pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mc Dollar

Mc Dollar

Ostatnie 10 wpisów
Z definicji opłata handlowa w taryfie G wynosi 0zł. To co nazywasz opłatą handlowa to pakiet w którym zawiera się ubezpieczenie, elektryk a w innych firmach jeszcze gazownik i hydraulik dodawany przy okazji promocji
Np. na terenie Tauronu lepiej mieć cenę podstawową z umowy bez promocji ale i tych dodatków, bo wtedy średnia cena za kWh (liczone razem brutto / kWh) wychodzi niżej niż ta promocyjna. :-) (chyba że roczne zużycie przekracza 8 MWh)
Spotkałem się z sytuacjami gdy ktoś miał promocję i płacił opłatę 5 zł żeby mieć wyższą cenę niż taryfowa, to ta akurat spadła.

Czytam ten serial od ponad półtora roku. Wiem że to jedyna spółka na tym forum, której nie wolno skrytykować, choć z psychologii wiem, że jeśli jedynym dozwolonym głosem jest pochwała to nieco traci się realizm.
Co do spółki to porównywanie jej z PLW czy TSG nie ma sensu bo każda ma inną wizję rozwoju i ryzyka.
Dla mnie 11Bit to "snajper" który długo składa się do perfekcyjnego strzału w 10. Ryzykiem jest tu nawet trafienie 9, bo przygotowanie do kolejnego strzału to znów długi okres.
Z punktu widzenia dominujących tu długoterminowych akcjonariuszy to złota spółka która dała zysk (teoretyczny bo mają akcje nie cash) i ma szanse na dalszy rozwój przez P8, P9 P10 itd.
Natomiast dla akcjonariuszy z krótszym stażem w tym np. rocznym spółka potrafi być na -30% od szczytu maj 18 i z kilkoma falami, gdzie spadki następowały po kolejnych debiutach (gdyby ktoś liczył na powtórkę z Frostpunka). Entuzjaści słusznie podkreślą świetne monetyzowanie tego co jest i perspektywy P8 P9 i P10 ale oprócz tych oznaczeń i faktu że P8 sprzeda się lepiej niż FP a potem wykładnikowo każda lepsza niewiele wiadomo. Dla mnie to oznacza, że w cenie jest bardzo optymistyczny scenariusz rozwoju, a wyniki dobre i niższe to już obniżka perspektyw. Tak samo jakiekolwiek obsunięcie w czasie.
A tu bym się spodziewał obsunięć w trosce o jakość gier i małą liczbę w wydawnictwie w trosce o jakość gier.
Tyle że wycena nie jest za jakość gier, a za przewidywalny zysk w okresie.

Unimot w Ip19 był bardzo ekspansywny w energii elektrycznej, gdy wiele podmiotów w tym dużych państwowych graczy nie sprzedawało prądu (pisały o tym nawet gazety i branżowe portale internetowe).

Biorą stal z Huty im Sendzimira do Bochni. Jak Arcelor zamknie działalność w Krakowie (a mówi się że nie czasowo tylko na stałe) to będą musieli sprowadzać z własnej z Frydek Mistek. Rentowność...

Firma zarabia głównie na wydobyciu, w tym po pierwsze ropy, a ta w ostatnich dniach gwałtownie skoczyła.
Wahania kontraktów Y2020 na gaz w tym roku na TGE min-max wynoszą 20 - 25 %.
Obecnie za ropą i po ochłodzeniu w końcu zakręciło z niskich 84 na średnie 92.


Ja to widzę tak, że po wypadnięciu getBacku ceny w końcu spadły/powróciły do normy.
Nominalnie kupili jak w zeszłym roku tylko za ponad 100 mln taniej. Pytanie czy mogą obrobić większy nominał kupując więcej za tą kwotę co w zeszłym roku.
Nie ma informacji o jakości kupionego portfela a we wcześniejszych komunikatach było info, że teraz głównym kupującym jest Kruk, wiec sami sobie cen chyba nie zawyżą.
A Wonga to wg mnie pomysł na wejście w nowy rynek i szansa na rozwój, bo na rynku długu liderowi trudno spektakularnie poprawiać przychody i zyski.

Między innymi kwestia udokumentowania dochodów. W mojej okolicy w takich różnych przybytkach pożyczają np. pracujący w GB, zatrudnieni na niskich umowach + coś pod stołem i biznes niekoniecznie wykazujący pełne dochody, w banku bez większych problemów dostaną tylko Ci z umową na pełny etat i na czas nieokreślony. Choć nie jestem z branży, nie znam realiów windykacji i może to odosobnione sytuacje. :-)

Według reklamy z Piotrem Fronczewskim RRSO w Wonga to 19,95%, wysoko, ale widzę różnicę od 200% czy rekordowych 2857% z ofert chwilówek.

Wraca finansowanie skrośne.
Cena dla detalu sztucznie stoi w miejscu, za to cena dla biznesu poszła pod 400 zł i pytanie o c.d.
Patrząc na wpływ kosztów energii na gospodarkę zrobiłbym dokładnie odwrotnie.
Biznes powinien być globalnie konkurencyjny, żeby eksport stanowił koło zamachowe gospodarki i możliwości wzrostu płac (co wyrównałoby fizycznym wzrost kosztów ee), a tak to mamy marną kiełbasę pod wybory i co najmniej lekko przyduszone firmy.
A jak podniosą ceny półproduktów i produktów to presja na wynagrodzenia przydusi firmy z drugiej strony, a odpływ Ukraińców na Zachód też nie pomoże...
Do tego stygnąca koniunktura globalna i mamy plombę z każdej strony.

Z kilku powodów mam inne zdanie
Po pierwsze cena na TGE zależy po pierwsze od ceny na rynkach europejskich w tym zwłaszcza Niemiec i Holandii + koszty transportu do RP, aby zneutralizować ryzyko importu a PGNiG do 2022 ma take or pay.
Nie znam cen zakupu od USA i Rosji, za to czytam komunikaty prasowe z tym związane. Był okres gdy podobno płaciliśmy Rosji 500 USD a LNG w USA kosztował 70-100 USD (bez transportu i kosztów rozprężenia). Różnica jest obiecująca. moim zdaniem to był też powód dla którego np. wpuszczono Orlen do złóż łupkowych w USA za barter dostępu do złóż w RP - inna potencjalna cena zbytu.
Dylematem jest czy ponosić koszty dywersyfikacji czy rozmawiać tylko z jednym dostawcą. Tu osobiście uważam, że dywersyfikacja choćby potencjalna jest jedną z przyczyn dla których Niemcy kupują o ok. 20% takiej niż RP. A jak nie masz wyboru to nie licz na niskie ceny...
Co do kosztów energii nadmiernie nie polemizuję, ale węgiel jest passe, a nowe źródła od projektu trwale nierentowne z tendencją in minus. Gaz pozwala produkować elastycznie - szczytowo lub w połączeniu z rosnącym OZE, co dla węgla jest niemożliwe. Mam tu pewną wiedzę hipotezy co może być dalej ale nie czas i branża.
Co do rentowności ATT to zwracam tylko uwagę, że w ciągu roku cena gazu poszła ponad 70% do góry, czego nikt się jeszcze nawet w lutym nie spodziewał. Pytanie czy będą w stanie odzyskać rentowność i w jakiej perspektywie czasu.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 18 maja 2018
Ostatnia wizyta: 9 grudnia 2019 07:26:50
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,398 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d