pixelg
REDAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

REDAN [RDN]

AKTUALNY KURS: 0,216 zł (-0,92%) 23-11-2020 14:50
pawul0n
0
Wpisów: 207
Wysłane: 19 kwietnia 2009 16:53:43 przy kursie: 2,40 zł
co sądzicie o tej spolce? wskaznikowo wyglada niezle, technicznie jeszcze bardziej mi si e podoba :)

krzem78
0
Wpisów: 197
Wysłane: 21 kwietnia 2009 21:09:19 przy kursie: 2,33 zł
Dziś ema15 przecieła od dołu ema45 - złoty krzyż. Tylko 14,8% od historycznego dołka. Oj gdyby nie te nędzne obroty... Choć i tak się zastanawiam czy nie wejść. Niech mnie jeszcze ktoś fundamentalnie przekona.
No i jeszcze ciekawostka - patrząc na historię - spółka nie brała udziału w ostatniej hossie - co jest ???Eh?
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

pawul0n
0
Wpisów: 207
Wysłane: 2 maja 2009 10:56:33 przy kursie: 2,32 zł
krzem78 napisał(a):
Dziś ema15 przecieła od dołu ema45 - złoty krzyż. Tylko 14,8% od historycznego dołka. Oj gdyby nie te nędzne obroty... Choć i tak się zastanawiam czy nie wejść. Niech mnie jeszcze ktoś fundamentalnie przekona.
No i jeszcze ciekawostka - patrząc na historię - spółka nie brała udziału w ostatniej hossie - co jest ???Eh?

sprzedaż mają do bani... ludzie się w lumpexah wolą ubierać - kryzys idzie....

Joker
14
Wpisów: 1 702
Wysłane: 12 maja 2009 19:45:05 przy kursie: 2,25 zł
WD gdybyś miał chwilę, prosiłbym o komentarz do dzisiejszego raportu
Mozna odnieść wrażenie że cały sektor nam pada

del20110217
0
Wpisów: 211
Wysłane: 12 maja 2009 21:18:40 przy kursie: 2,25 zł
dosc obszerny komentarz w informacji dodatkowej.
na razie trzeba się trzymać z dala od odzieżówki, pewnie jeszcze z jeden kwartał.
jestem ciekawy jaki rating bedzie miał redan po wynikach.

pozdr
Edytowany: 12 maja 2009 21:19

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 574
Wysłane: 12 maja 2009 22:40:56 przy kursie: 2,25 zł
Spadł na poziom B, tzn. osunął się - ale nigdy nie był jakimś siłaczem.
To zasługa bardzo słabego i niestabilnego zysku operacyjnego, oraz straty z lat ubiegłych ciągniętej w kapitale.
Koszty rosną, tak zakupu towarów jak i działania firmy, natomiast sprzedaż nie rośnie. I kwartał to był zawsze okres sprzedaży "spod wody" czyli na ujemnej marży handlowej - nie wiem jakie jest tego racjonalne wytłumaczenie, bo ja go nie mam. Trochę zeszli z zapasów, to jest powiedzmy malutki plus.
Po szczegóły też odsyłam do Informacji dodatkowej. Tylko trzeba czytać między wierszami: bida w branży.

zibio99
0
Wpisów: 7
Wysłane: 12 maja 2009 23:04:03 przy kursie: 2,25 zł
Myślę, że jeszcze tydzień dwa temu takie wyniki nie miałyby jakiegoś kolosalnego przełożenia na kurs ale po upadłości monnari może być nienajlepiej... zanosi się że cała odzieżówka zbankrutuje (Redan miał mieć najmocniejsze podstawy a tu takie straty...)

del20110217
0
Wysłane: 13 maja 2009 15:39:28 przy kursie: 2,01 zł
redan to podstaw az tak mocnych nie ma. podstawy to ma lpp i artman.
fakt ze 1q jest najtrudniejszy. trzeba obserwowac spolke i tyle.
czym bardziej zleci tym wiekszy ewentualny zysk, ale najpierw musza poprawic sie fundamenty spolki.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 24 maja 2009 23:46:49 przy kursie: 2,25 zł
Zakładając,że spółka ma przetrwać;zanim poprawią się fundamenty,kurs już będzie wysoko.Obecnie nie ma fundamentów,dlatego jest na dnie. ;)
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 24 maja 2009 23:48

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 243
Wysłane: 8 września 2009 23:45:55 przy kursie: 2,66 zł
Bo żeby wzrosło najpierw musi spaść…

A tymczasem omówienie półrocznego. Może doszukamy się czegoś w fundamentach?

Przychody ze sprzedaży wzrosły bardzo ładnie w porównaniu do 1Q2009 i poprawiła się trochę ich rentowność. A raczej spadła stratowność ;p Co prawda nie pozwoliło to na wypracowanie zysku brutto ale strata jest niższa niż w poprzednim kwartale. W porównaniu do 2Q2008 nie ma zmiany w wysokości przychodów ale pogorszyła się rentowność.
Spółka dokonuje wielu transakcji z jednostkami powiązanymi. Jedna z nich dotyczy na przykład dokonanej w 1Q2009 sprzedaży nakładów na sklepy. W pierwszym kwartale w sf wykazano zyski z tytułu tej transakcji. Okazuje się jednak, że transakcja była zawarte w prawem żądania odkupu, które w 2Q2009 zostało zrealizowane. No i mamy klops, bo trzeba wyniki transakcji odwrócić. Do tego okazuje się, że transakcja była niby nazwana sprzedażą ale tak naprawdę chodziło o pożyczkę. Nieładnie!! Shame on you
Na półrocze praktycznie wszystkie marki Redanu generowały straty na sprzedaży. Tylko sprzedaż hurtowa i 1 marka wygenerowały zysk. W połowie zeszłego roku tylko 2 segmenty miały stratę. Czyli ogólna sytuacja firmy się pogorszyła.

Wartość aktywów trwałych spadła w porównaniu do końca zeszłego roku. Rzeczowe aktywa spadły głównie na skutek odpisów aktualizujących. W aktywach obrotowych spadła wartość zapasów, należności handlowych i gotówki. O gotówce piszę niżej. Spadek zapasów jest akurat w porządku przy zawirowaniach ze sprzedażą. To samo z należnościami. W kapitałach też nic ciekawego poza duuuużą stratą. Większość kredytów została zaklasyfikowana w sf jako krótkoterminowe. Ale skoro mamy już ustalony termin spłaty do roku 2012, to jednak ich część powinna zostać wykazana w długich. Istotna jest też wartość zobowiązań handlowych ale na szczęście spada w związku z niższymi zakupami zapasów.

Zasadniczo spółka ma ujemne przepływy, z czego najlepiej wypada działalność operacyjna, bo prawie się równoważy. Spółka ustaliła jednak harmonogram spłat rat kredytowych, który zaczyna się w połowie 2010 roku i trwa do 2012. Są tam bardzo duże kwoty i zastanawiam się, skąd Redan je weźmie. Co prawda przeprowadzona została w lipcu emisja ale te pieniądze nie wystarczą oraz nie wiadomo, czy dotrwają… Żeby się banki nie zdenerwowały trzeba będzie tę kasę skądś skombinować ale działalność firmy jej nie zapewnia póki co.

Sytuacja grupy nie jest za ciekawa. Kilka spółek postawiono w stan likwidacji, jedna już została zamknięta. Zadłużenie jest restrukturyzowane, zmienia się nadzór i akcjonariat. Wydaje się, że spółka działa w celu poprawy swojej sytuacji – sukces z bankami już osiągnęła. Tylko nie wiadomo, jak ich sytuacja – sprzedaż i gotówka – potoczą się dalej.

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 8 września 2009 23:59:04 przy kursie: 2,66 zł
Technicznie widzę to tak:

kliknij, aby powiększyć

... próba wyjścia z krótkoterminowych spadków nieudana! W nadchodzących dniach test wsparcia na 2,50, w przypadku pokonania - studnia.
Edytowany: 9 września 2009 00:01

zibio99
0
Wpisów: 7
Wysłane: 16 listopada 2009 21:55:36 przy kursie: 2,28 zł
Hmm właśnie ukazał się raport, chyba ma się ku lepszemu zwłaszcza czytając informację dodatkową... złotówka się umacnia, nierentowne działy polikwidowane, nie chce się wierzyć ale może w przyszłym roku zysk ;)binky
Czy jest szansa aby Pan WD rzucił swoim mądrym okiem i skomentował jak On to widzi?
http://www.redan.com.pl/

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Wysłane: 23 listopada 2009 20:31:08 przy kursie: 2,62 zł
Fundamentalnie to jest dyskoteka:
www.stockwatch.pl/gpw/redan,wy...

Spółka od 3 kwartałów sprzedaje na ujemnej marży. Jak to mówią, "spod wody" - chociaż w części zawdzięcza to odpisom na złe należności.
No i wykazuje stratę, bo jak inaczej. Ciekawe, udało jej się zrolować kredyty, a dzięki poprawie kapitału obrotowego, rating się nieco poprawił.
Martwi jednak spadek wartości. Gdyby nie emisja akcji, kapitał własny spadłby już do 50 mln zł, podczas gdy rok temu było już prawie 70 mln.
Zjawisko ujemny marży to po części efekt księgowy, taki że ubrania były kupowane po droższym euro i sprzedawane po tańszym, ale jak okiem sięgnąć, w przeszłości marże cały czas były malutkie, a nierzadko też ujemne - nawet gdy złoty był stabilny.
Niestety, wyniki spółki są mocno niezadowalające. Mówimy o okresie lipiec-wrzesień, i dla zarządu jest jasne, że bardzo źle performuje. Dlatego próbuje się ratować gadaniem o październiku - ale spokojnie, na to przyjdzie czas.
Ponadto zarząd twierdzi, że repozycjonuje się w segment niskocenowy. Bardzo dobrze, tylko trzeba zrozumieć, że w nim walczy się tylko ceną. Jakiekolwiek inwestowanie w markę jest stratą pieniędzy, bo marka nie niesie wartości dodanej, nie generuje premii cenowej.
Ogólnie spółka pali pieniądze, a przestawiając się na taniochę, wywala na śmietnik markę Top Secret razem ze wszystkimi nakładami inwestycyjymi, które w nią poszły. Może to i dobrze, skoro nie zarabia, ale bardzo źle, ze zmarnowała tyle pieniędzy. Ma ich jeszcze trochę, ale czasu jest coraz mniej.
Powiedziałbym, że finansowo spółka ma dużo lepszą sytuację niż Vistula, ale biznesowo stoi o wiele słabiej.

del20110217
0
Wysłane: 20 stycznia 2010 17:52:17 przy kursie: 2,74 zł
Ale zrobili prognozę :)

2010
przychody że sprzedaży 333,7 mln zł
zysk netto 5,8 mln
2011
przychody że sprzedaży 469,4 mln zł
zysk netto 19,6 mln zł
2012
przychody że sprzedaży 641,7 mln zł
zysk netto 37,4 mln zł

No aż nie chce mi się wierzyć. Spółka po chyba 6 latach żenady nagle idzie na takie wyniki.

wywiad z preziem

bankier.tv/video/Redan-pelen-o...

p.s.
Prezesik chwalił się dzisiaj otrzymaniem nagrody od pisma Twój Styl :) Monnari też taką statuetkę posiada :P
Edytowany: 20 stycznia 2010 17:55

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
99
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 353
Wysłane: 1 marca 2010 16:17:11 przy kursie: 3,21 zł
Teresa napisał(a):
Coś co być może odebrałeś jako ataki personalne było reakcją (alergiczną) na wpis typu: "kupujcie, kupujcie rakieta startuje" czy "Kto ma trochę OLEJU w głowie ten zarobi KROCIE"
Oczywiście ktoś kto ma olej w głowie potrafi zarobić na wielu rzeczach a jakaś rakieta gdzieś kiedyś wystartuje. Pytanie tylko czy faktycznie uważasz swoje wpisy za merytoryczne.
Ja odbieram je jako naganianie.
Odpowiadając na pytanie.
Bezsensowne ataki personalne są i będą piętnowane.

Należy położyć Rysiu nacisk na to słowo...
W mojej ocenie także nie wypowiedziałeś się merytorycznie, a komentarze userów miały pewne uzasadnienie.
Jeśli napiszesz coś merytorycznego, dlaczego Twoim zdaniem spółka jest niedowartościowana to z pewnością parę osób z tobą podyskutuje.

My tu nie podbijamy wątków, nie naganiamy.
Obowiązuje pewna etykieta.
Post Rysia z 14:09 oraz 14:54 jest w mojej ocenie do skasowania.

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 2 marca 2010 14:23:06 przy kursie: 3,43 zł
Wczoraj na StockWatchu zarejestrowała się bardzo znana z Parkietu postać - sam Rysiu we własnej osobie - i oczywiście z miejsca dostał bana. Z jednej strony nic dziwnego, z drugiej jednak - ponieważ Redana baaardzo uważnie obserwuję (z oczywistych względów: gdzieś tak od 3 zł) - śledziłem całą dyskusję Rysia, Teresy i Anty-Teresy.

Najfajniejsze jest to, że Rysiek miał sporo racji.

Spółka niemal od początku jest w trendzie spadkowym. Jakoś jednak udało jej się nie zbankrutować, a spadała tak długo, że wszyscy już zdążyli się przyzwyczaić, że spadać będzie w nieskończoność.

W tej chwili próbuje przełamać ważny opór roczny (3,54 intra), ale akcjami należało się zainteresować już wcześniej, gdy zaczynała rysować fajny trend poparty wolumenem najpierw 20 stycznia (2,74), następnie 2 lutego (2,95 - mi osobiście to właśnie wystarczyło), aż wreszcie 24 lutego (3,29). Widzę jednak, że i to nie jest dla wielu wystarczającym argumentem...

Według mnie chodzi tu o słowo "jeżeli". JEŻELI Redan miałby się wreszcie przełamać - bo przy tak długim trendzie ciężko mówić o wybiciu; o przełamaniu raczej właśnie - to potencjał wzrostów jest bardzo ładny. JEŻELI jednak od oporu znów miałby się odbić, to będziemy czekać na kolejną próbę.

Mi jednak wykres się podoba. Teraz jakby dłużej zbierał siły, obroty też ładnie się układają. Jeśli doszło by do przełamania, to na średni termin (a może nawet dłużej?) według mnie jak znalazł.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Wysłane: 2 marca 2010 14:31:40 przy kursie: 3,43 zł
Snake napisał(a):
Najfajniejsze jest to, że Rysiek miał sporo racji.

Możliwe, ale artykułował je w niedopuszczalny sposób, z opakowaniem w najgorszym, najgorszym stylu. Wierzę w nawrócenie Pray może znormalnieje i wróci.

Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 2 marca 2010 14:39:06 przy kursie: 3,43 zł
Wątpię. Co dla większości jest normą, dla niektórych zaledwie przeciętną.

A tak poważnie: zablokowanie możliwości wysyłania jednego posta pod drugim przez tego samego usera (przynajmniej w dziale Spółki) mogło by wiele zmienić.

rafsty
rafsty PREMIUM
1
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 283
Wysłane: 2 marca 2010 14:45:59 przy kursie: 3,43 zł
WatchDog napisał(a):
artykułował je w niedopuszczalny sposób, z opakowaniem w najgorszym, najgorszym stylu.

Dokładnie! Analogicznie - w dyskusji z kimś można powiedzieć komuś "myli się Pan/Pani", można też powiedzieć "głupi jesteś, debilu". W jednych środowiskach w dobrym tonie jest jedne wariant, w innych drugi. Tych drugich jest w polskim necie w nadmiarze, więc pielęgnujmy naszą niszę, pls. Pray

R0bert
0
Wpisów: 22
Wysłane: 14 grudnia 2010 21:02:17 przy kursie: 6,42 zł
Witam. Pragnę odświeżyć temat.
Nastąpiło przecięcie wolniejszej linii sygnału przez szybszą linię MACD.
Jak wynika z wykresu opieranie się na samym MACD popłacało. Bardzo podobie jest w poprzednich miesiącach. Pomijam przykład z października, kiedy to linie znajdowały się bardzo blisko siebie, ruch wzrostowy nie był duży.

kliknij, aby powiększyć

Edit: oczywiście w drugim przypadku błędnie obliczony zasięg wzrostu. sorry
Edytowany: 14 grudnia 2010 21:10

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5