pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

le rom

le rom

Ostatnie 10 wpisów
angry3 p.s. podobno I.H J.W. (Austria) ma już więcej akcji 24,6% tj 1,54 mln szt (daje to mu po umorzeniu akcji własnych przez spółkę -34,2% kapitału)

angry3 Prezes Józef Siwiec z RPC raczył poinformować:
Porozumienie zawarli Józef Siwiec, Marian Darłak, Robert Duszkiewicz, Robert Siwiec, Leszek Piczak, Roman Wenc, Krzysztof Miąso, Zbigniew Czapka oraz austriacki Interminex Handelsgesellschaf. Łącznie posiadają (razem z akcjami własnymi) 5.201.809 akcji, co stanowi 83,10% ogólnej liczby głosów na WZA. Akcje własne stanowią około 28%.

Ta informacja wprowadza w błąd, bowiem jest tendencyjna (stronnicza).

Po pierwsze:
Grupa akcjonariuszy w liczbie 8 osób , (mająca dostęp do praktycznie nieograniczonej informacji poprzez samego Prezesa Józefa Siwca oraz R. Wenc, M.Darłak, R.Duszkiewicz ) zawiera tzw. "Porozumienie" z kapitałem w sumie 34% akcji z liczby n=6,259 mln szt ( a 47,2% z liczby n=4,506 mln szt tj po umorzeniu akcji własnych28%),
dobierają sobie Austriaka I.H J. Williamsa z kapitałem 21% (po umorzeniu skupionych przez RPC własnych akcji (ma 29,17% przy n=4,506 mln szt. akcji wszystkich w RPC).
A więc, przed umorzeniem prze spółkę RPC mają razem 34+21=55% kapitału spółki, a gdyby spółka RPC umorzyła akcje własne w ilości posiadanych 28% (tj. 1,7533 mln szt), to ich udział wzrośnie w kapitale spółki do ok. 76,39%.
A więc owa grupa mająca przewagę w dostępie do informacji o spółce, robi manewr przeciwko pozostałym akcjonariuszom, którzy mają kapitału 100%-55%-28%=17%akcji, ale po umorzeniu akcji skupionych przez RPC ich udział w kapitale ogólnym spółki wzrośnie do 100%-76,39%= 23,61%.
Dlatego, wezwanie robi się przed umorzeniem akcji własnych spółki, aby rynek nie dowiedział się, że kapitał spółki dzieli się na 4,506 mln akcji a nie na 6,259 mln akcji. Jest to zasadnicza różnica, bo gdyby sprzedano akcje własne (o wartości ok. 51 mln zł) i skierowano środki na dywidendę planowaną obecnie na 1,6 zł to można by oczekiwać dywidendy Div= 51/4,506+1,6 =12,91 zł na akcję. Dziś proponuje się skup akcji po kursie poniżej 28 zł !.

Po drugie:
Prezes J. Siwiec wykup akcji i wycofanie z WGPW (delisting) uzasadnia:
- mała płynność (obrót akcjami)
- wymogi informacyjne, co może wykorzystywać konkurencja,
- wysokie koszty bycia na giełdzie w relacji do korzyści jakie Nam przynosi.

Tu nasuwa mi się refleksja:
->RPC skupując akcje własne zamroziła ok 11 zł na każdą akcje w akcjach własnych dziś srodki martwe a przynależne akcjonariuszom a więc do 26,76 zł+11 zł=37,76 zł za akcje.
-> Na giełdzie płynność spółki o kapitalizacji prawie 200 mln zł zależy także od polityki informacyjnej spółki i uczciwości jego Zarządu i akcjonariuszy strategicznych . Narzekając na niską płynność (obrót akcjami) Prezes sam sobie robi kiepską opinije.
-> Każda spółka publiczna ma podobne wymogi informacyjne, jakoś przez ok 30 lat to akurat nie przeszkadzało a obecnie nagle uwiera? Co do konkurencji i smaczek pod adresem WGPW aby zmienić przepisy czego nie można podawać dla konkurencji. Raptem na świecie spółki o brdziej skomplikowanej technologii jakoś są na giełdzie i nie boją się konkurencji,
-> i wreszcie koszty bycia na giełdzie(i jest zabawne) zwłaszcza, że nie daje NAM to korzyści- oznacza to NAM - komu?. Jeśli policzyliście na 8 czy 9 osób zysk przez wyjście z giełdy dla siebi ponad 9 mln zł , to rzeczywiście pozostanie na niej nie daje WAM takich korzyści.
A gdzie jest myślenie propaństwowe i prospołeczne? Przecież mamy Programy emerytalne,
Żaden sąd nie powinien się zgodzić na ten manewr , bowiem mamy tu zróżnicowany dostęp do informacji i część akcjonariuszy chce zrabować mienie pozostałych. Poza tym ten manewr obniża prestiż WGPW - a przecież w tym kraju brakuje oszczędności obywateli,- brak kapitału krajowego jest tym czym brak woda dla ryby.

angry3 Czyżby się rozpoczął start w przyszłość, aczkolwiek cov-19 nadal groźny.

angry3 Cena oferowana powinna być nie 26,73 zł a minimum 37 zł. Dlaczego?
Oto spółka RPC posiada 1753300 sztuk akcji własnych. Gdyby je umorzono to ogólna liczba akcji nie byłaby
n=6,259600 a dużo mniejsza tj n=4,5 mln akcji. Natomiast gdyby je sprzedano na giełdzie to otrzymanoby kwotę ok. 51 mln zł , która to kwota przynależy do spółki RPC a nie li tylko do Porozumienia i Pana J. Wiliama. Porozumienie ma raptem 34% akcji a Pan J. Williman ma raptem 21% akcji => Razem mają raptem 55% akcji (kapitału spółk) i i udział podobny w 28% akcjach skupionych przez spółkę.
Mogą teoretycznie rościć sobie prawa do 71,68% akcji, a w ogłoszeniu roszczą sobie prawa do:
55%+28%= 83% akcji i ogłaszają wezwanie na pozostałe ok. 17% i chcą poczuć się w 100% właścicielami spółki. Propozycja w wezwaniu jest kpiną z 17%+ 0,17x28%=22% akcjonariatu spółki. To mogłaby być gra fer, gdyby uczciwie potraktować cenę akcji w wezwaniu. Uwzględnić 0,17x28% =4,76% akcji (kapitału spółki) tkwiących w skupionych przez RPC akcji własnych. Uwzględnić cov-19 , a więc odniesienie co do okresu notowań.
To wezwanie po zaproponowanej cenie nie powinno dojść do skutku. Jako akcjonariusz drobny RPC nie oddam akcji po cenie 26 73 zł, nawet gdyby sprowadzono ją do dołaka cov- widowego 20 zł.

Tu cena adekwatna to minimum 37 zł i niech sobie zabierają z giełdy RPC. Jeśli drobni nie oddadzą akcji po 26,73 zł (skąd tak dokładne wyliczenie?) to muszą im wypłacić zapowiadaną dywidendę 1,6 zł, a gdyby nie wypłacili to przy wezwaniu późniejszym cena musiałaby być podniesiona do 39 zł.

angry3 I pomyśleć , że ten kogut z Mami wskoczył na prawie 100% wzrostu, i pokazawszy straty 224 mln zł , będzie zaś cofanie do poziomu - kto zgadnie? . Może nawet 14-15 zł. Jazda po szynach zwykle przyśpiesza gdy się rozpędzi.

angry3 Spędziłem tu trochę czasu i trochę straciłem. Wierzyłem w ten biznes i dziś wiem, że byliśmy w bezczelny sposób oszukiwani. Cały splot rzeczy w rękach prawników i bankierów - na bakier z ekonomią.
Wdeptano w błoto akcjonariuszy i gdy zaklepano upadłość raczy się dziesiątki a może i setki mln zł odzyskiwać od ORLENU ?. Czy to jest przyzwoite? Może i w majestacie prawa zgodne z nim, ale o moralności to tu trudno nawet myśleć.
Na tym forum się wypowiadałem w oparciu o wiedzę ekonomiczną i przesłanki w dobrej wierze-- i normalnie spółka nie powinna upaść - ratowało ją ponoć 6 mln zł , których z emisji nie mogła uzyskać., a na PP naczalstwo się nie godziło!!-bo tak im się spieszyło -do czego? Dziś już wiemy. Tu robiono z ludzi głupków, bowiem gra jaką decydenci tu rozgrywali nadaje się na serial filmowy w stylu T. Dołegi-Mostowicza.
W rzeczy samej , mam nadzieje, że w Polsce elektrowni atomowej nigdy budować się nie będzie,
Jednak, odrobinę porządku prawnego w końcu, chciało by się tu zobaczyć, pozostanie to jedynie Hioba myślenie:
Cytat:
Hi.12.4-6
"
Przecież mąż sprawiedliwy i nienaganny bywa wystawiony na pośmiewisko;
przygotowany jest na czas wyznaczony, by upaść za sprawą innych i by jego mienie
zagrabione zostało przez niegodziwców.
Niech jednak nikt z tych, którzy zło czynią, nie myśli sobie, że uniknie kary,
-bo oni Pana pobudzą do gniewu- i że nie będzie sądu nad nimi."

angry3 Nagle zmieniła się pogoda dla ALR. Pozornie, niby wskutek względnie dobrego wyniku za IVQ20r. EAT=120 mln zł. Jeśli tak, to mamy wycenę na podstawie jednego kwartału? - to byłoby zbyt nierozsądne.
Zatem , skoro PZU zainwestował w ALR ok. 2 mld zł to zapewne chciałby aby kapitalizacja banku ALR wynosiła nie jak dziś 3,3 mld zł ale przynajmniej o 3 mld więcej.
Chcieć nie zawsze oznacza móc. Wycisnąć kurs na prawie 50 zł przy obecnym rynku bez spekulacji jest niemal niemożliwy. Raczej skup akcji przy poziomie kursu 17-23zł wygląda na ruch dość rozsądny, zwłaszcza, że za posiadany pakiecik 31,91% płacono średnio po ok. 49 zł.
Z pobieżnych symulacji, przy obecnym rynku kurs akcji trafia w przedział 18-35 zł. A więc średnio wchodzi już w ryzyko.
Należy tu zaznaczyć, że bank istnieje od 2008r a dywidendy tu nie było i zda się nie będzie przynajmniej do 2023r.
Jeśli przyjmiemy , że w 2021 r średnio EPS=2,5 zł, BVpS=50 zł to przy obecnym rynku fundamentalnie kurs skonsumował potencjał, a technicznie to 30 i 40 , a czemu by nie.

angry3 Oj,oj kto by się wyznał w zawiłościach tego biznesu. Faktem jest, że pozyskali 325 mln zł z obligacji 4-letnich bez zabezpieczenia z kuponem zmiennym obecnie 3,2%. Tak , że kapitały obce to już ponad 2 mld zł Aktywa ok. 4,2 mld zł a Kapitalizacja wzrosła do 0,6.
W Warszawie buduje się biurowce za prawie mld zł. Niebiańską Syrenkę / /SKYSAWA/ za ok. 0,65 mld zł , oj oj flagowiec 155m /40 p/ i przy Intraco- Intraco Prima za 0,2 mld zł. Oba mają być oddane do końca 2022r.
Zatem ryzyko duże, ale jak widać rozmach jest, niezależnie od innych skojarzeń.
Przysporzy to ponad 50 tys m2 powierzchni biurowej w Centrum Warszawy co by to znaczyć miało- Sawa przyozdobiona flagą to coś.

angry3 Kto i co musi sprawić, aby polska giełda traktowana jako nierządnica stała się prawowitą żoną w oczach inwestorów - oto jest pytanie.

angry3 Fakty są takie, że istnieje przepaść kapitałowa na świecie między kilko-nastoma krajami bogatymi i resztą świata. Polska niestety należy do reszty. To nie o żadne prywatne czy państwowe zarządzanie tu chodzi. Np.. Orange to spółka Skarbu Państwa Francji a trzyma telekomy z licznych państw w tym Telekomunikację Polską ze zmiana nazwy na Orange Polska i za zmianę nazwy pobierają corocznie swój haracz bodajże 1,7% obrotu. Ale to na marginesie.
Dla przykładu sektor ubezpieczeniowy Niemiec to przynajmniej sześć liczących się firm-nazwy podaje w skrócie-chodzi o aktualną kapitalizacje-MC:

Allianz =>mc=82,0 mld EUR
Munch.Ru=>mc=34,0 mld EUR
Hanov. Ru=>mc=17,0 mld EUR
Talanx =>mc=8,7 mld EUR
Wuest.&W=>mc=1,6 mld EUR
Nurn.Bet. =>mc=0,8 mld EUR

Daje to razem wartość Sektora ubezpieczonego Niemiec ponad 144 mld E (wartość rynkowa z dnia 26.02.2021r a wiec w kryzysie cov-idowym)

A dla przykładu co mamy w Polsce? Obecnie jakoby wielkiego kolosa PZU na którym co-po-niektórzy
czynią przeróżne uwagi: - oto mamy kapitalizację Sektora Ubezpieczeniowego w Polsce:

PZU =>5,6 mld EUR

I oto cały Sektor Ubezpieczeniowy w Polsce stanowi zaledwie 3,8% Sektora Ubezpieczeniowego Niemiec.(5,6/144).
Tak się składa, że w 2023r PZU będzie obchodził 120 lat istnienia (założony w 1803r).
A więc mamy "Kolosa" , w ujęciu światowym praktycznie liczbowo "do zaniedbania" i po przejściach z Eureko wykrwawiony i do dziś tłamszony przez nie tylko urabianie wrogich mu opinii ale przede wszystko przez konkurencję i wrogą mu politykę w przeszłości.


angry3 p.s. tak na marginesie. Niemcy wycofują się z atomu i to dość niespodziewanie, gdyż ich elektrownie atomowe mogłyby jeszcze pracować przez kilkadziesiąt lat:
spidersweb.pl/bizblog/ceny-pra...
Francja (siedzi na atomie!!) pl reaktorów panuje do 2025r zamknąć 50% reaktorów jądrowych a do 2050r całkowicie wyeliminować atom w swoim mxsie energetycznym.
gramwzielone.pl/trendy/33488/f...
Koszty likwidacji prawie 100 reaktorów jądrowych są olbrzymie i do końca nie dają się dziś oszacować.
Dlatego Francja chętnie za sprzedaż technologii do innych krajów zamierza część tych kosztów sobie zrekompensować.
Polska tymczasem "PCHA SIĘ W ATOM I INNI JĄ PCHAJĄ". Co to oznacza. Zakup technologii i zakup
urządzeń i zakup paliwa uranu - to wszystko za granicą. A też budować muszą firmy zagraniczne, bowiem Elektrobudowa akurat w zeszłym roku padła.
Budowa atomówki to olbrzymie koszty 100-200 mld zł. Takich pieniędzy sektor energetyczny w Polsce nigdy nie widział. Czas budowy- to musi być rozłożony na 10-20 lat.
I mamy POWTÓRKĘ Z ROZRYWKI jak z węglem- Niemcy i Francja bez czynnych reaktory jądrowych przepchnie Dyrektywę Unijną nakazującą zakaz używania reaktorów jądrowych np. od 2055r. na terenie całej UE. (O ile UE jako taka się nie zmieni). A jeśli nie- to wprowadzą opłaty za każdy kWh z atomu - notowane na giełdzie z kursem tylko wzrostowym.
Dlatego, zanim czynnik polityczny podejmie ewentualna decyzje o budowie pierwszego reaktora - powinien uzyskać "glejt" z UE o gwarancji możliwości jego eksploatacji przynajmniej do 2100 roku bez dodatkowych opłat a ponadto zapewnić sobie możliwość zakupu uranu (paliwa) po adekwatnych cenach.
Tu nie wspomnę o konsekwencjach ekologicznych a raczej genetycznych w razie awarii.

angry3 Hmm, wprawdzie Nikoś Dyzma w każdej sytuacji widział alternatywy, oprócz kobiet. I dziś dziennikarzy poturbowanych widzimy nawet w tvp. Syn owego obrońcy ojca i nic.
Obajtek dobre wrażenie robi w Wilnie no i bolid Kubicy - chłopak ma energię i porcję patriotyzmu. A obiecane 3,5 zł dywidendy daje nadzieję, że te 57-61 zł to nie tylko przypadek ale start w przyszłość, ale już bez cov-19.

angry3 Czy ACG swą świetność ma już poza sobą? Czy mono--litość w specjalizacji i trwanie w tym segmencie techniki, nie dostrzegając pędu postępu, nie zniweczy pozytywnych ambicji mimo" zarubieżnych" wciąż sprzedaży.
W moim odczuciu kurs akcji - kierunek 25-30zł - jest bardziej logicznym niż dalsza jego wspinaczka- być może -po rozczarowanie w przyszłości.

angry3 Uogólnienia do wszystkich banków tu nie ma uzasadnienia. Co do PKO to bardziej 3-fala mu szkodzi niż kalkulowane dziś straty frankowe. Po bliższym przypatrzeniu się strukturze i okresach brania tych kredytów, wcześniejsze symulacje odnośnie obciążenia PKO trzeba by realnie zniżyć o połowę do 1,5-3,5 mld zł. Wystarczy tu nie wypłacić przez rok albo i dwa dywidendy, aby tą dziurę móc załatać.

angry3 Dziś spychacz atakuje, amunicji ma sporo, skoro zepchnął kurs do 29,7 zł -pomaga mu ogłoszona 3-fala. Na pewno pomagają mu niedźwiadki - nie bacząc na to- czy się zrealizowała Strategia PZU 2018-2020, a tym bardziej na czym ma opierać się Strategia 2021-2023. Wygląda to na koszenie niedojrzałego zboża, któremu zabrakło i słońca i wody. A gdy nadejdzie woda i zaświeci słonko i dywidenda i program lojalnościowy a byczki obudzą się po-covid-owym śnie -nasze PZU zapomni o brutalności owego spychacza.
Tu ma dominować: Zdrowie, Życie, Majątek, Kapitał no i Dywidenda ponoć 50-80%EPS i to rosnąca z roku na rok. Ktoś tu ucieka z deszczu pod rynnę.

angry3 Jak wyżej - tu nie o kasę chodzi, a o lukę strat i jak ją zlikwidować w przyszłości - czas niedokonany - to tyle w tym temacie.

angry3 Oczywiście pośrednio i bezpośrednio:
np. pośrednio:
www.polskieradio24.pl/42/273/A...
albo
wyborcza.biz/biznes/1,147768,1...
lub
poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zan...
a także
np: bezpośrednio:

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...
albo
www.parkiet.com/Analizy/302059...

i może wystarczy tego wklejania.


angry3 Otóż w tym temacie dziś mamy uściślenia:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Zda się odnośnie PKO , aktualnie do pokrycia straty frankowe( z symulacji mojej 9 mld zł ) KNF chce scedować na Bank PKO ok. 6,5 mld zł a reszta ok. 2,5 mld zł pokryje SP i kredytobiorcy. Targi jeszcze trwają.

angry3 Daniel Obajtek Człowiekiem Roku 2020 F.E. w Karpaczu a dziś nagroda -Człowiek Wolności 2020r tyg. w "Sieci". I nie na to chcę tu zwrócić uwagę, a na wypowiedzi czynnika politycznego PIS i finansowego NBP, a także samego nagrodzonego i to w świetle pozytywnym. Nie ukrywam, że tak mocne podkreślenie, że kapitał ma narodowość i że istnieje konieczność posiadania kapitału krajowego wybrzmiała tu wobec tych najwyższych czynników -wydaje mi się po raz pierwszy.. Szkoda, że nie ulokował tego kapitału krajowego w konkretnych sferach życia gospodarczego -to jest w klasie średniej - i mechanizmach ochrony, w tym uczciwej i sprawiedliwej gry finansowej na GPW.
Ale jakiś tam mały kroczek został poczyniony. Nota bene:
Od dłuższego czasu istnieją w Polsce niewidzialne mechanizmy raczej niszczące kapitał krajowy a zwłaszcza -uniemożliwiające powstawanie (tak potrzebnej w tym kraju ) klasy średniej.
Odnosząc się do PKN - jeśli się uda zlepić ENG, LTS, PGN z PKN - to na parkiecie zamiast 4 bedzie 1 podmiot szacowany na ok. 70 mld zł i wartości księgowej ok. 100 mld zł -/a więc podmiot o zasięgu regionalnym w Euro mc= 15-20 mld E./ A wiec podmiot nawet nie ze średniej a raczej z niższej półki, o ile konkurencja nie storpeduje go wcześniej. Mimo wszystko, kto nie ryzykuje ten nie zyskuje.

angry3 Zda się, że nikt nie podnosi faktu, że tzw. kredyty frankowe -są tylko jednym z wielu narzędzi używanych w przeszłości do przejęcia i transferu wartości dodanej (kapitału) na dużą skalę- z Polski do miejsc docelowych.
W tym konkretnym przypadku, chodzi o środki (strata dla kraju) wielkości 50-70 mld zł w zależności od aktualnego kursu CHF. W mojej ocenie - straty te zmaterializowały się już w ok 50%.
Nie mam rozeznania - kto je pokrył (w jakim stopniu: Banki, SP- czyli całe społeczeństwo a w jakim sami kredytobiorcy)
Obecnie można szacować, że do pokrycia pozostaje luka 30-35 mld zł z czego w zarządzie banków do rozliczenia mamy ok. 28 mld strat na kredytach frankowych (w przybliżeniu).- są one zawarte w nominalnym kredycie w zł -ok. 80mld zł.
Zatem PKOBP mając nominalnie 25mld zł kredytów mieszk. frankowych ma do rozliczenia strat kursowych symulacyjnie ok. 9 mld zł.
Są to straty zawinione przez: Państwo, Bank i Kredytobiorcę i tak powinno to być podzielone przy rozliczeniu.
A, że w przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia właściciela, to CHF ma powody, aby jego kurs nadal wzrastał i te straty z każdym miesiącem zwiększał.
NBP osłabiając złotówkę (całkiem z innych przyczyn) dolewa oliwy w tym konflikcie interesów Bank-klient.
Edukacja, edukacja, edukacja - na nic zda się, gdy reguły ekonomiczne ustalają sądy..

angry3 Bank ma za sobą to co najgorsze. Negatywne rekomendacje niezasłużone. Zagra nim się pięknie gdy ogłoszą wypłatę 1,1 zł a może i nawet 4 zł dywidendy w 2021r - jeśli KNF pofolguje w drugim półroczu. br.. Tylko nieliczni obecnie odważą się zbierać ten papier.

angry3 Myślę wiec wątpię- pesymistą jest życiowy optymista. Izrael na 9,21 mln mieszkańców ma już zaszczepionych 3,54 mln os. (w tym 2,15 mln os. dawką podwójną). Zakładając, że 26% to młodzież (tj. 2,4 mln os.)-to do zaszczepienia pozostało im ok. 3,3 mln os. Można zakładać, że za 2 miesiące zostaną oni zaszczepieni. Co stanie się w maju 2021r w Izraelu? - oto jest pytanie. Dziś już zdejmowane są ograniczenia z cov-19. Jeśli jakiś mutant przejdzie na dzieci? Już mamy 6 tys. dzieci zarażonych mutantem.
Izrael to turystyka - rocznie prawie 4 mln os.( w tym Polacy to już prawe 8-10%). A co z Arabami?
Polska ma o wiele lepszą sytuacje mimo wszystko (opóźnień z dostawą szczepionek). Ważne chronić się przed mutantem i nie szaleć z turystyką.
Natomiast PZU powinien zdobyć o wiele więcej nowych klientów ubezpieczeń na życie. I tyle w temacie zagrożeń.

angry3 Co do obecnego rynku-to PKN ma wycenę 56-59 dość adekwatną. Przejmuje PP i LTS a co potem zobaczy się. Historyczne loty -poszły w zapomnienie- a to co ma być wykuwa się teraz. Energa nie błyszczy (Ostrołęka), Lotos (niewiadoma) a Press (do zaniedbania). Jeśliby PGN został pochwycony - to czy nie za wysokie progi? Dyć na dziś kapitalizacja PGN=33,8mldzł przy BV=43 mldzł, a PKN= 25 mldzł przy BV=42 mldzł. Zatem tu raczej wchodzi w grę fuzja niż przejęcie.

angry3 Owszem, gdyby PZU chciał zachować się zgodnie z rachunkiem względem akcjonariuszy - to mając na względzie wypłacania 65% wypracowanego zysku, cofając się do 2019r mógłby wypłacić dywidendę zaległą ok. 2,48 zł za 2019r i jakieś 1,1-1,6zł za 2020r. Czyni to razem sutą kwotę Div=3,6 zł.
I owszem, akcjonariusze takiej kwoty w najbliższej wypłacie oczekują. Nie zmienia to faktu, że za rok 2021 dywidenda wypłacana w 2022r może wynosić ok. Dov=2,33 zł.

angry3 Otóż to oznacza, że Zarząd <wie ale nie powie>, jakoby uzależniał to od innych uwarunkowań, a przecież podobna spółka TNX podaje wynik za 2020r tj EAT= 673mEuro wobec 923mEuro rok wcześniej, wprawdzie mamy spadek -ale to można zrozumieć. I zarazem prognozuje na 2021r powrót w granice 800-900 mEuro. A dywidenda za 2020r ma wynieść Div= 1,5 Euro-a rok wcześniej była 1,04E.
Jeśliby przez analogię porównywać - to: PZU - wynik za 2020r tj EAT=534 mEuro wobec 733 mEuro rok wcześniej. I zarazem prognozować na 2021r -630-720 mEuro. A dywidendę za 2020r przewidywać na ok. 0,35 Euro (Div=1,6 zł ) , a rok wcześniej było 0,0E. Na ile to daje obraz sytuacji-to się niebawem okaże. Faktem jest, że Zarząd patrzy na południe i o ile zaświeci słoneczko być może odwróci swe oblicze.

angry3 Otóż niewątpliwym bujaniem inwestora okazuje się JSW. Nie oznacza to, że obecny kurs jest zawyżony, wcale nie - to dołowanie było na poziomie pokładów jej surowca. Tu mamy przykład co czyni psychologia w ustach świadomych i nieświadomych osobników. Tych drugich niestety jest więcej.
Papuga to niewinny ptaszek ale jeśli wcieli się w osobnika ludzkiego -to obrzydliwość.
Węgiel be,be,be,be......... to bagno, to straty, to nieroby itp, itd. Komu na tym zależy aby tak s..... we własne gniazdo. I tak nasrano także na węgiel koksowy, a tam morale i zwisa-misie.
Nagle okazuje się, że ta obes...na JSW - to jedyny węgiel koksowy w UE ! -czyżby wcześniej tego nie wiedziano? Czyżby liczona na Chińczyka, że on wszystko wyprodukuje - koks, stal i dostarczy do UE, a tu powietrze będzie czyste jak kryształ!, bo wiatry wieją tylko od zachodu. I nagle zawiał wiatr od wschodu.
Trzeba czasem liczyć na siebie. Ano JSW jest nam potrzebna. I jej kurs o...rany tylko 39 zł ale zda się piąć się musi. Wymagać będzie czasu aby dojść do przyzwoitego poziomu 50-70 zł.
Dziś na 63zł kapitału własnego ma 53 zł obcego. SP posiada 55% akcji. Zatem za 3 lata koniunktura tu może się odmienić jak np. na KGHM. Puki co bujanie inwestora na JSW trwa w ciemno.

angry3 Dziś spychacz atakuje dość mocno, ale paliwo jego okazuje się nie tak skuteczne jak sobie to można było wyobrazić. Ugrać on już ugrał wiele spychając kurs do 29,75 zł, a w perspektywie mamy widok na 34 zł a być może 40zł. Zatem kto kogo przechytrzy - oto jest pytanie?

angry3 Fatalizm sytuacji rynkowej, także wyników i brutalizm działań zaradczych ,także osłony regulacyjne -ku zdziwieniu rynek odebrał pozytywnie. Dywidenda - zaledwie 2,75 centa na akcje ma być w br - co daje w przelicz.0,12 zł.- jest wątpliwym przyczynkiem do wzrostu kursu akcji, ale na fali globalnego optymizmu, na wierzch wypływa to co się rusza.

angry3 Dzięki za wspomożenie w ortografii. A to wina tych korników, które ongiś w puszy a obecnie w mojej głowie utkwiły i trzeba czasu, aby sobie poszły. Nie jestem zwolennikiem atomu a także gazu. Dlaczego?. po pierwsze- uniezależnienie się energetycznie musi polegać na własnym nośniku czynnika energetycznego. A Polska nie jest potentatem w tych czynnikach: GAZ, URAN.
Po drugie - zagrożenia awariami są tu większe co do skutków. Po trzecie- wątpliwy jest tu zysk ekologiczny.
Po czwarte - ongiś cementownie z mazutu przerabiano na węgiel - czyżby w przeciągi kilku dekad tak powracać na nowo.
Polska jest w komfortowej sytuacji energetycznej (gdyby nie wydumany pośpiech UE) co do transformacji pozyskiwania energii. Chodzi tu o energię elektryczną, ale także cieplną.
Wydaje się koniecznym przechodzenie na OZE. Problem w tym, że doświadczenie co do miejsca i cyklów klimatycznych wymaga tu badań i rozwagi. Aby dokonać wyboru - czy to słońce czy to wiatr czy to woda.
Nie wnikając na razie w techniczne i ekonomiczne uwarunkowania i czyją myślą to dokonywać.

angry3 Można tu oczekiwać Eps=1,4-2zł ;div=0,6-0,7zł i miast 11 rekomendacji Mill.

angry3 Tu w rzeczy samej biznes kwitnie, ale bez przesady co do wycen. Przy Eps=30-40zł i Div=8-10 zł
zda się mamy (x3) . Rynek ma prawo wyceniać siebie jak mu się podoba.

angry3 Oj,oj - nie doceniłem tego domku. Miast 90 mamy 116 zł. Tu praktycznie cały zysk idzie na dywidendę. Przy Eps=9-10 zł, trudno oczekiwać, aby to tak dalej leciało. Puki co div=9,5 zł. A ile w 2021?

angry3 Jest coś w tym, że miast 50 ktoś stawia 90. Tu dywidenda 2,6-3 zł, Eps=6-9.

angry3 Wżdy skąpo z dywidendą, zatem 5-7 zł , aczkolwiek mogliby się zdobyć przynajmniej na 0,4 zł.

angry3 Powoli tu uchodzi powietrze, aczkolwiek trzyma nadmiarowa dywidenda. Tak naprawdę spółkę stać na wypłacanie dywidendy -raptem 15-23 zł a nie 30 zł. To się okaże w czasie. Poziom ceny akceptowalny 300-400 zł za akcje, a mamy prawie 600 zł. Rynek nie kieruje się logiką i czy poleci lub odleci to już zupełnie inna inszość.

angry3 Naturalnym ruchem jest północ, aczkolwiek spychacz ustawia się na południe i ma dość paliwa.
Na ile mu to wystarczy i czy odważy się przepychać 28. Oto jest pytanie. Znamiennym jest i to, że i Zarząd
zda się woli patrzeć na południe, gdyż dla ekspertów public relations byłby - pikuś -spychacza wyprowadzić na manowce.

angry3 Na dzień dzisiejszy PZU na posiadanych akcjach PEO traci 3,1 mld zł a na ALR 1,9 mld zł tj razem ok 5 mld zł. / a więc 5,8 zł per stock PZU / . Oczywiście , że są to straty wirtualne gdyż akcje PEO kupowane po 123 zł i akcje ALR nabyte po ok. 49,5 zł są nadal w posiadaniu PZU. Łatwo zauważyć, że jest to wielkość kasująca zyski z dwóch lat PZU. Mając na względzie fakt, że kurs banków PEO i ALR podniesie się na tyle, że skompensuje przynajmniej połowę wykazanych tu strat i straty pozostałe rozłożą się w czasie i fakt nie wypłacania dywidendy za 2019r.- stąd przewidywania co do dywidendy za 2020r
są skromniejsze 1,5 zł no optymistycznie do 2 zł.

angry3 Poloneza czas zacząć. A wodzirej na rynku ma klawe życie. Każdy pretekst balonowania w otoczce głupoty daje pożądany efekt. Otóż OZE i co, a cała elektronika to co? Telekomy balonowano i co?
Gdy skończy się Polonez, ktoś napisze, metal nie wyparował - można go odzyskać z tego OZE z elektroniki , rur klamek i zawiasów, nawet prawie w 100% - to nie taki towar jak z browara ZWC-a. Wystarczy go z odzysku, za to rud pod ziemią zdatnych do wydobycia, niewątpliwie za kilkadziesiąt lat zabraknie.
A zatem maszynka się zużyje i stanie się nieprzydatna?. Kto ma oczy niech patrzy, kto ma pomysł .....
może przestać mieć. Nawet gdy cena miedzi dojdzie do 10 to zważyć należy na wzór. Oj gorączka złota to nie tylko biznes. Poloneza.....Mości......P.

angry3 Co do wskaźników - to można przewidywać że w latach 2023-2021 średnio rocznie-zysk na akcje
wyniesie : Eps =1,5 zł i Div=0,5 zł
a w latach następnych u 2024 : Eps=2 zł i Div= 1 zł
Zatem zakładając, że w bieżącym roku SAN wypłaci przynajmniej Div=0,3 zł z zysku z lat poprzednich, to wycena fundamentalna akcji SAN na poziomie 11,1 zł jest adekwatną w stosunku do obecnego rynku.
Mając na względzie spekulacje walorem na rynku - to odchylenie kursu będzie usilnie realizowane.

angry3 Co do wskaźników - to można przewidywać że w latach 2022-2020 średnio rocznie-zysk na akcje
wyniesie : Eps =3 zł i Div=2,1 zł
a w roku 2023 odpowiednio: Eps=4 zł i Div= 2,5 zł
Zatem zakładając, że w bieżącym roku PZU wypłaci przynajmniej Div=1,5 zł z zysku z lat poprzednich, to wycena fundamentalna akcji PZU na poziomie 29-30 zł jest adekwatną w stosunku do obecnego rynku.
Mając na względzie spekulacje walorem na rynku - to odchylenie kursu będzie usilnie realizowane.

angry3 Hmm....czy kurs dotknął jakiegoś dołka, czy to zwykłe zanurzenie - aczkolwiek zdarzyć się tu może wszystko, gdyż za granicą Himalaje. Dołek z ubr zapewne się nie powtórzy, a zali nawet i 28 trudno będzie niedźwiadkom przełamać, bez ekstra-ordynarnej nawalanki z Zachodu.

angry3 Statek zanurza się powoli w rytm III-ciej fali pandemii, /niezależnie co by to znaczyło/, aczkolwiek
obecna fala działa selektywnie mniej materialnie a bardziej duchowo.
Woda ma to do siebie, że przypływa i odpływa- jak mówił klasyk. Niemniej burta PZU to wszystko przetrzyma.

angry3 Tu nikt nie zagląda
i może słusznie.
To Doradztwo przy przychodach ok 8 mln zł potrafi wygenerować prawie 2 mln zł strat.
Na ile wystarczy gotówki- oto jest pytanie ?.
Eksperci jak muchy tarzają się w miodzie.
Kurs akcji od ponad 20-tu lat ma jeden niezmienny i słuszny kierunek.

angry3 SAN ma już SPL w 67,4% a pozostałe akcje to Fundy ok 15% i ff pozostałe ponad. 17%. Zarówno SAN jak i SPL są na GPW notowane. Zdjąć z giełdy SAN ? o tym nie słyszałem. Zdjąć z giełdy SPL? - musiałby SAN posiadać dalsze 30% akcji -co nie wydaje się proste.
Zatem informacja wydaje się pusta. Wchłonięcie całkowite SPL przez SAN wzmocniłoby matkę. Jednak przy obecnych cenach nie jest to zasadne. Gdyby kurs obniżył się poniżej 142 zł , skup akcji mógłby mieć miejsce.

angry3 Tu nasuwa mi się pytanie - ile środków (pieniędzy) w kraju przybyło a ile z kraju ubyło -przy rajdzie kursu akcji CDP do szczytu (MC~40 mld zł) do stanu (MC~24 mld zł ) a być może (MC~4 ??).
Oto jest pytanie. Wprawdzie I.K.N. ma ok. 30% i jakieś 25%fundy, ale reszta to ok.45% kapitału CDP- co daje partycypacje w ubytku ponad 7 mld zł (a może to być 16 ??). Wprawdzie cała sprawa frankowiczów to strata dla kraju ponad 50 mld zł - to widać tu skalę drenażu kapitału krajowego.

angry3 No cóż romantyków nie brakuje. Widać to było przy CDP przy kursie ponad 400 zł. Tam przeszacowanie przynajmniej 10-krotne nie odstraszało ich. A na KGH ma ich odstraszać przeszacowanie zaledwie 2-krotne?. A dyć tu mamy i złoto i srebro i coś więcej podatek od kopalin miedzi.
I kurs poszybuje niebawem,- tu nieważne w którym kierunku.

angry3 .Hmm....banki dziś na zamkn. PEO=68 zł , a ALR=18,75 zł. Zda się PZU będzie miał szkodliwości
raczej mniej niż więcej, dyć w ruchu mniej materii wszelkiej. A umieralność zbilansuje się w czasie, dyć tylko raz się umiera.

angry3 ...Interes ich przeważył szale i kurs poszedł we właściwą stronę. A gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem. Gdyby nie było interesu to dziś kurs byłby w okolicach 2,6 zł albo niżej. Ale co dalej. Tak patrząc pobieżnie na to co jest - to mamy ff=69,2%. Strategiczny ma : M->23,7%: a S->6,97% tj razem zaledwie 30% akcji. Oznacza to, że akcje przechodzą w słabe ręce. A dlaczego?
Zda się, że adekwatna cena to P= 2-2,8 zł. Wielu nadal patrzy na wskaźniki przy n=10 a nie 30 mln akcji.

angry3 ...Interes ich przeważył szale i kurs poszedł we właściwą stronę. A gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem. Gdyby nie było interesu to dziś kurs byłby w okolicach 2,6 zł albo niżej. Ale co dalej. Tak patrząc pobieżnie na to co jest - to mamy ff=69,2%. Strategiczny ma : M->23,7%: a S->6,97% tj razem zaledwie 30% akcji. Oznacza to, że akcje przechodzą w słabe ręce. A dlaczego?
Zda się, że adekwatna cena to P= 2-2,8 zł. Wielu nadal patrzy na wskaźniki przy n=10 a nie 30 mln akcji.

angry3 Tu mamy od 20 lat trend spadkowy w przedziale 30 --> 10 zł i nagły wyskok na 20 zł i opad na dziś do 18,5 zł. Wskaźniki to nie wszystko. Mały biznes, duże zadłużenie i wielość ryzyk.
Adekwatna cena to zda się P=12-15 zł. Górna cena przed dywidendą a dolna po dywidendzie. Wskaźniki oczekiwane: div=0,5-1 zł a eps=1-3 zł

angry3 Nie masz tu śladu zainteresowania, a kurs akcji w podskokach odmierza rytmicznie walca jakoby cov nie istniał. . Dziś zatańczył 4,9-5,3. Co to może oznaczać?. Praktycznie nic. Przy ff-=12,3% (26,6) rynkowej kapitalizacji w obrocie nie sposób powątpiewać w adekwatność kursu do fundamentów. Nie patrz na to - bo to obecnie jest w modzie, aczkolwiek przychylnym okiem wolałbym popatrzeć na poziomy bardziej adekwatne - niestety o jakieś połowę niżej lokujące się od dziś wytańczonych.

angry3 Tu "ratio" nie ma zastosowania. Czy PEO ma dążność do 60 a ALR na 16 ?. Prawdopodobnie nie.

angry3 Wszem wiadomym jest, że mamy kary zasłużone i niezasłużone. Obsunięcie się kursu PZU jest przykładem kary niezasłużonej. Tu najwyżej stabilizacja powinna mieć miejsce. Wżdy wiadomym jest także, że podążaniem za Wig-20 to jakoby odruch Pawłowa rynku, a nawet można rzec odruch bezwarunkowy inwestorów. Wyrównywanie poziomu cieczy w układzie zamkniętym ale bez żadnych oporów. W grę tu wchodzi także gra na indeksie. Zatem NN zwiększając stan posiadania w dniach 16-17XII.20r (4,99%-5,12%), nie zakładało tych "odruchów" rynku?. Płacili bodajże Pm=30-32 zł za akcje. Czy przypadkiem nie uzgodnili wcześniej z partnerami SP (34,1%) i OFE San (4,7%) co do WZA i wysokości dywidendy w najbliższym czasie. Dyć to oni zadecydują o wysokości dywidendy a nie Zarząd.

angry3 Niby byczek dopchał się do koryta, a koryto zda się jest puste, co ma robić? Ano niedźwiadek tuż tuż spoziera łakomie na 28 zł. A tu mamy 34 zł . Gdy zniechęcony byczek odejdzie toż 30-31 zł masz w ciemno, ale to mu nie wystarczy?

angry3 EFK....zda się przy zakupnie 1-3zł a przy sprzedaży 4-6 zł. Informacji tyle co kot napłakał.

angry3 Gdy owieczkę dopada drapieżnik i zagarnia jej okolice gardła a jakaś ptaszyna dziobie ją po ogonie, to czyż może biedaczka czuć się po królewsku? No chyba udając zdechłą, ptaszyna odfrunie, a ona całkiem odda się drapieżnikowi, a on zwolni jej okolice szyi mając w paszczy cały tułów. Toć aktywa to żer mięsny. Ileż ich ma strategiczny.

angry3 Czempiona (czempiony) tzw. konie pociągowe gospodarki mieć warto. No czasem do tego przydaje się straszydło ( atom), choć nie jestem zwolennikiem straszydła. Polska nie ma pierwszego i drugiego. Symbioza Polityka-Czempion-Polityka daje sukces w tej materii . Niemcy ostatnio budują "czempiona" w otoczce OZE (FV). Czy bez Polityki wystarczyłoby im tylko Słońce? Chodzi tu o tempo-wyprzedzić konkurencję.
W latach 70-tych ub. wieku w Polsce tworzono kapitał np. "Fabryki Domów". Potem "Polityka" utrącono budownictwo wielkopłytowe i w stylu leminga wykasowano ten wielki kapitał. Podobnie w innych branżach kasuje sie potencjał ( PGE-y, Stocznie, Cementownie, Elektrownia atomowa w budowie itd.)
Dziś słowami Obajtka resztkami tego potencjału budujemy Czempiona na bazie PKN Orlenu. Czy słusznie? Tak, Czy we właściwej branży - tu są wątpliwości. Czy wystarczy stabilności politycznej "Polityka" -to pięta achillesowa tego zadania. Czy konkurencja pozwoli?- to zależy od tempa działań..
W przeszłości wszystko zmierzało na zabicie każdego źrebaka. Czy coś zmienić by się tu miało, czy rzeźnik
zasnął lub nie ma wstępu do naszej stajni? ..."Polityka" i nie tylko.

angry3 Oj, oj-co się tu podziało?. Okulary założyć i śledzić wszelkie manipulacje, ale czy warto. Gdy ilość akcji nagle potraja się (n=1,662) n=5 mln szt., gdy zyski papierowe, gdy wartość księgowa kołysze się pomiędzy 30 a 80 mln zł a zadłużenie pomiędzy 70 a 120 mln zł.
Tu zdolność generowania zysku można oceniać na EPS= 0-1 zł, a kapitalizację całego interesu na ok.
MC= 8-30 mln zł. Zatem kurs akcji racjonalnie powinien hulać w przedziale P=2-6 zł . Dziś mamy zmiany
Pm=5,4-5,65 zł . A wiec wszystko jest w normie.

angry3 A wiec wyszło szydło z worka. Huzarek A.R. i Huzarek K.I. nie zdobyli 10,2 mln zł a zatem Copernikus Capital TFI SA Nr KRS 000206615 nie może od dnia 18.12.20r zarządzać Real EState Investment FIZ Aktywów Niepublicznych Nr r.f.i. RFI154 Regon 368982535. Osierocony akcjonariusz SKH zatem dnia 29.12.20r był bez głowy. Zatem zagłosował "bez głowy" razem z Aoram za wnioskiem "bez div".
Zważywszy, że jego udział to 16,58% akcji SKH to mamy to co mamy.
Kto przejmie zarządzanie tym akcjonariuszem (fundem) -oto jest pytanie? . Zda się Aoram gra razem z Kierownictwem SKH i wykorzystało moment bezkrólewia.
Na tym knowań może nie być końca. Zda się ,że Aoram to zaprzeczenie jerozolimskiego arcykapłana, któremu ochrona depozytów w skarbcu była najświętszą powinnością. Tam w dodatku Pan mu dopomagał.

angry3 Z rozkładu głosów na WZA wynika, że dwa fundy były za propozycją Zarządu (bez div) tj. 3,38 mln głosów (prawdopodobnie to był :[ Aoram Sp. z o.o -2,25 mln gł + R.E.FIZ- 1,13 mln gł]. Wynika z tego, że wszyscy pozostali byli za wypłatą dywidendy ( !), ale niestety zmobilizowali zaledwie 1,56 mln głosów.
Z tej prostej matematyki widać, że zadecydował Real Estate FIZ, blokując uchwałę jednego akcjonariusza OFE Metlife (który sam miał ok. o,5 mln gł).
Teoretycznie to zadecydowało 3,38/6,82=> 49,5% kapitału (tj mniej niż 50%), ale udział w WZA wzięło
5,186/6,82=>76% kapitału , stąd na WZA uzyskali 3,38/5,186=>65% głosów, co spowodowało odrzucenie uchwały akcjonariusza OFE Metlife.

Zatem z kursem akcji SKH jak widać lecimy w kierunku 22.

angry3 Bez div
www.skarbiecholding.pl/web/upl...
..... czyżby wykazywali papierowe zyski?

angry3 Co uchwalono odnośnie Div na WZA- 29.12.2020r ?

angry3 I to znów ja.
.......... nie pomógł spadochron. Przepaść zda się za nami. Przed nami zielone światełko. Spiesz się Byczku na to rykowisko, bo niedźwiadki chyłkiem udają się na zimowy sen.

angry3 Proporcja wycen ENA i CLC znacznie się poprawiła, ale daleko jej do normalności. Kapitalizacja ENA może jeszcze skonsumować wycofanie się z projektu Ostrołęki. Jest to słuszny krok , wobec brutalnej nagonki UE na emisje CO2. Wobec faktu, że w spółce jest cash, można spodziewać się rozsądniejszych projektów już bardziej zbieżnych z polityką UE (co by to miało znaczyć-zwarzywszy na korniki). Opalaniem gazem jest pomysłem krótkowzrocznym i ekonomicznie niestabilnym.

angry3 Chciejstwo a realizm: Prymitywny pogląd na kurs akcji GPW.
Dla uporządkowania w czasie i przestrzeni mamy trzy cielesne odmiany kursu i jeden wirtualny. Nazywam je w języku polskim, bo Armenii (na razie) nie obejmuje. Oto one:
[I] CIELO-BYCZEK => P= 40-46 zł,
[II] CIELĄTKO => P= 36-40 zł,
[III] CIELO-NIEDZWIADEK=> P= 32-36 zł'

i dla pełności ten wirtualny:

[IV] BEZ NAZWY => P<32zł lub P>46 zł

Jak łatwo z powyższego zauważyć, na parkiecie wokół akcji GPW grasuje aktualnie Cielo-byczek z momentami wirtualnymi -Bez nazwy.
Nie oznacza to wcale, że Cielątko zdechło a cielo-niedzwiadek śpi. Ta zwierzyna chwilowo odepchnięta od koryta czai\i się i czeka na swój czas. Największe szanse ma Cielątko- bo to właściwie jest jego koryto.


#,:angry3: Tu chwila prawdy nadchodzi. Idzie i jest tuż, tuż - zielono mi, a bond dawać racz Waść.

angry3 Dziś Strzałowy ciśnie wajchę we właściwym kierunku. Całe spustoszenie to zwiastun pogody.

angry3 Można było oczekiwać, że przy takiej strukturze akcjonariatu - propozycja Zarządu o zatrzymaniu całego zysku (10 czy 29 mln zł) , była li tylko życzeniową propozycją.. Nawet gdyby cypryjski Aoram (33%) wypadł to pozostałe fundy zda się powinny te 31% na WZA 29.12.20r zmobilizować i przegłosować przynajmniej te 1,44 zł dywidendy.

angry3 Gdy wszystkie możliwości wyczerpują się, Aladyn och Aladyn- twa pień w kreskach złowieszczo tu brzmi. Przed oczyma latają mi trojki: 27-25-23 i na przemian 26-24-22. Zwarzywszy, że zima a covid wciąż trwa. I 3-cia fala to już niby żart. Spółka sezonowa -to każdy to wie. Ależ Aladyn, Strzałowy ponoć śpi. Niedźwiadek, biały niedźwiadek zagnieździł się tu mocno. On czuwa i straży dopełnia wżdy zimą.
Strzałowy wajchę oburącz trzyma i wszelkie możliwości wyczerpują się. Dywidenda głupcze! - do siebie szepce.

angry3 W rzeczy samej chodzi tu o stan wirtualnej kasy: MC-czy mamy 44 mld zł , czy może 26 mld zł -aczkolwiek mała różnica!!! - no to może 8 mld zł -to troszeczkę więcej mniej!!!-czy może tylko 1 mld zł-to już jest zauważalne!!!. A może tego miliarda doliczyć się nie da?. Kto tu pompuje powietrze a kto i kiedy je wypuszcza? Tego nie podejmuje się objąć własnym schematem - bo i wartość Ripple jest dla mnie daleko poza nim. Tylko zważyć tu wypada, że ta gra nie jest obojętna dla całego parkietu WGPW.
I tak ktoś wyprowadza zwykły kapitał w kozi róg.

angry3 Osiągi były tu już 63,8zł a dziś 60,3zł. Uszczuplenie, akurat w wysokości oczekiwanej dywidendy 4 zł. Jeśli KNF wstrzymuje dywidendy w bankach do połowy 21r , to rynek - natychmiast realizuje ruchy wajchą. Tudzież grozi 3 fala Cov-19 i masz baba placek. To wszystko są zwody wajchą.
Co się odwlecze to nie uciecze. Zjazd z kursem do 42,11 zł drugi raz się nie uda. Obawiam się, że zjazd z kursem nawet do 53 zł się nie uda (chyba, że umieralność covid-owa dzienna pobije rekord ).
Poziom 57 zł jest wątpliwy a zatem w przyrodzie nic nie ginie ale czasem zmienia właściciela.
Któż rozezna się kiedy Osiągi zostaną pobite i Strzałowy przypomni nam o manewrach 40 %. na kursie.

angry3Dziś informacja rzetelna zdarza się zbyt rzadko. Raz- to poziom wiedzy wytwórców i przekaźników informacji, dwa - to zła wola owych podmiotów bądź to osób.
Niemiecki koncern medialny Verlagsgruppe Passau ma zamiar odsprzedać część polską "Polska Press" bodajże 170 tytułów (20 dzienników, 120 tygodników, 500 witryn) mediów regionalnych w Polsce. Na pewno robi to z przyczyn strategicznych (????). Wiadomo, że jest to aktywo , kiedyś nabyte w Polsce w epoce tzw. masowej prywatyzacji. Dziś szacuje się wartość tych aktyw na jakieś 100-120 mln zł.
Naturalną rzeczą jest, że pierwszym kupującym powinna być strona polska (krajowy kapitał).
Wolno tu zakładać, że aktywo to będzie mocno odchudzone i cenne "śrubki" powykręcane. Ta oczywistość mogłaby martwić Kowalskiego, być może nawet Heidarowicza (Rzeczpospolita, Parkiet, Przekrój), ale jest do zaniedbania w stosunku do PKN (Obajtaka). Dyć aktywo to stanowić może w skonsolidowanej docelowo Grupie Orlenu zaledwie 0,12% jej kapitalizacji. I zapewne taki ułamek procenta zysków ma wypracować, co praktycznie jest do zaniedbania.
Zwarzywszy, że szanujący się biznes na marketing wydaje kilka procent zysków, to dyskusja o wpływie zakupna "Polska Press" przez PKN jest bezprzedmiotowa.
Dywagacja może dotyczyć jedynie aspektu psychologiczno-politycznego w sferze dziennikarstwa a szerzej w sferze klientów i społeczeństwa. Zda się jest tu równowaga ze wskazaniem na kapitał krajowy.
UOKiK w Polsce budzi we mnie złe skojarzenia (chodzi o przeszłość - sektor bankowy). Obecnie Tomasz Chróstny nie ma problemu, bowiem PKN Orlen nie posiada innych mediów, w odróżnieniu od od niemieckiej VP. A wiec w skali europejskiej następuje dekoncentracja mediów a nie koncentracja, o co właśnie UOKiK ma właśnie zabigać.

angry3 OZE nam wzrasta jak grzyby po deszczu.
Urealnianie kursu akcji potrwa tu jak widać nieco dłużej. Puki co szturm na FV trwa całym frontem. A utylizacja tego po 15-25 latach -jak zwykle - nie jest kalkulowana w kosztach. Ekologia, ekologia.
Mniejsza o to przy FV. A co przy reaktorach jądrowych? . Litwa rozprowadza jod dla swoich obywateli skuli białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu, a w Polsce sza. sza, sza.
To taka ekologia po podstawówce. Bez kompleksowego myślenia, bez refleksji zagrożeń typu Czarnobyla,
bez docenienia historycznych doświadczeń w praktyce.
To jakby , skakać do basenu, bez sprawdzenia czy jest w nim woda albo czy jest już wystarczający poziom wody.

angry3 Tu nie ma co liczyć na dywidendę w 2021r. W roku następnym najwyżej 1 zł. A zatem na dzień dzisiejszy - mamy korektę w marszu bocznym- na poziomie 26-28 , atoli Strzałowy zwali na 23 czy też pociągnie do 31 zł. Oto jest pytanie.

angry3 Tu możliwa jest dywidenda za 19/20r. na poziomie nawet 3-4 zł .

angry3 Pozbycie się kamienia -to nie takie proste - ciężar co nuż powraca.
Ile jest wart PZU? I co Niderlandom do Polski?. Ano zda się, że gdyby nie kryzys 2008r to PZU zarządzane byłoby z Zeist z pod Utrecht z kraju Niderlandów. Oto E. Wąsacz po 15 latach dochodzenia (500 tomów akt) zostaje przez Martę Piśnik -sąd warszawski -obecnie - uniewinniony. Feralna prywatyzację w 1999r PZU 30% akcji PZU za 3,1 mld zł dla konsorpcjum Eureko-Big z możliwością zakupna dalszych 21% akcji PZU za 2 mld zł poprzez aneksowanie umowy przez Aldonę Kamelę-Sowińską. Eureko ewidentnie wykazało jak można (znając kruczki prawne) ogołocić PZU wygrywając sprawy z Polską. Głowni polscy aktorzy negatywni: można tu wymienić ..........., a byli też aktorzy pozytywni ................ prowadzili PZU przez manowce. Okazało się, że Eureko kupował za kredyt i nie był ubezpieczycielem, mimo to jego kapitał zainwestowany w PZU dał mu zarobek - zysk 19,7 % rocznie przez wszystkie lata inwestycji. Mimo takich dochodów holender nie osiągnął celu - kontroli nad rynkiem ubezpieczeniowym w Polsce, choć rząd Niderlandów wspierał Eureko. A to dlatego- że w Polsce ktoś zaświecił czerwone światełko z napisem "kapitał ma swoją narodowość". Lepiej później niż wcale.
Emil Wąsacz w 2019r stanął przed Trybunałem, ale sprawa przedawniona od 2012r, a sąd warszawski uniewinnia w 2020r. O Aldonie ani słychu, nie wspominając Belki i Chrisa.
Utracone środki w PZU to ponad 10 mld zł nie mówiąc o "zamrożeniu na ok 10 lat" możliwości przejęć i ekspansji w kraju i za granicą . Tego zaniechania nikt nawet nie oszacował.
www.forbes.pl/wiadomosci/prywa...
a obecnie:
www.bankier.pl/wiadomosc/Sad-b...

Dziś PZU wyceniane jest na ok. 25 mld zł. Skarb Państwa ma tylko 34,19% akcji. Eureko formalnie wyszło z akcji PZU. Ale czy Niderlandy zapomniały o rynku polskim?
Czy free float ponad 65% nie świadczy, że jest złudą jakoby PZU i PEO miało zapewnioną kontrolę przez SP?
A przecież Fundy i drobni akcjonariusze wytrzymają do poziomu 42- 44 zł a potem wypuszczą akcje.
Nie wydaje mi się aby ktoś wytrzymał cenę 60 zł i nie sprzedał PZU ( a to dopiero MC =11,5 mld Euro)

angry3 Lepiec na muchy zadziałał, ale jeszcze nie dość skutecznie. Kto zawżdy pod trendy, i masz babo placek. Aczkolwiek to tylko początek.

angry3 Dziś znikają - zamiana praw do akcji SAN-PP na akcje tymczasowe a potem akcje SAN. Na kontach tego jeszcze nie widać, to jakieś niedogranie techniczne. Kurs akcji zgodnie z całym rynkiem faluje, być może, inwestorzy pod nowe darmowe akcje spieniężają stare. Tak czy siak nie może być tu wielkich niespodzianek, gdyż zawodnik jest wagi ciężkiej. Nawet złe czy dobre prognozy renomowanych Anali nie robią tu widocznego poruszenia.

angry3
piotrszwed napisał(a):
co symbolizowało 13 zł we wtorkowy poranek?Think

Okazało się ...od 13 zł opór- zmiana i dziś otwarcie 11,4 zł. Tu nie ma siły na większą korektę. Poniżej 2,2 Euro nie powinno zejść. Raczej opór zostanie atakowany.

angry3 Owszem zarabia, ale zyski przechodzą przez wzór fiskalny, (proszę przypomnieć sobie-podatek od kopalin miedzi) a ten sprowadza je do parkietu w sposób nieliniowy.

angry3 KGH: BVpS=105zł; Forecast: Eps=9 zł a Div=5 zł. Faktem jest, że spółka ma ciąg do nieba, aczkolwiek wzrosty cen metali kolorowych nastąpiły dość dynamicznie:
Cu => 7789 $/t
Au => 1840 $/un
Ag => 24,4 $/un
Niezależnie od dalszych ruchów cen surowców, nie wydaje mi się aby KGH wypłacił z zysku 2020r dywidendę wyższą niż 5 zł. Zatem wzrosty kursu nie są tu adekwatne do oczekiwanych dywidend. I nie jest to przypadek wyjątkowy na tym parkiecie.

angry3 Dziś faktem jest wzrost Wig20 o 3,05% - czy przyczynek awarii Makler ing jest tu instrumentem w tej grze czy to przypadek całkiem neutralny. Oto jest pytanie? Agresywny pomysł gry na instrumentach - nie sposób rozważać alternatywne sytuacje krachów i odwrotnie super hossy. Zjazdy i wjazdy to momenty esencjonalne inwestowania na giełdzie. Agresja finansowa i holender-net infa sza. sza. odciąć znaczną ilość potencjalnych zalewaczy hamulcowych i grzecznie tu należy wytłumaczyć, że awarie zdarzyć sie mogą w każdym momencie - nawet w szczycie największego krachu czy też odwrotnie.

angry3 Takiego marszu tu jeszcze nie grano. Były owszem ale króciutkie. Ten trwać ma ........ 5 dni czy może więcej. Moim zdaniem każdy klient ING na konto powinien dostać informację:
Przepraszamy, jest awaria od godziny...... dn.... ......... do godziny dn.....
Na Pana/ni koncie są następujące papiery .[1]XYZ - szt. xxxxxxx........itd
Na Pana/ni koncie jest gotówka [] zzzzzzzzzzzzzz PLN.
Natychmiast po usunięciu awarii
podamy komunikat jak zrekompensować zamierzamy Wasze straty.


Czy to jest poza możliwością techniczną i osobową Banku?

//Podmiotem zarządzającym ING Bankiem Śląskim jest ING Bank NV (75 proc.) – spółka należąca do holenderskiej grupy finansowej ING Groep. Pomimo identyfikacji wizualnej jednoznacznie nawiązującej do właściciela marki, pozostawiono polski akcent po przejściu polskiego banku – Banku Śląskiego//
(.https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprawdz-do-kogo-nalezy-twoj-bank-7219329.html)

Czyżby Holandia nie sprzyjała Polsce ?- VETO . Holandia w Brukseli i Holandia w Polsce.

angry3 Patrząc na portfel TFI Rockbridge trudno odkryć kryterium wycofywania cash w miarę potrzeb z poszczególnych pozycji. Zda się stawiają na fuksy niż na fundamenty. Ostatnio jest to modne i do czasu być może skuteczne. Rynek kapitalizuje się "na opak" i kto goni ogon złapie mysz lub znajdzie się w czarnej dziurze. Skoro mamy tam fachowców, to inaczej mówiąc nie po drodze im z monotonią idą w romantyzm, a dyc to nie ich forsa, a ugrać dziś można więcej na śmieciach niż na złocie.
Relpol wyraźnie ich znudził. Linia spadkowa od sierpnia 2016r z 10,55 zł do marca 2020r do 4,72 zł. A więc mając dziś 5,4 zł uznając "dość tego" wyskakują z trefnego waloru. A zazwyczaj wtedy następuje zmiana trendu długoterminowego. Wydaje mi się, że papier poniżej 5 zł już nie zejdzie.

angry3 Pijany kogut na szynach z Mami.. jedzie sobie raz na wozie raz pod wozem. Należy tu zdać sobie sprawę, że za czeski AWT zapłacono 465 mln zł, a dziś cały PKP Cargo wycenia rynek na 567 mln zł, a kilka tygodni wcześniej na zaledwie 400 mln zł. Czyżby firma polska dokonująca zakupna AWT miała wartość zbliżoną do zera? A może to było odwrotnie , o czym nikt głośno nie powie. Handel to nie tylko sztuka, ale i szczęście. Managerom z PKP zabrakło widocznie obu z nich.

angry3 Od 1.12.20r Jakub Ryba szefuje RN. Ustępujący nie podał przyczyny- co jest regułą na naszym rynku. Zatem znajomość trefnej transakcji EGB jest tu z pierwszej ręki. Altus SA zda się - miast zajmować się statutową działalnością -musi siłą rzeczy ugrzęznąć w prawnicze zawiłości, dyć rzecz dotyczy zdublowania zabezpieczeń i to bagatelka na ok. 135 mln zł. Rzecz w tym, że znamy początek 2018r, ale końca tej dziwnej rozprawy sadowej - szybko doczekać się nie sposób. A przecież mamy do czynienia ze spółką publiczną. To wyniki finansowe a nie sędziowie i prokuratorzy maja decydować o kursie akcji i to przez okres praktycznie dowolny. Tu powinien być wyznaczony ustawowo czas rozstrzygnięcia góra to 3 do 5 lat. Mija już 3 rok i sza sza. Zabezpieczenia i kaucje horrendalne -a przewinienie nie udowodnione. A jak to potrwa tak przez 20 lat i to bez efektu?. Kto zwróci szkody drobnym akcjonariuszom?

oangry3 Manipulacja kursem akcji jest zabroniona prawem. Jak to się stało, że PKN ze spadkowej pozycji Pm=50,68 zł nagle w trakcie sesji spadkowej skacze na +6% do Pm=58 zł. Ano Panowie inwestorzy to jakiś SEN Pana Prezesa Obajtka , który prawdopodobnie zamierza prezesować do 2030r i być może dzień dłużej w "mulitPKN". Zda się inwestorzy nie doceniali możliwości PKN i nagle zostali olśnieni.
Dziś PKN można w przybliżeniu porównywać do kiedyś prywatyzowanego RUCHU czy TPS.
Ale nie to jest najistotniejsze. Zamiar zainwestowania 140 mld zł (nie znamy inflacji) i wypłacania 10x1,5 mld zł do2030r oznacza wypracowania 155 mld zł nowych środków, a wiadomo, że branża naftowa (benzyna) jest już dziś na aucie i ma się kurczyć. Nawet zakładając stabilne dochody to można liczyć na 40-70 mld zł w sumie w przyszłej dekadzie. Jakoś brakuje mi tu bagatela 100 mld zł. W odniesieniu do obecnych kapitałów własnych BV=41 mld zł i to tkwiących w aktywach tracących na wartości technicznie i ekonomicznie (Petrochemie), - cud musi się stać aby banki taką kwotę pożyczyły. Musi pomóc SP. A Skarb Państwa (Sasin) - czy będzie władny do 2030r?. Dajmy na to że SP przejmie akcje PKN pod te 100 mld zł. Zatem pula akcji z obecnych n= 0,427 mld szt może wzróść do ok. n=2,5 mld szt. akcji a wtedy wypłacana dywidenda 1,5 mln zł wystarczy na Div=0,6 zł. - i akcja PKN wart wtedy będzie raptem 10 zł.
Co do OZE. Ta chorągiewka nowoczesności porywa psychologicznie i jest trendy. Ważne jest tu nie moc zainstalowana w OZE, ale ilość wyprodukowana/przewidywana energii w kWh(TWh). GW mocy w OZE nie jest tym samym co GW mocy w tradycyjnej elektrowni. Poza tym wcześniej lub później cena 1kWh na rynku będzie uzależniona od pory roku dnia a nawet godziny. Zdarzyć się może, że jej wartość na rynku spadać będzie okresowo do zera. Tym bardziej dywagacje o dochodach z OZE są z pod grubego palca. Tym samym jest szybkie ładowanie samochodów elektrycznych.

angry3 Mam wrażenie ,że dzisiaj kurs dostał sztucznej podniety. Czyżby Strzałowy miał zamiar skierować się w stronę 30 zł. A dyć cash PKN-u to 1,1 mld zł, a PGN =>Mc=28 mldzł skąd te bagatela 14 mld zł?, a Lotos Mc=6 mld zł , tu potrzeba przynajmniej 3 mld zł . Wprawdzie PGN ma gotówkę (cash=7 mld zł), ale czy można ja wykorzystać na sprzedanie się. Ponadto PGN ma ponoć kupować Tauron Ciepło. Oj,oj a żeby było śmieszniej to OBaj wiemy o niby 3,5 zł dywidendy w PKN. Zatem główkować za dużo nie ma sensu, bo nadmiar wysypu informacji o czymś tu świadczy.

angry3 ....a tymczasem Strzałowy powraca. Trudno tu być za a nawet przeciw.

angry3 Jutro WZA ma zatrzymać zysk w spółce. Zysk 10 mln zł -a raczej 29,8 mln zł - za ubiegły okres VII.2019-VI.2020r. Kurs akcji spadł do 25,6zł . prawie o 2 zł tj. o wartość domniemanej (oczekiwanej) dywidendy /kapitalizacja maleje o prawie 14 mln zł do 174 zł /.
Dzieje się to przed WZA, a przecież to na nim zapada ostateczna decyzja.
Strategiczny Aoram ma tylko 33% akcji a prawie 46%akcji posiadają Fundy (13). Czyżby to już było zaklepane przed WZA.
Niezależnie od decyzji Walnego, pozostawienie zysku w SKH wzmocni spółkę w okresie wyzwań rynkowych
Kapitały własne spółki obecnie to 153 mln zł a obce to 37 mln zł -przy czym w gotówce 89 mln zł.
Pierwszy kwartał roku 2020/2021 jest pozytywnym zaskoczeniem, oby dalsze były podobne. Spółka może na rynku pokusić się o przejęcia i zwiększyć znacznie udział w rynku z 5 mld zł do 6-7 mld zł w zarzadzie.

angry3 Oj,oj tu nie okruchy optymizmu a cała lawina zawitała. Banki były Beeeeee... i nagle mamy Caaaaacy!. Strzałowy zmienił wajchę i jedziemy na północ już ponad 40% i to w przeciągu niecałego mie siąca. Techniczny ma łatwiej, bo kto patrzy na fundamenty nie za bardzo chce płacić za 2,27 zł zysku 28 zł. wobec innych alternatyw.
Wiadomo, że wypłata dywidendy to zwykle 30-70% tego (0,7-1,5 zł). Szaleństwo w obie strony i globalne wiatry to zupełnie inna jakość. Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny, a Strzałowy jest kapryśny - wajcha zmienia się w mig. Future nabiera wody.

angry3 JSW-Jak Sam Widzisz- wykasowano 13% kapitału w przeciągu 2020r. Zatem zanosi się na 1 mld zł strat i nie jest to li wina cov-19. Niby na koksie można jechać, a tu wygląda, że to nie wystarcza i płynność spółki wisi na włosku. O zyskach i dywidendzie tu raczej nie ma co marzyć. Gotówka wyparowała i wynosi bodajże ok. 0,6 mld zł a kiedyś bywało ok. 4 mld zł. Spekuła ciągnie cenę, ale to o niczym nie świadczy.
Z kursem akcji różne rzeczy mogą się dziać. Węgiel koksowy będzie wydobywany i wcale to nie przesądza, że podmiotem nie zajmie się syndyk. Tu na kilka lat zamurowano zielone światełko i lampka czerwona coraz mocniej nam świeci się. Spada tu wartość księgowa na akcje: Bv=76 zł spada na Bv=66 zł -a w następnych
latach może to być: 56zł, 46 zł, 36zł ......, . Nadmienić tu wypada, że spółka posiada 6,23 mld zł kapitałów obcych - co daje : ok. 53zł długu na akcje. Zatem kurs akcji musi tu i ówdzie w międzyczasie lawirować.

angry3 Na tym statku "PHN" płynie dług /-kapitał obcy/- o ciężarze 1,73 mld zł !. A kapitalizacja całego statku Mc=0,54 mld zł. W bilansie aktywa TA= 3,94 mld zł . Co do wycen nieruchomości - wiemy jak wiatry wieją na przykładzie Heide-Corp. Faktem jest, że spółka PHN po trzech kwartałach 2020r jest na stratach (Eps =(-0,28). Zważywszy, że stopy procentowe w przyszłości mogą być tylko wyższe a nie niższe, pozbycie się garbu zadłużenia spółki to nie 30 a raczej 100 lat. Zatem nieruchomości PHN muszą mieć trwałość wieczną.

angry3 Hurtownia importowa w ręku rodziny Berling ma siedzibę w W-wie w mieszkaniu a jej spółki (hurtownie) w terenie w Polsce. I raje podatkowe i emisje akcji zda się sprzyjają w akumulacji środków. Z emisji 43 mln zł po 7 zł. Jeśli zakup po 7,5 zł 61% zda się wyjaśnia , aczkolwiek dywidend tu brak i koń jaki jest każdy pozna - po zakupie akcji. Schłodzenie zapału nastąpi jeśli na jednej sesji mamy spadek kursu -7,1%. Spółka która nie wypłaca dywidend lub wypłaca 0,05 zł po zgarnięciu poważnej kwoty z rynku musi budzić zastrzeżenia. Zwykle ujawnia się to w dużym spadku kursu akcji w porównaniu z jej ceną emisyjną akcji. Taki Zarząd ma złe zamiary albo nadaje się do odstrzału. W biznesie rodzinnym kapitał zostaje zachowany. Tu kurs akcji ma znaczenie drugorzędne, a dywidenda koniunkturalna.

angry3 Tu nikt nie zagląda a papier czeka na lift. Druga fala Cov-19 pogłębia nieco kurs i na ten czas
mamy 1 zł. Oznacza to Mc =17 mln zł i gro akcji w słabych rękach - środowisko dla misia.

angry3 Na bankach wajcha 30-40% i nie patrząc na fundamenty i technikę a nawet czy zastrzyk działa prawidłowo. A dyć to mogło ciążyć jeszcze do 75 zł , aczkolwiek pogoda się zmienia nagle i mamy to co mamy. Myślący patrzy na fundamenty i tam gdzie się zaczyna bujanie - to zwykle go nie ma.

angry3 Okręt finansowy świata wynurza się dość gwałtownie zgodnie z wskazówka strzykawki, i tu nie masz praworządności i zważania na fundamenty tym bardziej techniczne dywagacje. Opamiętanie przychodzi po czasie lub poniewczasie. Banki dostały przyśpieszenia 30-40%. Aczkolwiek słusznie i zarazem niesłusznie, a w przypadku SPL dość przesadnie. Rekomendacje HB na 153 zł nie zrobiły tu żadnego wrażenia. Jeśli okręt się nieco uspokoi na wzburzonych falach, być może poziom wody dobije do fundamentów, na co chyba się dziś nie zanosi, to adekwatne kursy akcji SPL 135-145 zł spotkać mogą nabywców z obopólnym zadowoleniem.

angry3 Ot i dzieciak przywiązał kiełbaskę na sztywnym drucie u grzbietu pieska , a piesek widząc ją zaczyna gonić, jeden miesiąc drugi miesiąc i dogonić nie może - wpada w przepaść. A jeśli zaliczka na dywidendę ma być przyznana 23.XII.20r i to w wysokości 1,2 zł - to ile gramów kiełbasy dla pieska kupić mogę za sprzedanego TIM-a?. Chwyciło by mi onegdaj średnio na jakieś 300 gramów? Tymczasem wypada ratować tego pieska.

angry3 RLP - Tu nominał 5 zł a BVpS=9zł, zda się Eps=0,9 zł a oczekiwana div=0,4 zl , zatem 6 zł to początek, zważywszy produkt z branży na topie. Jeśli fund Ali trzyma to dobrze dla nabywców. Nic nie może wiecznie trwać. (TA/Eq=1.3)

angry3 Na fali infa da się na krótko poszybować. Tu obiecano dywidendę no aż 70%EAT. Oznacza to, że w optymalnym wariancie może to być aż 2 zł. Zważywszy, że za 2019r nie wypłacono nic, to mielibyśmy normę. A więc szał kursu 42 zł przy oczekiwanych średnich EPS=3 i div=1 zł wydaje się na wyrost.
Aczkolwiek szczepionka jest dobra na wszystko. Rynek nie musi stosować się do logiki, spuszczać kurs
na 26-36 zł -to byłoby zbyt nudne a nawet monotonne.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 20 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 7 marca 2021 14:36:37
Liczba wpisów: 1 122
[0,30% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]
Punkty respektu: 23

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,178 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d