pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spinor1

spinor1

Ostatnie 10 wpisów
longterm napisał(a):
Mnie to glownie interesuje kto wykorzystal widze o ABB Allegro i tak mocno podbil LOP (i krotka pozycje) na wygasajacej sesji kontraktow fw20, znalazlby sie na to paragrafy


A co niby wykorzystał? Książka zapełniona w 30 min, bez wysokiej premii, jak dla mnie to pozytyw dla kursu, a to że spada, to wykorzystanie zamieszania moim zdaniem.

Bez przesady, jakie 50 zł, same prawa do wiedzmina sa pewnie więcej warte niż te 50 zł :) Aż mi się przypomniała słynna rekomendacja: Lotos 0 zł. Niektórzy to tutaj strasznie pesymistyczni. 200 zł po premierze to wcale nie było nieprawdopodobne wydarzenie, każdy widział jaka bańka się tutaj utworzyła, jakie oczekiwania były w stosunku do Cyberpunka. Well, nie wyszło, natomiast gra jest nadal do odratowania, spokojnie popracują i wierzę, że jeszcze na steamie zobaczymy 90% pozytywnych komentarzy. Gier o takiej skali nie robi się codziennie, w zasadzie jeden konkurent dla Cyberpunka to GTA 6, a na to jeszcze poczekamy.

Spółka wydała 1 grę z 4, więc ujemne przepływy nie powinny dziwić. 2 gry są na ukończeniu. Pan wyżej kompletnie nie wie nic o spółce a się wypowiada, po co? Eldest Souls ma 93k wishlist, 82 miejsce najbardziej oczekiwanych gier na Steamie, od razu wyjdzie na 6 platform. Samo to jest warte więcej niż te 27 mln kapitalizacji.

Cytat:
Zarząd spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako "Emitent") przekazuje do publicznej wiadomości, że zgodnie z szacunkami Emitenta sprzedaż gry "The Medium" (dalej jako "Gra") osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji i marketingu Gry.


biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(4-2021)-zwrot-kosztow-produkcji-i-marketingu-the-medium


Zwrot kosztów w jeden dzień, całkiem nieźle, a wy o porażce piszecie! Wpłata od Microsoftu musiała być bardzo dużo. Tytuł nadal się sprzedaje, cena wysoka więc jest spory potencjał sprzedażowy przy promocjach. No i w niedalekiej przyszłości zapewne wersja na PS5.

Pamiętaj, że gra jest w gamepassie, więc ciężko aby peaki na steamie były wysokie. Generalnie nie jest źle, widać progres w stosunku do poprzedniej gry. Choć kurs pewnie spadnie, jak to zazwyczaj jest po premierach Bloobera.

Ja myślę, że to wcale nie tak mało prawdopodobne z tym Tencentem. Ewidentnie jakiś grubszy zawodnik skupuje, widać to po kosmicznych obrotach. Z szortów schodzi tylko Melvin, ale to zaledwie 0,07%, jeśli po dzisiejszej sesji nie będzie dużych zmian w rejestrze KNF to będzie to potwierdzało tę teorie. I nie chodzi o przejęcie a po prostu skupienie 20%-30% akcji.

gordongekko napisał(a):
Ja obstawiam wejscie kolejnego fundu w S, ale jak pisze czekam na aktualizację rejestru, czy mam rację


Fund wchodzi w krótkie na +10% sesji? Ciekawe, to kto w takim razie kupował te akcje dzisiaj?

No i mamy niestety dość słaby debiut. Aktualnie 5,5% na plusie przy dużym obrocie. Kapitalizacja lekko przekracza 20 mln, a portfolio przyszłych gier dość imponujące jak na tak nisko wycenianą spółkę.

Sponsored czy unsposored nie zmienia faktu, że bank emitujący takie ADR musi posiadać odpowiednią liczbę danej akcji jako zabezpieczanie
investinganswers.com/dictionar...

Cytat:
Unsponsored ADRs, albeit legitimate, are often issued by proxy by some brokerage entity that holds an offshore company's common stock and does not involve the issuing offshore entity in the ADR's issuance.


Mi się wydaje, że te 110 mln ADR na które się powoływał ten prawnik to jest maksymalna liczba ADRów które mogą zostać wyemitowane przez Bank. Natomiast bank może wyemitować tylko tyle ADRów ile posiada prawdziwych akcji *4. jesli popyt jest wysoki i przez to cena ADRów jest wyższa niż instrumentu bazowego to bank dokupuje akcji CDR i emituje odpowiednią ilość ADRów aby wyrównać ceny. Z wolumenu na tych ADRach można wywnioskować, że aktualnie ich liczba to mały procent wszystkich akcji. W najgorszym przypadku to będzie kilkadziesiąt milionów odszkodowania a nie miliardy..

Elliott napisał(a):
Odnośnie wysokości sporu z ADRów ten prawnik przedstawił to w innym źródle tak:

Cytat:
What kind of risk are we talking about? Based on the plaintiff law firms' pointed indication to the 15% ADR price drop following Sony's decision to pull Cyberpunk from the PlayStation Store, the lawsuit could claim up to $384 million (PLN 1.4 bn).

[...]

Each ADR represents 1/4th of one ordinary share in CDR. This means that the ADRs represent more than 27% of all outstanding stock in CD Projekt, with a market value of PLN 7.5 billion ($2.0 bn) based on the last closing price.


źródło: Why CD Projekt can't ignore the threat of U.S. securities class action

Oczywiście nic jeszcze nie jest pewne, także to czy sąd ten pozew rozpatrzy. Think7,5 mld złotych w ADRach? Gdzieś tu musi być pomyłka... Przecież taki bank który emituje te ADRy musi posiadać akcje CDProjektu, odpowiadające liczbie ADR /4. A jakoś nie widzę, aby Citibank miał ponad 10 mln akcji CDProjektu, byłby przecież w akcjonariacie. Mylę się?

Miliardowe odszkodowania? Przecież nie ma nawet tyle akcji w ADRach, ktoś tu się mocno zagalopował, albo działa na zlecenie.

Vox napisał(a):


Jesli mam obstawiać kto zarobi, drobni czy amerykańskie fundy, obstawiam amerykańskie fundy.


Równie dobrze inne amerykańskie fundy mogą grać na long, obroty są takie, że ktoś te akcje musi odkupywać, a przecież nie robi tego ulica. Taki melvin to już chyba zapakowany pod korek, bo nigdy nie miał więcej akcji na szort, w nieskonczonośc nie będą pożyczać, kiedyś te ich szorty zamienią się w popyt na akcjach.

To jeszcze na dobitke nowe oświadczenie CDProjektu.
www.ppe.pl/news/152829/cyberpu...
Cytat:
Jeśli zajdzie taka potrzeba przeznaczymy na to środki z własnej kieszeni. Jeśli masz problem ze zwrotem gry w sklepie, w którym została ona zakupiona, skontaktuj się z nami do 21 grudnia. Z uwagi na fakt, że jest to jednorazowe działanie, poinformujemy wszystkich o dalszych krokach dopiero po terminie zakończenia składania wniosków.


Coraz groźniej to wygląda, tak jak na początku nie spodziewałem się, że zwroty będą stanowiły istotną liczbę to teraz hejt na CDProjekt stal się modny, ludzie się nakrecają i zwracają grę.


u tego pana najlepsza relacja z tego tele była.
https://twitter.com/pulsinwestora

Ten ich komunikat trąci trochę desperacją. Też nie rozumiem jak oni chca naprawić grę na konsolach poprzedniej generacji, o problemach na te platformy mówiło się jeszcze na e3 w 2019 r. potem regularnie docierały informację, że coś z tymi wersjami jest nie tak. Teraz nagle w 2 miesiące chcą wszystko naprawić. Nie wydaje się aby mieli jakikolwiek pomysł jak to zrobić, dali sobie tylko trochę więcej czasu rzucając terminy z powietrza. Nie sądze też aby gracze konsolowi dawali im jakąkolwiek taryfę ulgową, CDProjekt ich okłamał to oni również będa Januszowali i nawet jeśli gra im się spodobała to ją zwrócą. Oczekuje więc wysokiej liczby zwrotów, powyżej 50% dla graczy ps4 i xbox one.

Melvin zaczyna już schodzić z krótkiej, wczoraj odkupił 0,06%, dzisiaj też pewnie nie próżnują.
https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/

Wersje na xbox one s i ps4 są niegrywalne, bo spadki do 12 fps są niedopuszczalne i kompletnie uniemożliwiają grę. Jak ta gra w ogóle przeszła certyfikacje z taką ilością bugów i problemów z płynnością? To, że CDProjekt wysłał do recenzentów tylko wersje PC, to że nie pokazali gameplayu z najsłabszych konsol przed premierą, to że programista jeszcze kilka dni przed premierą informował, że patch 0 zrobi z tego kompletnie inną grę odbije im się solidną czkawką. Już widzę te artykuły jak to CDProjekt oszukał graczy. Pozycji dewelopera przyjaznego dla graczy na pewno nie utrzymają.

1,14 mln widzów przebite, czyli największa widownia gry single player w historii Twitch.tv. Nieźle.

Oglądam stream shrouda i jest naprawdę dobrze, choć raz miał crasha gry, zdarzały się też jakieś pomniejsze bugi ale nic wielkiego. Choć to początek gry, czyli część najbardziej dopracowana, później podobno jest gorzej, jeśli chodzi o błędy.

Recenzenci dostali patch w piątek. W 6 dni do premiery redzi nie naprawią reszty błędów, to jest fizycznie nie możliwe.


To sobie pomyśl jakie c/z by miał CDProjekt gdyby Cyberpunk miał wydawcę, który by finansował całą produkcję i dodatkowo płacił za kamienie milowe. Tak jak to jest w przypadku PCF. Oczywiście przez to dostaną dużo mniejsze pieniądze po premierze, to trzeba wziąć pod uwagę i liczyć przyszłe c/z, a nie to co było.

mflaszka napisał(a):
zniechecajaca była też mała liczba akcji dostępna dla indywidualnych


własnie zachęcało to lewarowania się pod to IPO, dlatego zapisy rzędu 3mld + nie będą dla mnie zaskakujące. Na poteżne zainteresowanie wskazuje też rekordowa liczba osób na czacie z prezesem, czy liczba postów na tym forum (będzie ponad 2x wyższa niż na allegro przed debiutem). Nie ma co liczyć na redukcje niższa niż 95%

Matt41 napisał(a):
Kto w miarę aktywnie inwestuje nie powinien mieć tylko jednego rachunku maklerskiego, tak samo jak nie można trzymać całej kasy w jednym banku. Czy trzeba takie elementarne prawdy powtarzać w kółko??? d'oh!

EDIT: Dodam, że każde BM może mieć awarię nawet nie ze swojej winy, więc nie chodzi o to żeby piętnować jedno czy drugie BM tylko zapewnić sobie backup.Awaria konta maklerskiego przez 30+ godzin to jest ewenement na skalę światową. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek został z ING po takiej wpadce. Sam jestem poszkodowany bo nie uda mi się wziąć udziału w IPO People Can Fly, zobaczymy czy chociaż zachowają twarz i uznają reklamację...


Cytat:
Standardowo, powiedzą że mogłeś składać zlecenia telefonicznie Whistle
tak odpowiada Alior na reklamacje, żadne odszkodowanie się nie należy.


Tak łatwo nie będzie, bo telefonicznie też nie przyjmowali zleceń.

Redukcja pewnie wyższa niż na Allegro będzie. Teraz każdy wie, że trzeba trochę więcej kupić, a po ostatnim udanym IPO allegro, spekulantów będzie sporo. Dodatkowo zapisy tydzien przed premierą Cyberpunka to tez może napędzać hype na cały sektor, w tym i na IPO PCF.

Nie, w tym artykule jest źle przetłumaczone, zajrzyj do źródeł.

CDA -8,5%, Netflix -7% rynek telewizji i streamingu chyba nie za bardzo zadowolony z powodu szczepionki. Ludzie zamiast siedzieć w domach i konsumować treści ze szklanego ekranu będą spędzać czas poza domem. Jak to może wpłynąć na IPO canal +?

Wiedzmin też nie miał 100% pozytywnych recenzji, zawsze komuś gra nie podejdzie, więc nie wiem po co tu wklejasz jakieś pojedyńcze opinie? Fakty sa takie, że 85% opinii na steamie to opinie pozytywne, na metacritic ocena krytyków to 82/100. To są bardzo dobre oceny, gra się podoba ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI graczy. Nie zawiodła jakość gry, a co innego, a ty się przyczepiłeś właśnie jakości.

Może zacytuj cały mój post? Również napisałem, że kurs sporo spadnie, ale merytorycznie podszedłem do sprawy. Ty napisałeś, " mi sie nie podoba, głupia ta gra". Typowo po bankierowsku, co dla użytkownika z takim stażem powinno się nie zdarzać...

Cytat:
Chyba jednak gra nie była zbyt dobra, skoro kurs zleciał już ~50%.
A wystarczyło zagrać w demo - gameplay 6/10.

Statyczni przeciwnicy, w kółko giniesz....
To w sumie platformówka, tylko że 3D.6000 postów na forum, a naganiasz jak troll z bankiera. Gameplay 6/10 to tylko twoja ocena, gra ma świetne recenzje i to jest fakt. To że giniesz ciągle, to nie wada patrz gry soulslike. Ale musze się zgodzić, że premiera średnio udana, chyba zabrakło marketingu. Dość szybko spada w globalach, peak codziennie wyraźnie niższy, co przy grze z takimi ocenami jest dość dziwne. Na twichu aktualnie 1500 osób ogląda, bardzo słaby wynik. Chyba zapomnieli opłacić największych streamerów. Jesli w weekend nie będzie żadnego ożywienia to mamy dopiero początek spadku kursu.

Plusem jest to, że duża spółka wejdzie na GPW co większa atrakcyjność naszej giełdy.


Krótkoterminowo, bo jak emocję opadną a wraz z nim kurs Allegro to znowu będzie psioczenie jakie to kasyno, a giełda straci na atrakcyjności wśród inwestorów indywidualnych.

Zgadzam się z przedmówcami, według mnie cena znacząco zawyżona i łapie się za głowę, czemu w ogóle ktoś jest zainteresowany kupnem tych akcji. Z perspektywy obecnych właścicieli jest to idealny czas na IPO, potencjał dalszego wzrostu prowizji jest mały, brak konkurencji też wiecznie trwał nie będzie, no i COVID spowodował, że ludzie zaczęli robić zakupy w necie w większych ilościach, ale to wiecznie trwać nie będzie. Teraz anal spojrzy na wyniki za ostatnie 3 lata, powie dynamika wynosiła X więc, kapitalizacja 40 mld nie jest wysoka jesli utrzymają tę samą dynamikę wzrostu przychodów przez następne 10 lat. Część uwierzy, część nie, ale naiwni się znajdą.
Swoją drogą, ktoś wie, czy kontrakty na Allegro będą już oferowane od pierwszego dnia notowania akcji, czy trzeba trochę na nie poczekać?

Spadła,bo w USA się zaczęła rzeźnia na balonach. Co ciekawe tam poleciały tylko te modne spółki, a nasi rodzimi inwestorzy wywalili jak leci, wszystkie papiery.

Jaka masz pewność, ze sniper będzie w IV kwartale? Mieliśmy gamescom i zero info na temat nowego snipera. Teraz jak już jesteśmy po emisji to pewnie lada moment info o przesunięciu premiery, prezes doda, żę dzięki temu będą mogli wydać też grę na nowe konsole, akcjonariusze to łykną, bo łykają już od kilku lat.

Akcji z roku na rok przybywa, czyli się rozwija Dancing

a skąd on ma wiedzieć co nas czeka? Dorobił się miliardów na giełdzie? Nie sadze, wie tyle co my czyli nic. Fakty są takie, że mamy za sobą 30% spadków, papier był oczywiście przewartościowany i słabe wyniki musiały zaowocować korektą. Choć czy rynek nie zareagował zbyt mocno? Bądź co bądź nie jest to wydmuszka bez zysków. Kurs się nieźle trzyma przy wszech ogarniętej panice na dzisiejszym szerokim rynku. Myślę, że korekta wzrostowa jest możłiwa,a potem konsola i decyzja co dalej.

niedźwiedź napisał(a):
Dla mnie wyniki co kwartał na tym poziomie to rewelacja. Jakby ta spółka była w stanie kręcić 450 mln netto i płacić z tego dywidendę to nic mi więcej nie potrzeba, w moim portfelu.

Nie będzie w stanie kręcić takich wyników, w II kwartale zmienność była nadal wyższa, szczególnie na ropie, poza tym siłą rozpędu, ci co "wygrali" na FOREXie w I kwartale tracili w II kwartale. Baza klientów rośnie ale są to inwestorzy pasywni, inwestujący w spółki za granicą zamiast lokat 0%. Bankowi maklerzy nie mają dobrej oferty jeśli chodzi o takie rynki, więc ludzie idą do XTB, ale kokosów z tego nie będzie. III kwartał wygląda znacznie gorzej, więc jeśli osiągną chociaż 60 mln zysku to będzie sukces.

niedźwiedź napisał(a):

Dlaczego ktoś ma inwestować w XTB zamiast Plus500. Pewnie dlatego, ze XTB jest notowane na GPW, a Plus500 w Londynie.


Wycena spółki opiera się zazwyczaj na porównaniem wycen spółek z tej samej branży, skoro inwestorzy na plus500 nie wierzą, że zyski są do utrzymania przez dłuższy czas to dlaczego miałoby być inaczej na XTB?

Żadne wybory czy inne przewidywane wydarzenie nie będą miały znaczneg o wpływu na zmienność na rynkach. To sa wydarzenia, które już wcześniej są dyskontowane przez rynek, musiałoby zdarzyć się coś nieprzewidywalnego, aby powtórzyć wynik z I półrocza. Takie coś zdarza się raz na 10 lat. I jeszcze jedno, dlaczego ktoś miały inwestować w XTB skoro plus500 ma znacznie lepsze wyniki, a kapitalizacje niewiele wyższa od XTB?

Jak odbierze? Oczywiście negatywnie. Biorąc pod uwagę, że zmienność, szczególnie na ropie była wysoka to wyniki słabe. Co dalej? Po co trzymać te akcje skoro III kwartał będzie jeszcze gorszy? XTB powoli wraca do wyników z zeszłego roku, covidowy wzrost zysku jest krótkoterminowym podbiciem.

Popyt może i się utrzyma przez następne kwartały, ale podaż się dostosowuje i przez to marże spadają, wystarczy spojrzeć na archiwalne i obecne ceny rękawiczek na allegro. Ceny mocno pospadały, zysk z II kwartału nie do powtórzenia.

a dlaczego nowa gra nie powstaje na ich silniku tylko Unrealu? Mamy rozumieć, że rezygnują z rozwijania własnego rozwiązania i dalsze gry będą tylko na silniku od Epica? Jesli tak to spółka traci mocno na wartości w moich oczach, bo to jednak są duże sumy którymi będą się musieli dzielić z autorami silnika...

Gruby ma akcje za miliony, informacja o jakości gry, zanim ulica się dowie ma dla niego wartość dziesiątek milionów złotych. Po informacjach z internetu widać, że Cyberpunka testowało dziesiątki recenzentów, na pewno jeden się skusi na "podarek" od grubego w zamian za informacje. Jak ktoś myśli, że nic nie wyciekło z prezentacji to naprawdę żyje w fairyland.

A co do tego kolesia co ma "kuzyna z CDR", to zwykłe plotki, a nawet jeśli to. BSOD to nic strasznego, przecież gra jest jeszcze w optymalizacji.

No i co, ktoś wierzy, że zdołają wydać grę jeszcze w tym roku? Negocjują przedłużenie spłaty kreydytu więc wypuszczają takie info aby pokazać bankowi " O widzicie zaraz nowa gra. dajcie piniązki" albo szykują podwaliny pod nową emisję.

Rejerf napisał(a):
@tgolik
Skad taki pomysł (ciekawy moim zdaniem)?

Czy takie praktyki zdarzały się w przeszłości w przypadku tego czy innych producentów gier wideo albo są standardem w branży? Szczę nie słyszałem wcześniej o tym.


Recenzenci już w gre grali/grają, ale udostępnić swoja opinię moga dopiero po Night City Wire. Ja nie widzę problemy aby jakieś fundusze, którzy mają koneksje z osobami z branży growej już wiedziały to i owo.

TLOU2 zbiera złe opinie od graczy i ja się nie dziwię, bo fabuła jest tam grubymi nićmi szyta, a zakończenie jest naprawdę słabe. Jesli Cyberpunk będzie taką grą jaką przewidujemy to nie będzie miał problemu zostać grą roku. TLOU2 to gra o całkowicie innej skali, dużo mniejszej, brak otwartego świata, brak elementów RPG, mało postaci pobocznych, liniowa fabuła. To przypomina taki rozbudowany symulator chodzenia, świat ładny, animacje, wyszstko, no ale ta fabuła pozostawia wiele do życzenia. Dziwi mnie taki hype na grę.


Cytat:
W poprzednim oświadczeniu też pisali, że gra jest skończona. I „czuli się komfortowo”, a teraz „głęboko wierzą” ;) Generalnie oświadczenie to blablabla, przesuwamy premierę, blablabla, podstawiliśmy trochę synonimów względem pierwszego oświadczenia.


Na pewno Covid przeszkodził, nawet jeśli tego wprost nie przyznają, bo przecież nie powiedzą, że nie mogli upilnować pracowników w domach aby crunchowali. 5 miesięcy to szmat czasu na dopieszczanie, zobaczymy w jakim stanie jest gra już za tydzień i będziemy mogli ocenić czy jest szansa na kolejne przesunięcie.

Nie powinno mieć to większego znaczenia, listopad może być nawet lepszym miesiącem, bo bliżej świąt bożonarodzieniowych i w tygodniu dnia dziękczynienia w USA. W oświadczeniu napisali, że gra jest gotowa, tylko potrzebują czasu na szlify, czyli nakłądy na grę już będą mniejsze, a część zespołu pracuje już pewnie nad dodatkami do gry i Wiedźminem 4. IMO lepiej aby gre dopracowali, nawet kosztem zdenerowania graczy, bo sukces tej gry będzie determinował sukces multipalyera, który może być dojną krowa przez wiele lat, tak jak moduł sieciowy do GTA 5.

CCC jest w sytuacji kryzysowej od kilku lat i Miłek nic nie zrobił, spółka ma coraz gorsze wyniki. Natomiast wydrukować 30% nowych akcji, każdy prezes potrafi :) Przestań racjonalizować swoje decyzje dziwnymi argumentami. Spółka jest mocno przewartościowana, problemy koronawirusowe będą się za nią ciągnęły kilka lat, a to nie jedyne problemy.

Spółka jest już droższa niż przed koronawirusem (pamiętajmy o emisji nowych akcji), to już jest chyba euforia?

Zwiększyli mocno marketing, bo z uwagi na lockdowny znacznie wzrosła baza graczy. Pytanie czy oni zostaną z grą na dłużej, czy może jak sytuacja z koronawirusem ucichnie to wrócą do innych form rozrywek? Nawet Take-Two ostrzegało inwestorów, że nie spodziewają się, aby zaangażowanie graczy pozostało na zwiększonym poziomie w drugiej części roku. Tak więc, raczej bym się nie spodziewał, że kasa wydana na marketing w tym kwartale będzie miałą mocny wpływ na wyniki w III i IV kwartale.

Niby tak wyśmiewany jest bankier, a kolejny raz udowadniają, że mieli rację. Poszło wszystko po 6 zeta!
www.gpw.pl/transakcje-pakietow...

Jak większość sprzedał przed wynikami? Skąd to niby wiesz?

dobry nvm, już doczytałem.

Dlaczego ucieczka 2 funduszy w ciągu tygodnia miałaby być dobrą informacją? Nie chce być złym prorokiem ale mi to śmierdzi trupem, i to niejednym!

To co się dzieje na spółkach skarbu państwa to jest jakiś ponury żart i bezpodstawna panika. Ja rozumiem PiS zły itp, ale to już jest od dawna w cenach. Ludzie będą pracę doktorskie z psychologii i Ekonomii pisać o obecnej sytuacji na WIG20.
Pamiętam jak kilka lat temu przeglądałem wątki na forum dużych spółek z 2008 r., żeby zobaczyć jaka była atmosfera i dlaczego sprzedawali pomimo niskich cen, tak więc pozdrawiam nowych inwestorów z 2025 r. którzy robią to samo wave

Przychody może i im spadają, ale dzięki niskim cenom ropy mogą nałożyć wyższe marżę aby zniwelować ten efekt, dodatkowo niższe ceny to wyższy popyt. Co do wyceny zapasów to tak, masz rację ale to jedynie zabieg księgowy, bez wpływu na finanse spółki. Orlen to monopolista, a nagle ludzie nie przestaną jeździć, bankructwo tej spółki jest praktycznie niemożliwe, nawet podczas najgorszego kryzysu gospodarczego! Jedyne zagrożenie to orlen ratujący górnictwo, bo taki ewentualny kryzys zmiecie tę branżę, a ktoś wykarmić górników musi.

Nie, ludzie nie przstaną jeździć. Tak samo jak nie przestali w 2008 r. czy 2000 r. Koronowirus to pryszcz w porównaniu z kryzysem 2008 r., a spadki procentowo są już podobne, rynek solidnie przereagował.

Jutro pewnie w dół, bo panika i ludzie nie wiedza za bardzo w co inwestują, myślą, że Orlen wydobywa ropę. Jak spojrzysz na krachy na rynku ropy to poczatkowo Orlen szedl w dól, ale po krótkim okresie mocno w górę. Spodziewam się podobnego scenariusza teraz, aczkolwiek spadek jest ograniczony, bo polecieliśmy już o ponad 50%.

ale masakra bandhead

USA coraz niżej, ropa również, więc wątpię aby jutro miałoby się u nas poprawić. Panika dzisiaj była ogromna, taka, że aż stooq przeciążyło, XTB też miał jakieś problemy, pewnie ulica rzuciła się do sprzedaży. Jeden dzień to za mało aby rany wyleczyć, tym bardziej, że z zagranicy zero pomocy.

Pojawił się raport za IV kwartał, dość ciekawy. Co sądzicie? Spełnił wasze oczekiwania? Na bankierze jak to zawsze ambiwalentne odczucia.

Utnapisztim napisał(a):
Kłamczuszki, a zaklinali się że nie będzie mobilnego portu FP.Z informacji wynika, że to żaden port a stworzenie nowej gry dostosowanej do platform mobilnych. Pewnie jakieś free2play z mikrotranskacjami w świecie frostpunka.

Steamspy, ile osób już popłynęło na ich estymacjach, radzę podchodzić do tego z mocną rezerwą. Dużo lepiej prognozować przez komentarze na steam i pozycje w rankingach, to nigdy nie zawodzi.

Nie, nie wiadomo tego od dawna, nigdzie tego nie stwierdzono, a w mediach spekulowano o różnych opcjach. Jeszcze kilka tygodni temu oglądałem na youtubie jak ktoś rozkminia co się może kryć za tym second AAA title, na reddcie ostatnio była również burzliwa dyskusja.

Tutaj masz reakcje na to info gracze zawiedzeni i nikt nie podejrzewał, że chodziło o multi.
www.resetera.com/threads/cdpr-...

Większośc inwestorów, poza takimi bystrzachami jak ty miała choć minimalną nadzieję, że będzie to coś w uniwersum wiedźmina (choć wiadomo, że jednak cos mniejszego, bo tak zapowaidano). Według mnie to jeszcze przyspieszy spadki.

A co zagraniczny kapitał nie uwala spółek? Zobaczcie sobie co się stało z Take-Two po obsuwie RDR2, -20% i ponad 2 miesiące spadków. A CDR jest jednak mocniej napompowany niż wtedy był Take-Two. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że ta nowa gra AAA to nic innego jak... multi do Cyberpunka i nad inna grą AAA nie pracują. Nota bene ten multi też opóźniony. Kiedy będzie następna pełnoprawna gra AAA po cyberze, w 2025 r.? Wtedy cały hype na wieśka opadnie. Dywersyfikacja wzorowa, jeśli Cyberpunk nie będzie arcydziełem to mogą się zacząć sporo większe problemy! Jak dla mnie takie combo to srogi policzek w KAŻDEGO akcjonariusza, nie wazne czy grubas z zachodu czy Janusz z Polski. Myślę, że CDR w przyszłych latach już 300 nie przebije,szczyty mamy za sobą do czasu ogłoszenia Wieśka 4 i pokazania zysków z multi Cyberpunka.

Chcesz, żeby akcjonariusze mieli koszmary? Lepiej dobrze się wyśpijcie, jutro dzień pełen wrażeń. blackeye

że niby CDR ma się bać premiery remake'a Final Fantasy 7 i przez to przesunąć premierę? Nie porównujmy mrówki do słonia, poza tym FF7 wychodzi jedynie na ps4, jeśli jakieś przesunięcia Cyberpunka się pojawi to nie będzie to z powodu bliskich premier konkurentów, to raczej inni powinni się ich bać. Według mnie nie ma co zwlekać, o nowych konsolach i grach na te platformy będzie coraz głośniej, więc każde przesunięcia będzie grało nie niekorzyść CDR.

Adagio napisał(a):
Cytat:
kończy się fizycznie i moralnie hegemon paliwowy (paliwo a zasoby, paliwa a klimat, paliwo a alternatywa)


Szczyt popytu (nie zasobow i produkcji!) jest szacowany na 2040 rok
wiec jeszcze troche to potrwa salute


Może na świecie, w Europie peak zużycia ropy wystąpi znacznie wcześniej.

Skarb państwa również jest stratny, mógł sprzedać całość za 17 zeta a teraz sprzedaje 50% akcji za 7, a w Orlenie ma zaledwie 27%, ten miliard to będzie kropla w morzu w budżecie, więc pisanie, że to droga na podreperowanie budżetu jest bezsensowna. To strategiczna decyzja, która była przemyślana, już w 2018 r. mówiono o konsolidacji w energetyce, kilka mikrospółek nie jest w stanie udźwignąć rewolucji, którą przechodzi energetyka w Polsce. Ostrołęka nie powstanie, był głosy z rządu w ostatnich tygodniach, że to sensu nie ma, Tchórzewski jedynie bronił tego projektu ale go już nie ma. Pytanie jak wyjść z twarzą, bo straty z rezygnacji mogą sięgnąć miliarda złotych, miód na uszy dla opozycji. Zwali się winę na Orlen, że to ich zarząd sensu w tym nie widzi, i tyle.

Bardzo dobra decyzja, nie rozumiem malkontentów, przejęcia Energi wpisuje się w strategie Orlenu. Ja troszkę zapakowałem na tej panice, na długi termin jest to świetne okazja.

Miejsce 22 na pierwszej stronie, żadne 5. Zaraz wyprzedaż czarno piątkowa, więc wolumeny sprzedaży na steamie są aktualnie bardzo niskie, bo większość graczy oczekuje na przeceny. Tak więc nie ekscytowałbym się za bardzo, do czołówki sporo brakuje.

Rekrutacja już trwa od dłuższego czasu i coś nie mogą zwększyć zespołu. Tymiński się chwali, żę mają aż 35 pracowników! LOTF2 znajduje się w początkowej fazie produkcji, po zerwaniu umowy z zewnętrznym deweloperem dużo nie mają, nie zdziwiłbym się jakby nawet zaczynali od początku, bo praca na cudzym kodzie może doprowadzić do rozpaczy! Czyli licząc optymistycznie 3 lata do premiery następnej gry, przypominam, że to całkiem inny gatunek, więc assetów ze sniperów użyć raczej będzie ciężko, tak jak to miało miejsce w przypadku Contracts. Koszty działanośći bardzo wysokie, skąd ty chcesz więc mieć tutaj jakikolwiek zysk? Ja tu raczej widzę kolejną emisje za 2-3 lata, "na marketing".

Żadnych oczekiwań? Przecież kapitalizacja to 140 mln, a spóła zadłużona po uszy. Według mnie oczekiwania są całkiem spore. Grupa na steam mała, google trend wskazuje na bardzo niskie zainteresowanie, a brak 1 strony steam w dniu premiery to raczej oznaka dużej słabości. W innych rakningach też raczej słabo, mityczne konsole raczej tego tytułu nie ochronią, może po premierze sprzedaż ruszy? Raczej wątpliwe bo marketing nie istnieje, przekonamy się już za kilka godzin.

A co ma mówić skoro dostał grę przed zniesieniem embarga na streamowanie? Cig musiał mu pozwolić, czyli go opłacili, więc źle mówić nie mógł, ale stwierdził, że to żadna rewolucja. Po tym jego gameplayu widać, że gra monotonna, grafika słaba a AI nie istnieje, nie mówiąc już o fatalnej fizyce.

Chyba zarządowi nie na ręke ta recenzja w CDaction, bo usunęli wątek na forum Steam, gdzie wywiązała się dyskusja na temat tejże recenzji. Regulaminu nie złamano, a wątek poleciał, komuś się chyba pali grunt pod nogami. Shame on you

Mało prawdopodobne? Przecież ta gra wygląda strasznie słabo, może jakby wyszła w 2008 r. to by nawet się jakoś sprzedała, ale w obecnych czasach to szanse marne. Nic dziwnego więc, że prezes wywala akcje, nowy Sniper musi się sprzedać w kilkuset tysiącach egzemplarzy w ciągu roku, aby spółka miała przyszłość i wyszła na prostą. Po pozycjonowaniu pre ordera w rankingach widać mizerną sprzedaż, tak więc zazdroszczę wam optymizmu. Według mnie spółka skończy jako bankrut.Z tego co czytam przesunęli premiery gier, wiec na jakość stawiają. Oby nie było takiej lawiny jak CDR również premierę przesunię o kilka miesięcy.

Nie zapominajmy, że Drift będzie także dostępny na konsolach od dnia premiery, trzeba to brać pod uwagę jeśli porównujemy sprzedaż do CMS-a który dopiero niedawno dostał wersję konsolowe.
Według mnie spółka ma potencjał i jesli porównamy wycenę do innych spółek z branży to wcale nie jest taka droga. Na przykład przywoływana w tym temacie spółka varsaw ma dużo gorszy produkt a jest wyceniana wyżej. No i nie zapominajmy, że ECC ma jeszcze gierki mobilne, CMS coraz lepiej się monetyzuje a niedługo pojawi się kolejna część, pracują też na Ultimate Fishing.

Scarry napisał(a):
Utnapisztim napisał(a):
Scarry napisał(a):
Za strefainwestorow.pl

TheDust odsłania karty.


360tys kopii - OK, ambitne, choć możliwe, ale 47 mln przychodu z 360 tys kopii??? Po przecenach wyciągną średnio 130 zł z kopii???? To ma być gra pozycjonowana jako "quadruple A" czy co? Naprawdę można bezkrytycznie odbierać takie założenia? I jeszcze ten T-Bull w akcjonariacie... Sick


mamy świat RPG, mamy widok TPP... ostatnio oglądałem doskonałą produkcję za niewielki budżet, która odniosła naprawdę spory sukces i wygląda że będzie sprzedawać się wiele lat - Shadow Tactics: Blades of Shogun, i nie ma żadnego problemu 3 lata po premierze trzymać ceny 110-160 zł i ciągle się sprzedawać, nawet na przecenach cena ciągle oscyluje przy 80-100 zł. Stylem gry nie jest to klasyczny rpg, tylko coś blisko, coś co nazywa się popularnie "skradanką" czy jak kto woli "Stealth-tactical", ale daje wyobrażenie o możliwościach sprzedaży gry w takim środowisku TPP. Średnia jej sprzedazy na pewno przewyższa 130 zł, raczej też przewyższa 150.

grafika Blades of Shogun oparta na już dość prymitywnym silniku Unity, wręcz śmiesznie słaba graficznie na dzisiejsze standardy (wesoła pikseloza z obiektów bitmapowych) , baaaaaaardzo budżetowo napisana, a gra zachwyca pomysłem, grywalnością, klimatem świata. Sprzedaje się super i ma doskonałe oceny graczy i serwisów branżowych.
.


Ty wiesz co to znaczy gra TPP? Ta gra którą podałeś za przykład ma kamerę izometryczną, TPP to widok z trzeciej osoby, czyli coś jak wiedzmin 3. Poza tym Inkwizytor nie ma być grą RPG, a grą przygodową, interaktywnym filmem, czyli coś w stylu gier Bloobera. Silnik też nie ma nic wspólnego ze stylem graficznym, też na Unity będzie powstawał nowy inkwizytor, a chyba nie spodziewasz sie, że będzie to wesoła pikseloza?

Naprawdę uważasz, że TOP 15 to dobre miejsce i dobra premiera? Mi się wydaję, że rozczarowująca. Zobaczymy, powinna jeszcze pójść wyżęj w rankingach bo mediach raczej cisza, może jak ruszy marketing i pojawią się jakieś recki to ruszy do góry, po weekendzie będzie można już precyzyjnej oceniać premierę.

Właściciele wszystko już sprzedali w pakietówkach:
www.gpw.pl/transakcje-pakietow...

Z invest journey czasem można się nie zgadzać w niektórych kwestiach, np. gdy polecał farmę, ale w tym wypadku ma rację, nie widzę manipulacji, radzę szerzej spojrzeć na premierę a nie przez pryzmat posiadacza akcji.
Anty_teresa nie pozostawi suchej nitki na Blooberze po tej premierze, więc nie masz na co czekać.

kmsc2 napisał(a):
Ciężko stwierdzić czy opinie z gamepassa wliczają się do ogólnej liczby
Z listy top paid games mamy giganta PUBG w gamepassie z liczbą tylko 47k komentarzy?
Albo Dead by Daylight: Special Edition w gamepass z tylko 7K komentarzy ?
A na chwilę obecną 730 komentarzy dla BW
www.microsoft.com/en-us/store/...Nie ciężko stwierdzić, jeśli mi nie wierzysz to wystarczy kupic gamepassa za 6 zł i sam się przekonasz, że recki się wliczają.

Oczywiście, że można dodawać recenzje mając gamepass, sam to zrobiłem i opinia pojawiła się na stronie sklepu.

Wynik jest podany po 72h ale dane, które zostały udostępnione wydawcy, nazwane przez Playway "szczątkowymi", nie muszą obejmować tego okresu, być może są 12 lub 24 godziny opóźnione i de facto obejmują jedynie 48 godzin sprzedaży? Do tego pobrane =/= zakupione. Część mogła kupić grę ale pobranie zostawiła na weekend.

Nie, szczątkowe dane odnoszą się do pudełek jak i sprzedaży cyfrowej.

Zarząd PLAYWAY S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 18/2019 informuje, iż na podstawie otrzymanych, szczątkowych danych sprzedażowych po 72 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży gra Car Mechanic Simulator w wersji na konsole XBOX 1 została pobrana ponad 23 tys. razy, a szacowany przychód brutto przekroczył 650 tys. USD.

Jeśli chodzi o sprzedaż pudełkową, to szczątkowe dane wskazują na ponad 1500 szt. aktywacji


Cytat:
Istnieje wiele tytułów, które rozchodzą się lepiej na Xbox i nie są to exclusives.
Oczywiście bardzo prawdopodobne, że sprzedaż na PS4 również okazała się udana, ale zakładanie, że tam poszło 2 razy więcej kopii, bo samych konsol jest więcej, mimo, że rankingi bestsellers mówią co innego... binky Jedynie opóźnienie w aktualizacji bestsellers sklepu Sony może podeprzeć tak szybkie stawianie podobnej tezy.
Podawanie przychodów brutto też ciekawe :]


W komunikacie kilka razy jest podkreślone, że mowa o szczątkowych danych. Na konsolach wydawca nie ma możliwości podglądania sprzedaży w czasie rzeczywistym. Pudełka też prawdopodobnie mocno zaniżone, bo zaliczone są tylko te już aktywowane, a mało kto instaluje grę od razu po kupnie, tym bardziej, że był to piątek, czyli czas przedweekendowy. Biorąc to pod uwage komunikat jest fantastyczny, a 100k mogło nawet paść już przy wydaniu tej informacji. W każdym razie 100k do dzisiaj to pewniak, a wy zrobicie wielkie oczy po raporcie za III kwartał.

Amatorszczyzna to jest kompletny brak informacji o premierze i dowiadywanie się dopiero z raportów kwartalnych o sprzedaży. Playway to do czego miał dostęp to ujawnił i bardzo dobrze, kolejny raz potwierdził, że jest najbardziej transparentną spółka z branży gamedev w Polsce. Na VGchart powołali się tylko co do liczby konsol ps4 na rynku, jest ich więcej więc sprzedaż powinna być tam wyższa. Nie wiem co cie razi, nie chcesz to nie czytaj tych raportów :) Są tam same fakty, żadnych spekulacji itp. Sam raport mega pozytywny, widać że gierki Playwaya będą miały wzięcie na kosnolach.

Ubisoft miał pieniądze, ludzi i know-how aby przywrócić grę do żywych, farma naprawie te same bugi już od kilku miesięcy, nie wprowadza dużo nowego contentu i tak naprawdę to nie ma wizji jak zachęcić graczy do powrotu. Przejście na f2p przewiduję już od długiego czasu, ale w tym doświadczenia tez nie mają, zbudowanie infrastruktury pod taki sposób monetyzacji to nie takie hop siup. Konsole to nie miejsce na taktycznego shootera, nie sądzę aby podbili ten rynek, a po blamażu wersji PCtowej gracze konsolowi dwa razy się zastanowią zanim wydadzą kasę na grę z poziomem 37% pozytywnych komentarzy na steam ( ostatni miesiąc).

Ciągle wspominacie tutaj cuda jak developerzy zmienili crapa w perełkę, no ok, zdarza się, ale nie pamiętacie o tysiącach gier które crapem były i jako crap umarły. Bez kasy i wiedzy oni cudu raczej nie zrobią.

Farm51 jest aktualnie pod ścianą, ww3 się nie sprzedaję, a pożera miliony, które do spółki już raczej nie wrócą. Zrezygnować z tego projektu też nie mogą bo gracze by ich pożarli, a przecież mają drugi projekt w zanadrzu.

II faza badań klinicznych kardioznaczika już się skończyła, teraz czekamy na raport z badań i umowę partnerską, która zapowiadali podpisać po II fazie właśnie. Za umowę partnerska podobnego produktu Lantheus dostał 5mln dolarów, 60mln dolarów kamieni milowych i dwucyfrowe tantiemy ze sprzedaży. Tak więc potencjał jest duży. W tym roku zaczęli sprzedaż systemów Da Vinci, które okazały się sukcesem, chodza słuchy, że operacje tym sprzętem mają być refundowane, wtedy możemy się spodziewać dużych zysków z tego. Sprzedaż radioznaczników tez się rozrasta, podpisują umowy licencyjne na produkcje nowych radioznaczików. Spółka z potencjałem ale po prostu sponiewierana przez Trigona.

Kruk po takim samym infie(swoją droga to jest kopiuj-wklej ich komunikatu) poszybował ponad 20% w górę, sam nie wiem jak to rozumieć.

Jak to info interpretujecie, pozytywnie czy negatywnie?


Albo po prostu jakiś fund robi przemodelowanie portfela. wywala Take-Two a na jego miejsca wstawia CDR, jako przedstawiciela tej samej branży. Wczoraj Take-two poleciał o ponad 7% na dużym wolumenie, bez żadnych nowych informacji, ot tak sobie poleciał, tak jak CDR sobie wzrósł tez z niczego. Kupili wszystko w jeden dzień(albo i nie, zobaczymy dzisiaj), bo nie chce im się babrać z GPW i bawić w podchody.

Rekomendacja ma perspektywę roczną, 240zl przewidują za rok. Po drugie Morgan nie ma szczęścia do rekomendacji, Take-two wyceniają na 150$ a mamy 100$, więcej razy się mylili niż mieli rację. Masz doświadczenie, przecież wiesz, że te rekomendacje nic nie znaczą, dają tylko krótkoterminowy boost, bo ulica lubi jak im ktoś powie co maja zrobić. Nikt poważny się rekomendacjami nie przejmuję, ba tajemnicą poliszynela jest, że niekiedy rekomendacje mają na celu jedynie stworzenie popytu do wywalenia akcji przez jakiś fund. Naprawdę uważasz, że kiedy Marshalle sprzedawali po 160zł wierząc, że akcje są przewartościowane, to teraz jak im jakiś bank powie, że jednak nie są to odkupią po 190? W spółce nic się fundamentalnie nie zmieniło, to się kupy nie trzyma. No chyba, że mam złe mniemanie o całym sektorze finansowym i tak naprawdę to tam rządzą emocje i w jeden zapadają decyzję o wartości setek milinów złotych.
Ktoś w ogóle widział tę rekomendacje Morgana? Jak oni wyliczyli te 240 zł? Noble Securities wydał reko na 194zł, rozumiem, że jak Morgan wydał 240zł to tamto się kasuje i lecimy na tę wyższą bo to "mondre hamerykance"?

Cytat:
spinor: Najbardziej prawdopodobne jest, że Marshall i DNB zamykali dziś krótką pozycję i kupowali akcje. Wskazywałby na to wolumen.


no spoko ale czemu akurat dzisiaj? Ktoś im brzytwę przy szyi trzymał? No i przede wszystkim dlaczego wszystko w jeden dzień, to nie ma sensu, mogli sobie spokojnie zbierać, nawet rozdzielić to na kilka dni mieliby mniejsza stratę. No własnie stratę, przecież oni tutaj mają ogromną stratę, nie widzę jakby mieli odkopywać na górce. Nie ma do tego podstaw, w USA znowu gejming leci ostro w dół, take-two -7%, ea, blizz po -2,5%. Więc albo mają jakiś mocny przeciek, w co wątpię, albo sobie z nami pogrywają.

Mnie zastanawia dlaczego dzisiaj, dlaczego tak łapczywie? Jak komuś zależy na akcjach to mógł sobie spokojnie zbierać, po co od razu robić obrót na ćwierć miliona złotych? Przecież to działa na niekorzyść zbieracza. Nastroje na globalnych rynkach raczej słabe, przed nami raczej brak inf, do czasu e3, kurs bądź co bądź raczej wysoki zważywszy na to, że niedawno było po 130zł. Więc tym bardziej to dziwi. I do tego ta rekomendacja, ni stąd ni zowąd. Według mnie fundusze amerykańskie zafundowały nam short squeze, masa ludzi ma tutaj krótka pozycję, nawet kilku "celebrytów" traderów się chwaliło shortami, często są to pozycje mocno zlewarowane, taki wzrost dochodzący do 15% w dzień, większość takich spekulantów z pozycji wyrzucił. Duża też część pewnie w panice odkupywała pozycje jeszcze zwiększając skale wzrostów i powodując efekt domina. A ci co zapoczątkowali ten wzrost ładują shorty, wiedząc, że tak wysoki kurs nie może się utrzymać. Taka mała teoria spiskowa, zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

A Gwint ile zarobił, Thronebreaker ile? GoG w końcu zyski przynosi czy nadal same straty? CDR nie wszystko zamienia w złoto, jaka jest pewność, że Cyberpunk będzie megahitem? Cyberpunk to nie wiedźmin, fabuła osadzona w przyszłości, pokaż taką grę, która okazała się hitem sprzedażowym? Sci-fi się nie sprzedaję, pewnie coś tam zarobią, ale nastawienie się na powtórkę z RDR2 to bardzo wygórowane prognozy.

Short squezze made by Morgan?

Nie robiliby konferencji aby pokazać tylko jakieś minigierki od spółek zależnych, szanujmy się, wynajęcie multikina kosztuje. Najlepsze zostawiają na deser, zobaczymy najprawdopodobniej LoFa 2 i Medium, w którego będzie można pograć.

Istotne info, steam zmniejsza marżę na produkty które sprzedały się w wartości 10 milionów dolarów do 25% i 50 milionów dolarów do 20%.

źródło

Cytat:
"Najbliższą premierą z wydawnictwa będzie Children of Morta (1Q19), której potencjał zarząd ocenia jako co najmniej taki jak Moonlightera. Zakładamy, iż w przypadku tej gry udział 11 bit w umowie z deweloperem będzie istotnie wyższy (ok. 50% vs 25% przy Moonlighter)."

Spółka sama mówiła, że przedział dla Moonlightera to 30-50%, a jeżeli dobrze pamiętam, to sugerowali też, że bliżej im do tej drugiej cyfry. 40% byłoby rozsądnym i jednocześnie konserwatywnym założeniem.


Z forum inwestorskiego:
Cytat:
"W przypadku "Moonlightera" deweloper ponosił koszty produkcji gry (współfinansował się kampanią na Kickstarterze) a 11 bit studios S.A. odpowiadało za marketing i promocję. Nasza Spółka ponosiła zatem relatywnie niewielkie ryzyko, w związku z czym nasz udział w przychodach nie przekracza 30 proc. Z kolei w przypadku "Children of Morta" jedynie współfinansujemy koszty produkcji plus odpowiadamy za marketing i promocję. Dlatego nasz udział w przychodach będzie wynosił to ok. 50 proc."


Co do sprzedaży na switchu to nawet na forum inwestorskim tonują emocję, inwestorzy zbyt mocno przeceniają tę konsolę. Cytat z forum inwestorkiego:

Cytat:
"Sugerowałbym równocześnie, żeby dość ostrożnie podchodzić do oczekiwanych wolumenów sprzedaży naszych gier na Nintendo Switch. Oczywiście, bardzo byśmy chcieli, żeby były one liczone w setkach tysięcy egzemplarzy (najlepiej po kilku tygodniach od premiery) ale wolimy twardo stąpać po ziemi i być mile zaskakiwani przez rynek niż przełykać gorycz porażek."

Vestor obniżył wycenę do 270zł. Dużo bardziej prawdopodobna prognoza od tej BOSia według mnie.

vestor.pl/wp-content/uploads/2...


Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 25 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 15 kwietnia 2021 21:13:06
Liczba wpisów: 171
[0,05% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,446 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +157,71% +31 541,09 zł 51 541,09 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło