Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

FiddlerOnTheRoof

FiddlerOnTheRoof

Ostatnie 10 wpisów
Dzień dobry!

"Fajna jest ta dyskusja o zaszłościach i licytowanie się, kto jest bardziej winien. "...

Ludzie, was okradziono! I jednym z powodów (oprócz analfabetyzmu jak sami twierdzicie - "nie czytałem", "nie podpisywałem", " myślałem (sic!) że to lokata") były laurki wystawiane przez Audytora którego wiarygodność i rzetelność okazała się na poziomie KK. Jakim cudem nie opędza się od prokuratury to doprawdy nie rozumiem (audytor, nie KK).

I do widzenia.

mareksus napisał(a):

Dokładnie! Okazało się, że Kancelaria notarialna, która sporządzała akty poddania się egzekucji z §777 k.c. też najprawdopodobniej była w zmowie, gdyż akty zostały sporządzone wadliwe.

Nie da się prowadzić z nich egzekucji. Nie wierzę, że błąd wynika z niewiedzy lub niekompetencji notariusza.

Dobry wieczór!

Wspominałem już kiedyś o tym: prokuratura, prokuratura, prokuratura. A swoją droga jeśli akt notarialny jest wadliwy to IMHO wygrał Pan na loterii. Notariusz odpowiada za skutki czegoś takiego i ma stosowne ubezpieczenia. Pozostaje zagłosować przeciw układowi (by obalić absurdalny ale jednak funkcjonujący argument że sam Pan zgodził się na poniesioną stratę) i wnieść sprawę.

Doprawdy nie rozumiem dlaczego ciągle pewien audytor cieszy się takim spokojem wokół siedzenia (bodaj Pan Antyteresa wskazywał na przemilczenie przez "audytora" istotnych informacji na temat zysków)...

Aż przypomina mi się "Walc" Miłosza:
"Tam, w tym pochodzie, w milczącym szeregu,
Patrz, to twój syn. Policzek przecięty
Krwawi, on idzie, małpio uśmiechnięty,
Krzycz! W niewolnictwie szczęśliwy. "

Dobrej nocy!

Dobry wieczór!

Rozumiem że emocje sięgają zenitu ale starajmy się trzymać nerwy na wodzy. Analityk fundamentalny ocenia dostępne dane: raporty spółki i jej konkurencji, prognozy odnośnie rynku etc. Na nieszczęście dane prezentowane przez GBK były wiarygodne, nikt nie zakładał ordynarnego kłamstwa w raportach jakim była karuzela na portfelach.
Proszę zwrócić uwagę: tu nie chodzi nawet o "optymistyczne" szacowanie wartości portfeli "bo mamy lepszy model windykacji". Tu chodzi o karuzele na portfelach by uniknąć ich wyceny w oparciu m.in. o odzyski!
IMHO to jest furtka do unieważnienia IPO i zmuszenia Abrisu do odkupienia akcji które były oferowane z istniejącej puli która była w rękach Abrisu (czy spółki wydmuszki kontrolowanej przez Abris). Właściciel sprzedał wówczas akcje a oferta opierała się o fałszywe dane. Nowe akcje emitowane wówczas to już inna sprawa...

Mimo wszystko spokojnej nocy!
Pozdrawiam!

Dobry wieczór!

W prezentowanych danych nie są problemem nakłady ale wartość nominalna zakupionych pakietów które po okresie 2016/2017 są rekordowo małe. Tak na szybko licząc to w 2017 Kruk kupował pakiety za jakieś 6% wartości przy szalejącym GBK, gdy GBK "odpadł" Kruk kupuje płacąc 16%. Aż popatrzyłem kto jest audytorem... A na poważnie to ciekawe za co tyle płacą... ale z tym pewnie poczekamy do września.

Dobrej nocy!

Dobry wieczór!

Panie, Panowie... prokuratura, prokuratura i jeszcze raz prokuratura.

"Pomysł" spłaty 100% do granicy 50kpln jest ciekawy. Zastanówmy się nad skutkami. Kluczem jest rozkład zaangażowania w obligacje mitycznej liczby 9000 inwestorów. Weźmy najpierw jedną skrajność: dla przykładu Pan Buczek. Wystarczy raptem 20...30-tu inwestorów tego kalibru i mamy 1mld w obligacjach. A teraz wyobraźmy sobie że mamy 8000 inwestorów inwestujących średnio powiedzmy 15kpln. Jeśli dobrze liczę to tą grupę można zaspokoić kwotą 120mln. Nie są to oszałamiające pieniądze a grupa poszkodowanych nagle drastycznie zmaleje. Jak to ujął Osiołek ze Shreka "Tu jest pięknie!... Taki efekt przy tak skromnym budżecie!".

Być może więc CBA zaczyna węszyć zbyt blisko osób którym zależałoby by było tak jak było więc nagle, być może nawet bardzo szybko te 100...300mln się znajdą "na ratowanie spółki".

Dobrej nocy i spokojnego weekendu!

PS: warto IMHO byłoby dobrać się do ludzi z tego działu od obligacji w samym GBK: ich nie będą kryć prawnicy a przyciśnięci przez prokuraturę mogą szybko wskazać skąd przychodziły polecenia (ciekawe rzeczy mogą jeszcze wypłynąć).

Dzieñ dobry!

Skad taka nieufnosc do Abris-u? Cytat dnia:

"WDX to dzieło życia moje i mojego brata Sławomira, więc naturalne jest, że chcieliśmy dla niego jak najlepiej. W pewnym momencie uznaliśmy, że nadszedł czas, aby firma jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła i wypłynęła na przysłowiowe szerokie wody. Szukaliśmy zaufanego partnera, który się nią należycie zaopiekuje, a równocześnie zapewni jej szybki rozwój wspierając swoim know-how zarządczym i stabilnym finansowaniem. Nasz wybór padł na Abris Capital Partners i jestem przekonany, że to była najlepsza możliwa decyzja. Razem stworzymy z WDX regionalnego czempiona w swojej branży – powiedział Bąkowski."

Zrodlo

Pozdrawiam

Dzieñ dobry!

Sezon na grill-a:

https://obligacje.pl/pl/a/3-32-mld-zl-w-spisie-wierzytelnosci-getbacku

Cytat: "Bieżący spis wierzytelności, którego podsumowanie redakcja Obligacje.pl otrzymała z wrocławskiego sądu, wskazuje kwotę 3,32 mld zł, z czego 3,09 mld zł to suma wierzytelności objętych układem z mocy prawa. Wśród nich 2,51 mld zł to niezabezpieczeni obligatariusze i 0,58 mld zł pozostali wierzyciele. Poza układem pozostają wierzytelności na 0,23 mld zł, z czego przynajmniej część dotyczy obligacji zabezpieczonych na majątku spółki." - za serwisem Obligacje.pl

Pozdrawiam!

BoloGTB napisał(a):
Jak donosi RMF FM kolejne aresztowania w związku z aferą Getback:

Cytat:
Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził PAP, że w Warszawie zatrzymano prezesa Polskiego Domu Maklerskiego oraz - pod Warszawą - jednego z dyrektorów w spółce GetBack.

Trwają przeszukania w miejscach zatrzymań i miejscach aktywności zawodowej tych osób - powiedział PAP Kaczorek.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-afera-getback-zatrzymano-kolejne-dwie-osoby-w-tym-szefa-biur,nId,2598997

Dzień dobry!

Dodałbym do tego za Bankier.pl:

"Rada nadzorcza Idea Banku odwołała Dariusza Makosza z funkcji członka zarządu - podał bank w komunikacie. Przyczyną odwołania jest utrata zaufania."

Zrodlo

Hmm... a można było szybko zawierać układ i zamieść wszystko pod dywan. Trochę szkoda, spodziewałem się że GBK to coś ciekawszego niż zwykły skok na kasę.

Miłego dnia!

Dobry wieczór!

Informacja o rzekomych działaniach dyrektora finansowego na rzecz brata jest moim zdaniem bardzo ciekawa, być może wręcz przełomowa - o ile prawdziwa. Ciągle nie dawało mi spokoju jak ta firma miała niby zostać windykatorem numer 1 w Polsce (mimo wszystko zakładam że taki był cel). Podobnie jak Samarytaninowi (ukłon w stronę Pana Włóczykija), GBK nie wystarczyłyby do tego same chęci. Potrzebował pieniędzy.
Ja tak nieco "na odwal" szacowałem że bez 3mld pln się nie obejdzie (za coś trzeba było te wierzytelności nabywać). Przy kapitale własnym GBK, emisja akcji była więc nieunikniona (nie zakładałem łamania konwentów) , pozyskanie taniego finansowania było także nieuniknione (dostęp do kredytu w Euro - vide Kruk). I oto w marcu 2018 roku dyrektor finansowy (!) ma ratować pieniądze brata. Czego nie wiedział d. finansowy powiedzmy 3...6m-cy wcześniej jeśli wszystko było ordynarnym wałkiem i dlaczego miał interweniować dopiero w marcu 2018? Albo inaczej... czego powinien był spodziewać się by nie obawiać się o obligacje brata (w zasadzie do samego końca)?

Obiecywałem że przedstawię pomysł kolegi odnośnie układu gdy pojawi się raport (na bezrybiu i rak ryba). Chodzi o to że obligatariusze powinni odzyskać 100% kapitału (może to potrwać ale jest to pierwszy warunek) i... odsetki które byłyby wypłacane zgodnie z harmonogramem poszczególnych emisji. Oczywiście dla spółki rozpaczliwie potrzebującej gotówki ten drugi warunek jest nie do spełnienia... chyba że byłyby one opłacane akcjami (cenę ustalałby rynek - średnia z jakiegoś okresu) - program emisji 50mln akcji będzie jak znalazł na dobry początek. I tu główny akcjonariusz miałby wybór: dofinansowuje spółkę, obniża zadłużenie i stabilizuje kurs akcji przez co nie traci nad nią kontroli... albo (przy kursie pewnie poniżej 1pln) w ciągu najbliższego roku nie będzie już akcjonariuszem większościowym. Oczywiście pomysł ma też słabe strony i trzeba by go doszlifować ale...

Dobrej nocy!

Dobry wieczór!

Chciałem napisać o ciekawym pomyśle jaki podsunął mi kolega odnośnie układu... ale po dzisiejszych rewelacjach chwilkę poczekam na rozwój wypadków, na raport... . Na pociechę napiszę że "show must go on!":

https://www.weksleinwestycyjne.pl/bezpieczna-inwestycja/?gclid=EAIaIQobChMIqayS68ir2wIVE4eaCh0DGgXoEAEYASAAEgJlLfD_BwE

A żeby był cytat: "Fundusz Hipoteczny Yanok to świetna alternatywa dla lokat bankowych, funduszy inwestycyjnych czy też aktywnego inwestowania w nieruchomości. Oferuje stałe i bezpieczne oprocentowanie od 6 do 10% w zależności od częstotliwości wypłaty odsetek. Każda inwestycja zabezpieczona jest realną nieruchomością."

Panie, Panowie... nic tylko się odkuwać.

Dobrej, spokojnej nocy i udanego długiego weekendu!

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 września 2018 18:26:59
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,282 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d