pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Damian1

Damian1

Ostatnie 10 wpisów
Uzasadnienie: 11Bit Studios

wybor sektora:
- gaming - swietne marze, tania zlotowka pomaga zyskom game developerow

wybor spolki z sektora:
- nastawienie na jakosc produkcji (obok CDR dlugotermiowo najlepsza spolka gamingowa na GPW)
- swietna sytuacja finansowa spolki
- w 2020 prawdopodbne pierwsze teasery Projekt 8
- dzial publishing rosnie, plany wydawnicze na coraz wieksze produkcje

extra:
- PPK powinno miec najwiekszy wplyw na spolki z MWIG i SWIG

Poprosze o zapisanie, wybieram 11Bit Studios. CD Projekt juz zajety...

Wybieram PBX - spolka tania fundamentalnie, reprezentant budowlanki, ktory moze wlasnie zyskiwac w otoczeniu rosnacych plac, dodatkowo regularne dywidendy.

Tez sie zglaszam. Spolke wybiore pozniej.

Mi z tych spolek podoba sie tylko Kruk. Spolka wzrostowa z umiarkowana wycena.
Reszta mnie nie przekonuje.

Prosze o sprzedaz TRITON i zakup VINDEXUS. Bez GETBACKa aktywnego na rynku - ceny pakietow powinny wracac do normy. VINDEXUS i KRUK beda tego beneficjentami.

Poprosze o analize raportu

Wklepywalem kazda osobno. Obecnie z db maklera autoamtycznie myfund mi importuje. Wiec tylko przesylam maila na wyznaczony adres i wszystko jest elegancko wprowadzone. Sprawdzam co jakis czas bo zdazaly sie bledy ale Damian z myfund bardzo szybko koryguje bledy.

Zglaszam sie. Poprosze o kupno TRITON.

Wojetku, mozesz przedstawic jakis wykres stopy zwrotu prowadzonego przez Ciebie portfela?

Emisja na UFC - chyba to zmienia postrzeganie spolki

Damian1 napisał(a):
Poprosze o sprzedaz CIG i kupno GTN.
Kod:
Zgodnie z regulaminem konkursu, napisz dlaczego sprzedajesz CIG i co jest powodem kupna GNT (pod co grasz?).

CIG zawiodl moje oczekiwania co do przyjecia gry.
GTN fundamentalnie wyglada bardzo dobrze. Idea Bank pokazuje coraz lepsze wyniki, podobnie pozostale spolki z grupy GETIN.

Poprosze o sprzedaz CIG i kupno GTN.
Kod:
Zgodnie z regulaminem konkursu, napisz dlaczego sprzedajesz CIG i co jest powodem kupna GNT (pod co grasz?).

Prosze o sprzedaz GTN i zakup CIG. Uzasadnienie: gra pod dobre przyjecie Snipera 3

Czy juz jest znana data zamiany UNIMOT-PDA w UNIMOT?

bankrucik napisał(a):
@flesz..
jeśli dobrze policzyłem to od portfela 2 mln zł to pobierają 400 zł ?

i to na kwartal - rocznie juz ladna sumka wychodzi

Zarowno CIG, jak i GTN mam ciagle w swoim prywatnym portfelu. Ze wzgledu na to, ze GTN jest teraz wolny (wczesniej nie byl) a widze w nim wiekszy potencjal na wzrosty w tym roku - postanowilem przeskoczyc.

Prosze o sprzedaz CIG i kupno GTN.

Kiedy bedziemy wiedziec jaka byla redukcja?

Z jednej strony masz racje ale z drugiej strony jest Republikaninem, ktory chce zmniejszac podatki dla firm. Wiec to jak i inne republikanskie pomysly na gospodarke - jak zmniejszenie biurokracji, zazwyczaj pomagaja firmom i ich wynikom.

Akcje daja i tak duzo wieksze zyski niz obligacje. Dlatego moim zdaniem kapital przenosi sie na gielde - zwlaszcza developing markets.

Spadek zysku operacyjnego za poprzedni kwartal. Odziezowka generalnie obrywa przez drogiego dolara. Poki co jeszcze VST sie trzymala - mysle ze ze wzgldu na czesc jubilerska ale nadeszla pora i na spadki na niej.

Pisz do Damiana z myfund o dodanie tego instrumentu i po problemie. Wiele razy dodawal dla mnie nowe instrumenty

CIGAMES - premiera Sniper: Ghost Warrior 3 juz 4 kwietnia. W tym roku widze wiekszy potencjal wzrostowy wlasnie w CIG niz w CDR czy 11B oczywiscie o ile gra przyjmie sie dobrze.
VVD pozostaje wielka niewiadoma dla mnie - moze w tym roku bic historyczne szczyty jak i zjechac do 3 zl za akcje.

Prosze o sprzedaz VVD i zakup CIG oraz przeniesienie CIG na edycje 2017 portfela

Też zgłaszałem się w wątku z 2016 roku

Czy mozna juz wybierac spolke na 2017 rok?

Tak, zgadzam sie calkowicie. Chodzi mi o to, ze analizujac spolki oceniam jaki potencjal wzrostu widze w nich i na tej podstawie podejmuje decyzje czy kupic, sprzedac, zostawic w portfelu. Jest to moja subiektywna ocena. Tak jak w CDR na poczatku roku widzialem potencjal wzrostu 100% w ciagu 3 lat - ponad 100% zostalo zrealizowane w tym roku - wynika to z tego, ze inwestorzy wyceniaja przyszlosc i juz widza sukcesy kolejnej gry CDRu.

Jeszcze jesli chodzi o KTY to wyniki moze poprawiac zwiekszenie produkcji i miejmy nadzieje sprzedazy. Natomiast ryzykiem sa wzrastajace ceny surowcow - a w tym przypadku aluminium - ktore byly rekordowo tanie w 2016 roku i zaczely rosnac.

Tak, ale zysk netto spada oraz przychody wzrastaja tylko nieznacznie. Nie jest to tragedia, w dalszym ciagu uwazam te spolke za jedna z najlepszych na GPW ale nie widze za bardzo paliwa do dynamicznych wzrostow - natomiast jest to swietna spolka dywidendowa z niska wycena fundamentalna. Wymienilbym tylko na spolki z potencjalem wzrostu powyzej 10% rocznie.

Tez sie zglaszam na nowa edycje

Tak, masz racje jesli chodzi o historie. Natomiast Clinton kontynuowalaby polityke 'wyzwalania' narodow, szerzenia demokracji i prawde mowiac tego boje sie bardziej...

Obecna polityka rzadu USA oraz kontynuacja tej polityki jest nastawiona przeciwko Rosji. Czy to dobrze? Widzielismy jak prowokacje Amerykanow na Majdanie skonczyly sie na Ukrainie. Prawde mowiac wolalbym uniknac takiej sytuacji w Polsce. A to, ze w kwestiach gospodarczych oraz w walce z ISIS Trump chce wspolpracy z Rosja to zle?

Zgadzam sie z bankrucikiem.

Jesli samorzad ma zbyt duzo pieniedzy mozna przestac pobierac niektore podatki, zmniejszych podatek od nieruchomosci itp.
Jesli politycy bawia sie w przedsiebiorcow to tylko na tym tracimy - lapowki, zlecenia po znajomosci.
Generalnie - mniej zabierac ludziom w podatkach a ludzie sami beda sie tym zajmowac.

A co ma byc dziwnego w zachowaniu funduszy. Kupowaly tanio, w miedzyczasie CDR zyskal na wartosci kilkaset procent, udzial CDR w portfelu znacznie sie zwiekszyl to wykorzystujac duzy wzrost akcji w tym roku oraz obecna konsolidacje zmniejszyly udzial CDR w portfelu. Sam zrobilem tak samo.

Mieszkam w UK i moge cos na ten temat powiedziec. Osoby niewyksztalcone nie mysla o powrocie do Polski, ewentualnie rozgladaja sie za innym krajem ale nikt z nich nie ma zamiaru wracac do placy 2000zl miesiecznie.
Ja pracuje jako inzynier i wsrod moich znajomych faktycznie coraz czesciej pojawiaja sie pomysly powrotu - jednym z powodow jest to, ze deprecjacja funta skutkuje zmniejszeniem srodkow na inwestycje poza UK. Oczywiscie jesli ktos inwestuje w UK, albo mysli o zakupie nieruchomosci tutaj to nie obchodzi go za bardzo kurs funta oprocz momentow gdy wyjezdza za granice.
Podsumowujac - niewyksztalconi nie wroca do Polski, czesc wyksztalconych wroci.

Po takich spadkach wycena stala sie atrakcyjna. Dodatkowo ruszyla kampania promocyjna SFINKSa. Chyba o to chodzi, zeby kupowac tanio perspektywiczne spolki, wiec ktos tez to zauwazyl. Nie spodziewalbym sie fenomenalnych wynikow w III kwartale ze wzgledu na duze naklady na kampanie. Ale moze spolka mnie pozytywnie zaskoczy, wyniki juz 17 pazdziernika.

Wyniki za ostatni kwartal nie byly dobre. Zysk operacyjny wzrosl nieznacznie, zysk netto na poziomie II kwartalu 2015.

Kod:
mod: usunięto informację o transakcjach i nastawieniu inwestycyjnym Użytkownika

Prośba o dopisanie do listy chętnych i proszę o zakup Vivid na pierwszej możliwej sesji

Wojetek,

na jakich spolkach teraz siedzisz?

Nie byloby tak dobrze w rzeczywistosci. Czesci spolek z NC nie daloy sie kupic za takie ceny jakie sa wprowadzone. Wirtualnie owszem mozna tak sie pobawic.

Inna kwestia, że Krzychu nie ma możliwości zakupienia funduszu inwestującego w Rosji, więc moja porada i tak nie jest do wprowadzenia w życie.

Oczywiście ale tak jest w przypadku każdego waloru czy indeksu - tylko patrząc na wykres wstecz możemy to stwierdzić z pewnością.
Ale gdybym miał sytuację jak autor wątku to oprócz bezpieczniejszych funduszy zakupiłbym za 10% fundusz inwestujący w akcje rosyjskie - licząc się z dużym ryzykiem ale równie wiedząc, że dobre wyniki tego funduszu mogą zaważyć na całym portfelu.

Witaj Krzychu,

ze względu na to, że kredyt hipoteczny posiadasz pewnie na więcej niż kilka miesięcy więc stopa zwrotu z portfela interesuje Cię po kilku - kilkunastu latach polecam przyjrzeć się funduszom inwesującym w akcje rosyjskie - oczywiście nie przeznaczałbym na to więcej niż 10% wartości portfela. Można przypuszczać, że dno na RTS zostało ubite:
stooq.pl/q/?s=^rts&c=5y&am...

Wojetek,

mółgłbyś pochylić się nad spółką TALEX?

Dzięki wielkie

Wojetek,

mam w swoim portfelu MON, obecnie tak +10% na tym walorze, czy widzisz teraz sytuację na dokupienie, np. jutro, czy czekałbyś aż walor trochę ostygnie?

Dzięki wielkie

Witam,

poproszę o zakup MON w pierwszym możliwym terminie.

Co sądzicie o MON po bardzo dobrych wynikach kwartalnych?

Co myślicie o powrocie do wzrostów CDR i EEX? Pierwsze jaskółki wzrostów na GPW?

I co myślisz o MDG w tej chwili?

Wojetek, jak widzisz sytuację PZU na najbliższe tygodnie? Realizować zysk czy trzymać?

Tym razem chyba negatywna informacja odnośnie WSE...
http://stooq.pl/n/?f=922471

Czyli chyba sygnał kupna się pojawił na FTE?

Wojetek, jak może wpłynąć dual listing na wycenę spółki

stooq.pl/n/?f=920407&searc...

Masz ją w swoim portfelu, więc pewnie masz jakieś przemyślenia na ten temat.

Witam,

czyżby sygnał zakupy na BDX?

Witam,

Jeśli w Twoich analizach Top10 nie pojawi się BDX oraz AMC to poproszę o krótką ich analizę. Dzięki wielkie.

Witam Wojetek,

jak może wpłynąć takie przejęcie na cenę akcji spółki:
http://stooq.pl/n/?f=911763

Dzięki za odpowiedź.

Witam Wojetek,

mógłbyś przeanalizować MDG i ITG (czy nadal trzymać)

i BDX, AMC i CDR (czy wchodzić)?

Z góry dzięki wielkie.

Witam Wojetek,

mógłbyś przeprowadzić analizę Budimexu, PGE i Amici?

Dzięki wielkie

Dokupuję Amicę po 113,50 za około 3000zł

Podsumowanie portfela. W tym tygodniu wyleciał APATOR. Powodem było zmniejszenie zaangażowania w akcje.

kliknij, aby powiększyć

Aktualizacja portfela:

kliknij, aby powiększyć

Cieszy fakt, że pomimo negatywnej tendencji na rynku w ostatnim tygodniu, wszystkie moje spółki wzrosły. Oby tak dalej.

Aktualizacja wyceny portfela:

kliknij, aby powiększyć

Aktualizacja wyceny portfela:

kliknij, aby powiększyć

Witam Wojetku,

interesuje mnie Twoje zdanie na temat spolki CCC. Masz jakies przemyslenia na jej temat?

Pozdrawiam,
Damian

Aktualny portfel:

kliknij, aby powiększyć

Witam Wojetek,

czy moglbys podzielic sie opinia o sytuacji technicznej CDR. Czy obecna chwila jest okazja czy czekac dalej?

Z gory dzieki wielkie.

Dokupuję akcje spółki FORTE po cenie zamknięcia 160 akcji po 33.40 zł za akcję.

kliknij, aby powiększyć

W zwiazku z gorszymi wynikami na ZAP realizuje zysk. Sprzedaz po 188 za akcje.

Zredukowałem udział w Amice - może pojawi się szansa na okazyjne zakupy, więc gotówka się przyda.

Oprócz tego następne transakcje zakupu będę przeprowadzał z prowizją 0,19% - dostępna w Deutsche Banku.

Oto zestawienie aktualnego portfela:

kliknij, aby powiększyć

Oto podsumowanie portfela na tydzień wcześniej. Z braku chwili czasu nie wstawiłem wcześniej. Jutro podam aktualizację na dzień dzisiejszy. Od razu piszę, że pojawiły się zmiany po cenie zamknięcia dzisiejszego.

kliknij, aby powiększyć

Bardzo dobry tydzień dla mojego portfela - wszystkie spółki obecne w portfelu zyskały na wartości.

kliknij, aby powiększyć

Witam, dzieki za twoje odpowiedzi.
Masz jakies przemyslenia na temat ASSECOPOL-u ?

aktualizacja portfela:

kliknij, aby powiększyć

Pomylka, myslalem ze mam 10 tys. wolnych srodkow. Za wszystko dokupuje AMICA, cena 109,50

Za polowe wolnych srodkow dokupuje spolke AMICA za 109,50

Fundamenty sie nie zmienily ale nie bylem zadowolony z obrotow na tej spolce, na co wczesniej nie zwrocilem uwagi. Zazwyczaj bardzo niskie obroty (czesto wolumen dzienny wynosil 1 akcje) - po zastanowieniu nie chce takiej spolki w portfelu.

Sprzedany BSCDRUK, cena 25.70

Czy moglbys cos powiedziec na temat spolek LCCORP, RELPOL i RONSON?

Pozdrawiam

Aktualizacja portfela:

kliknij, aby powiększyć

Dzisiaj zakupilem Amice za 106 zl za akcje

Aktualna wycena portfela:

kliknij, aby powiększyć

Oto cotygodniowe podsumowanie portfela:

kliknij, aby powiększyć

dzisiaj kupuje BSCDRUK po 23,40

Dzisiaj kupuje FORTE po cenie zamknięcia tj. 31,51 zł

A oto podsumowanie transakcji oraz aktualny skład portfela:

kliknij, aby powiększyć

Dzisiaj z portfela wyskoczył EKOEXPORT - SL na 49,69.

Witam, podsumowanie portfela. Za Waszymi radami dla celów prowadzonego portfela określam kwotę za którą wchodzę w akcje, będzie to około 5000 zł na pojedynczą spółkę. Prowizje w wysokości 0,39% od wartości transakcji.
Dzisiaj sprzedałem PCGUARD - cena sprzedaży 1,70

Podsumowanie mojego portfela:

budżet początkowy 30000

transakcje historyczne

zakup z prowizją zmiana cen akcji bilans gotówki
PCGUARD 4997.01 -7.1% -391.05

spółki aktualnie w portfelu

ZAP 5002.43 0.0%
APATOR 4996.01 -0.1%
EEX 4973.42 -0.1%

gotówka 19634.10

dzisiaj kupiłem EKOEXPORT za 46,30 za akcję oraz FORTE za 33,40 za akcję

@wojetek
co myslisz o spolce PAGED?

wczoraj dokupilem APATOR w cenie 33,35 za akcje

informacja na potwierdzenie dobrej sytuacji do wejscia w PCGUARD

wiadomosci.stockwatch.pl/stopn...

Witam,

postanowiłem zacząć prowadzić swoją kronikę, jestem inwestorem średnioterminowym. Wybieram spółki ze względu na wskaźniki fundamentalne, natomiast podpieram się informacją o trendzie w jakim obecnie znajduje się spółka.

Nie będę podawał kwot, za które będę kupował akcje, wyniki będą przedstawiane procentowo.

Aktualizacje portfela wraz z wynikami postaram się przedstawiać cotygodniowo - prawdopodobnie w weekend.

Pierwsza dostrzeżona przeze mnie spółka to PCGUARD.
Jej wskaźnik C/Z wynosi 3,94.

Spółka ma coraz lepsze wyniki - zysk netto rośnie od 10 kwartałów.
Na tle innych spółek informatycznych - dla których średnia C/Z wynosi 11,24 wyróżnia się dużymi perspektywami po dostrzeżeniu przez większych inwestorów.
Od kwietnia 2013 w trendzie wzrostowym.

Kolejną wybraną przeze mnie spółką są Zakłady Azotowe Puławy - ZAP

Jej wskaźnik C/Z wynosi 7,30.

Wskaźniki finansowe gorsze niż w przypadku PCGUARD ale również niedoszacowana w stosunku do spółek przemysłu chemicznego.

Dodatkowo spółka jest spółką wypłacającą dywidendę w okresie grudnia - stycznia. Wg ostatnich informacji zarząd spółki będzie w latach 2013 - 2020 rekomendował przeznaczanie na wypłatę od 40 do 60 proc. jednostkowego zysku spółki.

PCGUARD kupuję po cenie wczorajszego zamknięcia - 1,83 za akcję.

ZAP kupuję po cenie 151,00 za akcję.

Chętnie przeczytam o wszelkich sugestiach.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 27 grudnia 2019 17:36:01
Liczba wpisów: 91
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,983 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło