwów cywilnych wobec p. Radosława Paklikowskiego i p. Łukasza Kuny. Z uwagi na siedzibę firmy AppsWith.us Ltd spór prowadzony będzie przed sądem angielskim.

Ponadto Zarząd Mobile Factory S.A. informuje, że wskazane powyżej okoliczności nie były wcześniej znane, wobec czego nie były one także poddane badaniom ani wciągnięte do sprawozdań.


www.newconnect.pl/?page=1045&a...

i dało to efekt taki, że:

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

czyli reasumując prawie dwa miesiące temu spółka dostała mandat do wyciągnięcia konsekwencji wobec Radosława Paklikowskiego i Łukasza Kuny, a jeśli dobrze rozumiem komunikaty, to pośrednio wobec spółek: AppsWith.us Ltd i Meeting Application Sp. z o.o.

Czy ktoś z Was analizował sytuację prawną oraz wielkość o jaką miałaby wystąpić spółka MBF (od nie dawna zresztą nie Mobile Factory S.A. tylko MBF Group S.A.)? Narazie ze spółki od tamtego czasu nic w tym temacie do inwestorów nie dociera. Wydaje się, że jeśli powzięto jakieś kroki to powinni o tym poinformować...?

Chciałem przygotować AT, ale po scaleniu akcji 25:1 (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=MBF&id=62676&id_tr=1) wykres nie oddaje, co się na kursie ostatnio wydarzyło...

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 11 maja 2014 18:09:55 przy kursie: 4,00 zł
Jak na razie najciekawsze infa dotyczą jakby spraw związanych z wokandą:

Cytat:
Postanowienie Sądu Okręgowego w sprawie OLS SA


www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Cytat:
Złożenie pozwu przeciwko byłym Członkom Zarządu Emitenta


www.newconnect.pl/?page=1045&a...

No, ale w tzw. międzyczasie mieliśmy przecież raport roczny za 2013 rok:

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

No i co można powiedzieć? Wyniki takie jak wynikało to z kolejnych raportów kwartalnych. Biegły zrobił zastrzeżenie odnośnie wyceny paru aktywów (choć akurat mały procent sumy bilansowej). Poza tym kolejne współczynniki (rentowności, płynności, zadłużenia itd.) ocenione bardzo wysoko.

Przydałaby się analiza AT. W tygodniu spróbuję coś przygotować :)


Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 15 lipca 2014 10:12:50 przy kursie: 6,49 zł

kliknij, aby powiększyć


Ciekawe czy będzie powrót pod roczne maksima?

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 29 września 2014 11:09:14 przy kursie: 6,00 zł
Cytat:
MBF Group S.A, spółka notowana na rynku alternatywnym NewConnect, podpisała w ostatnich dniach dwie istotne umowy. Dzięki nowym kontraktom, tegoroczne szacowane przychody spółki powinny wzrosnąć nawet o ponad 40%.

(.....................)


www.bankier.pl/wiadomosc/MBF-G...

Prawdopodobnie na podstawie tego komunikatu ruszyła nieco spółka do góry. Spokojnie i ociężale, ale już z rana z solidnym obrotem (ponad 20 tysi).

Do górnego ograniczenia jeszcze złotówka, więc za szybko na wnioski.

Aus Bres
Dołączył: 2013-08-31
Wpisów: 103
Wysłane: 21 października 2014 13:33:19 przy kursie: 5,98 zł

Marek5061
Dołączył: 2014-10-21
Wpisów: 15
Wysłane: 21 października 2014 16:47:55 przy kursie: 5,98 zł
Szkoda, że Pan Krassowski pozostawił oszukanych klientów swojej firmy Alkor Trade, unika kontaktów, zmienia adresy, nie odbiera korespondencji. Firmę ściga komornik.
Akcjonariusze powinni się strzec, aby nie spotkał ich podobny los.
Pan Krassowski umie obiecywać i snuć piękne plany.

StolicaKrajuWarszawa
Dołączył: 2014-10-19
Wpisów: 72
Wysłane: 21 października 2014 19:09:07 przy kursie: 5,98 zł
Ja z Panem Krassowskim jestem w regularnym kontakcie raz na jakiś czas, raz w miesiącu gdzieś. Nie odniosłem nigdy żeby się ukrywał, bo byłoby to dziwne ukrywanie się, a jednocześnie wchodzenie do organów spółki publicznej :)

Ogólnie nie wiem co sądzić o takim anonimowym wpisie jak powyżej...
Kod:
Mod: StolicaKrajuWarszawa, masz tak w dowodzie? Proszę powstrzymać się od stosowania socjotechnicznych sztuczek w celu dyskredytowania innych użytkowników.
Edytowany: 21 października 2014 19:27

Marek5061
Dołączył: 2014-10-21
Wpisów: 15
Wysłane: 21 października 2014 20:25:26 przy kursie: 5,98 zł
Wpis tak samo anonimowy jak Pana/Pani.
Podczas najbliższej rozmowy proszę zapytać Pana Prezesa czy nie ma żadnych zaległości (jako prezes i współwłaściciel Alkor Trade), czy nie zmienił adresu firmy z Józefowa na Legnicę, czy odbiera korespondencję, czy poddał się egzekucji komorniczej ???
Odpowiedzi proszę zamieścić na tym forum, chętnie je skonfrontuję.

Pozdrawiam

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 560
Wysłane: 21 października 2014 20:58:06 przy kursie: 5,98 zł
Wspomniana firma jest niestety na liście ostrzeżeń KNFu, czego nikomu nie życzę, bo czasem kompletnie za nic można tam trafić na wieki.

Cytat:
Do listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego regulator dopisał dwie kolejne firmy: Alkor Trade i Mizar Profit. Tym samym na liście ostrzeżeń dotyczących parabanków znajduje się 18 podmiotów.

www.forbes.pl/artykuly/sekcje/...

StolicaKrajuWarszawa
Dołączył: 2014-10-19
Wpisów: 72
Wysłane: 21 października 2014 23:06:33 przy kursie: 5,98 zł
WatchDog napisał(a):
Wspomniana firma jest niestety na liście ostrzeżeń KNFu, czego nikomu nie życzę, bo czasem kompletnie za nic można tam trafić na wieki.

Cytat:
Do listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego regulator dopisał dwie kolejne firmy: Alkor Trade i Mizar Profit. Tym samym na liście ostrzeżeń dotyczących parabanków znajduje się 18 podmiotów.

www.forbes.pl/artykuly/sekcje/...


O czym zresztą bardzo szeroko rozpisało się SII. Ale to temat na zupełnie inną rozmowę i wątek...

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 278
Wysłane: 21 października 2014 23:55:01 przy kursie: 5,98 zł
Czyżby?

Marek5061
Dołączył: 2014-10-21
Wpisów: 15
Wysłane: 22 października 2014 07:39:10 przy kursie: 5,98 zł
Otóż to, obie firmy łączy osoba Prezesa.
Pytanie, czy można ufać człowiekowi, za którym ciągną się nieczyste sprawy i oszustwa???
Czy nie "wyroluje" następnych udziałowców (akcjonariuszy) ?

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +107,37% +21 474,30 zł 41 474,30 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d