pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Badacz

Badacz

Ostatnie 10 wpisów
Gratuluję również całej ekipie.

A z newsów "Wstępna wartość portfeli wierzytelności funduszy własnych znajdujących się w zarządzaniu przez GetBack kształtowała się - na dzień 31 grudnia 2018 r. - w wysokości ok. 1 050 mln zł, podała spółka."

Cały czas się zastanawiam jak to jest wyceniane.

Ręce opadają. Czy mógłby ktoś wrzucić zestawienie na jakie adresy wysyłać?

Vox napisał(a):
https://zrzutka.pl/44dzr8

Nie ma co narzekać tylko trzeba się dołożyć - samo sie nie załatwi

Absolutnie się zgadzam. Trzeba się dołożyć. Dobrze że Pan Wójcik ma siłę żeby działać.

bukos4 napisał(a):
mnie poruszyl wpis dario10

sluchajcie zamiast upatrywac wroga, szukajmy sojusznika...po co szukac pomocy w Brukselii
mysle ze to nie jest specjalnie trudne spotkac sie z Prezesem Kaczynskim
Jedzmy, spotkajmy sie, poprosmy...mysle ze on nie ma teraz realnego obrazu sytuacji...
a jak bedzie decyzja polityczna, to wszystko sie zalatwi...

Osobiście uważam, że jeśli rzeczywiście ten rząd miałby pokazać, że dba o porządek to spółka powinna być wykupiona za 1 zł przez fundusze powiązane z państwem a obligatariusze spłaceni w 100% i powinno być pokazane że państwo działa - że odzyskają to co zostało ukradzione.
Najpierw spłacić obligatariuszy - potem odzyskiwać.

Inaczej - biorąc pod uwagę i udział Kornela Morawieckiego (wszystko jedno co obiecał, ale są przesłanki na jakiś jego kontakt z tym biznesem), i korupcję w KNF (pytanie jaki udział korupcja miała w akceptacji prospektu przy wejściu na giełdę) - nie można powiedzieć, że rządzący mają czyste ręce w temacie GetBack.

Shlomo napisał(a):
>https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lion-s-Bank-zniknie-z-rynku-7629104.html

Sprytnie! Za moment nie będzie kogo pozywać :-) Nie ma PDM, nie będzie Lions, mam wrażenie że także z tego powodu jest tak pośpiesznie likwidowany GBK. A potem... można pisać na Berdyczów :-)))

Na wszelki wypadek napiszę - Lions jest tylko marką Idea Bank, pozywanie Lions to de facto pozywanie Idea Bank. To jest jedna licencja bankowa.

bukos4 napisał(a):
Krzysztof ZZ napisał(a):
@ bukos dobry pomsl biedzie kasa na wyplate odszkodowan dal obecnych oszukanych akcjonariuszy ktorzy nabywali akcje na podstawie sfalszowanych danych. Spolka jesli przetrwa jest pewniakiem do wyplaty odszkodowan za falszowanie raportow. Dobrze zeby taki fundusz byl wiec wszyscy poszkodowani beda mogli dochodzic kasy

to sa marzenia scietej glowy, akcjonariusze nic nie dostana....
ci co wiecej stracili na akcjach musieliby zaryzykować 150tys zl na niepewny proces...
wy nie rozumiecie ze wielu obligatariuszy ma juz wyroki, np po klauzuli z art 777 kpc. i co z tego? mozemy cos odzyskac? nie bo PPU wyłączyło tą możliwość; jezeli beda takie wyroki dla akcjonariuszy spolka znowu wlaczy zmiane ukladu albo sanacje i nic nie dostaniecie...a za proces tez wam nikt nie zwroci i bedzie to kolejna strata...wiec takie gadki to sobie tam mozecie bede pisac na forum, ja czekam na pierwszy wyrok na korzysc akcjonariusza...powodzenia...
a moj post wyrazil radosc z tego, ze idziemy w kierunku wyplaty przez fundusz (albo inaczej) a nie przez dywidende, dzieki czemu nie pozbawie sie mozliwosci odzyskow z fraudow a jedoczesnie bede mogl pozwac dystrybutora, ktorym w sporej czesci moich obligow byl IB/LB

A czy widziałeś może pozytywną decyzję o nadaniu klauzuli wykonalności z art 777 dla obligatariuszy? Z tego co mi wiadomo to wszystkie są odrzucane po miesiącach rozpatrywania.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Vox
Z grupą IV zasadniczo chodzi o DNLD/Abris.
Proszę czytać dokładnie dokumenty źródłowe - 1 wierzyciel może być przypisany do różnych grup. I tak akcjonariusz mający obligacje będzie w grupie I, jakby oprócz obligacji udzielił spółce np. pożyczki to będzie w gr I w związku z obligacjami i jednocześnie w grupie IV w związku z pożyczką, a gdyby nie miał obligacji ale udzielił np. tylko pożyczki to jest w grupie IV.

