pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Nikaja

Nikaja

Ostatnie 10 wpisów
Raport ASBIS napisał(a):
W pierwszym kwartale 2021 roku ASBIS znacząco poprawił zarówno przychody, jak i zyski. Przychody wyniosły 733,4 mln USD (wzrost o 47% w porównaniu do I kwartału 2020 r.) ze względu na wysoki popyt na produkty i usługi IT. Zysk netto osiągnął 15,1 mln USD, co oznacza wzrost o 575% w porównaniu z porównywalnym okresem ubiegłego roku

Muszę przyznać, że aż tyle się nie spodziewałem :).

W piątek o 10:30, na stronie SII, odbędzie się czat nt. wyników.

Ten early access to już w 2020 miał być :P.

A co na to BOŚ?

www.globenewswire.com/news-rel...

Cytat:
We believe that ASBISc warrants a valuation closer to the industry average. Applying a slightly below-peer-average multiple of 15 to 2020 EPS of 2.51, we arrive at a fair value estimate for ASB of approximately 39 PLN per share ($10), well above current prices near 17.20 PLN ($4.36).

To taki raport, jak jakiś czas temu wydało PKO.

I po czacie, podobno było tak dużo pytań, ale odpowiedź padła tylko na 34, z czego większość tak na prawdę nic nowego nie wnosiła. Nowa strategia nową strategią, ale panowie chyba dalej chowają głowy w piach.

Nowa strategia to takie korpo blablabla, wszystko pięknie, ale mało konkretów. Z tym multi to tak się zakręcili, że chyba sami nie wiedzą co to ma być.

No cóż, wygląda na to, że jakieś wnioski zostały wyciągnięte, a że mimo wszystko gra jako tako się sprzedała i do spółki wpłynęło sporo pieniędzy, to mogą sobie pozwolić na spowolnienie i reorganizację, w długim terminie być może wyjdzie to na plus, ale tu i teraz to raczej średnia informacja.

Tak czy siak, cała ta sytuacja to kubeł zimnej wody i niezła lekcja pokory dla wielu inwestorów.

Kakarotto napisał(a):
Zaczęło się. Górnicy domagają się przedłużenia na następne lata tzw. gwarancji zatrudnienia. Komuna i socjalizm jak widać w niektórych miejscach w kraju nadal ma się całkiem dobrze.

Link

Czasem aż dziw bierze, że takie miejsca/zachowania jeszcze istnieją d'oh!

No i szybko dostali co chcieli :-).

antionx napisał(a):
Nikt nie komentuje rajdu na spółce? Trochę to dziwne. Co za inwestorzy są na StockWatch?

Pieniądze lubią ciszę. Podniecanie się wzrostami nie ma sensu, a każdy widzi jak jest :P.

Przy okazji, właśnie pojawiła się prognoza wyników na 2021 rok:
- Przychody ze sprzedaży na poziomie pomiędzy 2,7 mld USD a 2,9 mld USD,
- Zysk netto po opodatkowaniu na poziomie pomiędzy 47 mln USD a 51 mln USD.

Jeszcze tylko informacja o dywidendzie.

No właśnie tak się zastanawiam, czy w tej strategii może być coś, co pozytywnie zaskoczy, a jeżeli tak, to czy inwestorzy w to uwierzą? Szczególnie, że z poprzedniej strategii nie została wydana kolejna gra AAA, a chyba trudno oczekiwać, żeby coś się tu w tym roku jeszcze zmieniło.

I do tego, jak szybko puścili rano z wideł, pełen sukces :).

Póki co rekomendacje wydaje tylko BOŚ, a aktualizacji raczej można spodziewać się najwcześniej po opublikowaniu prognozy przez spółkę, co ma mieć miejsce w marcu. Więc ja bym nie liczył na "sypanie się kolejnych rekomendacji", ale w moim przekonaniu jest to nieistotne.

Niedawno zakończył się czat na Strefie Inwestorów - strefainwestorow.pl/czaty-inwe... Zaciekawiła mnie jedna wypowiedź, chociaż w sumie było to już wcześniej sygnalizowane przez spółkę.

Costas Tziamalis napisał(a):
Mamy planach kolejne projekty, które planujemy uruchomić już w marcu. Będą to projekty technologiczne, ale nie tylko. Będziemy je stopniowo wprowadzać na rynek. Wkrótce proszę się spodziewać ciekawych informacji.

Ciekawe co to za projekty :).

Tak na marginesie - może w przyszłości redakcja StockWatch również mogłaby zorganizować czat z przedstawicielem spółki, relacje/transmisje z konferencji wynikowych też by były fajne.

Debiut bardzo fajny, tym bardziej szkoda tej redukcji dla drobnych... U mnie niesmak pozostał.

Artykuł sponsorowany, to właśnie jeden z widocznych "efektów" ponoszenia kosztów marketingowych :P.

Zapomniałem wrzucić w cudzysłów :P. Tak czy siak mam wrażenie, że mimo tylu lat trwania tego procederu, cały czas jakieś nowe osoby tam wchodzą, nie zawsze mając świadomość gdzie.

Uważasz, że naganianie na YT jest dobre?

To jakie mają te zyski?

Będą chcieli pozyskać kapitał od inwestorów, to znaczy że można spodziewać się tu kilku emisji akcji.

Dalej te projekty nie robią na mnie wrażenia i nie są zbyt rozwojowe. A jeżeli chodzi o startupy gamingowe, to też o większości nie mam dobrego zdania i nie podoba mi się wprowadzanie ich "na siłę" na GPW.

Ok, to korzystam z zaproszenia :).

Z ich "twórczością" zetknąłem się już jakiś czas temu i kiepsko ją oceniam, a wręcz uważam, że może być szkodliwa dla dzieci i młodzieży.

Ich wejście na GPW ciekawi mnie z kilku względów - ilu fanów da się nakłonić do zakupu akcji lub nakłoni do tego rodziców, czy i do jakich wartości uda się "napompować" kurs, jak fani zareagują, gdy okaże się że jednak nie rośnie, a strata się powiększa, a także ile zarabiają takie marketingowe twory.

Oczywiście mają plany, no bo przecież jakieś mieć muszą, ale na ten moment to tylko "plany", a oprócz tego na YT zaczęły pojawiać się filmiki o kupowaniu ich akcji. Za chwilę będzie emisja i może okazać się, że kapitalizacja jest ambitna :P.

Mam dziwne przeczucie, że na tej spółce może pojawić się sporo brzydkich rzeczy z naszego rynku, a w połączeniu z nowym i nieświadomym inwestorskim narybkiem będzie to kolejna "wizerunkowa wtopa" GPW i ostatecznie sporo osób zawiśnie na haku, obym się mylił.

Z drugiej strony, czy takie "debiuty" nie są zwiastunem końca "hossy"? Ostatnio to by się nawet nieźle zgrywało z peanami TVPis o tym, jaka to nasza giełda cudowna za ich rządów :).

yellowshadow napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego spółka, które generuje takie wyniki, wypłaca taką dywidendę, skupowała historycznie swoje akcje notowana jest z dyskontem do polskich i zagranicznych peersów, z dyskontem do wycen w rekomendacjach?

Tylko nie piszcie, że dlatego, że prowadzi biznes na wschodzie, bo w dzisiejszych czasach to truizm biorąc pod uwagę dodatkowo jakość ich sprawozdań finansowych.

To jest jakaś patologia GPW.

Sporo pewnie robi fakt, że spółka jest z Cypru i nie ma zbyt aktywnych relacji inwestorskich, chociaż sama polityka informacyjna jest bardzo fajna i transparentna. Do tego spółka nie jest zbyt "modna", nie robi "modnych rzeczy", nie ma tu też wielkiej płynności oraz szybkich i spektakularnych rajdów w obie strony, ot takie tam nudy, więc nie ma tu amatorów mocnych wrażeń i ruletki :).

A z argumentów bardziej związanych z działaniem spółki, niektórzy mają pewnie wątpliwości, czy jest w stanie generować jeszcze lepsze wyniki, szczególnie od tych z drugiej połowy roku.

Co do rekomendacji, to od kiedy pamiętam kurs zawsze był sporo poniżej bosiowej ceny docelowej, więc to nic nowego :P.

Co w tym dziwnego? Akcjonariusze dostali darmowe akcje, to sypią w rynek, przecież nie będą trzymać dla dywidendy :).

Skoro wiele lat spółki z Płocka nie robią nic oprócz inżynierii finansowej i nikt z tym nic nie robi, to nie ma co się łudzić, że nagle coś zrobi :P.

Żeby nie było - nie popieram tej i wielu innych patologii naszego rynku, ale każdy inwestor powinien potrafić odróżnić normalne spółki od wydmuszek, a jak ktoś wchodzi w wydmuszki, to musi to traktować jak wejście do kasyna i tyle.

Skoro GPW "odgórnie" niewiele robi, to właściciele tego typu spółek powinni być poddani ostracyzmowi, ale niestety zamiast tego czasem są "legitymizowani" poprzez zapraszanie ich przez branżowe media albo kontakty z innymi spółkami np. ostatnio przez PlayWay.

Już wiadomo - 22.02.2021.

Akcje zostały dopuszczone do obrotu i pojawiły się na koncie, więc chyba pora odkurzyć nieco temat, bo debiut może być jeszcze w lutym.

Muszę przyznać, że przez ten czas od IPO i wysokość redukcji zapomniałem ile mi tego przydzielili :P.

W Aliorze otrzymałem podobną odpowiedź. No to ładnie ING na tym kosi, bo widzę że chyba ślą do większości DM...

Na ten moment najlepszy wybór to chyba BOŚ, chociaż ciekawe jak się uchowali z tym normalnym kursem przewalutowania... Podobno XTB przesyła na konto walutowe, ale to trzeba jeszcze zweryfikować.

ASBIS prowadzi ankietę na temat raportowania niefinansowego, można wypełnić ją pod tym adresem - investor.asbis.com/asbis-stake...

baks napisał(a):
Nikaja napisał(a):
Maupa_w_niebieskim napisał(a):

Jak informuje, do kancelarii zgłosiło się 300 osób zainteresowanych pozwem. – W tym momencie reprezentuję 38 osób, które mają stratę na poziomie 56 mln zł. Nie będziemy pozywać spółki, będziemy pozywać zarząd – mówi adwokat Mikołaj Orzechowski.[/i]

Nie wiem czy jest sens w ogóle się nad tym pochylać, ale ogólnie brzmi zabawnie :). Jakaś noname kancelaria, teoretycznie klienci z grubszymi portfelami, bo średnia strata prawie 1,5kk, więc albo wchodzili po kilka milionów w okolicach historycznego szczytu albo po kilkanaście-kilkadziesiąt niżej i płaczą, bo chcieli pospekulować i nie zdążyli wyjść, a przecież na bankierze mówili, że będzie rosło do 1000zł. Już pomijam fakt, że żeby mieć faktycznie procentowo dużą stratę na CDR ktoś na prawdę musiał się nieźle postarać i spaść na GPW z drzewa, a jeżeli tak faktycznie jest, to powinien pochylić się nad sobą, a nie bawić w pozwy, szczególnie jeżeli dysponuje takim kapitałem.

Ni9e można wykluczyć, że jakaś świeżo założona kancelaria chce się wypromować (zaistnieć w świecie prawnym.
Być może sytuacja zachęciła kogoś do założenia własnej kancelarii i zdobycia pierwszych klientów. Może być także fake-newsem teraz to mało istotne.

Piszesz o kapitale być może uważasz, że takie 3mln (przed stratą) to aż taki duży kapitał - wedłu mnie niekoniecznie. Na niektórych może i robi wrażenie bo średnia portfela na GPW to przedział 50 tyś dla indywidualnych.
Jednak 3 mln to nic szczególnego.
Istotniejsze jest jakiego zamieszania narobiły takie prawdziwe lub nie informacje.
Jeśli jest to fake to chyba powinien się w końcu przyjrzeć temu KNF .....a le on pewnie znów zajmuje się swoimi stołkami i pilnowaniem ich - a budzą się zawsze po fakcie lub gdy jest do "przejęcia jakiś bank" taka to już uroda naszych urzędów.
Choć z drugiej strony może ktoś w końcu powinien zrobić porządek i taki wygrany proces ucywilizowałby w końcu nasz "grajdołek" i ściągnął cugle złotoustym piewcom sukcesów.
Giełda to nie jest budka z piwem gdzie można wymyślać niestworzone obietnice.
Branża game jest trudno przewidywalna - jednak to co wywinął CDP na świecie zdarza się raczej rzadko - no chyba, że za wschodnią granicą lub w jakimś przysłowiowym "Zanzibar". Chybaq by to dobrze zrobiło całej Giełdzie. Z drugiej strony to wniosek słuszny. Dlaczego miałaby cierpieć spółka i pracownicy oraz akcjonariusze. To Zarząd podjął decyzję jadąc po bandzie aby sprzedawać nie działający produkt jak jakiś domokrążca.... więc to on z prywatnych powinien być ścigany.Think

Nie uważam. Właśnie wychodzę po prostu z założenia, że jest to sporo więcej niż giełdowa średnia przeciętnych indywidualnych, a samo zagranie bardzo przeciętne i pamiętaj, że wziąłeś pod uwagę tylko scenariusz mniej-więcej przepołowienia kapitału :). Wiadomo, że ta średnia może być zawyżona chociażby przez jedną osobę z dużo większym kapitałem itp. itd. Jednak i tak obstawiam że to fake, a czas pokaże czy mam rację.

Co do KNF - zgoda. O ile ciężko jest (chyba) zrobić coś z anonimowym ściekiem z takiego bankiera, o tyle gdy fake news pojawia się w jakimś większym medium, to powinna być reakcja i wyciągnięcie konsekwencji. W sumie sama spółka mogłaby na coś takiego grubszego reagować, oczywiście nie mówię tu o "wyczynach" w stylu jednej ze spółek produkujących ESPI zamiast gier :P.

Z drugiej strony każdy ma swój rozum i powinien potrafić/nauczyć się poruszać w informacyjnym szumie, bo na koniec dnia to on decyduje co zrobi ze swoim kapitałem, a do tego jego "portfel" pracuje na rzecz rzetelnych mediów i w sumie dotyczy to najróżniejszych dziedzin.

Co do Cyberpunka to chyba nie ma co dalej mielić tematu bo mleko już się rozlało, ale to nie jest też tak, że tylko CDR miał taką wtopę, EA, Ubisoft, Activision nawet więcej mają za uszami :). Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Jak kogoś tu interesuje moja opinia jako gracza po ponad 100 godzinach na etapie "czyszczenia pozostałego contentu", to może doczytać posta, a jak nie, to nie, chociaż będzie krótko. Gra jest bardzo dobra, ale to jednak nic przełomowego i wyjątkowego, ogólnie szału nie ma, więc gdy skończę czyszczenie wszystkich "znajdziek" nie będę przechodził jej od nowa i poczekam na dodatki (takiego wiedźmina powtarzałem przed czyszczeniem), ale generalnie bawię się dobrze, niestety i mnie dopadł hype, o czym kiedyś tam pisałem przed premierą, więc chcąc nie chcąc rzutuje to na moją ocenę, a szkoda. No i gram na bardzo dobrym PC, na konsoli bym nie zdzierżył :). Z mojego punktu widzenia najgorszym badziewiem w grze jest "policja", to w sumie jedyna rzecz, która bardziej mi przeszkadza w zabawie.

Tak jeszcze na koniec ciekawostka dla tych, co dotrwali do końca. Gdzieś mniej-więcej w połowie ubiegłego roku, na jednej dużej "grupie inwestorskiej" na FB była ankieta na temat Cyberpunka i ogólnie wyszło z niej, że większość osób zainteresowanych CDR nie gra jakoś "mocniej" w gry, tym bardziej sam chętnie czytam opinie inwestorów, którzy jednak regularnie grają :). W ogóle to by był interesujący temat do poruszenia i rozwinięcia w OBI, ciekawe co by wyszło.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
No i moda na procesowanie się dotarła i do Polski. W sumie to dlaczego tylko amrykańskie kancelarie miałaby zarobić? Wszak Polacy nie gęsi i też sądy mają. No to chca pozywać, ale nie spółkę tylko zarząd.
wyborcza.pl/7,155287,26713376,...
Pozwu zbiorowego nie będzie. Będą natomiast oddzielne pozwy w tym samym czasie od wszystkich inwestorów, którzy są tym zainteresowani – mówi „Gazecie Wyborczej” adwokat Mikołaj Orzechowski, partner w kancelarii 4 BIZZ, który prywatnie także jest inwestorem CD Projektu.
Jak informuje, do kancelarii zgłosiło się 300 osób zainteresowanych pozwem. – W tym momencie reprezentuję 38 osób, które mają stratę na poziomie 56 mln zł. Nie będziemy pozywać spółki, będziemy pozywać zarząd – mówi adwokat Mikołaj Orzechowski.

Wyborcza tak nisko upadła, że zgarnęła jakiś fake news z bankiera? Bo do pierwszego kwietnia jeszcze sporo czasu.

Nie wiem czy jest sens w ogóle się nad tym pochylać, ale ogólnie brzmi zabawnie :). Jakaś noname kancelaria, teoretycznie klienci z grubszymi portfelami, bo średnia strata prawie 1,5kk, więc albo wchodzili po kilka milionów w okolicach historycznego szczytu albo po kilkanaście-kilkadziesiąt niżej i płaczą, bo chcieli pospekulować i nie zdążyli wyjść, a przecież na bankierze mówili, że będzie rosło do 1000zł. Już pomijam fakt, że żeby mieć faktycznie procentowo dużą stratę na CDR ktoś na prawdę musiał się nieźle postarać i spaść na GPW z drzewa, a jeżeli tak faktycznie jest, to powinien pochylić się nad sobą, a nie bawić w pozwy, szczególnie jeżeli dysponuje takim kapitałem.

Przecież nic nie rośnie bez przerwy, szczególnie gdy na szerokim rynku dominuje czerwień :).

To, że przychody za grudzień będą świetne było wiadome wcześniej, a teraz czekamy na to, co przyniesie przyszłość - obraz początku roku, informacja o wysokości drugiej części dywidendy i prognoza spółki na 2021 rok.

Co prawda moja znajomość USA z praktycznej strony opiera się na tym, że mam znajomego, który tam był i opowiedział mi to i owo oraz tego, że uczestniczę w jednym ichniejszym postępowaniu sądowym, gdzie przy ewidentnej i dobrze udokumentowanej sprawie ciągnie się już kilka lat. ale to co się tu odwala to jakaś niezła abstrakcja i wygląda jak próba rozszarpania zranionego byka. Sam jestem mocno wkurzony na prezesa Kicińskiego i na to, jak to wszystko "rozegrali" oraz fakt, że schowali głowę w piasek i "boją się konfrontacji" z inwestorami indywidualnymi, ale nikt nikomu nie kazał kupować lub trzymać akcji albo zabronił sprzedawać ich na szczycie, a tym bardziej robić tego tuż przed samą premierą gry po wzrostach o kilkaset procent...

Z drugiej strony, jakiś czas temu ktoś linkował tu jakichś hamerykańskich naganiaczy i jak ich trochę posłuchałem, to w sumie takie coś mnie nie dziwi, serio.

Paradoksalnie, z losami CDR jest trochę jak z wydarzeniami z samej gry - jak chcesz wejść do "pierwszej ligi", to musisz się liczyć z kulką w głowę. Co prawda w tej konkretnej sprawie wygląda to na strzał ślepakiem, ale całościowo jest już poważniej.

Ciekawe co ci "inwestorzy" zrobiliby z Petrolem albo, z nowszych rzeczy, z takim AQT Eh?.

A tymczasem kolejne podwyższenie prognozy. Ciekawe czy takie zyski uda się powtórzyć/pobić w kolejnym roku.

Cytat:
Po korekcie, Spółka prognozuje, że w 2020 roku osiągnie:
- Przychody ze sprzedaży na poziomie ogłoszonej prognozy,
- Zysk netto po opodatkowaniu na poziomie pomiędzy 32,0 mln USD a 34 mln USD.

To oznacza, że Spółka zamierza osiągnąć zysk netto po opodatkowaniu za 2020 rok wyższy o około 36% od poprzedniej podwyższonej prognozy.

No cóż, widać banki łase na każdą kasę i liczą, że z punktu widzenia jednostki kilkadziesiąt-kilkaset zł przejdzie bez echa i klienci machną ręką, pewnie tak też w wielu przypadkach będzie, a może i w większości?

A tak bardziej pozytywnie, na kursie mamy nowe szczyty king .

Żałosny Alior nie dość że wypłacił dywidendę dopiero teraz, to przewalutował po kursie 3,495... Człowiek od wielu lat robi im obrót i znosi awarie systemu, a tu jeszcze próbują wycisnąć ile się da, a jak widać są DM, które potrafią być uczciwe.

Czy przy poprzednich dywidendach BOŚ również uczciwie je przeliczał?
Mamy tu kogoś z kontem w XTB? Jak tam wygląda sytuacja?

Po 15 godzinach gry na PC (i7-4790, GTX 970, 8GB RAM) jest świetnie i chce się więcej, tylko czasu brakuje, jednak na ten moment to nie jest niestety istotne...

Bezwarunkowe zwroty to kiepski pomysł, powinni dać przynajmniej warunek, że czas gry nie może być dłuższy niż X godzin i/lub tylko do zakupu dokonanego w danym przedziale czasowym np. do puszczenia informacji o refundacji.

Z drugiej strony dobrze by było zachęcić jakoś ludzi, żeby nie robili zwrotów, nie mówię tu tylko o zapowiedzi naprawienia błędów i optymalizacji, bo pewnie nie każdemu to "wystarczy".

No i GOG się spalił :P.

Na jednym ze streamów padło pytanie "czy grają z patchem z day 1", odpowiedź brzmiała "nie".

O 12:00 stream, ciekawe co na nim się pojawi.

https://www.twitch.tv/cdprojektred

Piotrek_87 napisał(a):
Co myślicie o jutrzejszych wynikach, będą dobre? Czy teraz raczej gra idzie pod premierę i wyniki sprzedaży gry?

Dobre pewnie będą, znając życie znowu "powyżej konsensusu", ale istotne raczej nie, mnie tu ciekawi wynik GOG'a i Gwinta.

Istotne będą wyniki sprzedażowe Cyberpunka i jego oceny, a później informacje o kolejnych projektach. Może jeszcze wcześniej jakiś specjalny marketingowy strzał się pojawi.

Muszę przyznać, że może nawet bardziej jako gracz niż inwestor czekam na Cyberpunka, a co wcześniej nie było aż tak oczywiste i w sumie nie spodziewałem się tego. Bardzo mnie też ciekawi, jak będzie wyglądało multi. Mam tylko nadzieję, że komputer wytrzyma, bo chociaż w środku dalej jest stosunkowo mocny, to patrząc na wymagania różnie może być, chociaż i tak lekki upgrade muszę zrobić...

I pewnie szykuje się kolejna duża redukcja, chociaż jeszcze nie wiemy na ile się cenią :P.

Nie mam konta w PKO BP, a analiza jest ogólnodostępna, tak jak te z Programu Wsparcia GPW - www.bm.pkobp.pl/analizy-i-reko... Co prawda w zakładce "Raporty wydane na zlecenie emitenta" jest tylko ASBIS, więc może i dla klientów jest więcej, nie wiem.

Analiza PKO BP na zlecenie spółki - www.bm.pkobp.pl/analizy-i-reko...

Chyba się przeliczyli, a do tego udało im się pewnie wkurzyć sporą liczbę indywidualnych, chociaż zdaje się, że i wśród nich zainteresowanie było dużo mniejsze niż debiutem Alledrogo :).

W Aliorze jest - zakładka Inwestycje -> Oferty.

A do tego w marcu znajdowali się chętni do sprzedaży poniżej 2zł :O.

Przy tak rosnących zyskach i dywidendzie spółka nie może być wiecznie skrajnie tania.

Oho, coś szybko puścili, ale % na PKC i tak ładny - nie spodziewałem się aż tyle, szkoda tej redukcji. W dłuższej perspektywie dalej jestem sceptyczny, ale mogę się mylić i niektórzy mogą zarobić więcej, czas pokaże.

Obroty niezłe, dawno takich nie było, ciekawe czy dlatego właśnie padł Alior :).

Ciekawe, czy na ten brak prowizji zareagują jakoś inne BM. Szczególnie, że i bez tego prowizja XTB jest atrakcyjna w stosunku do większości biur.

Dla mnie taka osoba jest zbędna, a obecna komunikacja wystarczająca.

Wiemy już, przy czym dłubie Spokko. The Witcher: Monster Slayer - www.youtube.com/watch?v=TJONQY...

Póki co nie ma zbyt wielu informacji, ale to chyba coś w stylu Pokemon GO (?).

Milutko.

A dostaliście jakąś informację ze spółki, czy obliczanie ze zwróconych środków? Bo u mnie jeszcze ani tego ani tego nie ma :(.

Przynajmniej od razu widać, gdzie mają inwestorów indywidualnych, więc od początku mamy jasność :). No cóż, takie "ryzyko" udziału w IPO.

Vox napisał(a):
Cytat:
A co do przyjmowania wpłat, to były przyjmowane w terminie 7 dni od złożenia zapisu, ale nie później niż do 17.07 (data wyjścia przelewu).

byly przyjmowane do 24.07 (data zapisu (17.07) + 7 dni). Tak wiec info o redukcji najwczesniej dzisiaj.

Wpłaty były przyjmowane do 17 lipca.

Dokument Informacyjny pkt. 2.6 napisał(a):
Warunkiem skutecznego złożenia zapisu na Akcje Serii D jest jego opłacenie w kwocie wynikającej z iloczynu liczby Akcji Serii D objętych zapisem i ich ceny emisyjnej najpóźniej w ostatnim dniu przyjmowania zapisów na akcje.

Jak zobaczyłem 271, gdzie zapis składałem przedostatniego dnia, to pomyślałem, że redukcja nie będzie aż tak duża, ale widzę, że wszyscy tradycyjnie czekali na ostatnią chwilę :P. Przypomniało mi się, czego nienawidzę w IPO angry3 .

Zapisy przez stronę spółki jednak przyciągnęły pewnie więcej osób, niż gdyby robiło je jedno biuro maklerskie :P. Szkoda, bo spółka wygląda fajnie i wydaje się mieć niezły potencjał.

Wszystko musi być takie wielkie... A może to przygrywka do budowy elektrowni jądrowej?

Tak czy siak, w pierwszej kolejności chodzi tu raczej o "synergię" pieniędzy za "sprzedane" akcje z budżetem państwa.

Odzew bardzo pozytywny.

Ciekawi mnie, kiedy narodził się pomysł na serial... :). Premiera w 2022 roku fajnie powinna wspierać sprzedaż dodatków/multiplayera.

Z naszego poletka, miałem obawy dotycząca polskiego dubbingu, ale trailer wypadł w porządku, zobaczymy jak będzie dalej.

Adagio napisał(a):
Hiszpania kupi za 400 mln euro maski ochronne, rekawice, szybkie testy i respiratory z Chin...

Co by bylo gdyby nie bylo Chin Think Anxious

Nie byłoby tej całej hecy z wirusem? :P

To ja też się podłączę pod temat, jednak nie będę pisać odnośnie aplikacji, bo takowej nie używam.

Z Aliora korzystam od 2014 roku, po tym, gdy XTB likwidowało rachunki do inwestowania na GPW. Do niedawna było ok, ale od jakichś dwóch tygodni jest katastrofa... Na reklamacje odpisują standardowo.

Właśnie zaczynam szukać innego brokera, ale po waszych wpisach widzę, że nie tylko Alior ma problemy od momentu, gdy pojawiła się większa płynność na rynku...

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 10 maja 2021 18:57:32
Liczba wpisów: 58
[0,02% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 21

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,917 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło