pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Winterfresh

Winterfresh

Ostatnie 10 wpisów
Spółka spekulacyjnie spadła od dnia debiutu z 19 groszy do 7. stooq.pl/q/?s=hms&c=1m&... Spadek ten najprawdopodobniej był spowodowany sprzedażną akcji prze fundusz, jednak w czasie gdy fundusz sprzedawał swoje akcje obróciło się prawie 3X tyle papieru! Przypominam, że w dniu debiutu FF wynosił ZERO. Czyli najprawdopodobniej papier sprzedany przez fundusz posłużył do drastycznego zaniżenia ceny, tak to interpretuję.

Na obecnym poziomie ceny, wskaźniki ekonomiczne są bardzo interesujące C/WK na poziomie 3,15 (jak na NC i na branże to niezły wynik)

Widzieliście to?????

"Lock-up na akcjach HMSG

2010-04-07 10:49
Grupa PSW Holding zobowiązała się do niesprzedawania przynajmniej do końca tego roku posiadanych 32,99 proc. akcji HMSG."

źródło: newconnect.pb.pl/2064106,64355...

Oto 5 powodów, które zrobią z SYMBIO gwiazdę parkietu.

1. Pierwszy kwartał 2010 zapowiada się lepiej nawet niż IQ w 2009 roku, świadczą o tym raporty miesięczne, publikowane regularnie.

2. Spodziewany bardzo dobry raport roczny i olbrzymi wzrost zysku w 2009 roku. (zapowiedź tego była w dochodach narastających za I-IV Q 2009).
Cytuję prezesa: "Po czterech kwartałach 2009 roku spółka osiągnęła zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 2.338 tys zł, co stanowi 257% wzrost w stosunku do roku poprzedniego... ...i jest najwyższym poziomem osiągniętym przez spółkę."

3. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zamierza ingerować na rynku walutowym, celem zahamowania wzrostu wartości Złotego, aby mocna Złotówka nie hamowała rozwoju eksportu. Skoro podczas drastycznego spadku Euro od 2 lat, spółka wypracowywała coraz lepsze zyski, to co nastąpi gdy Złoty przestanie się umacniać?
cytuję prezesa " Na koniec 2009 roku, 81% obrotów spółki było generowane na sprzedaży eksportowej..."

4. Planowane dokapitalizowanie spółki i dalszy rozwój. Cytat Rzeczpospolita "Negocjuje z inwestorami także Symbio. – Jeżeli nie uda się nam ich sfinalizować, to przeprowadzimy emisję akcji w pierwszym kwartale 2010 r. – mówi Tymiński. Nie zdradza, jaką kwotę jego firma chciałaby pozyskać z oferty. Pieniądze są jej potrzebne, m.in. na zwiększenie liczby produktów na rynku krajowym. Obecnie jego udział w przychodach Symbio wynosi niecałe 20 proc. Spółka chce, aby sięgnął 50 proc."

5. Rynek na którym działa SYMBIO jest perspektywiczny: "Jak informuje Puls Biznesu rynek żywności ekologicznej w Polsce jest mały w porównaniu z krajami zachodnimi. Jego wartość wynosi około 600 mln zł rocznie i rośnie w dwucyfrowym tempie. W Polsce jej udział w ogólnej sprzedaży żywności stanowi zaledwie około 0,2 proc. Eksperci szacują, że w ciągu 10 lat wzrośnie u nas do 2 proc., co powinno przynieść sprzedaż rzędu 6 mld zł rocznie. W Szwajcarii udział żywności ekologicznej w rynku spożywczym sięga 4,5 proc. a w Niemczech 4 proc."

Gdy EkoExport zaczynał wspinać się na 7 złotych (ze złotówki we wrześniu) nikt nie wierzył (włącznie ze mną), że spółka odleci aż tak szybko. Gdy cena wskoczyła na 1,6 złotego, wielu uważało, że jeszcze trochę spadnie i dokopią, niestety nie spadło a przy 2,5złotego zaczynali żałować, że nie kupili, podobnie było w okolicach 4,5zł... Wciąż porównuję te spółki, ponieważ obydwie dobrze znam, obydwie działają na rynku, który będzie lokomotywą nadchodzącej hossy jak i dlatego, że obydwie były zdołowane i na obydwu wysypywał się fundusz hamując wzrosty. Jest jeszcze jedno podobieństwo, bardziej subiektywne, kiedyś EkoExport polecałem swojej rodzinie, podobnie teraz SYMBIO. Angel


SUPER_INWESTOR napisał(a):
obecny ff o okolo 40tys akcji + fund zszedl ponizej 5% i kolejne 40k akjci pewnie bedzie wyrzucal w rynek


Jeżeli raport kwartalny i roczny będą przynajmniej w połowie tak dobre jak oczekujemy, to po te 40tys akcji ustawi się kolejka chętnych... i ani trochę nie przesadzam.

...a jak okaże się, że złotówka w stosunku do Euro osiągnęła swoje maksimum na początku kwietnia i teraz zacznie spadać to na koniec roku trzycyfrowa cena za SYMBIO nie będzie niczym nadzwyczajnym.
stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1y&...
(NBP podjął decyzje w sprawie ingerencji w kurs złotówki aby wesprzeć eksporterów, widać to na wykresie)

Warto tez pamiętać, że SYMBIO nie miało jeszcze swojego udziału w wybiciu na szerokim rynku, które rozpoczęło się ponad rok temu (bo trudno nazwać "wybiciem" jesienne podrygi na FF 0,5%(wtedy) i obrotach dziennych rzędu 500zł :) ) Nadszedł wreszcie czas na tą perełkę. ;)

Pamiętam:) W kilka dni, gdy skupowali akcje pod walne można było wyciągnąć dobre 70% i co najważniejsze, można było precyzyjnie przewidzieć punkt wyjścia. :)

Podsumowanie informacji z ostatniego czasu.

Akcjinariusze:
EECP I Sarl 464 920 szt. (49.50%)
Tymiński Artur (razem z Symbio Impex Corporation) 218 592 szt. (23.27%)
Fundusz Północny SA, Warszawa 163 295 szt. (17.38%)
Sperelakis Steve Spere Enterprises LLC 68 584szt. (7.30%)
Free float: 2,5% czyli 23 811szt.
(dane na podstawie bankier.pl)

Najważniejsze jest, że 74,18% akcji jest w rekach inwestorów instytucjonalnych (!!!) a tacy inwestorzy maja jedną niezaprzeczalnie pożądaną na rynku kapitałowym cechę, nie muszą zamykać inwestycji aby "cieszyć się" z zarobionych pieniędzy na danej spółce. Do "szczęścia" ich akcjonariuszy wystarczy potencjalnie duża wartość posiadanych akcji. Mówiąc po ludzku... każdy z nas odczuwa radość dopiero gdy zamknie pozycje z ogromnym zyskiem a "instytucjonalni" cieszą się gdy rośnie im wartość zainwestowanej pozycji. Czyli... pomimo FF na poziomie 2,5% nie będzie parcia na szybkie realizowani zysku, czyli... droga do giga wzrostów jest potencjalnie otwarta.

Tylko w piątek obróciło się 65% całego FF przy dużych wzrostach a przez 5 sesji (od 23 marca) obróciło się 28950szt.!!!!! Czyli więcej niż wynosi cały FF. Nie ulega wątpliwości, że papier zaczął być grany. Prawdopodobną przyczyną tak znacznego wzrostu zainteresowania SYMBIO jest zbliżający się termin publikacji raportu rocznego i spodziewany GIGANTYCZNY wzrost zysku! Za IV Q 2009 była strata (ale to normalne w spółkach posiadających własne źródła żywności, zimą raczej się nie zbiera żywności a ponosi się koszty przechowywania i amortyzację sprzętu) Natomiast narastająco za 4 kwartały 2009 był bardzo duży zysk o 257% większy niż w 2008 roku. Czyli strata za zimowy IV Q wpływa obecnie na wycenę spółki a zysk narastający za 4 kwartały będzie w raporcie rocznym dużo większy niż w 2008 roku.
Przychód narastający za 4 kwartały 19,258mln
Zysk narastający za 4 kwartały 2,338mln (wzrost o 257%)
(dane z raportu za IV Q)

Również obecny rok zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni:
"W okresie sprawozdawczym tj. w miesiącu styczniu 2010 roku Spółka, realizując kontrakty zagraniczne jak i sprzedaż krajową, osiągnęła łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 1 929 tys. zł. z czego:
• 1 610 tys. zł. (83,5%) stanowiły przychody ze sprzedaży certyfikowanych mrożonych produktów ekologicznych sprzedawanych głównie do krajów Unii Europejskiej,
• 319 tys. zł. (16,5%) przychody ze sprzedaży ekologicznych produktów i towarów detalicznych.
Przychody osiągnięte przez Spółkę w miesiącu styczniu 2010 roku były o 181% wyższe niż w miesiącu grudniu, 2009 w którym Spółka osiągnęła łącznie przychód w wysokości 687 tys. zł."
źródło: http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=SYM&id=6709&id_tr=1

Spółka z OGROMNYMI perspektywami na przyszłość i już generująca zyski rosnące w postępie geometrycznym. Hossa z lat 1995-2001 przebiegała pod hasłem "DOT-COM", następna 2004-2007 to "nieruchomości". Moim zdaniem nadchodząca hossa będzie pod hasłem "ekologia" a SYMBIO świetnie wpisuje się w tą gałąź gospodarki.

Cóż, do dnia dzisiejszego kurs akcji ustabilizował się w przedziale 5-6groszy. Wszyscy wyczekują na komunikat o sprzedaży działki, tylko niekiedy ktoś znudzony wyrzuca drobne ilości papieru. W "międzyczasie" obniżył się współczynnik C/WK, teraz wartość księgowa wynosi 1,94 mln a współczynnik C/WK 5,81 To chyba całkiem przyzwoity wynik jak na branżę odzieżową i na warunki na NewConnect.

Hurtimex chyba powoli przestaje być balonem ze współczynnikiem C/WK równym 45... :)

I znowu info!
Mam taką małą, prywatną teorię na wytłumaczenie tego, kto stale kupuje akcje Hurtimexu, powyżej ceny rynkowej.

Gdybym to ja był współwłaścicielem firmy deweloperskiej zainteresowanej zakupem działki, należącej do maleńkiej spółki giełdowej, to po przeprowadzeniu analizy działki i samej firmy, rozpocząłbym negocjacje i jednocześnie zacząłbym powoli skupować akcje tej spółki. Po zakupieniu zadowalającej mnie ilości papieru, podpisałbym umowę i tym samym upiekłbym 2 pieczenie na jednym ogniu. Zdobyłbym interesujące mnie nieruchomości i niejako własnymi pieniędzmi doprowadziłbym do znacznego wzrostu wartości spółki, której współwłaścicielem bym już był. Czyli zyskałbym dwukrotnie na nieruchomościach i na akcjach spółki.

Oczywiście takiego podwójnego interesu nie można by było przeprowadzić ze spółką o ugruntowanej dobrej opinii, docenionej przez rynek, ani ze zbyt drogą w stosunku do sprzedawanych gruntów. Hurtimex jest tutaj idealny. Ma parszywą opinię, więc nie ma na nim poważnych inwestorów od których trudno wyrwać tanio akcje. Wartość księgowa spółki to 1.1 mln złotych a rzeczona nieruchomość warta jest 5-6mln!

Czy nie jest to prawdopodobne?
Raport bieżący nr 6/2010
Podstawa prawna:

Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Zarząd Hurtimex Spółki Akcyjnej w Łodzi ("Spółka") informuje, iż powziął wiadomość w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o dokonanej przez osobę wchodzącą w skład organu nadzorującego Spółki - Pana Bogdana Kopcia, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki, transakcji zbycia akcji Spółki będących przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu na Rynku NewConnect. Zgodnie z otrzymaną informacją Pan Bogdan Kopeć zbył, poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, 1.500.000 akcji Spółki, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Elżbieta Waliniak - Vice Prezes Zarządu

Kolejne info.
To info moim zdaniem jest niewiele warte, ale dziwię się, że cena nie wzrosła przynajmniej do 8 groszy po informacji o zakupie w "hurcie" (w pakietówce) 14mln akcji po 7 groszy, czyli sporo powyżej ceny rynkowej. Dla mnie to była informacja warta podwojenia posiadanych akcji HRT. Dziwne, że inni nie zareagowali podobnie optymistycznie... Rozumiem, że niektórzy czekają na deklaracje przekroczenia 5% przez nowego inwestora, ale już wiadomo, że to nastąpiło, 14mln akcji to ponad 5% papierów! Kto kupił te akcje, to informacja drugorzędna. (Chyba, że okaże się że kupili to deweloperzy zainteresowani działką Hurtimexu)

Podpisanie umowy najmu lokalu w Tarnowie z przeznaczeniem na nowy sklep outletowy

Zarząd Hurtimex SA z siedzibą w Łodzi ("Spółka") informuje niniejszym, że w dniu 3 lutego 2010 roku Spółka podpisała umowę najmu lokalu mieszczącego się w Tarnowie, w którym zostanie otwarty sklep outletowy z odzieżą dziecięcą. Nowy sklep rozpocznie działalność w lutym bieżącego roku, niezwłocznie po protokolarnym przekazaniu lokalu i dokonaniu stosownych adaptacji najmowanego lokalu.
Obecnie Spółka posiada sklepy outletowe w Bełchatowie, Poznaniu, Piotrkowie Trybunalskim i w Łodzi, o czym informowała w treści następujących Raportów Bieżących EBI: Nr 38/2009 z dnia 14 października 2009 roku, 43/2009 z dnia 10 listopada 2009 roku, 49/2009 z dnia 1 grudnia 2009 roku.
W ramach realizacji strategii otwarcia 10 sklepów outletowych oraz 10 salonów firmowych Spółka planuje otwarcie nowych sklepów outletowych w I półroczu roku 2010 w następujących lokalizacjach: Górny Śląsk, Wrocław, Kraków, Warszawa, Trójmiasto. Otwarcie nowych outletów zostanie sfinansowane ze środków pozyskanych z emisji Akcji serii E (informacje podsumowujące zakończoną subskrypcję Akcji serii E zostały przedstawione w treści Raportu Bieżącego EBI Nr 48/2009 z dnia 24 listopada 2009 roku). O przyjętych przez Zarząd Spółki założeniach strategii rozwoju Spółki na lata 2010-2011, w tym odnoszących się do kontynuacji budowy sieci outletów i salonów firmowych Spółka informowała w treści Raportu Bieżącego EBI Nr 46/2009 z dnia 19 listopada 2009 roku.
Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO - "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
Osoby reprezentujące spółkę:

Elżbieta Waliniak - Vice Prezes Zarządu
Jarosław Kopeć - Vice Prezes Zarządu

Rzadko kiedy na giełdzie zdarza się, że informacja o zbyciu akcji przez insidera jest pozytywna a tu proszę:
(Zwróćcie uwagę na cenę zakupu, ZAWSZE cena "hurtowa" jest niższa od rynkowej)


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2010
Data sporządzenia: 2010-02-03
Skrócona nazwa emitenta
HURTIMEX S.A.
Temat
Zbycie akcji Spółki przez członków Zarządu Spółki
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Hurtimex SA ("Spółka") informuje, iż Spółka powzięła wiadomości, w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, o dokonanych przez członków Zarządu Spółki transakcjach zbycia zdematerializowanych akcji Spółki będących przedmiotem obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Jarosław Turek – Prezes Zarządu Spółki poinformował o zbyciu 10.000.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze dwóch umów cywilno-prawnych (umów sprzedaży akcji), obu z dnia 28 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Jarosław Kopeć – Wiceprezes Zarządu Spółki poinformował o zbyciu 4.000.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.
Elżbieta Waliniak – Wiceprezes Zarządu Spółki poinformowała o zbyciu 500.000 akcji Spółki poza rynkiem NewConnect, w drodze umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) z dnia 29 stycznia 2010 roku, za jednolitą jednostkową cenę sprzedaży w wysokości 0,07 zł za jedną akcję.


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2010
Data sporządzenia: 2010-02-03
Skrócona nazwa emitenta
HURTIMEX S.A.
Temat
Ujawnienie, w trybie art. 70 pkt 1) Ustawy o Ofercie, stanu posiadania akcji Spółki
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
Zarząd Hurtimex Spółki Akcyjnej w Łodzi ("Spółka") informuje, iż w dniu 3 lutego 2010 roku powziął wiadomości, w trybie art. 69 ust. 1 Ustawy o Ofercie, o zmianie (zmniejszeniu) stanu dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki przez akcjonariuszy Spółki Jarosława Turka oraz Jarosława Kopcia.
Akcjonariusz, Jarosław Turek, poinformował o zmniejszeniu, w wyniku dwóch transakcji zbycia akcji Spółki dokonanych na podstawie dwóch umów cywilno-prawnych (umów sprzedaży akcji) zawartych poza rynkiem NewConnect w dniu 28 stycznia 2010 roku, dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów ponad 15% i osiągnięciu w wyniku tego zmniejszenia mniej niż 15% ogólnej liczby głosów. Przed zmianą stanu posiadania Jarosław Turek posiadał 43.515.506 akcji Spółki, stanowiących 23,15% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentowały 43.515.506 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 17,55% udziału w ogólnej liczbie głosów. Aktualnie, po zmianie stanu posiadania, Jarosław Turek posiada 33.515.506 akcji Spółki, stanowiących 17,83% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentują 33.515.506 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 13,52% udziału w ogólnej liczbie głosów. Zgodnie ze złożonym przez Jarosława Turka zawiadomieniem, podmiotem zależnym od niego, który posiada akcje Spółki jest Inwestorski Fundusz Kapitałowy Capitis Sp. z o.o. w Łodzi, a także, że akcjonariusz ten nie zawarł z żadną osobą trzecią umowy, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.
Akcjonariusz, Jarosław Kopeć, poinformował o zmniejszeniu, w wyniku transakcji zbycia akcji Spółki dokonanej na podstawie umowy cywilno-prawnej (umowy sprzedaży akcji) zawartej poza rynkiem NewConnect w dniu 29 stycznia 2010 roku, dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów ponad 10% i osiągnięciu w wyniku tego zmniejszenia mniej niż 10% ogólnej liczby głosów. Przed zmianą stanu posiadania Jarosław Kopeć posiadał 19.252.189 akcji Spółki, stanowiących 10,24% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentowały 28.252.189 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 11,39% udziału w ogólnej liczbie głosów. Aktualnie, po zmianie stanu posiadania, Jarosław Kopeć posiada 15.252.189 akcji Spółki, stanowiących 8,11% udziału w kapitale zakładowym Spółki, które reprezentują 24.252.189 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, stanowiących 9,78% udziału w ogólnej liczbie głosów. Zgodnie ze złożonym przez Jarosława Kopcia zawiadomieniem, nie występują podmioty zależne od tego akcjonariusza, które posiadają akcje Spółki, a także że akcjonariusz ten nie zawarł z żadną osobą trzecią umowy, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu.


Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 18 lutego 2009
Ostatnia wizyta: 7 maja 2010 16:07:58
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,728 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d