Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

le rom

le rom

Ostatnie 10 wpisów
angry3
....a dyć Rumunia... zły omen i nie koniec - 31-27-23
a Kulczyk 31 przepłacał?.I racji nikt nie ma i mieć nie będzie w przyszłości.

angry3 KGH - a jednak:
30-70 jest możliwe

angry3
Oj, oj i to cielątko podskoczyło, wbrew rynkowi na 39,9 zł
czyżby byczkiem zwać się chciało, a dyć takie tury jak PZU leci na 37,3 zł, PKO na 38,4zł, San na 15,3zl, a zaś UCG na 39,8 zł.
Czyżby ten nasz cielo-byczek wyskoczył przed szereg ?

angry3
i niby nic się tu nie zmienia

angry3
To maleństwo osiada na dnie, aczkolwiek zda się nikogo to nie
interesuje. A dyć Espania daleko. A świat generuje dość stabilnie dla SAN wartość. Zda się div 0,23 Euro.
Czyżby Chiny dna przyczyną?

angry3
Czyn lub kim można jeszcze wystraszyć inwestorów, aby pozbywali się akcji ELB-y?
Czy wszystkie możliwości wyczerpały się, aby ....

angry3
Dziś na GPW nie ma spółek państwowych, owszem są spółki z udziałem SP, i tak samo jak z udziałem innego podmiotu (osoby) krajowej lub zagranicznej podlegają tym samym regulacjom prawnym. To Kodeks handlowy stwarza takie warunki, że ktoś, kto ma przewagę na WZA ponad 50% czuje się jakoby to była jego osobista własność. I Państwo to toleruje i o dziwo w ten sam sposób (opaczny) rozumuje (ta ekipa co stworzyła to prawo i obecna ekipa nie widzi w tym dysonansu).
A dyć wystarczyłoby zmienić KSH-prawo, a nawet nie zmieniając ściśle egzekwować np: Art 296 KK, a twierdzenie, że spółka jest moja bo mam na WZA przewagę byłoby nieuprawnione. A więc obecnie mamy stan patologiczny w egzekwowaniu prawa i z przykrością trzeba stwierdzić, że decydentom to nie przeszkadza.

angry3 TPE - Tauron wypada z wirażu?:
Paradoksów c.d.
Dziś rynek całą Grupę Tauron wyszacował na 2,6 mld zł.
Oznacza to, że aktywa 37 mld zł (w tym środki własne 18,4 mld zł) w oczach inwestorów stanowią kapitał zaledwie w 14-tu (%) ich wartości księgowej. Gdzieś wyparowało 86% majątku.
Tauron posiada zainstalowanych ok. 4,5 GW mocy elektrycznych ( i ok. 1,2 GW mocy cieplnych). Oznacza to udział w mocach elektrycznych ok. 16% w skali kraju.
Tauron wytwarza ok. 11% energii elektrycznej w kraju (w tym prawie 1% stanowi OZE).
Zamiarem TPE jest postawienie na OZE (tj wybudowanie nowych mocy z wiatru 0,9 GW i ze słońca EV- 0,3 GW za ponad 6-8 mld zł)
Mocną stroną TPE jest 5,5 mln klientów i dystrybucja (ponad 30% udział w kraju). Słaba strona to dysonans unijny- syndrom węgla. To co miało być atutem do wzrostu (posiadanie w swoich złożach 20% zasobów węgla w kraju i wydobycie ok. 5% krajowego wolumenu(ok 6,4 mta)- staje się obciążeniem firmy. Widać tu co znaczy kreowanie i niwelowanie wartości w sferze psychologicznej.
I tu staje mi ........
pytanie - czy przy takich zamiarach, TPE może zbankrutować.

angry3
Ewidentne niedoinformowanie inwestorów przez Emitenta. Istotne daty przy nowej emisji dot. PP, PDA i akcja Serii E nie są znane. Skandalem jest ustalanie dnia przydziału PP (31.VII)z odcięciem ponad 50% wartości waloru, gdy jeszcze nie opublikowano/zatwierdzono/ prospektu emisyjnego. Nie podano podstawowych dat i przedziałów czasowych rozpoczęcia i zakończenia notowań PP; rozpoczęcia i zakończenia notowań PDA; rozpoczęcia i zakończenia zapisów na akcje serii E, i daty rozpoczęcia notowań tych akcji. Zapewne daty te istnieją w owym prospekcie, ale on bodaj leży w KNF. A Zarząd w tej sprawie milczy.
Przy baraku tak podstawowych danych (a znanych KNF) , nie da się odpowiedzieć precyzyjnie co wart jest ta zabawa. Treść prospektu powinna być znana inwestorom przed dniem odcięcia. Dzisiaj już widać, że łowi się ryby na haczyk.
Gra przedwstępna to dezinformacja , a najlepiej jej brak.
Kwotowanie PP powinno uwzględnić poprawę standingu finansowego spółki. Zatem jej kapitalizacja wskazywać powinna wygenerowanie wartości dodanej.
A co do przyszłego kursu PP to napisałem -powinien on być na minimum 4 zł to nie znaczy, że nie może to być 5 zł,(ale tu jak zwykle działa psychologia strachu lub optymizmu:- zniżyć go może np. do 3 zł lub windować np.do 7 czy 8 zł).
Oj będzie się tu działo

angry3
Ach zapomniałem dodać, że owej sroczce przebranżowiono główkę (a może i całkiem odcięto). I teraz szuka w pośpiechu cudzej i jakże z branży główki za oddanie całego ciała.
Otóż z ofe-rmami zlała się drobnica. I nikt nie może dostrzec sprawcy tak okrutnego czynu.
A owe pytania sroczki pochodzą wprost spod ogona, bo głowa jej jest co rusz podmieniana.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 17 sierpnia 2019 01:59:39
Liczba wpisów: 688
[0,21% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,550 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d