pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

allemange

allemange

Ostatnie 10 wpisów
PGG to nie JSW

Według mnie w Polsce nawet za te 25 lat będzie problem wprowadzić do hut piece elektryczne, ze względu jaką moc one potrzebują, a wiadomo, że więcej importujemy prądu niż eksportujemy, szczególnie widać to po raporcie inter rao lt, wszystko ma być za te 25 lat może 30 lat elektryczne, ale ja nie widzę by była budowana na taką skalę infrastruktura by mogła podołać takim zapotrzebowaniom, tym bardziej, że mamy zamiar powoli odchodzić od węgla a atom jest w tej chwili w fazie rozmyślań, mimo że już od wielu lat działa specjalne ministerstwo w dziedzinie energetyki atomowej....

A sam kurs faktycznie jest zdołowany, moim zdanie wartość faktyczna 1 akcji mieści się w przedziale od 40zł do 50zł.

Ale w piec wygaszają w hucie w Krakowie, gdzie jest potrzebny ten węgiel koksowy, a jak wygaszają to nie kupią tyle węgla od JSW co wcześniej, No i powoli wchodzą piece elektryczne, oczywiście to wszystko będzie wchodzić bardzo powoli, ale może tak się stać że JSW będzie wydobywać więcej węgla niż jest wstanie sprzedać....

Moim zdaniem spółka może mieć problemy ze sprzedażą samego węgla, jak wiadomo w Krakowie jest planowane wygaszanie pieca, nie wiem jak jest w innych krajach regionu, ale może tak się stać, że wydobyty węgiel będzie kwitną na hałdzie, bo spółka nie będzie miała zbytu....

Nie wiem, jak jest to prawnie regulowane, ale jeśli macie braki kadrowe, czy możecie np. pobierać darowizny na rzecz dalszej działalności, nie licząc abonamentu oczywiście. Podaje taki przykład tylko jeśli spółka nie cieszy się dużym zainteresowaniem wg waszych danych to dać taki ala crowdfunding i osoby zainteresowane tą spółką by tam wpłacały wg uznania i byłby pasek do ilu trzeba dobić by uzyskać taką analizę, dzięki temu mielibyście dodatkowe fundusze na zatrudnienie nowych analityków być może. I nie uważam tego za dojenie dotychczasowych abonamentów, bo jestem świadom ile czasu i wiedzy potrzeba by przygotować taką analizę. Ja tylko przedstawiłem taki zarys pomysłu, bo w końcu to Wy macie szczegółowe dane czy by taki pomysł się sprawdził. Pozdrawiam Wszystkich użytkowników stockwatch

Jeśli chodzi o tą nitkę do Szwecji to trudno jest mi uwierzyć by mogli mieć tańszy prąd niż z Rosji, tym bardziej, wydaje mi się że Rosjanom zależy na utrzymaniu pozycji dostawcy energii jak i też rosyjska waluta słabo stoi ostatnio, więc podejrzewam że ta nitka idzie tylko po to by mieć zabezpieczenie energetyczne dla Litwy. Uważam to tylko za potencjalne ryzyka, jednak przy wzroście sprzedaży i zdobywania rynku zawsze można zmniejszyć marżę by być jeszcze bardziej konkurencyjnym i dalej iść z ekspansją, zobaczymy jak będzie przy następnym kwartale..... ( To są tylko takie moje przemyślenia w sprawie analizy, byłbym wdzięczny jakby ktoś ocenił czy skrytykował te moje przemyślenia bo bardzo możliwie że źle to przemyślałem)

Jednym słowem tak na oko grupa poprawiła wyniki w każdym punkcie, wszystko wzrosło w porównaniu do 1 kwartału z zeszłego roku, więc chyba pozostaje się tylko cieszyć jak narazie...

Automatycznie

Raport, jak dla mnie imponujący, w życiu bym się takiego nie spodziewał, jestem pozytywnie zaskoczony, tym bardziej, że koszta rosną plus pojawiające się nowe browary regionalne, które może nie mają istotnego wpływu, jednak pewnie jakieś tam ułamki procentów z rynku odbierają, tak przynajmniej ja to odbieram...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 8 grudnia 2019 16:04:22
Liczba wpisów: 78
[0,02% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,337 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d