Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

allemange

allemange

Ostatnie 10 wpisów
Jeśli chodzi o tą nitkę do Szwecji to trudno jest mi uwierzyć by mogli mieć tańszy prąd niż z Rosji, tym bardziej, wydaje mi się że Rosjanom zależy na utrzymaniu pozycji dostawcy energii jak i też rosyjska waluta słabo stoi ostatnio, więc podejrzewam że ta nitka idzie tylko po to by mieć zabezpieczenie energetyczne dla Litwy. Uważam to tylko za potencjalne ryzyka, jednak przy wzroście sprzedaży i zdobywania rynku zawsze można zmniejszyć marżę by być jeszcze bardziej konkurencyjnym i dalej iść z ekspansją, zobaczymy jak będzie przy następnym kwartale..... ( To są tylko takie moje przemyślenia w sprawie analizy, byłbym wdzięczny jakby ktoś ocenił czy skrytykował te moje przemyślenia bo bardzo możliwie że źle to przemyślałem)

Jednym słowem tak na oko grupa poprawiła wyniki w każdym punkcie, wszystko wzrosło w porównaniu do 1 kwartału z zeszłego roku, więc chyba pozostaje się tylko cieszyć jak narazie...

Automatycznie

Raport, jak dla mnie imponujący, w życiu bym się takiego nie spodziewał, jestem pozytywnie zaskoczony, tym bardziej, że koszta rosną plus pojawiające się nowe browary regionalne, które może nie mają istotnego wpływu, jednak pewnie jakieś tam ułamki procentów z rynku odbierają, tak przynajmniej ja to odbieram...

Moje uzasadnienie co do kruszwicy jest takie że uważam iż spółka jest nieco przeceniona i ma szanse na wzrost w tym roku o minimum 10% do max 30%

Ja bym prosił o zakup Kruszwicy

Może wolą się wstrzymać z wypłatą zaliczki ze względu na US i toczącą się sprawę, bo jak przegrają to zaliczka pójdzie do US a nie akcjonariuszy.....Think

A takie pytanie, bo nie znam się, jeżeli Leszek jest miliarderem to taki komornik da radę mu zająć jego aktywa warte te 1.9 mld zł na poczet poszkodowanych plus teoretycznie jakby weszła ta ustawa przejąć jego banki za symboliczną 1zł, nie zależnie od tego budżet państwa pewnie na to stać, tak dedykuje po tym że chcą dofinansowywać ceny energii które są szacowane na ok 2mld, dla mnie pytanie jest proste kto spłaci potencjalne zobowiązania banków? Właściciel czy naród, lub najpierw właściciel a potem SP go przejmie. Kiedyś oglądałem jakiś film gdzie szef FED stwierdził że USA nigdy nie zbankrutuje bo zawsze se może dodrukować dolary, teraz jest kwestia czysto elektroniczna bo banki pożyczają pieniądze których nie mają są tylko cyferki na saldach, można powiedzieć że zarabiają na niczym, jest to bardzo złym zabiegiem bo widać to na Grecji, tak myślę tylko teoretycznie że gdyby na naszym rynku nieruchomości zapadł totalny kryzys, w sensie że gospodarka spowalnia i zaczynają się problemy ze spłatą to wtedy banki zaczynają zarabiać bo przejmują nieruchomość za np ok 50% ceny rynkowej. Dla mnie ogólnie rynek finansowy jest na dzień dzisiejszy za bardzo spaczony, tak naprawdę inwestuje się realne pieniądze zarobione przez kogoś, a potem wynika z tego przekręt i zarabia jakiś gigant finansowy...

Nikt nie zna do końca prawdziwych powodów działań Leszka, dwie istotne informacje które są teraz powodem spekulacji to kiedy Leszek nagrał te informacje i kiedy je złożył do prokuratury, każdy pewnie nasuwa sobie pytanie dlaczego tak późno od dnia zdarzenia i dlaczego w ten dzień kiedy miała powstać znana reforma, czy jest aż tak źle z bankami, czy jest na tyle dobrze by przetrwać zawieruchę, na pewno działania Leszka są spowodowane tą reformą którą chcieli uchwalić, chyba że jest to jakas zasłona dymna, my posiadamy skrawek informacji które nie są nam w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i możemy tylko spekulować. ( Teoretycznie wychodzi z informacji że Leszek boi się utracić swe banki za symboliczną 1 zł, ale jest na tyle finansowo ustawiony że walczy o swoje bo ma świadomość że jego banki są wstanie wyjść na prostą, trudno jest ocenić jednoznacznie tą sytuacje, bo za mało posiadamy informacji, moim zdaniem.

Chciałem tylko dodać że prawdopodobnie ten kraj nie ma oficjalnie zatwierdzonych granic przez ONZ więc mimo że wg map istnieje ten kraj to wg biurokracji nie istnieje i podejrzewam że ten fakt wykorzystała Rosja by przejąć Krym, bo miała świadomość że nie naraża się aż tak na konflikt z innymi krajami, co najmniej ja to tak widzę a historycznie patrząc to Krym powinien być turecki, ewentualnie też mógłby być nie zależnym państwem jak kiedyś Chanat Krymski :)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2019 08:25:59
Liczba wpisów: 72
[0,02% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,327 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d