pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stones

stones

Ostatnie 10 wpisów
pracuję również jako portfolio manager i odpowiedzialny jestem za skład i strategię zarządzania portfelami, którego udziały w ramach certyfikatu można zakupić na giełdzie. Mój zarobek na nich w pierwszej linii zależny jest od samej wartości certyfikatu, gdyż obracam w nim swoimi własnymi pieniędzmi. Dodatkowo za zarządzanie nimi otrzymuję prowizję od zainwestowanej w nich kwotach. Różnica w stosunku do klasycznych funduszy inwestycyjnych polega na tym, że prowizję tą otrzymuję tylko w momencie wygenerowania dodatniej stopy zwrotu. W przypadku wygenerowania ujemnej stopy zwrotu ja nic na tym dodatkowo nie zarobię - może kogoś taka forma inwestycji zainteresuje ;)

Link do opisu i moich wyników w portfelu "Megatrend Trading" (WF0BSWTRAD): www.pamietnikgieldowy.pl/2019/...

Portfel blogowy "Byki" powstał w styczniu 2012 roku. Jego celem jest wygenerowanie większej stopy zwrotu od rynku. Benchmarkiem będzie WIG gdyż spółki z portfela pochodzą tylko z tego rynku. W dniu "startu" wartość indeksu WIG wynosiła 37836 pkt. - jest to wartość początkowa, z którą portfel będzie się mierzył.

Stan portfela odświeżany jest co jeden lub dwa miesiące (w zależności od wolnego czasu), a o ewentualnych zmianach (np. sprzedaży akcji lub dokupieniu nowych spółek) informacja umieszczana jest w komentarzach z ostatniej aktualizacji stanu portfela.

Link do tego portfela można znaleźć tutaj: www.at-trader.blogspot.com/p/s...

Korelacja w dłuższym okresie czasowym spółki z surowcem to ponad 90%, więc analizując KGHM, trzeba by również zobaczyć jak wygląda miedź...

tutaj króciutko analiza surowca:

kliknij, aby powiększyć

Technicznie oRGR z zasięgiem wybicia powyżej 35 zł:


kliknij, aby powiększyć


analiza już zrobiona:

Pulawy - analiza techniczna

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Super, wielkie dzięki :)

jest to egzamin z 25.11.2001


pozostało zad 3 - reszta już jest rozwiązana :)

Jeszcze raz dziękuję, w ramach podziękowania mogę przygotować analizę techniczną - wystarczy napisać :)
Pewnie, niektórych zainteresuje:
Down Jones robi dokładnie to samo co 4 lata wcześniej:
Down Jones - przerażająca analogia...

Witam. Mam pewną prośbę. Mianowicie jestem studentem 3 roku na UG. W tym semestrze mam ciekawy przedmiot (Analiza i wycena akcji i obligacji), do jego zaliczenia mamy rozwiązać zadania z egzaminu na maklera. Niestety z ograniczonego czasu trudno mi będzie znaleźć czas do jego rozwiązywania. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Niżej wklejam zadania jakie pojawiły się na egzaminie, ważne jest żeby załączyć obliczenia.

1.
Inwestor zastanawia się nad zakupem obligacji kuponowej na osiem lat przed jej wykupem. Obligacja ma kupony (odsetki) płatne na koniec każdego roku. Każdy kupon ma wartość 115 zł. Obligacja będzie wykupiona według wartości nominalnej równej 1000 zł. Przy jakiej cenie zakupu roczna stopa zwrotu z tej inwestycji wyniesie 9%?

2.
Bank udzielił rocznego kredytu w wysokości 19000 zł, który ma być spłacony w 4 równych ratach płatności kredytu po 5358,15 zł płatnych na koniec każdego kwartału (każda rata zawiera spłatę kapitału i odsetki). Jaka jest efektywna roczna stopa procentowa dla tego kredytu?

3.
Inwestor nabył za kwotę 5,5 zł jeden warrant kupna na indeks WIG20 (nazwa warrantu W20C120BRE). Jaki musi być ostateczny kurs rozliczeniowy serii kontraktu terminowego na indeks WIG20 wygasającej w dniu wygaśnięcia warrantu, aby kwota rozliczenia warrantu wynosiła 33 zł.

4.
Inwestor nabył osiem kontraktów terminowych FW20Z1 na indeks WIG20 po średnim kursie X, a następnie sprzedał 3 z tych kontraktów po kursie 1225 zł i kolejne 5 po 1254 zł. Inwestor osiągnął z tej inwestycji zysk brutto (przed opodatkowaniem) w wysokości 2330 zł. Proszę podać jaki był średni kurs zakupu tych kontraktów terminowych (pomijamy prowizje maklerskie).

5.
Rok temu inwestor kupił 33300 akcji spółki ABC po cenie 22 zł za sztukę. Bezpośrednio po otrzymaniu dywidendy 1,2 zł na każdą akcję spółki ABC inwestor sprzedał te akcje. Stopa podatku od dywidendy wynosi 15%, zaś stopa podatku od zysków kursowych wynosi 40%. Jaka była cena sprzedaży jednej akcji, jeżeli stopa zwrotu z tej inwestycji po opłaceniu podatku wyniosła 10%?

6.
Wpłacamy dziś na rachunek bankowy kwotę 13500 zł. W pierwszym roku nominalna roczna stopa procentowa wynosi 15%, zaś w każdym następnym maleje o 2 punkty procentowe w porównaniu z rokiem poprzednim. Odsetki na rachunku są kapitalizowane na koniec każdego roku. Jaką kwotę będziemy mieć zgromadzoną na tym rachunku po 5 latach oszczędzania?

7.
Oszczędzasz systematycznie przez rok wpłacając na koniec każdego kwartału 2500 zł na rachunek bankowy. Jaką kwotę będziesz miał zgromadzoną na tym rachunku na koniec roku, jeśli nominalna roczna stopa procentowa wynosi 16%, zaś bank dokonuje kapitalizacji odsetek raz na rok?

8.
Bank udzielił kredytu w wysokości 76235 z, który ma być spłacony wraz z odsetkami w ciągu 6 lat w równych ratach płatnych na koniec każdego kwartału (każda rata zawiera spłatę kapitału i odsetki). Nominalna roczna stopa procentowa dla tego kredytu wynosi 16%. Ile wynosi saldo pozostałego do spłaty kredytu na koniec czwartego roku?

9.
Stopa zwrotu z kapitałów własnych (return on equity) za ostatni rok obrotowy dla spółki ABC wynosiła 12,35%. W tym samym roku średnioroczne kapitały własne wynosiły 39,5 mln zł. Kapitał akcyjny spółki dzieli się na 12,5 mln akcji zwykłych o wartości nominalnej 1 zł każda. Proszę podać wartość zysku netto na jedną akcję (earnings per share) dla spółki ABC.

10.
Inwestor nabył trzy bony skarbowe o czasie do wykupu równym 13 tygodni. Stopa rentowności tych bonów w skali roku wynosi odpowiednio 15,3%, 14,9% i 15,2%. Wartość nominalna każdego z bonów wynosi 10000 zł. Jaka jest efektywna stopa procentowa z tej inwestycji liczona za czas do wykupu bonów?

W nagrodę za pomoc mogę zaproponować przygotowania szczegółowej analizy technicznej wybranej spółki :)
Pozdrawiam Dan

Technicy grają krótkoterminowo, a fundamentaliści długo. W krótkim terminie z analizy wychodzi, że będzie spadać - może zobaczymy nawet testowanie ostatniego dołka ;)

Krótka analiza techniczna:


kliknij, aby powiększyć


Utworzyła się formacja klina zwyżkującego, gdzie na ostatniej sesji doszło do wybicia. Niestety przebicie dolnego ograniczenia klina zwykle sygnalizuje silną korektę. Dodatkowy negatywny sygnał daje nam formacja świecowa - objęcie bessy. Potwierdza ona duże prawdopodobieństwo na ruch spadkowy. Wsparcia znajdują się w okolicach 151 zł (szczyt z wcześniejszej fali + podwójny dołek z sierpnia i września), 134 zł, które pokrywa się zarazem 61,8% zniesieniem Fibonacciego oraz 115,4 zł - minimum z października. Wsparcie może również tworzyć linia trendu spadkowego.


kliknij, aby powiększyć


Czy to już koniec spadków? Z technicznego punktu widzenia TAK. Po utworzeniu się ostatniego trójkąta doszło do wybicia dołem, gdzie potencjalny minimalny zasięg spadków został osiągnięty. Powstało kilka sygnałów zakupu. Pierwszy z nich powstał 29 września na wskaźniku MACD. Po dwóch tygodniach potwierdzenie dał Ichimoku - doszło do przecięcia się średnich. Trzy dni później do pozytywnych sygnałów "dołączył" Chikouspan - linia przebiła świeczkę od dołu dając sygnał na odwrócenie trendu. Na dzisiejszej sesji mamy kolejny pozytywny sygnał - zamknięcie świeczki powyżej chmury. Jednak nie wszystko wygląda tak zielono... Oscylator RSI znajduje się od dzisiejszej sesji powyżej poziomu 70 jest więc w strefie wykupienia - może to wskazać na chwilowe przegrzanie i cena na kolejnych sesjach może troszeczkę spaść. Jednak patrząc szerzej kontynuacja wzrostów (mimo możliwej krótkiej korekty na najbliższych sesjach) raczej tak szybko się nie skończy.

Wsparcia: 5,19 (górna krawędź chmury), 4,9 ((Tenkan), 4,5 (Kinjun) i 3,2 (ostatni dołek)
Opory: 6,27 (przebite wsparcie z 1 sierpnia), 7,6 (silny opór utworzony z lipca), 9,9 (lokalny szczyt z kwietnia)

Blog poświęcony głównie analizie technicznej akcji oraz rynku forex.

at-trader.blogspot.com

Ankieta WIG20 na koniec roku?

http://at-trader.blogspot.com/">WIG20 na koniec roku

Ponieważ jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów:

kliknij, aby powiększyć


Piękna kontynuacja hossy, mimo nie najlepszej sytuacji rynkowej :)

Przy lekkich spadkach ludzie zaczynają już panikować i wyprzedają kurs, kończy im się cierpliwość.... najwytrwalsi wygrywają. Spółka fundamentalnie rewelacja, technicznie słabo - może mamy teraz więcej techników i dlatego leci. Dzisiejszy spadek do 0,93 było pewnie spowodowane wyczyszczeniem stopów.


kliknij, aby powiększyć


Mój punkt widzenia...
Spółka wzrosła o 25% w wyniku czego kurs znowu wrócił nad linię trendu spadkowego. Dodatkowo pojawił się sygnał zakupu - wybicie świeczki z chmury. Cena tak ostro wzrosła ponieważ pojawiła się informacja, że Ryszard Krauze znowu ma ponad 10% Petrolinvestu (wcześniej miał 7,5%). Dodatkowo Petrolinvest poinformował, że norweska firma geofizyczna Petroleum Geo-Services potwierdziła budowę i „wysoki potencjał odkrytego złoża ropy odwiertem K-3” na terenie Koncesji Koblandy. Informacje te mają podobną wagę jakie pojawiły się na początku marca, tzn. że można się spodziewać podobnych wzrostów jak wcześniej. Gdyby nie ta wiadomość cena prawdopodobnie dalej by nurkowała. Teraz tylko pytanie, czy warto zagrać pod te info? Na zamknięciu akcje kosztowały 10,3 zł, czyli o 25 proc. więcej niż dzień wcześniej. Kapitalizacja Petrolinvestu wzrosła natomiast aż o ponad 130 mln zł...

analiza z bloga http://at-trader.blogspot.com/

no właśnie, może czekają aż zostanie to uprawomocnione, bo do tej pory było tylko "powiedziane"

Pewnie teraz będziemy mieli jeszcze niedługo grę pod układ...

Gdzie będzie można zobaczyć tą opinie, omówienie raportu?

-edit-
aha już chyba wiem, tutaj? ale tylko w abonamencie?

W piątek ma się pokazać raport...czyżby osoby, które dzisiaj zwalały coś wiedzą już o raporcie? Czy tylko chcieli zrealizować zyski po tym jak kurs znowu trafił na opory?

To czy się sprawdza jeszcze się okaże ;) Ja nie stosuję jednego rodzaju analizy, bo nie zawsze to wychodzi. Jedną spółkę analizuję różnymi metodami. W przypadku Groclin'a analiza Ichimoku najlepiej się sprawdza. cheers

To może ja wam spróbuję trochę rozjaśnić tą metodę analizy :)


kliknij, aby powiększyć


Jak widać idealnie formuje się w trójkąt. Szeroka chmura hossy wskazuje na silne wsparcie. Dodatkowo Chikoi span (zielona linia opóźniona o 26 okresów) znajduje się wysoko nad ceną - wskazuje to na silny trend wzrostowy. Na najbliższych sesjach będziemy testować opór 29,5 ale należy pamiętać jeszcze o barierach podażowych na poziomie 27,5.
Potencjalny zakres w krótkim terminie 29,5.
Po przebiciu ceny 29,5 droga do góry otwarta -według analizy w dłuższym czasie osiągniemy cenę ok. 46-48.

Należy jeszcze pamiętać o 13 maju - skonsolidowany raport za I kwartał. Prawdopodobnie mamy już grę pod te info.

GROCLIN analizowany 5 różnymi metodami wygląda bardzo pozytywnie (analizowany metodą Fibonacciego, metodą Klasyczną, Ichimoku, metodą Arms'a i metodą Elliotta). Według tych wszystkich analiz spółka w najbliższym czasie będzie atakować 30 zł. Jedynie metoda Ichimoku pokazuje nam, że możemy spodziewać się konsolidacji na pozimie 25 zł, ale następnie wybicie. Na razie Ichimoku najlepiej się sprawdza. Poniedziałkowa sesja może być kluczowa dla spółki...


fidelio77 napisał(a):
@stones

Nie idź za stadem, idź za kapitałem.


Czasami mamy tam kapitał gdzie idzie stado :P

Ja gotowego przepisu na sukces nie szukam, bo akurat w tym przypadku już dawno podjąłem decyzje. Warto jest zawsze wiedzieć co inni inwestorzy myślą o danej spółce, bo giełda to akurat zjawisko zbiorowe. Jak większość myśli że wzrośnie to kupują, jak myślą że spadnie do sprzedają - logiczne. Nie ważne, że jedna osoba uważa, że pójdzie np. w górę jak większość jest innego zdania. Nie zawsze cena ma swoje źródło w AF lub AT. Wszystko to czysta psychologia :)

Czyli waszym zdaniem mamy idealny moment na wejście?

A ja mam troszkę inny problem...Od około 2 tyg. dostępna jest nowa wersja NOL. Ma ona parę błędów, mnz. wolumen zlewa się z prawą osią, na dodatek przy wolumenie jest szary cień. Zauważyłem, że ten błąd pojawia się wtedy gdy pojedynczo ten obrót jest bardzo wysoki. Wszystko zaznaczyłem na załączonym zdjęciu. Chciałem zapytać czy też macie takie błędy czy to tylko u mnie coś nie gra. Pisałem do nich już maila i mówili, że się tym zajmą ale do tej pory nic nie zrobili :/
media.stockwatch.pl/data/2011/...

No ale momentami kosztuje 25,8 tj. prawie -4,5% to według mnie nie jest normalny ruch...dla mnie normalne ruchy są w przedziale + - 2,5%

Co się stało z Groclinem, czemu dzisiaj tak mocno spada? Jakieś info? Aktualnie jest już prawie -4% :(

mam jedno być może troche głupie pytanie, mianowicie: żeby mi wypłacili dywidende muszę minimum 3 dni przed jego wypłatą kupić papier, a jak będzie (zakładając że kupiłem go już w styczniu) jak go sprzedam np 4 lub 3 dni przed wypłatą? dostanę w tedy dywidendę czy nie?

Chyba wszyscy już widzieli ten artykuł :P Ale co powiecie na temat spółki pod względem AT i AF?

Odkopie może ten temat...pod względem AT wygląda bardzo ciekawie...wykres wyjątkowo podobny do wykresu Optimusa (tyle, że optimus jest dalej z przodu). Po przebiciu poprzedniego szczytu może powtórzyć się niezła jazda. Biorąc pod uwagę AF również wygląda nie źle. Co wy myślicie o tej spółce?

Kod:
[mod: na pewno wykres by pomógł, w taki sposób trudno jest rozmawiać]

kiedy możemy się spodziewać dywidendy od taurona?

ja czytałem gdzieś (chyba na pb.pl) , że spodziewają się groszowej dywidendy - około 4 gr, tj. ciut powyżej 0,5% od ceny aktualnej :/

:edit:
tutaj tabela:
www.pb.pl/images/files/2011/03...
a tauron na szarym końcu :(

wojteksn napisał(a):
stones jak róznica ma być zwracana???

Mając akcje w dniu podziału, będziesz miał prawo do nabycia PDA, wtedy za jedną akcję płacisz 10 gr (w tym przypadku), mimo tego że kurs wynosi np. 1 (po podziale).

Zależy ile jeszcze wzrośnie, jak wzrośnie za dużo to na PP stracimy, jak za mało to na pewno dobrze by było trzymać papierek aż do podziału, gdyż później nam zwrócą różnicę. Jak za dużo wzrośnie to nawet po zwrocie różnicy nie dostaniemy wystarczająco, żeby wyjść na tym lepiej niż przed podziałem. Teraz trzeba by tylko wyliczyć do ilu warto trzymać...

Jak to po co?
Dalsza realizacja strategii na lata 2009-2018. Chcą głębiej wejść w branżę energetyki.

Dlaczego dzisiaj Astarta tak mocno traci (aktualnie prawie -6%). Była gdzieś jakaś informacja, która mnie minęła, czy to tylko gra "większych" graczy, którzy specjalnie zwalają, żeby dokupić taniej?

Nagle na moim rachunku brokerskim pokazał mi się sfinks jako stan w KDPW? Wcześniej go miałem ale już go sprzedałem (w poniedziałek) a stan w KDPW pokazał mi się dziasiaj (środa). O co chodzi?

Tak, wiem. Źle przeczytałem, dzisiaj więcej się tym tematem zająłem i właśnie się kapnąłem, że coś musiałem przekręcić :P
Ale już wszystko jest jasne, dzięki za wasze szybkie odpowiedzi :)

Doczytałem, że 31 stycznia jest nowa emisja akcji, czy to znaczy że kurs mocno spadnie ale będę miał za to PDA?

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 18 października 2010
Ostatnia wizyta: 17 lutego 2020 11:25:06
Liczba wpisów: 56
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,724 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło