pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 186,78 zł (+0,53%) 14-06-2021 17:04
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 11 grudnia 2020 22:39:26 przy kursie: 320,50 zł
MR_MONEY napisał(a):
Wy widzieliście wogóle tą gre że mówicie o lenistwie ??? . Piszecie cały czas o urojeniach dzieciarni i tak na prawdę marudzicie że CDP dobrze reklamuj gry mimo że ich filozofia robinia gier to nie jest robienie łatwych gier dla dzieciarni i pod tym względem idą konsekwentnie swoją drogą .

Nie underestymowałbym masowego odbiorcy. Ani liderów opinii. Wakeup call (jak to po polsku - budzik?) bardzo się przyda, także inwestorom branżowym, dla których produkcja i wartości kreatywne zdają się gwarantować sukces komercyjny.
I jak tak sobie przypominam różne rzeczy, CDP nie pierwszy raz wydał nie działającą grę ;P

ciro
8
Wpisów: 26
Wysłane: 11 grudnia 2020 22:43:46 przy kursie: 320,50 zł
Ogladalem wywiad z prezesem Kicińskim, pierwszy rano po premierze. Co Pan robił w nocy? Czytałem [całą noc] komentarze-recenzje użytkowników. [Widać że był zły]. Wyglądał na szefa, który zbytnio zaufał, a za mało sprawdzał. Pan nie uczestniczył w tworzeniu? Zajmuję się generalnie zarządzaniem...
No to trzeba będzie tych na dole zmotywować do harówki przez najbliższe tygodnie, a tych nad nimi wziąć za buzie.....

MR_MONEY
19
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 74
Wysłane: 11 grudnia 2020 22:53:38 przy kursie: 320,50 zł
Ktoś tu wogóle widział gre ? hello1 Gdyby chodziło im o zrobienie drugiego GTA to pewnie by to zrobili . Jak się ogląda tą grę to widać że zupełnie inna filozofia im przyświecała i wszystko było nastawione na jak najlepszy role play i odwzorowanie świata cyberpunka i immersje z nim w dodatku masa w niej elementów z innych gier . Ta gra jest ogromna i była sporym wyzwaniem nie wiecie o czym mówicie , Trochę przypominacie ludzie krytykujących film którego nie widzieliście .Generalnie każda korporacja ma jakieś problemy właśnie padł mit że CDP to jakaś magiczna firma .

groldominika
2
Wpisów: 19
Wysłane: 11 grudnia 2020 22:55:13 przy kursie: 320,50 zł
lelo-pakero napisał(a):
...Sprzedaż to jedno, ale na reputację i zaufanie graczy pracuje się wiele lat, a stracić można je w jeden dzień. Nieprawdopodobne, że Redzi, którzy każdemu graczowi czy też inwestorowi kojarzyli się z jakością wydali coś takiego. Połasili się na okres świąteczny, a może ulegli presji inwestorów, a może jedno i drugie. Co by nie zaważyło na ich decyzji to była ona fatalna dla spółki, akcjonariuszy i graczy.
Niestety każda spółka prędzej czy później się zeszmaci. Na to składa się wiele czynników. Nie ma też co oczekiwać że na PS4 gra będzie tak samo dobra jak na nowszych generacjach czy PC i wielu tego nie zrozumie. Jak już musieli wydać grę to mogli z bólem serca przełożyć premierę samej wersji na PS4 i dopracować wydajność a w międzyczasie poprawić błędy. Mnie najbardziej zrazili tym że często powtarzali iż jakość jest dla nich najważniejsza. Coś poszło nie tak. Gra jest wspaniała i mam okazję bawić się w najwyższych możliwych ustawieniach graficznych. Jak jeszcze naprawią błędy a na pewno to zrobią sama ocenię ją na 9/10. Do pełnej 10 moim zdaniem za bardzo zrobili hype w stosunku do tego co otrzymaliśmy. Mnie brakuje troszkę więcej realizmu jakkolwiek to brzmi chociażby przy prowadzeniu pojazdów. Niemniej za rok gdy już zostanie gra dopracowana i zostanie wyeliminowanych wiele błędów gra stanie się jeszcze lepsza.

Gerda
24
Wpisów: 532
Wysłane: 11 grudnia 2020 22:58:32 przy kursie: 320,50 zł
Niesamowita historia. Gdyby ktoś powiedział mi o niej 2 miesiące temu, nie uwierzyłbym na pewno. CDRed, twórca Wiedźmina 3, jednej z najlepszych gier w historii branży, wypuszcza po 7 latach produkt,w którym roi się od błędów i z uporem maniaka stara się łatać je dzień po premierze.
Graczem nie jestem ale to co widzę na poniższym filmiku, z pewnością by mnie zniechęciło do zakupu
Is that water?

Christof_martin
34
Wpisów: 290
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:03:34 przy kursie: 320,50 zł
WatchDog napisał(a):
MR_MONEY napisał(a):
Wy widzieliście wogóle tą gre że mówicie o lenistwie ??? . Piszecie cały czas o urojeniach dzieciarni i tak na prawdę marudzicie że CDP dobrze reklamuj gry mimo że ich filozofia robinia gier to nie jest robienie łatwych gier dla dzieciarni i pod tym względem idą konsekwentnie swoją drogą .

Nie underestymowałbym masowego odbiorcy. Ani liderów opinii. Wakeup call (jak to po polsku - budzik?) bardzo się przyda, także inwestorom branżowym, dla których produkcja i wartości kreatywne zdają się gwarantować sukces komercyjny.
I jak tak sobie przypominam różne rzeczy, CDP nie pierwszy raz wydał nie działającą grę ;P

We are fukcing awesome approach..ich zmylil...move your ass and go back to work...now.

supremus
3
Wpisów: 8
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:04:42 przy kursie: 320,50 zł
Biorąc pod uwagę opinie graczy wydaje się, że zarząd spółki popełnił fundamentalny błąd. Skoro projekt był (jest) tak ambitny technicznie to powinni od początku informować, że wydają grę tylko na PC, a np. po roku dopiero na konsole. Oceny byłyby świetne, odbiór rewelacyjny i hype nadal by narastał, renoma spółki i kurs akcji rosły wyceniając premierę na next geny, których liczba będzie pewnie szybko przyrastać, pewnie obeszłoby się też bez przekładania premiery. A tak nadszarpnęli swoją wiarygodność, mamy zjazd kursu, który nie wiadomo gdzie się skończy (rynek przewartościowuje albo w dół albo w górę jak są silne trendy i emocje). No cóż, trzymajmy kciuki, że tak ambitna gra jest w stanie dobrze działać na obecnych generacjach konsol. Tylko, żeby ta optymalizacja nie polegała na tym, że wytną 90 % NPC:). Nie znam za dobrze rynku gier, ale teraz kluczowe wydają się proporcje sprzedaży między PC, a konsolami. Ktoś napisał, że większość sprzedaży Wiedźmina to były konsole - jeśli tak to spółka i akcjonariusze mają duży problem. I chyba liczba preorderów w tym kontekście ma już tylko takie znaczenie, że da się z niej wyłuskać liczbę nabywców gry na PC. Prezes stwierdził w wywiadzie, że liczą na zwiększenie liczby graczy konsolowych co wydaje się nieporozumieniem w świetle odbioru gry na konsole, jak również wcześniejsze opinie, że gra zaskakująco dobrze chodzi na obecnych konsolach :(
Przyłączam się do pytania czy ktoś wie jaka jest liczba sprzedanych PS4pro? Nie mogę odnaleźć tej informacji. A na nich jak się wydaje gra działa bez większych zakłóceń.
Pewnie nic odkrywczego nie napisałem ale nie mogłem się oprzeć :)

MR_MONEY
19
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:11:16 przy kursie: 320,50 zł
W tym sęk że oni się nie zeszmacili gra i tak będzie sukcesem pytanie tylko jak wielkim .Jak już to przeszarżowali chwilowo z ambicjami . Gra jest świetna wiem bo sobie zadałem trud zapoznania z nią . Na grach też myślę że dobrze się znam ,. Jedyne pytanie jakie można postawić po obejrzeniu gry czy jest zrobiona w sposób najbardziej atrakcyjny dla masowego odbiorcy i dzieciarni , Oczywiste jest tez jest pytanie w jaki sposób problemy techniczne wpłyną na wyniki sprzedaży.

ciro
8
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:14:06 przy kursie: 320,50 zł
Można było - cena x2 i tylko wymagające pecety. A parę mcy później już i na wyłącznie nowe generacje konsol. A produkt kwalifikować jako super premium.
Po roku dopracować na tyle, żeby na końcu puścić do posiadaczy starszych maszyn.

yellowshadow
42
Wpisów: 153
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:18:58 przy kursie: 320,50 zł
Jestem wielkim fanem Wiedzmina, zarówno książek jak i gier. Przeczytałem wszystko od Sapkowskiego, grałem i przeszedłem wszystkie części Wiedźmina od CDR i każdą w swoim czasie byłem zachwycony.

C77 dostałem w prezencie rok temu od kogoś, czekałem więc długo na to by zobaczyć po raz kolejny na co stać CDR, gdy myślę o W3 oraz wszystkich dodatkach. Niestety, po zainstalowaniu - gra się nawet nie odpala, pomimo, że sprzęt spełnia wszelkie wymagania, aktualizacjach, reinstalacjach sterowników - a na sprzęcie PC znam się naprawdę nieźle. To co widzę zarówno na YT jak i w ocenach na Steam czy Metacritic jest wręcz SZOKUJĄCE - nie mogę uwierzyć, że taka firma jak CDR mogłą wydać tak niedopracowany, nieskończony produkt. Wcale się nie dziwię ocenom i reakcjom innych graczy.
Edytowany: 11 grudnia 2020 23:20

ciro
8
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:26:42 przy kursie: 320,50 zł
Zauważyliście że wzrosła znacząco sprzedaż Wiedzmina? Żartując trochę można by powiedzieć, że wqrwieni niedoszli gracze Cyberpunka postanowili jednak spróbować Wiedzmina, do którego nie ma zastrzeżeń 🤣 jeszcze przy tej przyjemnej cenie... Widać na statystykach Steama, ale też wiem, bo w moim kręgu znajomych (starszych wiekiem i oszczędnych z natury sporadycznych graczy) parę osób skusiło się właśnie teraz, po latach. A na Cyberpunka mówią, że poczekają aż dojrzeje i cena spadnie, za rok albo dwa.

cichutki
25
Wpisów: 142
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:28:06 przy kursie: 320,50 zł
BearHand napisał(a):
Jako uzupełnienie mojego ostatniego wpisu z 8 grudnia, dorzucam grafikę, która obrazuje co grozi po prawej stronie wykresu CDR:

Moderator:
nie rzucamy poziomami cenowymi bez uzasadnienia

Pytanie brzmi: czy mimo takiej ceny warto inwestować w CDR ?
Mam wątpliwości. Czy gry jedno-stanowiskowe to nie przeżytek,
i zwykła Nuda ... ?
Edytowany: 11 grudnia 2020 23:52

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 547
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:35:06 przy kursie: 320,50 zł
supremus: Sony nie podawało nigdy dokładnych wyników sprzedażowych PS4 Pro. W momencie wypuszczenia tej wersji, na rynku było już prawie 50 mln standardowych PS4. Pół roku później wypowiedzieli się, że statystycznie na 5 sprzedawanych sztuk, jedna to Pro.
Także konserwatywnie można przyjąć, że ze 114 mln w sumie, tylko 15-20 mln to wersje Pro.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 547
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:44:23 przy kursie: 320,50 zł
ciro napisał(a):
Można było - cena x2 i tylko wymagające pecety. A parę mcy później już i na wyłącznie nowe generacje konsol. A produkt kwalifikować jako super premium.

W tej branży nikt tak nie robi, to nie Apple. Ale dzięki za pomysł.
Wypuścili wszystko naraz ze względów marketingowych.

ciro napisał(a):
Zauważyliście że wzrosła znacząco sprzedaż Wiedzmina?

Po prostu jest w promocji przy okazji premiery C2007.
Tak samo przeceny W2 i W1 towarzyły premierze Dzikiego Gonu.

MR_MONEY
19
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:57:02 przy kursie: 320,50 zł
Shroud największy streamer Twitch właśnie skończył główny wątek i od kilku minut mówi jak jest zachwycony tą grą .

mackopl
mackopl PREMIUM
37
Wpisów: 1 075
Wysłane: 12 grudnia 2020 00:02:40 przy kursie: 320,50 zł
MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności i mechanik gry a w gre zagra przez chwile często na słabym sprzecie . Wiele komentarzy to bełkot ludzi którzy gierki nie ogarnęli i jej nawet nie przeszli .

Ach ci źli klienci, mają czelność być niezadowoleni - gamonie!
Jeżeli się w takich celuje, tak jak ktoś tu napisał, reklamując grę przy prognozie pogody, stawiając na każdego klienta, nawet na tego który kupuje te dmuchane bułki w Lidlu, po czym przy okazji dorzuca do koszyka grę na prezent na Mikołaja, to założenia są takie, że to gra dla każdego, nie tylko dla koneserów.
Niepokojące jest to, że przekładając premierę gry, wiedzieli prawdopodobnie o błędach, a i tak czasu nie starczyło na poprawkę, to czy teraz na biegu będą w stanie ją zrobić?
Z racjonalnego punktu widzenia, będąc właścicielem spółki, który jest perfekcjonistą, oddanym sprawie i idei, lepiej było zrobić grę na PC, dopracować i portować.
Tylko pytanie czy zachodni kapitał nie miał innych pomysłów? Nie wywierał presji na ilość i czas? Czy to nadal jest garstka pasjonatów, czy jednak korporacyjny Excel wygrał?
Edytowany: 12 grudnia 2020 00:05

Fenris
7
Wpisów: 45
Wysłane: 12 grudnia 2020 00:09:40 przy kursie: 320,50 zł
User reviews na metacritic dla PS4 1.8/10. WOW. Spodziewałem się, że będzie źle ale bez jaj. Co prawda na razie tylko 800 ocen ale mimo wszystko niezbyt dobry start...

Tak jak pisałem wcześniej, cud, że to wypada akurat na weekend, bo jutro by się chyba notowania nie otworzyły. Pytanie czy do poniedziałku się poprawi? A może to już i tak jest uwzględnione w cenie i nie wiele zmieni?

Pobieram właśnie patch 1.04 na PS4. Ciekawe czy to będzie jakaś znacząca zmiana czy tylko kosmetyka.

flesz
flesz PREMIUM
19
Wpisów: 1 614
Wysłane: 12 grudnia 2020 00:16:47 przy kursie: 320,50 zł
MR_MONEY napisał(a):
Shroud największy streamer Twitch właśnie skończył główny wątek i od kilku minut mówi jak jest zachwycony tą grą .

O tym, że dla zawodowców gra jest świetna już wszyscy wiedzą. Problem w tym, że elity już kupiły, a rynek wyceniał że grę kupią "wszyscy".
Edytowany: 12 grudnia 2020 00:17

MR_MONEY
19
Wysłane: 12 grudnia 2020 00:17:12 przy kursie: 320,50 zł
Nie pisze o tym że nie mają prawa być niezadowoleni szczególni ci którym nie chodzi gra . Chodzi mi o to że to nie zabija raczej korporacji gamingowej i wszystkie zmagają się z hejtem i problemami . Ludzie mają krótką pamięć .

Bergman
Bergman PREMIUM
44
Wpisów: 92
Wysłane: 12 grudnia 2020 00:19:52 przy kursie: 320,50 zł
Metacritic słynie, od lat, z tzw. review bombing (wystarczy choćby zobaczyć na oceny The Last of Us II, gry obsypanej nagrodami, a na portalu ocenianej jako bardzo słabej produkcji). Ten portal zyskał sławę jeszcze z czasów, gdy to zjawisko nie było powszechne, ale od paru lat jest dosyć nagminne w recenzjach użytkowników i głównie przelewa się frustracje. Znacznie bardziej miarodajny względem ocen jest Steam już choćby z tego powodu, że na Steam wystawiać oceny można jedynie po zakupie produktu, a na Metacritic w ogóle nie trzeba nawet odpalić gry.

Oceny użytkowników na Metacritic są niewiarygodne bo akurat na PC gra działa dobrze, no ale niestety, jak ktoś ma przysłowiowego kartofla i chce na nim uruchomić na średnich delatach grę, gdzie w mieście porusza się, tak na oko, 40 postaci plus jakieś samochody i strzelaniny w tle no to będzie mieć problem. Ja działam na GTX 1060 , 16 Giga, 5 Ryzen 3600 (a więc średniak) i u mnie nie ma żadnych problemów, poza oczywistymi błędami typowymi dla nowych produkcji, po 9 godzinach rozgrywki.

Problemy oczywiście istnieją na starych konsolach, ale umówmy się, że na sprzęcie który ma 7 lat na karku cudów oczekiwać nie można, szczególnie w takiej produkcji. Moim zdaniem zasadniczo CD Projekt nie będzie w stanie naprawić tej wersji i konsolowcy będą musieli się przerzucić na nową generację. Być może nie powinni wydawać gry na tych starych ramolach w ogóle. Tutaj jest porównanie jak ta gra działa na różnych konsolach. www.youtube.com/watch?v=yrlE2v...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, imp-p