pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tsmieszkol

tsmieszkol

Ostatnie 10 wpisów
Bardzo ładna analiza.
Można by tu dodać jeszcze kilka innych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wycenie:
- z jednej strony na minus gigantyczne koszty marketingu. To mogą być setki milionów dolarów, jeszcze nie rozpoznane w rachunku.
- z drugiej strony budowanie olbrzymiego IP (marka, trend kulturowy) - zarabianie na licencjach (gadżety, serial, książki, może kiedyś film etc) - to może być źródło dochodów na wiele lat
- w kolejnych latach dojdą dodatki do gry - koszty wytworzenia będą umiarkowanie niskie w porównaniu z podstawą gry, a zyski relatywnie wysokie, bo już nakłady na marketing mogą być niewielkie przy silnej marce.


A kiedy będą czasy pocovidowe? za dwa lata?
jeśli faktycznie zaczną sprzedawać 2mln testów tygodniowo na cały świat, to główną zmienną biznesu będzie cena sprzedaży i tempo w jakim będzie ona spadać.
Wg mnie jest szansa, że będzie powtórka Mercatora - dzięki efektowi skali, niskim kosztom i przewadze technologii przez kilka kwartałów osiągną spore zyski. A czasy pocovidowe to może być właśnie masowe prowadzenie zintegrowanych testów - idziesz do doktora z infekcją i za pomocą testu określa on, czy masz covida, czy grypę, czy tylko przeziębienie. być może 5 czy 10 wirusów testowanych na raz. czemu nie?
Analogicznie urządzenie Bacteromic firmy Scope będzie badać, na jakie leki bakteria/wirus, która cię zainfekowała, jest odporna, a na jakie podatna. Dzięki takim multi-testom będzie zupełnie nowa era diagnostyki. Dojdzie do tego indywidualny profil genetyczny pacjenta i będzie wiadomo, jaki wirus/bakteria atakuje i czym go potraktować. Oszczędności w medycynie gigantyczne (mniej powikłań, od razu trafna terapia)

Piękna analiza Anty_tereso - zresztą jak zawsze! wielkie dzięki!

drobne uwagi:
- "Problem w tym, że wiarygodność komunikatów znacznie spada jeśli weźmiemy pod uwagę zachowanie głównych akcjonariuszy" - główny akcjonariusz sprzedał 0,17 mln akcji, ale 2,3 mln akcji NIE sprzedał. Więc tylko troszeczkę się skeszował, zatem twoja teza raczej fałszywa.
- "Przychody ze sprzedaży testów będą tylko do momentu wynalezienia szczepionki" - IMHO zdecydowanie NIE. Ludzie nie bedą się chcieli szczepić, szczepionka może nie dać długotrwałej odporności, nie będzie dostępna dla wszystkich. A testy będą. Idąc do restauracji, dostaniesz w menu test na wirusa jako przystawkę za 10 zł i wynik po 5 minutach. Będziemy pewnie się testować do końca przyszłego roku. Niektórzy regularnie co tydzień (lekarze, nauczyciele, sprzedawcy), być może z musu, inni rzadziej, w zależności od indywidualnego poziomu strachu i ryzyka.
- główny czynnik ostatniego wzrostu to chyba opracowane przez nich szybkie testy RT-LAMP. Wkrótce dostaną certyfikację i ruszą z produkcją. Cena detaliczna 80zł, możliwości produkcyjne kilka MILIONÓW szt TYGODNIOWO! Rozmawiają z UEFA by takie szybkie testy były obowiązkowe przy wejściu na mecze piłkarskie (przetestują 20 tys ludzi w 3-4h). to może być nowy Mercator.
Dobre kierownictwo, okazja rynkowa, chwytają byka za rogi i dają się ponieść.

Wyniki za Q1/2020 wyglądają optymistycznie - ściągnęli zaległe należności, poprawili przepływy, spłacają zadłużenie przed czasem, prezes podtrzymuje 130 mln EBITDA na bieżący rok i członkowie zarządu kupowali akcje. wydaje się, że spółka jest mocno niedowartościowana?

jutro czat inwestorski www.stockwatch.pl/czat-inwesto...
lepiej poczekać. może coś ciekawego powiedzą.

a jest szansa, że będą robili coś w temacie koronawirusa? czytałem, że aptamery mają potencjał do wykrywania RNA koronawirusów.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 29 marca 2020
Ostatnia wizyta: 15 stycznia 2021 20:58:58
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,355 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d