Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spinor1

spinor1

Ostatnie 10 wpisów
Ubisoft miał pieniądze, ludzi i know-how aby przywrócić grę do żywych, farma naprawie te same bugi już od kilku miesięcy, nie wprowadza dużo nowego contentu i tak naprawdę to nie ma wizji jak zachęcić graczy do powrotu. Przejście na f2p przewiduję już od długiego czasu, ale w tym doświadczenia tez nie mają, zbudowanie infrastruktury pod taki sposób monetyzacji to nie takie hop siup. Konsole to nie miejsce na taktycznego shootera, nie sądzę aby podbili ten rynek, a po blamażu wersji PCtowej gracze konsolowi dwa razy się zastanowią zanim wydadzą kasę na grę z poziomem 37% pozytywnych komentarzy na steam ( ostatni miesiąc).

Ciągle wspominacie tutaj cuda jak developerzy zmienili crapa w perełkę, no ok, zdarza się, ale nie pamiętacie o tysiącach gier które crapem były i jako crap umarły. Bez kasy i wiedzy oni cudu raczej nie zrobią.

Farm51 jest aktualnie pod ścianą, ww3 się nie sprzedaję, a pożera miliony, które do spółki już raczej nie wrócą. Zrezygnować z tego projektu też nie mogą bo gracze by ich pożarli, a przecież mają drugi projekt w zanadrzu.

II faza badań klinicznych kardioznaczika już się skończyła, teraz czekamy na raport z badań i umowę partnerską, która zapowiadali podpisać po II fazie właśnie. Za umowę partnerska podobnego produktu Lantheus dostał 5mln dolarów, 60mln dolarów kamieni milowych i dwucyfrowe tantiemy ze sprzedaży. Tak więc potencjał jest duży. W tym roku zaczęli sprzedaż systemów Da Vinci, które okazały się sukcesem, chodza słuchy, że operacje tym sprzętem mają być refundowane, wtedy możemy się spodziewać dużych zysków z tego. Sprzedaż radioznaczników tez się rozrasta, podpisują umowy licencyjne na produkcje nowych radioznaczików. Spółka z potencjałem ale po prostu sponiewierana przez Trigona.

Kruk po takim samym infie(swoją droga to jest kopiuj-wklej ich komunikatu) poszybował ponad 20% w górę, sam nie wiem jak to rozumieć.

Jak to info interpretujecie, pozytywnie czy negatywnie?


Albo po prostu jakiś fund robi przemodelowanie portfela. wywala Take-Two a na jego miejsca wstawia CDR, jako przedstawiciela tej samej branży. Wczoraj Take-two poleciał o ponad 7% na dużym wolumenie, bez żadnych nowych informacji, ot tak sobie poleciał, tak jak CDR sobie wzrósł tez z niczego. Kupili wszystko w jeden dzień(albo i nie, zobaczymy dzisiaj), bo nie chce im się babrać z GPW i bawić w podchody.

Rekomendacja ma perspektywę roczną, 240zl przewidują za rok. Po drugie Morgan nie ma szczęścia do rekomendacji, Take-two wyceniają na 150$ a mamy 100$, więcej razy się mylili niż mieli rację. Masz doświadczenie, przecież wiesz, że te rekomendacje nic nie znaczą, dają tylko krótkoterminowy boost, bo ulica lubi jak im ktoś powie co maja zrobić. Nikt poważny się rekomendacjami nie przejmuję, ba tajemnicą poliszynela jest, że niekiedy rekomendacje mają na celu jedynie stworzenie popytu do wywalenia akcji przez jakiś fund. Naprawdę uważasz, że kiedy Marshalle sprzedawali po 160zł wierząc, że akcje są przewartościowane, to teraz jak im jakiś bank powie, że jednak nie są to odkupią po 190? W spółce nic się fundamentalnie nie zmieniło, to się kupy nie trzyma. No chyba, że mam złe mniemanie o całym sektorze finansowym i tak naprawdę to tam rządzą emocje i w jeden zapadają decyzję o wartości setek milinów złotych.
Ktoś w ogóle widział tę rekomendacje Morgana? Jak oni wyliczyli te 240 zł? Noble Securities wydał reko na 194zł, rozumiem, że jak Morgan wydał 240zł to tamto się kasuje i lecimy na tę wyższą bo to "mondre hamerykance"?

Cytat:
spinor: Najbardziej prawdopodobne jest, że Marshall i DNB zamykali dziś krótką pozycję i kupowali akcje. Wskazywałby na to wolumen.


no spoko ale czemu akurat dzisiaj? Ktoś im brzytwę przy szyi trzymał? No i przede wszystkim dlaczego wszystko w jeden dzień, to nie ma sensu, mogli sobie spokojnie zbierać, nawet rozdzielić to na kilka dni mieliby mniejsza stratę. No własnie stratę, przecież oni tutaj mają ogromną stratę, nie widzę jakby mieli odkopywać na górce. Nie ma do tego podstaw, w USA znowu gejming leci ostro w dół, take-two -7%, ea, blizz po -2,5%. Więc albo mają jakiś mocny przeciek, w co wątpię, albo sobie z nami pogrywają.

Mnie zastanawia dlaczego dzisiaj, dlaczego tak łapczywie? Jak komuś zależy na akcjach to mógł sobie spokojnie zbierać, po co od razu robić obrót na ćwierć miliona złotych? Przecież to działa na niekorzyść zbieracza. Nastroje na globalnych rynkach raczej słabe, przed nami raczej brak inf, do czasu e3, kurs bądź co bądź raczej wysoki zważywszy na to, że niedawno było po 130zł. Więc tym bardziej to dziwi. I do tego ta rekomendacja, ni stąd ni zowąd. Według mnie fundusze amerykańskie zafundowały nam short squeze, masa ludzi ma tutaj krótka pozycję, nawet kilku "celebrytów" traderów się chwaliło shortami, często są to pozycje mocno zlewarowane, taki wzrost dochodzący do 15% w dzień, większość takich spekulantów z pozycji wyrzucił. Duża też część pewnie w panice odkupywała pozycje jeszcze zwiększając skale wzrostów i powodując efekt domina. A ci co zapoczątkowali ten wzrost ładują shorty, wiedząc, że tak wysoki kurs nie może się utrzymać. Taka mała teoria spiskowa, zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

A Gwint ile zarobił, Thronebreaker ile? GoG w końcu zyski przynosi czy nadal same straty? CDR nie wszystko zamienia w złoto, jaka jest pewność, że Cyberpunk będzie megahitem? Cyberpunk to nie wiedźmin, fabuła osadzona w przyszłości, pokaż taką grę, która okazała się hitem sprzedażowym? Sci-fi się nie sprzedaję, pewnie coś tam zarobią, ale nastawienie się na powtórkę z RDR2 to bardzo wygórowane prognozy.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 25 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 22 maja 2019 17:11:53
Liczba wpisów: 80
[0,02% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,504 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d