pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Aurox

Aurox

Ostatnie 10 wpisów
Poprawcie mnie proszę ale czy ja dobrze liczę że allegro ma większą kapitalizację, niż KGHM PGNiG I PKO BP razem wzięte?

Redukcja ok 75%.

Cena dla inwestorów instytucjonalnych - 34,50. Szykuje się ciekawy debiut. Pytanie jaka będzie redukcja?

Małpkę sprzedali Link

Jest już raport za 3 kwartał.
Tak swoją drogą, to straszne tłumy w tym wątku :D

3 aneksy i 5 komunikatów aktualizujących jak do tej pory. Szykuje się świetny debiut nie ma co blackeye

Taka mała dywagacja:

1. Indywidualni mieli dostać milion akcji.
2. Zapisali się na trochę ponad 1,5 miliona po 12 zł.
3. Dostali 0,5 miliona po 9,-
4. Z tego wynika, że mamy niezaspokojony popyt inwestorów indywidualnych na ponad 1 milion akcji i wiemy, że są skłoni zapłacić za nie 12,-

Być może inwestorzy instytucjonalni biorący udział w IPO doszli do wniosku, że cena, jaką mogą/chcą
zapłacić za 4 miliony akcji jest zdecydowanie niższa niż potrzeby finansowe spółki. Siedli sobie pogadali, poklepali się po plecach i doszli do wniosku:

Kupimy akcje nie za np.: 6,- a za 9,- ale chcemy ich 4,5 miliona. Milion wrzucimy na rynek i zostanie nam 3,5 miliona. Przy okazji zaspokoimy popyt indywidualnych na kabanosy i zrekompensujemy sobie wyższą cenę, którą zgodziliśmy się zapłacić.

Z góry zaznaczam, że są to luźne dywagacje i nie muszą mieć pokrycia z rzeczywistością. Tak na marginesie, to przy IPO GPW też była redukcja ponad 70% i też pierwszego dnia akcje zwyżkowały ponad 20%.

Cena Akcji Oferowanych oferowanych w ofercie została ustalona na 9 zł. Podzał akcji 500.000 dla inwestorów indywidualnych i 4.500.000 dla instytucjonalnych

Są już wyniki za I kwartał. Zysk netto: 13 428 tys. zł. Ponad 2 razy więcej niż w poprzednim roku.

Wyników jeszcze nie ma, ale na stronie pojawiło się coś ciekawego:
ponad 2,5-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży ropy i gazu

Polska : Czechy 2:1 hello1

@rabbit
Czy uważasz, że KOV jest na tyle płynną spółką, że można na niej zastosować teorię fal Eliota ekstrapolcji kursu?

@onochi a odkupienie tej koncesji za 200tys USD nie było czasem związane z rezygnacją przez KOV z odszkodowania za Lempuyang?

mamy info :)
LINK
Cytat:
Wzrost produkcji z aktywów ukraińskich w związku z włączeniem do komercyjnej produkcji odwiertu O-6

darq76 napisał(a):
1. czerwona twarz /pewnie ze wstydu ma ten nick/ - out.

A wiesz, że zawsze się zastanawiałem jak p. Korczak wpadł na taki nick? Generalnie ludzi o czerwonych twarzach widuję czasami na ławce pod sklepem katujących tanie wina. Mam nadzieję, że p. Jakub nie czerpie z "idealnego wzorca polaka o czerwonej twarzy".

Abstrahując - info jest jakie jest, bo tak naprawdę nic na chwilę bieżącą nie zmienia i nikt dalej nic nie wie. O Lotosie wielu z was wspomina, więc chyba rozumiecie, że są ważniejsze sprawy, od zrobienia dobrze akcjonariuszom małej spółeczki poszukiwawczo-wydobywczej. Ukraina - i tu mnie boli cisza. Albo ktoś coś spier... - się znaczy popsuł, albo cholera wie co. Miało być pięknie a jest nieszczególnie. W Brunei - dalej cisza AED nie kontynuuje prac, o odszkodowaniu nikt nic nie wie i nikt się tym nie interesuje. Syria - temat wstrzymany - i wszyscy zdajemy sobie sprawę, że możemy tam już nie wrócić. Krótko mówiąc trzeba czekać na na wieści z Ukrainy i na wieści o Lotosie. Gdzieś początkiem roku powinno być jeszcze info, czy KOV w końcu chce mieć nigeryjską ropę, czy już im przeszło. A jeśli dalej chce te marne 9% to będzie info skąd będzie kasa. I średnie mi się wydaje że będzie to AIM.

Na szerokim od września jest nieciekawie i trudno oczekiwać żeby jutro coś się nagle zmieniło. Co do AIM to chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym roku się nie uda i kropka. W ogóle nie rozumiem ile czasu można tracić nad zastanawianiem się nad oczywistościami, wyciąganiem błędnych wniosków a następnie narzekaniem, że wyszło nie tak jak chcieliśmy i kurs nie wystrzelił pod niebo. Kurs jest tam gdzie jest - bo tak naprawdę jedyne co się zmieniło to to, że szanse na nigeryjską ropę możemy rozpatrywać z niemal 100% pewnością. Neconde kupiło OML-42 a nie KOV! KOV ma za sobą cały proces negocjacyjny, odwalony kawał solidnej roboty, dobrego "wujka" który wszystko zasponsorował ale tak naprawdę o udziałach w Neconde, ropie dla KOV i w ogóle o jakimkolwiek wzroście aktywów i wartości spółki będziemy mogli rozmawiać dopiero wtedy, gdy tego dobrego "wujka' spłacimy i weźmiemy co nasze. Tak na moje oko ekstrapolując, to luty byłby ok.

sicc przecież to wynika z umowy o finansowaniu pomostowym i dla wszystkich było to wiadome bardzo dawno temu.

Cytat:

Tak, a KOV mógł zdecydować, żeby przedłużyć o więcej. Tyle dostaliśmy czasu wtedy i już.
Takie są realia. To nam zależy na kupnie, a sprzedający są do tego zmuszeni. Mają bieżący cash flow, depozyt na koncie, po co mają się spieszyć? A że przy okazji są to światowi giganci, to nic nie znaczy... Nie jest to sytuacja zrównoważona i nie będzie.
Kiedyś może opowiem o kulisach, ale na razie ani pary z gęby...
Pozdrawiam,
JKorczak /KOV/

Redface czy teraz możemy liczyć na jakieś szczegóły?

Czyli Arfen ma operatora OML-26. Mnie spodobała się informacja o rezerwuarze D-1 "Good quality reservoir; better than expected" Mam nadzieję, że w przypadku KOV będzie podobnie :D

Ja mam datę 18/03/2011. Sprawdź proszę, czy tam na pewno jest październik.

Cytat:
"Petrolinvest poczynił wstępne rozmowy z ruchem niepodległościowym Libii na temat - perspektywicznych działań i współpracy w zakresie poszukiwań i eksploatacji złóż w Libii po byłym dyktatorze"

Już widzę jak PetrolInvest płaci nowo wybranym władzom Libii za koncesję na wydobycie ropy. Oczywiście wyemituje ze 2 miliardy akcji i zapłaci nimi. Wydobycie oczywiście nigdy nie będzie miało miejsca, gdyż w porównaniu z drukowaniem akcji jest to nieopłacalne ekonomicznie.

Na STRONIE KOV jest info i kilka słów uzupełnienia.

Prawdziwi z Was detektywi. Normalnie jestem pełen podziwu dla waszych zdolności, jednakże czas się kończy. Skoro nie ma umowy, to może warto, by pokazało się info o przedłużeniu negocjacji - w końcu to normalna rzecz. Inne spółki też czasami przekładają daty podpisania umów np.: taki BIOTON z Actavisem. A to pora roku nieodpowiednia, a to długopis zaginął a jak się znalazl długopis, to wkład się wyczerpał i tak w kółko...
Wracając do tematu szanujemy spółkę KOV i chcielibyśmy by spółka również szanowała nas. Jeśli jest jakiś problem albo potrzeba więcej czasu na podpisanie umowy, to chcielibyśmy być o tym poinformowani. Przypominam, że termin 180 dni to nie jest nasz wymysł, tylko ktoś go określił dosyć precyzyjnie.

Czy Pan Jakub Korczak mógłby się odnieść do INFORMACJI agencji Bloomberg o nie zaprzestaniu prac w syrii?

Jak odnosicie się do wypłatydywidendy na rzecz SP tuż przed debiutem?

Jeszcze więcej BANIEK dla Biotonu.

Cytat:
BIOTON S.A. ("Spółka") zawiadamia, że w dniu 02.03.2011 r. Spółka otrzymała z Ministerstwa Gospodarki RP informację o przyznaniu dofinansowania projektu Spółki "Dywersyfikacja produkcji poprzez wprowadzenie gamy innowacyjnych produktów dla diabetyków" w ramach Działania 4.5 "Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Wniosek Spółki, złożony w 2010 r., dotyczy dofinansowania w kwocie 51.916.189,50 PLN.

A teraz Mieszko wyobraź sobie, że najpierw "była emisja" akcji, a dopiero potem wystrzał do tych 13 zł...
Heh... GEM różne rzeczy na GPW wyczynia...

A mnie najbardziej podoba się drobna różnica miedzy tymi spółkami jeśli idzie o takie wartości jak rating i wskaźnik Altmana. A kapitalizacjia i C/WK to już tak bardziej drugoplanowo.

A mnie się coś tak wydaje, że kurs niedługo skoczy powyżej 20 groszy. A jak już skoczy to Rysiu znowu dodrukuje akcji i zwali cały kurs na następny rok.

Odnośnie Biotonu wiem jedno - zawsze gdy myślisz, że już niżej być nie może, to ta spółka w jakiś magiczy sposób dalej leci w dół.

jest raport

A ja tyle nie dam :P

50,- to według mnie najsensowniejsza cena.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 16 października 2020 20:16:20
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,535 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d