Inwestowanie dlugoterminowe z niskim kapitalem - Strategie inwestycyjne - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Inwestowanie dlugoterminowe z niskim kapitalem

kostrzak
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 1
Wysłane: 20 czerwca 2018 15:08:25
Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów, czy są jakieś inne strategie bądź inne wskaźniki, na które warto zwrócić uwagę przy długoterminowym inwestowaniu z niskim kapitalem.

Chodzi mi o wybranie parę spółek do portfela i co miesięczne dokupywaniu ich akcji, poświęcajac na to 100zl miesięcznie.

Dziekuje i pozdrawiam

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 424
Wysłane: 20 czerwca 2018 15:23:22
Inne niż jakie?

Kupowanie papierów za kwotę 100 zł jest bez sensu, bo efektywna prowizja już na starcie wychodzi ok. 3-5 proc. w zależności od domu maklerskiego

allemange
Grupa: StockWatcher , SubskrybentP1
Wpisów: 63
Wysłane: 20 czerwca 2018 20:17:31
Najlepiej jest minimum tysiąc złotych bo makler bierze 0.3% prowizji ale nie mniej niż 3zł za transakcje, co najmniej ja tak mam u siebie, więc najlepiej minimum 1000zł, a nie musisz co miesiąc inwestować, jeśli chodzi o opłaty konta maklerskiego mam go za darmo....

tratata
Wpisów: 587
Wysłane: 5 lipca 2018 10:48:25
Zastanów się czy tych 100zł miesięcznie nie lepiej zainwestować w swoją wiedzę żeby zwiększyć swoje dochody. Możesz np nauczyć się programować z Udemy, albo kupić książki biznesowe i zobaczyć jak się ludzie dorabiają, odłożyć sobie na jakiś kurs np handlu na amazonie lub dropshippingu itd. Naucz się zarabiać dużo miesięcznie a jak będzie Ci już zostawało powiedzmy 3000 miesięcznie bo nie będziesz w stanie ich wydać to wtedy zajmij się inwestowaniem.

BackBasia
Wpisów: 4
Wysłane: 2 października 2018 14:02:58
kryptowaluty są takim rozwiązaniem, weźmy takiego cryptonsq o którym ostatnio czytałam. Waluta ma dość solidne podstawy rozwojowe ze względu na ludzi, którzy ją stworzyli w konkretnym celu, cel ten nieco się zmienił dzięki rozwojowemu charakterowi cryptonsów, teraz jest pełnoprawną emonetą, która ma trafić na kryptogiełdę. Myślę że to interesujące rozwiązanie dla tych którzy chcą spróbować swoich sił w inwestowaniu.
Moderator:
Usuwam linki. To nie jest miejsce na reklamę.
Edytowany: 11 października 2018 12:18

Koruptos
Wpisów: 75
Wysłane: 2 października 2018 15:11:31
Kryptowaluty jako przedmiot/sposób/strategia długotrwałego inwestowania? Serio?

tratata
Wpisów: 587
Wysłane: 10 października 2018 00:49:38
Jak rynek jest w contango (czy backwardation mylą mi się te nazwy) to możesz kupić bitcoina i sprzedać kontrakt zarabiając na różnicy.

Ogólnie kryptowaluty to kpina jest. Obecnie możesz kupić sobie złoto lub srebro zdeponowane w skarbcach na całym świecie, wyrobić sobie do tego kartę debetową i w każdej chwili sprzedawać swoje surowce na giełdach jak potrzebujesz coś kupić w sklepie. Takie rozwiązanie ma praktycznie wszystkie zalety krypto tyle że jest to złoto które ma fizyczną wartość. Krypto muszą pójść tam gdzie ich prawdziwa wartość, czyli do zera..

BackBasia
Wpisów: 4
Wysłane: 11 października 2018 12:06:09
Ok, rozumiem, szanuje Państwa zdanie, jednak powiedzcie to wszystkim tym którzy zarobili na bitconie a taki jest dużo :) - tu jest piękny przykład -

- zatem jeśli ktoś nie wierzy w przyszłość krytpo to ok, jego sprawa, jednak nie nazywałabym tego "beznadzieją". Zwłaszcza że jest teraz wiele sposobów na bezpośredni i pośredni zakup krytpo- jak np. kantor, kryptogiełda, czy handel między inwestorami. O sposobach można sobie samemu poczytać więc polecam bliżej przyjrzeć się tematowi :).
Edytowany: 11 października 2018 12:20

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość