pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

95147

95147

Ostatnie 10 wpisów
Nic nie wiem więcej w sprawie tego programu
oprócz tego co jest w linku. Widzę to tak że nawet jeśli Agroton
nie będzie brał w tym udziału, jakoś to może wpłynąć na rynek
przez podwyższenie popytu na pszenicę. Ale to tylko domysły Think

Dobry wieczór.
Przyłączam się do zapytania kolegi @investkid.
I jednocześnie zgadnę:
Analiza chyba niewykonalna z racji faktu,
że inwestycje funduszu to spółki niepubliczne.
I, moim zdaniem, trochę niewyjściowe - ale to, zastrzegam, subiektywna opinia.

Dzień dobry,
wtrącę się do dyskusji. Przytoczony artykuł dotyczy zdarzenia
ze str. 8 raportu okresowego spółki. I zresztą nawiązuje do niego,
więc nie jest to nic nowego. Chodzi o spółki Ługastan i jakąś inną.

Znalazłem dziś inny ciekawy link:

http://stooq.pl/n/?f=676835

cyt: "...Ukraina przymierza się do wymiany barterowej pszenicy w zamian za dostawy gazu z Kataru - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA) powołując się na rosyjską agencję ITAR-TASS oraz inne źródła...."

Ciekawe czy to się przełoży na jakieś konkrety.

discopolo napisał(a):
... Może Rysiek sprzedał swoim, tak jak swoim pożyczał? Nie wiem czemu nie podano nabywców tego potężnego pakietu. Prawdopodobnie są rozproszeni tak żeby żaden nie przekraczał 5% i dzięki temu nie ma obowiązku informacyjnego...

Jest przecież wyraźnie napisane:

"(iii) sprzedaż w dniu 29 marca 2010 roku przez Prokom na rzecz osób trzecich łącznie 3.000.000 akcji Spółki, na podstawie dwóch umów sprzedaży akcji, zawartych w dniu 29 marca 2010 roku pomiędzy Prokom a osobami trzecimi ("Umowy sprzedaży akcji"). "

żródło: www.bankier.pl/wiadomosc/PETRO...

Jest zarejestrowanych ponad 30 mln akcji, więc zakładając że te 2 umowy są po 1,5 mln nic nie muszą ujawniać. Sprytnie to rozegrali... pograją sobie a akcjonariusze będą gryźli paluchy. Trzeba traktowac papier jako walor wysokiego ryzyka i to od dawna wiadomo.

luk2022 napisał(a):
Wie może ktoś kiedy zostanie rozstrzygnięte kto kupi Remag?

Najpierw chyba z ofert wiążących zostaną wybrane dwie do kolejnego etapu, w przypadku
jednej z ostatnich prywatyzacji (Centrozłom) trwało to około 2 tygodnie od ogłoszenia
o wpłynięciu ofert wiążących. Moim zdaniem przejdzie do tego etapu Kopex i Famur lub
jego właściciel. Węglokoks odpadnie"

" – Jeżeli już, to Węglokoks mógłby być jedynie inwestorem finansowym, nie będzie przecież uczestniczył w zarządzaniu Remagiem, bo nie ma ku temu ludzi oraz kompetencji - ocenia w rozmowie z portalem wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki."

źródło:

www.rp.pl/artykul/309907,41958...

Przyjrzałem się jeszcze raz raportowi...

Niestety, nie wygląda to dobrze.
Wszystko nie tak. Strata, spadające przychody, suma zobowiązań co prawda r/r spadła,
jednak ich struktura nawet znacznie pogorszyła się.

Rozsądek mówi: wywalić.
Obym nie był złym prorokiem.

koszyk napisał(a):
BBZ, od lat, czyli od zawsze, pod górkę mają.

Emocjonalna wypowiedź, ale, niestety masz sporo racji.

Tylko teorie spiskowe wyjaśniają opieszałość i beztroskę zarządu.
Kolega aabbcc świetnie to udowodnił, wysyłając im zapytania za pośrednictwem pb...
Odpowiedzi - żenujące.

Długo się zbierałem żeby tu znowu napisać...

Jestem na GPW aktywnie prawie 2 lata i okazało się że jestem nadal kompletnym leszczem,
potencjalnym dawcą kapitału.

Dzięki prywatnej informacji (pierwotnie zaczerpniętej z tego forum) w wiadomym
dniu wyszedłem z tej "inwestycji" z sensownym zyskiem... Bo stop loss mógł zadziałać
albo wpaść w lukę na widłach Think

Jednak nauczyło mnie to coś. Co do Techmexu pomyliłem się i to bardzo, decyzja sądu zaskoczyła mnie kompletnie. d'oh! A były sygnały (choćby szczątkowe przychody w ostatnim kwartale) które mówiły, że spółka nie wyjdzie na prostą.

SirHoe napisał(a):
Pisanie, że jak będzie zysk to nie będzie już okazji jest naginaniem rzeczywistości.(...)Dlatego pisałem w poprzednim poście o doświadczeniu w inwestowaniu.

Mam rozumieć, że to doświadczenie ma polegać na tym żeby czekać aż spółka zacznie wykazywać zyski i wtedy właśnie czekać na moment aż będzie niedowartościowana?

Bardzo pokrętna strategia...

Ja wolę zaryzykować... nie więcej niż 20% mojego portfela akcji, właśnie teraz, kiedy rynek nie oczekuje po spółce niczego dobrego, nie wierzy w ani jedno słowo zarządu i nie spodziewa się realizacji ambitnych planów.

Jeszcze w sprawie Wałcza, z tego co piszą na stronie BBIZen,

"Z uwagi na wspomnianą ścieżkę proceduralną, zawarcia aneksu do umowy wsparcia należy oczekiwać w terminie najbliższych 3 tygodni."

Info jest z 1 grudnia, czyli teoretycznie jest szansa na aneks jeszcze w tym roku.
Myślę że kurs powinien wyprzedzić oficjalne info... ale nadal nie mamy finansowania Think
Chyba że potencjalny kredytodawca uzależnia zapięcie umowy kredytowej od aneksu?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 17 stycznia 2019 09:26:03
Liczba wpisów: 82
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,355 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d