pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MR_MONEY

MR_MONEY

Ostatnie 10 wpisów
To co innego niż CDP to bardziej powierzchowne problemy z którymi powinni się w miarę szybko uporać . W mojej ocenia ta gra to jeden z najlepszych looter shooterów na rynku i coraz więcej graczy to widzi liczba aktywnych graczy rośnie . Ta gra praktycznie nie miała marketingu i jedzie głównie na pozytywnych opiniach graczy . Emocje podgrzewa też cena bo mimo wszystko że dobrze oceniam gre to jak się płaci tyle za gre tyle pieniędzy to jednak sie oczekuje że wszystko będzie super działało i można się zirytować .

Te problemy są też miarą sukcesu bo myślę że się nie spodziewali aż tak dużego zainteresowania , Żeby grę polubić trzeba ją najpierw przejść a nie dość że serwery to uniemożliwiają to prawdziwa zabawa w tej grze się zaczyna nie w demie czy pierwszych godzinach rozgrywki które najnudniejsze tylko wtedy jak zdobędziesz fajny loot i zaczniesz się bawić skillami , perkami i combosami w grze oraz craftingiem . Na razie jak zwykle rozhisteryzowana dzieciarnia daje negatywne komentarze to nie są poważne recenzje tej gry ludzi którzy ją przeszli .

Gra się obroni byle naprawili szybko problemy techniczne . Gameplay i loot są świetne i gra zyskuje jak się w nią dłużej pogra najnudniejsze są pierwsze godziny rozgrywki dodatkowo jeszcze spotęgowane przez problemy techniczne które odbierają przyjemność cieszenia się rozgrywką .

Dajcie spokój znowu gra nie chodzi w premierę serwery nie chodzą :) w dodatku gra ma trochę irytytujących bugów szczególnie na początku gdzie gra i historia wygląda najbardziej drętwo i kiedy nie zna się jeszcze ani skilli ani dobrego lootu .Myślałem że polskie firmy wyciągnęły jakieś wnioski z Cyberpunka

No właśnie dostałeś komentarz od jednego doświadczonego gracza :)) .Zaufaj mi będą bardzo dobre komentarze szczególnie od fanów looter shooterów gra jest świetna jeśli chodzi o gameplay , loot itd.

Co tu tak cicho zrobili świetnego looter shootera będzie duży sukces .

Już mam dość tej spółko powyżej uszu w swoim portfelu i spekulantów na niej . Spółka nie podała jeszcze wyników a kurs już leci . To są jakieś jaja .

Kiedy na Mercatorze będą jakieś wyniki bo nie śledziłem ich ostatnio ?

rybeusz napisał(a):
Hmmn, a myślisz że analitycy wyceniający gamedev kiedykolwiek grali / przeszli grę, na podstawie której robią wycenę danej spółki?? I dlaczego w ogóle zakładasz taką konieczność?

Chodzi mi o to że mnóstwo czynników może zdecydować o tym że gra się sprzeda dobrze czy nie . Granie na to że jakaś firma zrobi grę wszechczasów jest ekstremalnie ryzykowne bo mnóstwo czynników musi się na takie coś złożyć . Nie widzę specjalnie różnicy czy powodem gorszej sprzedaży są problemy z konsolą czy złe decyzje podjęte w czasie produkcji sprawiające że gra nie jest wystarczająco dobra żeby się dobrze sprzedać . Jest to tak na prawdę kuriozalne jeśli można podać firmę do sądu za jakieś zaniedbania gdy osiąga najlepszy wynik sprzedażowy w swojej historii a jacyś inwestorzy grali na największy wynik wszechczasów .

Niby nie podali informacji o błędach ale zastanawia mnie jak można wiarygodnie ocenić potencjał sprzedażowy gry której się w całości nie przeszło i oszacować np. że sprzeda się w ciągu pierwszego tygodnia w rekordowej ilości więcej niż 13 milionów czy nie ? To jest wkalkulowane w ryzyko inwestycji w każdą gamingową spółkę której gry w całości się nie widziało co za różnica czy poziom gameplayu gry , fabuła czy coś innego wpłyneło na ilość sprzedanych sztuk .

