pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Basiek

Basiek

Ostatnie 10 wpisów
Przeglądając monitory spółek, natknąłem się błąd. Nic poważnego ale pisze. W zakładce "rekomendacje" o jedno miejsce po przecinku poprzesuwane są ceny docelowe akcji. Nie wiem czy we wszystkich ale w kilku napewno.

Trzeba im przynać ze maja niski koszt wydobycia wegla w porownaniu do innych kopalni w Polsce, wiec maja z czego schodzic w momencie spadku cen i zapotrzebowania na wegiel energetyczny. Co z reszta wydaje sie byc faktem przy rosnacych zwałach węgla na placach skladowych w polskich kopalniach.
Zreszta wydajność tez maja niczego sobie przy zatrudnieniu 3 K pracowników.

Jak dobrze pamietam z prospektu ( przegladalem dosc pobieznie ;) około 70-80% wegla odbierane jest przez zaklady energetyczne. zreszta skład węgla czyni energetykę głownym ich odbiorcą.co moze sie przyczynic do pogorszenie wyników.

co do kasy pozyskanej z emisji:

odnosnie szybu ( przewiew, wydobycie).( jak wsponialem, nie czytałem dokladnie) czy jest on juz uzywany jako szyb wentylacyjny, czyli złoze w okolicy tego szybu jest juz eksploatowane, czy jest on dopiero w tarkcie budowy i z jakim zaawansowaniem,a kiedys z wentylacyjnego zostanie rowniez wydobywczym. uwazam ze te 55 mln to troszeczke na wyrost jest wziete, ale to czas zweryfikuje.

wieksze wydobycie wiaze sie z przemialem tego co sie wydobedzie na węgiel handlowy wiec inwestycja w zakład przerobczy musi nastapic by nierobic przestojów w pracy. Te rozne urzadzenia na przeróbce ( ze tak powiem słuzą tunningowi tego węgla). wiec posiadaja jakas tam efektywnosc.

tak samo z miejscem na zwałowanie (placem,"magazynem") kopiemy wiecej, to musimy miec gdzie to trzymac.

wiekszosc inwestycji w kopalni uwazam za odtworzeniowe ( np wszelkiego rodzaju przenosniki czy tasmociagi. brak ich powoduje brak wydobycia.

to poglady sa laika, wiec zdanie przydałoby sie tu jak najbardziej jakiegos technika czy wrecz górnika.;)


WD słusznie zauwazył marketing i sprzedaz. Uwazam ze kopalnie bardzo mały nacisk kładą na tą częsc działalność uwazając ze klient sam sie do nich zgłosi, a wegiel jak kazdy inny towar potrzebuje tego.


Dla tych co nigdy nie mieli okazji być w kopalni -> wirtulana wycieczka, co prawda po gremansku ale zawsze cos ;)

www.rag-deutsche-steinkohle.de...


przepraszam za brak polskich znaków pózna pora i wygoda (lenistwo)

Nie wiem jak z ich planem, tylko niedługo nie bedą go mieli jak wykonać, kto żyw ucieka z tonącego okrętu ( pracownicy).Poza tym wiem, ze końcem kwietnia w jednej ze spółek grupy wręczali wypowiedzenia lub jechali po wypłatach :(.
A co do ich magazynów na porcelanowej myslę ze mógłby to wziąść Torfarm (sąsiad Pronox'a to Silfarm) który obecnie je wynajmuje.

Raport bieżący nr 15
Data sporządzenia: 2009-03-06

Temat: Zawiadomienie o przekroczeniu 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Treść raportu:

Działając na podstawie art. 70 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Zarząd Synthos S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 6 marca 2009 roku Spółka powzięła informację o następującej treści:

„Działając zgodnie z art. 69 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. z dnia 23 września 2005 r. Nr 184, poz. 1539) informujemy, że w wyniku nabycia akcji spółki Synthos S.A. (dalej: „Spółka”), w transakcjach na GPW w Warszawie, rozliczonych w dniu 5 marca 2009 roku, ING Otwarty Fundusz Emerytalny (dalej „Fundusz”) stał się posiadaczem akcji Spółki, stanowiących powyżej 5 % głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki.

Przed nabyciem akcji Fundusz posiadał 64 385 773 (sześćdziesiąt cztery miliony trzysta osiemdziesiąt pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt trzy) akcje Spółki, stanowiących 4,87 % kapitału zakładowego spółki i był uprawniony do 64 385 773 (sześćdziesiąt cztery miliony trzysta osiemdziesiąt pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt trzy) głosy na walnym zgromadzeniu, co stanowiło 4,87 % ogólnej liczby głosów.

W dniu 6 marca 2009 roku na rachunku papierów wartościowych Funduszu znajdowało się 66 498 055 (sześćdziesiąt sześć milionów czterysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy pięćdziesiąt pięć) akcji Spółki, co stanowiło 5,03 % kapitału zakładowego. Akcje te uprawniają do 66 498 055 (sześćdziesiąt sześć milionów czterysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy pięćdziesiąt pięć) głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowiło 5,03 % ogólnej liczny głosów.


PS TO samo ING uczynił w Echo wchodząc powyżej 10 %

taka zabawa tym kursem jest tutaj od półtorej tygodnia,a mała płynność robi swoje.

Nie postrzeżenie RSI juz urosło pewnie drugie tyle ;) , od 2 tygodni drobnymi kroczkami wspinał sie kurs. Dzisiaj opór, zobaczymy jak sobie poradzi.


kliknij, aby powiększyć


Czy to gra pod PDA?

bo pojawiły sie w piatek a tydzień przed nimi ktos wyciągał kurs po 1 lub 2 grosze na fixingu . W piątek było koło 5% up a dzisiaj kolejny troche wyższy schodek przy wyzszch niz zazwyczaj obrotach.

Zaięgnąłem jezyka u insider'a no i kwestia wygląda tak:

Cytat:
Moje pytanie: dotychczasowy magazyn mieszczący się w Katowicach na Porcelanowej (notabene - hale mają tylko kilka lat) miał być przez PRONOX sprzedany lub wydzierżawiony ------ czy coś konkretnego wiadomo w tym temacie?


ponoć został wydzierżawiony Silfarmowi ( hurtownia farmaceutyczna), która była sąsiadem Pronoxu na Porecelanowej,


Co do przeprowadzki do nowej lokalizacjia w Dąbrowie Gorniczej, która miała miejsce październik/listopad, to chłopaki chcieli ja bardzo szybko przeprowadzić no i wyszedł z tego klops. Wprowadzenie systemu obsługujacego magazyny było robione w biegu i powychodziły błędy. To sie z kolei odbiło na całej logistyce, terminy były zawalane, opóznienia dochodziły nawet do 3 tygodni. Ludzie rezygnowali z zamówień i szli gdzie indziej. Wiec może sie to odbic na wynikach za IV kwartał.


Posypały sie też zwolnienia pracowników, a po inwentaryzacji spodziewają się kolejnych.

Także nie jest ponoć teraz tam wesoło, no i chyba najlepiej poczekać na wyniki ostaniego kwartału i zobaczyc co tam piszczy;)

Na 99% podjęcie decyzji przesunęli na połowę stycznia.

Enea zwiększyła dyskonto dla inwestorów finansowych i indywidualnych do 20 proc.

29.10.Warszawa (PAP) - Enea zwiększyła dyskonto dla inwestorów
finansowych i indywidualnych do 20 proc. z 10 proc. wcześniej.
Cena minimalna z dyskontem została tym samym obniżona do 15,4 zł z
17,33 zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

KNF zatwierdziła aneks do prospektu spółki.

"Cena minimalna dla inwestorów branżowych została ustalona na
poziomie 19,25 zł za jedną akcję. Inwestorzy instytucjonalni oraz
detaliczni będą mogli zapisywać się na akcje spółki po dowolnej
cenie, nie niższej jednak niż cena minimalna z 20-proc. dyskontem
do ceny wyznaczonej dla inwestorów branżowych, czyli 15,40 zł za
jedną akcję. Pierwotnie zaproponowano im dyskonto na poziomie 10
proc." - podała spółka.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 23 października 2008
Ostatnia wizyta: 30 lipca 2014 09:23:23
Liczba wpisów: 11
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,338 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d