Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spinor1

spinor1

Ostatnie 10 wpisów
Nie zapominajmy, że Drift będzie także dostępny na konsolach od dnia premiery, trzeba to brać pod uwagę jeśli porównujemy sprzedaż do CMS-a który dopiero niedawno dostał wersję konsolowe.
Według mnie spółka ma potencjał i jesli porównamy wycenę do innych spółek z branży to wcale nie jest taka droga. Na przykład przywoływana w tym temacie spółka varsaw ma dużo gorszy produkt a jest wyceniana wyżej. No i nie zapominajmy, że ECC ma jeszcze gierki mobilne, CMS coraz lepiej się monetyzuje a niedługo pojawi się kolejna część, pracują też na Ultimate Fishing.

Scarry napisał(a):
Utnapisztim napisał(a):
Scarry napisał(a):
Za strefainwestorow.pl

TheDust odsłania karty.


360tys kopii - OK, ambitne, choć możliwe, ale 47 mln przychodu z 360 tys kopii??? Po przecenach wyciągną średnio 130 zł z kopii???? To ma być gra pozycjonowana jako "quadruple A" czy co? Naprawdę można bezkrytycznie odbierać takie założenia? I jeszcze ten T-Bull w akcjonariacie... Sick


mamy świat RPG, mamy widok TPP... ostatnio oglądałem doskonałą produkcję za niewielki budżet, która odniosła naprawdę spory sukces i wygląda że będzie sprzedawać się wiele lat - Shadow Tactics: Blades of Shogun, i nie ma żadnego problemu 3 lata po premierze trzymać ceny 110-160 zł i ciągle się sprzedawać, nawet na przecenach cena ciągle oscyluje przy 80-100 zł. Stylem gry nie jest to klasyczny rpg, tylko coś blisko, coś co nazywa się popularnie "skradanką" czy jak kto woli "Stealth-tactical", ale daje wyobrażenie o możliwościach sprzedaży gry w takim środowisku TPP. Średnia jej sprzedazy na pewno przewyższa 130 zł, raczej też przewyższa 150.

grafika Blades of Shogun oparta na już dość prymitywnym silniku Unity, wręcz śmiesznie słaba graficznie na dzisiejsze standardy (wesoła pikseloza z obiektów bitmapowych) , baaaaaaardzo budżetowo napisana, a gra zachwyca pomysłem, grywalnością, klimatem świata. Sprzedaje się super i ma doskonałe oceny graczy i serwisów branżowych.
.


Ty wiesz co to znaczy gra TPP? Ta gra którą podałeś za przykład ma kamerę izometryczną, TPP to widok z trzeciej osoby, czyli coś jak wiedzmin 3. Poza tym Inkwizytor nie ma być grą RPG, a grą przygodową, interaktywnym filmem, czyli coś w stylu gier Bloobera. Silnik też nie ma nic wspólnego ze stylem graficznym, też na Unity będzie powstawał nowy inkwizytor, a chyba nie spodziewasz sie, że będzie to wesoła pikseloza?

Naprawdę uważasz, że TOP 15 to dobre miejsce i dobra premiera? Mi się wydaję, że rozczarowująca. Zobaczymy, powinna jeszcze pójść wyżęj w rankingach bo mediach raczej cisza, może jak ruszy marketing i pojawią się jakieś recki to ruszy do góry, po weekendzie będzie można już precyzyjnej oceniać premierę.

Właściciele wszystko już sprzedali w pakietówkach:
www.gpw.pl/transakcje-pakietow...

Z invest journey czasem można się nie zgadzać w niektórych kwestiach, np. gdy polecał farmę, ale w tym wypadku ma rację, nie widzę manipulacji, radzę szerzej spojrzeć na premierę a nie przez pryzmat posiadacza akcji.
Anty_teresa nie pozostawi suchej nitki na Blooberze po tej premierze, więc nie masz na co czekać.

kmsc2 napisał(a):
Ciężko stwierdzić czy opinie z gamepassa wliczają się do ogólnej liczby
Z listy top paid games mamy giganta PUBG w gamepassie z liczbą tylko 47k komentarzy?
Albo Dead by Daylight: Special Edition w gamepass z tylko 7K komentarzy ?
A na chwilę obecną 730 komentarzy dla BW
www.microsoft.com/en-us/store/...Nie ciężko stwierdzić, jeśli mi nie wierzysz to wystarczy kupic gamepassa za 6 zł i sam się przekonasz, że recki się wliczają.

Oczywiście, że można dodawać recenzje mając gamepass, sam to zrobiłem i opinia pojawiła się na stronie sklepu.

Wynik jest podany po 72h ale dane, które zostały udostępnione wydawcy, nazwane przez Playway "szczątkowymi", nie muszą obejmować tego okresu, być może są 12 lub 24 godziny opóźnione i de facto obejmują jedynie 48 godzin sprzedaży? Do tego pobrane =/= zakupione. Część mogła kupić grę ale pobranie zostawiła na weekend.

Nie, szczątkowe dane odnoszą się do pudełek jak i sprzedaży cyfrowej.

Zarząd PLAYWAY S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 18/2019 informuje, iż na podstawie otrzymanych, szczątkowych danych sprzedażowych po 72 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży gra Car Mechanic Simulator w wersji na konsole XBOX 1 została pobrana ponad 23 tys. razy, a szacowany przychód brutto przekroczył 650 tys. USD.

Jeśli chodzi o sprzedaż pudełkową, to szczątkowe dane wskazują na ponad 1500 szt. aktywacji


Cytat:
Istnieje wiele tytułów, które rozchodzą się lepiej na Xbox i nie są to exclusives.
Oczywiście bardzo prawdopodobne, że sprzedaż na PS4 również okazała się udana, ale zakładanie, że tam poszło 2 razy więcej kopii, bo samych konsol jest więcej, mimo, że rankingi bestsellers mówią co innego... binky Jedynie opóźnienie w aktualizacji bestsellers sklepu Sony może podeprzeć tak szybkie stawianie podobnej tezy.
Podawanie przychodów brutto też ciekawe :]


W komunikacie kilka razy jest podkreślone, że mowa o szczątkowych danych. Na konsolach wydawca nie ma możliwości podglądania sprzedaży w czasie rzeczywistym. Pudełka też prawdopodobnie mocno zaniżone, bo zaliczone są tylko te już aktywowane, a mało kto instaluje grę od razu po kupnie, tym bardziej, że był to piątek, czyli czas przedweekendowy. Biorąc to pod uwage komunikat jest fantastyczny, a 100k mogło nawet paść już przy wydaniu tej informacji. W każdym razie 100k do dzisiaj to pewniak, a wy zrobicie wielkie oczy po raporcie za III kwartał.

Amatorszczyzna to jest kompletny brak informacji o premierze i dowiadywanie się dopiero z raportów kwartalnych o sprzedaży. Playway to do czego miał dostęp to ujawnił i bardzo dobrze, kolejny raz potwierdził, że jest najbardziej transparentną spółka z branży gamedev w Polsce. Na VGchart powołali się tylko co do liczby konsol ps4 na rynku, jest ich więcej więc sprzedaż powinna być tam wyższa. Nie wiem co cie razi, nie chcesz to nie czytaj tych raportów :) Są tam same fakty, żadnych spekulacji itp. Sam raport mega pozytywny, widać że gierki Playwaya będą miały wzięcie na kosnolach.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 25 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 19 września 2019 12:17:53
Liczba wpisów: 90
[0,03% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,274 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d