Piszecie głównie o plotkach jeśli chodzi o stosunki w CDP . Jak by nie było firma zarobiła dużą kasę na nowe projekty a Cyberpunk jest sukcesem dla firmy i ten projekt nie umarł tylko wręcz przeciwnie się narodził ( może trochę w bólach ) i ma bardzo duże perspektywy na przyszłość całe uniwersum Cyberpunka . Jak grę ulepszą i wprowadzą online to gra niczym nie będzie ustępować GTA i będzie mogła z tą grą konkurować a Cyberpunk pewnie będzie się stawał jedną z silniejszych marek w gamingu ( ma do tego spory potencjał ) . Wielu ludzi którzy pracują przy tym projekcie z pewnością w niego nie zwątpiły i tak samo widzą ciągle jego potencjał

To chyba dobrze że nie nikt im nie uwierzy kolejny raz w PR . Wiedzą że drugi raz takiego błędu nie mogą popełnić i jakością mogą się tylko obronić produktu i poprawianiem błędów tak jak było przy Wiedzminie 3 z kompletnie nie znanej firmy stali się jakimś mesjaszem gamingu . Gdyby nie cały PR i spółka by się inaczej komunikowała to nigdy za tak dobrą grę nie spotkało by ich tyle hejtu i gracze byli by dużo bardziej wyrozumiali widząc spory potencjał w universum . Teraz mamy wściekliznę głównie konsolowców których CDP najpierw nakręcili reklamami a potem wciśnięto kompletnie nie grywalny produkt .

Zobaczymy czy mleko skwaśnieje ciężko przewidzieć przyszłość ale jak ktoś dług siedzi w spółce to wie że te mleko nigdy nie było doskonałe a ten mit o CDP powstał w kilka lat po produkcji Wiedzmina kiedy go niezle załatano i wypuszczono dodatki i przez kilka lat nic nie wypuszczali poza reklamami Cyberpunka i ludzie tworzyli mit doskonałej gry Wiedzmin i doskonałej firmy . Tak na prawdę CDP nigdy nie było doskonałe to co mieli zawsze to że wyciągali wnioski z błędów i kolejne produkcje były lepsze oraz mieli zawsze nosa co do gier i ich potencjału

goral09mat napisał(a):
mlutek68 napisał(a):
[…] Nawet jak ktoś nie jest nim zainteresowany to z ciekawości kupi i przetestuje gdyby nie te błędy to pewnie byłoby inaczej.
Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy kciuki za firmę:)

Aha, jak ktoś nie jest zainteresowany to wyda 250zł na grę bo w mediach mówią, że jest &*ujowa ;)

W tym sęk że gra nie jest zła ma również wiele opinii pozytywnych i pytanie które opinie się ostatecznie przebiją . Na steam masz 220 000 pozytywów i 60 000 negatywów więc jest tutaj dylemat jakimi opiniami się zasugerujesz i zasadne jest pytanie jak cały rozgłos przełoży się na wyniki sprzedaży .

Podstawowe pytanie na jakim sprzęcie obie gry były odpalane bo GTA 5 na słabszym sprzęcie wygląda lepiej niż Cyberpunk co innego jak się odpali Cyberpunka na najwyższych ustawieniach na świetnym kompie to Night City pełne efektów świetlnych robi wrażenie i jest tam pełno detali którymi przebije miasto z GTA . O tym że AI NPC jest do poprawy już od dawna wiadomo i to nic nowego ale to są detale które można poprawić . Ogólnie co do filmiku można zadać pytanie czemu nie pokazano czym Cyberpunk się różni od GTA ? przecież też można zrobić filmik w którym można wymienić czym Cyberpunk jest lepszy od GTA o ze np. ma masę ciekawych mechanik , rozwoju umiejętności , customizacji postaci , świetnych wizualnie strojów , broni , questów pojazdy tez przebijają wizualnie te z GTA tylko mechanikę jazdy trzeba poprawić . Zgadzam się w jednym że CDP powinien ulepszyć aspekty gry przypominające GTA żeby były na jak najwyższym poziomi i żeby gra przyciągnę też fanów GTA ( osobiście widzą spory potencjał żeby w tym aspekcie gra nie tylko dorównała tej grze ale nawet przebiła GTA 5 ).

Jak wejdą seriale , wersje online , jak poprawią jazde , dodadzą możliwość kupna chaty z garażem jak w GTA i wiele innych elementów , można z tej gry zrobić looter shooter online itp. jak wokół uniwersum Cyberpunka będą wypuszczać nowe projekty to nikt na półkę nie odłoży tej gry tylko będzie wracać . Teoretycznie moim zdaniem uniwersum Cyberpunka ma bardzo duży potencjał jak zrobić odpowiednie sieciowe gry w tym uniwersum jeszcze dać jakieś seriale to ludzie mogą zostać w nim na długie lata . Coraz bardziej popularne jest odgrywanie RP online Cyberpunk ma ogromny potencjał do takiej zabawy itp.. Poza tym same seriale Wiedzmina będą sprawiać że gry CDP będą się sprzedawać w pakiecie .

Muzyka gry jest na 11 , świat i lokacje na 10 , mechanika gry na 8 ( ale ma potencjał rozwojowy ), fabuła na 9,5 , projekty samochodów sa na11 ( nawala machanika jazdy ale można to poprawic ) itd .. . Problemem są emocje wywołane problemami technicznymi ( głównie na konsole ) oraz to że marketing był zrobiony w taki sposób że każdy tak na prawdę widział w te grze to co chciał zobaczyć fani fps widzieli najlepszy fps wszechczasów , fani GTA najlepszą samochodówkę wszechczasów , fani Wiedzmina najlepszych bohaterów wszechczasów lepszych od postaci Sapkowskiego itd. Obraz gry niszczą emocje które sprawiają że ludzie skupiają się na detalach a nie widzą szerzej całego obrazu gry , Skala oczekiwań co do tej gry była totalnie absurdalna ale mimo to gdyby nie problemy techniczne z konsolowymi wersjami ta premiera była by bardzo udana i ta gra jak najbardziej miała potencjał żeby być RPG dekady . Gdyby wiele słabszych elementów dopracować i detali (o których nie chce mi się tu rozpisywać ) to jak najbardziej ta gra mogła być grą roku czy nawet dekady . Na dzień dzisiejszy świat Cyberpunka ciągle ma spory potencjał i jeśli naprawią bugi i konsolowe wersje to CDP raczej powinni być w stanie obronić wizerunek że potrafią robić na prawdę dobre gry RPG

Nie zgodze się że to jest podobna sytuacja jak fallout . Bethesda nie tylko z powodu bugów straciła ale głównie z tego powodu że gracze zobaczyli że już nie mają pomysłu na ciekawe gry i ich produkcje już nie porywają . Cyberpunk bez bugów jest świetną grą i może zachwycać i ma duży potencjał rozwojowy .

Poważnie za kilka lat będą pamiętali dzieciaki ?? Gra jest dobra więc jak ją naprawią to im wybaczą . Nikt się nie obraża na firma szczególnie jak w końcu zagra kiedyś w gre i się będzie dobrze bawił . Jedyne co mogą zapamiętać to że CDP robi gry RPG i nie będą się rzucali na gry bez świadomości jaki gatunek gier robi CDP . Nie mówiąc o tym że model rozwoju CDP pewnie będzie taki że będą ulepszali i rozwijali kolejne wersje Wiedzmina oraz Cyberupunka i wokół nich robili mniejsze projekty które będą generować dodatkowy wpływy jak sieciowe wersje tych światów i przy każdej kolejnej grze już każdy będzie wiedział czym są te gry światy

Zgadzam się moim zdaniem to też nie oszlifowany diament im więcej o niej wiem tym bardziej ją doceniam . Jak emocje opadną i streamerzy i gracze wydobędą wszystko co ta gra skrywa to zaczną przebijać się bardziej racjonalne opinie na temat tej gry . No i jak rozwiążą kwestie techniczne .

Nie pisze o tym że nie mają prawa być niezadowoleni szczególni ci którym nie chodzi gra . Chodzi mi o to że to nie zabija raczej korporacji gamingowej i wszystkie zmagają się z hejtem i problemami . Ludzie mają krótką pamięć .

Shroud największy streamer Twitch właśnie skończył główny wątek i od kilku minut mówi jak jest zachwycony tą grą .

W tym sęk że oni się nie zeszmacili gra i tak będzie sukcesem pytanie tylko jak wielkim .Jak już to przeszarżowali chwilowo z ambicjami . Gra jest świetna wiem bo sobie zadałem trud zapoznania z nią . Na grach też myślę że dobrze się znam ,. Jedyne pytanie jakie można postawić po obejrzeniu gry czy jest zrobiona w sposób najbardziej atrakcyjny dla masowego odbiorcy i dzieciarni , Oczywiste jest tez jest pytanie w jaki sposób problemy techniczne wpłyną na wyniki sprzedaży.

Ktoś tu wogóle widział gre ? hello1 Gdyby chodziło im o zrobienie drugiego GTA to pewnie by to zrobili . Jak się ogląda tą grę to widać że zupełnie inna filozofia im przyświecała i wszystko było nastawione na jak najlepszy role play i odwzorowanie świata cyberpunka i immersje z nim w dodatku masa w niej elementów z innych gier . Ta gra jest ogromna i była sporym wyzwaniem nie wiecie o czym mówicie , Trochę przypominacie ludzie krytykujących film którego nie widzieliście .Generalnie każda korporacja ma jakieś problemy właśnie padł mit że CDP to jakaś magiczna firma .

Wy widzieliście wogóle tą gre że mówicie o lenistwie ??? . Piszecie cały czas o urojeniach dzieciarni i tak na prawdę marudzicie że CDP dobrze reklamuj gry mimo że ich filozofia robinia gier to nie jest robienie łatwych gier dla dzieciarni i pod tym względem idą konsekwentnie swoją drogą .

Musieli kiedyś stracić dziewictwo u dzieciarni że są anielską firmą robiąca nieziemskie gry które spełnią marzenie każdego gimba i nie uraża żadnym bugiem . I tak jeszcze mogą na tym dobrze wyjść na cały rozgłosie . Szczególnie że są firmą robiąca gry dla dojrzałych graczy .

Kakarotto napisał(a):
MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności.... .

To pokazuje w kogo producent gry celował: we wszystkich naraz. Zrobili coś dla kasy. Jak się robi coś dla kasy bez włożenia w to serca tylko czystą kalkulację to może i jakaś kasa się pojawi ale nie będzie to epickie dzieło jak to reklamowali.
Zabrakło mi komentarza właśnie w tym moim poprzednim wpisie. Gra sprawa wrażenia że jest tam coś dla każdego ale to powoduje że osoby lubiące strzelanki będą męczy się "craftingiem" i na odwrót.

Obejrzałem grę i włożone w nią wiele serca tylko że to jest Role Play i w te elementy włożono najwięcej pracy i pod tym względem jest wybitna . Nie specjalnie rozumiem jak można winić firmę za dobry marketing ? Ludzie to idioci nie rozumieją jakie gry robi CDP i uwierzyli że można zrobić nierealną grę najlepszą w kazdej kategorii i że na świecie istnieje firmy robiąca seryjnie i regularnie gry dekady . Ludzie się rzucili na grę która jest czymś nietypowym jej nie rozumiejąc dodatkowo się złożyły na to problemy sprzętowe . Gra natomiast to czysty role play i to jest gra dla fanów RPG ( tylko takie gry robi CDP ) dodano dla urozmaicenia rozgrywki wiele mechanik i elementów z innych gier i gra jest bardzo ciekawa pod tym względem . Jak tą grę jeszcze w przyszłości rozwiną to może być na prawdę miodna .

Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności i mechanik gry a w gre zagra przez chwile często na słabym sprzecie . Wiele komentarzy to bełkot ludzi którzy gierki nie ogarnęli i jej nawet nie przeszli . To się będzie moim zdaniem zmieniać jak wejdą poradniki i ludzie poznają buildy i mechanike gry , świat i czym jest ta gra to te komentarze bedą traktowane jako głupoty najważniejsze będą opinie streamerów którzy przeszli całą gre zrobią poradniki i wyjaśnią o co w tej grze chodzi .

Sporo emocji na razie wokół tej gry . Obejrzałem wiele godzin tej gry na wielu streamach żeby zobaczyć różne mechaniki i sposoby przejścia gry . Świat i gra na prawdę mają spory potencjał ludzie dopiero odkrywają czym jest ta gra i mechanikę gry na najwyższych ustawieniach to praktycznie inna gra pięknie to wygląda . W kategorii role play to znakomita gra . Trochę za dużo zamieszania i emocji wokół tej gry które w dużo hejtu się przerodziły ale zobaczymy może i tak rozgłos przełoży się na rekordy sprzedaż . W każdym razie gra i świat moim zdaniem mają potencjał żeby się obronić w dłuższym terminie . A co do bugów to sam Shroud po kilkudziesięciu godzinach gry stwierdził że patrząc na skale gry to gra nie ma właściwie wielu bugów porównując z innymi produkcjami .

Obejrzałem z kilkadziesiąt godzin tej gry i mogę stwierdzić że gra jest świetna w niektórych aspektach wybitna . Negatywne komentarze to głównie przyczyna tego że ludzie jeszcze nie rozumieją tej gry i dopiero się jej uczą oraz problemów technicznych i że gra pełnie piękna pokazuje na dobrym sprzęcie i wysokich ustawieniach graficznych .

rybeusz napisał(a):
Cytat:
Zwrotów jest mniej bo większość to kłopoty sprzętowe i większość ludzi ma nadzieje w przyszłości w to zagrać nawet jak teraz jest rozczarowana . Te oceny gry w dużym stopniu zaniżają właśnie tego typu oceny bez nich były by lepsze

Generalnie gdyby nie wliczać ocen negatywnych, średnia byłaby rzeczywiście wyższa ;)
Niestety, z punktu widzenia statystyki, wszystkie oceny mają ważą tyle samo i nie ma znaczenia z jakiego powodu użytkownik wystawił negatywa, a fakty są takie, że 30% graczy nie jest zadowolona z gry, którą kupiła.

Zgadza się są negatywy tylko co z tego skoro mnóstwo ludzi ciągle gra w tą grę na streamach z największymi gwiazdami internetu włącznie i cały czas nabijają sprzedaż . Chyba też nie zakładamy że gra zamiast naprawiania będzie coraz gorsza i raczej wątpię że pojawi się większy procent negatywów i ten trend się utrzyma . Cyberpunk z wielu względów jest nietypowym przypadkiem i wcale sprzedaż nie musi się zachować podobnie jak w przypadku innych gier ze słabszym procentem bardzo pozytywnych opinii

Zwrotów jest mniej bo większość to kłopoty sprzętowe i większość ludzi ma nadzieje w przyszłości w to zagrać nawet jak teraz jest rozczarowana . Te oceny gry w dużym stopniu zaniżają właśnie tego typu oceny bez nich były by lepsze .

vladinho napisał(a):
MR_MONEY napisał(a):
vladinho napisał(a):
[quote=MR_MONEY] Nie naganiam tylko pisze o branży gamingowej której specjalnie nie ogarniacie . Nie wiem za ile kupiłeś akcj e ...

o wyrocznio, "o dobry losie, o brodo z sandała" spraw by ta gra się lepiej od wiedźmina sprzedała! king

