pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

darebar

darebar

Ostatnie 10 wpisów
Dino ma ten kłopot, że jego sukces w małych miasteczkach i na wsiach został zauważony przez bezpośrednią konkurencję, która też zaczęła stawiać swoje sklepy w terenie.

Z obszaru, który znam - Małopolska Zachodnia, gdzie Dino jeszcze nie ma, ale jest już blisko - na długości piętnastu kilometrów drogi krajowej wijącej się między stosunkowo zaludnionymi wioskami i miasteczkami w ostatnich trzech latach powstały cztery markety: Netto (jeszcze w budowie), Biedronka, Aldi, Biedronka. W taki teren kolejny market będzie miał trudno wejść i nie wywoła już w lokalnych klientach wrażenia, że pojawiło się coś nowego, a na tym przekonaniu Dino zyskiwało dotychczas całkiem sporo.

Myślę, że tych dwóch Panów - Maciej Popowicz, Arkadiusz Pernal - etap jachtów i domów zaliczyli po wyjściu z Naszej Klasy dawno temu. Nadal są dosyć młodzi, więc warto się przyglądać, czy nie zaskoczą nas za 2-3 lata zupełnie nowym pomysłem na biznes.

Oczywiście to nie oznacza, że Ten Square Games ma najlepszy czas za sobą, raczej po prostu zmienia się z firmy kumpli (a przynajmniej partnerów biznesowych) w organizację, w której mogą zacząć dominować inwestorzy instytucjonalni.

Cytat:
Allegro odnotowało 14 XII tegoroczny rekord transakcji, użytkownicy kupili ponad 4,6 mln przedmiotów

Link

Cytat:
Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Z tego co mi wiadomo po rozmowach z infolinią biura, maklerzy też nie są w stanie zrealizować zleceń, bo sami nie mają dostępu do systemu. Mnie poproszono, żebym napisał na reklamacje i wskazał za jaką kwotę chcę sprzedać dany papier, żeby była potem podstawa do uznania (lub nie) roszczenia. Sam potraktowałem tę propozycję jako niepoważną.

Cytat:
To była długa i pracowita noc. Posuwamy się do przodu, ale liczba zależności jest ogromna i zajmuje to dużo czasu. Wiemy już, że nie zdążymy na otwarcie sesji GPW. Walczymy o każdą minutę. Ambitny plan - okolice południa.

link

Parafrazując Stefana Kisielewskiego: bohatersko pokonujemy trudności nieznane w żadnym innym systemie transakcyjnym.

Dostawcą usługi jest, z tego co mi wiadomo, czołowa polska firma programistyczna z Krakowa również obecna na giełdzie. Obu podmiotom zaistniała awaria wystawia bardzo złą ocenę.

Odnośnie pytania o mBank.

Mam konta maklerskie w mBanku (domu maklerskim, nie mylić z e-maklerem) i ING. W mBanku też czasem po zmianie w zeszłym roku oprogramowania zdarzało się, że coś się zawieszało. Z biegiem czasu jest tego coraz mniej. mBank, to moje zdanie, bije istotnie na głowę większość biur maklerskich, jeśli chodzi o serwis internetowy i aplikację. Bez problemu mogę w nim zmieniać kafelki, czy nawet tło. W serwisie jest podłączona analiza techniczna Trading View, a jej namiastkę można znaleźć nawet w aplikacji.

Jakość mBanku jednak kosztuje - prowizja wynosi 0,39%, przy minimalnej kwocie 5 zł. ING w wersji aktywnej jest w tym przypadku dwukrotnie tańsze, co przekłada się na konkretne kwoty w skali roku.

Nie ma zatem tutaj wyjścia bezbolesnego.

Dzisiaj przez chwilę przy kursie powyżej 98 zł Allegro było warte ponad 100 000 000 000 zł...

Kilka tygodni temu sam zastanawiałem się nad wejściem w Borutę. Przeglądałem różne strony i fora giełdowe. W pewnym momencie zaczęła wyświetlać mi się reklama kontekstowa tej firmy. Z tego co pamiętam były tam m.in. informacja o wzroście akcji o 500% między marcem a wrześniem tego roku z dosyć jasną sugestią, że wzrost będzie kontynuowany. Sama informacja była oczywiście prawdziwa, od dołka do szczytu tyle akcje spółki urosły.

Tylko komu udaje się kupić w dołku i sprzedać na szczycie oraz czy Zarząd firmy powinien zajmować się reklamowaniem akcji czy zarabianiem na podstawowej działalności?

Po tych wątpliwościach, które pojawiły się po zobaczeniu reklamy Boruty, z zakupu zrezygnowałem.

Jeśli chodzi o Elona (Muska), to niejaki Werner von Braun (ten ss-man co stworzył amerykański program kosmiczny) w swojej książce "The Mars Project" z 1948 r. pisał, że osoba, która ma się tytułować "Elon", rządzi Marsem każdorazowo w ramach pięcioletniej kadencji.

Może bohater gry spotka zatem Elona...

PKN jak żadna spółka z udziałem Skarbu Państwa jest aktywny w ostatnich dwóch latach - w zasadzie od momentu zajęcia stołka przez obecnego Prezesa Zarządu. Z kolei o KGHMie jest stosunkowo cicho jak na tak dużą firmę - brak nowych "ambitnych" planów, za to ceny miedzi i srebra ostatnio rosną.

W przypadku PKNu mamy do czynienia ze swoistą kocimiętką w odniesieniu do możliwości coraz nowych przejęć. Zapewne te działania wycenia rynek jako nieprzemyślane bądź przynajmniej nie w interesie mniejszościowych akcjonariuszy. W przypadku Energii ujawniono "zysk z tytułu okazyjnego nabycia" z czego cieszyć się przede wszystkim może budżet Państwa. W odniesieniu do Lotosu zgoda KE - ogłoszona wielkim sukcesem negocjatorów PKN - wywołała spadek wartości firmy z Gdańska o 1/4, co świadczy, że jednak rynek inaczej odebrał wynegocjowane warunki.

Jeśli jest coś interesującego w PKN z punktu widzenia drobnych akcjonariuszy, to jest nim program dla akcjonariuszy indywidualnych. Posiadając 50 akcji można otrzymać zniżki na paliwo i inne zakupy na stacjach koncernu. Koszt 50 akcji to niewiele ponad 2000 zł, z rabatów rocznie wolno skorzystać do kwoty 500 zł. Tylko program pierwotnie ogłaszano, gdy kurs akcji wynosił ok. 100 zł, więc zachęceni wówczas w 2018 r. indywidualni skończyli jak ongiś akcjonariat obywatelski.

W projektach uchwał na NWZ Puław pojawia się tego rodzaju informacja o:

"nabyciu aktywów trwałych, w celu realizacji projektu inwestycyjnego pn. „Wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej” o łącznej wartości zwiększonej z kwoty 385.000.000 zł (słownie: trzysta osiemdziesiąt pięć milionów złotych) do 430.000.000 zł (słownie: czterysta trzydzieści milionów złotych) bez podatku od towarów i usług."

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Sprawa zatem się wyjaśniła, koszty wzrosły o 45 mln zł...

@Adagio

Myślę, że sie zapędziłeś w interpretacji przytoczonych przeze mnie danych.

Sugestia "akceptowalnego/oczekiwanego programu eutanazji" powstała tylko w Twojej głowie...

Sam również stanę po stronie Frey'a.

Poniżej statystyki szwajcarskie.

Przeciętny wiek zmarłych na koronowirusa w Szwajcarii to 82 lata…

fakty.interia.pl/raporty/rapor...

Przeciętna długość życia w Szwajcarii to… 82,9 lat.

www.google.com/search?q=szwajc...

149,54

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 19 stycznia 2021 18:10:30
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,640 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,05% +30 809,05 zł 50 809,05 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d