pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

michu123

michu123

Ostatnie 10 wpisów
Po napisaniu monitu w końcu zapłacili

Czy udało się już komuś odzyskać kasę z akcji?
Ja wysłałem wniosek w listopadzie i do tej pory cisza.

Obligacje zostały wykreślone z mojego rachunku w dniu 23 lipca 2018r. Nie ma już nic!

pkt. III układu zawartego z wierzycielami w dniu 3.06.2015 roku nie dotyczy obligatariuszy

Faktycznie kwota się zgadza. Byłem pewien, że to były niezapłacone odsetki od wszystkich obligacji a rata układowa będzie zapłacona niezależnie w terminie jaki wskazałem. Dziękuję za wyjaśnienie.

12 marca minął termin płatności 1 raty układowej z tytułu emisji obligacji serii B. Do dnia dzisiejszego emitent jej nie uregulował.

W uzupełnieniu powyższego wpisu dodam, że emitent w komunikacie nr 129/2015 z dnia 13.11.2015r. zawiadomił o zaistnieniu stanu niewypłacalności a stan ten uprawnia obligatariuszy do postawienia obligacji w stan wymagalności bez spełnienia dodatkowych warunków. Więc zgłoszone obligacje są wymagalne!!!

Coś mi się wydaje , że Orły przestraszyły się dużej ilości deklaracji konwersji obligacji i teraz kombinują jak parę baniek z tego utrącić. Potrafią liczyć i wiedzą, że w trzy lata prawie dziewięciu baniek + odsetki oraz spłaty pozostałych rat układowych nie udźwigną a wtedy likwidacja pewna. Chyba liczyli, że większość nic nie zrobi a wtedy będą mieli znacznie więcej czasu i mniejszy stres.

Może jeszcze nie jest tak tragicznie skoro wypłacili wczoraj odsetki od KRS0516. Ciekawe co teraz zrobią z żądaniami wcześniejszego wykupu.

IDEON SA Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz rozpoczęcie likawidacji PEC w Śremie S.A.
Raport bieżący 35/2015
Zarząd IDEON S.A. z siedzibą w Katowicach informuje, że w związku z brakiem rozstrzygnięć dotyczących sprzedaży spółki zależnej Emitenta - Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie S.A. z siedzibą w Śremie (kilkanaście przeprowadzonych procesów due diligence) i odrzuceniu kilku poważnych ofert przez wierzycieli, w celu zabezpieczenia pracy elektrociepłowni i nieprzerwanych dostaw ciepła, Zarząd Emitenta porozumiał się ze spółką Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Śremie w zakresie zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z dotyczącymi go obciążeniami (hipoteki, zastawy, kredyty, pożyczki) od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie S.A. za cenę nie niższą niż wartość księgowa netto poszczególnych środków trwałych.
Jednocześnie Zarząd Emitenta postawił spółkę Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie S.A. z siedzibą w Śremie w stan likwidacji na podstawie art. 461 § 1 Kodeksu spółek handlowych.

Może mi ktoś wytłumaczyć kto jest teraz dłużnikiem obligatariuszy, którzy byli zabezpieczeni na majątku PEC Śrem. Wg komunikatu PEC Operator Sp z o.o. kupił majątek trwały od Ideonu wraz z obciążeniami a obligacje Ideonu były zabezpieczone na majątku PEC Śrem. Z drugiej strony nastąpiła sprzedaż zabezpieczenia, która powinna pójść na choćby częściową spłatę wierzycieli. Administrator hipoteki podany w nocie informacyjnej zdaje się, że też już nie istnieje a przynajmniej pod jego adresem jest już inna firma - Agencja Pracy Flexteam

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 lutego 2020 00:03:32
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,293 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d