pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ergosum

ergosum

Ostatnie 10 wpisów
....z drugiej strony, tak się teraz zastanawiam, czy to nie będzie w niedalekiej przyszłości potencjalny łakomy target do przejęcia (sam import lub import+dilerka), szczególnie w tej cenie. Większość koncernów samochodowych działało w ten sposób, że miało w PL importera, a później przejmowali biznes w momencie, kiedy osiągnął odpowiednią skalę. Kiedyś musiało to nastąpić, kiedy JLR zdecyduje się sprzedawać bezpośrednio w PL, bo tak działa model ekspansji zagranicznej koncernów.

Dilerka własna BAH to jest chyba ok. 50% polskiego rynku. Pozycja negocjacyjna BAH jest zatem imo materialna.

jeszcze może uzupełnię, w Raporcie za 2017 BAH pisał, cyt.
,,14. NAJWAŻNIEJSZE CZYNNIKI RYZYKA
Ryzyko wypowiedzenia umów importerskich zawartych z Jaguar Land Rover Limited
,,[…] Obecnie Grupa nie widzi zagrożenia wypowiedzenia umowy z uwagi na fakt, iż British Automotive Polska S.A. współpracuje jako wyłączny importer samochodów Jaguar i Land Rover w Polsce od 14 lat, mając unikalne know-how na polskim rynku, a Umowa Importerska została odnowiona w maju 2016 r”

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że kłamał i nie nakreślił na tamte moment wszystkich znanych mu okoliczności.

Takiej umowy nie wypowiada się ,,od tak".

Umowa, która jest de facto core businessem spółki... Nie wierzę, że spółka nie zabezpieczyła się przed czymś takim kontraktowo. Byłby to skrajny brak profesjonalizmu, gdyby nie istniał jakikolwiek wbudowany sformalizowany mechanizm renegocjacji/mediacji nowych warunków umowy, gdyby jednej ze stron coś zaczęło uwierać.

Idę o zakład, że sygnały z UK wpływały do spółki już co najmniej w zeszłym roku i najprawdopodobniej toczyły się w tej materii jakieś rozmowy, negocjacje. Nie ma mowy, żeby zarząd BAH mógł być czymkolwiek zaskoczony! Dla mnie to jest niemożliwe.

A transakcje pana Książka w ostatnich miesiącach nabierają w tym świetle nowego kolorytu...... gdzie KNF?!

@anty_teresa
Chyba ktoś zajął się moim wpisem na StockWatch odnośnie braku opini w opini do sprawozdania finansowego GBK za 2016...

artykuł Dziennik Gazeta Prawna sprzed kilku godzin ,,Problem z opinią o finansach GetBacku: Audytor z Deloitte zapomniał umieścić istotny akapit w raporcie do sprawozdania spółki za 2016 rok"

cyt. [...] –„(…) W odniesieniu do zapytania dotyczącego braku w przekazanej kopii sprawozdania z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Getback SA za 2016 r. akapitu opiniującego to sprawozdanie pragniemy poinformować, iż z uwagi na błąd przy drukowaniu ostatecznej wersji sprawozdania z badania przypadkowo został usunięty wspomniany akapit. Naszym zamierzeniem było zawarcie tego akapitu w momencie podpisania sprawozdania (…)” – czytamy we fragmencie pisma do szefa KNA.

Audytor zapewnia, że błąd będzie poprawiony poprzez erratę do raportu. Wybrakowane badanie sprawozdania finansowego podpisał kluczowy biegły rewident GetBacku Paweł Nowosadko 28 marca 2017 r. Błąd zaś został odkryty niedawno, 16 miesięcy po publikacji raportu z badania. [...]"

całość: biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Polecam także na łamach DGP art. ,,GetBack był bardzo hojny dla Deloitte"
NOWE ZARZUTY

za bankierem:
,,Zarząd GetBacku złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę spółki przez byłych członków zarządu windykatora.

Nieprawidłowości, o których informuje GetBack, polegać miały na niedopełnieniu zachowania należytej staranności w gospodarowaniu mieniem, poprzez "zawarcie umowy ramowej z podmiotem regulowanym i dokonanie na jej podstawie płatności w kwocie 49,2 mln zł".

Nazwy owego podmiotu spółka nie podaje. W niezaudytowanym sprawozdaniu za 2017 r. identyczna kwota pojawia się w kontekście umowy GetBacku z Trigon TFI"

Pętla coraz bardziej się zaciska. Szkoda tylko, że tyle czasu im to zajęło. Wszyscy od miesięcy mówili, że ta umowa z Trigonem to jest jeden wielki śmierdzący wałek...

Panie i panowie

informacja niepotwierdzona i której nikt wam oficjalnie nie potwierdzi, ale znalazłem w necie info pisane przez pracownika GBK, że odzysk w czerwcu 2018 wyniósł uwaga uwaga........... 10 mln zł :DDD (tak, dziesięć milionów złotych)

W tym tempie 3 mld zł spłacą być może w optymistycznym scenariuszu do 2060 roku :DDD co gorsza należy przecież pamiętać, że odzyski będą coraz słabsze w czasie, a nie lepsze (zakładam, że nie będzie zakupów nowych portfeli) więc ten czas może się jeszcze wydłużyć.

Kontynuacja działalności to tylko sztuczne przedłużanie agonii aby Abris mógł jeszcze wycisnąć jakieś resztki soków... IMO, at the end to będzie historia polskiego Enronu i rozparcelowania spółki podczas jej likwidacji nie da się uniknąć.@anty_terasa

OK, czyli wyrazili de facto wyłącznie Opinię do sprawozdania jednostkowego, ale NIE wyrazili opinii do sprawozdania skonsolidowanego, wbrew temu co piszą w Sprawozdaniu z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

To jakby nie patrzeć dwa oddzielne sprawozdania, tak mi się wydaje. Ciekawe czy to jakaś furtka tudzież kruczek, który zastawił sobie Deloitte w kontekście krycia tzw. zadka.

EDIT: masz rację, jest formułką z jakąś opinią w Prospekcie. Ciekawe czy procedury badania są różne i czym różniły się te badania, tj. opinia dt. skons. s.f. z prospektu oraz opinia(a raczej jej brak) dt. skons. s.f. za 2016 stand alone.

WAŻNE
@anty_teresa

Czy zauważyliście, że w opinii do sprawozdania finansowego za 2016 Deloitte w ,,magiczny" sposób NIE wyraził swojej OPINII (!!!) Nawet nie wyraził opinii, że jej nie wyraził (!) LOL Dopiero teraz rzuciło mi się to w oczy d'oh!

No nigdzie nie widzę formułki z Opinią źródło: www.getbacksa.pl/images/dla-in...

T.j. nie ma tam standardowej formuły typu:
,,Naszym zdaniem załączone roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe: przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej Grupy Kapitałowej na dzień [...] bla bla bla" ,,jest zgodne co do formy i treści z obowiązującymi Grupę [...] bla bla bla "

W sekcji ,,Odpowiedzialność biegłego rewidenta" piszą, że cyt. ,,Jesteśmy odpowiedzialni za wyrażenie opinii o tym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym na podstawie przeprowadzonego badania" oraz ,,Wyrażamy przekonanie, że uzyskane przez nas dowody badania stanowią wystarczającą i odpowiednią podstawę do wyrażenia opinii z badania" jednak już rzeczonej OPINII nie podają !

NIE MA TAM TEGO ! Patrze na Sprawozdania Deloitte i opnie do innych spółek i tam zawsze taka czy inna formułka jest. Tu jej nie ma. Jest wyłącznie opinia do sprawozdania z działalności (!) czyli całe g.

Czy ktoś to w jakiś magiczny sposób ,,wygumkował" i funkcjonują dwie wersje dokumentu? Jedna jakaś oficjalna a druga na stronę internetową?

Czy Deloitte zrobił to celowo? Czy już wtedy wywąchał większe bagno?

addison napisał(a):
altus dbając o dobre imię chce odstąpić od transakcji sprzedaży EGB


Myślę, że raczej nie o dobre imię. Prezes Altusa nie chce dołączyć do prezesa Polskiego Domu Maklerskiego. Pewnie poczuł, że służby zaczynają mu za bardzo węszyć pod oknem gabinetu.

Jak widzę dym, gdzieś musi być ogień. IMO Altus musi mieć brud za pazurami, skoro podjął taką decyzję.

Po najnowszym artykule Pulsu Biznesu jestem w SZOKU, a śledztwo dopiero się rozkręca.

To jest czysty kryminał i złodziejstwo. Nie zdziwię się, jeżeli na bottom line wyjdzie, że KK wyprowadził ze spółki kilkaset milionów złotych...

Tam są wasze pieniądze. W prywatnej kieszeni KK.

Jeżeli gościu nie dostanie 10 lat bezwzględnego więzienia i nakazu naprawienia szkody to to jest kraj o gorszej kulturze prawnej niż jakaś Białoruś czy Tadżykistan.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 31 marca 2009
Ostatnia wizyta: 13 sierpnia 2018 11:30:25
Liczba wpisów: 58
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,710 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,63% +25 125,37 zł 45 125,37 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d