Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Koruptos

Koruptos

Ostatnie 10 wpisów
Wg mnie długoterminowo super info. Giełda zareagowała odwrotnie, ale może liczyli na wezwanie po dobrej cenie.

Pierwszą nadal jest Mabion?

Wg mnie niestety będą.

Fundamentalnie wszystko w firmie gra, spółka się rozwija, zdywersyfikowała rynki, przychody w górę, nowe inwestycje, marża na wysokim poziomie itd. Zmiany prawne ani podatkowe nie stanowiły zaskoczenia i nie mają wg mnie takiego przełożenia na perspektywy, a upadek głównego krajowego konkurenta (poza chwilowym wzrostem kosztów finansowania) również nie powinien przeszkadzać. Tymczasem kurs od szczytu w niecałe 1,5 roku spadł już ponad 50% i pojawiają się głosy dot. zdjęcia spółki z giełdy. Wg mnie niestety temu służy obecne zbijanie ceny, aby średnia 6m była jak najniższa. Wielka szkoda, bo Kruk to jedna z najlepszych polskich spółek, znacząca coś poza krajem. Widocznie nasza giełda takich nie potrzebuje, wystarczą Państwowe mono(duo)pole, które napompujemy za pomocą PKK do granic absurdu i będziemy zadowoleni, że na tle Europy nie jesteśmy już kapitałowo takim zaściankiem.

info sprzed ponad 2 miesięcy? d'oh!

o jakiej wyprzedaży akcji przez prezesa mówisz?

Exboss napisał(a):
Do polityków zarządzających moimi pieniędzmi mam zaufanie jak do Berniego Madoffa , mniej ,więcej …..

Skąd u was ta wiara że jakiś urzędnik zza biurka w Wawie lepiej ulokuje wasze pieniądze , niż wy sami ?
Co to jest mityczny skarb państwa ? to jest grupa wyselekcjonowanych urzędników na czele których stoi polityk , czyli najgorsza mieszanka z możliwych .
Inwestowanie moich pieniędzy grabionych pod karą więzienia przez urzędników i polityków to najgorsze rozwiązanie .Zapewne kupią kopalnie , budowlankę itp czyli małymi kroczkami wracamy do socjalizmu .Żal mi tylko młodych Polaków którzy wierzą w te brednie , ja to przeżyłem na własnej skórze Shame on you

Amen.

Dodałbym tylko, że dorzucą swoim własnym bankom aby z nich finansować wszystko inne, niezależnie od sensu ekonomicznego (lub jego braku). A potem będzie zdziwienie, że mityczny zachód nam odjeżdża. Co dziwne, odjeżdża też północ, południe i daleki wschód. Szok po prostu.

Grzegorz6018 napisał(a):
Mam następujące spostrzeżenia i Salomonowe wyjście z tej sytuacji :
I oto rozwiązanie :
1 Niech państwo (Pko, Pekao lub inny) przejmie (przymusowe wezwanie)ten bank po cenie nominalnej 2,73 zł i tu Czarnecki dostanie po łapach a mniejszościowych będę zadowoleli
2 Wziąć na siebie obligacjie i inne zobowiązania tego banku
Cały system bankowy/finansowy zostanie uspokojony , a najmniej z tego dostanie Cz. skoro mleko się rozlało. Przepisy są cały czas zmieniane, to można je dostosować. I w takim przypadku sprawa zostanie ogarnięta, Czarnecki ma bardzo złą opinię i nikt go tam nie będzie bronił(może mały mainstream).
Co takiej możliwości sądzicie?

Nie mam mandatu do wypowiedzi w liczbie mnogiej, więc we własnym imieniu - mocno zaleciało "socjalizmem z ludzką twarzą". Po pierwsze daleki jestem od obrony LCZ jako takiego, chłop ma sporo za uszami ale to co robi obecna ekipa rządząca to zwykły racketeering i tyle w temacie. LCH jest wg mnie tylko pierwszy w kolejce, bo pasuje do modelu. Po nim będą inni jemu podobni, potem inni niepodobni, a potem zwykli obywatele.

Po drugie Państwo nie jest od tego, żeby akcjonariusze mniejszościowi byli zadowoleni kosztem większościowych. Państwo jest od tego, żeby było możliwie uczciwie i żadna z grup nie wyzyskiwała drugiej. Jeśli Państwo chce ochraniać mniejszościowych to niech zlikwiduje emisje akcji bez PP i zmodyfikuje sposób zdejmowania spółek z giełdy, bo obecne rozwiązania w tym zakresie wołają o pomstę do nieba.

Po trzecie nie mam pojęcia skąd to przeświadczenie, że jak Państwo przejmie na siebie jakikolwiek podmiot to będzie w nim dobrze. Tyle razy próbowano, nigdy się nie sprawdziło ale spoko. Próbujmy dalej.

Po czwarte kompletnie niezrozumiałe jest dla mnie poparcie społeczne dla idei nacjonalizacji i scalania sektora bankowego. Od kiedy monopol/duopol państwowy jest korzystniejszy dla konsumentów od wolnego rynku? Czy wskutek państwowej dominacji na rynku paliw i energetyki w Polsce mamy niskie ceny i świetlane perspektywy czy wprost przeciwnie?

Po piąte czemu Państwo (czyli my) ma brać na siebie obligacje i zobowiązania podmiotu prywatnego?

kokospl napisał(a):
Rzeczywiacue to jakies nieporozumienia ale umowky sie jesli sluzby beda chcialy to dokladnie bedacwiedziec co Chrzanowski robil tam dzisiaj...
Nie da sie tak po prostu zatrzec sladow

ależ da się, wszystko zależy od stopnia bezczelności. Można na przykład, jak to kiedyś zrobił pewien minister, oddać służbowego laptopa z całkowicie zniszczonym mechanicznie dyskiem twardym i powiedzieć, że przez przypadek przejechało się po nim samochodem.

"Radosław Majdan obrał nietypową narrację do inwestorów. Twierdzi, że świat się nie zawali, jeżeli jego firma Vabun nie osiągnie zysków." (...) "nie jestem zdesperowany. Gdyby coś nie wyszło, nie sprzedam wszystkiego, nie zastawię domu, by ratować ten biznes"

https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/radoslaw-majdan-nio-o-biznesie,129,0,2419841.html

Widać profesjonalizm i determinację Prezesa. Ale w sumie czemu narzekać, skoro on już swoje na spółce zarobił. Dobrze to wróży akcjonariuszom na przyszłość.

Niestety widzę to dokładnie tak samo, a nawet gorzej, bowiem pojawiają się w kręgach rządowych pomysły, aby część kosztów funkcjonowania firm państwowych przerzucić na firmy prywatne (np. idea refinansowania wzrostu kosztów energii elektrycznej najbardziej energochłonnym przedsiębiorstwom, które - jak wiadomo - są firmami państwowymi). O sytuacji w PLL LOT, przy okazji której z każdej strony słychać, że "to, co sprawdza się w firmach prywatnych nie sprawdza się w firmach państwowych, bowiem firmy państwowe nie są przecież po to, aby zarabiać" nie wspomnę.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 16 grudnia 2018 00:44:45
Liczba wpisów: 85
[0,03% wszystkich postów / 0,18 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,187 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d