pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dK

dK

Ostatnie 10 wpisów
Wczoraj zdarzyły się dwie ciekawe sprawy.
1. Na średnioterminowym Ox kurs przebił dość wyraźnie podstawową linię oporu a na dodatek pojawiło się potwierdzenie wcześniejszego sygnału zakupu. Obecnie pomiary wskazują zasięg wzrostu do ok 1.90-1.95.
2. Spólka skorygowała prognozę zysku ~siedmdziesięcioiokrotnie, oczywiście w dół z 1,212 mln do 17,82 tyś.

Dzisiaj w trakcie sesji Lubawa przekroczyła 0,84 to generuje na długoterminowym Ox kolejny sygnał zakupu - teraz to wygląda na bardzo ładny wznoszący sie potrójny szczyt, na dodatek wzmocniony wolumenem. Teoretyczny zasieg to obecnie 1,39 zł. LO=0,62.
Tu trzeba dodać, że poprzedni sygnał zakupu, który osobiscie traktuje jako alert, pojawił się znacznie szybciej (na początku września) i dawał możliwość kupowania po 0,65.
Siła relatywna oczywiście pozytywna.

Co do tej otchłani, to może nie tak do końca :)
Na długoterminowym wykresie Ox jest nieciekawie. Po długiej kolumnie pojawił się jakiś czas temu sygnał zakupu w postaci trzykratkowego odwrócenia, ale jak to często z tego typu sygnałami bywa pozostał trzykrzyżykowy i kolejna kolumna kółek wygenerowała nowy aktualny sygnał sprzedaży. Obecnie daje on dno na poziomie 9,33. Żeby mówić o długoterminowym odwróceniu trzeba teraz uzyskać sygnał zakupu na poziomie 14,11 zł. Średnioterminowo trend spadkowy, ale mamy za to sygnał zakupu. Ten trzeba jednak traktować z dużą dozą ostrożności, bo od kwietnia 2008 wszystkie podobne były fałszywe, koniecznie więc trzeba czekać na potwierdzenie. Jeśli potwierdzenie nadejdzie to zasięg jest obiecujący, bo do poziomu 15,87. Jeśli to nanieść na wykres długoterminowy to dałoby to po wygenerowaniu tam sygnału zakupu w efekcie wzrost do ok. 32 zł. Kolejna spółka, której warto się przyglądać, ale jeszcze nie wchodzić.

Kopex to jedna z kilku spółek przeanalzowanych ostatnio na Ox pod kątem ewentualnego dna jaki może osiągnąć. W większości przypadków otrzymałem liczby które wczoraj osiągnięto (Kopex- miało być 13,64 jest 13,61), albo są bardzo blisko np. KGHM-21,60 Millennium 3,10. Wszystkie one charakteryzują się i ujemną siłą relatywną i spadkiem i aktualnym sygnałem sprzedaży we wszystch perspektywach czasowych. Nie chcę prorokować co moze to oznaczać, ale zwiększa to szanse, że dochodzimy właśnie do dna nie tylko w obrębie tych spółek. Na mój gust warto przyglądać się z większą uwagą najbliższym sygnałom kupna.

Jestem klientem Millennium od 9 lat, ING(wcześniej BŚląski) od 6 lat. Ostatnio zauważam wzmożoną aktyność telemarketingu Millennium w stosunku do ING wciągu ostatniego miesiaca miałem 3 telefony z tego pierwszego i tylko jeden z drugiego. Z reguły obie liczby wahają się w granicach 0-1 na miesiąc. Proponowano oczywiście różnego rodzaju produkty kredytowe (karty, powiększenie limitu debetowego, linia kredytowa w koncie ect).

Na dzień dzisiejszy tylko krótkoterminowo mam na krzyżykach sygnał zakupu. (LO=2,08, Kupuj do 2,22, zasięg 2,55)
W pozostałych perspektywach czasowych obowiązują sygnały sprzedaży. No ale każda hossa zaczyna się własnie od sygnału kupna na intradayu :)
Dla średnioterminowej perspektywy ważne byłoby przebicie poziomu 2,27 zł. Dziś najpierw niewiele brakowało (max. 2,23), ale i potem upadek na 2,10 i też niewiele brakowało do wygenerowania sygnału sprzedaży na krótkoterminowym (2,08).
Pierwsze (przebicie 2,27) dałoby w najbliższej perspektywie wzrost do 2,56 (potwierdzając aktualnie obowiązujący sygnał kupna na wykresie krótkoterminowym, ale też i nie przesuwając praktycznie, niestety, zasięgu). Drugie zdarzenie (pokonanie 2,08) spadek do 1,95.
Na wykresie długoterminowym od dwóch lat bessa z jednym fałszywym wybiciem. Teraz aktualnie trwa korekta.
Gdyby cena teraz spadła do 2,03 (odwrócenie) to sygnał zakupu byłby w tym momencie na poziomie 2,48 i o zasięgu 3,70 - i niestety wciąż pod linią oporu bessy. Jeśli jednak nie dojdzie do spadku ceny, to sygnał zakupu jest dopiero na poziomie 3,58 za to z teoretycznym zasięgiem.... 10,50.
Siła relatywna ujemna we wszystkich skalach czasowych. Osobiscie zostaję z boku i przyglądam się na rozwój sytuacji.

Typowa spółka przed startem w górę, ale odliczanie zostało wstrzymane....
Tak przynajmniej wychodzi z Ox'a.

Długoterminowo LO=15,55 Kupuj do 25,57 cena docelowa 49,10 SiłaRel- dodtania i aktualny sygnał zakupu
Średnioterminowo LO=17,42 Kupuj do 20,24 Cena docelowa 26,41 SR - dodatania i aktualny sygnał zakupu
Krótkoterminowo (do piątku) LO=19,10 Kupuj do 19,84 Cena docelowa 21,45 SR-dodatnia i sygnał zakupu,
ale dziś pojawił się sygnał sprzedaży, co może zapowiadać korektę na wykresie średnioterminowym.

Tu warto zwrócić uwagę, że cena dzisiejszego zamknięcia była powyżej piątkowej linii obrony i klasyczne Ox'y nie pokażą sygnału sprzedaży.
Generalnie wychodzi na to, że z zakupami trzeba się wstrzymać, bo jest szansa na zakup w przedziale 18,00 - 19,00 zł.

opennetpr napisał(a):

dk używasz jakiegoś programu do tego czy sam to wyliczasz wg. strony, bo na stronce coś jeszcze z 17.10 pokazuje siłę relatywną dodatnią, więc nie wiem, czy dobrze to pokazuje i oczywiście pytanie czy ta siła relatywna która ci wyszła ujemna to trzy O ?

Jako chroniczny malkontent używam swojego własnego programu. Jeśli się domyślam, to chodzi Ci o stonę czasnazysk?
Nie, nie korzystam z niej z kilku powodów: dużo błedów, jedna perspektywa czasowa - brak możliwości długo i krótkoterminowej analizy, tylko logarytmiczna oś pionowa, ceny wyłacznie z zamkniecia, brak z oczywistych względów wykresów siły relatywnej papier_papier.

Tak sobie tam zajrzałem i rzeczywiście na sile relatywnej mamy tam po długiej kolumnie kółek szósty krzyżyk, czyli podobnie jak u mnie. Ten wykres można potraktować jako perspektywa średnioterminowa.
Na krótkoterminowym nie mam na końcu kółek tylko krzyżyki (siła relatywna jest aktualnie dodatnia), ale wcześniej sam wykres siły relatywnej wygenerował na pod koniec dnia (piątek) sygnał sprzedaży. Biorę pod uwagę dane intraday.

1teresa1 napisał(a):
Miałem nadzieję, że używasz czegoś co da się analizowac ilościowo... tzn można porównywac wartości miedzy papierami

Zachęcam do lektury "Wykresy punktowo-symboliczne" (T.Dorsey). Tam dokładnie wyjaśnione jest co to jest siła relatywna. Generalnie chodzi o to by uzyskać wynik lepszy niż średnia rynkowa, co oznacza, że trzeba obracać sie wśród papierów które mają siłę relatywną dodatnią, czyli rosną szybciej niż WIG albo choćby spadają wolniej niż średnia rynkowa. Dzięki temu wyrzucasz z portfela takie walory jak np. Millennium, a wzbogacasz się np. o takie jak Lubawa. Oczywiście mozna również badać relacje między ceną dwóch papierów. Proponuje nie kontynuować, bo nie ma to nic wspólnego z Lentexem.

1teresa1 napisał(a):

Jakiej Siły relatywnej używasz?tzn jak zbudowanej? Wobec czego?

Stosunek ceny papieru do WIG.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 4 sierpnia 2009 23:52:35
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,369 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,66% +27 732,30 zł 47 732,30 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d