Po pierwsze nie trzeba być tu wyrocznią żeby przewidzieć dobrą sprzedaż przy takim rozgłosie medialnym . Po drugie moje komentarze były relacją ze tego co widziałem w czasie oglądania streamu Shrouda który grał w tą grę non stop kilkanaście godzin , Dopiero wyrabiam sobie zdanie na temat tej gry a trzeba widzieć co najmniej kilkadziesiąt godzin tej gry żeby mieć większe pojęcie o tej grze wyrobić sobie zdanie czy ma to jakiś większy potencjał niż wstępne recenzje i czy krytyczne komentarze faktycznie dyskwalifikują tą grę

Moderator:
Usunięto fragment wpisu

Moderator:
Żółta kartka od moderacji, następna będzie czerwona

Scarry napisał(a):
MR_MONEY napisał(a):
Nie naganiam tylko pisze o branży gamingowej której specjalnie nie ogarniacie . Nie wiem za ile kupiłeś akcj e że się tak boisz o spółkę . Nawet z sukcesem na miarę Wiedzmina dla mnie spółka ma dobre perspektywy długoterminowe nie mówiąc o tym że nawet ze srednimi ocenami ma szanse przebić jego sprzedaż przy takim medialnym wsparciu jak znane seriale itp . Sami ciągle płaczecie pisząc to samo jak dobre wstępne wynik są prawie pewne przy takim rozgłosie i tu nie trzeba wielkiej filozofii że snuć takie prognozy .

lol.... to jest komentarz miesiąca. Oczekiwany sukces na miarę Wiedźmina, wicie, rozumicie. Heh. Faajnie jak się na SW nagle pojawiają przypadkowe osoby z innych for. W sumie folklor jakiś jest.

@vox
Trend? Zaraz zaczną pojawiać się oceny z drugiej półkuli, a kapryśni Amerykanie mogą nie być tak łaskawi jak EU.

kliknij, aby powiększyć

Od kiedy to amerykanie są bardziej kapryśni od europejczyków ? Na podstawie czego tak twierdzisz ? Domysłów ? Nigdzie nie pisałem że jestem prorokiem tylko że na podstawie tego co widziałem gra i świat moim zdaniem mają większy potencjał . Natomiast w CDP inwestowałem dlatego że liczyłem że będą rozwijać coraz więcej uniwersum i wydawać regularnie i równolegle wiele gier a nie dlatego że liczyłem że zrobią najlepszą grę we wszechświecie .

Czytam te negatywy jestem na bieżąco większość tych negatywnych ocen to przehypowane gorące głowy oczekujące nie wiadomo czego . Zarzuty to głównie sprawy techniczne i narzekanie na nową mechanikę gry której ludzie jeszcze nie rozumieją i nie znają buildów Czyli generalnie większość zarzutów wynika z niedopracowania gry oraz nie znajomości mechaniki gry elementów które można poprawić ,

vladinho napisał(a):
MR_MONEY napisał(a):
Nie naganiam tylko pisze o branży gamingowej której specjalnie nie ogarniacie . Nie wiem za ile kupiłeś akcj e ...

o wyrocznio, "o dobry losie, o brodo z sandała" spraw by ta gra się lepiej od wiedźmina sprzedała! king

Po pierwsze nie trzeba być tu wyrocznią żeby przewidzieć dobrą sprzedaż przy takim rozgłosie medialnym . Po drugie moje komentarze były relacją ze tego co widziałem w czasie oglądania streamu Shrouda który grał w tą grę non stop kilkanaście godzin , Dopiero wyrabiam sobie zdanie na temat tej gry a trzeba widzieć co najmniej kilkadziesiąt godzin tej gry żeby mieć większe pojęcie o tej grze wyrobić sobie zdanie czy ma to jakiś większy potencjał niż wstępne recenzje i czy krytyczne komentarze faktycznie dyskwalifikują tą grę

Nie naganiam tylko pisze o branży gamingowej której specjalnie nie ogarniacie . Nie wiem za ile kupiłeś akcj e że się tak boisz o spółkę . Nawet z sukcesem na miarę Wiedzmina dla mnie spółka ma dobre perspektywy długoterminowe nie mówiąc o tym że nawet ze srednimi ocenami ma szanse przebić jego sprzedaż przy takim medialnym wsparciu jak znane seriale itp . Sami ciągle płaczecie pisząc to samo jak dobre wstępne wynik są prawie pewne przy takim rozgłosie i tu nie trzeba wielkiej filozofii że snuć takie prognozy .

CDP będą mieli dwa znane universum które dodatkowo jeszcze będą wspierać seriale . Taki Wiedzmin 4 jak wyjdzie sprzeda się praktycznie sam bez marketingu sam serial Netflixa będzie wspierał sprzedaż gier CDP .

Na wyżyny światowego gamingu ?? Największe korporacje gamingowe mają wypromowane uniwersum wokół których budują różnego rodzaju gry które nie zawsze są najlepsze na świecie . Regularnie wypuszczają kolejne wersje gier w danym uniwersum i na tym trzepią kasę .

CDP chcą robić w przyszłości równolegle gry w dwóch światach Cyberpunka oraz Wiedzmina oraz dodatkowe gry wokół tych światów .

Scarry napisał(a):
szco napisał(a):
> jeśli oceny graczy nie wzrosną w ciągu miesiąca-dwóch, firma może zrewidować plany dalszego intensywnego wykorzystania universum Cyberpunka.

Myślę, że to gruba przesada. Akurat świat wszyscy chwalą.

no i ? Jeśli gra okaże się zbyt dużym rozczarowaniem sprzedażowym dla firmy, CDP może zdecydować sie na powrót do dobrze znanego universum Witchera albo spróbować trzeciego.

Mnie to 71% bardzo negatywnie zaskoczyło, tak niska ocena może wyraźnie wpływać na całościową sprzedaż (ocena gry nie wzrasta teraz z kolejnymi godzinami, wydaje się utrwalać na takim poziomie)

[oczywiście słowo "rozczarowanie" dotyczy skali sprzedaży do jakiej aspiruje CDProjekt]

To dopiero Cyberpunk 1 a nie 3 . Ludzie nie znają jeszcze mechaniki gry ani świata gra też nie jest w pełni dopracowana i ludzie jeszcze nie umieją w to grać . Generalnie zobaczymy GTA to pewnie nie będzie bo trochę trudniejsza w odbiorze gra ale Wiedzmina ma szanse sukces powtórzyć pierwsze wyniki sprzedaży z pewnością będą imponujące . Gra jeszcze w pełni nie rozwija potencjału świata zobaczymy jeszcze jak to rozwiną teraz dopiero będą mieli informacje zwrotne co się sprawdziło co nie itp.

Shroud najpopularniejszy streamer na Twitch gra od kilkunastu godzin non stop w tą gre i nie może się oderwać .

Jak wejdą poradniki do tej gry ludzie poznają mechanikę , trochę świat , jak grę będzie można modować , jak będzie można odgrywać RPG jak GTA online itp . to utrzyma się zainteresowanie światem potem będą seriale , chcą zrobić strzelankę online itp . będą kolejne sezony Wiedzmina na Netflixie które zainteresowanie Wiedzminem utrzymają oraz firmą. Nawet marudy w końcu sięgną z ciekawości po tą grę żeby się przekonać o co tyle rozgłosu .

Ogólnie gra bardzo dobra oczywiście widać że wymaga doszlifowania czasem jakiś bug się pojawi czy niedopracowane elementy jak sztywne trochę animacje npc ale to są generalnie detale do dopracowania gra jest wielka więc pewnie pełno roboty przy niej mają . Jak Wiesiek wychodził to tak samo były bardzo mieszane nastroje i pełno dzieciarni płakało że gra jest przereklamowana , za dużo dialogów, nudny system walki , pełno bugów itd.

To są zmontowane filmy słabej jakości wyjęte z kontekstu . Nie wiadomo ile ktoś grał zanim zobaczył jakiegoś buga , jak wyglądała gra przez resztę rozgrywki , nie wiadomo też na ile patch poprawi grę po premierze .

Tez oglądam streamy na razie gra wygląda świetnie . Narzekania wyglądaja na szukanie dziury w całym . Liczba oglądających bije rekordy na Twitch .

micmak napisał(a):
Marketing może być najlepszy, ale jak gra nie będzie dobra to z czasem nie będzie się sprzedawała...

Mówiłem o marketingu w kontekście rekordów sprzedaży przed premierą . Po premierze faktycznie może się trochę pogorszyć bo pewnie pojawi się trochę hejtu rozczarowanych bugami dzieciaków czy ludzi którym na słabym sprzęcie gra nie chodzi tak dobrze ale w dłuższym terminie myślę na pewno naprawią bugi i będzie też wiele wydarzeń które utrzymają zainteresowanie światem Cyberpunka jak dodatki , strzelanka online , serial itp .

Marketing przed premierą był genialny recenzje i hype ogromny od najbardziej szanowanych youtuberów , recenzentów też są świetne obecnie recenzje co z pewnością podkręciło hype i nie zdziwię się jak ta premiera pobije jakiś rekord pierwszych dni sprzedaży

Bzdury Wieśka pokona na luzie bo gry FPS czy z elementami GTA cieszą się ogromnym powodzeniem w dodatku gra jest niesamowicie rozreklamowana firma równiez i jest to właściwie jedna z najgłośniejszych premier w historii .Możemy tylko dyskutować czy pokona takie tytuły jak właśnie GTA , RDR 2 itp . i czy nawiąże walkę sukcesami kasowymi wszechczasów

Myślę że sam rozgłos wokół gry sprawi że gra sprzeda się przyzwoicie . Poza tym na pewno będą ją dopieszczać i ludziom tak jak w Wiedzminie zajmie trochę czasu żeby docenić w pełni grę , w pełni się nią cieszyć różne smaczki ( Wiedzmin bez świetnych DLC byłby dużo uboższy ) . W przyszłości pewnie wyjdą dodatki Cyberpunka , online strzelanka , jakiś serial itp . które będą w nakręcać zainteresowanie światem przez dłuższy okres . Bugi i duże wymagania mogą chwilowo zepsuć nastroje ale w dłuższym terminie myślę nie będzie miało to tak dużego znaczenia a ludzi z czasem i tak będą wymieniać sprzęt a bugi naprawiane .

Porównanie Cyberpunka do Wowa jest totalnym żartem . Po pierwsze Wow to gra sieciowa po drugie to jak porównanie dwóch gier z których każda jest na przeciwnym biegunie jeśli chodzi o złożoność oraz prostotę zbudowanego świata . Co ty masz w Wowie ? pustą mapę z NPCami zbudowanymi w najprostszy możliwy sposób którym dodano kilka animacji i kwestii dialogowych ?

Człowieku to zupełnie inna skala trudności gra jak World of Warcraft a taki skomplikowany otwarty świat jak w Cyberpunk w dodatku mówimy o nowym wyzwaniu jakie sobie postawiła jakaś firma i zrobieniu nowego rodzaju gry której wcześniej nie robiła , nowego świata i bardziej rozbudowanego

Wiedzmina dopieścili i naprawili wiele bugów i wydali dodatki które przebiły fabułę z głównej gry przez co gra się sprzedawała długie lata do dzisiaj . Trzeba oceniać wogóle potencjał całego świata cyberpunka ta gra na razie to tylko wstęp do wykorzystania całego potencjału tego świata którą tez z pewnością jeszcze dopieszczą

Gra wywołuje tyle emocji i jest o niej tak głośno że wątpię kilka słabszych recenzji ma jakikolwiek wpływ na sprzedaż.

Oczekiwania co do Cyberpunka były mało racjonalne CDP nie mają magicznych mocy . Gra ma dobre recenzje i większość mówi że to jedna z lepszych gier ostatnich i gra ma właściwie wszystko to z czego słynie CDP czyli świetnie zbudowany otwarty świat , dobrze opowiedzianą fabułę , barwne postaci i świetny klimat . Wiesiek jak wyszedł też wcale nie był idealny i miał wiele do poprawy .

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 4 maja 2021 21:41:48
Liczba wpisów: 74
[0,02% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 19

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,827 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło