pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stones

stones

Ostatnie 10 wpisów
pracuję również jako portfolio manager i odpowiedzialny jestem za skład i strategię zarządzania portfelami, którego udziały w ramach certyfikatu można zakupić na giełdzie. Mój zarobek na nich w pierwszej linii zależny jest od samej wartości certyfikatu, gdyż obracam w nim swoimi własnymi pieniędzmi. Dodatkowo za zarządzanie nimi otrzymuję prowizję od zainwestowanej w nich kwotach. Różnica w stosunku do klasycznych funduszy inwestycyjnych polega na tym, że prowizję tą otrzymuję tylko w momencie wygenerowania dodatniej stopy zwrotu. W przypadku wygenerowania ujemnej stopy zwrotu ja nic na tym dodatkowo nie zarobię - może kogoś taka forma inwestycji zainteresuje ;)

Link do opisu i moich wyników w portfelu "Megatrend Trading" (WF0BSWTRAD): www.pamietnikgieldowy.pl/2019/...

Portfel blogowy "Byki" powstał w styczniu 2012 roku. Jego celem jest wygenerowanie większej stopy zwrotu od rynku. Benchmarkiem będzie WIG gdyż spółki z portfela pochodzą tylko z tego rynku. W dniu "startu" wartość indeksu WIG wynosiła 37836 pkt. - jest to wartość początkowa, z którą portfel będzie się mierzył.

Stan portfela odświeżany jest co jeden lub dwa miesiące (w zależności od wolnego czasu), a o ewentualnych zmianach (np. sprzedaży akcji lub dokupieniu nowych spółek) informacja umieszczana jest w komentarzach z ostatniej aktualizacji stanu portfela.

Link do tego portfela można znaleźć tutaj: http://www.at-trader.blogspot.com/p/spis-wszystkich-analiz.html

Korelacja w dłuższym okresie czasowym spółki z surowcem to ponad 90%, więc analizując KGHM, trzeba by również zobaczyć jak wygląda miedź...

tutaj króciutko analiza surowca:

kliknij, aby powiększyć

Technicznie oRGR z zasięgiem wybicia powyżej 35 zł:


kliknij, aby powiększyć


analiza już zrobiona:

Pulawy - analiza techniczna

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Super, wielkie dzięki :)

jest to egzamin z 25.11.2001


pozostało zad 3 - reszta już jest rozwiązana :)

Jeszcze raz dziękuję, w ramach podziękowania mogę przygotować analizę techniczną - wystarczy napisać :)
Pewnie, niektórych zainteresuje:
Down Jones robi dokładnie to samo co 4 lata wcześniej:
Down Jones - przerażająca analogia...

Witam. Mam pewną prośbę. Mianowicie jestem studentem 3 roku na UG. W tym semestrze mam ciekawy przedmiot (Analiza i wycena akcji i obligacji), do jego zaliczenia mamy rozwiązać zadania z egzaminu na maklera. Niestety z ograniczonego czasu trudno mi będzie znaleźć czas do jego rozwiązywania. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Niżej wklejam zadania jakie pojawiły się na egzaminie, ważne jest żeby załączyć obliczenia.

1.
Inwestor zastanawia się nad zakupem obligacji kuponowej na osiem lat przed jej wykupem. Obligacja ma kupony (odsetki) płatne na koniec każdego roku. Każdy kupon ma wartość 115 zł. Obligacja będzie wykupiona według wartości nominalnej równej 1000 zł. Przy jakiej cenie zakupu roczna stopa zwrotu z tej inwestycji wyniesie 9%?

2.
Bank udzielił rocznego kredytu w wysokości 19000 zł, który ma być spłacony w 4 równych ratach płatności kredytu po 5358,15 zł płatnych na koniec każdego kwartału (każda rata zawiera spłatę kapitału i odsetki). Jaka jest efektywna roczna stopa procentowa dla tego kredytu?

3.
Inwestor nabył za kwotę 5,5 zł jeden warrant kupna na indeks WIG20 (nazwa warrantu W20C120BRE). Jaki musi być ostateczny kurs rozliczeniowy serii kontraktu terminowego na indeks WIG20 wygasającej w dniu wygaśnięcia warrantu, aby kwota rozliczenia warrantu wynosiła 33 zł.

4.
Inwestor nabył osiem kontraktów terminowych FW20Z1 na indeks WIG20 po średnim kursie X, a następnie sprzedał 3 z tych kontraktów po kursie 1225 zł i kolejne 5 po 1254 zł. Inwestor osiągnął z tej inwestycji zysk brutto (przed opodatkowaniem) w wysokości 2330 zł. Proszę podać jaki był średni kurs zakupu tych kontraktów terminowych (pomijamy prowizje maklerskie).

5.
Rok temu inwestor kupił 33300 akcji spółki ABC po cenie 22 zł za sztukę. Bezpośrednio po otrzymaniu dywidendy 1,2 zł na każdą akcję spółki ABC inwestor sprzedał te akcje. Stopa podatku od dywidendy wynosi 15%, zaś stopa podatku od zysków kursowych wynosi 40%. Jaka była cena sprzedaży jednej akcji, jeżeli stopa zwrotu z tej inwestycji po opłaceniu podatku wyniosła 10%?

6.
Wpłacamy dziś na rachunek bankowy kwotę 13500 zł. W pierwszym roku nominalna roczna stopa procentowa wynosi 15%, zaś w każdym następnym maleje o 2 punkty procentowe w porównaniu z rokiem poprzednim. Odsetki na rachunku są kapitalizowane na koniec każdego roku. Jaką kwotę będziemy mieć zgromadzoną na tym rachunku po 5 latach oszczędzania?

7.
Oszczędzasz systematycznie przez rok wpłacając na koniec każdego kwartału 2500 zł na rachunek bankowy. Jaką kwotę będziesz miał zgromadzoną na tym rachunku na koniec roku, jeśli nominalna roczna stopa procentowa wynosi 16%, zaś bank dokonuje kapitalizacji odsetek raz na rok?

8.
Bank udzielił kredytu w wysokości 76235 z, który ma być spłacony wraz z odsetkami w ciągu 6 lat w równych ratach płatnych na koniec każdego kwartału (każda rata zawiera spłatę kapitału i odsetki). Nominalna roczna stopa procentowa dla tego kredytu wynosi 16%. Ile wynosi saldo pozostałego do spłaty kredytu na koniec czwartego roku?

9.
Stopa zwrotu z kapitałów własnych (return on equity) za ostatni rok obrotowy dla spółki ABC wynosiła 12,35%. W tym samym roku średnioroczne kapitały własne wynosiły 39,5 mln zł. Kapitał akcyjny spółki dzieli się na 12,5 mln akcji zwykłych o wartości nominalnej 1 zł każda. Proszę podać wartość zysku netto na jedną akcję (earnings per share) dla spółki ABC.

10.
Inwestor nabył trzy bony skarbowe o czasie do wykupu równym 13 tygodni. Stopa rentowności tych bonów w skali roku wynosi odpowiednio 15,3%, 14,9% i 15,2%. Wartość nominalna każdego z bonów wynosi 10000 zł. Jaka jest efektywna stopa procentowa z tej inwestycji liczona za czas do wykupu bonów?

W nagrodę za pomoc mogę zaproponować przygotowania szczegółowej analizy technicznej wybranej spółki :)
Pozdrawiam Dan

Technicy grają krótkoterminowo, a fundamentaliści długo. W krótkim terminie z analizy wychodzi, że będzie spadać - może zobaczymy nawet testowanie ostatniego dołka ;)

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 18 października 2010
Ostatnia wizyta: 17 lutego 2020 11:25:06
Liczba wpisów: 56
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,467 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d