Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

FiddlerOnTheRoof

FiddlerOnTheRoof

Ostatnie 10 wpisów
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Jeszcze tylko do kompletu brakuje, żeby ludzie masowo się rzucili do IB i GNB wycofywać pieniądze ....

Dobry wieczór!

Dopadło mnie dzisiaj uczucie deja vu. Po wszystkich tych niusach postanowiłem popatrzeć na raport Idei - akurat padło na roczny z 2017 (na pewien raport z 2017 już kiedyś patrzyłem by przekonać siebie samego że nic się nie dzieje... było to jakoś w marcu tego roku). Tyle że tym razem popatrzyłem najpierw na opinie biegłego... Okazał się nim Dxxxxxx i dalej już nie patrzyłem. Na IDA0820 stoicki spokój... hmm... kto to obejmował?

Pozdrawiam! Spokojnej nocy!

Saam napisał(a):
No to dlaczego nie zrobiono tego audytu?

Dzień dobry!

Pyta Pan dlaczego nie zrobiono audytu... i to jest świetne pytanie. Kilka dni temu Pan Antyteresa zaprezentował kilka zestawień - między innymi były tam zakupy portfeli: jakieś 4, 8, 4mld w wartościach nominalnych. Liczby te były ciekawe powiedzmy w kwietniu kiedy to jeszcze część ludzi patrzyła w cyfry w raportach i zastanawiała się co jest nie tak (ja również byłem w tej grupie i miło mi że znalazłem się w tak doborowym towarzystwie). Dzisiaj jednak te liczby mają wartość hmm - gdyby były wydrukowane to mniej więcej atramentu i papieru. Wiemy że GBK po prostu żonglował portfelami w efekcie zawyżając ich wartość... ale czy tylko to?

Powiedzmy że wygląda to tak: przystępujemy do przetargu i oceniamy oferowany portfel - kupujemy to mając już jakieś pojęcie o jego strukturze. Teraz porządkujemy portfel na sprawy: kiepskie, średnie i łatwe a następnie sprzedajemy do XYZ. Niech tam... nawet niech na papierze za 130% tego co sami zapłaciliśmy (innowacyjny model). Za chwilę wszak GBK odkupi ten portfel za jeszcze wyższą cenę... ale czy aby ten sam portfel?
A jeśli nabywca XYZ wyjął z portfela sprawy "łatwe" a uzupełniając braki jakimś badziewiem? To ostatnia nadzieja jaką były te portfele wierzytelności jest tak naprawdę... niewiele warta a bilanse poczyściły sobie banki, inne firmy z branży, fundusze sekuryzacyjne... Wartości zostało akurat tyle by zaspokoić zabezpieczonych (tych z którymi generalnie nie warto zadzierać).

To tylko hipoteza ale gdzieś w 2011 doszedłem do wniosku (analizując wyniki funduszy zamkniętych i otwartych prowadzonych przez jedno towarzystwo) że fundusze inwestycyjne mogą dokonywać wewnętrznych przesunięć transakcji w celu maksymalizacji własnych zysków - QED. Więc może hipoteza nie jest taka zła?

Pozdrawiam i życzę udanych spacerów. Piękną mamy dzisiaj pogodę!

Joker napisał(a):
draconiss napisał(a):
webking napisał(a):
RIP Polski Dom Maklerski SA

Ruszyło...

to moze tak by kolej na IB? np jakis duzy bank PKO czy Pekao przejmuje aktywa kosztem zwrotu kasy za obligi a wlascicielowi IB cofnac licencje?
Nic dzieki temu nie osiagniesz.
IB rowniez emitowal obligacje i one rowniez sa w rekach prywatnych inwestorow.

Dobry Wieczór!

Można by się zastanowić zatem czy karanie np. gwałciciela ma sens skoro dziewictwa tym nie przywrócimy? Tłumaczenie że nie oferował a wskazywał na możliwość jest tak głupie że powinno być znakiem do ewakuacji dla inwestorów. Mówimy o instytucji w której naprawdę powinno się coś wymagać.

Swoją drogą to warto by sprawdzić czy osoby które wysyłały e-maile z gwarancją 100% ochrony kapitału nie miały przypadkiem licencji (zwłaszcza ci legendarni concierge z LB)? Może KNF powinien także zająć się odbieraniem tychże a nie tylko instytucją (statek tonie a szczury i tak się ratują pierwsze).

Good night and good luck!

Dobry Wieczór!

Hmm... czyżbyśmy poznali unikatowe modele inwestycyjne pozwalające na pokonywanie "benczmarku" przez TFI?

Hmm... do tej pory żałowałem tych kilku tysięcy - już lepiej było dzieciom kupić zabawki... ale dla takiej draki warto było... Szkoda tylko że KNF (przynajmniej na razie) uderza w instytucje a warto byłoby postawić zarzuty paru "menagerom" i poodbierać licencje także pracownikom.

Good night and good luck!

Dzień dobry!

"Fajna jest ta dyskusja o zaszłościach i licytowanie się, kto jest bardziej winien. "...

Ludzie, was okradziono! I jednym z powodów (oprócz analfabetyzmu jak sami twierdzicie - "nie czytałem", "nie podpisywałem", " myślałem (sic!) że to lokata") były laurki wystawiane przez Audytora którego wiarygodność i rzetelność okazała się na poziomie KK. Jakim cudem nie opędza się od prokuratury to doprawdy nie rozumiem (audytor, nie KK).

I do widzenia.

mareksus napisał(a):

Dokładnie! Okazało się, że Kancelaria notarialna, która sporządzała akty poddania się egzekucji z §777 k.c. też najprawdopodobniej była w zmowie, gdyż akty zostały sporządzone wadliwe.

Nie da się prowadzić z nich egzekucji. Nie wierzę, że błąd wynika z niewiedzy lub niekompetencji notariusza.

Dobry wieczór!

Wspominałem już kiedyś o tym: prokuratura, prokuratura, prokuratura. A swoją droga jeśli akt notarialny jest wadliwy to IMHO wygrał Pan na loterii. Notariusz odpowiada za skutki czegoś takiego i ma stosowne ubezpieczenia. Pozostaje zagłosować przeciw układowi (by obalić absurdalny ale jednak funkcjonujący argument że sam Pan zgodził się na poniesioną stratę) i wnieść sprawę.

Doprawdy nie rozumiem dlaczego ciągle pewien audytor cieszy się takim spokojem wokół siedzenia (bodaj Pan Antyteresa wskazywał na przemilczenie przez "audytora" istotnych informacji na temat zysków)...

Aż przypomina mi się "Walc" Miłosza:
"Tam, w tym pochodzie, w milczącym szeregu,
Patrz, to twój syn. Policzek przecięty
Krwawi, on idzie, małpio uśmiechnięty,
Krzycz! W niewolnictwie szczęśliwy. "

Dobrej nocy!

Dobry wieczór!

Rozumiem że emocje sięgają zenitu ale starajmy się trzymać nerwy na wodzy. Analityk fundamentalny ocenia dostępne dane: raporty spółki i jej konkurencji, prognozy odnośnie rynku etc. Na nieszczęście dane prezentowane przez GBK były wiarygodne, nikt nie zakładał ordynarnego kłamstwa w raportach jakim była karuzela na portfelach.
Proszę zwrócić uwagę: tu nie chodzi nawet o "optymistyczne" szacowanie wartości portfeli "bo mamy lepszy model windykacji". Tu chodzi o karuzele na portfelach by uniknąć ich wyceny w oparciu m.in. o odzyski!
IMHO to jest furtka do unieważnienia IPO i zmuszenia Abrisu do odkupienia akcji które były oferowane z istniejącej puli która była w rękach Abrisu (czy spółki wydmuszki kontrolowanej przez Abris). Właściciel sprzedał wówczas akcje a oferta opierała się o fałszywe dane. Nowe akcje emitowane wówczas to już inna sprawa...

Mimo wszystko spokojnej nocy!
Pozdrawiam!

Dobry wieczór!

W prezentowanych danych nie są problemem nakłady ale wartość nominalna zakupionych pakietów które po okresie 2016/2017 są rekordowo małe. Tak na szybko licząc to w 2017 Kruk kupował pakiety za jakieś 6% wartości przy szalejącym GBK, gdy GBK "odpadł" Kruk kupuje płacąc 16%. Aż popatrzyłem kto jest audytorem... A na poważnie to ciekawe za co tyle płacą... ale z tym pewnie poczekamy do września.

Dobrej nocy!

Dobry wieczór!

Panie, Panowie... prokuratura, prokuratura i jeszcze raz prokuratura.

"Pomysł" spłaty 100% do granicy 50kpln jest ciekawy. Zastanówmy się nad skutkami. Kluczem jest rozkład zaangażowania w obligacje mitycznej liczby 9000 inwestorów. Weźmy najpierw jedną skrajność: dla przykładu Pan Buczek. Wystarczy raptem 20...30-tu inwestorów tego kalibru i mamy 1mld w obligacjach. A teraz wyobraźmy sobie że mamy 8000 inwestorów inwestujących średnio powiedzmy 15kpln. Jeśli dobrze liczę to tą grupę można zaspokoić kwotą 120mln. Nie są to oszałamiające pieniądze a grupa poszkodowanych nagle drastycznie zmaleje. Jak to ujął Osiołek ze Shreka "Tu jest pięknie!... Taki efekt przy tak skromnym budżecie!".

Być może więc CBA zaczyna węszyć zbyt blisko osób którym zależałoby by było tak jak było więc nagle, być może nawet bardzo szybko te 100...300mln się znajdą "na ratowanie spółki".

Dobrej nocy i spokojnego weekendu!

PS: warto IMHO byłoby dobrać się do ludzi z tego działu od obligacji w samym GBK: ich nie będą kryć prawnicy a przyciśnięci przez prokuraturę mogą szybko wskazać skąd przychodziły polecenia (ciekawe rzeczy mogą jeszcze wypłynąć).

Dzieñ dobry!

Skad taka nieufnosc do Abris-u? Cytat dnia:

"WDX to dzieło życia moje i mojego brata Sławomira, więc naturalne jest, że chcieliśmy dla niego jak najlepiej. W pewnym momencie uznaliśmy, że nadszedł czas, aby firma jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła i wypłynęła na przysłowiowe szerokie wody. Szukaliśmy zaufanego partnera, który się nią należycie zaopiekuje, a równocześnie zapewni jej szybki rozwój wspierając swoim know-how zarządczym i stabilnym finansowaniem. Nasz wybór padł na Abris Capital Partners i jestem przekonany, że to była najlepsza możliwa decyzja. Razem stworzymy z WDX regionalnego czempiona w swojej branży – powiedział Bąkowski."

Zrodlo

Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2018 09:08:54
Liczba wpisów: 18
[0,01% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,189 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d