pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mageiros

mageiros

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Mała ciekawostka. Poniżej gry, które sprzedały do tej pory najwięcej kopii w trwającym steam summer sale.
Numer 1: Wiedźmin 2.

steam sale


to całkiem dobrze wygląda, wiedźmin 3 jednocześnie "odświeża" popyt na poprzednie wersje. 1 i 2 sprzedały się na wyprzedaży co najmniej w ilości 150 tys.

może powinni zająć się porządkowaniem krajobrazu na terenach popowodziowych, tu jest niezly biznes :), a temat jakby bliski.

jeśli ktoś jeszcze tego nie czytał. news

O przejęciu domeny opony.pl od innej strony.
interaktywnie.com/biznes/blog-...

a najnowsze informacje ze spółki znajdziecie chyba tu: oponeo
Z propagandy to ostatnio zostali laureatem Diamentów Forbes'a Whistle

tu jest ciekawa informacja o mostku i nie tylko. PAP podaje minimalne ceny po których Skarb Państwa może je sprzedać :D
PAP

Jest tu jakiś dyżurny technik?
Pytam bo po ostatnim wybiciu i pięknym odbiciu od dna, zdaje się że formuje się nam chorągiewka, nawet obroty pasują.. W związku z tym chyba dość prawdopodobne jest wybicie w gorę najbliższych dniach.Think
Wskaźniki wychłodzone, MACD i STS dały sygnał kupna na dziennych a na tygodniowym sygnał kupna powinien być w tym tygodniu.
Nic tylko zarabiać...Pray

Takie tam...

Ambra Obroty wzrosną w tym roku o kilka procent
Anna Koper 08-07-2009, ostatnia aktualizacja 08-07-2009 06:53
W minionym roku obrotowym (zakończył się 30 czerwca) producent i dystrybutor win zanotował nieznaczny spadek przychodów.
+zobacz więcejZgodnie z deklaracjami prezesa Piotra Ogóra, Ambra ma się jednak pochwalić pokaźnym zyskiem netto (w roku 2007/2008 grupa miała 8,8 mln zł straty netto i 547,3 mln zł obrotów).

– Jesteśmy zadowoleni z utrzymania sprzedaży, zwłaszcza że w minionym roku przeprowadziliśmy głęboką restrukturyzację portfela marek, co przyniosło rezygnację z produktów o niskich marżach – mówi Ogór. – W ostatnim kwartale udało nam się ponadto zniwelować spadki sprzedaży z wcześniejszych okresów (po trzech kwartałach przychody były o 4,8 proc. niższe niż w tym okresie roku 2007/2008 – red.) – dodaje. Zapewnia, że Ambra zamknie cały poprzedni rok ze znacznym zyskiem netto, choć – w związku z sezonowością w branży – będzie on niższy niż po trzech kwartałach, gdy wyniósł 14,7 mln zł.

Ogór informuje też, że spółce udało się obniżyć zadłużenie. Przypomnijmy, że na koniec III kwartału zobowiązania z tytułu kredytów długoterminowych sięgały niemal 62,2 mln zł, a krótkoterminowych – 93,3 mln zł.

Czy poprawa wyników oznacza, że zarząd Ambry będzie rekomendował wypłatę dywidendy? – Z decyzją w tej sprawie wstrzymamy się do jesieni. Wcześniej chcemy bowiem zobaczyć, jak zmieniać się będzie sytuacja gospodarcza, oraz ocenić ewentualne potrzeby inwestycyjne – mówi Piotr Ogór. – Obecnie nie planujemy znaczących nakładów inwestycyjnych – dodaje.

A jakie są oczekiwania dotyczące tego roku? – Spodziewamy się kilkuprocentowego wzrostu sprzedaży oraz dalszej poprawy wyniku netto – zapowiada prezes. – Przychody zamierzamy zwiększać głównie przez wzrost naszej konkurencyjności oraz zdobywanie udziałów w rynku. W związku z obecną sytuacją gospodarczą nie spodziewamy się bowiem wzrostu jego wartości – wyjaśnia. Dodaje, że firma będzie w stanie zwiększyć zyski, nawet jeśli kurs euro utrzyma się w przedziale 4,5–4,6 zł.

Ogór przyznaje, że kryzys gospodarczy nie pozostaje bez wpływu na sytuację branży winiarskiej. – W ostatnich dwóch latach konsumpcja wina rosła o 12–15 proc. rocznie. W okresie styczeń – maj tego roku rynek był zaś stabilny – mówi. – Jest to niezły wynik w porównaniu do innych branż, w których pojawiły się wyraźne spadki – zaznacza jednak. Informuje też, że kryzys przyniósł poprawę warunków zakupu opakowań.

oj chyba będzie słodko.. zobaczcie na wykres

Na wykresie mamy coś jakby flagę, wczoraj duże obroty, czyżby wybicie na północ?Shhh

Danek nie nerwujsia, cel to 10,58 zł - szczyt z 5.11.2008 binky

Tylko co on robi w MCI?

Zarząd Spółki MCI Management S.A. informuje, że na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się w dniu 28 maja 2009 r., działając w oparciu o postanowienia art. 386 KSH oraz § 14 ust. 10 Statutu Spółki, Walne Zgromadzenie stwierdziło wygaśnięcie mandatów następujących członków Rady Nadzorczej MCI Management S.A. skutkiem upływu ich kadencji, to jest panów:
 Huberta Janiszewskiego – Przewodniczącego Rady Nadzorczej,
 Waldemara Sielskiego – Członka Rady Nadzorczej,
 Wojciecha Siewierskiego – Członka Rady Nadzorczej
albowiem podczas obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zostało zatwierdzone sprawozdanie finansowe Spółki za ostatni pełny rok obrotowy (2008) pełnienia funkcji przez każdego z nich trzyletniej kadencji w Radzie Nadzorczej Spółki. Dodatkowo podczas obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia została podjęta uchwała o odwołaniu Dariusza Adamiuka, będącego członkiem Rady Nadzorczej MCI Management S.A.
W dniu 28 maja 2009 roku weszła w życie rezygnacja z mandatu członka Rady Nadzorczej pana Wiesława Rozłuckiego uzasadniona upływem jego trzyletniej kadencji w Radzie Nadzorczej Emitenta.
W celu ustalenia nowej sześcioosobowej Rady Nadzorczej Zwyczajne Walne Zgromadzenie MCI Management S.A. w dniu 28 maja 2009 roku powołało w skład Rady Nadzorczej nowe trzyletnie kadencje następujące osoby:
 Huberta Janiszewskiego
 Waldemara Sielskiego
 Wojciecha Siewierskiego
 Andrzeja Olechowskiego
Sławomira Lachowskiego.

W dniu 28 maja 2009 r. decyzją akcjonariusza Czechowicz Ventures Sp. z o.o. powołano na trzyletnią kadencję szóstego członka Rady Nadzorczej – Pana Dariusza Adamiuka.

Sławomir Lachowski w radzie nadzorczej! to raczej dobrze wróży! love4

Jarbas napisał(a):
Konsolidacja?

... a z tej poleci ostro w górę lub dół ... 50/50 Think


laughing6
a ja myślę że jak rzucę monetą to wypadnie orzeł albo reszka 50/50.
Jak wypadnie orzeł to pójdzie w górę lub w dół 50/50
a jak reszka to pójdzie w dół lub w górę 50/50

No i co będzie dalej?
dontknow
Wyczytacie coś z wykresów?

06magna


Patrząc na świece z dwóch ostatnich dni, wydaje mi się że jest szansa szansa na ukształtowanie się formacji porannej gwiazdy. Ciekawe jak skończy się jutrzejszy dzień...

Ale chyba wolumen troche nie teges...

a co Wy na to:

www.dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk/...

Cytat:
Akcje PKO BP od dłuŜszego czasu znajdują się w trendzie spadkowym. Ruch zapoczątkowany pod koniec października
ubiegłego roku przyniósł mocną falę wzrostową. Jej kształt przyjął postać korekcyjnej trójki (a-b-c). Zakończenie tej fali
wypadło w końcu grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu akcje PKO BP kontynuują wcześniejszy trend spadkowy.
Wczorajsze pokonanie strefy 27,00-27,50 PLN naleŜy odczytać bardzo negatywnie. Przebicie tak waŜnego poziomu
powinno przynieść przyspieszenie tendencji spadkowej. Ewentualne, wzrostowe odreagowania powinny napotkać opór
juŜ w okolicy 27,50 PLN. NajbliŜszych wsparć naleŜy szukać w przedziale 25,00-25,50 PLN. Tutaj znajduje się luka
wzrostowa z końca października. Kolejne wsparcie to dołek z tamtego okresu znajdujący się na 22,75 PLN. Jednak
wczorajsze zachowanie kursu PKO BP świadczy o duŜej słabości i powinno sprowadzić w najbliŜszym czasie notowania
tego banku w rejony 18,00-20,00 PLN.

A spółdzielnia to ile będzie pompować?? confused2

Cóż, kolega mógł się tak rzeczywiście poczuć. Niestety opis kredytu jest napisany marketingowo i ma "chwytać", a żeby nie wyciągnąć błędnych wniosków trzeba się skupić na treści. Widać trafił na nierozgarniętego sprzedawcę jeśli ten nie potrafił tego wyjaśnić. Niestety w mBanku nie przykłada się wagi do szkoleń dla pracowników front-office.

Nadal uważam że ten limit w mBanku jest dobry jako dodatkowe narzędzie do tymczasowej poprawy płynności, ale nie jako główne źródło finansowania działalności. Bank nie wykresli tego z umowy bo może to wykorzystać w razie zmiany polityki. Tak ostatnio zrobili z zapisem o prowizji za odnowienie limitu. W umowie było 0% a chyba od 15 lutego jest 1% kwoty odnowienia. Poinformowali o tym 2 miesiące przed datą wprowadzenia w życie.

A tak przy okazji jaki grupa BRE ma problem?

PS. Nie pracuje w mBanku.

Wszystko co piszesz to nieprawda.

Cytat:
Stronka mówi tak:
Najlepszy limit kredytowy dla firm według miesięcznika Forbes drugi raz z rzędu!
Do 20 000 PLN bez dokumentów.
Do 4 000 000 PLN bez zabezpieczeń rzeczowych.
Bez prowizji za rozpatrzenie i przyznanie limitu.
Skorzystaj z limitu kredytowego nawet do 4 000 000 PLN bez zabezpieczeń!

Korzyści
decyzja kredytowa online nawet do 15 minut dla limitów do 20 000 PLN,
decyzja kredytowa maksymalnie w 24 godziny,
niskie oprocentowanie,

No i to jest wszystko nieprawda, bo:
- dokumenty są jak najbardziej potrzebne, wyniki za dwa lata w tył,
- zabezpieczenie jest wystawiane, w postaci poddania się egzekucji do dwukrotności kwoty kredytu,
- prowizji za rozpatrzenie i przyznanie nie ma, ale jest prowizja za nie wykorzystaną kwotę limitu: w momencie podpisywania jest zero, i może być w każdej chwili zmieniona. W umowie jest,
- decyzja kredytowa jest może w 15 minut, ale od dostarczenia wszystkich dokumentów, co trwa 2-3 dni,
- niskie oprocentowanie wynosi 11,70%.1. Dokumenty nie są potrzebne dla kredytu do wysokości 20.000 PLN. nigdzie nie jest napisane że przy wyższych kwotach też nie są wymagane. Co więcej jest wyraźnie zaznaczone że Do 20.000 PLN bez dokumentów.

2. Wyraźnie napisali, że bez zabezpieczeń rzeczowych. Poddanie się do egzekucji nie jest zabezpieczeniem rzeczowym. mBank nie wymaga do tego kredytu zabezpieczenia na hipotece ani na rzeczach ruchomych co jest niewątpliwą zaletą.

3. Nie ma, podkreślam nie ma prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu. To że jest taki zapis to nic nie znaczy, ten zapis jest w umowie odkąd powstał ten produkt w mBanku. Bank informuje o takich zmianach z dużym wyprzedzeniem, więc zdążysz w razie czego wypowiedzieć umowę.

4. Z tym 15 minut to faktycznie trochę niedopowiedzenie, bo decyzja w 15 minut jest dla korzystających aktywnie z konta mBiznes. Ocena zdolności robiona jest na podstawie analizy obrotów na rachunku i następnie oceny scoringu w BIK. Niestety w pozostałych przypadkach trzeba dostarczyć dokumenty.

5. Jeśli uwzględnisz brak prowizji od uruchomienia i brak prowizji od niewykorzystanej kwoty to wychodzi w średniej rynkowej.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 31 grudnia 2008
Ostatnia wizyta: 15 lipca 2015 10:10:03
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,519 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d