pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

koliber1

koliber1

Ostatnie 10 wpisów
Nie jestem pewien, ale do przymusowego wykupu akcji trzeba mieć 95% akcji. Hanapeta po emisji będzie miała ponad 6%, więc chyba trochę lipa.

Moim zdaniem wezwania może nie być. Cordia nie przekroczyła 66% po to, aby nie ogłaszać wezwania. Jest większościowym i rządzi. Myśle, że Polnord pozostanie na giełdzie.

No właśnie, data sporządzenia 06.12.2019 godz. 18.29, a przy podpisach widnieje data 05.12.2019r. Mam nadzieję, że to pomyłka.

No tak, ale nadal w tej układance Hanapeta jest stratna na kilkadziesiat mln zł /pod warunkiem, że to nie dla niej ten teatr/. Pamiętam, jak porozumienie akcjonariuszy SP ogłosiło chęć sprzedaży swoich udziałów innemu inwestorowi, Hanapeta kategorycznie wykluczyła możliwość pozbycia się swoich akcji. Jeżeli komuś bardzo zależy na inwestycji to nie stoi z boku i się przygląda, tylko walczy o swoje. Ta cisza jest zastanawiająca.

Pytanie, co na to Hanapeta. Jakoś cisza. Przygląda się, czy może jest dogadana, ale gdyby tak było, to po 10 zł mogli odkupić od SP wcześniej. Ci ostatni nie chcieli, więc pewnie chodzi o kogoś innego.
Hanapeta wydała na inwestycję w Polnord ponad 60 mln zł. Nie sądzę, aby spokojnie przyglądali się jak ich chcą ........... Po ewentualnej emisji ich udział spadnie do ok. 6%. A może wiedzą, że nic z tego nie będzie i dlatego siedzą cicho.

Rating nie obejmuje majątku firmy, co w przypadku Polnordu ma istotne znaczenie / bank ziemi/, Obecna kapitalizacja jest śmiesznie mała. Rynek wycenia całą firmę z majątkiem, przyszłymi wpływami z odszkodowań na poziomie jednej nieruchomości, którą nie tak dawno sprzedano. Moim zdaniem to grube nieporozumienie. Nawet w przypadku upadłości, majątek jest tak duży, że w zupełności wystarczyłby na pokrycie wszelkich roszczeń.

W najlepszym okresie Elbudowa wyceniana była na ok. 1.5 mld zł. Gdy firma się podniesie, a jest to raczej kwestią czasu, zobaczymy wyceny 50zł i więcej, nawet przy dużym rozwodnieniu akcji jaki proponuje Zarmen

Szmat czasu. Poza tym część można zrolować.

A może w grze jest wezwanie i zdjęcie Spółki z GPW? To by wyjaśniało niski kurs i spychanie jakby na siłę w dół.

Oj chyba coś w tym jest.
Popatrz na komunikat z Mostostalu Płock z dnia 07.03.2019r.

www.bankier.pl/wiadomosc/MOSTA...

Wygląda na szerszą akcje NN.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 16 listopada 2018
Ostatnia wizyta: 8 stycznia 2020 17:04:37
Liczba wpisów: 18
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,423 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d