pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

daniel93

daniel93

Ostatnie 10 wpisów
W Stanach pęka kilkunastoletni opór, koperek +6,4% a tu cisza thumbright

Szutnik: Widzisz jakieś ciekawe daty na horyzoncie? :)

Generalnie wydaje mi sie, ze jakbyś traktował swoje daty zgodnie ze swoimi założeniami to mogły by miec sens :) Czyli nie jako szczyty/dołki tylko potencjalne punkty zwrotne gdzie szukamy sygnałów odwrócenia trendu

Czyli dla PKO niskie stopy są nagatywne?

Skąd dzisiaj nagle taka lawina na PKO?

Szutnik: Widzisz na horyzoncie jakieś ciekawe punkty czasowe? Bo nie da się ukryć, że ten 16stycznia w jakimś stopniu Ci sie sprawdził Think

Nie będzie emisji dla indywidualnych? Eh? Anxious

Myślicie, że warto by było się na tą emisję zapisać?

Skąd ta lawina na PKO?

Szutnik napisał(a):

Moje czary sugerują dość istotny szczyt na dniach, między 4 a 8.01.13 na większości zachodnich indeksów.

Dalej wierzysz w swoje czary Szutnik? wave

Buldi, gdzie Ty widzisz optymizm w takim obrazku:

kliknij, aby powiększyć

Ta biała świeczka wygląda jak książkowy powrót do przebitej linii trendu

SirHoe, jakby tak było to dwie ostatnie świeczki roku też by były na podwyższonym wolumenie. Ale bardziej interesujące jest to, że mimo tak wysokiego wolumenu kurs spadał

W sumie to masz dużo racji, bo S&P bardzo lubi te fale Whistle

Dorzuce jeszcze od siebie, że ładnie widać dystrybucje na Wig20:

kliknij, aby powiększyć

Na Edku realizuje się podwójny szczyt, którego realizacja spowoduje przebicie 2 ważnych linii trendowych:

kliknij, aby powiększyć

Myślę, że rynki czekają na to co z tego wyjdzie

Na Wig20 mocna dywergencja:

kliknij, aby powiększyć

Także moim zdaniem jak na razie koniec zabawy, akurat rajd św. Mikołaja skończy się prawie na 3 Króli blackeye Ale korekty to spodziewam sie około 100pkt(4%) tak do 2520, nie wiem czy można liczyć na więcej? Think Na kontraktach jest mocne wsparcie na poziomie 2575 o czym mowa w tym filmiku mniej wiecej w połowie:

Mocna dywergencja się zrobiła na dziennym RSI na wig20 - chyba koniec tego szaleństwa binky

Vox, a słyszałeś o samospełniającej się przepowiedni? blackeye

Vox,

Tak samo jak trend rośnie to prawdopodobieństwo że dalej będzie rosło jest większe niż 50% tak samo jak na PKNie działały wskazania według średniej SMA50 to prawdopodobieństwo, że kolejny raz zadziała jest większe od 50% blackeye

Dzieki Szutnik za bardzo rozbudowaną i eduakacjną wypowiedź thumbright

Piszesz, że koniec korekty widzisz w październiku - powiązujesz to z węzłem gordyjskim?

Nie wiem czy ktoś jeszcze używa takiego wskaźnika jak STS, ale ostatnio daje dobre sygnały:

kliknij, aby powiększyć

Co sądzicie o tym, że znieśliśmy już cały efekt po ogloszeniu QE3? Mówi sie ze trzecia runda bedzie najsłabsza, ale aż tak? Think

Moim zdaniem wczoraj był koniec korekty bo narysowaliśmy piękny młot na WIG20 Pray

Szutnik napisał(a):
Daniel, a sprawdzałeś poziom wykupienia (np. RSI)? Przy wysokim RSI zmienność może rosnąć. Padłeś ofiarą zmienności kursu.

Dokładnie taki zrobiłem błąd d'oh! Dałem sie ponieść emocjom

Szutnik napisał(a):
Z tego wynikałoby, że zbyt szybko zamykasz zyskowne pozycje, a zbyt wolno stratne. Spróbuj się temu aspektowi swego zachowania uważniej przyjrzeć.

A to jest bardzo ciekawe stwierdzenie Think Mysze nad tym pomyśleć.

Szutnik napisał(a):
I jeszcze jedno - kupowanie "infa" na bardzo wykupionym technicznie rynku to prośba o problemy, zwłaszcza takiego, którego rezultatu wszyscy się z grubsza spodziewali (czyli: Hilfe - Ja; aber...).
W ogole "gra w infa" przynosi zazwyczaj tylko problemy.

Z drugiej strony opieranie się na samej AT też przynosi problemy. Ale to o kupowaniu infa na wykupionym rynku jest bardzo ciekawym spostrzeżeniem. Dzięki.

kobieta z lasu napisał(a):
A może tak -nie ulegaj tak szybko emocjom. Na zyskach poczekaj trochę i zobacz jak kur się zachowuje , a nie od razu sprzedajesz przy niewielkim zysku( oczywiście tylko się domyślam)
A straty może redukuj nie czekaj za długo.

To tez bardzo cenne rady blackeye

kobieta z lasu napisał(a):
Lub niestety zrezygnuj bo szkoda kasy

Inwestuje na FPKO. Milionów tu nie stracilem Shhh

Dziękuję wszystkim za rady thumbright

Ciekaw jestem czy by się nie przydało jakby kazdy pisal o zmiane swojej pozycji - było by wiadać ile jest niedzwiedzi i ile byków, a do tego było by widać z jakiej perspektywy jest wypowiedź bo "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" blackeye

Chodzi mi o to, że słuchałem wypowiedzi 5 róznych anali (przed chwilą był 5) i każdy z nich oczekuje kontyunacji wzrostów nawet jak FED rozczaruje. Ponieważ jak to jednen z nich powiedział "Inwestorzy tego oczekują, ale niekoniecznie tego chcą" bo wiedzą, że to ma też negatywne skutki. Myślę że można zaryzykować, że większą szane mają byki. Wydaje mi sie, że luka dół w poniedziałek byłaby kupowana Think

Właśnie mam takie samo zdanie na ten temat, ale wczoraj w CNBC rekomendowali na dzisiaj kupuj własnie jako zagranie pod FED... Think

Na spostrzeżenia kolegów odpowiem później bo w tej chwilii nie za bardzo mam czas, a mam takie pytanie bo sesja sie kończy: Myślicie ze warto zagrać dzisiaj pod pozytywną reakcje jutro? Druga sprawa: Na PKO mamy objęcie bessy i nie wiem czy tym sie sugerować(pozycje zawierm własnie na PKO)? Think

Ta wyprawa wywaliła mi Lki na stop loosa, jak trybunał powiedział "Ja" i zaczeli ostro roznąc to kupiłem by potem znów spadli....

Ech jestem frajrem... d'oh!

Teraz to sam nie wiem co robić...

[EDIT]

Ja nie rozumiem tego... Już 4 rok zajmuje się ta giełdą i zawsze straty sa 2-3razy większe od zysków.... puke_l

kliknij, aby powiększyć

Bardzo mocny sygnał kupna thumbright

Myślicie, że w czwartek Dragi ogłosi skup tych obligacji? Think Tak się zastanawiam jaka była by reakcja rynku, bo jak wszyscy już tego oczekują to na pewno już kupili plotki i pytanie czy sprzedadzą fakty? Think

Ciekaw jestem czy lukę powstałą przez odcięcie dywidendy można traktować jak normalną lukę?Think

Dzieki Buldi, patrzyłem na Wig20 i dlatego nie widziałem blackeye

Czy tylko ja nie widze tego RGRa? Think Eh? Anxious

Więc tak, mamy formację negatywną:
+ okoliczności powstania są po silnych wzrostach
+ miejsce powstania to odbicie od bardzo silnego oporu na 2350, oraz
+ powrót poniżej tej kreski, co wygląda na fałszywe wybicie:

kliknij, aby powiększyć

+ RSI na dziennym przy linii wyprzedania co historycznie oznaczało nadchodzącą zmianę trendu

- Wolumen na wzrostach wczoraj był większy niż dzisiaj na spadkach

O to chodziło krewa?

Koledzy,

kliknij, aby powiększyć

To by było objęcie bessy czy "ogon" pierwszej świecy musiałby się zmieścić w korpusie drugiej? Think

kliknij, aby powiększyć

Mamy mocną dywergencję na RSI

kliknij, aby powiększyć

Podobny obrazek jak wcześniejszy rysunek miszy, ale pociągnięty po szczytach intraday a nie po cenach zamkniecia. Wydaje mi sie, że ten rysunek ma większą wiarygodność.

Czujecie ten niedźwiedzi zapach? blackeye

Serpico: Ty dalej na S?

misza napisał(a):
Cytat:
zastanawiam się, kiedy ta spekulacyjna akcja na w20 będzie miała swój koniec

heh... ja też kombinuję jak koń pod górkę Anxious (fotka-wig20 na liniowym)

kliknij, aby powiększyć

Dzięki Ci za ten obrazek, dzięki Tobie nie zamknąłem krótkich Dancing

Pięknie odbili się od tych dwóch linii, a wig20 na dziennym wyrysował coś co już chyba przypomina spadającą gwiazdę? Bo krótki dolny cień jest dopuszczalny. Jeśli chodzi o analizę czasową, to w gruncie rzeczy tylko 1 sesja pomyłki to chyba można powiedzieć, że się sprawdziła? Think

kliknij, aby powiększyć

Spadająca gwiazda(krótki dolny cień jest dopuszalny), więc nie musialem się wycofać blackeye

misza, nie traktuje tego jako 100% sprawdzalności bo stockwatch czytam od 2 lat mimo, że nie zawsze miałem czas na wypowiadanie się. W tym wypadku nie wierzyłem, że rynek może przejść 2300 od tak sobie, a na 34,20 były silne opory i zdecydowałem się na Ski. Niemniej jednak jeśli w poniedziałek nie będzie czerwono to trzeba będzie się z tego wycofać Shhh

Jak na razie odbiliśmy się od szczytu co oznacza conajmniej konsolidację, więc w razie nie powodzenia będzie można bezboleśnie wyjść z tej pozycji

Faktycznie harami d'oh!

Tylko żeby można było powiedzieć, że się sprawdziło musielibyśmy w poniedziałek handlować poniżej tej świeczki

Faktycznie trzeba uważać bo taką sytuację mieliśmy 31 lipca:

kliknij, aby powiększyć

Dzięki misza, nauczyłem się dzisiaj kolejnej rzeczy king

Moim zdaniem jeśli w poniedziałek nie będzie czerwono to będzie sygnał, że pójdziemy dalej na północ

kliknij, aby powiększyć

Czy to nie jest spadająca gwiazda? Think

Jeśli dzisiaj zamkniemy się na maksimach, a od poniedziałku zaczniemy spadać to będzie można powiedzieć że punkt czasowy się sprawdził czy nie? Think

Skusił się ktoś z Was na Ski już dzisiaj czy to jeszcze za wcześnie?

L z 32,40 zamknięta na poziomie 33,60 w obawie przed korektą. Teraz czekam na dobry moment do złapania Sek na "zapowiadany" szczyt pod koniec tygodnia blackeye

kliknij, aby powiększyć

Trochę nie na temat, ale nie wiecie czy w AT na stooq da się usunąć te przekątne kreski przy rysowaniu zniesień Fibo? Strasznie mnie wkurzają...

Strasznie naciągane, wytłumaczył bym to tak, że zawsze miałeś 50% szans, że trafisz king

misza napisał(a):
[quote]Ogólnie przyjmuje się, że w dniu potencjalnego zwrotu czasowego należy zagrać przeciwnie do ruchu następującego przed nim.

Tylko jak to zastosowac gdy mówimy o przedziale 8-10 sierpnia?

Misza, tak przewrotnie zapytam: Czy pamiętasz zeby kiedys się sprawdziło? blackeye

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to z analizy czasu można wywnioskowac kiedy będzie punkt zwrotny, ale nie wiecie czy to będzie dołek czy gorka i czy będzie tylko lokalny punkt zwrotny czy zmiana trendu?

Koledzy na SW już widać zniechęcenie do giełdy - w wątkach cisza, czyli hossa idzie wave

kliknij, aby powiększyć

Zbliżamy się do niezwykle ważnego punktu. Na poziomie 32,90 mamy poziom poprzednich szczytów, linię krótkoterminowego trendu wzrostowego, 38,2% zniesienie średnioterminowego Fibo, oraz co najważniejsze górną linię ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego..

Zastanawiam się czy rynek ma na tyle siły żeby to przebić?

Na jakim poziomie? Jak będziemy współpracować to będzie nam dobrze szlo blackeye

Tylko jak dzisiaj EBC ogłosi coś ala dodruk pieniądza to Sek lepiej nie dotykaj salute

cyzo - masz jakąs pozycję?

Nie chciałbym być złośliwy, ale takie porównywanie wykresów chyba jeszcze nigdy się nie sprawdziło Think

To ma uzasadnienie na podstawie nieoficjalnego Wigu5, czyli jak podłancza się kapitał zagraniczny to inwestuje w 5 największych spółek na GPW w tym PKO blackeye

Wezmę L na PKO jak przejdą 2140 na FW. Będzie to oznaczało przejście mocnych oporów i co najważniejsze zanegowanie formacji ABCD, co zawsze było bardzo silnym sygnałem

Czyli jakie jest wasze krótkoterminowe nastawienie? blackeye

Nie wiem co myślec o tej domkniętej luce Think

krewa, dzięki za rade. Nie ukrywam, że bardzo cenię Twoje uwagi i miło by było gdybyś czasem się w tym temacie wypowiedział blackeye

PS Wziąłem S po 31,60 bo widziałem, że zaczyna się podaż. SL na 32,01

Szkoda, że nie powiedziałeś, że wiąłeś Ske, bo tez miałem wtedy tak zrobić ale się zawahałem...

Stopa to nie ustawiłeś chyba najlepiej bo luki lubia być domykane, dlatego biorę S jak wig20 dojdzie do 2166

Cyzo: Masz jakiś plan?

... do usunięcia

Czyli dobrze zrozumiałem, że z tych żałożeń czasowych wynika, że idziemy na 2000 na wigu20 do października?

Ech... Własnie dlatego się zastanawiam czy stop lossy na tych papierach mają sens salute

Pytanie też do innych użytkowników: co taki wzrost LOPu może oznaczać?Think

kliknij, aby powiększyć

Na poziomie 33,10 to byłby nie głupi pomysł - zobacz na LOP, ktoś załadował 150 Sek

Normalnie przyszli wczoraj po nasze stopy d'oh!

Dziwne, że poza nami nikt się tymi papierami nie interesuje

Ech :(

Masz jakiś pomysł co dalej?

Cyzo: Udało Ci się zamknąć z zyskiem? Bo stop nam jeszcze nie wywalił i wygląda na to, że był dobrze ustawiony Think

kliknij, aby powiększyć

cyzo napisał(a):
tak mi wychodzi z 1,6 x ATR (14).

Możesz rozwinąć o co w tym chodzi? Think

Obniżam SL na 33,65 - na 33,50 jest przecięcie gornej linii trendu spadkowego i linii szyji RGRa

kliknij, aby powiększyć

Ustawiłem Take Profit na 31,65 ponieważ tam wypada zniesienie 61,8% a 15gr wyżej jest koniec zasięgu RGRa. Niestety RSI wskazuje, że teraz będzie powrót do górnej bandy trendu spadkowego angry3

Misza: Nie, to pytanie było do kolegi Cyzo. To nie dotyczy ORGRa na Orlenie, który już nie ma szans się nawet wybić nad linię szyji

No tak blackeye

Mam nadzieję, że kolega widzi tego RGRa?

kliknij, aby powiększyć

Co prawda nie duży, bo z zasięgiem na 31,80, ale jest thumbright

cyzo:

Dajesz stop lossa na pozycje na PKO?

Wig20 wyszedł z konsolidacji górą czy to nie sygnał kupna?

Co do PKO to właściwie się zgadzam i poszło już zlecenie Stop Limit na 38,05

Co do Orlenu, nie pachnie to ORGRem?

kliknij, aby powiększyć

Tego wsparcia na PKO nie powinnismy rysować po cieniu czyli na 33,08?

Cyzo, ale Orlen już jest po 38,50 blackeye

Przebili takie opory bez korekty, że Ska chyba nie jest dobrym pomysłem Think Chyba, że chodziło o 39,50?

Co do PKO to chyba potrzebna by była mocna zwała na wigu20, żeby można było na Skach zarobić na tym papierze. Jak myślisz?

Temat powstał jaki poligon wymiany doświadczeń dotyczących kontraktów na PKN i PKO. Są to najlepsze papiery dla początkujących w tym mnie. Dlatego też prosimy bardziej doświadczonych o pomoc w analizie tych papierów.

Więc zaczynam. Na Orlenie widać, że zatrzymaliśmy się na przecięciu dwóch ważnych linii trendowych. Moim zdaniem to dobry poziom na Ski:

kliknij, aby powiększyć

A jednak ktoś dzisiaj rynek trzyma king

misza: Faktycznie w 2008 roku sie to nie sprawdziło Shhh

ads napisał(a):
Po trzecie mityczny KTOŚ nie istnieje.

Powiedz to tym z Goldmana 3some binky

misza napisał(a):
serpico napisał(a):
moim skromnym zdaniem ostatnia chwila na krótkie pozycje w promocyjnej cenie....

na krótkie to przyjdzie czas w lipcu. Przed 29.06 nie ma co myśleć o szortach

W lipcu?

Tylko, że 12lipca odetną dywidendę KGH, a po odcięciu jego kurs wyrównywał się z kursem sprzed odcięcia Think

Chyba, że kolega miał na myśli pierwszą połowę lipca?

Moim skromnym zdanie 20 czerwca to bardziej szczyt niz lokalny dołek blackeye

Moim zdaniem nie bardzo bo 6 czerwca była inna seria kontraktów a na wig20 tego nie widać

Chyba masz racje, bo Usiaki wywalili gromnice prawie jak z Flash Crashu Shhh

Serpico: Ale test u nich 1220 oznaczał by u nas powrót do 2000? Anxious

Według Rolanda Paszkiewicza poziomy 2240 na wigu20 to okazja do zakupów - tylko ta korekta troche jakby za mała - jak myślicie?

Zamkneli się ponad średnią 200 sesyjną - nie martwi Cie to?

Serpico - wchodzisz od razu w longi?

Z jednej strony mamy zanegowanie formacji ABCD a z drugiej wykupiony rynek Think

Na poziomie 2170-76 na Wig20 mamy formacje ABCD, która baaardzo często się sprawdza(odbicie od punktu D) i powoduje silną korektę. Zaś jej zanegowanie zazwyczaj oznacza, że to początek krótkoterminowej silnej fali wzrostów. Jak na razie walka trwa i wszystko jest możliwe Think

Ale to bardzo ważny punkt kóry pokaże czy będzie 70pkt w dół czy 150pkt w górę

Zastanawiam się czy 9zł to nie jest już dobry poziom, żeby wejść? Think

-45% to jest właściwie panika = dzień odwrotu?

Kod:
mod: zastanawiaj się na swoimi inwestycjami proszę na odpowiednim wątku w Kronikach, a nie na wątku spółki.

Trochę się pogubilem ostatnio - jak myślicie 2000 to będzie twarde dno, czy jeszcze nie?

Troche brakuje mi paniki Think

Myślę, że przejście tej linii będzie dobrym momentem do zakupów:

kliknij, aby powiększyć

Zastanawiam się co by się stało, jakby spółka wyszła na prostą, ale za to Grecja wyszła by ze strefy euro? Uratowane PBG spadło by jak kamień razem z rynkiem?

Odbicie przy formacji XABCD - so get UP thumbright

szamot-kb napisał(a):
Pojawiło się sporo artykułów na temat armagedona i zejścia wig 20 do 1700-1800.
Sporo osób dołącza do grona myślicieli niedźwiedzi.
Rynki są wyprzedane, fundamentalnie akcje są tanie.

Czy to nie opis punktu zwrotnego spadków? blackeye

krewa, czyli jednak zakładasz że trójkąt się zrealizuje i 2000 przebiją?

krewa, Nie żebym się z Tobą kłócił, bo jesteś o wiele bardziej doświadczony i pewnie ze 2 razy starszy ode mnie, ale moim zdaniem zasada, że "ogon macha psem" na naszej bananie nie działa, bo nie ma aż tak ogromnych kapitałów jak np. na S&P, dlatego moim zdaniem lepiej patrzeć na indeks, bo pochodna lubi robić fałszywe sygnały.

Też mi się wydaje, że jak już wszyscy mówią, że będzie spadać tzn, że będzie rosło, ale martwi mnie ten ogromny trójkąt na Wig20 z zasiegiem na 1800 Shame on you

2000 wytrzyma? Jak myślicie?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 6 maja 2013 12:01:41
Liczba wpisów: 469
[0,13% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,163 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d