pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

slovly

slovly

Ostatnie 10 wpisów
ja gdzieś czytałem że znakiem ostatniego etapu kryzysu będą spadki na obligacjach korporacyjnych

raczej nie znajdziesz 10 papierów na 10% netto rocznie ;)

dobra dzisiaj cena na MVP0415, bez problemu mozna kupic po 100.50%

odsetki ok 8,5% netto

ja juz po zakupach jesli chodzi o Marvipol :)

ciekawy watek, ale troche offtopic

ja bede staral sie uzyskac rentownosc z obligacji ponad 8% netto, plan to ulokowac 50% oszczednosci w obligacjach 5 roznych podmiotow - wykonany na razie w 33%

reszta jest narazie na 3mcznych lokatach ok 6% netto

z uwagi na wiek <30 troche agresywniejszy portfel od kolegow Angel

na GNT0313 dodajac koncowa premie i obecny zakup za 100% wyszlo mi kilka dni temu 9.48% netto

ktoś policzył jak wychodzą GND?

ja uzywam Sidomy w XTB - prowizje dla obligacji to 0,15% min 3zł, brakuje mi tylko alertów - albo nie potrafię jeszcze ich ustawić

czy od premii za brak wymiany obligacji na akcje płaci się podatek? jeśli tak to czy to czy jest od razu potrącany czy też wykazywany w PIT-8C?

Jako że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać. Cieszę się że znalazłem ciekawe forum na temat Catalyst.

Chciałbym wyliczyć zysk z przyszłej inwestycji w obligacje, ale do tego potrzebuję przyszłych stawek WIBOR 3M, lub 6M. Czytałem że prognozą tych stawek "zajmują się" kontrakty FRA.

Czy ktoś wie gdzie w sieci można znaleźć notowania tych kontraktów?

Czy ew. można prognozować przyszły WIBOR 3M na podstawie obecnego WIBOR 6/9/12M i jak taka prognoza była zgodna z rzeczywistością historycznie? Tzn czy jest lepsza od zakładania że stawka się nie zmieni.

Oczywiście mogę sobie to sam policzyć ale biorąc pod uwagę ilość wolnego czasu zajmie mi to tydzień (mam problem nawet ze znalezieniem stawek WIBOR w przystępnym formacie xls,csv), a może jakiś inwestor starszy stażem coś mi doradzi.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 10 września 2011 16:50:34
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,308 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,17% +27 634,27 zł 47 634,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d