pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

danek197

danek197

Ostatnie 10 wpisów
Inwestycje w energetyce mogą okazać się zbyt ambitne (analiza)
PAP - Biznes
12 Kwi 2012, 13:19


..........

Agnieszka Łakoma (PAP)

Kod:
[mod: złamałes prawo ponieważ ani Ty ani SW nie ma prawa do publikowania informacji w pełnymz akresie z PAP]

"Strajk w hucie: Stalownia będzie zamknięta
Chorzowianin 2012-04-06 | Komentarzy: 14
Po spotkaniu sztabu kryzysowego: Zarząd Alchemii podjął decyzję o likwidacji stalowni. Strajkujący prawdopodobnie jeszcze dzisiaj opuszczą jej teren. Zaręczają, że zrobią to spokojnie, z klasą.
Jak relacjonuje prezydent miasta, Andrzej Kotala, podczas spotkania prezes Huty zapowiedział likwidację stalowni. - Prezes stwierdził jednoznacznie, że taka decyzja zapadła. Co nas bardzo zaniepokoiło. Myślę, że zarząd Alchemii jeszcze to rozważy. Likwidacja stalowni to dla pracowników a także dla miasta duży problem - mówi prezydent.

Taka decyzja zaskoczyła też samych pracowników. - Stalownia jest zamknięta. Jesteśmy zwolnieni. Nie wiemy jeszcze czy dyscyplinarnie. Tylko tyle nam przekazano. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wyjdziemy ze stalowni – mówi Damian Łuczak, hutnik pracujący w stalowni. – Na stalowni pracuje ponad 100 osób. Takiej decyzji się nie spodziewaliśmy. Rozmawiałem w wojewodą, biskupem. Mam nadzieję, że tak to się nie skończy - dodaje.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przyznaje, że rozmowy z zarządem Huty Batory nie przyniosły spodziewanych efektów. - Zarząd Huty nie potrafi wskazać osoby, która podjęłaby się mediacji. Czekamy na decyzję zarządu Alchemii. Bez negocjatora z zewnątrz niczego nie osiągniemy – mówi prezydent. - Jesteśmy po stronie pracowników. Dostrzegamy ich trudną sytuację – dodaje.

Przedstawiciele hutników nie ukrywali rozczarowania. - Niestety, nie udało się dojść z prezesem Spikiem do porozumienia. Nie okazał dobrej woli.

Po powrocie na stalownię hutnicy sporządzą dokumentację. - Musimy udowodnić, że niczego nie zniszczyliśmy, że nic nie zginęło – mówi D. Łuczak.
Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmą strajkujący na rurowni. - Solidaryzujemy się z pracownikami stalowni – mówi Mirosław Pyka, hutnik z rurowni. - Mają nam wręczyć dyscyplinarne zwolnienia i wtedy być może opuścimy zakład na okres świąt. Rurownia zdaniem prezesa jest do uratowania, ale jak nam powiedziano, we wtorek mamy wrócić do pracy. Nie wiem czy ludzie będą chcieli po tym wszystkim tutaj pracować.

Władze miasta obawiały się, że może dojść do siłowego rozwiązania konfliktu. - Strajk jest nielegalny i policja może być zmuszona do interwencji. Wtedy eskalacja konfliktu może przenieść się na miasto. Tego nie chcemy. Myślę, że doszliśmy wszyscy do kompromisu i do takiej sytuacji nie dojdzie – mówi Andrzej Kotala. - Nie wykluczam, że strajkujący zaczną opuszczać powoli teren zakładu a definitywnie zrobią to do wtorku – dodaje.

Przedstawiciele strajkujących podkreślają, że nie chcą eskalacji konfliktu. - Jeżeli opuścimy zakład, to zrobimy to z klasą. Jeżeli interweniowałaby policja to nie będziemy stawiali oporu. Taka interwencja to dodatkowe koszty, na które nikt nie chce się narażać – mówi M. Pyka.

- Apeluję i apelowałem do zarządu Huty, by wstrzymał się z podejmowaniem decyzji do czasu podjęcia rozmów przez negocjatorów. Prezes obiecał, że tak postąpi. Gwarancji jednak nie mam – mówi prezydent Kotala. - Liczymy, że ze strony ministerstwa pojawi się mediator. To jednak nastąpi prawdopodobnie dopiero w połowie kwietnia – dodaje.

Prezes Huty Batory odmówił mediom komentarza.

Druga porażka rządu

Dolnośląskie Surowce Skalne miały uratować jedną ze sztandarowych obietnic rządu Donalda Tuska - połączenie autostradami miast, w których rozgrywane będą mecze na Euro 2012. Gdy okazało się, że jedyną trasą autostradową, która ma szansę zostać ukończona na czas jest odcinek A2 łączący Poznań i Warszawę, sprawa stała się priorytetem rządu. Po porzuceniu inwestycji przez chiński COVEC, bez przetargu powierzono inwestycję firmie DSS. Kontrakt z firmą COVEC był wart 438 mln zł, DSS ma dostać za jego dokończenie kolejne 616 mln zł. Okazało się, że to za mało, aby przedsiębiorstwa zapłaciły zobowiązania wobec mniejszych firm pracujących przy budowie. O odzyskanie zobowiązań nadal walczą przedsiębiorcy, którzy pracowali dla COVEC-u, teraz, gdy kolejny generalny wykonawca odcinka C autostrady A2 okazał się pomyłką rządu, polskie firmy straciły kolejne miliony, niektórzy z przedsiębiorców po raz drugi za pracę przy tej samej inwestycji. - Nasz rząd, przez nasze ministerstwo wybrał firmę nie na zasadzie przetargu, z niejasnych przyczyn. Złamano szereg procedur i popełniono


Cytat:
Szanse na odzyskanie pieniędzy od DSS są coraz mniejsze, 4 kwietnia firma zgłosiła wniosek o upadłość należącej do niej spółki, którą zaledwie rok wcześniej kupiła od skarbu państwa za 108 mln zł - Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, korzystając przy tym z pośrednictwa innej swojej spółki - Surowce Skalne Wschód.


wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,t...

Czy wczorajszy wzrost na DSS może miec coś wspólnego z infem o upadłości? Ale wtedy, dlaczego wzrost :-)?


zobacz co sie stało przed podaniem informacji wniosku o upadłość spółki zależnej kopalni :) podbili na 3 zl a później info poszło i nowe dołki a wczoraj znowu 3 zl i info :) = dystrybucja

4) Dodatkowo strony ugody potwierdzają, że zakres rzeczowy Umowy Podstawowej został ograniczony w zakresie kiosków gastronomicznych oraz w zakresie płyty boiska wraz z instalacjami i murawą. W związku z ograniczeniem zakresu rzeczowego robót budowlanych wysokość wynagrodzenia należnego Konsorcjum, z tytułu Umowy Podstawowej zostało obniżone łącznie o kwotę 14.500.000,00 zł netto;

5) Jednocześnie Strony Ugody ustaliły sposób rozliczenia rekompensaty, którą Konsorcjum zobowiązało się wypłacić Zamawiającemu z tytułu odwołania wcześniej zaplanowanych imprez masowych na skutek opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego w kwocie 10 mln zł. Do dnia podpisania ugody potrącono kwotę 2 mln zł. Pozostała kwota zostanie potrącona w ten sposób, że 4 mln zł zostanie potrącone z wynagrodzenia za roboty dodatkowe, 4 mln zł zostanie potrącone z pozostałych płatności na rzecz Konsorcjum z tytułu robót dodatkowych. Ponadto strony ustaliły, iż kwota 350.000,00 zł dotycząca kary umownej za zwłokę w realizacji dodatkowego celu kluczowego zostanie potrącona z dalszych płatności na rzecz Konsorcjum z tytułu robót dodatkowych.




a reszta idzie dla podwykonawców

www.pb.pl/2541179,94877,petrol...

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała siedem osób, w tym trzech pracowników Ministerstwa Środowiska w związku z korupcją przy udzielaniu koncesji na gaz łupkowy. "Puls Biznesu" ustalił, że wśród zatrzymanych jest m.in. Wiesław S., prezes Siluriana z grupy Petrolinvestu.

Korupcja przy łupkach
ABW ZATRZYMAŁA SIEDEM OSÓB



teraz Prezes dementuje ciekawe co o tym myślec

www.tvn24.pl/0,1730904,0,1,kor...





zastanawiam se czemu moj post zostal usuniety gdze był link o mozliwosci dodruku akcji




a z w/w kolega pelna zgoda i teraz wyszlo ile naprawde sa warte akcje i te spolki wyceniane na xxx mln Liar budowanie fikcyjnej wartości....czemu dziennikarze nie opisz tego procederu całego by ochornic drobnych inwestorów ktorzy nie maja pojecia jak ta machina działa - wykres spolki sam mowi za siebie...
chyba dla tego ze sa dobrze sponsorowani ;) dziwnym trafem nagle przez 2 tygodnie Prezes dawal tyle wywiadów jak przez 1 rok :) zbieg okoliczności :) nie sadze wyciagaja z rynku gruba gotówke

asaliah napisał(a):


dlaczego nikt z dziennikarzy do tej pory nie zapytał o te otaczające Petrol i Biotka cypryjskie "stwory" tu jest ewidentnie rozwiązanie tajemnicy całego tego zamieszania...

przecież to śmiech na sali, że jakiś masaszi ma wielkie pakiety akcji a nie ma strony internetowej, więcej nie można znaleźć nawet adresu korespodencyjnego tej zacnej firmy - skąd petrol dowiedział się o istnieniu MASASHI ?

4. Co to jest za podmiot Tabacchi.
Zmiana tematu i przejście do znakomitej firmy z wieloma sukcesami Hallwood. Ponawiam pytanie. Tabacchi ma udziały bez znaczenia to jakie to ma znaczenie co to jest za firma.
Jest to 4 pkt pytania z ostatniego WZA. Oczywiście Masashi to nie jest Tabacchi ale podejrzewam że odpowiedz byłaby taka sama.



dla czego nikt z dziennikarzy nie opisze jak wygląda proceder z bezgotówkowymi transaminacja akcji o nominale 10 zl kupowanie spółek wycenionych na kilkaset mln a w rzeczywistości wartych 3-4 mln tyle co koncesje na lupki :)

ile tak naprawdę te akcje po 10 zl są warte ??? Liar Liar im się opłaca akcje sprzedawać w tych cenach to ile akcje są warte ???



Chciałem zauważyć ze przy tych podbiciach kursu towarzyszy temu bardzo duze naganianie w Parkiecie przez wywiady z Prezesem który bajki opowiada i mija się z prawda tak jak prezes Gruciak :) historia lubi se powtarzać
niech sam R.K przez slupy podbijają kurs spółki by uwiarygodnić te bajki prezesa :) i wyciągnąć z Rynku następne mln

kto gra niech kasuje ich bierze co swoje :) jak i nie da się wciągnąć w ta ich gre słowek i bajek...brać co swoje i nie oddawać im swojego kapitału a raczej odbierać im :)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 8 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 24 kwietnia 2012 18:34:30
Liczba wpisów: 317
[0,09% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,444 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +124,60% +24 920,40 zł 44 920,40 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d