pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

danek197

danek197

Ostatnie 10 wpisów
Inwestycje w energetyce mogą okazać się zbyt ambitne (analiza)
PAP - Biznes
12 Kwi 2012, 13:19


..........

Agnieszka Łakoma (PAP)

Kod:
[mod: złamałes prawo ponieważ ani Ty ani SW nie ma prawa do publikowania informacji w pełnymz akresie z PAP]

"Strajk w hucie: Stalownia będzie zamknięta
Chorzowianin 2012-04-06 | Komentarzy: 14
Po spotkaniu sztabu kryzysowego: Zarząd Alchemii podjął decyzję o likwidacji stalowni. Strajkujący prawdopodobnie jeszcze dzisiaj opuszczą jej teren. Zaręczają, że zrobią to spokojnie, z klasą.
Jak relacjonuje prezydent miasta, Andrzej Kotala, podczas spotkania prezes Huty zapowiedział likwidację stalowni. - Prezes stwierdził jednoznacznie, że taka decyzja zapadła. Co nas bardzo zaniepokoiło. Myślę, że zarząd Alchemii jeszcze to rozważy. Likwidacja stalowni to dla pracowników a także dla miasta duży problem - mówi prezydent.

Taka decyzja zaskoczyła też samych pracowników. - Stalownia jest zamknięta. Jesteśmy zwolnieni. Nie wiemy jeszcze czy dyscyplinarnie. Tylko tyle nam przekazano. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wyjdziemy ze stalowni – mówi Damian Łuczak, hutnik pracujący w stalowni. – Na stalowni pracuje ponad 100 osób. Takiej decyzji się nie spodziewaliśmy. Rozmawiałem w wojewodą, biskupem. Mam nadzieję, że tak to się nie skończy - dodaje.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przyznaje, że rozmowy z zarządem Huty Batory nie przyniosły spodziewanych efektów. - Zarząd Huty nie potrafi wskazać osoby, która podjęłaby się mediacji. Czekamy na decyzję zarządu Alchemii. Bez negocjatora z zewnątrz niczego nie osiągniemy – mówi prezydent. - Jesteśmy po stronie pracowników. Dostrzegamy ich trudną sytuację – dodaje.

Przedstawiciele hutników nie ukrywali rozczarowania. - Niestety, nie udało się dojść z prezesem Spikiem do porozumienia. Nie okazał dobrej woli.

Po powrocie na stalownię hutnicy sporządzą dokumentację. - Musimy udowodnić, że niczego nie zniszczyliśmy, że nic nie zginęło – mówi D. Łuczak.
Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmą strajkujący na rurowni. - Solidaryzujemy się z pracownikami stalowni – mówi Mirosław Pyka, hutnik z rurowni. - Mają nam wręczyć dyscyplinarne zwolnienia i wtedy być może opuścimy zakład na okres świąt. Rurownia zdaniem prezesa jest do uratowania, ale jak nam powiedziano, we wtorek mamy wrócić do pracy. Nie wiem czy ludzie będą chcieli po tym wszystkim tutaj pracować.

Władze miasta obawiały się, że może dojść do siłowego rozwiązania konfliktu. - Strajk jest nielegalny i policja może być zmuszona do interwencji. Wtedy eskalacja konfliktu może przenieść się na miasto. Tego nie chcemy. Myślę, że doszliśmy wszyscy do kompromisu i do takiej sytuacji nie dojdzie – mówi Andrzej Kotala. - Nie wykluczam, że strajkujący zaczną opuszczać powoli teren zakładu a definitywnie zrobią to do wtorku – dodaje.

Przedstawiciele strajkujących podkreślają, że nie chcą eskalacji konfliktu. - Jeżeli opuścimy zakład, to zrobimy to z klasą. Jeżeli interweniowałaby policja to nie będziemy stawiali oporu. Taka interwencja to dodatkowe koszty, na które nikt nie chce się narażać – mówi M. Pyka.

- Apeluję i apelowałem do zarządu Huty, by wstrzymał się z podejmowaniem decyzji do czasu podjęcia rozmów przez negocjatorów. Prezes obiecał, że tak postąpi. Gwarancji jednak nie mam – mówi prezydent Kotala. - Liczymy, że ze strony ministerstwa pojawi się mediator. To jednak nastąpi prawdopodobnie dopiero w połowie kwietnia – dodaje.

Prezes Huty Batory odmówił mediom komentarza.

Druga porażka rządu

Dolnośląskie Surowce Skalne miały uratować jedną ze sztandarowych obietnic rządu Donalda Tuska - połączenie autostradami miast, w których rozgrywane będą mecze na Euro 2012. Gdy okazało się, że jedyną trasą autostradową, która ma szansę zostać ukończona na czas jest odcinek A2 łączący Poznań i Warszawę, sprawa stała się priorytetem rządu. Po porzuceniu inwestycji przez chiński COVEC, bez przetargu powierzono inwestycję firmie DSS. Kontrakt z firmą COVEC był wart 438 mln zł, DSS ma dostać za jego dokończenie kolejne 616 mln zł. Okazało się, że to za mało, aby przedsiębiorstwa zapłaciły zobowiązania wobec mniejszych firm pracujących przy budowie. O odzyskanie zobowiązań nadal walczą przedsiębiorcy, którzy pracowali dla COVEC-u, teraz, gdy kolejny generalny wykonawca odcinka C autostrady A2 okazał się pomyłką rządu, polskie firmy straciły kolejne miliony, niektórzy z przedsiębiorców po raz drugi za pracę przy tej samej inwestycji. - Nasz rząd, przez nasze ministerstwo wybrał firmę nie na zasadzie przetargu, z niejasnych przyczyn. Złamano szereg procedur i popełniono


Cytat:
Szanse na odzyskanie pieniędzy od DSS są coraz mniejsze, 4 kwietnia firma zgłosiła wniosek o upadłość należącej do niej spółki, którą zaledwie rok wcześniej kupiła od skarbu państwa za 108 mln zł - Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, korzystając przy tym z pośrednictwa innej swojej spółki - Surowce Skalne Wschód.


wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,t...

Czy wczorajszy wzrost na DSS może miec coś wspólnego z infem o upadłości? Ale wtedy, dlaczego wzrost :-)?


zobacz co sie stało przed podaniem informacji wniosku o upadłość spółki zależnej kopalni :) podbili na 3 zl a później info poszło i nowe dołki a wczoraj znowu 3 zl i info :) = dystrybucja

4) Dodatkowo strony ugody potwierdzają, że zakres rzeczowy Umowy Podstawowej został ograniczony w zakresie kiosków gastronomicznych oraz w zakresie płyty boiska wraz z instalacjami i murawą. W związku z ograniczeniem zakresu rzeczowego robót budowlanych wysokość wynagrodzenia należnego Konsorcjum, z tytułu Umowy Podstawowej zostało obniżone łącznie o kwotę 14.500.000,00 zł netto;

5) Jednocześnie Strony Ugody ustaliły sposób rozliczenia rekompensaty, którą Konsorcjum zobowiązało się wypłacić Zamawiającemu z tytułu odwołania wcześniej zaplanowanych imprez masowych na skutek opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego w kwocie 10 mln zł. Do dnia podpisania ugody potrącono kwotę 2 mln zł. Pozostała kwota zostanie potrącona w ten sposób, że 4 mln zł zostanie potrącone z wynagrodzenia za roboty dodatkowe, 4 mln zł zostanie potrącone z pozostałych płatności na rzecz Konsorcjum z tytułu robót dodatkowych. Ponadto strony ustaliły, iż kwota 350.000,00 zł dotycząca kary umownej za zwłokę w realizacji dodatkowego celu kluczowego zostanie potrącona z dalszych płatności na rzecz Konsorcjum z tytułu robót dodatkowych.
a reszta idzie dla podwykonawców

www.pb.pl/2541179,94877,petrol...

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała siedem osób, w tym trzech pracowników Ministerstwa Środowiska w związku z korupcją przy udzielaniu koncesji na gaz łupkowy. "Puls Biznesu" ustalił, że wśród zatrzymanych jest m.in. Wiesław S., prezes Siluriana z grupy Petrolinvestu.

Korupcja przy łupkach
ABW ZATRZYMAŁA SIEDEM OSÓBteraz Prezes dementuje ciekawe co o tym myślec

www.tvn24.pl/0,1730904,0,1,kor...

zastanawiam se czemu moj post zostal usuniety gdze był link o mozliwosci dodruku akcji
a z w/w kolega pelna zgoda i teraz wyszlo ile naprawde sa warte akcje i te spolki wyceniane na xxx mln Liar budowanie fikcyjnej wartości....czemu dziennikarze nie opisz tego procederu całego by ochornic drobnych inwestorów ktorzy nie maja pojecia jak ta machina działa - wykres spolki sam mowi za siebie...
chyba dla tego ze sa dobrze sponsorowani ;) dziwnym trafem nagle przez 2 tygodnie Prezes dawal tyle wywiadów jak przez 1 rok :) zbieg okoliczności :) nie sadze wyciagaja z rynku gruba gotówke

asaliah napisał(a):


dlaczego nikt z dziennikarzy do tej pory nie zapytał o te otaczające Petrol i Biotka cypryjskie "stwory" tu jest ewidentnie rozwiązanie tajemnicy całego tego zamieszania...

przecież to śmiech na sali, że jakiś masaszi ma wielkie pakiety akcji a nie ma strony internetowej, więcej nie można znaleźć nawet adresu korespodencyjnego tej zacnej firmy - skąd petrol dowiedział się o istnieniu MASASHI ?

4. Co to jest za podmiot Tabacchi.
Zmiana tematu i przejście do znakomitej firmy z wieloma sukcesami Hallwood. Ponawiam pytanie. Tabacchi ma udziały bez znaczenia to jakie to ma znaczenie co to jest za firma.
Jest to 4 pkt pytania z ostatniego WZA. Oczywiście Masashi to nie jest Tabacchi ale podejrzewam że odpowiedz byłaby taka sama.dla czego nikt z dziennikarzy nie opisze jak wygląda proceder z bezgotówkowymi transaminacja akcji o nominale 10 zl kupowanie spółek wycenionych na kilkaset mln a w rzeczywistości wartych 3-4 mln tyle co koncesje na lupki :)

ile tak naprawdę te akcje po 10 zl są warte ??? Liar Liar im się opłaca akcje sprzedawać w tych cenach to ile akcje są warte ???Chciałem zauważyć ze przy tych podbiciach kursu towarzyszy temu bardzo duze naganianie w Parkiecie przez wywiady z Prezesem który bajki opowiada i mija się z prawda tak jak prezes Gruciak :) historia lubi se powtarzać
niech sam R.K przez slupy podbijają kurs spółki by uwiarygodnić te bajki prezesa :) i wyciągnąć z Rynku następne mln

kto gra niech kasuje ich bierze co swoje :) jak i nie da się wciągnąć w ta ich gre słowek i bajek...brać co swoje i nie oddawać im swojego kapitału a raczej odbierać im :)

www.parkiet.com/artykul/7,1175...


dodruk akcji i ponowne transakcje bezgotówkowy spółek wycenionych na kosmiczne sumy wiadomo w cenie umownej nominał 10 zl :) a te akcje w rzeczywistości są warte x.xx zl :)a może i mniejCo do słów prezesa EMBA komunikat mówił jasno zaliczka 1 mln USD do 5 dni - już termin minął plus inne warunki diabeł tkwi zawsze w szczegółach a ta spółka która miała kupić EMBA z Holandii to następny slup wystarczy google :) skąd wezma 35 mln USD :)

graja na czas by zamydlić bankiera oczy i chodzi o przedłużenie spłat raty w PL bo w PL bankach R.K z swoja nieposkromiona wiarygodnością i znajomościami ma na to szanse :) bankach bo w Kazachskich nie maja na to szans :)

nic nowego.....najlepiej niech kupia odrazu od prazesa....:) :) :) wave wave

majama napisał(a):
Przypuszczam że inwestorzy zza oceanu nieanalizuja az tak bardzo sprawozdan naszego rynku i planów spółki, bo wzrosty Lotosu dzisiaj mamy jakich już dawno nikt nie widział. Patrze na Orlen i widze że cały sektor paliwowy ma swoje świeta.


po dodruku przez FED pustego $$ biale rekawiczki beda teraz pompowac wszystko co na drzewa nie ucieka wraz z nasza bananowa :) wiec nie jedne wzrosty beda tego typu futomafia rzadzi ;)
wkoncu balonik peknie i pierwsze co odplynie kapitalu z banany ;)

a narazie mamy wesola tworczosc Goldmanow Morganow itp ;)wiec cieszyc sie trzeba puki daja ;)


Panowie kiedy wyniki?? podobno maja byc dobre w okolicach 5 zl papier zbierany.....ja tez co nie co pobieram zobaczymy czy bedzie warto ;)

Raport bieżący nr 85 / 2010
Data sporządzenia: 2010-10-19
Skrócona nazwa emitenta
CITY INTERACTIVE S.A.
Temat
Nabycie akcji City Interactive S.A. przez Członka Zarządu
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd City Interactive S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym, tj. 19 października 2010 roku otrzymał zawiadomienie od Członka Zarządu City Interactive S.A. - Pana Artura Winiarskiego - o dokonaniu przez niego w dniu dzisiejszym, tj. 19 października 2010 roku transakcji nabycia 1.000 (słownie: jeden tysiąc) akcji Spółki po średniej cenie nabycia 21,42 zł (słownie: dwadzieścia jeden złotych i czterdzieści dwa grosze) za jedną akcję.

hahaha maja tupet

Jak sie wam podoba info po walnym prezes sprzedal za 19 mln akcji a teraz by podsycic rynek i utrzymac kurs w ryzach smieszne skup za 1 mln ustalil ahahhaha widze ze maja dobrych doradcow co wiedza co z czym sie je....
bo po co po co placic dywidende Liar
a co sadzicie o fakcie ze nie trzeba miec juz 50 % glosow ;)

jacobz napisał(a):
Polecam wg mnie ciekawy wywiad z prezesem w TVN CNBC dla tych, co lubią oglądać i słuchać:
link

A dla tych, co lubią czytać - artykuł z Parkietu:
link

salute


PRZEKRET na PRZEKRECIE

SZKOLA PASZCZYNSKIEGO ubrali naiwnych ludzi na ostatniej podbicie przy najwiekszym volumenie a teraz zaklinanie rzeczywistosci... mld nowych tanich akcji plus "piekna" renoma wlasciciela przekretacza.... zyc nie umierac, pomine te brednie prezesa w CNBC ktory chce wybielic spolke....smrodu tak latwo nie usunie.....a Paszczynski niech idzie gdzie indziej krasc....


kurs nawet nie zareagowal na te banialuki prezesa.........spekula juz swoje wyjela i nie tylko spekula...ale coz zrobic teraz akcjonariat czeka na jakis cud....

Katarzyna Latek

Marek Falenta chce wyjść ze spółki do końca I kw. 2011 r.

Casting na inwestora dla Hawe
Hawe jest na sprzedaż. Po pakiet większościowy stoi kolejka chętnych - wynika z naszych informacji.
Operator dla operatorów uzyskał ostatnio finansowanie na budowę ostatniego etapu światłowodowego ringu wokół Polski. Kredyt pozwoli na domknięcie sztandarowej inwestycji. Zdaniem Marka Falenty, znaczącego akcjonariusza Hawe, to dobry moment, żeby się wycofać.
- Jestem inwestorem finansowym. Spółka jest już zupełnie dojrzała. Przyszedł czas na wprowadzenie do niej inwestora branżowego - mówi prywatny inwestor.
Prace nad przygotowaniem do sprzedaży już trwają.
- Mam nadzieję, że do końca października uda się wybrać doradcę - mówi Marek Falenta.
Na sprzedaż jest większościowy pakiet Hawe. Wśród sprzedających będzie na pewno Marek Falenta. Znaczącymi akcjonariuszami firmy są także Aneta Gajewska-Sowa i firma Presto.
- Już kontaktują się z nami potencjalni nabywcy, jednak na razie chcemy poczekać na wybór doradcy - wyjaśnia akcjonariusz Hawe.
Może być konsorcjum
Najcenniejszym aktywem spółki jest światłowodowy ring, który docelowo ma mieć 4 tys. km. Składa się z kilku rurociągów. Część z nich zawiera już włókna światłowodowe, a część jest pustych. Będzie można wypełnić je w momencie, gdy zapotrzebowanie firm telekomunikacyjnych będzie rosło.
- Hawe nie narzeka na brak zainteresowania. Potrzeby operatorów stale się zwiększają. Wprowadzane są nowe usługi, które generują wielkie ilości danych. Po komercyjnym uruchomieniu w Polsce technologii LTE popyt na światłowody Hawe jeszcze wzrośnie - zapowiada Marek Falenta.
Według niego, inwestorem branżowym dla Hawe może stać się jeden z dużych operatorów telekomunikacyjnych, który potrzebuje nowoczesnej infrastruktury lub konsorcjum operatorów.
- W Europie były już takie przypadki. Operatorzy kupowali razem firmę i wspólnie korzystali z jej infrastruktury - mówi Marek Falenta.
Lista zainteresowanych
Proces poszukiwania inwestora i sprzedaży powinien zostać sfinalizowany do końca pierwszego kwartału 2011 r. Czasu jest więc niewiele. Jednak według naszych nieoficjalnych informacji, już jest czterech poważnie zainteresowanych. Jeden z nich to europejski operator dla biznesu. Wytypowany przez nas GTS Energis przyznaje, że aktywa Hawe mogą go interesować.
- Z mojego punktu widzenia Hawe to spółka budowlana, o czym świadczy struktura jej przychodów. Nie ukrywam jednak, że niektóre należące do niej aktywa mogą być interesujące dla firm telekomunikacyjnych. Chcę zaznaczyć, że warunkiem koniecznym do przeprowadzenia udanej akwizycji jest nie tylko posiadanie kapitału, ale przede wszystkim konkretny plan, co dalej - mówi Piotr Sieluk, prezes GTS Poland.
Drugi potencjalny chętny to jeden z największych operatorów europejskich, a konkretnie - jego infrastrukturalne ramię (do opisu pasuje Deutsche Telekom i T-Systems).
O Hawe pytał także jeden z polskich operatorów komórkowych i wszystko wskazuje na Polkomtel. Jarosław Bauc, prezes spółki, kilka tygodni temu mówił o polityce akwizycyjnej i pytany o Hawe przyznał, że rozważy każdą propozycję biznesową. Giełdowej spółce przygląda się także jeden z zagranicznych funduszy private equity.
To nie pierwsze podejście do sprzedaży Hawe. W pierwszej połowie tego roku dość blisko było do fuzji Hawe i należącej do Zygmunta Solorza-Żaka Sferii. Ostatecznie do transakcji nie doszło, ponieważ inwestorzy nie doszli do porozumienia co do wycen. Akcjonariusze Hawe stwierdzili wówczas, że bardziej odpowiada im samodzielne rozwijanie biznesu, ponieważ spodziewali się pozytywnych decyzji co do finansowania oraz kolejnych umów.
Popyt na infrastrukturę
W tym roku na sprzedaż w Polsce jest kilka spółek telekomunikacyjnych. Największe z nich to Dialog i Aster. Nowych właścicieli szukają też firmy infrastrukturalne, takie jak Telekomunikacja Kolejowa (należy do skarbu państwa i PKP) oraz Exatel (własność PGE). Piotr Sieluk, prezes GTS Poland, deklarował niedawno, że firma jest zainteresowana tymi zakupami, ma już porozumienie z bankami i akceptację akcjonariuszy, pozwalające na sfinansowanie potencjalnych akwizycji. Exatela chciałaby też kupić Netia, o zainteresowaniu spółką wspominali także Polkomtel i Zygmunt Solorz-Żak.

korekta korekty :)

simancoonly napisał(a):

Piękne słowa prezesa nie muszą być naganianiem, mogą przedstawiać faktyczny obraz spółki.


ha ha dobre...
ważne jest kto je wypowiada i w jakich okolicznościach. A w tym przypadku nie miały nic wspólnego z tym co napisane na górze.
By the way, nie kupiłem i nie zamierzam kupić tego papiera. Trochę żenująca sytuacja powstała i myślę, że Prezes "zarobił" zasłużenie na reputację swojej spółki- trudno traktować ja teraz inaczej niż spółkę spekulacyjną.Silenced


dokladnie przy tej plynnosci na papierach by wywalic ponad 700 k papiera prezes musial dzialac Liar Liar powtarzam nagle jak smieszny pakiet ktos kupil 1500 akcji odrazu podali info w ten sam dzien ahahah a jak sprzdawali 2,3 dni po fakcie dobre dobre ;) dzisiejsza podbitka na malych obrotach niech sami sobie bujaja kursem jedynie teraz DT na tym papierze nic wiecej, w dodatku jesli dobrze slyszalem po walnym nowym ptk. prezes nie bedzie musial informowac o sprzedazy akcji ale moze zle uslyszalem jesli tak to prosze mnie poprawic

manipulacja piekna rzecz..jak sprzedawali to info szlo 2,3 dni pozniej w dodatku odrazu Prezes biegl do CNBC naganiac pod sprzedaz nastepnej transzy - piekne wywiady prasowe itp itd....


czytli projekt uchwaly ??? czy dobrze slyszalem ze po zmianach Prezes nie bedzie musial informowac o sprzedazy akcji ??

Zarząd City Interactive S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym, tj. 8 października 2010 roku otrzymał zawiadomienie od Członka Zarządu City Interactive S.A. - Pana Artura Winiarskiego - o dokonaniu przez niego w dniu dzisiejszym, tj. 8 października 2010 roku transkacji nabycia 1.500 (słownie: jeden tysiąc pięćset) akcji Spółki po średniej cenie zakupu 19,14 zł (słownie: dziewiętnaście zlotych i czternaście groszy) za jedną akcję.


od kiedy po zakupie akcji jeszcze w ten sam dzien informacja jest podawana dla publiki hmmm

rzadko sie zdaza ze taka informacja na spolkach wychodzi w ten sam dzien chyba ze,,,,Liar

nic milo bylo fajne DT po infie oddalem papierki ;)

po korekcie....widze ze chca wyjsc nad srednia 45 sesyjna

Prezio uplynnil papier na samej gorce :) brawa dla prezesa a szczegolnie za ta nagonka w prasie i CNBC po kazdej informacji o sprzedazy ;)

lapacze spadajacych nozy :) pytanie za 100ptk gdzie jest dolek ;)

mrk napisał(a):
Propero napisał(a):
luka na 4,49 zostala domknieta.

Co do poziomu ponizej 4zł raczej watpie,Not talking

do 29 wrzesnia pewnie sie zapowiada taka padaka na tym walorze, choc dzisiejsza biala swieczka jesli sie utrzyma na koniec wydaje mi sie ze bedzie miec pozytywna wymowe odnosnie przyszlych dni.king


a ja mógłbym przyjąć zakład że 4 zł jeszcze tu będzie. Nie wiem czy jutro czy pojutrze czy za miesiąc ale będzie. Ci co chcą inwestować na długi termin radziłbym poczekać na uspokojenie. Jeżeli układ zostanie podpisany to moni przybędzie prawdopodobnie ponad drugie tyle akcji które obejmą banki w zamian za umorzenie długów


dokladnie nic dodac nic ujac..choc nie omieszkam wtracic slowka ze moga jeszcze podbic kurs pod same info...na DT ;)

pociechap napisał(a):
niedowiarkom i tym którzy liczyli na cene 4zł mówimy kategoryczne nie :-)

będzie układ

www.pb.pl/rss/a/2010/09/29/Mon...

pozdro dla najwytrwalszych


zapytam pod co kurs byl ciagniety w gore ?? jak nie po uklad pod co teraz bedzie ciagniety dalej ??? pod mln nowch nadrukowanych akcji ?? zapewne zrobia jakas podbitke na DT mozna zagrac....

Monnari ma zgodę na układ
KSA
Puls Biznesu, pb.pl,29.09.2010 17:47
Czytaj komentarze (2)
Zgromadzenie wierzycieli przegłosowało układ w odzieżowej spółce znajdującej się w stanie upadłości.
Postanowienie o wejściu układu w Monnari w życie ma do 13 października wydać łódzki sąd. Giełdowa spółka jest winna wierzycielom około 140 mln zł, z czego około połowę – bankom. Propozycje układowe zakładały zredukowanie jej zadłużenia (przynajmniej w odniesieniu do części podmiotów) o 65 proc. i konwersję pozostałej kwoty na akcje. Inwestorzy już od kilku tygodni wyraźnie liczyli na pozytywne rozstrzygnięcia w spółce. W ostatnich dniach akcje zyskiwały na wartości nawet kilkanaście procent dziennie


to teraz czekac po ile akcyjki dostana....myslisz ze beda placic 5 zl za akcje ;) ??Liar

Panowie nic sie nie zmienilo sprzedal Prezes akcje i juz polecial do CNBC :) zaraz wywiad hihihid'oh! d'oh!

zdaniem Prezesa akcje sa nadal niedowartosiowane...

Puls Biznesu 28.09.2010

Paweł Bieniek

Kapitalizacja i rzeczywistość, czyli za co płacą inwestorzy
Kapitalizacja i rzeczywistość, czyli za co płacą inwestorzy
By uzasadnić obecną kapitalizację City Interactive (ponad 100 milionów dolarów) na podstawie wskaźnika C/P, spółka musiałaby sprzedać w ciągu roku produkty za kwotę co najmniej 70 mln USD. W ciągu pierwszego tygodnia "Sniper" przyniósł 3,7 mln przychodów, więc w całym pierwszym miesiącu można oczekiwać sprzedaży około 15 mln USD. Potem już będzie trudniej. Największe przychody osiąga się w pierwszych dniach. Z biegiem czasu marże muszą zacząć spadać. Gry trafiają do coraz mniej rentownych kanałów dystrybucji i spada ich cena końcowa. Problemem branży jest też piractwo, przez co nie można liczyć na utrzymanie sprzedaży przez więcej niż kilka miesięcy. Nawet jeśli w pierwszym miesiącu spółce uda się sprzedać 2 mln sztuk "Snipera", to dalej tempo będzie spadać.
Gorzej ma się sprawa z porównaniem wartości księgowej przedsiębiorstw. Trzeba pamiętać, że w szczycie cenowym kapitalizacja spółki była tylko 6-krotnie mniejsza od kapitalizacji Take- -Two. Taką rzecz trudno już uzasadnić. W końcu, porównując majątek, różnica jest olbrzymia: pół miliarda dolarów do 10 milionów złotych.
"Wiedźmin II" to tytuł, na który z pewnością czeka mnóstwo fanów. Czy ich liczba i gotowość do zapłaty pełnej ceny za produkt uzasadnia obecną wycenę spółki? Aby uzyskać wskaźnik C/P porównywalny z zagranicznymi konkurentami, sprzedaż Optimusa/CD Projektu musiałaby wynieść ponad 160 milionów złotych. Zakładając średni przychód z gry na 30 zł (10 dolarów od sztuki), trzeba sprzedać ponad 5 milionów egzemplarzy. To jest dużo w porównaniu z 1,5 miliona egzemplarzy pierwszej części. Oczywiście można taki wynik odnosić np. do "Starcrafta II", którego 1,5 miliona sztuk sprzedano w ciągu 48 godzin, ale trudno oczekiwać aż tak wielkiego sukcesu. Dwa miliony sztuk "Wiedźmina 2" w pełnej cenie to ambitny cel.
Trudno natomiast cokolwiek powiedzieć o produkcji Nicolas Games, bo brakuje danych o zaawansowaniu projektu, nakładach potrzebnych na ukończenie oraz przewidywanym czasie ukończenia. Trudno też powiedzieć, czy gra będzie dobra, a tylko takie się sprzedają.
Warto pamiętać, że nie każdy dobrze zapowiadający się projekt jest gwarancją sukcesu. Dobry przykład to firma 3D Realm i jej "Duke Nukem". Ten megahit miał doczekać się kontynuacji w postaci gry "Duke Nukem Forever". Prace zapoczątkowano w 1997 r., czyli 13 lat temu, a jej sprzedaż zapowiadano początkowo na 1998 r. Po drodze były jednak kłopoty z synchronizowaniem premiery do konkurencji, zbyt wolnym postępem prac i w konsekwencji kilkakrotną zmianą silników. W 2009 r. w zasadzie spółka wstrzymała działalność, choć po drodze napisano "Max Payne'a", wydanego przez Take-Two. Należy więc zawsze, nie tylko inwestując w nasze polskie spółki zajmujące się produkcją gier komputerowych, wziąć odpowiednie dyskonto na czarne scenariusze. Zagraniczne spółki sprzedają swoje produkty od lat, a nasze dopiero zaczynają, lub mają taki zamiar.
TAK DROŻEJĄ POLSKIE SPÓŁKI

Gerda napisał(a):
Przede wszystkim gratuluje Stockowi tego że udało mu się porozmawiać z prezesem :)


A co do samego wywiadu:

Gdyby to był pierwszy wywiad, z pewnością kupiłbym jutro po PKC.Jednak po ostatnich poczynaniach wolę poczekać jeszcze tydzień/dwa.

W ogóle to śmieszy mnie zdanie:

Ja nie żyję stricte polskimi realiami, a na światowe standardy nie jest to aż tak dużo pieniędzy.

Brawo Panie Prezesie ! 19 mln zł to naprawdę mało pieniędzy żeby żyć godnie...Prezes wierzy ze spółka bedzie dużo droższa a wywalił akcje bandhead bandhead BRAWA tym zadanim zakoncz komentarz do wypowiedzi Prezesa

volky napisał(a):
Moje AT można wykasować ...
osobiście dziś wywaliłem prawie całą cześć portfela

Dziękujemy Panu Prezesowi ... za wizję firmy

i czekamy na info dla kogo ?
to poszłodo nikogo to nie poszlo - rynek wchlonal

bedzie mozna kupic w next week taniej salute

anty_teresa napisał(a):
Danek,
W wywiadach o ile mnie pamięć nie myli mówił, że spółka jest jego zdaniem warta 20 PLN. Tak mi się gdzieś obiło o uczy, jeśli tak to wywala przewartościowany wedle swojego uznania papier... Ty byś tak nie zrobił?

Co innego wartość wewnętrzna. Ta będzie rosła, spółka się rozwijała itd. To wszystko jest prawdą, tylko kurs już dawno to zdyskontował


chodzi o fakt ze po kazdej informaicji o sprzedazy odrazu "wskakiwal" do TVN CNBC i mozna smialo powiedziec "naganial" tak jak w prasowych wywiadach ;) o ten fakt mi chodzi....przesledz sobie pierwsze informacje o sprzedazy co po nich nastapilo, jakie informacje wychodzily ze spolki....a ostatnio po tranzakcjach sprzedazy jak pisalem w/w zwiekszyla sie jego intensywnosc "naganiania" w CNBC i prasie....dziwny zbieg okolicznosco co ??? d'oh! d'oh! powiedzial ze sa warte 20 zl a co pozniej powiedzial Shame on you Shame on you odnosnie ceny 20 zl ?? tak sie nie robi......

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 75 / 2010
Data sporządzenia: 2010-09-24
Skrócona nazwa emitenta
CITY INTERACTIVE S.A.
Temat
Transakcje Prezesa Zarządu City Interactive S.A. na akcjach Spółki
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd City Interactive S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynęło zawiadomienie od Pana Marka Tymińskiego - Prezesa Zarządu City Interactive S.A. o dokonanych przez niego w dniach 21-24 września 2010 roku transakcjach na akcjach Emitenta. Pan Marek Tymiński sprzedał 750.687 (słownie: siedemset pięćdziesiąt tysiecy sześćset osiemdziesiąt siedem) akcji Spółki, po średniej cenie 25,53 zł (słownie: dwadzieścia pięć złotych i pięćdziesiąt trzy grosze) za jedną akcję.
Aktualny stan posiadania akcji Spółki przez Pana Marka Tymińskiego wynosi 6.480.794 akcji, co stanowi 51,23 % ogólnej liczy akcji i uprawnia do 51,23 % głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.


pieknie Prezio sypie, bezczelnie naganiajac w wywiadach prasowych i w CNBC salute salute ponad 19 mln zainkasowal glasses5

technicznie jesli przejdziemy 9.80/10zl nastepny cel jak sie nie myle 38% zniesienia Fibo 12,65zl

v3nom napisał(a):
Jeszcze jeden koncept. Jakby potraktować to jako wybicie z klina, to prognozowane zasięgi wypadają na niebieskich oporach:


kliknij, aby powiększyćtak jak piszesz dzis piekne obroty mysle ze 6,20zl pierwszy przestanek tu bym sie spodziewal cofniecia hmm ale to Romanowe ;) to kto wie..... przed marszem na 8 zl....

paya napisał(a):
plynacyzrynkiem napisał(a):
@Danek - czy moglbys rozwinac mysl, jaki mialoby to miec wplyw na
midasa?


Ja Ci odpowiem. Przecież CenterNet należy do Midasa. Jeśli pomysł z LTE wypali i CenterNet na tym zarobi to Midas będzie konsolidował to w raportach finansowych ten sukces. Więc nastąpi rozwój fundamentalny Midasa.


dokladnie, dodam jeszcze ze ta inwestycja jest dlugoterminowa nie nastawiac sie odrazy na mega zyski....

www.rp.pl/artykul/532514-Mobyl...


www.telix.pl/images/sprawozdan...

Światowa premiera w Polsce - pierwsza komercyjna sieć LTE 1800

www.telix.pl/artykul/Swiatowa-...

kneczaj napisał(a):
Dziś to już czysta spekulacja, w cenę wliczony jest już wzrost zysków o 200%.
po czesci masz racje ale tez AT po konsolidacji wybicie nastapilo, ja dzis jedynie DT, patrze na wykres tygodniowy to mi to przypomina Amice przed korekta ale moge sie mylic....zyst to zysk ;)

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 117 / 2010
Data sporządzenia: 2010-09-07
Skrócona nazwa emitenta
M.W. TRADE
Temat
Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu giełdowego akcji zwykłych na okaziciela serii D
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd M.W. Trade SA (Emitent) informuje, iż Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA. na podstawie Uchwały nr 878/2010 z dnia 06.09.2010 roku dopuścił do obrotu giełdowego na rynku równoległym 81.600 (osiemdziesiąt jeden tysięcy sześćset) akcji zwykłych na okaziciela serii D spółki M.W. Trade SA o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda.

Jednocześnie Zarząd Giełdy postanowił wprowadzić z dniem 8 września 2010 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku równoległym wyżej wskazane akcje spółki M.W. Trade SA. pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 8 września 2010 r. rejestracji tych akcji i oznaczenia ich kodem "PLMWTRD00013".

kukam na wykres tygodniowy trosze papier sie juz przegrzewa przypomina to sytacja na Amica co sadzicie ???

Info

:)od modera: proszę nie wklejać gołych linków bez opisu

prezes9 napisał(a):
Witam najszczęśliwszych akcjonariuszy na Gpw:)na prawdę wygląda na to że pierwszy przystanek będzie na 5,02 potem korekta do 4,47 i strzał pod 6,08 tyle teorii a praktyka uczy pokory :)

Pozdr


oo Bankierowiec dokladnie troche pokory a moze 6zl korekta na 5,47zl a potem na 8 zl pod pp.....a moze jednak 7 zl przestanek korekta na 6,57 a potem na 10 zl :) pod pp

trzeba szklanej kule zapytc Liar Liar


www.bankier.pl/wiadomosc/Preze...

Prezes City Interactive: cena 20 zł prawdopodobnie jest już historią

City Interactive to producent i dystrybutor gier komputerowych. Działa na terenie kraju i za granicą. O firmie zrobiło się głośno wraz z wydaniem gry Sniper Ghost Warrior, która zebrała bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.

Okładka najlepiej sprzedającej się gry City Interactive - Sniper Ghost Warrior.
Kurs spółki w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o ponad 120 proc. a w ciągu ostatniego półrocza aż o prawie 600 proc. Dziś spółka w czasie specjalnej konferencji prasowej opublikowała wyniki. City Interactive miało 10,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2010 roku wobec 0,34 mln zł zysku rok wcześniej.

W specjalnym wywiadzie prezes spółki Marek Tymiński odpowiada na pytania przesłane przez Czytelników i Forumowiczów Bankier.pl związane z przyszłością firmy i planami wydawniczymi.

pytanie: Znamy przychody za lipiec, które wyniosły ponad 14 mln zł. Czy mniej więcej wiadomo, jakich spółka spodziewa się przychodów za sierpień?

Marek Tymiński: Wczoraj wieczorem podaliśmy sprzedaż dotyczącą sierpnia. Po dwóch miesiącach lata zrobiliśmy prawie tyle co w całym pierwszym półroczu. Po tak dużym sukcesie Snipera zarówno nasze perspektywy jak i fundamenty są bardzo mocne. Stąd cena akcji 20 zł prawdopodobnie jest już historią.

pytanie: Czy planowana jest jakaś emisja akcji? Jeżeli tak to czy będzie dostępna dla inwestorów indywidualnych?

M.T.: Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnej emisji akcji.

pytanie: Zapewne trwają prace nad Sniper 2. Kiedy premiera? Czy planowane są jakieś dodatki do Sniper 1 np. zestaw dodatkowych misji?

M.T.:Zestaw dodatkowych map do trybu multiplayer będzie miał premierę w tym tygodniu. Kolejny z dodatkowymi misjami za dwa miesiące. Nie mówimy oficjalnie czym zajmuje się zespół odpowiedzialny wcześniej za Snipera, ale wydaje się to dość oczywiste. A jeśli Sniper 2 będzie, to dużo lepszy i większy.

pytanie: Sniper przetarł szlak wielu polskim firmom, a dzięki niemu City zaistniało na rynku międzynarodowym. Kiedy City planuje wydanie kolejnej gry, która może stać się znów hitem?

M.T.: Nie uważam, że przetarł szlak. Polskie gry obecne są od lat na rynkach międzynarodowych. Sniper jest pierwszą grą, gdzie polski wydawca skutecznie umieścił ją na wszystkich kluczowych rynkach zbytu i ta trafiła na szczyty list przebojów. Kolejne dwa duże hity planujemy na przyszły rok - jeden to gra od zespołu, który zrobił Snipera. Drugi produkt pochodzić będzie od zewnętrznego producenta. Od jakiegoś czasu prowadzimy działania zmierzające do licencjonowania jednej z atrakcyjnych propozycji na przyszły rok.

pytanie: Co City ma zamiar zrobić z zyskiem z ostatnich miesięcy? Jakaś inwestycja? Może przejęcie innej wartościowej firmy niekoniecznie z Polski?

M.T.:Chcemy zainwestować w drugi produkt, o którym mowa powyżej. Rozmawiamy już z wieloma podmiotami. Przejęcia nie wykluczamy ale raczej niewielkie studio, które ma kompetencje uzupełniające nasze.

opracowanie: Jarosław Ryba
Bankier.pl


Prezes nagania jak moze ;) na te 20 zl ktore juz ma byc historia ;)

Propero napisał(a):
Propero napisał(a):
czy z tego co sie orientuje jutro podadza i omowia wyniki polroczne?

Think


przed nami dzis piekne wybicie gora z choragiewki + dobre wyniki, szykuje sie jazda na kolejne szczyty.thumbright thumbright

i tu moje pytanie..., do ilu?dobre wyniki byly spodziewane wiec ta efori na open byla nie potrzebna, chyba ze ;) otwarcie z luka bylo pod realizacje zyskow to inna sprawa :)

JAki kryzys przeciesz tu nikt nie dopuszcza takiej mysli ;) ma rosnac kurs....

flesz napisał(a):
danek197 napisał(a):
flesz napisał(a):
akabaka napisał(a):
Jestem nowicjuszem, więc moglibyście mi wytłumaczyć jaki wpływ na akcjonariuszy ma ta emisja? Czy akcjonariusze dostaną prawa poboru? Czy może nie, a wartość dotychczasowych akcji spadnie ze względu na "rozwodnienie"?


rozwodnienie, ale bardzo nikłe, niecały 1%

było 8188,6 tys akcji, teraz jest 8270,2 tys


malo nie malo prezes mowil ze nie bedzie narazie dodruku, wlasnie widac jak sie sprawdzaja jego slowa, mysle ze na tym sie nie skonczy Lesiu Czarnecki ich poprowadzi.....
Panie Danek... ten dodruk to efekt programu motywacyjnego który uchwalili w październiku 2009, jak bys czytał komunikaty i obserwował co sie dzieje w spolce to bys wiedział... ale Ty tylko w kreski patrzysz.


dobrze dobrze to nie koniec moim zdaniem "motywacji"Shame on you Lesiu Czarnecki ich poprowadzi to tylko moje skromne zdanie ja patrze na kreski ale takie programy motywacyjne juz nie jedne widzialem :) najpierw bliska osoba powiazana z prezesem sprzedawala a wywiadzie prezes mowi ze kupuje ;)

na razie czekam na atak na szczyty ostatnie pytanie czy nastapia ;) oczywiscie SL podstawa pozdrawiam

flesz napisał(a):
akabaka napisał(a):
Jestem nowicjuszem, więc moglibyście mi wytłumaczyć jaki wpływ na akcjonariuszy ma ta emisja? Czy akcjonariusze dostaną prawa poboru? Czy może nie, a wartość dotychczasowych akcji spadnie ze względu na "rozwodnienie"?


rozwodnienie, ale bardzo nikłe, niecały 1%

było 8188,6 tys akcji, teraz jest 8270,2 tys


malo nie malo prezes mowil ze nie bedzie narazie dodruku, wlasnie widac jak sie sprawdzaja jego slowa, mysle ze na tym sie nie skonczy Lesiu Czarnecki ich poprowadzi.....

www.pb.pl/a/2010/08/26/73_mln_...

narazie gra zgodnie z AT staranie sie o wybicia sie z konsolki...;)

flesz napisał(a):
addison napisał(a):
trzeba przyznać, że jak się zabierają za tego kryjoka to też konkretnie, właśnie zabrali mu 55k akcji.

edit: Tyle, ze jak się przyjrzeć do czasów transakcji to raczej skłaniam się do przewalania akcji w ramach jednego inwestora.


tez mi to wygladało na przerzucanie...

ale po co?? ThinkPo to ..............

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 107 / 2010
Data sporządzenia: 2010-08-26
Skrócona nazwa emitenta
M.W. TRADE
Temat
Przyjęcie do depozytu akcji serii D
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd M.W. Trade S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych podjął Uchwałę nr 504/10 z dnia 25 sierpnia 2010r. o następującej treści:

§1
1.Na podstawie § 40 ust. 2 i 4a oraz § 2 ust. 1 i 4 Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, po rozpatrzeniu wniosku spółki M.W. Trade S.A., Zarząd Krajowego Depozytu postanawia zarejestrować w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych 81.600 (osiemdziesiąt jeden tysięcy sześćset) akcji zwykłych na okaziciela serii D spółki M.W. Trade S.A. o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda i nadać im kod PLMWTRD00013, pod warunkiem podjęcia, przez spółkę prowadzącą rynek regulowany decyzji o wprowadzeniu tych akcji do obrotu na tym samym rynku regulowanym, na który zostały wprowadzone inne akcje tej spółki oznaczone kodem PLMWTRD00013, z zastrzeżeniem ust. 2.

2.Zarejestrowanie wskazanych w ust. 1 akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych nastąpi w terminie trzech dni od dnia złożenia przez spółkę M.W. Trade S.A. w Krajowym Depozycie dokumentów potwierdzających podjęcie przez spółkę prowadzącą rynek regulowany decyzji, o której mowa w ust. 1, nie wcześniej jednak niż w dniu wskazanym w tej decyzji jako dzień wprowadzenia tych akcji do obrotu na tym rynku regulowanym.

§2
Informacja o zarejestrowaniu akcji zwykłych na okaziciela serii D pod kodem PLMWTRD00013 i liczbie akcji oznaczonych tym kodem zostanie przekazana w formie komunikatu Krajowego Depozytu.

§3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

tu sie mylisz kolego bo takich goracych glow bylo od groma :)pomimo ze ktos ma papier potrafi racjonalnie myslec a nie byc oslepionym obietnicami Romusia juz nie jeden polegl na jego spolkach tacy wieczni optymisci a potem byl placz i lament ze potracili majatki...tak z ciekawosci ile jestes na GPW jesli mozna wiedziec pamietasz czasy Garbarni, Skotana i bio paliwa ?? chciwosc zaslepia....wiec jesli ktos pisze swoje zdanie i nie jest po twojej mysli to nie znaczy ze ktos sie nie zalapal czy zazdrosci......wiecej pokory mysle ze nie jestes dl na GPW przezyles choc z jedna besse ;)

danek197 napisał(a):
czy ja twierdze ze nie bedzie kurs szedl w gore ?? za duzo niewiadomych co do swiatowej gospodarki ryzyko przy tych cenach sie zwieksza ale jest te ale ktore opisalem czyli spekulacjna gra pod PP....niech kurs rosnie nawet na 10zl ale trzeba spojrzec chlodno na sytacje....

mowi Ci cos gra w Gamboni ;) tylko prosze mnie nie szykanowac ze naganim na spadki ;)....


*sytuacje

danek197 napisał(a):
WatchDog napisał(a):
danek197 napisał(a):
http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=232140&_DocID=437932&_Site=ESPI&_CheckSum=1661634199


oooo juz Romcia chlopaki dzialaja raport gorszy ale juz prognozyc podaja Shhh Shhh

ogolnie ladne prognozy 30 gr na akcje w prognozach na 2010 ale uwzgledniajac 300 mln akcji a nie ponad 1 mld ale prognozy ladne ;)

Mógłbyś proszę nie bredzić? Nie chce Ci się wstawić nawet przecinka ani kropki.
Sprawa jest bardzo poważna, jak zawsze przy wynikach. Więc albo rozmawiamy konkretnie, albo small talk do szuflady.

//
oj przepraszam Wodziu co tu takiego powaznego widzisz, podniesli prognozy dodajac Maflo biorac pod uwage ze beda dalsze ulgi dla Maflo Polska związanych z prowadzeniem działalności na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
"przy takiej prognozie wycena brs powinna wynosić ok 1,2 mld zakładajac p/e =10 wycena powinna rosnąć gdyby rynek w nastepnych latach spodziewał się poprawy a to jest już wątpliwe ,dużo niewiadomych co do gospodarki światowej
podsumowując wycena na dzisiaj jest adekwatna" nie uwzgledniajac emisji nowej...

Branza jest cykliczna uwzgledniajac nowa emisje 700 mln akcji, mysle ze ryzko jest coraz wieksze przy tych cenach by kupowac(oczywsicie nie pisze o DT),jest jeszcze te ale ktore sie nazywa magia nazwiska plus spekulacje pod emisje z PP ktore czesto lubia wywindowac walor wyzej odbiegajac od wyceny fundamentalnej....jestem po czesci spekulantem a jak wiadomo u Pana Romka na spakulacjch czesto mozna zarobic, ostatni przyklad Midasa-Centernet 4,80 na 16zl.


zapomnialem dodac Skotana ;)

czy ja twierdze ze nie bedzie kurs szedl w gore ?? za duzo niewiadomych co do swiatowej gospodarki ryzyko przy tych cenach sie zwieksza ale jest te ale ktore opisalem czyli spekulacjna gra pod PP....niech kurs rosnie nawet na 10zl ale trzeba spojrzec chlodno na sytacje....

mowi Ci cos gra w Gamboni ;) tylko prosze mnie nie szykanowac ze naganim na spadki ;)....

WatchDog napisał(a):
danek197 napisał(a):
http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=232140&_DocID=437932&_Site=ESPI&_CheckSum=1661634199


oooo juz Romcia chlopaki dzialaja raport gorszy ale juz prognozyc podaja Shhh Shhh

ogolnie ladne prognozy 30 gr na akcje w prognozach na 2010 ale uwzgledniajac 300 mln akcji a nie ponad 1 mld ale prognozy ladne ;)

Mógłbyś proszę nie bredzić? Nie chce Ci się wstawić nawet przecinka ani kropki.
Sprawa jest bardzo poważna, jak zawsze przy wynikach. Więc albo rozmawiamy konkretnie, albo small talk do szuflady.

//
oj przepraszam Wodziu co tu takiego powaznego widzisz, podniesli prognozy dodajac Maflo biorac pod uwage ze beda dalsze ulgi dla Maflo Polska związanych z prowadzeniem działalności na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
"przy takiej prognozie wycena brs powinna wynosić ok 1,2 mld zakładajac p/e =10 wycena powinna rosnąć gdyby rynek w nastepnych latach spodziewał się poprawy a to jest już wątpliwe ,dużo niewiadomych co do gospodarki światowej
podsumowując wycena na dzisiaj jest adekwatna" nie uwzgledniajac emisji nowej...

Branza jest cykliczna uwzgledniajac nowa emisje 700 mln akcji, mysle ze ryzko jest coraz wieksze przy tych cenach by kupowac(oczywsicie nie pisze o DT),jest jeszcze te ale ktore sie nazywa magia nazwiska plus spekulacje pod emisje z PP ktore czesto lubia wywindowac walor wyzej odbiegajac od wyceny fundamentalnej....jestem po czesci spekulantem a jak wiadomo u Pana Romka na spakulacjch czesto mozna zarobic, ostatni przyklad Midasa-Centernet 4,80 na 16zl.broker_ns napisał(a):
Poszły konie po betonie... Kurs z rana od razu wystrzelił king

Poziom 3,32 od razu pękł. Pytanie do techników gdzie pierwszy poważny opór: czy na 3,47 ?


to spoldzielnia moze jechac teraz z kursem pod PP przy dobrych prognozach

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...


oooo juz Romcia chlopaki dzialaja raport gorszy ale juz prognozyc podaja Shhh Shhh

ogolnie ladne prognozy 30 gr na akcje w prognozach na 2010 ale uwzgledniajac 300 mln akcji a nie ponad 1 mld ale prognozy ladne ;)

Boryszew miał 21,06 mln zł zysku netto w II kw. 2010 r., spadek o 10,6% r/r

Warszawa, 26.08.2010 (ISB) - Spółka Boryszew miała 21,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2010 roku wobec 23,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

REKLAMA

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 46,10 mln zł wobec 37,60 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 581,53 mln zł wobec 438,31 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2010 roku spółka miała 29,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 21,01 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1117,71 mln zł wobec 859,15 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, w I poł.. 2010 roku spółka miała 19,51 mln zł zysku netto wobec 3,46 mln zł zysku rok wcześniej.

SpartaN napisał(a):
Sądzicie, że jutro jeszcze pójdzie do góry? Nie zaważą dane z rynku amerykańskiego o zasiłkach? 3 razy dzisiaj wahałem się czy kupić przez te wszystkie publikacje zagraniczne.


jesli jest takie parcie na papier i obroty z przebiciem jakis kluczowych poziomow plus nakrecanie medialne z przejeciem to dane z USA nie maja znaczenia ;) OWCZY PED jutro open z luka i test oporow.....podobna sytacja byla na Groclinie jak sie wybila spoleczka z dl konsolidacji....

Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący z plikiem 105/2010
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Zarząd M.W. Trade S.A. informuje, iż w dniu 24 sierpnia 2010 powziął wiadomość, w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o nabyciu akcji Spółki przez podmiot blisko związany z Prezesem Zarządu Spółki - Panem Rafałem Wasilewskim (spółkę Beyondream Investments Limited) w liczbie akcji M.W. Trade S.A.: 21 801 (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy osiemset jeden) po średniej cenie 11,577 zł (słownie: jedenaście złotych 577/1000) za jedną akcję. Łączna wartość transakcji wyniosła 252 394,48 zł brutto (słownie: dwieście pięćdziesiąt dwa tysiące trzysta dziewięćdziesiąt cztery złote i 48/100). Transakcja zakupu akcji została zawarta na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S. A. w trybie sesyjnym zwykłym w dniu 23 sierpnia 2010 r.
Aktualnie Pan Rafał Wasilewski wraz z Beyondream Investments Limited posiada 1 500 000 akcji Spółki, stanowiących 18,31% kapitału zakładowego M.W. Trade S.A., dających prawo wykonywania 1 500 000 głosów na walnym zgromadzeniu M.W. Trade S.A., co stanowi 18,31 % udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu M.W. Trade S.A.
Załączniki:


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 47 / 2010
Data sporządzenia: 2010-08-24
Skrócona nazwa emitenta
HAWE
Temat
Zawarcie przez spółkę zależną umowy z NEC Eastern Europe Kft. Sp. z o. o. Oddział w Polsce (RB-47/2010)
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd HAWE S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym (tj. 24 sierpnia br.) spółka zależna PBT Hawe Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy (dalej PBT Hawe) zawarła umowę ze spółką NEC Eastern Europe Kft. Sp. z o. o. Oddział w Polsce siedzibą w Warszawie (dalej NEC Polska).
Zawarta umowa ma charakter ramowy i dotyczy dostawy, a następnie instalacji urządzeń transmisyjnych o dużej przepływności w technologii DWDM. System przeznaczony będzie do wyposażenia aktualnie oddanych do eksploatacji odcinków sieci światłowodowej, wykonanych w ramach realizacji II etapu budowy ogólnopolskiej sieci teletransmisyjnej w relacji Gdańsk – Olsztyn – Suwałki – Białystok – Lublin – Zamość – Rzeszów – Tarnów – Kraków.
System DWDM jest podstawą świadczenia usług transmisji danych w ramach operatorskiej części działalności PBT Hawe. Działanie systemu DWDM polega na zwielokrotnieniu ilości fal optycznych w jednym łączu światłowodowym celem jednoczesnego przesyłania wielu sygnałów cyfrowych. System umożliwia jednoczesne przesyłanie do 40 fal optycznych o przepływności 10 Gb/s każda. Możliwe będzie także uruchamianie fal o mniejszych przepływnościach – 1 lub 2,5 Gb/s. W maksymalnej konfiguracji, system umożliwi transmisję danych pomiędzy węzłami sieci HAWE z przepływnością 400 Gb/s, przy wykorzystaniu pojedynczej pary włókien światłowodowych.
PBT Hawe zakłada, że wartość umowy w zakresie podstawowego wyposażenia bazowej sieci optycznej na wschodniej części sieci (II etap) wyniesie około 0,6 mln USD. Kwotę tą powiększać będą nakłady na wyposażenie systemu w przyłącza operatorskie – łączne nakłady mogą przekroczyć 1,4 mln USD. Przy większym popycie na usługi transmisyjne oraz dalszej rozbudowie sieci PBT HAWE osiągnie strukturę dwóch zamkniętych ringów podnosząc bezpieczeństwo świadczonych za jej pośrednictwem usług. Ostateczna wartość umowy zależeć będzie od tempa i skali wdrażania systemu transmisyjnego na sieci światłowodowej, przy czym główne nakłady poniesione zostaną do 2011 roku.
Spółka poinformowała o rozpoczęciu procesu wyłaniania dostawcy systemu DWDM w dniu 13 listopada 2008 roku w raporcie bieżącym 73/2008. Ostatecznym dostawcą sprzętu DWDM do wyposażenia II etapu budowy sieci, wyłoniony została firma NEC Polska.

Powyżej opisana umowa nie spełnia kryteriów umowy znaczącej w rozumieniu ustawy o ofercie.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt. 1) Ustawy o ofercie

Prezes mowil i naganial a ktos bezczelnie sypal akcjami z ukrytego na 11,80zl :) i dalej tam podaz czeka Not talking

wujek_staszek napisał(a):
Jest ok ale na razie zatrzymało się na krótkoterminowej linie trendu spadkowego. Dziś ładnie pokonana SMA 45 i 100 którę robią teraz za wsparcia. Przydałoby sie otwarcie luką w poniedziałek ale przy takim rynku chyba możemy o tym tylko pomarzyć.


WUjek dwa dni wig na - a walorek w gore nasz WIg mocno trzymany jest POniedzialek wodbcie na szerokim i w USA wiec przebijamy linie trendu kierunek 8 zl na wykresie mozna dopatrzec sie wielkiego ORGR ;) lub formacja filizanki z uszkiem ale to juz troche wybiegam za bardzo.....

mila napisał(a):
skąd dziś takie ożywienie?Kukni na wykresik piekne wybicie na zwiekszonych obrotach cel 8 zl

Jakubas w CNBC pieknie nagonil :)

O 37 proc., przy zdecydowanie najwyższych w tym roku dziennych obrotach (5,6 mln zł, wobec 0,44 mln zł średnio w całym roku) zdrożały w trakcie ostatnich trzech dni akcje wielkopolskiego producenta tapicerki samochodowej Inter Groclin Auto.

www.parkiet.com/artykul/9,9593...

to luks zatwierdzono nowa emisje - bedzie juz ponad 1 mld akcji, druga tura gry w Gamboni Romusia rozpoczeta.........;) thumbright trzeba znowu cos pograc pod PP

doncarlos napisał(a):
Karkosik idzie na emeryture..wave
www.parkiet.com/artykul/7,9591...

Cytat:
Dariusz Jarosz, były prezes wydawnictwa Parkiet Media, szef agencji PR Martis Consulting, został powołany do rady nadzorczej Boryszewa w miejsce Romana Karkosika

Martis obsługuje kilka spółek z grupy Romana Karkosika. Jarosz przeszedł do agencji niedługo po przejęciu Parkiet Media, wydawcy Gazety Giełdy „Parkiet” przez Presspublice, wydawcę „Rzeczpospolitej”


Karkosik idzie na emryture to jeszcze wes pod uwage ze teraz moze sypac akcjami ;) bez inf ;) Shhh Shhh

pociechap napisał(a):
29 września zgromadzenia wierzycieli.

www.parkiet.com/artykul/958755...

[***cenzura***]


drukowanie akcji czas zaczac

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

jak by to powiedziec teraz wysyp inf jak juz kurs napompowali pod dystrybucje hmmmd'oh! juz drugie info podbicie i sypanie akcjami zanowu ladne DT sie uda;p ;) ale ogolnie nie ladnie pogrywaja

kudlaty1310 napisał(a):
Tak czytam i się zastanawiam (różne fora na temat city), czy ci krzykacze, którzy uważają city za balon widzieli chociaż rekomendacje dla tej spółki, wydane całkiem niedawno?
Np:
www.stockwatch.pl/gpw/cityinte...


moze poczytac cos o rekomendacjach to CI rozjasni sprawe :) po co one sa i jak sie maja do calosci pisze ogolem do wszystkich spolek :)

jaki zasieg tego wybicie panowie 18-19 zl ?? chyba smialo mozna napisac

podziekowal znowu podbitka z 14 ;) na 15 i ukryte S spekula buja thumbright thumbright

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

jak zawszt kto wiedzial wczesnie hihih teraz sprzedawanie faktow mam nadzieje ze sprzedali dzis na podbiciu jak pisalem ze korekta bliska a dzis info troche pozno puscili pod dystrybucje mogli puscic przy 16 zl wiecej by upchali ;)

wczoraj mowili ze bedzie ale dzis cisza nic nie wspominaja hmmm

tak jak pisalem z rana podebrane podbitka i na + 10 wysypane teraz czas na korekte

nie pisze ze Prezes doslownie bo to wiadome ze nie on sam ;)

Kuknie na wykres City dzienne RSI 96 STS 93 na tygodniowym podobnie papier przegrzany sciana strachu,chsciwosc jeszcze podbitka z rana i......plus AD

CIA CITYINTER 10 Sie 2010 10.13 10.34 -2.03% 53,722 0.42% 1,088,408

CIA CITYINTER 10 Sie 2010 8.70 10.34 -15.86% 71,190 0.56% 1,238,706

10 tego pakietowki poszly i odrazu 2 dni po 20 % plus nagonka prezesa na 20 zl daje do myslenie by sie nie ubrac :) aa jutro Prezes bedzie naganial w CNBC wiec.....d

Data sporządzenia: 2010-08-12
Skrócona nazwa emitenta
HAWE
Temat
Szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej HAWE za I półrocze 2010 roku.(RB-45/2010)
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd HAWE S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej HAWE za I półrocze 2010 roku.

Szacunkowe wyniki zakładają osiągnięcie za I półrocze 2010 roku:

- skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 39.951 tys. zł,
- skonsolidowanego zysku brutto na poziomie 18.425 tys. zł,
- skonsolidowanego zysku netto na poziomie 14.632 tys. zł,
- skonsolidowanego EBITDA na poziomie 17.719 tys. zł.

Do głównych czynników, które wpłynęły na wzrost przychodów i zysku można zaliczyć:

- rozpoczęcie świadczenia usług dzierżawy ciemnych włókien światłowodowych na podstawie zawartej w I kwartale 2010 roku wieloletniej umowy ze spółką UPC Polska Sp. z o.o.,
- rozpoczęcie świadczenia usług dzierżawy ciemnych włókien światłowodowych na podstawie zawartego w III kwartale 2009 roku aneksu do wieloletniej umowy ze spółką Netia S.A.

W II kwartale 2010 roku zawarta została wieloletnia umowa dzierżawy ciemnych włókien światłowodowych ze spółką Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. - operatorem sieci telefonii komórkowej ERA. Świadczenie usług na podstawie tej umowy rozpocznie się w II półroczu 2010 roku i wtedy też ujęte zostaną w sprawozdaniu finansowym skutki finansowe tej umowy.

Ponadto Zarząd HAWE S.A. przypomina, iż pełna informacja nt. skonsolidowanych wyników finansowych za I półrocze 2010 roku zaprezentowana zostanie w rozszerzonym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2010 roku, którego publikacja przewidziana jest na dzień 31 sierpień 2010 roku.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 25) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku – w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 roku, Nr 33, poz. 1259).

no no ladnie zleconko 4 K na kupnie i podciaganie w gore kurs jest pchany pomimo przegrzanych wskaznikow Think Think

Nestor napisał(a):
Na City sie jakies cuda dzieja, z rana kolejny wyskok o 12%, i do tego masa 'pakietow' po 1-3 akcje. Ktos chce to napompowac chyba..jasne ze ktos to pompuje nie po to pakiety szyly kolo 7zl 9zl a Prezes nagania na 20 zl wiec palec na enterze na S nie zdziwie sie ze sam PRezes ciagnie kursik stac go na to :)

"Od wczoraj na krótko można sprzedawać akcje 37 spółek."
www.parkiet.com/artykul/7,9577...

Od środy obowiązuje nowa lista spółek, których akcje mogą być przedmiotem krótkiej sprzedaży. Po raz pierwszy znalazły się na niej papiery Tauronu, Boryszewa, Synthosu oraz KOV.
www.parkiet.com/artykul/7,9577...

coz zrobic ;) MWTRADE tez za wczesnie wysiadl czlowiek...ale po przejsciu 9 zl duzo wymian nastapilo na spolce wiekszych pakietow i to nie przypadek ze po tym nagle takie wzrosty nastapily skordynowane ruch i takie obroty dzis ktos tu niezle przewala papierem.....;)

www.parkiet.com/artykul/9,9574...


To prezes zrobil nagonke :) ladna Shhh

ladnie pytanie do ilu napompuja bo papier mocno przegrzany...duzo zelcen przechodzi z reki do reki pojawiajace sie pakiety po 3 tys robienie obrotow ....jakies pomysly

Frog napisał(a):
kampus napisał(a):
No jeszcze kilka ciekawostek o tej spółce, widać, że to piknie zbudowany balonik Patrowicza, oto fakty:
-spółka posiada ok, 5% akcji ATS Energy, dokładnie 2,05 mln
-spółka posiada 21% akcji czeskiej spółki K-Protos (kupili akcji za 3,5 mln złotych).
-i teraz ładny myk: sprzedadzą akcje K-Protosu Chemoservisowi, który pod to robi teraz emisję. Dzięki temu FonEco stanie się akcjonariuszem Chemosu i to znaczącym.


W całej stajni tego p..., tego s..., tego Pana, Chemos jest jedyną spółką w której jest prowadzona jakaś działalność. Pobudował wzajemne powiązania i dzięki temu na bazie aktywów tej spółki buduje wartość innych nic nie robiących śmieci...


te smieci Patrowicza typu Atlentis Energy czy FOn Eco i inne to tylko bankomayt i wyciagani mln z rynku..........spolki nie maja zyskow operacyjnych wogole zyskow procz powiwazan kapitalowych pokazujac zysk wirtualne...Pomine wywiad ostani w CNBc pod dystrybucje....nominal 1 gr 4,5 mln akcji po 96 gr obejmowali "prywatni" = slupy Patrowicza tym sposobem zebral pare mln z rynku od 1,70 sypali akcjami az milo i to nie koniec bo czesc akcji zostalo przewalone z reki do reki by zachecic ze niby ktos to kupuje tu jeszcze sporo akcji slupy maja do wywalenia a ta blokada akcji 9 mln to tylko pokazowka by zacheci nowych na kupno tych smieciowych akcji wartych 10gr.....tak ja kto ostatnio pokazal na Ats Energy wejscie na ciagle sam PAtrowicz podbijal kurs wystawial wieksze pakiety na K to jego szkola i udawanie ze jest popyt......na fix na ATS energy wystawil 250 tys akcji na K na 1.68 a na 1 70 swoje akcje podbieral sam od siebie i czekal jak tos naiwny tez sie skusi.........Chemos to jedyna spolka ktora cos robi i zgoda z tym calkowita Ampli czy Izo tez maja jakies zyski jeszcze ERg ale tam dostal po 70 gr akcjie.......reszta spolek gdzie PAtrowicz jest calkowicie zangazowany to smieciowe spolki przez ktore wyprowadza z rynku mln zl.......najlpesze ze wiekszosc o tym wie i jak na spolkach smieciowych zobaczy sie wieksze pakiety na K i na sile podbijanie kursu 99 % to PAtrowicz

doncarlos napisał(a):
Jakie 5,6 mld kapitalizacji, jakie 500% wzrostu? Pogięło was, czy co?

Kurs musi wzrosnąć jedynie o marne 87% i mamy 5,6 zł..;-) w cenach po emisji to jest niecałe 2 zł..

Liczę od aktualnych cen i przy 376 mln akcji.. czytajcie uważniej, bo później wychodzą takie bzdury..Not talkingzejdz na ziemie i uwzgledni nadchodzaca emije 740 mln zl gra w GAMBONI Romusia rozpoczeta Shhh Shhh Shhh.....widze ze niektorym juz wypobraznia dziala o to chodzi.....

doncarlos napisał(a):
Niewiele zostało już z niedowartościowania, ale nie ma jeszcze mowy o euforii na papierze, z tego co wiem nieoficjalnie w akcjonariacie Boryszewa jest kilka funduszy, oczywiście poniżej progu 5% i nie maja wcale zamiaru ten próg przekraczać;)

Prognozowanie tego etapu trendu jest nieco utrudnione, ponieważ akcje są już we właściwych rękach (mocnych) i czeka nas moim zdaniem po okresie stabilnego trendu wzrostowego w pewnym momencie prawdziwy rollercoaster;) dlatego zakładam, że podejdzie kiedyś pod szczyt historyczny na 5,6..Think ale trzeba się liczyć z większym zakresem wahań..
'''

5,6 zl z ponad 1 mld akcji kapitalizacja 5,7mld Anxious Anxious Anxious

Taurus80 napisał(a):
danek197 napisał(a):
Mard
28.07.10 15:56Zgłoś komentarz do moderatora
Widzę,po tych głosach,że wielu tutaj takich,którzy raczkuja na giełdzie:)).Tym radzę zwrócić uwagę na to co dzieje się z kursem akcji spółek po doprowadzeniu nowej emisji do skutku:)).Chcę tylko zauważyć,że wartość księgowa Boryszewa to w tej cghwili 1,11zł. na akcję a po nowej emisji wyniesie ok.30 gr. na akcję.Spółka, z uwagi na obciążenia finansowe akwizowanego podmiotu,zwiększy drastycznie swoje zobowiązania,które już w tej chwili wynoszą ponad 1 mld. zł. i są ponad 2-krotnie wyższe od kapitałów własnych.Boryszew "robi bokami"i cały czas się zadłuża aby zapewnić sobie możliwosć prowadzenia działalności operacyjnej a że banki nie za bardzo chcą go już finansować więc co pewien czas emituje obligacje przymusoqwo wykupowane przez inne podmioty z grupy Karkosika.To kolos na glinianych nogach,który nie dość,że sam ledwo dyszy od dłuższego czasu to jeszcze się pogrąży po zakupie zadłużonego po uszy Maflow.Po nowej emisji,jeśli nie zostanie przeprowadzony split,kapitał akcyjny Boryszewa będzie liczył blisko 1.100.000.000 sztuk akcji.A teraz zastanówcie się czy warto wchodzić w ten biznes:)).


przytoczne smiale slowa jednego forumowicza bardzo mi sie podoba....

pomimo ze kazdy wie w co Romek pogrywa to chciwosc jak zawsze wygrywa :)a kurs zapewne bedzie odpowiednio trzymany lub nawet windowany....wiekszosc znowu widzi powtorke z rozrywnki z wczesniejszej emisji z PP....


Wiekszych bzdur nigdy w zyciu nie czytalem ale ten pacjent cos z facjata ma nie tak.
A i obraca miliardami a zarabia miliony dziennie.


mniejsz z nim ale wiadomo w co Romek pogrywa..... ;)....jesli ktos trzymal akcje i wchodzil przed pierwsza emisja niezle zarobil i teraz wiekszosc tez na to liczy ;)....a kapital spekulacyjny uwielbia grac na Karkosikach....nie zdziwie sie jesli przyjda jakies infa podgrzewajace atmosfere i zobaczymy 4 zl za akcje przed nowa emisja ;).....

plynacyzrynkiem napisał(a):
666 napisał(a):
]

Wyceny giełdowe to same nieporozumienia które odchylają się raz w górę raz w dół o tzw fundamentalnej wyceny, która zresztą też jest tylko umowna. Rynek nie ma ograniczeń, może rosnąć bardzo wysoko, a spadać też potrafi, warto ćwiczyć wyobraźnię, potem nie ma zaskoczenia hello1


tak samo jak techniczna dla fundamentalnych, tak samo fundamentalna dla technicznych moze wydawac sie zabawna; rozumiem, ze to dobra rozrywka intelektualna, rozgryzac komunikaty spolki i zagmatwane sprawozdanie konglomeratu, ale boryszew to spolka ewidentnie spekulacyjna, czy procz impexmetalu cos jeszcze robia konkretnego/namacalnego/fizycznego? podstawa fundamentalnej to zdaje sie zrozumienie biznesu, a czy tu aby nie mamy do czynienia z wydmuszka (ktora moze i 10x wyzej zajdzie) i biznesem polegajacym na splitach/emisjach/przejeciach? moze za wysoka szkola jazdy dla mnie, ale jak dla mnie boryszew to zwyczajne wybicia i paniki kupna i nic wiecej, a szukacie tresci gdzie jej nie maale na tym to polega GRA W GAMBONI...w WYKONANIU ROMKA....kto ma zarobic to zarobi ;)

Mard
28.07.10 15:56Zgłoś komentarz do moderatora
Widzę,po tych głosach,że wielu tutaj takich,którzy raczkuja na giełdzie:)).Tym radzę zwrócić uwagę na to co dzieje się z kursem akcji spółek po doprowadzeniu nowej emisji do skutku:)).Chcę tylko zauważyć,że wartość księgowa Boryszewa to w tej cghwili 1,11zł. na akcję a po nowej emisji wyniesie ok.30 gr. na akcję.Spółka, z uwagi na obciążenia finansowe akwizowanego podmiotu,zwiększy drastycznie swoje zobowiązania,które już w tej chwili wynoszą ponad 1 mld. zł. i są ponad 2-krotnie wyższe od kapitałów własnych.Boryszew "robi bokami"i cały czas się zadłuża aby zapewnić sobie możliwosć prowadzenia działalności operacyjnej a że banki nie za bardzo chcą go już finansować więc co pewien czas emituje obligacje przymusoqwo wykupowane przez inne podmioty z grupy Karkosika.To kolos na glinianych nogach,który nie dość,że sam ledwo dyszy od dłuższego czasu to jeszcze się pogrąży po zakupie zadłużonego po uszy Maflow.Po nowej emisji,jeśli nie zostanie przeprowadzony split,kapitał akcyjny Boryszewa będzie liczył blisko 1.100.000.000 sztuk akcji.A teraz zastanówcie się czy warto wchodzić w ten biznes:)).


przytoczne smiale slowa jednego forumowicza bardzo mi sie podoba....

pomimo ze kazdy wie w co Romek pogrywa to chciwosc jak zawsze wygrywa :)a kurs zapewne bedzie odpowiednio trzymany lub nawet windowany....wiekszosc znowu widzi powtorke z rozrywnki z wczesniejszej emisji z PP....

Będą robić wszystko,działalność developerska,mydło i powidło.Cico mysla o wiekich wzrostach wzrosty zobaczą 2.66,jak świnia niebo.Ale będą mieć amunicji po 1.08 do wywalania w ulicę.Puścił parę,że to czysta spekuła,a drugi szybko próbował wyprostować,żałosne cwaniaczki.

info.wiadomosci.gazeta.pl/szuk...

jak to mowia pierwszy mln trzeba ukrasc ;)


a hmmmm gdzie gotowka jakas ???? Komputronik nie dosc ze ma emisje zrobic po 0,10 zl i odkupic potem salony Karen hmmm

o to chodzi by wyobraznia dzialala i przyslonila racjonalne myslenie jak na Petrolu Wink.....drukniecie akcji i sie zacznie krecenie lodow przez Pana Stanisław www.wprost.pl/ar/84538/Gra-na-...

nastepna spolka do wyciagniecia z rynku mln a spekula juz zaciera raczki i sam Stanislaw

Kontrakt ramowy na dostawy mikrosfery szarej, mokrej
Zarząd Spółki informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację o podpisaniu kolejnego kontraktu ramowego na zakup 3 tyś ton surowca ( mikrosfery szarej - mokrej ) przez Partnera z Europy Wschodniej, z którym EKO EXPORT S.A. współpracuje już wiele lat.
Rozpoczęcie dostaw - II połowa lipca 2010r.
Wartość kontraktu przekracza 10% kapitału własnego Spółki.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1. Załącznika do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w

www.newconnect.pl/?page=1045&a...http://www.bankfotek.pl/view/688527


http://www.bankfotek.pl/view/660265

szamot-kb napisał(a):
no i się zaczeło Think


a co sie zaczelo ?? krotka sprzedaz tak racja :) juz pograli ladnie na walorku teraz trzeba dokupic szybko akcje ;) gdy Wig 20 rusza i tak w kolo macieju ;)

broker_ns napisał(a):
irfy napisał(a):
Jakby drgnęło troszkę...


Powiedziałbym nawet, że z naciskiem na "troszkę" thumbright

Wybicie kursu miało związek z przejęciem zagranicznych zakładów grupy Maflow. Ciekawe bo u nas na razie nigdzie oficjalnego info nie ma. Przynajmniej ja nie znalazłem. Może jeszcze dziś po sesji coś zarząd wypuści.

No to nam się sytuacja technicznie znów diametralnie zmieniła. Ja na AT i tak zawsze patrzę z lekkim przymrużeniem ale było jednak dynamiczne wybicie na mocnych obrotach. Pytanie czy będzie kontynuowane? Ja sądzę, że kurs jeszcze podejdzie w okolice 2,25 -2,3 zł (tak jak ostatnim razem) a potem jak będzie się źle działo na szerokim rynku to i Borka nie ominie kolejna przecena.
kierunek 2,42 ostatnie szczyty moze nawet 2,50 zachacza kto wie Shhh

Dapi napisał(a):
Z ciekawości to ile procent zrealizowaleś zysku ?
za wczesnie ze tak powiem bo przy widlach jskies 85% wywalilem po 85gr widzac ze tam mocno sypia i maja problem z przejsciem ich myslac ze sie cofna jeszcze raz jak po otwarciu, chyba to byla bledna decyzja, reszte sobie zostawilem tak dla sportu,
po takim parciu na papier obstawiam ze jutro open z luka
podbija do 1 zl i tam reszte oddam mam taka nadzieje ;) to tylko list intencyjny wiec lepiej swoje zabrac i poczekac jak sie rozwinie sytacja

Cat napisał(a):
Rzeczywiscie wyglada to na transakcje "jednostronnie korzystną dla kierowanej przez Buczkowskiego spółki" king .

Ciekawe ile ze wspomnianych 250 mln zl bedzie czystej gotowki a ile tzw. wkladow niepienieznych d'oh! ?

I fundamentalne pytanie - NA CO KOMUS KAREN, ogolocony z nierentownych zreszta salonow sprzedazy Anxious ?

Ale fajnie ze znowu cos sie dzieje w temacie tej dogorywajacej spolki hello1 .nie wazne na co wazne ze spkula mocno bujnela spolka i mozna bylo cos zarobic oczywiscie nie biorac papierow na open bo bylo pewne ze po chwili mozna bedzie kupic taniej np 74/75 gr :)

"Ten raport jest tak bełkotliwie napisany, że ciężko w ogóle zrozumieć o co chodzi. Nie wiem, czy to celowe działanie, czy po prostu piszące go gamonie nie potrafią sklecić kilku zdań po polsku. Spróbujmy to jednak zrozumieć:
1. Getin (emitent), wystawia wezwanie do zapisywania się na sprzedaż (czyli chce kupić) akcji MWTrade w ilości 66% (na sztuki tej ilości nie podali).
2. Emitent kupi te akcje tylko wtedy gdy do sprzedania będzie co najmniej 4.298.301, czyli 52,49%
3. Kilku chętnych do zbycia akcji już jest:
- Marcin Mańdziak: 2.500.000
- Alicja Szulc: 671.300
- Alicja Szulc wraz z Bogumiłą Szulc: 39.200
- Rafał Wasilewski: 1.087.801
4. Suma chętnych do sprzedaży: 4.298.301, czyli Getin ma już minimalną ilość, którą chciał kupić i więcej dokupywać nie musi, ale może aż do 66%! (jak znajdzie frajera za 6.25).

To ja tak to zrozumiałem...
Generalnie info oceniam pozytywnie, bo oznacza wejście większego kapitału i jeszcze bardziej stabilną sytuację spółki."

prztocze slowa kolegi z innego forum

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 8 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 24 kwietnia 2012 18:34:30
Liczba wpisów: 317
[0,08% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,342 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,42% +31 883,35 zł 51 883,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d