Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spinor1

spinor1

Ostatnie 10 wpisów
Wynik jest podany po 72h ale dane, które zostały udostępnione wydawcy, nazwane przez Playway "szczątkowymi", nie muszą obejmować tego okresu, być może są 12 lub 24 godziny opóźnione i de facto obejmują jedynie 48 godzin sprzedaży? Do tego pobrane =/= zakupione. Część mogła kupić grę ale pobranie zostawiła na weekend.

Nie, szczątkowe dane odnoszą się do pudełek jak i sprzedaży cyfrowej.

Zarząd PLAYWAY S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 18/2019 informuje, iż na podstawie otrzymanych, szczątkowych danych sprzedażowych po 72 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży gra Car Mechanic Simulator w wersji na konsole XBOX 1 została pobrana ponad 23 tys. razy, a szacowany przychód brutto przekroczył 650 tys. USD.

Jeśli chodzi o sprzedaż pudełkową, to szczątkowe dane wskazują na ponad 1500 szt. aktywacji


Cytat:
Istnieje wiele tytułów, które rozchodzą się lepiej na Xbox i nie są to exclusives.
Oczywiście bardzo prawdopodobne, że sprzedaż na PS4 również okazała się udana, ale zakładanie, że tam poszło 2 razy więcej kopii, bo samych konsol jest więcej, mimo, że rankingi bestsellers mówią co innego... binky Jedynie opóźnienie w aktualizacji bestsellers sklepu Sony może podeprzeć tak szybkie stawianie podobnej tezy.
Podawanie przychodów brutto też ciekawe :]


W komunikacie kilka razy jest podkreślone, że mowa o szczątkowych danych. Na konsolach wydawca nie ma możliwości podglądania sprzedaży w czasie rzeczywistym. Pudełka też prawdopodobnie mocno zaniżone, bo zaliczone są tylko te już aktywowane, a mało kto instaluje grę od razu po kupnie, tym bardziej, że był to piątek, czyli czas przedweekendowy. Biorąc to pod uwage komunikat jest fantastyczny, a 100k mogło nawet paść już przy wydaniu tej informacji. W każdym razie 100k do dzisiaj to pewniak, a wy zrobicie wielkie oczy po raporcie za III kwartał.

Amatorszczyzna to jest kompletny brak informacji o premierze i dowiadywanie się dopiero z raportów kwartalnych o sprzedaży. Playway to do czego miał dostęp to ujawnił i bardzo dobrze, kolejny raz potwierdził, że jest najbardziej transparentną spółka z branży gamedev w Polsce. Na VGchart powołali się tylko co do liczby konsol ps4 na rynku, jest ich więcej więc sprzedaż powinna być tam wyższa. Nie wiem co cie razi, nie chcesz to nie czytaj tych raportów :) Są tam same fakty, żadnych spekulacji itp. Sam raport mega pozytywny, widać że gierki Playwaya będą miały wzięcie na kosnolach.

Ubisoft miał pieniądze, ludzi i know-how aby przywrócić grę do żywych, farma naprawie te same bugi już od kilku miesięcy, nie wprowadza dużo nowego contentu i tak naprawdę to nie ma wizji jak zachęcić graczy do powrotu. Przejście na f2p przewiduję już od długiego czasu, ale w tym doświadczenia tez nie mają, zbudowanie infrastruktury pod taki sposób monetyzacji to nie takie hop siup. Konsole to nie miejsce na taktycznego shootera, nie sądzę aby podbili ten rynek, a po blamażu wersji PCtowej gracze konsolowi dwa razy się zastanowią zanim wydadzą kasę na grę z poziomem 37% pozytywnych komentarzy na steam ( ostatni miesiąc).

Ciągle wspominacie tutaj cuda jak developerzy zmienili crapa w perełkę, no ok, zdarza się, ale nie pamiętacie o tysiącach gier które crapem były i jako crap umarły. Bez kasy i wiedzy oni cudu raczej nie zrobią.

Farm51 jest aktualnie pod ścianą, ww3 się nie sprzedaję, a pożera miliony, które do spółki już raczej nie wrócą. Zrezygnować z tego projektu też nie mogą bo gracze by ich pożarli, a przecież mają drugi projekt w zanadrzu.

II faza badań klinicznych kardioznaczika już się skończyła, teraz czekamy na raport z badań i umowę partnerską, która zapowiadali podpisać po II fazie właśnie. Za umowę partnerska podobnego produktu Lantheus dostał 5mln dolarów, 60mln dolarów kamieni milowych i dwucyfrowe tantiemy ze sprzedaży. Tak więc potencjał jest duży. W tym roku zaczęli sprzedaż systemów Da Vinci, które okazały się sukcesem, chodza słuchy, że operacje tym sprzętem mają być refundowane, wtedy możemy się spodziewać dużych zysków z tego. Sprzedaż radioznaczników tez się rozrasta, podpisują umowy licencyjne na produkcje nowych radioznaczików. Spółka z potencjałem ale po prostu sponiewierana przez Trigona.

Kruk po takim samym infie(swoją droga to jest kopiuj-wklej ich komunikatu) poszybował ponad 20% w górę, sam nie wiem jak to rozumieć.

Jak to info interpretujecie, pozytywnie czy negatywnie?


Albo po prostu jakiś fund robi przemodelowanie portfela. wywala Take-Two a na jego miejsca wstawia CDR, jako przedstawiciela tej samej branży. Wczoraj Take-two poleciał o ponad 7% na dużym wolumenie, bez żadnych nowych informacji, ot tak sobie poleciał, tak jak CDR sobie wzrósł tez z niczego. Kupili wszystko w jeden dzień(albo i nie, zobaczymy dzisiaj), bo nie chce im się babrać z GPW i bawić w podchody.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 25 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 17 lipca 2019 17:53:08
Liczba wpisów: 84
[0,03% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,342 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d