pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

WEST17

WEST17

Ostatnie 10 wpisów
Jeszcze co do krótkiej pozycji na JSW , to taki Marshall też shortował od kwietnia 2017 przez kilka miesięcy powiększając pozycję do 0,9 % . Kurs nie spadł ale za to skoczył z 60 zł na ponad 100 zł . Obecnie pewnie będzie podobnie , ponieważ branża hutnicza wyrobów stalowych wskazuje na ogromny popyt , więc przed koksem perspektywy są jak najbardziej pozytywne

Książkowe odbicie od dolnej linii kanału wzrostowego , do tego dolny niemały cień .

A tymczasem jak podał GUS ceny produkcji sprzedanej m.in. koksu wzrosły w maju r/r o 70 % a w górnictwie rud metali o 65%

Co do kompetencji funduszy w zakresie otwierania krótkiej np. ACO Capital ujawnia się pod koniec kwietnia na 0,69 % LPP przy cenie ok 9000 od tego czasu kurs tylko rośnie dziś prawie 12000 .
Na CDP od początku czerwca 5 fundów na krótkiej a kurs rożnie .
Zawsze mogą się znaleźć inne fundy które będę chciały ich wyrąbać na krótkich pozycjach .

Wraz z uruchamianiem mocy produkcyjnych w hutnictwie które z powodu pandemii były wygaszane zgłaszany jest coraz większy popyt na koks . Większość światowych gospodarek po pandemii chce napędzić wzrost gospodarczy głównie prze inwestycje infrastrukturalne a do tego dochodzi popyt indywidualny w nieruchomości z powodu zerowych lokat . Bez produktów m.in. hutniczych i innych budownictwo nie może się obejść , a skala tych inwestycji może być ogromna na całym świecie .

Ceny sprzedaży są powiązane z notowaniami , więc jeśli rośnie koks to i JSW sprzedaje drożej - tyle w temacie - a koks na razie ciągle rośnie

A kurs koksu nadal w górę !

Cena koksu rośnie i pewnie będzie dalej rosła bo taka różnica miedzy Chinami a Australią jest nie do utrzymania w najbliższym terminie . A obecne spadki JSW to reakcja na info z facebooka trzech zw. zawodowych które jak to zwykle bywa chcą pokazać jak to są radykalne - pozostałe 33 zw. zaw są zadowolone , a tak naprawdę to żadnych działań ze strony zw. zawod. zagrażających produkcji nie będzie , tak jak w przeszłości to już wiele razy bywało .

Węgiel energetyczny w ciągu ostatnich 6 m-cy skoczył z 50 $ na ponad 100 $ więc będzie to miało wpływ już na wyniki 2 kw

Ceny sprzedaży to nie jakieś czyjeś widzimisię .Spółka sprzedaje wg formuły cenowej zawartej w umowach która jest powiązana z kursem węgla i koksu . Więc jeśli węgiel i koks rośnie to dochody rosną jeśli spada to i dochody spadają . A wszystko to należy jeszcze odnieść do kosztów wydobycia węgla lub wytworzenia koksu.

Na konferencji padło info że koksownie JSW pracują na 100% mocy , z tego wynika że nie mają możliwości zwiększenia produkcji koksu , pozostają tylko możliwości w zakresie sprzedaży węgla koksującego i energetycznego - tak to można zrozumieć

Ale bezpłciowa gadka na tej konferencji , powtarzanie w kółko cyferek które wszyscy już znają

Obecnie wezwanie po cenie nie niżej niż 5,00 zł , bo po tyle prezes sobie kupił akcje od obecnych posiadaczy waloru w ostatnich 12 miesiącach

Spokojnie , fundusze i ofe będą musiały dobrać zgodnie z parytetami swoich portfeli ze wzgl. na WIG20 . Prawie żaden fundusz nie kupował Mercatora w tamtym roku , co widać po raportach rocznych - po prostu przegapili papier . Więc popyt z ich stronu musi się pojawić .

Jak prezes Mercatora się nie zapisze na skup to pozostali będą mogli oddać dużo więcej swoich akcji

Dywidendy brak ?

ClientEarth: KE może nie zaakceptować umowy społecznej dla górnictwa
ISBnews - Biznes
11 mar 2021, 10:46


Warszawa, 11.03.2021 (ISBnews) - Główne elementy projektowanej umowy społecznej dla górnictwa węgla kamiennego są niewykonalne, m.in. ze względu na kształt unijnych regulacji w zakresie pomocy publicznej, i nie zostaną zaakceptowane przez Komisję Europejską, wynika z analizy dokonanej przez ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.
"Przeciągające się rozmowy w sprawie umowy społecznej dla branży wydobycia węgla kamiennego stanowią swego rodzaj teatr, w którym wszystkie strony mają świadomość sytuacji, że czas węgla dobiega końca i przyszła pora na radykalne ruchy, ale udają, że w Brukseli uda się wynegocjować coś więcej niż pomoc dla zwalnianych pracowników" - skomentował starszy prawnik w ClientEarth i autor analizy Wojciech Kukuła, cytowany w komunikacie.

ClientEarth Prawnicy dla Ziemi poddał ocenie projekt umowy społecznej dla polskiego górnictwa i prognozuje, że Komisja Europejska nie zgodzi się na kolejną pomoc dla nierentownego i schyłkowego sektora.

W analizie organizacja podkreśla, że w prawie unijnym istnieją szczegółowe przepisy dotyczące pomocy publicznej dla górnictwa węgla kamiennego i aktualnie nie przewidują one możliwości przyznawania pomocy operacyjnej dla działających kopalń. Dodatkowym utrudnieniem jest okoliczność, że obecnie Komisja Europejska, badając proponowane przez państwo środki pomocowe, analizuje ich wpływ na klimat, a unijne prawo konkurencji znajduje się w procesie dostosowania do celu neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Teoretycznie, w wyjątkowych sytuacjach, Komisja Europejska może zatwierdzać pomoc bezpośrednio na podstawie Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jednak - w ocenie ClientEarth - w tej sprawie nie występują ku temu szczególne przesłanki.

"Próby opierania pozytywnej decyzji Komisji na ogólnych podstawach traktatowych są bardzo ryzykowne. Pamiętajmy, że ostatnio, w podobnej sprawie i po kilku latach rozmów, Bruksela nie zaakceptowała wniosku polskiego rządu o wprowadzenie ulg w nowej opłacie mocowej dla krajowego przemysłu. Próby wyszarpania kolejnej zgody Komisji na dotowanie polskich kopalń mogą skończyć się podobnie. W tej sytuacji lepiej skupić się na transformacji Śląska i dobrych osłonach socjalnych dla zwalnianych pracowników" - dodał Kukuła.

Dodatkowo formuła umowy społecznej nie wywołuje bezpośrednich skutków prawnych i nie ma skutecznej drogi egzekucji, gdyby strona rządowa nie wywiązywała się z jej postanowień.

Na mocy wynegocjowanego w 2018 roku, ostatniego programu pomocowego dla polskiego górnictwa, sektor ten uzyska do 2023 r. niemal 13 mld zł dotacji z budżetu państwa, przypomniano także.

Pod koniec lutego br, po zakończeniu plenarnych rozmów związkowców górniczych z przedstawicielami strony rządowej, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń podtrzymał, że umowa społeczna może zostać zawarta w marcu. Podstawą umowy społecznej dla górnictwa węgla kamiennego ma być porozumienie zawarte we wrześniu 2020 roku. Przyjęto wówczas założenie dotyczące wygaszania kopalń do 2049 roku z założeniem subsydiowania produkcji węgla na potrzeby energetyki konwencjonalnej.

(ISBnews)

I jeszcze inwestycje najbliższe :

,,Strategia Grupy zakłada dywersyfikację produktów i klientów. Stale rozszerzamy bazę klientów, w tym także o małych i średnich odbiorców, jednocześnie kładziemy duży nacisk na niszowe, wysokomarżowe produkty. Działalność zespołów badawczo-rozwojowych pozwoliła w 2020 roku wprowadzić kilkanaście nowych produktów, których właściwości spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów o międzynarodowej renomie. Są to produkty łagodne dla środowiska, biodegradowalne oraz tworzone na bazie naturalnych składników.
Przyjęty przez Grupę kierunek rozwoju wspierają inwestycje. W minionym roku były prowadzone prace związane z największą inwestycją, instalacją oksyalkilatów wysokomolowych. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na połowę tego roku. Nowa instalacja pozwoli na produkcję specjalistycznych wyrobów przeznaczonych między innymi do takich branż jak: czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru czy przetwórstwo spożywcze. Tym samym wpłynie na poszerzenie portfolio wysoce specjalistycznych produktów, które cieszą się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem. Na ostatnim etapie jest także budowa instalacji pilotażowej surfaktantów anionowych, dzięki której możliwy będzie dużo szybszy rozwój nowych, innowacyjnych produktów. Elastyczność naszych linii produkcyjnych powoduje, że jesteśmy w stanie szybko reagować na oczekiwania klientów i dostosowywać produkcję do ich różnorodnych wymagań,,

4 Kw. 2019 zysk netto 4,45 mln
4 Kw. 2020 zysk netto 9,46 mln

Z raportu rocznego 2020

W minionym roku Grupa wypracowała bardzo dobre rezultaty, w tym historycznie najwyższy zysk netto i największą sprzedaż produktów. Zysk EBITDA był na poziomie 70 mln zł, aż o 35,1% wyższy od zysku EBITDA osiągniętego w 2019 roku. W konsekwencji zysk netto zamknął się kwotą 40,2 mln zł, poprawiając zeszłoroczny wynik o 42%. Na pozytywne rezultaty wpłynęła przede wszystkim wyższa o 2,5 p.p. marża brutto na sprzedaży osiągając poziom 20%. Jest to konsekwencją między innymi niższych cen surowców oraz zwiększonego zapotrzebowania w grupie produktów do zastosowań w kosmetykach i detergentach. Wyniki ostatniego kwartału 2020 r., zarówno jeśli chodzi o zysk EBITDA, jak i zysk netto, były znacznie wyższe wobec czwartego kwartału roku 2019. Zysk EBITDA wyniósł 16,3 mln zł i był wyższy o 56,5%, a zysk netto osiągnął poziom 9,3 mln zł i był wyższy o 109%.

W końcu kurs się chyba ruszy w górę

Nie pierwsza i nie ostatnia spółka covidova która dyma inwestorów na GPW

Na 6 OFE które podały zestawienia akcji na 31.12.2020 żadne nie posiada akcji MRC . Ciekawe to jest !

Nie jest istotne ile szt, sprzedał , chodzi o to że za kilka dni zostaną podane wyniki szacunkowe za 4 kw a on ma dostęp do tych danych . Jeśli te dane są bardzo dobre to mógłby sobie te 1000 akcji za kilka dni sprzedać pewnie dużo wyżej . Dlatego dla wielu inwestorów to nie jest pozytywne info . Chyba że pan Solorz potrzebował mega pilnie te kilkaset tysięcy i nie zależało mu na większej kwocie lub też wie że rynek wyniki odbierze jako słabe.

Jak te akcje wejdą do obrotu z cena zamiany 1,89 to jak się zachowa kurs ? Nietrudno się domyśleć .

Obowiązuje cena pakietówki przez okres 12 m-cy od dnia transakcji .

Cena, po jakiej jest dokonywany przymusowy wykup akcji, jest ustalana zgodnie
z art. 79 ust. 1–3 ustawy o ofercie publicznej. Musi być ona jednolita dla wszystkich
akcji. W przypadku spółek notowanych na rynku regulowanym ustalona cena nie
może być niższa niż średnia cena rynkowa z okresu 6 miesięcy poprzedzających
wezwanie lub krótszego okresu, jeśli spółka była notowana krócej niż pół roku.
W sytuacjach, gdy niemożliwe byłoby ustalenie ceny w ten sposób lub w przypadku
spółek, wobec których toczy się postępowanie układowe lub upadłościowe, ustalona
cena nie może być niższa od wartości godziwej.
Ponadto cena akcji zaproponowana w wezwaniu o przymusowym wykupie
nie może być niższa od najwyższej ceny, jaką podmiot wzywający do sprzedaży
zapłacił za te akcje w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed wezwaniem oraz nie niższa
od najwyższej wartości rzeczy lub praw, które podmiot wydał w zamian za akcje
będące przedmiotem wezwania w okresie ostatnich 12 miesięcy. Proponowana cena
nie może być również niższa od średniej ceny rynkowej z okresu 3 miesięcy obrotu
na rynku regulowanym poprzedzających wezwanie. Dodatkowo, jeśli osiągnięcie
lub przekroczenie progu 90% ogólnej liczby głosów nastąpiło w drodze wezwania
na sprzedaż wszystkich pozostałych akcji, to cena wykupu nie może być niższa od
ceny proponowanej w tym wezwaniu.

Do 95 % głosów pozostało im skupić jedynie 2,3% ,należy się spodziewać kolejnej pakietówki . Myślę że mając taki poziom akcji dąży się do wycofania spółki ponieważ ze względów finansowych nie sensu ponosić te koszty bycia na giełdzie . Tak więc uważam że nie obędzie się bez wezwania albo przymusowego wykupu . A ostatnia pakietówka była dużo wyżej

Pan prezes zamiast ogłosić wezwanie po 5 zł to jak się wydaje woli płacić komuś za zbieranie z rynku powoli akcji w granicach około 3,50 i płacić prowizję 50 % za tą usługę poprzez pakietówki po 5 zł .
Tylko dziwię się że znajdują się chętni do oddania po takiej cenie , biorąc pod uwagę że spółka systematycznie poprawia wyniki .

Kupuj plotki sprzedaj fakty .

Trzymanie spółki na giełdzie mając 90 % raczej wielkiego sensu nie ma .

Ciekawe zjawisko psychologiczne prezes kupuje po 5 zł a są chętni sprzedawać po 3,50 - pewnie nie wierzą prezesowi który powoli dobija do 90 % akcji i 93 % głosów , a wezwanie to tylko pewnie kwestia czasu - nie czy tylko kiedy .

Albo to są dwie transakcje tych samych podmiotów - średnia 4,57 , były zbliżone czasowo .

Dzięki za info . 14 .10. 2020 była pakietówka po 3,00 zł

Coś z tym komunikatem jest nie tak , ponieważ 16.10.2020 na PCC nie było transakcji z ceną 5 zł - taka cena wystąpiła tylko 9.10. 2020 - może ktoś mnie oświeci

Teraz już chyba wszyscy wiedzą dlaczego tak nisko są wyceniane spółki SP . PGNIG właśnie odpisał 100 % kasy którą włożył w nierentowne kopalnie itd PKN jest już właścicielem takiego bankruta jak Ruch a niedługo będzie wydawał gazety np. w Pcimiu Dolnym , a to wszystko aby realizować bolszewicką propagandę KC Pis , zmierzamy do socjalizmu którego gorącym zwolennikiem jest 1 bolszewik PL kaczor z Żoliborza

Wsparcie z PFR wkrótce powinno się pojawić !

Wynik netto za III kw 2020 powinien być wielokrotnie większy z powodu niskiego wyniku w III kw 2019 ( 0,16 mln netto ) Także spokojnie, kurs będzie znacznie wyżej już niedługo

ING nie będzie oferować możliwości zapisów na Allegro

Jeśli dziś rozpocznie się korekta w USA a wiele na to wskazuje bo rynek u nich jest mega przegrzany , to bananow WIG 20 nie zdążył odbić porządnie a za chwilę się będzie musiał zwalić a razem z nim PKN

Cena ropy max od 5 m-cy , zapasy lecą w dół a kursu PKN to nie rusza szoruje po dnie

Największy rosyjski koncern chemiczny Sibur rozpoczął we wtorek budowę kompleksu do produkcji polimerów. Zlokalizowany nad Amurem zakład ma produkować rocznie około 2,7 mln ton polimerów przeznaczonych głównie na chiński rynek. Będzie pięciokrotnie większy niż fabryka budowana właśnie w polskich Policach.

ATT ciągu ostatniego miesiąca rozjechał się w stosunku do Ciechu na -15% czas na korektę tych spadków.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 24 listopada 2017
Ostatnia wizyta: 23 czerwca 2021 17:13:49
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,508 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło