pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

PAVEJACK

PAVEJACK

Ostatnie 10 wpisów
Będziesz mógł handlować, ale np. już nie złożysz zlecenia przez aplikację mobilną, a przy każdym zleceniu kupna będziesz składał oświadczenie.

Szczegółowe Zasady Obrotu Giełdowego załącznik nr 14 dla Huuuge cześć B
W skrócie ograniczenia czy też zakaz kupna akcji przez obywateli amerykańskich
Dodatkowo biuro maklerskie musi się zobowiązać, że tej regulacji przestrzega i opublikować to na swoje stronie internetowej. Przy każdym zleceniu kupna będziesz składał oświadczenie, że przypadkiem nie stałeś się obywatelem amerykańskim. Nie w każdym biurze złożysz zlecenie. Uda się w tych biurach z konsorcjum plus może Trigon czy też Erste. Pekao SA już ogłosiło, że nie przyjmują zleceń na Huuuge. Sprawdź czy Twoje biuro będzie to obsługiwać.

do robertkk

Nie zrozumiałeś mnie. Nie czepiam się obliczeń. Tyle, że ale porównujesz prowizję za przyznany kredyt na jeden miesiąc 0,2 % z prowizją dla kredytu na 1 rok 0,6 %. Oczywiście jeśli powiesz interesuje mnie tylko ta oferta i nic innego to masz rację. Jak już użyjesz go jeszcze 3 razy to już się trochę Twoje obliczenia zmienią. Tego samego kredytu w Bossa możesz użyć dowolną liczbę razy w ciągu roku także na rynku wtórnym i wtedy kalkulacja kosztów wygląda zupełnie inaczej. Sprawdziłeś co jest pod linkami ? W mBanku po paru kliknięciach znajduję tabele, która nic nie mówi poza tym, że prowizja może być od 0 do 3 %. Gleba3 w swoim wcześniejszym wpisie potwierdził, że jest 0,20 % miesięcznie, na tym się opieram.
A tak realnie to przy hot ofertach jestem przeciwnikiem lewarowania się.

porównujesz chyba jabłka z gruszkami
mBank kredyt na miesiąc 0,20 % ( według Gleba3) , Bossa kredyt na rok 0,6 %.

Nie nazwałbym tego biotechnologią, coś z pogranicza, plusem jest to, że takie produkty można szybko wprowadzić na rynek i nie trzeba czekać lat na efekty. Teraz chyba trudno jest zrobić wycenę, ale jak wprowadzą kolejny produkt, to sky is the limit :).

Moim zdaniem tak, teraz przynajmniej to jest jasne. Wszystkie biura powinny liczyć tak jak napisałeś

Powyższy wpis ma chyba tylko na celu reklamę.
Kasę z z zachowaniem ulgi podatkowej można wypłacić z IKE po 60 roku życia.
Każdy kto inwestuje na giełdzie powinien korzystać z IKE.
W przypadku IKZE faktycznie można po 67 roku życia, ale IKZE daje dodatkowe przewagi, ulga na wejściu 19 % lub 32 % a podatek na koniec 10 %.

Nie ma potrzeby nigdzie pisać. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem regulamin giełdy i szczegółowe zasady, i powiązać dwa fakty. Wyjaśnienia XTB są prawdziwe, brakuje tylko jednego szczegółu: w jakiej sytuacji to zadziała. Odpowiedź jest już w poprzednich wypowiedziach. Kiedy zlecenie nie traci kolejki ? Przy zmianie daty ważności. Złóż o godz. 8.30 lub wcześniej zlecenie ważne na zamknięcie, a najlepiej kilka zleceń, oczywiście tyle na ile masz pokrycie, z różnymi limitami np. 0,15 0,16 0,17 0,18. Tych zleceń nie widać w karnecie. Obserwujesz co się dzieje, chcesz sprzedać po 0,18 i i zaczynają skubać, modyfikujesz na zlecenie z normalną datą ważności, nie na zamknięcie, zgodnie z regulaminem modyfikacja czasu nie powoduje utraty kolejki, nieważne, że nie było tego zlecenia w kolejce i jesteś pierwszy! Pozostałe zlecenie anulujesz. Tak to działa czyli są pewne niedogodności. Oczywiście w takiej sytuacji musisz mieć złożone zlecenie na zamknięcie z odpowiednim limitem i nie przeskoczysz zleceń złożonych wcześniej, można kombinować i nieustannie bawić się terminami ważności, wtedy nawet długoterminowe zlecenie można przeskoczyć. Czy można sprawdzić czy tak było? Praktycznie nie można, biuro nie jest w stanie, chyba, że to zlecenie było w ramach biura, gpw może to potwierdzić, ale wątpię czy będzie chciała. Pytanie czy ktoś tak robi ? Jak widać tak. Czy to ma sens ? Jak dla mnie nie, ale jak chcecie to można się tak bawić. W każdym razie nawet jeśli jesteś pierwszy w kolejce to ktoś może zawsze to zmienić ;)

OK ale co np. też z obecnymi MCI0314 czy KAN0913 tu nie takiej relacji, fakt mają krótsze terminy do wykupu.

Nie zauważyłem dużej różnicy cen dla obligacji z odsetkami i bez. Kupując pod koniec okresu odsetkowego obligację z półrocznym kuponem na starcie jesteś 1 % do tyłu. Jeśli będziesz chciał sprzedać na giełdzie tej straty nie odliczysz od podatku (chyba), a przecież nie zawsze chcesz trzymac obligacje do wykupu. Dlatego doradzam kupno bez odsetek lub z niewysokimi odsetkami.
Co do samej matematyki i YTM zgadzam się z Wami, trochę się zagalopowałem. Sam kupuję takze obligacje z odsetkami, ale tylko przez IKE, żeby uniknąć problemów podatkowych.

DM Alior "nie wie lewica co czyni prawica". O ile pracownik na infolinii może popełnić błąd, o tyle w oficjalnym piśmie napisać co innego niż jest rozliczane w systemie księgowym to bardzo poważny błąd.

Aron Nukem napisał(a):
To ja (jako świeżak) nic już nie rozumiem... Alior raz liczy podatek od dyskonta od ceny z odsetkami skumulowanymi (post powyżej) a raz bez nich (post tiger'a)? Bo ja właśnie się zatanawiam nad zakupem czegoś z dużymi odsetkami narosłymi i to dość zmienia mi YTM netto :) Jak to w takim razie rozumieć wszystko?Nie kupuj takich obligacji ! Obligacje można kupować tylko gdy naliczony kupon jest zerowy lub bliski zera. cytat "- Osoby fizyczne nie powinny kupować obligacji na rynku wtórnym z narosłymi odsetkami, gdyż przy wypłacie odsetek pobierany jest podatek 19 proc. od wypłaconych odsetek i można zapłacić podatek od pełnej wypłaty pomimo, że posiadaliśmy obligację tylko np. przez końcowe 10 proc. czasu narastania tych odsetek - tłumaczył nam specjalista z DM PKO BP. Ale jest na to sposób. Otóż najlepiej kupować obligacje na początku nowego okresu odsetkowego (np. półrocznego), wtedy papier jest notowany kilka dni bez odsetek". więcej : wyborcza.biz/Gieldy/1,114545,1...Czy biura liczą w sposób niekorzystny a DI BRE korzystny może okazać się przy kontroli rozliczenia podatków:) Korzyść może być wtedy względna. Poproś o podstawę prawną DI BRE, dziwne, że tylko oni tak liczą.

W podanej analizie na stronie 6 prawnicy posługują się sformułowaniem koszt nabycia a tego ustawa nie definuje, ustawa posługuje się sformułowaniem cena zakupu. Sprawdź art. 1 pkt. 4 lit b ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przepis ten ma brzmienie: ilekroć w ustawie jest mowa o dyskoncie - oznacza to różnicę miedzy kwotą uzyskaną z wykupu papieru wartościowego przez emitenta a ceną zakupu papieru wartościowego na rynku pierwotnym lub wtórnym," Rację ma orekki, chociaż też posługuje się terminem cena nabycia.
Dla mnie cena zakupu oznacza procent ceny nominalnej obligacji bez odsetek. Tak samo też uważają urzędnicy : "Ceną zakupu, o której mowa wyżej, jest kwota wydatkowana przez nabywcę za jego wartość nominalną. Do ceny zakupu nie zalicza się kwoty wynikającej z wartości wykupywanych odsetek" www.poradaprawna.pl/interpreta...

Czy to jest w porządku ? Niestety w opodatkowaniu obligacji mamy sporo absurdów np. podwójny podatek za te same odsetki klient A ma obligacje kupione po 1000 zł , odsetki przez rok 100 zł( roczny kupon), płaci podatek 19% czyli 19 zł, a co stanie się jak klient A sprzeda obligacje w połowie roku klientowi B po cenie nominalnej. Podatek klienta A (1050 zł-1000 zł)*19%=8,5 zł, a klient B zaplaci podatek od otrzymanych odsetek 100*19%=19 zł. Przychód dla skrabówki się cudownie rozmnożył :).

Te absurdy pozwala ograniczyć inwestowanie przez IKE, ale pod warunkiem wypłaty po 60 roku życia.


Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 25 marca 2013
Ostatnia wizyta: 16 lutego 2021 20:07:30
Liczba wpisów: 12
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,425 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło