Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

FiddlerOnTheRoof

FiddlerOnTheRoof

Ostatnie 10 wpisów
WItam!

Jakby nie patrzeć obraz naszego rynku finansowego i "białych kołnierzyków" jest dramatyczny po tym wszystkim. Zaczynając od renomowanego audytora po renomowane banki inwestycyjne a kończąc na renomowanych zarządach… Strach przechodzic z portfelem obok banku…

Pozdrawiam

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Vox
No to trzeba było zgłosić swoją kandydaturę do RW a potem pchać się do RN.
Każdy z tu dyskutujących mógł to przecież zrobić czyż nie?

Dzień dobry!

No błagam… większośc ludzi ma taką krępującą ich blokadę w postaci odpowiedzialności za to czego się podejmują. A własnie przypadek Getbacka I pochodnych rekinów biznesu pokazuje że to zupełnie nie tak…

Ciekawe jak szybko do Przedstawiciela zapuka CBA...

Tymczasem: forsal.pl/finanse/aktualnosci/...

"Abris (formalnie kontrolowana przez niego spółka PL Holdings) wygrała w 2017 r. arbitraż z Polską o odszkodowanie za decyzję Komisji Nadzoru Finansowego sprzed pięciu lat.....Na ich mocy Polska powinna zapłacić ponad 720 mln zł odszkodowania plus blisko 4 mln euro kosztów prawnych. Na razie jednak do tego nie dojdzie.".

Pozdrawiam

maciej_61 napisał(a):
Joker napisał(a):
Chodzi mi o naszych Panow.

Tiaaaa. Można. Ale mnie akurat chodzi o utopioną bezpowrotnie forsę. To czy ktoś będzie siedział czy nie - szczerze - mało mnie to interesuje. Choć oczywiście sprawiedliwości powinno się stać zadość. Ale to forsy mi nie zwróci. Tym bardziej że ewentualny proces będzie trwał lata. A w moim wieku - nie dożyję.

Dzień dobry!

Panie Macieju... nie wiem jakie miał Pan doświadczenie ale nigdy ani mi osobiście, ani nikomu z mojego otoczenia nie udało się czegokolwiek odzyskać jeśli złodziej nie miał, teatralnie to ujmując, przystawionego pistoletu do głowy.

Jeszcze taka mała uwaga do aktualnej wersji układu. Najpierw "benczmark". Kruk ma obecnie notowanych obligacji na kwotę 1066mln pln (dane z catalyst.gov) i płaci za nie 4,8% - średnia ważona wielkością emisji. No i będzie musiał te obligacje wykupić ale patrząc na GBK to jest to bardzo naiwna strategia ze strony Kruka gdyż...

GBK w 10 lat licząc od Q1 2018 spłaci 25%. Patrząc na to nieco inaczej GBK będzie średnio płacił 2,5% za swój dług rocznie po czym dług zniknie (stąd moja uwaga o naiwności ze strony konkurencji - albo jeszcze inaczej: KK być może mówił prawdę o unikatowym i innowacyjnym modelu biznesowym).

Wariant inwestorski zakładał szybką wypłatę co miało jeszcze jakiś sens: spółka sprzedaje ZCP i w sumie upada/ jest likwidowana bo czym miałaby się zajmować, jakaś kasa trafia szybko do wierzycieli i gasimy światło.

Tymczasem mamy spółkę która w zasadzie mogłaby świetnie funkcjonować bo ma zasadniczo darmowy kapitał...

Okradziona napisał(a):
Dąbrowski powiedział, że już w czwartek wiedział. Powiedział to oficjalnie.

Hmm... Dobry wieczór mimo wszystko!

I Okradziona, jesteś w stanie przygotować zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa? GBK mimo wszystko póki co jest spółka publiczną. Ponadto zatajając informację uniemożliwiono Nadzorcy korektę propozycji stosownie do nowej sytuacji. Prokuratura raczej dość łatwo ustali kiedy Hoist przekazał GBK info.

II: o ile mi wiadomo artykuł 25 prawa restrukturyzacyjnego mówi: "Nadzorca i zarządca odpowiadają za szkodę wyrządzoną na skutek nienależytego wykonywania obowiązków". Nadzorca wycofał swoje propozycje... a w ostateczności mógł wykreślić konwersję i była by opcja 33% na głosowaniu w wariancie operacyjnym.. hmm. (a jest jeszcze artykuł 30-ty... )

III: "Art. 156. 1. Restrukturyzacja zobowiązań dłużnika obejmuje
w szczególności:
1) odroczenie terminu wykonania;
2) rozłożenie spłaty na raty;
3) zmniejszenie wysokości;
4) konwersję wierzytelności na udziały lub akcje;"

Tak więc doszukać się wady prawnej w takiej propozycji musiał jakiś geniusz prawa. Abstrahując od skuteczności to radcy prawni GBK chyba naprawdę nie są drodzy. Ale tu wracamy do punktu II - Nadzorca miał być profesjonalistą a nie pożytecznym idiotą. Jedyne co mogło moim zdaniem tu nie zagrać to Art 162:

Art. 162. 1. Warunki restrukturyzacji zobowiązań dłużnika są jednakowe dla
wszystkich wierzycieli, a jeżeli głosowanie nad układem przeprowadza się
w grupach wierzycieli, jednakowe dla wierzycieli zaliczonych do tej samej grupy,
chyba że wierzyciel wyraźnie zgodzi się na warunki mniej korzystne.

I tu pojawia się problem bo domyślny był wariant "zero konwersji" a dobrowolny "z konwersją". Akcje można było uznać za "extra" dodatek a więc ci z konwersją zgadzaliby się ale na lepsze warunki.

IV: Pismo do UOKIK o zajęcie stanowiska - bardziej na otarcie łez - ktoś tu już pisał że wysyłał. Super sprawa, ja swoje nadam jutro. Może będzie cos z tego.

V: Vox: trzymam kciuki za sprawę D... ukochanego audytora. Nie łapie się na 50k ale gotów jestem dołożyć do pozwu - dla zasady. Rozważ jeszcze bezpośrednie uderzenie w kierunku Pawła Nowosadko (kluczowy biegły rewident który podpisał się pod "nie stwierdziliśmy w sprawozdaniu Grupy kapitałowej istotnych zniekształceń"). Ukochany audytor wywinie się jak znam życie ale jak biegły straci uprawnienia to następni będą się dwa razy drapać w głowę nim "nie stwierdzą istotnych zniekształceń".

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Jeszcze tylko do kompletu brakuje, żeby ludzie masowo się rzucili do IB i GNB wycofywać pieniądze ....

Dobry wieczór!

Dopadło mnie dzisiaj uczucie deja vu. Po wszystkich tych niusach postanowiłem popatrzeć na raport Idei - akurat padło na roczny z 2017 (na pewien raport z 2017 już kiedyś patrzyłem by przekonać siebie samego że nic się nie dzieje... było to jakoś w marcu tego roku). Tyle że tym razem popatrzyłem najpierw na opinie biegłego... Okazał się nim Dxxxxxx i dalej już nie patrzyłem. Na IDA0820 stoicki spokój... hmm... kto to obejmował?

Pozdrawiam! Spokojnej nocy!

Saam napisał(a):
No to dlaczego nie zrobiono tego audytu?

Dzień dobry!

Pyta Pan dlaczego nie zrobiono audytu... i to jest świetne pytanie. Kilka dni temu Pan Antyteresa zaprezentował kilka zestawień - między innymi były tam zakupy portfeli: jakieś 4, 8, 4mld w wartościach nominalnych. Liczby te były ciekawe powiedzmy w kwietniu kiedy to jeszcze część ludzi patrzyła w cyfry w raportach i zastanawiała się co jest nie tak (ja również byłem w tej grupie i miło mi że znalazłem się w tak doborowym towarzystwie). Dzisiaj jednak te liczby mają wartość hmm - gdyby były wydrukowane to mniej więcej atramentu i papieru. Wiemy że GBK po prostu żonglował portfelami w efekcie zawyżając ich wartość... ale czy tylko to?

Powiedzmy że wygląda to tak: przystępujemy do przetargu i oceniamy oferowany portfel - kupujemy to mając już jakieś pojęcie o jego strukturze. Teraz porządkujemy portfel na sprawy: kiepskie, średnie i łatwe a następnie sprzedajemy do XYZ. Niech tam... nawet niech na papierze za 130% tego co sami zapłaciliśmy (innowacyjny model). Za chwilę wszak GBK odkupi ten portfel za jeszcze wyższą cenę... ale czy aby ten sam portfel?
A jeśli nabywca XYZ wyjął z portfela sprawy "łatwe" a uzupełniając braki jakimś badziewiem? To ostatnia nadzieja jaką były te portfele wierzytelności jest tak naprawdę... niewiele warta a bilanse poczyściły sobie banki, inne firmy z branży, fundusze sekuryzacyjne... Wartości zostało akurat tyle by zaspokoić zabezpieczonych (tych z którymi generalnie nie warto zadzierać).

To tylko hipoteza ale gdzieś w 2011 doszedłem do wniosku (analizując wyniki funduszy zamkniętych i otwartych prowadzonych przez jedno towarzystwo) że fundusze inwestycyjne mogą dokonywać wewnętrznych przesunięć transakcji w celu maksymalizacji własnych zysków - QED. Więc może hipoteza nie jest taka zła?

Pozdrawiam i życzę udanych spacerów. Piękną mamy dzisiaj pogodę!

Joker napisał(a):
draconiss napisał(a):
webking napisał(a):
RIP Polski Dom Maklerski SA

Ruszyło...

to moze tak by kolej na IB? np jakis duzy bank PKO czy Pekao przejmuje aktywa kosztem zwrotu kasy za obligi a wlascicielowi IB cofnac licencje?
Nic dzieki temu nie osiagniesz.
IB rowniez emitowal obligacje i one rowniez sa w rekach prywatnych inwestorow.

Dobry Wieczór!

Można by się zastanowić zatem czy karanie np. gwałciciela ma sens skoro dziewictwa tym nie przywrócimy? Tłumaczenie że nie oferował a wskazywał na możliwość jest tak głupie że powinno być znakiem do ewakuacji dla inwestorów. Mówimy o instytucji w której naprawdę powinno się coś wymagać.

Swoją drogą to warto by sprawdzić czy osoby które wysyłały e-maile z gwarancją 100% ochrony kapitału nie miały przypadkiem licencji (zwłaszcza ci legendarni concierge z LB)? Może KNF powinien także zająć się odbieraniem tychże a nie tylko instytucją (statek tonie a szczury i tak się ratują pierwsze).

Good night and good luck!

Dobry Wieczór!

Hmm... czyżbyśmy poznali unikatowe modele inwestycyjne pozwalające na pokonywanie "benczmarku" przez TFI?

Hmm... do tej pory żałowałem tych kilku tysięcy - już lepiej było dzieciom kupić zabawki... ale dla takiej draki warto było... Szkoda tylko że KNF (przynajmniej na razie) uderza w instytucje a warto byłoby postawić zarzuty paru "menagerom" i poodbierać licencje także pracownikom.

Good night and good luck!

Dzień dobry!

"Fajna jest ta dyskusja o zaszłościach i licytowanie się, kto jest bardziej winien. "...

Ludzie, was okradziono! I jednym z powodów (oprócz analfabetyzmu jak sami twierdzicie - "nie czytałem", "nie podpisywałem", " myślałem (sic!) że to lokata") były laurki wystawiane przez Audytora którego wiarygodność i rzetelność okazała się na poziomie KK. Jakim cudem nie opędza się od prokuratury to doprawdy nie rozumiem (audytor, nie KK).

I do widzenia.

mareksus napisał(a):

Dokładnie! Okazało się, że Kancelaria notarialna, która sporządzała akty poddania się egzekucji z §777 k.c. też najprawdopodobniej była w zmowie, gdyż akty zostały sporządzone wadliwe.

Nie da się prowadzić z nich egzekucji. Nie wierzę, że błąd wynika z niewiedzy lub niekompetencji notariusza.

Dobry wieczór!

Wspominałem już kiedyś o tym: prokuratura, prokuratura, prokuratura. A swoją droga jeśli akt notarialny jest wadliwy to IMHO wygrał Pan na loterii. Notariusz odpowiada za skutki czegoś takiego i ma stosowne ubezpieczenia. Pozostaje zagłosować przeciw układowi (by obalić absurdalny ale jednak funkcjonujący argument że sam Pan zgodził się na poniesioną stratę) i wnieść sprawę.

Doprawdy nie rozumiem dlaczego ciągle pewien audytor cieszy się takim spokojem wokół siedzenia (bodaj Pan Antyteresa wskazywał na przemilczenie przez "audytora" istotnych informacji na temat zysków)...

Aż przypomina mi się "Walc" Miłosza:
"Tam, w tym pochodzie, w milczącym szeregu,
Patrz, to twój syn. Policzek przecięty
Krwawi, on idzie, małpio uśmiechnięty,
Krzycz! W niewolnictwie szczęśliwy. "

Dobrej nocy!

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 16 maja 2019 06:59:59
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,199 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d