pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

le rom

le rom

Ostatnie 10 wpisów
angry3 Wżdy istna spekulacja, bezpardonowe kiwanie braci, a dyć ci ciągnąć i spychać potrafią , choć czasu nie mają na określenie choćby przybliżonej wartości akcji TPE, o ile ktoś ją rozeznał. Od 20-u lat kierunek południe pochyła 5-1 zł i nagle mamy raptem 3 zł . A cóż to się wydarzyło? Od 2015r bez dywidend -a może ci płacą 0,2 zł dywidendy? Nic podobnego wydarzyć się nie mogło!. Wży istna spekulacja patrząc na południe. Imć racz , bez korony cenić 2,4 zł , a z koroną Imć racz 1,4 zł za akcje , a tu w kanał Imć wchodząc szeroki i ryzyka się nie bojąc 3zł i wyżej oczekując - tu wszystko zdarzyć się może- dyć atom ciągnąc i spychać potrafią.

angry3 Dla jasności, wżdy nie każdy odróżnia w technologi przeróbki rud żelaza dwa zasadnicze etapy:
[1]=>wytapianie rudy żelaza i otrzymywanie surówki żelaza jako półproduktu /i tu niezbędny jest koks/
[2]=> wytwarzanie stali lub żelaza i tu wykorzystujemy półprodukt(surówkę) oraz surowiec wtórny(złom), stosując różne technologie (głownie martenowską) , a piece łukowe to udział w ok. 8%.
Tu nadmienię, że uzyskuje się obecnie ok. 2000 rodzai stali - stąd i technologie muszą być zróżnicowane.
Nie ma obecnie technologii, aby automatycznie z rudy żelaza w jednym cyklu produkcyjnym uzyskiwać stal.
Zatem mając surówkę żelaza i złom możemy uzyskiwać stal (i eliminować koks_). Natomiast surówkę żelaza ktoś musi wyprodukować i nam dostarczyć i ten ktoś zużywa koks /węgiel koksujący/ - i to jest proste jak drut.

angry3 Istotniejsza jest głębia myśli niż sama myśl. W niej często gnieździ się pustka. Zatem w istocie nie ma żadnej myśli. I to dotyczy JSW , a ściślej prognoz co do jej perspektyw. Nie ma głupszej rzeczy niż s...nie we własne gniazdo. Gdy ci ktoś obrzydzi własny nos- utniesz go?.
Zatem mów wszem i wobec o zagrożeniu atomem, <nowy czarnobyl> na Białorusi , we Francji.
Nie mów o zagrożeniu węglem, a tym bardziej węglem koksowym. Zagrożenie to będzie wtedy, gdy go zabraknie na świecie, a to jest pewne jak śmierć.
Dziś smaży się mózgi pustą myślą -tym, których wynaturzenie nie uwzględnia historycznych epok zlodowaceń i ociepleń bez udziału człowieka.

angry3 Jechać można na trzeźwo albo też na prochach. Kurs akcji ENA zda się imać ich obu. O ile łączenie podmiotów PGE, ENA, TPE jest możliwe (ze strata dla ENA), o tyle wyłączenie aktywów węglowych, zda się pomysłem li tylko teoretycznym.
Jedynie TPE mogłoby na tym skorzystać. Wejść w bagno jest łatwiejsze niż z niego wyjść.
Tu 10 lat kierunek na południe średnio z 18 zł na 6 zł => tj.wzrost o -10% corocznie, czyż nie jest to swoisty rekord? Ten wspaniały wynik chce się zagłuszyć hasłami. Kurs akcji ENA wszedł na tory 4-8 zł i bez radykalnych zmian nie ma przesłanek, aby przez następne 10 lat odwracał się od południa, a jeśli nic się tu nie zmieni to w 2030 roku owe tory w obecnym trendzie zawężą się do 1,5-3 zł.

angry3 Wyłączenie aktywów węglowych z PGE , ENA to wygląda mi na bajeczkę dla grzecznych dzieci.
A dzieci niegrzeczne pytają - skąd zatem paliwo dla Bełchatowa? A gdzie ENA znajdzie pewniejsze zaopatrzenie w węgiel niż w najbardziej rentownej spółce LWB.
Hasło raz rzucone , żyje własnym życiem, a karmi się chciejstwem.Nie każde hasło ma moc twórczą.

angry3 Tu już nikt nie zagląda a papier czeka na lift. Dyć to co najgorsze mamy za sobą a to co na tarczy jest na tarczy a reszta z tarczą wkracza na autostradę 1,1-1,4 zł jakoby na nosa, boć to Bala trzyma a reszta ulicy bez wycen nie da rady, do zamętu jeden krok, ktoś to skupić raczy?

angry3 ZŁOCZEW- Decyzja środowiskowa z 2018r RDOS niekorzystna -odwołanie do GDOS -data 31.08.2020r być może będzie ostateczna, albo nadal przesunięta. Czasu jest do 2038r. Co się odwlecze ............
nettg.pl/news/167854/gornictwo...

Wobec PGE, TPE i ENA może zrodzi się coś na wzór PKN,LTS, PGN. To odruchy ni fundamentalne ni techniczne lecz polityczne.

angry3 Fuzja -(merger)-zespolenie/połączenie/wchłoniecie/przejęcie- dobrowolne wyłonienie jednego podmiotu (Group) z dwóch lub wielu. Sposób fuzji PKN i LTS jest uzależniona od prawa krajowego i unijnego. Wymogi postawione ORLEN-owi w ramach prawa unijnego wydają się drakońskie. Przymus pozbycia się aż 80% stacji benzynowych Lotosu i 30% udziału w rafinerii Lotosu plus dodatkowe zobowiązania inwestycyjne wydają się daleko idące. Jednak Obaj TEK nie pęka. Zatem połączenie kapitałowe to zwykła inżynieria finansowa, która może być przeprowadzona na jeden z wielu znanych sposobów. Najprościej - to wymienić akcje jednej spółki na akcje spółki wiodącej wg uzgodnionego parytetu. Np. akcje Lotosu na wyemitowane ,lub skupione akcje PKN. To samo dotyczy PGN. Oczywiście tu istotne jest, jak to będzie rozłożone na etapy. Jak to wykona Obaj -Sasin TEK- to się dopiero okaże.

angry3 CDR- świat wirtualny, w zasadzie nie dla mnie i wpisów tu nie powinienem robić. To czarna magia i fantastyka, fantastyka która też dotyczy ciebie. A nawet nie chcę zrozumieć sztuki w którą się gra i tego Punka 2077 i globalnego zasięgu fascynacji i złodzieja czasu a być może i pieniędzy.
Można pogratulować tym którym się udaje. Wątpię czy wszyscy tu będą wygrani. Aspekt finansowy jest widoczny jak na dłoni.
Jeśli jest komuś obojętne czy jego 500+ w tym interesie -jest warte 400 czy 350 czy 250 czy 150 czy 70 a może tylko 20 zł. I to bez podtekstów politycznych.
Ta zabawa warta jest świeczki albo ogarka. Płaczu nie przewiduje, bo w tym biznesie znawcy są bardzo odważni. Sam nie wiem co mnie na CDR tak przyciąga.

angry3 Prosta prawda:
Skarb Państwa (a konkretnie Min. Sasin) powinien zrozumieć, że w jego gestii jest tylko 27,52% akcji, mimo
posiadania obecnie pakietu strategicznego (z przyczyn rozproszenia akcji)- nie powinien zwodzić Zarządu jakoby miał prawo ignorować ponad 99 % akcjonariuszy.
Tu należy założyć, że dywidenda co roku jest wypłacana i to w wysokości nie 1 zł a przynajmniej 4 zł na akcję. Stałość dywidendy, przy tendencji jej nominalnego wzrostu zda się świadczy o poważnym podejściu do rynku kapitałowego, na czym Państwu Polskiemu powinno zależeć.
Wszelkie nowe nadmiarowe nakłady powinny szukać źródeł finansowania poza tym pułapem kosztu kapitału.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 20 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 24 lipca 2020 17:52:14
Liczba wpisów: 985
[0,28% wszystkich postów / 0,26 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,229 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +140,94% +28 187,16 zł 48 187,16 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d