pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

NeVeS

NeVeS

Ostatnie 10 wpisów
Ograniczenie jest na WIG30 nie WIG20, więc to nie ma żadnego wpływu.

XTB polecam, oferują rachunek w walucie USD i brak prowizji do 100tys euro miesięcznie.

Spólki wydobywniczne w Austalii też dzisiaj oberawały podobnie, te notowane w UK trochę mniej. Co było przyczyną tak gwałtownego pogorszenia sentymentu do branży nie mam pojecia, ale z biegiem dnia sentyment się poprawia i odrabiają straty.

Również orzekli że roszczenia banków się nie przedawniają, a bez przedawniania teoria dwóch kondykcji niewiele zmienia i wyrok jest raczej ze wskazaniem na banki. Jeśli się mylę wyprowadzicie mnie z błędu.

Dzisiaj do obrotu weszły akcje z programu motywacyjnego (84 176 sztuk), więc podjrzewam że to one lecą, a to niezbyt dobrze świadczy o postrzeganiu spółki z wewnątrz ....

Z tym popytem ze strony funduszy to wcale nie musi się pojawić, tylko może się pojawić. Merc będzie miał bardzo małą wagę 0,6 więc równie dobrze może zostać zignorowany przez fundusze, bo duzego wpływu na wig20 nie będzie miał.

Wykrakałeś z tym początkiem Marca, spółki paliwowe jak i ropa w USA cofnęła się z wycenami idealnie na początek marca ... ciekawe czy czeka nas powrót poniżej 60 na Orlenie w najbliższych dniach.

To już raczej koncówka wzrostu na spółkach value, od pierwszego listopada średnio urosły po 44% (przy 19% nasdaq), przez co ich wycena już nie jest tak atrakcyjna w stosunku do wzrostowych. Wiele ma już forward p/e na poziomie wzrostowych... Rentowność też już nie ma zbyt wiele miejsca do dalszego wzrostu (miała 2,0 osiagnąć do końca roku, a już jest 1,66), no chyba że coś niespodziewanego się wydarzy. Pojawiają się pierwsze opinie, że w drugim kwartale nastąpi powrót do spółek wzrosotowych.

Podobno po 60zł poszły, przynajmniej tak twierdzą w prasówce/odprawie mbanku. Ktoś natknął się na bardziej oficjalną informacje o cenie ?

Wyglada na to że zaczyna sie korekta na amerykańskich spółkach energetycznych, wczoraj poszła informacja o zmienjszeniu zapotrzebowania na ropę w tym roku jak i zwiększeniu znacznym zapasów ropy co było wbrew oczekwianiom rynku. Ciekawe jak nasze spółki zareagują, czy od razu czy z opóżniem tak jak na wzrosty ...

O przebiegu szczepień:
www.timesofisrael.com/less-tha...

o kolejnym lockdownie:
www.timesofisrael.com/as-trans...

NeVeS napisał(a):
Jeszcze nie teraz, ale w najbliższym czasie jak już Izreal zaszczepi większość populacji i pójdzie informacja że pokonał epidemię, to może być punkt zwrotny na miarę informacji o pierwszej szczepionce. W ich tempie, jak nie zabraknie im szczpionek to kwestia najbliższych tygodni.


Początek marca, a końca epidemii w Izrealu nie widać, niby mają już 4,9 mln (55%) zaczepionych jedną dawką i 3,7 mln(42%) dwiema, niestety wskaźnik reprodukcji znowu idzie do góry i nawet pojawiają się pomysły o czwartym lockdownie ... Wygląda na to że przyjdzie nam poczekać na pozytywny przekaz z Izreala aż do kwietnia.
Aż strach pomysleć ile jeszcze lockdownów nasz czeka przy naszym tempie szczepień ...

W stanach spółki energetyczne idą mocno do góry od wtorku, w europie od wczoraj, więc i w końcu gpw postanowiło dołączyć do wyścigu.

Wygląda na to że stabilizacja się wyczerpała:
- 2,215 mln akcji (w piatek).
- 400 tys. (w poniedziałek),
- 600 tys. (we wtorek)
W środę i czwartek Ipopema Secutiries nie podejmowała działań stabilizacyjnych.

ź: https://stooq.pl/n/?f=1407123

Nasadaq tonie, ciekawe czy jutro zatopi allegro Boo hoo!

Pracuj.pl i Linkedin to jednak trochę inne segmenty rynku, nie pokrywają się tak bardzo jak Allegro i Amazon. NaszaKlasa była tanią kopią facebooka ze słabym UX i słabą infrastrukturą. Nowe Allegro które jest już od kilku lat ma niesamowite UX które bije Amazona, nie wsominając o Alim które UX ma na poziomie naszej klasy. Co nie zmienia faktu, że do tej pory Allegro nie miało konkurencji, a teraz będzie się musiało podzielić naszym rynkiem z Amazonem ....

Raczej znak naszych czasów, nawet jak się hossa skończy. To pojawi się kolejna a z nią coraz więcej giełdy na portalach społecznościowych.

Mi jakoś sama idea urządzenia nie pasuje. Przecież nawet jeśli będzie miało wymienne jednorazowe końcówki, to i tak raczej nie zapewnią 100% sterylności. A to oznacza, że po dmuchnieciu jednej osoby zarażonej istnieje prawdopodobieństwa zareżenia kolejnych dmuchajacych osób ... ciekawe jak rozwiążą ten problem ...

To jest dobre pytanie, może amerykańce wycofują się z rynków rozwijających się ? Rosji też się oberwało w końcówe...

Też założyłem dla darmowej prowizji Dancing

Jakie są szacunki zysku netto na 2021? Po obecnej wycenie bym powiedział że na poziomie 280mln, ale patrząc na raport za 2020 to i o 200mln może być ciężko ... Ale nie ślędzę spółki, więc pytam, jaki zysk netto jest spodziewany w 2021?

wszystko co było podbiajne w stanach leci GME -62%, AMC -67%, BB -43%. Mam nadzieje że u nas jeszcze chociaż z pół dnia to potrwa, bo Melvina raczej podbitki ponizej 400 nie ruszyły za bardzo, skoro wszedł powyżej.

Jak już się dzielimy osobistymi doświadczeniami, to z mojej perspektywy największym problem SFD jest konkurencja w postaci KFD. KFD ma znacznie większą obecność w social mediach niż SFD. Zbudowali i wypromowali własnych influencerów kiedy SFD na tym poległo i musi zwracać się do ludzi z zewnątrz. Białko KFD też miało lepsze dwa lata temu. Jakbym miał zainwestować to bym postawił na KFD, tyle że to nie jest spółka akycjna. Z drugiej strony rynek jest na tyle duży że i wejscie w numer dwa czyli SFD nie musi być złym pomysłem.

Jeszcze nie teraz, ale w najbliższym czasie jak już Izreal zaszczepi większość populacji i pójdzie informacja że pokonał epidemię, to może być punkt zwrotny na miarę informacji o pierwszej szczepionce. W ich tempie, jak nie zabraknie im szczpionek to kwestia najbliższych tygodni.

Ciekawe czy to ich uciekanie nie jest spowodowane short squeezem na GameStop o którym głośno w angielskiej prasie. Sentyment do shortów osłab znacząco za wielką wodą, więc w sumie to nawet nie musi mieć nic wspólnego z obecnąsytucją CDPR.

Jeśli będzie zielono w Europie na giełdach, to raczej większej korekty niż to co było wczoraj nie będzie.

W tym tygodniu amerykańskie banki zaczną publikować raporty za q4, konsensu jest raczej łagodny co do wyników. Jak wyniki będą bardzo odbiegały od konsensu to może być ciekawie i pociągnąć też i nasz banki Boo hoo!

Zobaczymy jutro, wczoraj w usa spółki technologiczne leciały na łeb i na szyję na rzecz starego przemysłu. A dzisiaj nasdaq praktycznie już wszystko odrobił, ciekawe czy nasz rynek jutro zachowa się tak samo. Od nowego roku ma wrażenie że eurpejskie giełdy grają dokładnie pod dyktando amerykanów.

Wczoraj w europie banki rosły średnio po 7% to dzisaj przeciez polskie banki nie mogły być gorsze ;)

Po przejęciu władzy przez demokratów to obecnie w modzie są spółki z koszyka czystej energii, rosną jak na drożdzach :)

Popatrz sobie na wykress Asseco który ostatnio dołączył do wigu, poza chwilowowym skokiem, w dłuższym terminie nie wpłynęło to na kurs poza jego ustabilizowaniem.

Ja nie wiem czemu podajecie te szacunki sprzedaży przez analityków bez wycen dla danego szacunku. Dla 20 mln sprzedanych egzemplarzy wyceny były pod 500zł, dla 14-15 mln w okolicach 360zł. Robiąc prostą interpolację wygląda na to że kurs powinien dążyć do okolic 320zł według szacunków analityków.

Powinni się śpieszyć, bo niedługo wycena moze trochę polecieć w dół.
Cytat:

Allegro wysłało zaproszenie do składania ofert na dostarczenie 3000 maszyn do odbioru przesyłek – podał Reuters, powołując się na dokumenty przetargowe, do których dotarł.
spidersweb.pl/bizblog/alllegro...

Tyle że wycena przez analityków dla tych spodziwanych 14-15 mln jest na poziomie 363zł.
Co przy obecnej wycenie, daje 12-13 mln spodziewanych sprzedanych egzemplarzy.

Cytat:

Od premiery "Cyberpunka" rekomendacje dla CD Projektu zaktualizowało pięciu analityków - średnia cena docelowa akcji spółki z tych raportów to ok. 363 zł, co oznacza potencjał do wzrostu kursu o 21 proc. wobec środowego zamknięcia.
www.bankier.pl/wiadomosc/Anali...

Gdybyśmy tylko my drukowali pieniadze to i może te 6zł na dolarze by się pojawiło, ale że drukują wszyscy, na czele z wujkiem Samem, także wielkiego wachania ponad to co było w tym roku bym się na dolarze nie spodziwał.

Dominik_hej napisał(a):
padik napisał(a):
Czy w wykresach graczy prezentowanych na SteamDB są uwzględniane również kopie zakupione przez GOG?


Należy liczyć, że tak.
Oceny na Steam można filtrować po kanale zakupu. Tych spoza Steam jest 13%.
Wydaje się być bezpiecznym założeniem, że 13% z graczy na SteamDB to zakupy poza Steam, w tym GOG.
Aby Steam wykrywał grę, trzeba ją chyba dodać ręcznie, Steam z automatu nie dodaje. Przynajmniej kiedyś nie dodawał.


Gry na gog są sprzedawane bez żadnych zabezpieczeń, a to oznacza że nie mają nic wspólnego ze Steam zarez po instalacji i nie ma szansy by były śledzone w jakikolwiek sposób przez Steam. Także w tych 13% nie ma egzemplarzy kupionych w gog ani epic store, bo to oddzielne platformy dystrybucyjne. Zakupy poza steamem to takie zakupy gdzie kupiliśmy na innej stronie grę (np humble bundle) i dostaliśmy klucz (redemption key) który dodaje nam grę na platformie steam.
Reklama z Keanu w przerwie meczu ligi mistrzów w angielskiej telewizji, co jak co, ale na marketingu nie oszczędzają :D.

Bugami bym się nie martwił, bo wiedźmin 3 też miał ich pełno, a jak gra się nie sprzeda teraz, to sprzeda się jak je poprawią. Mnie martwi jednynie to, że gra jest z trzy razy krótsza od Wiedźmina 3 (główna linia fabularna), przez co w wielu recenzjach spokojnie zdąrzyli ją ukończyć na kilka sposobów.

A gdzie można przeczytać że to Comarch jest autorem Maklera? Jakoś nie pasuje mi to do portofolio oprogramowania wytwarzanego przez Comarch, a na dodatek ING ma własny dział oprogramowania...

Biorąc pod uwagę ze w obecnej chwili mamy mały odwrót od spółek covidowych, wcale ta redukcja nie musi być taka duża. Allegro idealnie trafiło z terminem, PCF są trochę spóźnieni....

Rano była informacja o kolejnej szczepionce, po każdej takiej informacji ostatnio były tapniecia spółek it. Aczkolwiek z każdą kolejną informacją są już te wachania coraz mniejsze.

Do czwartku raczej będą rządziły emocje, chłodne kalkulacje zaczną się dopiero po opublikowaniu raportu.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 21 listopada 2020
Ostatnia wizyta: 23 czerwca 2021 19:27:41
Liczba wpisów: 44
[0,01% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,926 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło