Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mirekb215

mirekb215

Ostatnie 10 wpisów

Mam takie pytanie lub może ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Jaki jest sens kupować obligacje PKN Orlen o rentowności 1,5% jak można sobie lokaty założyć nawet na większe oprocentowanie na ta chwile na rynku takie są dostępne. No chyba że ktoś ma miliony i boi się że w przypadku upadku banku straci kapitał powyżej bankowego funduszu gwarancyjnego.

Dopiero co się zacząłem interesować rynkiem obligacji. Każda odpowiedź będzie pomocna w postrzeganiu tego rynku.

Pozdrawiam

timon napisał(a):
Założyłem u nich demo i jestem w takcie zakładania konta rzeczywistego, aby wypróbować możliwości platformy.
Z ciekawych rzeczy które zauważyłem:
- można składać zlecenia na bardzo małe transakcje np. grając na EUR/USD można zainwestować 1 euro.
Do tej pory spotkałem się jedynie z microlotami, czyli 1000 jednostek waluty. Wygląda na to, że ta platforma daje jeszcze większą elastyczność, co może się przydać do nauki inwestowania. Jeżeli coś źle interpretuję to proszę o poprawkę.
- platforma ma dużo opcji np. wcześniej nie widziałem u brokerów wykresów punktowo-symbolicznych
- dostępne kontrakty ekspresowe Można "założyć się", czy w ciągu ustalonego czasu kurs wzrośnie, czy spadnie
- na koncie rzeczywistym dostęp do Reutersa po polsku, skanerów formacji, czy danych o pozycjach klientów CMC
- wysyłają PIT 8-C

Moje wątpliwości budzą takie kwestie:
- w regulaminach regularnie pojawia się informacja, że straty mogą być wyższe niż depozyt Może mi ktoś wyjaśnić w jakiej sytuacji? Czy standardem nie jest zamykanie pozycji z automatu, gdy strata osiąga stan konta klienta?
- czy to broker ECN, STP, czy jeszcze coś innego?
- nie mogę znaleźć informacji o gwarantowanym stop-loss

Z góry dzięki za wymianę opinii.

Straty mogą wynieść więcej niż depozyt ponieważ inwestycje w akcje CFD działają na zasadzie dźwigni. w przypadku kiedy wpłacisz 1k na rachunek cmc markets i gdybyś zajął pozycje długą na akcjach powiedzmy Alior w dniu 07.09 po cenie 88,50 na kwotę 10k gdzie depozyt na zawarcie tej pozycji wyniesie 1k.To dzisiaj byś miał mniej więcej 500zł na minusie plus do tego dochodzi koszt utrzymania pozycji o którym informują w platformie tabelce profilu spółki. Zastanawiam się dlaczego nie można grać na krótko na polskich spółkach tylko grac pozycje długie. Również założyłem rachunek demo. Niestety na demo nie ma możliwości zawierania transakcji na akcjach inne niż polskie. Czy wiesz już może czy można zajmować pozycje krótkie na innych akcjach oprócz polskich? Napisze tylko że jesli nei znasz zasady działania instrumentów CFD a wychodzę z założenia że nie za bardzo wiesz o co chodzi bo pytasz jak można mieć ujemny depozyt. To radziłbym ci trochę się oswoić z tym rynkiem bo bardzo szybko można sobie narobić problemu w postaci dużych strat w portfelu. Tacy brokerzy jak FXpro posiada opcje zamykania pozycji w przypadku kiedy strata zbliza sie do wyzerowania depozytu. W CMC Markets tego nie ma i to mnie martwi iż tak niby poważny broker nei dba o to. Trzeba wychodzic z założenia iż twoja strata jego zysk. System na jakim opieraja handel to "no dealing desk..." nie spotkałem się z tym jeszcze w realu. Niby to lepsze niż Market Marker, ale też nie ECN co to jest nie wiem. Niby wysyłane bezpośrednio na rynek. Sprawdzę już niedługo. Pzdr

Czy ktoś fachowym okiem może spojrzeć na ten link: www.attrader.pl/pl/akcje/KANIA...
i napisać co jest grane? Bo czytam to wszystko rozumiem , ale pojąć nie mogę.Swoja drogą bardzo trudna spółka człowieka wykończy nerwowo binky Pozdrawiam

Poświęciłem ostatnio trochę czasu na obserwacje tej spółki. I czy ktoś z większym doświadczeniem rynkowym może mi odpowiedzieć co tu się dzieje. Spółka z tego co zauważyłem polepsza wyniki od dłuższego czasu. Kurs od dłuższego czasu leci na pysk. Ostatnie wyniki z tego co można zauważyć są dobre a na kursie ktoś usilnie zaniża zbijając sprzedażą akcji. Ostatnio dokonały się jakieś przetasowania w akcjonariacie może o to była cała ta gra. W mojej opinii to powinnien zainteresować się tym KNF. Zobaczymy jak będzie się przedstawiała przyszłość. N

Trzeba dodać że jakiś czas temu była również rozmowa o tym że jak Amazon wejdzie do polski to ABC Data odczuje to na sprzedaży. W artykułach o działalności Amazon w Polsce było stwierdzenie oraz sama firma oświadczyła iż nie ma zamiaru sprzedawać w Polsce. W Polsce buduje tylko centra logistyczne.

No też mnie to męczy, doświadczenie podpowiedziało mi aby zakupić akcje tej firmy parę miesięcy temu i jak widać był to strzał w dziesiątkę.

Patrząc na możliwość rozwoju tej firmy i to co się dzieje przez ostatni okres. To można spekulować że zapowiada się ciekawie. Pozdr

Chciałbym zapytać starych wyjadaczy, mianowicie co myśla o tej spółce??? Perspektywy i plany jak najbardziej w różowych kolorach. Zyski z tego co opowiada pani prezes również. Tylko dlaczego kurs spada od dłuższego czasu?? Wacham sie przed zakupem akcji ponieważ zarząd zdążył wydrukowac troche akcji pod siebie. Co wy o tym myślicie? Wydaje mi się iż będzie trudno spółce zdobyć mniejszych akcjonariuszy. Powód??? Częste uruchamianie drukarni w celu dodruku akcjiangry3

Szutnik naprawdę tak wierzysz ze wykres tygodniowy neguje wybicie???? Jeśli nawet była by korekta w dłuższym terminie to nie zmienia faktu ze walor przygotowuje się do wybicia na 7zł. Mozna z tego wyciagnac przynajmniej te 5%

Czy można wytłumaczyć zwykłemu zjadaczowi chleba co to oznacza??? Jest to pozytywne czy negatywne dla spółki?

Czy możemy prosiic o analizę raportu za ostatni kwartal??? Spółka jest interesujaca. Zastanawia mnie tak duzy spadek kursy mimo ze akcje sa caly czas zbierane. Czy cos tutaj jest na rzeczy. hmm

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 29 maja 2018 17:06:01
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,403 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d