Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bartekb125

bartekb125

Ostatnie 10 wpisów
Jasne, że możliwy jest wzrost kursu o 20-30%, a nawet więcej. Jest też możliwy spadek kursu o 20-30%, a nawet więcej tego przecież nie wiem ani ja, ani krewa, ani Ty.

Analiza techniczna wskazuje Ci pewne prawdopodobieństwo, że dane zdarzenie na podstawie historii i zaistnienia tego zdarzenia w przeszłości powtórzy się w przyszłości. Tylko prawdopodobieństwo, nawet jeżeli wynosi 99%, to i tak jest ten 1%, że dane zdarzenie się nie zrealizuje i tutaj sporo ludzi o tym zapomina, bo robią założenia, że skoro jest 99% prawdopodobieństwa wzrostu to na pewno to wzrośnie. Właśnie wzrośnie na 99%, co nie oznacza 100%.

Tak samo jest jak ktoś kupuje obligacje skarbu państwa i mówi, że one są bezpieczne i nie stracę. Nieprawda !!! Prawdopodobieństwo jest tylko niższe, ale nie jest zerowe bankructwo państwa.

Tutaj masz raport bieżący:
www.helio.pl/raporty/raporty-b...

Spółka rośnie, bo poprawia wyniki i to mocno, a Zarząd od jakieś czasu postanowił lepiej komunikować się z rynkiem. Wycena tez jeszcze niska, pomimo, że jak widzisz kurs już sporo wzrósł.

Czy dalej będzie kurs rósł to ja tego nie wiem, ale fundamenty ma dobre, do tego dochodzi umocnienie złotego, co korzystnie wpływa na Spółkę, bo taniej kupuje bakalie i przesypuje je w większego worka do mniejszego wot cały model biznesowy :).

Jak widać dużą kasę można zarabiać przesypując z wielkiego do małego worka :).

Po co w ogóle w zakrywać, tą analizę?

Jak tutaj jest prosta piłka silny trend wzrostowy, wskaźniki trendu linia trendu, średnie kroczące tam 20,50,100,200 w trendzie wzrostowym, oscylatory RSI itd. mocno wykupione... wot cała analiza.

Opór szczyty z 2010 roku, a wsparcie niepotrzebne :).

Po co to zakrywać, jak to wszyscy wiedzą :).

Chwila, chwila eMPe chcesz powiedzieć, że po rynku krąży plotka jakoby MIRB miałby mieć w 2016 r. ok. 80 mln zł zysku netto ?!

Cyferki w sprawozdaniach mogą być całkowicie oderwane od rzeczywistości. Nawet przy spółkach publicznych, nawet po sprawdzeniu przez audytora, nawet po sprawdzeniu przez KNF (teoretycznie) itd. toć Ci u nas nawet na GPW takich spółek, dostatek co potem okazywały się wielką klapą, i badali to audytorzy i RN itd. Więc to, że to nie są spółki publiczne to nie ma znaczenia za bardzo. Chodzi o to czy się wierzy w zarząd czy nie, bo zarząd może tak manipulować zyskami, że to przechodzi ludzkie pojęcie.

Takie kwiatki przysłowiowe wychodzą przy pierwszym kryzysie.
Zrób analizę spółek budowlanych w 2006-2008 roku to zobaczysz :) jak niektóre z nich przekręciły rynek.

Znaczy tak, są te ryzyka o których piszesz feniksZ popiołów. Tak one mogą pływać bardziej negatywnie na wycenę niż pozytywnie na wycenę. Ale jeżeli się przyjrzeć jak historycznie perform-ował MCI, gdzie też były emisje akcji to raczej byłbym spokojny o ta inwestycje.

Owszem zawsze to obniża wycenę akcji, ale wzrosty NAV-u wielokrotnie przewyższają drukowanie itd.

Co do dywidendy patrząc na historyczny track record to raczej jest to z punktu widzenia ekonomii informacja negatywna, ponieważ sądzę, że fundusz jak jego core biznes inwestowanie w spółki powinien skupić się na inwestowaniu, a nie na wypłacie dywidendy. Powinien robić to PEM jak stricte do tego powołana spółka. Chyba, że pieniądze z dywidendy będzie się reinwestowało w MC, po C/Wk=0,5 to tutaj można zrobić 2x pieniądze.

Ta dywidenda to raczej jest odpowiedź na postrzeganie MCI jako papierowych zysków i zarząd próbuje w ten sposób pokazać, że tak nie jest. Moim zdaniem bez wypłaty dywidendy tak nie jest, ale ok decyzje zarządu.

I powstaje pytanie takie psychologiczne w takim razie, jeżeli tam są papierowe zyski to niech mi ktoś wytłumaczy jak to się stało, że udało im się przez 17 lat ukrywać to i kurs od tamtego momentu wyraźnie wzrósł (może pomijając moment do 2003 roku). Moim zdaniem nie jest to możliwe ponieważ takie numery wychodzą już przy pierwszym głębszym kryzysie. A MCI przetrwało kryzys 2008 roku.

Podsumowując. Moim zdaniem MCI ma portfel spółek. Więc jeżeli na giełdzie nie będzie hossy to i nawet biznesy niepubliczne raczej też nie będą ogólnie rosły, czyli pomimo wydzielenia PEM, to i tak jak nie nadejdzie hossa to nici ze wzrostu kursu.
Z moim analiz wynika, ze zbliżamy się do mega hossy i jeżeli to się sprawdzi to za 3-5 lat będziemy widzieli MCI na niebotycznych poziomach.
Jest jedno bardzo duże ryzyko, jeżeli upadnie Deutsche Bank to nici z tego, bo będziemy mieli drugie Lehmana albo i lepiej :). Także wiecie zakład toczy się o Deutsche Bank.

PS. Przypominam, że pozycja Deutsche Banku na derywaty oparte na stopę procentową to jakieś 20x PKB Niemiec :). W takim razie jak to się przekręci, kto będzie się składał na ten bank?
A bo chyba nikt nie sądzi, że stopy procentowe będą niskie w nieskończoność :).

Pocieszające jest to, że Draghi powiedział na konferencji, że jest to już ostatni etap luzowania ilościowego, z tego wynika, że ma jakiś pomysł na Deutsche Bank, bo nie wyobrażam sobie jak ten bank się wywróci. A raczej Draghi zdaje sobie z tego sprawę jakie konsekwencje to przyniesie. Chociaż z drugiej strony to ufa politykom?

Moim zdaniem choć jak bardzo to kontrowersyjnie zabrzmi to to działania zarządu nic nie pomogą, gdy nie nadejdzie hossa i apetyt na ryzyko.

MCI jest funduszem, który z racji swojego modelu biznesowego TYPOWEGO dla funduszy charakteryzuje się duża betą, pewnie dochodzącą do 2. To rośnie jak na drożdżach kiedy jest hossa i spada mocno jak jest bessa. Ja tak rozumiem ten biznes i co więcej upatruje tutaj plusy, a nie minusy.

Teraz jest okazja kupić tanio wybitnie spółkę, którą pokazuje się z bardzo dobrej strony. Przecież gdy spółka poleci 400% do góry i się ją kupi już nie po dyskoncie to będzie się kupowało czy C/Wk=2, czyli już drogo, pewnie na górce :)) i potem nadejdzie bessa i będzie znowu po 0,5 to nikt tego nie będzie chciał.

Ta spółka bije WIG z lewa i z prawa
stooq.pl/q/?s=mci&d=201603...
Niech ktoś mi pokaże swoje wyniki inwestycyjne i powie, że pobił WIG w okresie np. 5 lat to będzie dobry wynik.

Dlatego moim zdaniem zalecam cierpliwość. Jestem młody mam czas, a MCI rośnie i rośnie.

PS. Przypominam, że około 70% funduszy różniej maści nie potrafi pobić benchmarku.

Cytat:
MCI wyszedł z inwestycji za ponad 200 mln zł. Fundusz zarobił na tym 1600 proc.
Fundusz MCI sprzedał za prawie 56 mln euro cały pakiet akcji Invia.cz – lidera na rynku turystycznym online w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W 2008 roku zapłacił za te udziały zaledwie 3,5 mln euro!

www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Moim zdaniem tam jest błąd i zysk nie wynosi 1600% tylko 1500%. Ale to też nie jest prawda, ponieważ Czechowicz mówił na konferencji III kw., że są w fazie wypłacania dywidendy z Invii. Czyli zadłużają spółkę pod wypłatę dywidendy. EBITDA, która jest praktycznie gotówkowa to 7 mln euro, czyli dodatkowo 30 mln zł do wyceny.
I tutaj kluczowe pytanie do Czechowicza na konferencji ile wynosił dług netto/EBITDA w chwili przejęcia?

Jeżeli spółka jest wydrenowana z gotówki to realny przypływ do funduszu może wynieść nawet 300 mln zł (tak też wstępnie wynikało z moich analiz). (dlatego byłem lekko zaskoczony, że "tylko" 56 mln euro).

Kolejna sprawa to, że 1500% to jest stopa zwrotu w euro, a przecież my liczymy w PLN, a złotówka do połowy roku była mocna w 2008, czyli jeszcze większa stopa zwrotu.

I kolejne pytanie do Prezesa czy są jakieś zapiski w umowie, które mogą podnieść wycenę po spełnieniu się jakiś kryteriów?

P.S. Przypominam, że cap MCI to 670 mln zł.

Fajnie :)
Swoją drogą wycena MCI to jakiś (moim zdaniem) żart. Lekko licząc wycena Invii to jakieś min. 300 mln zł (tak wynika z wypowiedzi prezesa), ABC data 250 mln zł + Wp to wycena MCI.... A gdzie reszta aktywów i gotówki?? Są wyceniane przez rynek na 0...

PS. Ma ktoś info jak idzie sprzedaż Invii i kiedy może być finał?

Powiem tak,

Módlmy się, aby w najbliższych latach nie przyszedł średniej wielkości kryzys, bo system finansowy się zawali... Razem z naszym Championem Narodowym PKO BP na czele...
Wtedy to będzie dopiero kryzys. A po pieniądze oczywiście przyjdzie się do tych "złych" akcjonariusz.

Więcej pomysłów politycy dawajcie, więcej...

A tu się z Tobą zgadzam.
Banki powinny odpowiedzieć za klauzule niedozwolone, jak najbardziej.
W ogóle mnie to wszystko dziwi, gdzie jest UOKIK, KNF. Przecież umowy , kredytowe na mieszkanie, kupna mieszkania, samochodu, to jest podpisanie umowy z operatorem na abonament na 1 tys. rocznie, gdzie tam niech już jak tam umowa jest taka średnia i drogo płacę to przeboleje. Tylko w przypadku mieszkania chodzi o kredyty często na całe życie (30lat), tu się zgadzam, że KNF I UOKIK dały du... I te instytucje powinny być rozliczone.

Dlatego ja ZAWSZE czytam umowy, które mnie związują na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. A tam telefon to trudno jak mnie walną to mnie walną.

Ale dziwi się, że ludzie pakują się w kredyty na całe życie nie wiedząc, nawet pewnie niektórzy gdzie jest Szwajcaria...

Odpowiedzialność banków nie powinna być w taki sposób, przy hipotetycznym scenariuszu franka teraz po 1 zł, nikt by się nawet nie zająknął, że może płacę za mało. Dlatego nie żal mi tych ludzi (poza tym większość to bogaci ludzie.

Wracając do tych niedozwolonych klauzul. Mnie dziwi fakt, np. że prezydent podpisuje ustawę, a potem kieruje ją do Trybunału... To ja się pytam to wie, że może być coś nie tak i ją podpisuje ?!!! Przecież w KAŻDYM sądzie, na pytanie sędziego np. dlaczego jechał Pan po pijanemu? A wiedziałem, że mogę być złapany, ale to olałem i pojechałem.. Czyli co świadomie łamał prawo, czyli jest to na jego niekorzyść. Więc ja się pytam dlatego prawo nie jest równe wobec wszystkich tylko wobec wybrańców (poza politykami??).

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 7 stycznia 2018 20:34:18
Liczba wpisów: 51
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,450 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d