Dokładnie tak jak napisał @Vox a nawet więcej - bo jasno jest napisane że grupa I nie może łączyć się z IV tj. z byciem akcjonariuszem więc jedyny logiczny scenariusz to to, że posiadając choćby jedną akcję obligatariusz otrzyma 10% jako że znajdzie się w grupie IV i VI.
Zatanawiam się jaki odsetek obligatariuszy posiada choćby jedną akcję kupioną np na IPO.

Z tematu na marginesie - czy ktoś się orienutuje jak toczy się sprawa Premiera i jego ojca, który miał rzekomo obiecać załatwienie finansowania od instytucji państwowych i z udziałem skarbu państwa?

Ma to część znamion płatnej protekcji a jak narazie - cisza?

Wierzę, że "master-plan" będzie tworzony z całą Radą Wierzycieli.

Jestem wstanie zrozumieć szybkość podejmowanych decyzji, ale tutaj nie ma za dużo miejsca oraz moralnego wytłumaczenia indywidualizmu. Bardzo prosiłbym o ścisłą współpracę z pozostałymi członkami RW. Sępy już latają.

PS. "niezależny" powołany przeze jednego akcjonariusza nie do końca musi pokrywać się z brakiem zależności.

drax napisał(a):
Informacyjnie, post Mariusza Wójcika, członka RW z fb:

Cytat:
Chciałbym aby dostęp do informacji był łatwiejszy po tym jak w RN nadzorczej znalazł się Pan Radosław. Chciałbym jednak aby dostęp był łatwiejszy dla RW ale ważniejsze aby w końcu był na wystarczającym poziomie.

Wyrażam się wystarczająco precyzyjnie więc proszę czytać ze zrozumieniem to co napisałem. Poniżej kilka doprecyzowań.

1. Pan Radosław nie jest przewodniczącym RW. Jest wiceprzewodniczacym.
2. Pan przewodniczący Kłoczko i wiceprzewodniczący Berczyński według ich twierdzeń uzyskali zapewnienie ze strony Abris że przedstawiciele RW będą mieli 3/5 miejsc w RN. Potem Pan Radosław udawał się samodzielnie na różne spotkania a na moje prośby o nieprowadzenie samodzielnych spotkań z Zarządem GB, Abrisem czy innymi podmiotami i wymóg prowadzenia ich w co najmniej 2 osoby z RW reagował negatywnie i informował o spotkaniach już po ich odbyciu.
3. Pan Radosław poinformował RW, że Abris nie dotrzyma ustaleń i prosi o CV kandydatów RW. Na moje pytania co wynegocjował czy ma to być np. 10 kandydatów z których abris wybierze 0,1 czy 2 czy też możemy wskazać 2 z których 2 zostanie powołanych nie otrzymałem nigdy odpowiedzi. W związku z tym RW podjęła uchwałę o niedelegowaniu żadnego kandydata do RN liczbą głosów 4 "za" przy jednym wstrzymującym się. Pan Radosław nie poinformował RW że zamierza kandydować do RN bez rekomendacji RW. Co więcej wielokrotnie mówił, że nie zostanie wybrany przez abris.
4. Nieprawdą więc jest to że Pan Radosław był rekomendowany do RN przez Radę Wierzycieli gdyż nie rekomendowała ona nikogo a więc również Pana Radosława.

Jeśli powyżej jest opisany stan faktyczny to p. Berczyński nie reprezentuje poziomu, którego ja osobiście bym oczekiwał od reprezentanta a już na pewno nie przypisywał takiej osobie miana lidera.
Prowadzenie samodzielnych spotkań dyskredytuje i pozbywa wiarygodności. Ale zapewne było to niestety działnie świadome.

Obecnie moje oczekiwania są takie, że jako członek RN w trybie pilnym nada p.Wójcikowi oraz p.Kłoczko dostęp do odpowiednich informacji (jest to w kompetencjach RN).
A najlepiej jeśli zadbałby o ich wcielenie w RN.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 13 czerwca 2019 15:18:34
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,428 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,19% +26 838,18 zł 46 838,18 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d