pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

le rom

le rom

Ostatnie 10 wpisów
angry3 oj,oj -to free ok. 15% - bowiem I.H=21%; P.a.=33%; a akcje własne 30,4% (1,907). Tu zasadnicze znaczenie przy wycenie ma fakt -czy akcje własne będą umarzane, sprzedane, czy darowane.
Wariant ostatni oznacza wyprowadzenie 30% kapitału spółki na rzecz obdarowanych z pokrzywdzeniem pozostałych akcjonariuszy. W obecnej sytuacji kursowej to wariant pierwszy -umorzenie- jest ogólnie przyjazne dla wszystkich właścicieli spółki.
Wiadomo już, że tak się nie stanie , bowiem 20% akcji (2/3 z puli posiadanych) przeznaczono na program motywacyjny dla 50 pracowników . Program na lata 2019-2023. Oznacza to , że musza oni spełnić wyznaczone warunki, aby otrzymać te akcje. Od owych warunków zależy na ile akcjonariat zostanie uszczuplony lub nie w swej własności. Może się zdarzyć, że wszyscy skorzystają.
Pozostałe 10% akcji -a co z nimi?
Oto są pytania - od których obecnie zależy -czy kurs wyleci na południe czy na północ z poziomu
P= 18-21 zł

:angry3: ALR =kultura finansowa banknowości. A gdzie rynek kapitałowy, gdzie akcjonariat? Bank zupełnie zapomniał o akcjonariacie, no może poza jednym. Brak tu odpowiedzialności wobec dostarczycieli kapitału akcyjnego, a to też w jakimś stopniu kultura finansowa. Zbyt nadmuchany i rozreklamowany ma też swoich fanów. Uważam, że PZU chętnie by się go pozbyło, ale wydanych pieniążków nie odzyska. Ta instytucja jest zresztą odporna nie na takie straty. Dziś bank wyceniany z nadmiarem, ale fama robi swoje. Rynek nie jest i nie był sprawiedliwy, choć czasem wyjątkowo bywa i to potwierdza regułę
Jeśli spekuła się tym nie zainteresuje to, przy braku dywidend widzę kołysanie się od ściany do ściany w pozycji pionowej - w przedziale 9-18 przy obecnym rynku.
Nie posiadam tego waloru , dla jasności co do intencji

angry3 A co ma być nie utonie i PKO i PEO. W dużej części ruch NBP był już w cenie.A tu ma lecieć w dół , a rynek w górę . Walory takie jak JSW a nawet KCI walą w górną burtę, a PKO spokojnie czeka na
na 1,5%. Oj,oj, ten co zatapia też uratuje. A kiedy to nastąpi? W Polsce duże transfery finansowe - to czarna magia dla normalnego zjadacza chleba.

angry3 oj, oj czyżby z cena nie czekano na owego punka. .....tu nie ma paniki.

angry3 Jeśli w branży nadal będzie działał system naczyń połączonych bez wymuszenia konkurencji pomiędzy producentami to nie ma znaczenia wielkość wydobycia. Koszty wydobycia w swej strukturze muszą w skali mikro i makro być skorelowane z konkurencją.
Jeśli węgiel z importu będzie dla dystrybutorów krajowych 2 razy a nawet 3-krotnie tańszy niż od producentów krajowych, prywatny konsument miast płacić 800 zł/t będzie wciąż kuszony cenami 300-400 zł/t. (W tym liczy się też jakość węgla).
JSW wprawdzie w przewadze produkuje węgiel koksowy, ale sedno ekonomii wydobycia wyprowadzone jest z jednego pnia i jest tak samo uwikłana w systemy prawno-fiskalne, których nasi konkurenci zagraniczni
(RPA,Australia,Kolumbia,Rosja) zapewne nie doświadczają.
Mnie interesuje pytanie - ile JSW dziś traci (dopłaca) do sprzedawanej tony węgla?

angry3 ...dyć szczytowanie Mocium Panie - czyżby klasyczny dodruk był konieczny? A toż cały świat upodobnił się do chmury- świat zdematerializowany. 0,1% w tym Belka. Czarne chmury nad bankami, a za to JSW dziś materializuje samą siebie.

angry3 Nęcące wskaźniki niejednego wyprowadziły w maliny. Zda się ASB ma je wyśmienite. Wypłacił właśnie sutą dywidendę 0,31 zł. Na tym koniec tego lukru. Skup akcji , tak ale poniżej 2,4 zł
no może 3 zł. Tu mamy splot różnych ryzyk w tym kursowe-a wiec dyskonto musi być znaczne- stąd falowanie z kursem akcji w przedziale P=0,5-5,0 zł. Trudno tu nawet wskazać cenę bezpieczną.
Przedział wyznaczony przy buy-becku tj 2-3 zł wydaje się adekwatny do normalnego otoczenia, ale czy ono takie jest obecnie dla ASB?

angry3 Jakoby tu nikt nie zagląda- a walor sobie w podskoku osiąga i dołki i górki. To tylko gra. Nie ma przesłanek aby nie wskazał jeszcze głębszych spadków od już osiąganych. Tu poziom 26 zł jest adekwatniejszy, a dyć brak dywidendy i zyski w 2020r to Fore- Eps=~2zł. Patrząc w przyszłość i otoczenie rynkowe, które nota-bene jest lepsze niż wcześniej to wyglądało. Stąd i te podskoki kursu, znamienne dla nowicjuszy i romantyków- stąd i górnych poziomów trudno tu przewidywać.

angry3 No to mamy jasność. Sektor bankowy na prostej:
rr=>0,5->0,1%
rl=>1,0->0,5%
rd=>0,0->0,0%
rrd=>0,55->0,11%
rds=>0,6->0,12%,
Mamy hit historyczny.Co ma lecieć - nie utonie.Można deliberować jak dalece w cenach posunie się rynek.
W części było to już dyskontowane. Prawda dziś albo i w poniedziałek.

angry3 Czy tu dno już było? Jest jaskółka w UE - zapowiedziana dotacja na Cov2 aż 500 na 27. Gorzej w Ameryce P.. Zaś nadal Anale się plączą choć pesymizmu Breenberga( M.Choristodoulona) o sell do 1,7 Eur nikt zapewne nie potwierdza i także rynek. Natomiast 27.05.20 pojawiają się rekomendacje buy-neutral do 2,8Eur S. Morgan (S. Peterzes , M. Stoklosa). Ta wydaje się bardziej sensowna w najbliższym czasie.
Dziś mała korekta się zapowiada, ale wędrówka na północ jest tu nieunikniona.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 20 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 4 czerwca 2020 18:01:07
Liczba wpisów: 959
[0,28% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,476 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +104,16% +20 832,60 zł 40 832,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d