pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

allemange

allemange

Ostatnie 10 wpisów
Jeśli chodzi o zamykanie kopalń do 2049 roku i ich utrzymanie to tylko jest mowa o kopalniach z PGG z czego ostatnia zamknięta ma być kopalnia Jankowice, nie ma tutaj mowy o JSW i Bogdance.

Też uważam, że opodatkowanie górnictwa w Polsce czyli koszty stałe są zbyt wysokie, ale państwo uwielbia doić swe spółki, a w razie kryzysu rzucić ochłapy i medialnie pokazać jak dofinansowują górnictwo trzeba pamiętać że 70% ceny węgla do podatki, nie mówiąc już o KGHM, gdzie jak cena miedzi spadnie poniżej 5000USD za tonę to KGHM jest w tej samej sytuacji co JSW, bo o obniżce podatków lub jego redukcji to oczywiście nie ma mowy

Wystarczy kupić większy udział niż ma skarb państwa i po sprawie, ewentualnie wziąć kredyt jak się nie ma tyle kasy bo przy tym kursie spokojnie każdy by mógł kupić na kredyt pakiet większościowy wg mnie i po sprawie i sruu se co roku przyznawać wysokie div :D

Trzeba wejść na bilans energii a potem na wymiana międzynarodowa

Według mnie jest bardzo prawdopodobne, że 2 kwartał będzie na minus lub w pobliżu zera, wg raportu dzięki eksportowi do Polski i wietrznej pogodzie spółce udało się być na plusie, jest mało możliwe by powtórzyć wynik farmy wiatrowej, plus na pewno sama sprzedaż również jeszcze spadnie o ok 30% w porównaniu do 1 kwartału, widać też to po imporcie Polski energii elektrycznej z Litwy. Widać to wg danych PSE. Kurs może więc po wynikach za 2 kwartał szukać nowego historycznego dołka. A tu podaje link do danych z PSE: www.pse.pl/dane-systemowe/funk...
Mogę się oczywiście mylić, ale takie mam swe przemyślenia

Najniższy kurs był 14 września 2018 roku, wynosił dokładnie 5,24zł, który był pewnie spowodowany jak na razie pierwszą stratą spółki za drugi kwartał.

Raczej Koronawirus i kryzys z nim związany nie powinien odbić się na wynikach spółki, w końcu piwa koncernowe są ogólnie dostępne w sklepach czy na stacjach, a spożycie przez kwarantanne może się zwiększyć :D co do dywidendy to się okaże :D

Mimo nawet wojny nuklearnej JSW będzie dalej pracować ze względu na strategiczną część gospodarki, bez surowców nie ma produkcji, więc nie ma opcji na wstrzymanie prac, jedynie wtedy jak już nie będzie gdzie węgla składować :D

Nie zawsze małpuje, bo jak była hossa w USA to u nas marazm i trend boczny :D

Jednak to chodzi o PGG, w JSW nie ma żadnych żądań płacowych.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 3 grudnia 2020 16:51:03
Liczba wpisów: 96
[0,03% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,840 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,27% +25 254,60 zł 45 254,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d