pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Winterfresh

Winterfresh

Ostatnie 10 wpisów
Spółka spekulacyjnie spadła od dnia debiutu z 19 groszy do 7. stooq.pl/q/?s=hms&c=1m&... Spadek ten najprawdopodobniej był spowodowany sprzedażną akcji prze fundusz, jednak w czasie gdy fundusz sprzedawał swoje akcje obróciło się prawie 3X tyle papieru! Przypominam, że w dniu debiutu FF wynosił ZERO. Czyli najprawdopodobniej papier sprzedany przez fundusz posłużył do drastycznego zaniżenia ceny, tak to interpretuję.

Na obecnym poziomie ceny, wskaźniki ekonomiczne są bardzo interesujące C/WK na poziomie 3,15 (jak na NC i na branże to niezły wynik)

Widzieliście to?????

"Lock-up na akcjach HMSG

2010-04-07 10:49
Grupa PSW Holding zobowiązała się do niesprzedawania przynajmniej do końca tego roku posiadanych 32,99 proc. akcji HMSG."

źródło: newconnect.pb.pl/2064106,64355...

Oto 5 powodów, które zrobią z SYMBIO gwiazdę parkietu.

1. Pierwszy kwartał 2010 zapowiada się lepiej nawet niż IQ w 2009 roku, świadczą o tym raporty miesięczne, publikowane regularnie.

2. Spodziewany bardzo dobry raport roczny i olbrzymi wzrost zysku w 2009 roku. (zapowiedź tego była w dochodach narastających za I-IV Q 2009).
Cytuję prezesa: "Po czterech kwartałach 2009 roku spółka osiągnęła zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 2.338 tys zł, co stanowi 257% wzrost w stosunku do roku poprzedniego... ...i jest najwyższym poziomem osiągniętym przez spółkę."

3. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zamierza ingerować na rynku walutowym, celem zahamowania wzrostu wartości Złotego, aby mocna Złotówka nie hamowała rozwoju eksportu. Skoro podczas drastycznego spadku Euro od 2 lat, spółka wypracowywała coraz lepsze zyski, to co nastąpi gdy Złoty przestanie się umacniać?
cytuję prezesa " Na koniec 2009 roku, 81% obrotów spółki było generowane na sprzedaży eksportowej..."

4. Planowane dokapitalizowanie spółki i dalszy rozwój. Cytat Rzeczpospolita "Negocjuje z inwestorami także Symbio. – Jeżeli nie uda się nam ich sfinalizować, to przeprowadzimy emisję akcji w pierwszym kwartale 2010 r. – mówi Tymiński. Nie zdradza, jaką kwotę jego firma chciałaby pozyskać z oferty. Pieniądze są jej potrzebne, m.in. na zwiększenie liczby produktów na rynku krajowym. Obecnie jego udział w przychodach Symbio wynosi niecałe 20 proc. Spółka chce, aby sięgnął 50 proc."

5. Rynek na którym działa SYMBIO jest perspektywiczny: "Jak informuje Puls Biznesu rynek żywności ekologicznej w Polsce jest mały w porównaniu z krajami zachodnimi. Jego wartość wynosi około 600 mln zł rocznie i rośnie w dwucyfrowym tempie. W Polsce jej udział w ogólnej sprzedaży żywności stanowi zaledwie około 0,2 proc. Eksperci szacują, że w ciągu 10 lat wzrośnie u nas do 2 proc., co powinno przynieść sprzedaż rzędu 6 mld zł rocznie. W Szwajcarii udział żywności ekologicznej w rynku spożywczym sięga 4,5 proc. a w Niemczech 4 proc."

Gdy EkoExport zaczynał wspinać się na 7 złotych (ze złotówki we wrześniu) nikt nie wierzył (włącznie ze mną), że spółka odleci aż tak szybko. Gdy cena wskoczyła na 1,6 złotego, wielu uważało, że jeszcze trochę spadnie i dokopią, niestety nie spadło a przy 2,5złotego zaczynali żałować, że nie kupili, podobnie było w okolicach 4,5zł... Wciąż porównuję te spółki, ponieważ obydwie dobrze znam, obydwie działają na rynku, który będzie lokomotywą nadchodzącej hossy jak i dlatego, że obydwie były zdołowane i na obydwu wysypywał się fundusz hamując wzrosty. Jest jeszcze jedno podobieństwo, bardziej subiektywne, kiedyś EkoExport polecałem swojej rodzinie, podobnie teraz SYMBIO. Angel


SUPER_INWESTOR napisał(a):
obecny ff o okolo 40tys akcji + fund zszedl ponizej 5% i kolejne 40k akjci pewnie bedzie wyrzucal w rynek


Jeżeli raport kwartalny i roczny będą przynajmniej w połowie tak dobre jak oczekujemy, to po te 40tys akcji ustawi się kolejka chętnych... i ani trochę nie przesadzam.

...a jak okaże się, że złotówka w stosunku do Euro osiągnęła swoje maksimum na początku kwietnia i teraz zacznie spadać to na koniec roku trzycyfrowa cena za SYMBIO nie będzie niczym nadzwyczajnym.
stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1y&...
(NBP podjął decyzje w sprawie ingerencji w kurs złotówki aby wesprzeć eksporterów, widać to na wykresie)

Warto tez pamiętać, że SYMBIO nie miało jeszcze swojego udziału w wybiciu na szerokim rynku, które rozpoczęło się ponad rok temu (bo trudno nazwać "wybiciem" jesienne podrygi na FF 0,5%(wtedy) i obrotach dziennych rzędu 500zł :) ) Nadszedł wreszcie czas na tą perełkę. ;)

Pamiętam:) W kilka dni, gdy skupowali akcje pod walne można było wyciągnąć dobre 70% i co najważniejsze, można było precyzyjnie przewidzieć punkt wyjścia. :)

Podsumowanie informacji z ostatniego czasu.

Akcjinariusze:
EECP I Sarl 464 920 szt. (49.50%)
Tymiński Artur (razem z Symbio Impex Corporation) 218 592 szt. (23.27%)
Fundusz Północny SA, Warszawa 163 295 szt. (17.38%)
Sperelakis Steve Spere Enterprises LLC 68 584szt. (7.30%)
Free float: 2,5% czyli 23 811szt.
(dane na podstawie bankier.pl)

Najważniejsze jest, że 74,18% akcji jest w rekach inwestorów instytucjonalnych (!!!) a tacy inwestorzy maja jedną niezaprzeczalnie pożądaną na rynku kapitałowym cechę, nie muszą zamykać inwestycji aby "cieszyć się" z zarobionych pieniędzy na danej spółce. Do "szczęścia" ich akcjonariuszy wystarczy potencjalnie duża wartość posiadanych akcji. Mówiąc po ludzku... każdy z nas odczuwa radość dopiero gdy zamknie pozycje z ogromnym zyskiem a "instytucjonalni" cieszą się gdy rośnie im wartość zainwestowanej pozycji. Czyli... pomimo FF na poziomie 2,5% nie będzie parcia na szybkie realizowani zysku, czyli... droga do giga wzrostów jest potencjalnie otwarta.

Tylko w piątek obróciło się 65% całego FF przy dużych wzrostach a przez 5 sesji (od 23 marca) obróciło się 28950szt.!!!!! Czyli więcej niż wynosi cały FF. Nie ulega wątpliwości, że papier zaczął być grany. Prawdopodobną przyczyną tak znacznego wzrostu zainteresowania SYMBIO jest zbliżający się termin publikacji raportu rocznego i spodziewany GIGANTYCZNY wzrost zysku! Za IV Q 2009 była strata (ale to normalne w spółkach posiadających własne źródła żywności, zimą raczej się nie zbiera żywności a ponosi się koszty przechowywania i amortyzację sprzętu) Natomiast narastająco za 4 kwartały 2009 był bardzo duży zysk o 257% większy niż w 2008 roku. Czyli strata za zimowy IV Q wpływa obecnie na wycenę spółki a zysk narastający za 4 kwartały będzie w raporcie rocznym dużo większy niż w 2008 roku.
Przychód narastający za 4 kwartały 19,258mln
Zysk narastający za 4 kwartały 2,338mln (wzrost o 257%)
(dane z raportu za IV Q)

Również obecny rok zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni:
"W okresie sprawozdawczym tj. w miesiącu styczniu 2010 roku Spółka, realizując kontrakty zagraniczne jak i sprzedaż krajową, osiągnęła łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 1 929 tys. zł. z czego:
• 1 610 tys. zł. (83,5%) stanowiły przychody ze sprzedaży certyfikowanych mrożonych produktów ekologicznych sprzedawanych głównie do krajów Unii Europejskiej,
• 319 tys. zł. (16,5%) przychody ze sprzedaży ekologicznych produktów i towarów detalicznych.
Przychody osiągnięte przez Spółkę w miesiącu styczniu 2010 roku były o 181% wyższe niż w miesiącu grudniu, 2009 w którym Spółka osiągnęła łącznie przychód w wysokości 687 tys. zł."
źródło: http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=SYM&id=6709&id_tr=1

Spółka z OGROMNYMI perspektywami na przyszłość i już generująca zyski rosnące w postępie geometrycznym. Hossa z lat 1995-2001 przebiegała pod hasłem "DOT-COM", następna 2004-2007 to "nieruchomości". Moim zdaniem nadchodząca hossa będzie pod hasłem "ekologia" a SYMBIO świetnie wpisuje się w tą gałąź gospodarki.

Cóż, do dnia dzisiejszego kurs akcji ustabilizował się w przedziale 5-6groszy. Wszyscy wyczekują na komunikat o sprzedaży działki, tylko niekiedy ktoś znudzony wyrzuca drobne ilości papieru. W "międzyczasie" obniżył się współczynnik C/WK, teraz wartość księgowa wynosi 1,94 mln a współczynnik C/WK 5,81 To chyba całkiem przyzwoity wynik jak na branżę odzieżową i na warunki na NewConnect.

Hurtimex chyba powoli przestaje być balonem ze współczynnikiem C/WK równym 45... :)

I znowu info!
Mam taką małą, prywatną teorię na wytłumaczenie tego, kto stale kupuje akcje Hurtimexu, powyżej ceny rynkowej.

Gdybym to ja był współwłaścicielem firmy deweloperskiej zainteresowanej zakupem działki, należącej do maleńkiej spółki giełdowej, to po przeprowadzeniu analizy działki i samej firmy, rozpocząłbym negocjacje i jednocześnie zacząłbym powoli skupować akcje tej spółki. Po zakupieniu zadowalającej mnie ilości papieru, podpisałbym umowę i tym samym upiekłbym 2 pieczenie na jednym ogniu. Zdobyłbym interesujące mnie nieruchomości i niejako własnymi pieniędzmi doprowadziłbym do znacznego wzrostu wartości spółki, której współwłaścicielem bym już był. Czyli zyskałbym dwukrotnie na nieruchomościach i na akcjach spółki.

Oczywiście takiego podwójnego interesu nie można by było przeprowadzić ze spółką o ugruntowanej dobrej opinii, docenionej przez rynek, ani ze zbyt drogą w stosunku do sprzedawanych gruntów. Hurtimex jest tutaj idealny. Ma parszywą opinię, więc nie ma na nim poważnych inwestorów od których trudno wyrwać tanio akcje. Wartość księgowa spółki to 1.1 mln złotych a rzeczona nieruchomość warta jest 5-6mln!

Czy nie jest to prawdopodobne?
Raport bieżący nr 6/2010
Podstawa prawna:

Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Zarząd Hurtimex Spółki Akcyjnej w Łodzi ("Spółka") informuje, iż powziął wiadomość w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o dokonanej przez osobę wchodzącą w skład organu nadzorującego Spółki - Pana Bogdana Kopcia, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki, transakcji zbycia akcji Spółki będących przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu na Rynku NewConnect. Zgodnie z otrzymaną informacją Pan Bogdan Kopeć zbył, poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, 1.500.000 akcji Spółki, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Elżbieta Waliniak - Vice Prezes Zarządu

Kolejne info.
To info moim zdaniem jest niewiele warte, ale dziwię się, że cena nie wzrosła przynajmniej do 8 groszy po informacji o zakupie w "hurcie" (w pakietówce) 14mln akcji po 7 groszy, czyli sporo powyżej ceny rynkowej. Dla mnie to była informacja warta podwojenia posiadanych akcji HRT. Dziwne, że inni nie zareagowali podobnie optymistycznie... Rozumiem, że niektórzy czekają na deklaracje przekroczenia 5% przez nowego inwestora, ale już wiadomo, że to nastąpiło, 14mln akcji to ponad 5% papierów! Kto kupił te akcje, to informacja drugorzędna. (Chyba, że okaże się że kupili to deweloperzy zainteresowani działką Hurtimexu)

Podpisanie umowy najmu lokalu w Tarnowie z przeznaczeniem na nowy sklep outletowy

Zarząd Hurtimex SA z siedzibą w Łodzi ("Spółka") informuje niniejszym, że w dniu 3 lutego 2010 roku Spółka podpisała umowę najmu lokalu mieszczącego się w Tarnowie, w którym zostanie otwarty sklep outletowy z odzieżą dziecięcą. Nowy sklep rozpocznie działalność w lutym bieżącego roku, niezwłocznie po protokolarnym przekazaniu lokalu i dokonaniu stosownych adaptacji najmowanego lokalu.
Obecnie Spółka posiada sklepy outletowe w Bełchatowie, Poznaniu, Piotrkowie Trybunalskim i w Łodzi, o czym informowała w treści następujących Raportów Bieżących EBI: Nr 38/2009 z dnia 14 października 2009 roku, 43/2009 z dnia 10 listopada 2009 roku, 49/2009 z dnia 1 grudnia 2009 roku.
W ramach realizacji strategii otwarcia 10 sklepów outletowych oraz 10 salonów firmowych Spółka planuje otwarcie nowych sklepów outletowych w I półroczu roku 2010 w następujących lokalizacjach: Górny Śląsk, Wrocław, Kraków, Warszawa, Trójmiasto. Otwarcie nowych outletów zostanie sfinansowane ze środków pozyskanych z emisji Akcji serii E (informacje podsumowujące zakończoną subskrypcję Akcji serii E zostały przedstawione w treści Raportu Bieżącego EBI Nr 48/2009 z dnia 24 listopada 2009 roku). O przyjętych przez Zarząd Spółki założeniach strategii rozwoju Spółki na lata 2010-2011, w tym odnoszących się do kontynuacji budowy sieci outletów i salonów firmowych Spółka informowała w treści Raportu Bieżącego EBI Nr 46/2009 z dnia 19 listopada 2009 roku.
Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO - "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
Osoby reprezentujące spółkę:

Elżbieta Waliniak - Vice Prezes Zarządu
Jarosław Kopeć - Vice Prezes Zarządu

Rzadko kiedy na giełdzie zdarza się, że informacja o zbyciu akcji przez insidera jest pozytywna a tu proszę:
(Zwróćcie uwagę na cenę zakupu, ZAWSZE cena "hurtowa" jest niższa od rynkowej)


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2010
Data sporządzenia: 2010-02-03
Skrócona nazwa emitenta
HURTIMEX S.A.
Temat
Zbycie akcji Spółki przez członków Zarządu Spółki
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Hurtimex SA ("Spółka") informuje, iż Spółka powzięła wiadomości, w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o dokonanych przez członków Zarządu Spółki transakcjach zbycia zdematerializowanych akcji Spółki będących przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Jarosław Turek – Prezes Zarządu Spółki poinformował o zbyciu 10.000.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze dwóch umów cywilno-prawnych (umów sprzedaży akcji), obu z dnia 28 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Jarosław Kopeć – Wiceprezes Zarządu Spółki poinformował o zbyciu 4.000.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Elżbieta Waliniak – Wiceprezes Zarządu Spółki poinformowała o zbyciu 500.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2010
Data sporządzenia: 2010-02-03
Skrócona nazwa emitenta
HURTIMEX S.A.
Temat
Ujawnienie, w trybie art. 70 pkt 1) Ustawy o Ofercie, stanu posiadania akcji Spółki
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd Hurtimex Spółki Akcyjnej w Łodzi ("Spółka") informuje, iż w dniu 3 lutego 2010 roku powziął wiadomości, w trybie art. 69 ust. 1 Ustawy o Ofercie, o zmianie (zmniejszeniu) stanu dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki przez akcjonariuszy Spółki Jarosława Turka oraz Jarosława Kopcia.
Akcjonariusz, Jarosław Turek, poinformował o zmniejszeniu, w wyniku dwóch transakcji zbycia akcji Spółki dokonanych na podstawie dwóch umów cywilno-prawnych (umów sprzedaży akcji) zawartych poza rynkiem NewConnect w dniu 28 stycznia 2010 roku, dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów ponad 15% i osiągnięciu w wyniku tego zmniejszenia mniej niż 15% ogólnej liczby głosów. Przed zmianą stanu posiadania Jarosław Turek posiadał 43.515.506 akcji Spółki, stanowiących 23,15% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentowały 43.515.506 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 17,55% udziału w ogólnej liczbie głosów. Aktualnie, po zmianie stanu posiadania, Jarosław Turek posiada 33.515.506 akcji Spółki, stanowiących 17,83% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentują 33.515.506 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 13,52% udziału w ogólnej liczbie głosów. Zgodnie ze złożonym przez Jarosława Turka zawiadomieniem, podmiotem zależnym od niego, który posiada akcje Spółki jest Inwestorski Fundusz Kapitałowy Capitis Sp. z o.o. w Łodzi, a także, że akcjonariusz ten nie zawarł z żadną osobą trzecią umowy, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.
Akcjonariusz, Jarosław Kopeć, poinformował o zmniejszeniu, w wyniku transakcji zbycia akcji Spółki dokonanej na podstawie umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) zawartej poza rynkiem NewConnect w dniu 29 stycznia 2010 roku, dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów ponad 10% i osiągnięciu w wyniku tego zmniejszenia mniej niż 10% ogólnej liczby głosów. Przed zmianą stanu posiadania Jarosław Kopeć posiadał 19.252.189 akcji Spółki, stanowiących 10,24% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentowały 28.252.189 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 11,39% udziału w ogólnej liczbie głosów. Aktualnie, po zmianie stanu posiadania, Jarosław Kopeć posiada 15.252.189 akcji Spółki, stanowiących 8,11% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentują 24.252.189 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 9,78% udziału w ogólnej liczbie głosów. Zgodnie ze złożonym przez Jarosława Kopcia zawiadomieniem, nie występują podmioty zależne od tego akcjonariusza, które posiadają akcje Spółki, a także że akcjonariusz ten nie zawarł z żadną osobą trzecią umowy, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.


Negocjacje jeszcze trwają, jedni zwlekają z odpowiedzią a drudzy zagrozili rozmowami z konkurencją. :) Moim zdaniem gdyby REAL Development stracił zainteresowanie nieruchomością już podziękowałby za negocjacje a tak widać, że jedna i druga strona prowadzi taktyczne rozgrywki, mające na celu wynegocjowanie lepszych warunków umowy.typ raportu Raport bieżący
numer 6/2010
data dodania 2010-02-01 15:04:14
spółka HURTIMEX SPÓŁKA AKCYJNA
Informacja o rozmowach w sprawie zbycia nieruchomości
W nawiązaniu do treści Raportu Bieżącego EBI Nr 1/2010 z dnia 5 stycznia 2010 roku, dotyczącego potwierdzenia przez REAL Development Świeboda i Wspólnicy Spółkę komandytową z siedzibą w Łodzi ("Potencjalnego Inwestora") o zamiarze nabycia nieruchomości Hurtimex SA z siedzibą w Łodzi ("Spółka") zlokalizowanej w Łodzi, przy ul. 28-go Pułku Strzelców Kaniowskich, Zarząd Spółki informuje niniejszym, iż w związku z wystąpieniem rozbieżności w przedmiocie ustalenia warunków powołanej transakcji skierował w dniu 1 lutego 2010 roku do Potencjalnego Inwestora pismo, w którym poinformował o chęci kontynuacji rozmów w temacie sprzedaży nieruchomości, jednak bez przedłużenia okresu wyłączności negocjacyjnej, tj. okresu w którym Spółka byłaby zobowiązana do nieprowadzenia równoległych rozmów z innymi inwestorami (okres ten upłynął z końcem stycznia 2010 roku). W ocenie Zarządu Spółki dalsze przedłużanie okresu wyłączności negocjacyjnej ograniczałoby Spółkę w rozmowach z innymi potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi kupnem przedmiotowej nieruchomości.
Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu ASO "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Ktoś na innym forum znalazł raport analityczny:

www.polonia.com.pl/fileadmin/p...

Tam podane jest, że za 2007 - aktywa trwałe 2,090 mln, (należy pamiętać że to jest szczyt hossy i ceny nieruchomości są bardzo wysokie)

W 2008 wartość tej nieruchomości dramatycznie spadła i tym samym wpłynęła na obniżenie wartości księgowej spółki, która obecnie wynosi 1,1mln. Jest ogromnie prawdopodobne, że obecnie podczas szacowania wartości spółki przyjęli wartość nieruchomości sporo poniżej 1 mln. Tym lepie, powinien dzieli temu nastąpić większy skok wartości księgowej i oczywiście ceny.

Na jeszcze innym forum dostałem tego linka z bilansu półrocznego za półrocze 2008. Tam w rubryce "budynki, lokale..." podane są w wysokości 540tys. Jeżeli w sprzedawanej nieruchomości grunty są liczone osobno (w co wątpię) to jeszcze dochodzi niecałe 200tys.

www.hurtimex.com.pl/polroczny....

Ktoś na innym forum znalazł raport analityczny:

www.polonia.com.pl/fileadmin/p...

Tam podane jest, że za 2007 - aktywa trwałe 2,090 mln, (należy pamiętać że to jest szczyt hossy i ceny nieruchomości są bardzo wysokie)

W 2008 wartość tej nieruchomości dramatycznie spadła i tym samym wpłynęła na obniżenie wartości księgowej spółki, która obecnie wynosi 1,1mln. Jest ogromnie prawdopodobne, że obecnie podczas szacowania wartości spółki przyjęli wartość nieruchomości sporo poniżej 1 mln. Tym lepie, powinien dzieli temu nastąpić większy skok wartości księgowej i oczywiście ceny.

Czy ktoś z weteranów Hurtimexa wie za ile ta nieruchomość została kupiona i za ile była księgowana w majątku spółki?
(mam na myśli tą nieruchomość o której wszyscy teraz mówią, która jest przedmiotem sprzedaży)

Pytam ponieważ obecnie Hurtimex ma wartość księgową na poziomie 1,1 mln, jeżeli cały majątek tej spółki to jest jedynie ta nieruchomość (dość nieprawdopodobne) to po sprzedaży jej, wartość księgowa natychmiast wzrośnie 3,5 krotnie (!!!), jeżeli nieruchomość ta była zaksięgowana taniej to wartość księgowa wzrośnie jeszcze bardziej... Dodatkowo, wszyscy mamy tego świadomość, aktywa w żywej gotówce są bardziej cenione od maszyn, towaru czy nieruchomości.
Wyszło mi z pobieżnych obliczeń że w najgorszym razie wartość księgowa wzrośnie z 1,1 mln do 3,4mln a w najlepszym z 1,1mln do 5,6 mln

Będę wdzięczny za rzeczową odpowiedź na pytanie zadane na początku tego postu.

Wprawdzie uważam, że to giełdowy śmieć, ale chyba ostatnio zdołowany i wszystko wskazuje na to, że będzie grany pod sprzedaż działki za 5-6 milionów złotych (zbliża się ostateczny termin przekazania informacji). Przewidują, że powiększy to zysk w 2010 o około 4,5mln. Dla spółki tej wielkości to kosmos...

Na tej spółce wkrótce może być równie dobrze 3 grosze, jak i 30 groszy, to raczej nie spółka dla emerytów i ludzi o słabym sercu.
numer 1/2010
data dodania 2010-01-05 13:56:43
spółka HURTIMEX SPÓŁKA AKCYJNA
Otrzymanie przez Spółkę potwierdzenia potencjalnego inwestora o zamiarze nabycia nieruchomości Spółki
W nawiązaniu do treści Raportów Bieżących EBI: Nr 34/2009 z dnia 30 września 2009 roku oraz 50/2009 z dnia 2 grudnia 2009 roku, a dotyczących planów Hurtimex SA z siedzibą w Łodzi ("Spółka") w odniesieniu do aktywów trwałych Spółki w postaci nieruchomości, w której mieści się siedziba Spółki, Zarząd Spółki informuje niniejszym, że w dniu 5 stycznia 2010 roku Spółka otrzymała od REAL Development Świeboda i Wspólnicy Spółki komandytowej z siedzibą w Łodzi, podmiotu zainteresowanego nabyciem nieruchomości Spółki zlokalizowanej w Łodzi, przy ul. 28-go Pułku Strzelców Kaniowskich, pismo określające intencje inwestora w tym przedmiocie.
We wskazanym piśmie potencjalny inwestor, w nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów, potwierdza zainteresowanie nabyciem od Spółki nieruchomości zlokalizowanej w Łodzi, przy ul. 28-go Pułku Strzelców Kaniowskich i deklaruje dołożenia wszelkich starań, aby w najbliższym czasie zostały ustalone pomiędzy stronami wszystkie warunki zakupu, tak, aby do końca stycznia 2010 roku mogła zostać zawarta umowa, w której zawarte będą wszystkie warunki transakcji, w szczególności cena oraz warunki płatności. Ponadto, w związku z powyższym ustalono, że do końca stycznia 2010 roku strona sprzedająca (Spółka) nie będzie prowadziła równoległych negocjacji z innymi potencjalnymi podmiotami zainteresowanymi kupnem przedmiotowej nieruchomości.
Zgodnie z treścią wskazanych wyżej Raportów Bieżących EBI Nr: 34/2009 oraz 50/2009 Spółka szacuje, przy zastrzeżeniu ostatecznych uzgodnień z inwestorem, iż w wyniku sprzedaży w/w nieruchomości uzyska przychody w kwocie około 5,0-6,0 mln zł oraz zysk brutto w kwocie około 4,5 mln zł, a tym samym przychody z tej operacji mogą mieć wpływ na osiągane przez Spółkę w roku 2010 wyniki finansowe.
Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu ASO "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Osoby reprezentujące spółkę:

* Elżbieta Waliniak - Vice Prezes Zarządu
* Jarosław Kopeć - Vice Prezes Zarządu5 Powodów dzięki którym przełamiemy opór na historycznych szczytach, czyli na 2,8 zł.

1. Przewidywane przez zarząd bardzo dobre wyniki finansowe.
"Rok 2009 był trudny, ale już widzimy sygnały ożywienia. Spodziewamy się, że 2010 będzie znacznie lepszy na poziomie przychodów jak i wyniku netto, zarówno w kraju jak i za granicą. Chcemy dostarczać akcjonariuszom wyników, które przekonają ich, że rok 2010 jest dobrym momentem do przenosin spółki na rynek regulowany warszawskiej GPW." komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.."


2. Split akcji w lutym.
18.01. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki LUG zaproponuje podczas WZA 15 lutego obniżenie wartości nominalnej akcji serii A i B z kwoty 0,04 zł do 0,01 zł, bez zmiany wysokości kapitału zakładowego - poinformowała spółka w komunikacie.


3. "Przeprowadzka" na rynek regulowany.
19.01. Warszawa (PAP) - Lug, producent opraw oświetleniowych, w tym roku zamierza się przenieść z rynku NewConnect na rynek regulowany - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.


4. Niesłabnące zainteresowanie funduszy tą spółką.
"Fundusz private equity Black Pearl Capital S.A., który ujawnił się w akcjonariacie to drugi inwestor instytucjonalny zaangażowany w LUG S.A. Spółka cieszyła się zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych już wcześniej, przykładem jest inwestycja Opera TFI jeszcze w trakcie prywatnej emisji akcji w 2007 roku.
- "Uważamy, że aktualna wycena spółki jest bardzo atrakcyjna, a spółka jest po prostu niedowartościowana w stosunku do rynku. Szczególnie w kontekście poprawiającej się koniunktury, a co za tym idzie spodziewanych lepszych wyników. Oprócz tego LUG S.A. to duża firma o stabilnej pozycji rynkowej i wysokich przychodach. To zaś zdecydowanie dobre podstawy do inwestycji, szczególnie, że firma rozpoczyna właśnie agresywny program budowy płynności akcji. Jego powodzenie pozwoli na istotny wzrost wyceny akcji i przenosiny na rynek regulowany." komentuje Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A."


5. "Przespane" światowe wzrosty w 2009, które stały się udziałem nawet największych śmieci giełdowych.
stooq.pl/q/?s=lug&c=mx&...

Na tej spółce nie trzeba będzie czekać kilku lat, ani nawet kilku miesięcy, aby odciąć kupony od zasłużonych wzrostów. Wystarczy poczekać ze sprzedażą, jak już będzie zbliżał się termin przejścia na rynek regulowany. Taka spółka jak LUG na 100% zainteresuje fundusze i grubszych indywidualnych inwestorów (o czym pisałem w poprzednich postach)a biorąc pod uwagę małą ilość papierów na rynku (maleńki FF) będą płacili za te akcje przyzwoite pieniądze.

Kurs szaleje na tej ślamazarnej i statecznej (dotychczas) spółce, od +9% do -9% i znowu +9%(w kilka minut), jak można było się spodziewać po ogłoszeniu splitu. Do tej pory LUG to była jedna z najbardziej nobliwych i spokojnych spółek na NC, ale teraz to chyba już koniec takiej opinii, droga na 2 złote stoi otworem.

Spółka dla emerytów giełdowych zmienia się na naszych oczach w spekulacyjnego czarnego konia. Eh?


(Jak tak dalej będę sam rozkręcał temat tej spółki to popadnę w schizofrenię.)

Pomyślałem sobie, że na LUGu możliwy jest następujący scenariusz: Black Pearl kupił niecałe 5%, wiec nie musi informować o stanie posiadania. Do 5% brakuje im ok miliona akcji. Mogą teraz skupować powoli akcje, na niskich poziomach jak osiągną 5% to pozostanie jeszcze tydzień na zgłoszenie i dokupowanie. Jak ukaże się info o przekroczeniu 5% to kurs wystrzeli na wielkich obrotach a oni będą mieli znowu tydzień na wyprzedaż sporo droższych papierów.
Tłumaczyłoby to taki wzrost ceny od dnia zakupu akcji LUG przez Black Pearl i obroty, największe od 1,5 roku.

Witam
Dzisiaj o LUG.

Nie ma jeszcze wątku LUGa a szkoda, ponieważ to ciekawa spółka i warta zainteresowania. Sporą cześć swojej produkcji eksportuje i zwiększa przychody.
Wskaźnik W/CK ma w okolicach 1,5, czyli grubo poniżej średniej dla NC.
Spółkę "odkryłem" we wrześniu i nie spuszczałem jej z oczu. Przez cały 2009 rok kisiła się, pomimo całkiem dobrych wskaźników, przychodów i pomimo niskiego FF. W 2009 roku 99% spółek giełdowych (w tym wszystkie śmieci giełdowe) przynajmniej podwoiły swoja wartość a LUG "kisił się". Przypuszczam, że wreszcie przyszedł czas na tą spółkę, gdyż jeszcze nie odreagowała dramatycznego 2008 roku.
Wykres stooq.pl/q/?s=lug&c=mx&...


Kilka ogólnych słów zacytowanych ze strony stooq.pl

"LUG SA jest jednym z największych w kraju producentów i dystrybutorów oświetleniowych opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Wytwarzane produkty powstają według własnych projektów firmy. Oprawy do oświetleń zewnętrznych są stosowane w iluminacjach budynków, oświetleniach stacji paliw, ulic, parkingów i innych otwartych przestrzeni, które mają być widoczne po zapadnięciu zmroku. Oprawy do wnętrz mają zastosowanie w salach sprzedaży, biurach, pasażach handlowych oraz marketach. Głównymi odbiorcami produktów spółki są hurtownie elektrotechniczne, hurtownie ogólnobudowlane, sklepy oraz importerzy materiałów elektroinstalacyjnych i oświetlenia przemysłowego. Firma jest również reprezentowana na rynkach zachodnich, w krajach skandynawskich oraz na bliskim wschodzie. Eksport stanowi 50% sprzedaży spółki, a ma wzrosnąć do 60%. W roku 2005 powstał oddział firmy na Ukrainie. Wychodząc naprzeciw wymaganiom jakości projektowania oświetlenia, spółka udostępnia komputerowy program CADLUX, który służy do obliczeń oświetlenia w pomieszczeniach i na terenach otwartych. Firma powstała w 1989 roku jako spółka cywilna. W 2001 roku nastąpiło przekształcenie w spółkę z o.o., a w 2007 roku w spółkę akcyjną."13 stycznia Black Pearl kupił niecałe 5% akcji tej spółki od jednego z udziałowców i od tego momentu cena akcji zaczęła ostro iść do góry na gigantycznych (jak na tę spółkę) obrotach.

Opis transakcji:
"KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 2 Numer raportu / 2010 Rok 01 Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.
Data sporządzenia: 2010-01-15
Skrócona nazwa emitenta
LUG S.A. Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.
Temat
Informacja o zbyciu akcji stanowiących powyżej 1% ogólnej liczby głosów na WZA LUG S.A.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd spółki LUG S.A. informuje, iż w dniu 15 stycznia 2010 r. otrzymał zawiadomienie od Pana Ryszarda Wtorkowskiego, iż w wyniku dokonania przez niego w dniu 13 stycznia 2010 r. transakcji sprzedaży akcji spółki LUG S.A. (Spółka), zbył akcje stanowiące powyżej 1% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Zgodnie z otrzymaną informacją, Pan Ryszard Wtorkowski przed powyższymi transakcjami kontrolował 17.858.000 akcji Spółki, co stanowiło 49,62% udziału w kapitale zakładowym Spółki i upoważniało do 17.858.000 głosów z tych akcji, stanowiących 49,62% ogólnej liczby głosów. Aktualnie Pan Ryszard Wtorkowski kontroluje 16.608.000 akcji Spółki, które stanowią 46,14% udziału w kapitale zakładowym Spółki i uprawniają do wykonania 16.608.000 głosów z tych akcji, co stanowi 46,14% ogólnej liczby głosów Spółki. Zgodnie z otrzymaną informacją transakcja sprzedaży odbyła się na podstawie umowy cywilnoprawnej. Nabywcą akcji jest spółka Black Pearl Capital S.A. z/s w Warszawie. Pan Ryszard Wtorkowski poinformował Spółkę, iż w okresie 12 miesięcy od złożenia zawiadomienia nie zamierza dalej zmniejszać udziału w ogólnej liczbie głosów Spółki. "


To opis tej transakcji widziany oczami drugiej strony:
"Black Pearl Capital S.A. sprzedał kolejną emisję akcji
Data: 2010-01-13
Black Pearl Capital S.A. - fundusz private equity utworzony przez grupę inwestycyjną Totmes S.A. oraz WDM S.A. - zrealizował drugą w ciągu miesiąca prywatną emisję akcji. Wyemitował akcje za 2 mln zł w cenie 50 gr za sztukę, czyli o 25% wyższej niż podczas grudniowej emisji akcji. Inwestorzy obejmowali akcje nowej emisji w zamian za papiery innych spółek giełdowych. Debiut funduszu na NewConnect spodziewany jest w marcu br. - "Ta emisja to odpowiedź na bardzo dużą nadsubskrybcję podczas grudniowej emisji. Zdecydowaliśmy, że dla funduszu akcje innych spółek giełdowych - kupowane ze znaczącym dyskontem do cen rynkowych - będą bardziej interesujące niż kolejny zastrzyk gotówki. Obserwując zainteresowanie emisją, spodziewamy się, że duży popyt na akcje Black Pearl Capital będzie utrzymywał się również po debiucie, co pozwoli zapewnić wysoką płynność tego papieru, jedną z najwyższych na rynku NewConnect" - mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A. Łącznie z dwóch emisji Black Pearl Capital S.A. pozyskał 5 mln zł, z tego 3 mln zł w gotówce i 2 mln zł w akcjach innych spółek z rynku publicznego. Dwie z nich to firma biotechnologiczna Euroimplant S.A. oraz producent opraw oświetleniowych LUG S.A. Fundusz nie ujawnia nazw dwóch pozostałych spółek.

- "Najważniejsze, że do funduszu trafiły dobrej jakości aktywa. Dzięki temu w portfelu funduszu już na starcie są bardzo atrakcyjne papiery spółek publicznych oraz podmiotów z rynku niepublicznego. Wśród nich m.in. Synopsis S.A. oraz dystrybutora urządzeń multimedialnych - VIDIS S.A., których wejście na rynek NewConnect planowane jest jeszcze na pierwszą połowę tego roku. To wszystko przekładać się będzie na wyniki osiągane przez fundusz." - tłumaczy Piotr Chmielewski, Prezes TOTMES S.A. Kolejnym ciekawym elementem strategii założonego przez Totmes i WDM funduszu jest emisja akcji z prawem poboru. - "Myślimy o jej przeprowadzeniu niedługo po debiucie. Decyzje jeszcze nie zapadły. Wszystko zależeć będzie od tego jakie potencjalne inwestycje będą czekać w kolejce do funduszu." - kończy Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A. A spółek w kolejce do Black Pearl Capital nie brakuje. - "Właśnie sfinalizowaliśmy inwestycję w akcje TEQUILA MOBILE S.A. - firmy technologicznej o globalnym zasięgu, tworzącej najwyższej jakości gry na telefony komórkowe w technologiach J2ME, BREW, DoJa (i-mode). Produkty tej spółki obecne są w ponad 50 krajach" - mówi Piotr Chmielewski, Prezes Totmes S.A. "Tequila Mobile wypracowała 0,5 mln zł zysku netto w 2009 r. Ostrożne szacunki to podwojenie zysku tej spółki w roku bieżącym" - dodaje Chmielewski. "


Zapraszam do dyskusji. (i udziałach we wzrostach)

27 września miał debiut spółki Hefal Serwis. Na otwarciu akcje wzrosły o 46 proc., do 41 zł.
Do obrotu wprowadzono 537.000 akcji serii A i 5.769 akcji serii B.

We wrześniu 2008 roku spółka przeprowadziła ofertę publiczną swoich akcji. Początkowo planowała debiut na GPW, ale z powodu zbyt małego zainteresowania ofertą Hefal nie otrzymał zgody na wejście na giełdę. W czasie wrześniowej oferty inwestorzy złożyli 45 zapisów na 5.769 akcji. Cena emisyjna była ustalona na 28 zł, co oznacza, że spółka pozyskała z emisji 161.532 zł. Oferta Hefal Serwis obejmowała 353.000 akcji serii B nowej emisji oraz 88.605 akcji serii A, sprzedawanych przez obecnych właścicieli.
Hefal Serwis jest przedsiębiorstwem projektowo-montażowym, działającym w segmencie ślusarki aluminiowej (produkcja aluminiowych konstrukcji budowlanych oraz zadaszeń powierzchni otwartych), a także projektowania i generalnego wykonawstwa lodowisk. Spółka podawała wcześniej, że środki pozyskane z emisji akcji serii B zostaną przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do rozwoju segmentu ślusarki aluminiowej, budowę lodowisk pod wynajem, budowę hali magazynowej do przechowywania i produkcji sztucznych lodowisk, zasilenie majątku obrotowego oraz na przejęcia.


Akcje tej spółki wydaje się być niezłą inwestycja krótkoterminową, w przeciągu 10 dni od debiutu wartość akcji spadła prawie pięciokrotnie z max 77zł na min15,65zł. Spadek był spowodowany sprzedażą 11% akcji prze jedną z dotychczasowych właścicielek.
"W dniach od 31 sierpnia do 7 września (przez 6 sesji giełdowych) pani Renata sprzedała 6 804 akcji, co spowodowało panikę i spadek ceny z max. 77zł do 30 złotych. 8 września cena nadal dramatycznie spadała przez pół dnia na stosunkowo małych obrotach . Dopiero gdy wartość akcji doszła do 20zł zatrzymała się przecena i znacznie zwiększyły się obroty. Stało się tak dlatego, że papier zaczęły odbierać "silne ręce".
Skoro w dniach od 31 sierpnia do 7 września sprzedano TYLKO 6 804 akcji serii A i spowodowało to mega panikę i ponad 50% przecenę papieru, to proszę sobie wyobrazić co działoby się w dniach 8-10 (3 sesje) gdy sprzedano 53 969 akcji (czyli prawie 10razy więcej!!!) Tymczasem cena przez trzy dni praktycznie nie drgnęła! Dla mnie jest to jednoznaczny dowód na to, że silne ręce przejęły papier i przynajmniej 10% akcji spółki trafiło do portfela poważnego inwestora. "

Przejęte w dniach paniki akcje (9%), wczoraj pokazały się na arkuszu w jednym zleceniu sprzedaży, na 50zł (51 000szt).Wszystko wskazuje na to, że znowu idziemy do góry. Przez ostatni tydzień była niezła okazja aby aby odkupić sprzedane wcześniej akcje.

Fundamentalnie to może być ciekawie, spółka generuje zyski coraz większe i rozwija się, gdzieś czytałem ,że zamierzają rozpocząć ekspansję na amerykański rynek. Wskaźnik C/WK jak na warunki w NC jest chyba najniższy ze wszystkich, albo jednym z najniższych.

Myślę, że to już koniec korekty, nawet nie zdarzyłem odkupić wszystkich akcji, które sprzedałem kilka dni temu. :)

Jak sądzicie jaki będzie teraz zakres wzrostów? To pytanie raczej do mistrzów AT.

Ustała podaż, już chyba wszyscy niecierpliwi i zarobieni się wysypali, od poniedziałku znowu powinny być wzrosty.

Nie ma sprawy. ;) Na podstawie powyższej dedukcji sam zapakowałem się w ten papier. :)

Wykresy często nie sprawdzają się w mikro spółkach, w których większe kieszonkowe od rodziców może wywołać euforie i szał zakupów a plotka o grypie pani księgowej spadek ceny o 50%.

Wszystko na to wskazuje, że weszła spółdzielnia. Już na dogrywce było 2zł a ostatecznie skończyło na 1,85zł (otwarcie 1,37zł) Jeżeli nie mylę się, to za tydzień ta spółeczka może być sprzedawana po 10 zł.

Spółka posiada wszystko co potrzebne do takiego spekulacyjnego podbicia ceny. 2 tygodnie temu gdy kosztowała ok 1zł, akcji dostępnych na giełdzie było tylko za ok 1 mln zł!!!! Bardzo małym kosztem można było zebrać większość FF (spółdzielnia nie musi się ujawniać :)) ). Spółka jest jeszcze dziewicza, półtorej miesiąca na giełdzie i w ciągu miesiąca bez ŻADNEGO powodu spadła z 3,9zł na 1,02zł! Kolejnym powodem są zapowiedzi zarządu o dobrych wynikach.

Juz kumplowi doradziłem, aby pożyczył kasę i rano uważnie śledził tą spółkę, jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia to aby kupował i się modlił aby nie zawiesili notowań :))) Kumpel lubi adrenalinę, pewnie się zainteresuje.

Ładnie wygląda spadek z 3,9zł do prawie 1zł w ciągu miesiąca, na minimalnych obrotach i sporo większe obroty na samym dnie. Jak skończą skup od spłoszonego akcjonariatu to pewnie (jak zwykle bywa) ostro wystrzeli. Pewnie po 100-300% wzroście znowu zainteresuje się drobnica i tak koło fortuny obróci się raz jeszcze...

Pracują, zarabiają, inwestują.

Solidna spółka, która wykorzystuje kryzys aby niewielkim kosztem rozszerzać działalność na nowych rynkach. Nawet w najgorszym 2008 roku wygenerowali zysk. Od lutego stale rośnie wartość akcji. Jak na spółkę, która radzi sobie nawet w kryzysie (i rozwija się) ma niski współczynnik C/WK.

Sam nie jestem mistrzem "przepowiedni" AT, ale mój kolega zapewnia, że spółka jest w kanale wzrostowym (cokolwiek to znaczy) i lada moment powinno pojawić się 16zł, szczególnie, że co chwilę podają dobre infa.

Kupuję od 12,5 i liczę minimum na 16zł w krótkim okresie. Pozdrawiam

mihara napisał(a):
jedyne co nie pasuje do ukladanki zwanej dystrybujaca papiera jest wolumen, wczoraj bylo duzo, dzis to 370K! az tylu co by weszlo w ciemno? cena jest wysoka ( patrzac hiostorycznie za 3 miesaice) , wolumen wielki, we FR tez, tylko newsa brakuje

mi papier zostal na weekend, zobaczymy co bedzie w poniedzialek, mam spory zapas wiec jak spadnie nawet troche to i tak bede na +

zreszta nie wiem czy sam sie nie przekonuje.

Spokojnie, zarobisz.

Akcje są zbierane pod walne, "grubasy" zamierzają odwołać prezesa, jeżeli im się uda będzie to "pozytywna informacja", jeżeni nie, pewnie spadniemy. W międzyczasie, gdy akcje będą zablokowane (przez tydzień) pod walne zapewne spekulanci zapakowani na maxa wywindują cenę w kosmos, nikt im nie będzie przeszkadzał.

Weź pod uwagę, że IV Q 2007 to najlepszy kwartał w historii giełdowej tej spółki a zysk (z działalności operacyjnej) za IV Q 2008 jest od niego większy! Tutaj jest link przedstawiający tabelę z całą "historią finansową". Zmniejsza się obrót a zysk drastycznie rośnie.

Zobacz w jednej tabeli są dane finansowe za wszystkie kwartały od I Q 2006.
www.bankier.pl/inwestowanie/pr...
przełącz tabelkę ze standardowego na alternatywny, wtedy będą widoczne jednocześnie wszystkie kwartały.

Spółka co kilka tygodni wyrywa się do wzrostów (pewnie spekulacyjnie), ale to nie zmienia mojego zdania o wartości tego papieru. Jedyne co złego mogę powiedzieć o nich to, że są zadłużeni. Jednak wiele spółek zadłużony podwoiło ostatnio własną kapitalizację, np. ASBIS

Wróćmy do fundamentów (jak przystało na forum fundamentalistów)

1. 3 kwartały w 2008 roku były słabe, ale w IV Q pojawił się zysk większy o 50% od zysku za IV Q 2007! (przypominam wtedy akcje były po 23 PLN)
2. Wartość księgowa na akcje w IV Q jest o 20% większa niż ta sama wartość w IV Q 2007! (przypominam wtedy akcje były po 23 PLN)
3. Jedyny problem jaki widzę to zobowiązania krótkoterminowe, które zwiększyły się o ok 30% w stosunku do IV Q 2007.

Przyznam się bezczelnie, oczekuję bardzo dużego wzrostu ceny akcji TFONE, w najbliższym czasie.

dariusz72 napisał(a):
Dzisiaj możesz kupić,jest wystawiony pakiet coś ok.5000szt po 1,78zł,a w komunikacie jest mowa o przychodach a nie dochodach,dochód wg. definicji to czysty zysk.Dawno nie pisałem, ale w międzyczasie kupiłem trochę Budvaru, mam ładną średnią:)

Firma BUDVAR Centrum SA znalazła się na liście "Diamenty Forbesa 2009" w kategorii "Firmy od 50 do 200 mln PLN".
Jest to już trzeci z kolei ranking firm najbardziej dynamicznie zwiększających swoją wartość w latach 2005-2007.
Ten prestiżowy ranking powstaje przy współpracy Forbesa z Dun&Bradstreet i przygotowywany jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm.
Metoda ta uwzględnia m.in. wartość majątku trwałego, poziom sprzedaży, zysk netto, należności oraz nakłady na inwestycje za dany okres.
Analiza firm uwzględniała tylko te, które w terminie złożyły do KRS swoje sprawozdania finansowe za 2007 rok lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Nie brano pod uwagę firm będących w upadłości lub likwiadacji.
Sposród wybranych wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym wg ratingu Dun&Bradstreet.
Firmy podzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w roku 2007.

* firmy małe 5-50 mln zł
* firmy średnie 50-200 mln zł
* firmy duże powyżej 200 mln zł

www.diamentyforbesa.pl/index.p...

dariusz72 napisał(a):
Raport bieżący nr 5/2009
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd BUDVAR Centrum SA informuje, że przychody ze sprzedaży produktów, usług, towarów i materiałów za styczeń 2009 roku wyniosły 1.974 tys. zł, podczas gdy w porównywalnym okresie roku ubiegłego wynosiły 2.138 tys. zł.
Marek Trzciński - Prezes Zarządu


Właśnie miałem to wkleić:)
Moim zdaniem rewelacja, dochody niewiele niższe niż przed rokiem tylko, że przed rokiem akcje kosztowały 12zł...

Teraz tą spółką interesuję się głównie ja i animator. Niestety nie kupiłem zbyt wiele akcji a na domiar złego, kasę mam zablokowaną w innych papierach, które są dzisiaj w dołku a od 5zł dzieli nas niecałe 10tys akcji... Jednak biorąc pod uwagę popularność tej spółki, na pewno zdarzę... :)


dariusz72 napisał(a):
Mała płynność nie jest atutem,faktycznie można zrobić z kursem wiele,ale wzrosty 20% na tydzień to zwykła spekuła oderwana od fundamentów,a obecny kurs odzwierciedla fundamenty Budvaru,być może zawiera już wszystkie złe infa.Wracając do aspekty spekulacyjnego,to przy niskiej płynności i pompce kursu o ileś tam dziesiąt procent,odbiorca końcowy ma"pozamiatane",ja na tym kończe dyskusje bo tu zwyczajnie nie ma o czym,a tak swoją drogą to lansujesz teze o niesamowitym potencjale wzrostowym kursu akcji tej spółki,może jakieś uzasadnienie dla pt. zainteresowanych?
Rzeczywiści, dyskusja o spekulacji na tym forum fundamentalistów jest trochę nie na miejscu. :)

Dlaczego uważam, że jest tutaj duży potencjał wzrostowy?
1. Akcje nigdy w historii tej spółki nie były tak tanie.
2. Półtora roku temu weszły na rynek po 27 zloty (pewnie były przewartościowane, ale i tak nastąpił ogromny spadek ich wartości)
3. W przeciągu półtora roku (odkąd akcje warte były 27zł) większość wskaźników ekonomicznych spadła nieznacznie a zysk spadł nieproporcjonalnie mało w stosunku do ogromnego spadku wartości rynkowej akcji.
4. Rzeczywiście, sądzę, że cena akcji zawiera w sobie wszystkie złe zdarzenia, które już nastąpiły, nastąpią w wkrótce i te, które mogłyby nastąpić a jednak uda się ich uniknąć.
5. Nie znam osobiście Marka Trzcińskiego, ale na podstawie jego dotychczasowych działań wnioskuję, że to człowiek, który nie rozprasza się na realizację wielu celów, ma jeden i na pewno doprowadzi go do końca.
6. Właściciel firmy jest jednocześnie zarządzającym i robi to dobrze, ma doświadczenie w prowadzeniu tego biznesu (sam go rozwinął)
7. Ma więcej do stracenia (i do zyskania) niż reszta akcjonariuszy razem wzięta. (dysponuje łącznie 80% akcji)
8. O ile wiem ta firma jest jego głównym źródłem dochodu, więc można liczyć na determinację w prowadzeniu jej. (często właściciel giełdowej spółki jest współwłaścicielem kilkunastu innych)
9. Marek Trzciński jest politykiem a to bardzo ułatwia kontakty biznesowe i poszerza krąg znajomych (po raz kolejny zaznaczam, że nie mam na myśli jakiejkolwiek korupcji, po doświadczeniach IV RP czuję, że za każdym razem muszę to mówić...)
10. Podpowiada mi to intuicja.


Do WatchDog'a
Kryzys w budownictwie jest faktem, zdecydowanie mniej się buduje, ale więcej remontuje. (wiem coś o tym, szukałem ekipy budowlańców do remontu latem 2007roku i nie mogąc znaleźć ludzi odłożyłem remont na wakacje 2008, nie było problemu i znacznie taniej) Remonty prawie zawsze kończą się wymianą okien. Myślę, że z zamówieniami publicznymi nie będzie problemów, kontakty biznesowe polityków są zazwyczaj bardzo szerokie i wbrew powszechnej opinii wcale nie muszą być natury korupcyjnej. Dziękuje za opinię.

Do dariusza72
Bardzo dziękuję za studzenie mojego zapału w stosunku do tej spółki, jednak im dłużej "wgryzam się" w temat tej spółki tym większy mam apetyt. Być może to bzik na ich punkcie, ale wierzę, że mają niesamowity potencjał wzrostowy, nieporównywalnie większy od Pozbud, która jest raczej dla emerytów giełdowych. :) Dziękuję za artykuł wprawdzie już go czytałem, ale na pewno inni chętnie przeczytają. Uważam, że BUDVAR ma ogromny potencjał wzrostowy i niesamowite możliwości spekulacyjne. Jeżeli będzie wzrastała przez tydzień po 20% (przy takiej podaży to skromny plan) to wzbudzi zainteresowanie inwestorów i ustawią się kolejki po akcje, tak myślę, zobaczymy. Na razie skromy plan małego zakupu.

Do pozostałych forumowiczów
Zachęcam Was do zainteresowania się ta perełką giełdową, nawet jak nie zostaniecie ich akcjonariuszami to przynajmniej podyskutujemy na forum. ;)

Dzisiaj ktoś nieudolnie próbował sprzedawać papiery BUDVAR. Ciekaw jestem z jaką strata sprzedawał i ile jeszcze jemu pozostało? Półtora roku temu weszły na rynek po 27zł (w samym szczycie hossy) i od tego czasu osuwały się regularnie na mikroskopijnych obrotach, świadczy to o tym, że jeszcze może być wielu akcjonariuszy z papierami kupionymi powyżej 20zł. To, że nie było w giełdowej historii Budwaru panicznej wyprzedaży akcji, może świadczyć o tym, że akcje kupowali jako lokatę długoterminową i nie śpieszą się z szybka realizacją straty. To dobrze i źle. Dobrze, gdyż nie zaczną wywalać papierów ze stratą na niskim poziomie, źle, ponieważ jest być może mało papierów na rynku. Tak czy inaczej myślę, że warto już kopić trochę papierów, szczególnie, że w IVQ pojawił się wreszcie zysk:
IQ -15000zł, IIQ -107000zł, IIIQ -163000zł IVQ +426000
Wierzę w rzetelność raportu, ponieważ Marek Trzciński nie ma najmniejszego powodu ubarwiać rzeczywistości, nie zmierza kupować i sprzedawać akcji i od samego początku początku pokazał, że olewa kurs akcji i akcjonariuszy. Przynajmniej jest pewność rzetelności. :)

Tyle piszę o tej spółce ponieważ bardzo poważnie rozważam zapoczątkowanie kolekcji ich papierów. Użyłem świadomie słowa kolekcjonowanie, gdyż trudno będzie kupić je w dobrej cenie. Do teraz przez pierwsze 30 minut sesji sprzedano 32sztuki... :D

Od kilku sesji obserwuję tabelę zleceń BUDVARCEN. Podaż jest minimalna, ale popyt też jest równie słaby, być może przyczyna leży w tym, że spółka jest zbyt mała dla funduszy, za mały FF aby próbować przejąć zarządzanie i jest mało znana, aby drobnica giełdowa zaczęła kupować akcje. Z drugiej strony ci którzy mają już akcje (niekiedy kupione powyżej 20zł) twardo trzymają, nie śpiesząc się ze sprzedażą. Obroty przez cały okres spadków były minimalne i świadczą o determinacji akcjonariatu.


dariusz72 napisał(a):
Proszę nie zapominać,że Trzciński pełni obecnie mandat Senatora RP,więc jego zaangażowanie w kierowanie firmą jest z tego powodu ograniczone,no faktem jest,że firma jest dobrze zorganizowana i zarządzana,facet ma twardą ręke,ktoś podskoczy zaraz wylatuje.Ostatnio wymyslił taki marketingowy chwyt-certyfikaty na brak Pb w stosowanych szybach,oczywiście tych z Budvaru,no nie spotkałem tego u innych producentów.Wracając do fundamentów to patrząc pobieżnie na raporty widać spadek przychodów r/r no i z zyskiem netto też nie jest za wesoło,na moje oko kurs zwyczajnie nie ma powodów aby rosnąć,bo i pod co?Rynek budowlany się kurczy,gospodarka hamuje,sama firma nie posiada żadnej unikatowej technologii,ani produktu na którym uzyskuje wysokie marże a bariera wejścia w biznes dla konkurencji jest do przeskoczenia nawet dla gościa,który wraca z Irlandii z pełnym portfelem i ma trochę pojęcia o profilach,gotowy system można dostać od ręki,Schico,Wikona czy kilkanaście innych.


...mandat senatora PO. Dla manie to dodatkowy atut, szczególnie w czasie gdy PO rządzi. Oczywiście nawet nie sugeruję żadnej korupcji, ale... bądźmy szczerzy, w sytuacji gdy oferty są podobne to wystarczy kropla która przeważy. Masz racje, że zaangażowanie w firmie morze trochę ucierpieć podczas pełnienia "służby publicznej" ale takie zaangażowanie w polityce zawsze wiąże się z ogromnym poszerzeniem kontaktów biznesowych.

Szkło bezołowiowe to bardzo modny slogan marketingowy odwołujący się do ekologi i dbałości o zdrowie. Bodajże w 2007 jego okna otrzymały prestiżowy tytuł TERAZ POLSKA. Wprawdzie ja sam nie sądzę aby ze szkła przenikało do powietrza w mieszkaniu więcej ołowiu niż ze spalin, ale słyszałem jak sąsiedzi kiedyś o tym wspominali planując wymianę okien.

Wstrzymanie wielu inwestycji przez deweloperów jest faktem, recesja w gospodarce również, jednak gdy mniej się buduje to zazwyczaj więcej się remontuje a wymiana okien jest elementem prawie każdego remontu. Prawdą jest, że w porównaniu z 2007 rok 2008 był zdecydowanie gorszy jednak ostatnia wypowiedź Marka Trzcińskiego: "Wyniki są dalekie od naszych oczekiwań. Niemniej, grudniowa sprzedaż była wyższa niż w listopadzie. Wiele wskazuje, że to trwalszy trend; uważa Marek Trzciński, prezes Budvaru Centrum. Jego zdaniem, w tym roku spółka poprawi zeszłoroczne osiągnięcia. Zarząd zamierza wykorzystać osłabienie kursu złotego względem euro i zwiększyć sprzedaż okien na rynki zagraniczne." Jego wypowiedź potwierdzona jest wzrostem zysku operacyjnego w 4Q (w stosunku do 3Q). Zwracam uwagę na to, że 1Q i 4Q to zazwyczaj martwe sezony w budownictwie tutaj mamy większy zysk operacyjny niż latem... 426tys za 4Q 2008 wobec straty w 3Q 2008 roku -163tys złotych.

Jedyna "wadą" tej spółki jest minimalna podaż akcji, inwestowanie w papiery BUDVAR, przypomina bardziej zbieranie rzadkich znaczków pocztowych niż zakupy na GPW. Zakup akcji za 50tys wiąże się z wywindowaniem ceny o 100%. :)


dariusz72 napisał(a):
Kurcze,mam tą wątpliwą przyjemność znać Marka Trzcińskiego osobiście,trzeba przyznać,że smykałke do biznesu to facet ma,opylił akcje swojej firmy w szczycie giełdowej koniunktury i zachował nad nią kontrole.Majstersztyk jakich mało,zastanawia mnie tylko czemu od debiutu nie odkupił części akcji z IPO po "śmiesznie niskiej wycenie"?Co do samej firmy to zwrócę tylko uwagę na jedną kwestie,mianowicie rynek i cała branża jest niesamowicie rozdrobniona,tysiące drobnych producentów profili w całym kraju i kurczący się rynek budowlany nie pozwalają patrzeć zbyt optymistycznie na branże,kolejna kwestia to niski/stosunkowo/koszt wejścia do branży,za kilkaset tysięcy złotych można mieć dobrze wyposażoną montownie okien/składa się je z gotowych elementów/ i można ciąć i giąć profile robiąc całkiem sympatyczne okna czy drzwi.


Rzeczywiście, wyczucie chwili z emisją akcji to majstersztyk "inżynierii finansowej", albo niesamowite szczęście. Jedno i drugie w biznesie to prawdziwy skarb.

Trzciński nie sprzedaje i nie kupuje akcji, ponieważ te 80% jakimi dysponuje w zupełności mu wystarczą aby być "Bogiem" w tej firmie. Dodatkowe 10% akcji niczego nie zmieniłoby w jego sytuacji a zaangażowałoby trochę kapitału, który może wydać bardziej produktywnie, bądź przegrać w kasynie. Brak zainteresowania własnymi akcjami (i w pewnym stopniu akcjonariuszami) ma swoje dobre i złe strony. Źle, oczywiście jest wtedy, gdy nie reaguje na irracjonalnie wielki spadek ich wartości, wtedy jest źle z perspektywy kogoś kto zamierza niebawem spieniężyć papiery tej spółki. Jeżeli ktoś inwestuje w dłuższej perspektywie to dla niego ważniejsze jest aby prezes skupił się na zarządzaniu, strategi i planach a nie na interwencjach spekulacyjnych na giełdzie, gdy robi się gorąco. Brak zainteresowanie własnymi papierami przez głównego udziałowca jest błogosławieństwem, również dla drobnych spekulantów giełdowych, gdyż angażując "drobne" 3,6mln zł można wykupić wszystkie dostępne akcje na rynku i w przeciągu roku osiągnąć 1000% (lub większą) zwyżkę ich ceny...

Moim zdaniem rozdrobnienie rynku ma swoje dobre i złe strony (oczywiście patrząc z perspektywy BUDVAR), Z jednej strony niemal codziennie rodzi się nowa, potencjalna konkurencja na rynku, ale z drugiej strony łatwo jest konkurować z drobnicą gdy można jednorazowo zamówić setki ton profili i szkła. Łatwiej jest również DUŻEMU w negocjacji cen reklam i innych usług. BUDVAR potrafił się znaleźć w morzu drobnej konkurencji, rozpoczęli sprzedaż na zasadzie franczyzy...

Podsumowując, uważam, że jeżeli ktoś ma trochę czasu lub wolne 3,6mln złotych może zrobić na tej spółce "kokosowy interes". ;)

Witam wszystkich. (właśnie dołączyłem do zarejestrowanych użytkowników tego forum)

Chciałbym podyskutować z Wami o spółce BUDVAR, gdyż wydaje mi się interesująca i daje nadzieję na spore zyski. To właśnie dzięki StockWatch zainteresowałem się tą spółką i wydaje mi się godna uwagi. Dlaczego?

1. Ponieważ ma przyzwoite wskaźniki finansowe.

2. Główny właściciel rozwinął ta spółkę i pracuje w niej (dla mnie to gwarancja zaangażowania)

3. Wartość akcji spadła nieproporcjonalnie mocno w stosunku do śmieci giełdowych o dużo gorszych fundamentach.

4. Mikroskopijny free float (20%=3,6mln zł). Przydatne przy spekulacji.

5. Fatalny "wskaźnik popularności giełdowej". Zaliczam to do plusów, ponieważ pod względem zainteresowania i popularności na GPW gorzej już nie będzie, może być tylko lepiej...


Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź a szczególnie za negatywne spostrzeżenia dotyczące tej spółki.
To, że ja piszę głównie pozytywnie to zupełnie normalne, gdybym miał negatywne nastawienie do BUDVAR nie zainteresowałbym się nią.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 18 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 7 maja 2010 16:07:58
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,331 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d