pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mc Dollar

Mc Dollar

Ostatnie 10 wpisów
11Bit kilka razy był poniżej konsensusu, choć za IVQ19 przebił oczekiwania i dał apetyt na IQ20. Przestawienie prawie wszystkich projektów na wg mnie wieloznaczne 2022+ spowodowało ochłodzenie. Bo wpływy z gier (pewnie świetnych) będą później niż większość oczekiwała. Pomijam długoterminowych akcjonariuszy z SW, bo choć są ekspertami, nie robią bieżących transakcji czyli nie mają wpływu na ceny (lub ją podnoszą bo jest mniejsza podaż).
Jeśli dobrze patrzę to Creepy Jar może zrobić pozytywną niespodziankę. Pozycja na Steam po starcie Summer Sale spadła do 50+, ale powoli idzie w górę atakując 30+, a liczba komentarzy w miarę równo przybywa. Jakby nie było wygląda, że sprzedaż cały czas idzie w miarę liniowo. Tu może być przekroczenie oczekiwań (konsensusu).

Niby wszystko się zgadza, jest skokowy wzrost Klientów, jest wzrost obrotów, jest zmienność.
Tyle że przychód XTB to koszt (lub często strata) Klientów, ale to taki rynek i zasady, nie dyskutuję.
Ja mam tylko w głowie dane z analizy Antyteresy że akurat w IQ20 jest bardzo wysoki zysk na lota, jakiego nie było nigdy wcześniej. I tu się zastanawiam co będzie jak sytuacja wróci do dawnej normy, tylko tyle.

VeRtO napisał(a):

Pytanie zatem: CZY JEST TRUP W SZAFIE A JEŚLI TAK TO GDZIE?

Proponuję przeczytanie analizy Antyteresy z 12 maja, można wyciągnąć ciekawe wnioski.
A moim zdaniem możliwe, że wynik IQ20 był jednak jednorazowy i dotychczasowi akcjonariusze po prostu korzystają z okazji by dobrze wyjść póki jest wysoki hype na spółce.

Temat paliwa wodorowego jest STARSZY NIŻ ROPA NAFTOWA, tylko ropa jest znacznie bezpieczniejsza. Dla zainteresowanych:
pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_p...
Wodór wykorzystywany jest w energetyce m. in. w USA i Japonii, a w tej ostatniej w wielu seriach pojazdów (dostępne tylko na tamten rynek), ale Japończycy tworzą trendy z 25 letnim wyprzedzeniem. Obecnie stosowane hybrydy to przejściówka pomiędzy ropą i elektryką lub właśnie wodorem, wyścig trwa.
To technologia, która można zastosować nawet w domku na wsi, tylko dziś słono kosztuje.
Ja obserwuję od 2006 roku, jestem fanem, bo dzięki zamkniętemu cyklowi z H2O i fotowoltaiką to może być źródło darmowej energii w praktycznie nieograniczonej ilości (stacjonarnie).
Widzę tylko jeden mankament. We wszystkich krajach łącznie z USA energetyka jest pod opieką państwa i ono kontroluje kluczowe przedsiębiorstwa, udziela zgody na rozwój w danym miejscu oraz pobiera podatki. Tu konsument dostaje wolność, być może w opinii wielu zbyt dużą.

Z tego co wiem od przedstawicieli branży, to skokowo wzrósł popyt na żele i płyny antybakteryjne, podobno i o zgrozo nawet kosztem mydła...
Chusteczki antybakteryjne są generalnie do utrzymania czystości niemowląt, niektóre kobiety mają w torebce pomimo braku maluchów, z przyzwyczajenia, ale to margines. Osobiście nie oczekiwałbym tu takiej dynamiki jak na innych środkach antybakteryjnych.

Połączenie Orlenu i Lotosu to realizacja serialu z dawnych lat. W Enerdze Obajtek pracował jako prezes (pierwsza spółka SP na tym stanowisku) i coś ją zna. Zresztą zatrudnił większość obecnej kadry. To że obie spółki są z matecznika pewnej partii, a centralizacja np. w Płocku osłabi Gdańsk i województwo pomorskie to przypadek. :-)
Poza tym to próba ratowania trudnej sytuacji w energetyce, która wcześniej ratowała kopalnie i teraz się dławi
PGNiG chyba trochę za duże. Poza tym dominująca pozycja na paliwa i gaz, to chyba za dużo dla URE, UOKIKu i Unii. Poza tym firma byłaby mało sterowna, bo to jednak różne biznesy (stacje paliw i BOKi PGNiGu). Z drugiej strony PGNiG wydobywa i sprzedaje ropę, to może jakieś synergie by były.
Ja bym prędzej obstawiał, że PGNiG będzie drugą spółką tworzącą czempiona kupując firmę energetyczną, bo ma gotówkę i synergia gaz + ee jest naturalna. Poza tym fuzja jest dla SP lepsza niż dywidenda.
Trzeci ośrodek to KGHM i już nie ma monopoli tylko nadal oligopol.
Pytanie komu sprzedać czwartą spółkę energetyczną, choć może jedna dla odmiany byłaby niezależna?
Ale jak dla mnie to wszystko spekulacje... :-)

Rynek na pewno się uspokoi, pytanie kiedy.
Jeśli chodzi o rynek ropy to nadal mamy dużą zmienność i nadal są dwa czynniki wskazujące sprzeczne kierunki.
Z jednej krótkoterminowo jest nadmiar ropy i powoli kończą się powierzchnie magazynowe łącznie z hubem w Cushing. Z drugiej strony ograniczenia produkcji OPEC+ w co najmniej średnim terminie spowodują że ten garb zostanie wchłonięty, mało tego gdyby gospodarka ruszyła mocniej może być odwrotny efekt, czyli chwilowy niedobór i mocny skok w krótkim terminie.
Reasumując racjonalne jest oczekiwanie zarówno dalsze supercontango i jak i duże backwardation.
Idealna sytuacja do gry, co najmniej na najbliższy kwartał.

@ Le Rom

Intencją praw do emisji CO2 jest dyskryminowanie instalacji emisyjnych ze szczególnym uwzględnieniem węgla. To co się dzieje i jest zgodne z intencjami twórców tego rozwiązania. Dodatkowo mogą winę zwalić na "wolny rynek" (nic to że sami go stworzyli). Największe europejskie gospodarki mają mały udział węgla, nie są zainteresowane jego obroną. Mało tego to im pasuje, bo m. in. dzięki temu rośnie import z Niemiec do Polski.
Czytałem kiedyś poważne analizy branżowe (ee) rozważające sytuację gdy polska energetyka węglowa byłaby jako rezerwa systemu opartego o OZE, gaz i rozproszone układy. Jej koszt stały byłby miażdżący, a okres uruchomienia produkcji liczony w tygodniach praktycznie iluzoryczny. Tu pasowała jądrówka, ale na dziś to sf.
W efekcie przeszlibyśmy na ee zielona + bilans z importu a węglówka do piachu, tzn na rezerwie strategicznej, ale bez bieżącej produkcji. To scenariusz średnioterminowy i całej Europie Zachodnie to pasuje, bo mogą dodatkowo zarobić na Europie Sr-Wsch.
Możemy krzyczeć, pytanie czy ktoś posłucha.

Stary prezes będzie poza zarządem, ale pozostaje rada nadzorcza, stanowisko doradcy, prokurenta, czy po prostu dużego współwłaściciela, czerpiącego pożytki z rozwoju biznesu.

Cały czas są zarzuty, że to firma jednej gry Fishing Clash, no może jeszcze Wild Hunt. Nowy prezes ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi podmiotami, a TEN się nieco rozrosło, może czas na rutynowanego menagera zamiast firmy "rodzinnej". To częsta sensowna ewolucja.
Z tego co czytałem nowy prezes Zużałek ma doświadczenie w M&A. Mnie się to układa w całość z niedawną sprzedażą akcji przez zarząd i deklaracją, że skupią się na strategii produktowej i rozwoju zespołów tworzących nowe gry. Może coś kupią (lub już maja na oku stąd sprzedaż przez zarząd, który coś po drodze dorobi) i będą rozwijać i monetyzować drugą grę? Ale to tylko moja projekcja nie poparta żadnymi faktami.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 10 lipca 2020 20:51:13
Liczba wpisów: 32
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,307 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d